Veilig Verkeer" Melissant De landelijke verkiezings uitslag Diamanten echtpaar te Nieuwe Tonge Nieuws uit Zeeland ijk zilver voor Ds. H. Brinkman Echipaar H. Felsbourg-Timmers 60 jaar geirouwd te Oude Tonge „Waarom Christelijk Middelbaar onderwijs zestig jaar predikant Koninklijk zilver voor de heer Karel Helleman 34e jaargang Dinsdag 3 april 1962 No. 3080 Chr. STREEKBLAD OP GEREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN f» P3INS BXNDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX - MIDDXLHABNIS Kedactie en advertenties: Kan toor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nda Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.18 PEB KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. B4 comtract speciaal tarief. Bij de vele beschouwingen, die de dagbladen gegeven hebben, willen we der gewoonte getrouw ook de onze voe den, omdat de interpretatie van de cij fers sterk afhangt van het principiële uitgangspunt der commentatoren. Onze algemene conclusie kan deze zijn, dat ondanks enkele opmerkelijke verschuivingen de politieke verhoudin gen in ons land weer vry wel stabiel zijn gebleken. Er is bij elke verkiezing een kwantum kiezers, dat heen en weer golft, een contingent, dat blijkbaar geen vast tehuis heeft en dat voor de kleine veranderingen zorgt. Hoe groot deze la biele groep is kan men slechts schat ten. Wij menen dat ze beslist niet méér dan 6 'In van het hele kiezerskorps uit maakt. We hebben de percentages eens nagegaan van de vijf verkiezingen tus sen 1954 en 1962 en kunnen tot geen andere conclusie komen. De politieke partijen, met name de P.v.d.A. willen altijd graag zo'n kleine vex-schuiving aanleiding doen zijn tot wijziging in de regering, maar wij zijn de mening toe gedaan, dat dit zeer beslist niet op goe de gronden rust. Ten eerste is een ver- sciiuiving van enkele percenten en verder komt het in Nederland nooit niet als een duidelijke kiezersuitspraali te beschouwen, maar bovendien wordt ze altijd veroorzaakt door het zwevend deel der kiezers, dat we allesbehalve als richtinggevend kunnen aanmerken. Ze ker 93 a 94 »/o van de kiezers heeft zijn vaste partij en die moeten de richting aangeven. Er zijn vóór deze verkiezingen weer heel wat prognoses gemaakt en het blijkt achteraf, dat menigeen de ten dens wel heeft aangevoeld. Zo was de achteruitgang van de V.V.D. voorspeld, ook een flinke vooruitgang voor de P.S.P, een klein herstel voor de com munistische Partij en weinig of geen winst voor de P.v.d.A., terwijl men over 't algemeen de K.V.P. en de C.H.U. sta biel achtte, doch voor de A.R. een kleine teruggang verwachtte. We zullen hier niet aangeven, welke argumenten men daarvoor had. Het is n.l. gebleken dat de verwachte Invloeden inderdaad zo hebben gewerkt. Daarom komen ze in onze analyse vanzelf aan de orde. Wat voorts opvalt is, dat de confessi onele partijen zich goed hebben gehand haafd, hetgeen na de uiterst felle kri tiek op het Kabinet-De Quay een mooie prestatie is. De Pv.d.A. had van deze Statenverkiezingen, wat de inzet betreft eigenlijk landspolitleke verkiezingen ge maakt en Nieuw Guinea, de woning bouw, het loonbeleid etc. erbij gesleept, menende hierbij goed garen te kunnen spinnen. Deze opzet is totaal mislukt. Gebleken is, dat de grote meerderheid van ons volk ondanks diverse bezwa ren, toch het beleid van deze regering nog zo kwaad niet vindt en zeker geen prijs stelt op een bewind waarin de P.v.d.A. weer een grote rol gaat spelen. De P.v.d.A. heeft zelf deze stembus tot een landspolitiek gemaakt en zal dus nu ook de voor haar ongunstige uit spraak der kiezers moeten accepteren. Of om het nog iets duidelijker te zeg gen: het Kabinet-De Quay zit vast in het zadel na deze uitspraak, wat voor de P.v.d.A. een bittere teleurstelling moet zijn. Er is slechts een verschuiving naar het rode kamp (Pv.d.A., P.S.P. en CP.N.) van 1,3 "/o dank zij de desertie van 80.000 kiezers die in 1959 op de V.V.D. stemden en nu op de P.v.d.A., maar tenslotte staan hier 59 "/o kiezers van de regeringscoalitie tegenover slechts 35 "/o van de oppositie. De P.v.d.A. is vergeleken bij 1959 en dat is de beste vergelijking met 0,4 "/o achteruitgegaan of 16.000 kiezers Zij heeft wel een 80.000 stemmen van de V.V.D. gekregen (voor een deel ver moedelijk van ontevreden ambtenaren) maar anderzijds heeft ze heel veel stem men verloren aan de P.S.P. die er ruim 70.000 bij kreeg. Wel heeft zegepoogd dit verlies te voorkomen door haar pro paganda voor het afstaan van Nieuw- Guinea aan Indonesië en het daardoor voorkomen van een gewapend conflict, hetgeen vooral pacifisten sterk aan spreekt, maar dit heeft niet gebaat. Het Wijkt dat de P.v.d.A., ondanks haar fel le actie op vergaderingen en via pam fletten, radio en televisie, benevens haar parlementaire oppositie, die sterk de magogisch was, er niet meer in slaagt een groter deel dan 30 «/o der kie zers achter zich te krijgen. Ze is vast gelopen, de doorbraak is eveneens tot stilstand gekomen en ze zal zich dus voorlopig moeten vergenoegen met haar oppositie-positie. Wij achten dit een zeer verheugend verschijnsel, want wij m.oeten van het socialistisch dirigisme niets hebben. Dat deP.S.P. als de grote overwinnaar uit de bus kwam, is niet verwonderlijk. Zij heeft nu eenmaal de wind mee. De angst voor de atoombom en voor een conflict met Indonesië zit er bij velen in en dan ligt het voor de hand dat een pacifistische partij aanhang wint onder degenen, die meer hun gevoel dan hun verstand laten spreken. In de P.v.d.A. zitten toch al veel pacifisten en een deel van hen deserteerde blijkbaar, het geen des te gemakkelijker was, omdat de P.S.P.. nog radicaler socialistisch is dan de P.v.d.A. Overigens zal de stij ging van deze nieuwe partij (sedert 1958) tot 3 «/o geen directe invloed uitoefenen op onze landspolitiek. Daarvoor is ze te klein. De Communistische Partij klom van 2,4 op 2,9. Ook dit was te voorzien, om.- dat ze in 1959 door de interne moeilijk heden met de z.g. Bruggroep (Gortzak CS.) een aderlating had ondergaan. Daar deze groep nu niet meedeed, heeft ze een deel van haar kiezers teruggekre gen. Dit waren echter al communisten, zodat de vooruitgang van de C.P.N, ze ker niet wijst op een versterking van het communisme in ons land. Een per centage van nog geen 3 betekent, dat ze tenslotte na de oorlog nog steeds ach teruitgaande is. Wat de V.V.D. betreft, haar teruggang is eveneens voorspeld. Zij had in 1958 en 1959 grote winst behaald, doordat ze toen in de oppositie was tegen ka- binetten-Drees. Uit verschillende par tijen, vooral uit de P.v.d.A., liepen kie zers naar haar over. Deze tijdelijke winst van mensen, die blijkbaar voor een deel althans, niet liberaal waren, maar uit opportunistische overwegin gen op haar stemden, ging nu weer ge deeltelijk verloren. De V.V.D. werd re geringspartij, zelfs de meest getrouwe! En daartegenover ging de P.v.d.A. in de oppositie. Daarbij kom.t dat er veel kri tiek is uitgeoefend op twee ministers van de V.V.D. (Visser met de kwestie- Van der Putten en Toxopeus met de ambtenarensalarissen), terwijl de Tele- graaf-hetze hierin ook een grote rol heeft gespeeld. Intussen is het wel spij tig als een partij terugloopt, met 127.000 stemmen ,maar anderzijds kan het in dit geval wellicht als een zuivering be schouwd worden. De K.V.P. handhaafde zich als van ouds weer opmerkelijk. Ze kreeg zelfs 60.000 stemmen meer. Het roomse volks deel volgt nog altijd zeer gehoorzaam het parool van zijn kerkelijke en poli tieke leiders ondanks de vele bezwa ren, die in deze kring leven. De wens grootste partij te blijven, is ongetwij feld een krachtig propagandistisch wa pen. De A.R. partij liep iets achteruit (7000 stemmen), hetgeen ons meeviel omdat de leiding dezer partij de laat ste jaren minder duidelijk optreedt en b.v. in de kwestie-Nieuw-Guinea lang niet het gevoelen der gehele partij ver tolkt, zodat we groter achteruitgang hadden verwacht. De C.H. Unie kan tevreden zijn met haar winst van 42.000. Blijkbaar is een groot deel van de kiezers, die in 1959 op de V.V.D. overgingen, weer terug gekeerd. Geen enkele partij vertoont zulk een stabiliteit als de S.G.P. Haar percen tage is en blijft zo ongevper 2,2 haar kiezerstal 129.000. Zij recruteert haar aanhangers uit bepaalde kerkelijke kringen en daardoor is er weinig of geen schommeling. Primeur met nieuwe lesmethode. Donderdagavond heeft de Vereniging voor Veilig Verkeer haar jaarvergade ring gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Binnenweg. In zijn openingswoord heette de voor zitter dhr. G. M. v. d. Baan de aanwe zigen hartelijk welkom, inzonderheid Burg. Bos, die even tijd had gevonden de vergadering tot aan de pauze bij te wonen en eveneens weth. Keizer. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er in het afgelopen jaar aan uitgaven 501,80 en aan in komsten 753,74 waren, zodat er een batig saldo van 251,84 was. De aftr. bestuursleden de heren T. K. Keur, Joh. Nagtegaal en A. Brinkman werden bij acclamatie herbenoemd. Hoogtepunt van deze avond was de uitr-eiking van het z.g. „Sleuteldiploma" met bijbehorend speldje door Burg. Bos. De deelname aan de sleutelcursus was bijzonder groot, in totaal meldden zich 46 cursisten van wie 43 met goed gevolg de door het Verbond voor Veilig Ver keer te Utrecht afgenomen test af legden. De cursus „Verkeerssleutel" werkt als volgt: Elke deelnemer is in het bezit van „de Verkeerssleutel", dit is een blad met verkeerstheorie en een bijvoegsel met verkeersborden en vragenlijst, die op de samenkomst-avonden in groepsverband behandeld worden. Na afloop wordt het behandelde hoofdstuk nog eens bestu deerd en de vragenlijst ingevuld. Op de volgende samenkomst worden de thuis ingevulde vragen door de deelnemers zelf gecorrigeerd en wordt les 2 behan deld, die evenals de vorige thuis nog eens wordt nagezien en ingevuld. Het is vooral de bedoeling geweest van het Verbond voor Veilig Verkeer deze lessen in „groepsverband" te be handelen zodat daardoor zoveel moge lijk mensen hier iets van opsteken. Zo bestaat ook de mogelijkheid om hij het Verbond een aantal „Verkeerssleutels" te bestellen voor bedrijfsonderricht. Ook zullen, als vader of moeder deze vragen in huiselijke kring behandelen, de kinderen hiervan veel kunnen leren. Na afloop van de cursus wordt collec tief een schriftelijke test afgelegd waar toe de groepsleider de ingevulde test- „Waarom Christelijk Middelbaar On derwijs?", over dit onderwerp hoopt de heer L. Th. Fennema, Hoofd van de Chr. Lagere School te Zierikzee, a.s. woens dag 4 april te spreken op de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging voor Chr. Middelbaar Onderwijs op Goeree-Overflakkee. Deze vergadering zal worden gehouden in het gebouw „Vita Nova" aan de Van Aerssenstraat te Sommelsdijk en begint om 7 uur n.m. Ook zal door het bestuur mededelin gen worden gedaan betreffende de werkzaamheden in het afgelopen jaar om tot een Chr. Lyceum te komen. Na uitvoering van de Deltawerken komt Flakkee centraal te liggen en daarom zijn er relaties gekweekt met het eiland Schouwen en Duiveland, de Hoekse Waard en West-Brabant. Met de schoolbesturen en voorstan ders van het Chr. Onderwijs in genoem de 'gewesten worden levendige contac ten aangehouden en zijn zelfs uit Schou wen en Duiveland meerderen als lid tot genoemde vereniging toegetreden. Re den waarom de heer Fennema een le zing op de jaarvergadering komt hou den. Voor de gasten van Schouwen en Dui veland zal op 4 april van Bruinisse naar Flakkee (Hoek van St. Jacob) een vis sersboot varen. Behalve deze lezing, waarop een be spreking zal volgen, zullen ook de jaar verslagen worden uitgebracht en een be.stuursverkieizing plaats vinden. Wij wekken de vele leden die de ver eniging telt gaarne op deze belangrijke vergadering bij te wonen. formulieren met bijgesloten pasfoto aan het Verb. v. Veilig Verkeer zendt ter beoordeling. Aan de geslaagden wordt dan het Verkeerssleutel certificaat, voorzien van pasfoto en speldje uitge reikt. Het lesgeld is zeer laag gehouden, in totaal slechts 3,zodat dit geen beletsel kan zijn U dit jaar op te geven om het zo waardevolle certificaat in handen zien te krijgen. Burg. Bos was van mening, dat de cursisten hun certificaat zeker niet ca deau 'hadden gekregen, het bijbehoren de speldje zag hij als een „eervolle on derscheiding." De leeftijd van de deelnemers vari eerde van 16 tot 74 jaar, waaruit mag blijken dat in Melissant grote belang stelling bestaat voor Veilig Verkeer. Ook de schooljeugd legde woensdag 21 maart verkeerexamen af, waarbij 22 van de 24 deelnemers slaagden, wat ook een succes genoemd mag worden. Eervolle vermelding komt toe aan mevr. Krijger-Mijnders, die het klaar speelde als enigste de test foutloos af te leggen. Dit werd door de commissie gehonoreerd met een doos chocolade. Voorts werd namens de cursisten aan wmr. Brinkman (secr.), die vele avon den heeft opgeofferd om de cursisten het nodige bij te brengen, door de oud ste deelnemer, dhr. I. Joppe (74) een fraaie barometer overhandigd; van de jongste deelnemer Cor Hakli:enbrak (16) ontving wmr. Brinkman een mooie plant voor mevr. Brinkman, als vergoeding voor de avonden die ze alleen heeft moeten doorbrengen. Wmr. Brinkman dankte de cursisten hartelijk voor de aangeboden cadeaus en maakte van de gelegenheid gebruik de aanwezigen nog eens te wijzen op een uitspraak eens gedaan door H.M. de Koningin voor radio en televisie, die op ons allen van toepassing is, n.l. Ken jezelf, ken je auto, kijk uit voor ande ren, want je bent je broeders hoeder. Na de pauze werden aan de deelne mers van de op 14 okt. 1961 gehouden oriëntatierit (georganiseerd door de Ver zeker., Mij. „Nieuw Rotterdam") fraaie herinneringstegels uitgereikt. Verder beoefende men op deze leerza me en gezellige avond hersengymnas- tiek, waartoe een tiental dames en he ren op hun verkeerskennis getest wer den, hetwelk door de heren met klein verschil gewonnen werd. Verkeerssituaties tfe Melissant. Ook werd een forum samengesteld, dat aktuele vragen betreffende verkeers situaties in Melissant te verwerken kreeg. Zo kwam o.m. de vraag naar vo ren wat het forum dacht over de, vooral voor de schoolkinderen zo gevaarlijke kruising Binnenweg-Julianaweg. De heer Nagtegaal zei dat men hier al 3 jaar mee bezig was, zelfs een com missie van de A.N.W.B. is hier geweest, maar juist op een dood tijdstip met wei nig of geen jverkeer, die dan ook het plaatsen van" borden niet nodig achtte, aangezien er honderden van zulke krui singen in Nederland zijn. De gemeenteraad heeft dan ook be sloten door aanleg van zebrapaden de kruising althans voor voetgangers vei lig te maken. Algemeen was het forum echter van oordeel dat het verkeer op de Binnen weg voorrang diende te hebben op het verkeer uit zijwegen en dat dat ook de oplossing zou brengen. Ook werd heit forum gevraagd hoe ze de verandering in Melissant zagen op het gebied van het verkeer als de dam klaar is. Weth. Keizer was van mening dat al leen „dwaallingen" in Melissant terecht zullen komen, die dan meestal bij de buitendijk bemerken dat ze niet verder kunnen. Daarom moeten er meer bor den geplaatst worden met „doorgaand verkeer" vond dhr. Nagtegaal. De voorz. was van mening dat er steeds meer verkeerslessen gegeven moeten worden om de mensen met het toenemende ver keer vertrouwd te maken. Dhr. Keur was van gedachte dat binnen vijf jaar ieder gezin een eigen auto zal hebben, wat grote verkeerskwesties zal teweeg brengen. Verder kwam nog ter sprake, het MIDDBLHARNIS Kerkdienst. Woensdagavond 7 uur hoopt voor de ger. Gemeente alhier voor te gaan Ds. A. Vergunst van Rotter dam (C.) SOMMELSDIJK Maandagmiddag is in een openbare zitting van het college van b. en w. te Sommelsdijk, in tegenwoordigheid van de ondercommissie van de Openbare kleuterschool en het seoretarie-perso- neel mej. A. Jongekrijg gehuldigd we gens haar 40-jarig jubileum aan de Kleuterschool alhier. Zij ontving uit handen van burgemeester P. W. Hordijk de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau, die haar bij K.B. van 26 maart j.l. is toegekend. In ons vrij- dagnummer a.s. hopen wij een foto van de jubilaresse te brengen en breder ver slag te geven. DIRKSLAND Groene Kruis van Dirksland met le dige geldkist. De vereniging het Groene Kruis heeft het afgelopen jaar met belangrijke te korten moeten werken. Dit bleek uit de mededeling van de voorzitter tijdens de jaarvergadering. De rekening der veren, sloot over 1961 met een nadelig saldo van ongeveer 2600,Besloten werd met algemene stemmen de contributie voor 1962 te verhogen met 3,^per lid en te brengen op 10,Tot bestuurs leden werden gekozen de heren A. Wag ner, J. Goedegebuure en L. Jongejan. Tot lid van de commissie van controle de heer L. W. Witvliet. In januari 1963 zal de vereniging haar 60-jarig bestaan vieren. Opening Paulina van Weelpaviljoen. A.s. donderdag 5 april 's nam. 3 uur zal de officiële opening plaats vinden van het nieuwe van Weelpaviljoen dat bij het ziekenhuis behoort. HERKINGEN Opbrengst collecte. De biddag-col- lecte heeft in de Herv. Kerk opgebracht 360,86 voor de kerk en 102,63 voor de diaconie. Kerkdienst. Donderdag 5 april des avonds half acht lioopt voor de Ger. Ge meente voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland, tevens zal er doopsbediening worden gehouden, en zaterdag 7 april a.s. des avonds half acht hoopt voor te gaan student Harinck. Verbouw. Aan St. van der Velde wo nende Jan Deugtstraat 4 is vergunning verleend tot het verbouwen van zijn woonhuis. Poldervergadering. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Oude Polders" zal plaats hebben op woensdag 25 april 1962 des avonds half acht in „Ons Huis". Als bestuursleden zijn aftredend en her kiesbaar de heren: C. D. van der Velde en P. Warnaer. MELISSANT Kerkdiensten Ger. Gem. Woensdag 4 april n.m. 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente (Beatrixlaan) vor te gaan ds. P. Blok van Dirksland en zondag 8 april student Harinck van Goes. STELLENDAM (geboren te Stellendam) De oudste predikant van de Geref. Kerk in dienstjaren ds. H. Brinkman, hoopt op vrijdag 6 april a.s. de dag te herdenken, dat hij 60 jaar geleden als predikant werd bevestigd. Hij werd 26 juli 1875 te Stellendam geboren. Na het chr. gymnasium te Zetten te hebben doorlopen studeerde hij aan de Theolo gische Hogeschool te Kampen. Zijn eer ste gemeente was Oldemarkt. Hij deed daar zijn intrede op 6 april 1902. Ds. Brinkman diende vervolgens de kerken van Duurswoude, Glanerbrug, Westerlee (Gr.) en Harmeien waar hij 30 juli 1939 met emeritaat ging. De ju bilaris heeft zich in zijn loopbaan zeer ingezet voor het christelijk onderwijs en verschillende scholen gesticht. Hij vervulde in de classes waarin hij ar beidde enkele deputaatschappen. Ds. Brinkman, die 22 jaar te Wasse naar heeft gewoond en tot zijn 81ste jaar nog geregeld uit preken ging (ook op Flakkee) verhuisde vorig jaar naar Bussum. STAD AAN 'T HARINGVLIET „Groewe Kruis." A.s. vrijdagavond 8 uur zal de afd. „Stad a. 't Haringvliet" van het Groene Kruis haar ledenverga dering houden in het Groene Kruisge- bouw. meer onder de massa brengen van de z.g.n. „kernthema's" van het Verb. v. Veilig Verkeer, b.v. door middel van een bord in de gemeente. De commissie zal hier aandacht aan besteden en een op lossing hiervoor zoeken. Hierna volgde rondvraag en sluiting. De bezoekers konden op een gezellige en leerzame avond terugzien. Is het al zeldzaam dat een echtpaar de diamanten bruiloft viert nog zeld zamer is dat men mag zien op zeven kinderen, 45 kleinkinderen en 24 ach terkleinkinderen. Dat is zo het geval met het echtpaar Huibrecht Felsbourg en Lena Tïmmers te Nieuwe Tonge, die morgen woensdag 4 april zestig jaar zijn getrouwd. Met dit talrijke nakroost is het een van de grootste families uit deze gemeente. De heer Huibrecht Felsbourg werd 20 sept. 1880 te Nieuwe Tonge geboren en zijn echtgenote Lena Timmers op 12 dec. 1880 te Oude Tonge, zodat ze bei den 81 jaar oud zijn. Ze mogen zich nog in een redelijke welstand verheugen. Toen zij op 4 april 1902 in het huwe lijk traden betroldien zij een huisje op de z.g. „Heuvel" en zijn nadien nog wel eens een enkele keer verhuisd. Tot 1912 moest dhr. Felsbourg als los werkman de kost verdienen; hij wist zich echter op te werken tot kleinlandbouwer. Hij had het geluk er nog wat land bij te krijgen en kocht in 1934 een hofsteedje aan de Duivenwaardseweg. Het was een gemengd bedrijf, waar hij ook vee hield Het ging hem in alles voor de wind; in 1942 verkocht hij het bedrijf aan de heer D. van Kempen om rustig te gaan leven. Aan de Stovendijk hebben ze een nieuw huis laten bouwen waar ze prachtig wonen. Zieke dagen hebben ze in de afgelegde periode weinig ge kend, al heeft de heer Felsbourg wel eens in het ziekenhuis gelegen. Wel trof hen diep leed toen van hen een twee jarig zoontje verdronk. De zes dochters en de ene zoon die ze hebben, welke alle gehuwd zijn wonen allen te Nieuwe Tonge. Het zal woens dag een hele drukte worden bij de her denking van het diamanten huwelijk, waar mevr. Felsbourg wel een beetje tegen op ziet. Ze vieren het bij hun dochter mevr. Bijdevate-Felsbourg op de Molendijk, die op deze heugelijke dag 'behalve de uitgebreide familie zeer ze ker ook vele belangstellenden uit de burgerij zal hebben te ontvangen, die het jubilerende echtpaar komen felici teren. Bij de vele gelukwensen die zij dan in ontvangst hebben te nemen voegen we als redactie van „Eilanden-nieuws" (het blad dat zij vanaf de oprichting hebben gelezen) gaarne de onze, met de wens dat hen verder een gezegende levensavond moge beschoren zijn. OUDDORP Beroepen. Bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. Chr. van Dam van Rotterdam-Zuid. NIEUWE TONGE Opbrengst collecte. De collecte voor de Rheumabestrijding heeft opgebracht 94,76. OUDE TONGE Restauratie gemeentetoren De arch. ir. J. de Wilde van Breda heeft namens de Commissie van Beheer der Ned, Herv. Kerk te Oude Tonge, de restauratie van de kerk onderhands ge gund voor 531.390,— aan de N.V. Huurman te Delft, en namens de B. en W. de restauratie van de gemeentetoren eveneens gegund aan de N.V. Huurman voor 129.850,—. Ingebruikname nieuw orgel R.K kerk. Op zaterdag 7 april a.s. des n.m. 2 uur zal door de viciris-generaal van het bisdom Rotterdam, het nieuwe orgel in gewijd worden in de R.K. kerk te Oude Tonge. Dat nieuwe orgel is een ge schenk van het Rampenfonds, het heeft ongeveer 60.000,gekost. Het is ge bouwd door de orgelbouwer Romanus Seifert Sohn uit Kevelaer, Duitsland. Het orgel omvat 23 registers. Prof. dhr. J. Zimmermann, domorganist te Keulen zal tijdens deze plechtigheden het orgel Inspelen. Op donderdag 5 april a.s. des n.m. 2.30 uur zal er in het verenigingsge bouw aan de Kolf weg een bejaarden middag gehouden worden. Ook nieuwe deelnemers zijn welkom. De Vrijwillige Brandweer van Oude Tonge heeft in zijn vergadering beslo ten om dit jaar op woensdag 13 juni a.s. met hun dames, het jaarlijkse reisje te maken naar Scheveningen, Amsterdam Schiphol, Loosdreehtse plassen en om geving. DEN BOMMEL Ledenveirgadering Chr. School. De jaarlijkse ledenvergadering van de Chr. schoolvereniging zal D.V. gehouden worden op donderdag 5 april a.s. des avonds 8 uur In de school. De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Jaarverslag se cretaris. 4. Verslag commissie tot nazien rekening 1961. 5. Jaarverslag penning meester. 6. Benoeming commissie tot nazien rekening 1962. 7. Benoeming commissie Uniecollecte 1962. 8. Bespre king bungalow. 9. Bestuursverkiezing; aftr. W. Bakelaar (herkiesbaar), aftr. B. Melissant (niet herkiesbaar). 10. Rond vraag. 11. Sluiting. Volkstuinen. B. en W. maken be kend dat nog enkele volkstuinen in de kom Den Bommel voor verdeling be schikbaar zijn. Eventuele gegadigden dienen zich ter sekretarie op te geven. Op 1 april was de heer Karel Holle- man 40 jaar in dienst bij de familie Slis aan de Kolfweg alhier. Maandag is dit feit ten huize van zijn huidige patroon herdacht, waarbij al het personeel en hun dames en ook burgemeester W. v. d. Harst tegenwoordig was. Namens H.M. de Koningin heeft de burgemees ter hem de eremedaille in zilver, in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. In ons e.k. nummer komen we hierop met een verslag en een foto van de jubilaris terug. THOLEN Gemeenteraadsverkiezimg. De kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zing te Tholen voor „Gemeentebelang" is als volgt vastgesteld: 1. J. H. Bal; 2. M. V. d. Sande; 3. A. ten Pas; 4. P. Over- beke. De lijst voor de C.H.U. is; 1. J. v. d. Velde; 2. W. Quist; 3. W. L. Bijl; 4. J. Geluk; 5. J. de Laater; 6. C. Geuze; 7. C. J. Zachariasse; 8. M. Overbeeke. Burg. Stand. Geboren: Jacob Antho- nie, z.v. A. P. Bogert en J. P. Vink; Daniël Marinus, z.v. M. Bolier en H. K. Vroegop. Getrouwd: Klaas Rottier, 36 jaar en Jacomine Bierens, 31 jaar. Overleden: Jan Cornells v. d. Berge 75 jaar, man van K. J. H. Marlus; Arij Gerard Engel vaart, 61 jaar man van J. J. Bal; Maria Jansen, 85 jaar wed. van Jac. van Vessem. BRUINISSE Aanbesteding. Door de hoofdingeni eur-directeur van de Rijkswaterstaat in de Directie Deltawerken-Zuid, zal op dinsdag 24 april worden aanbesteed het maken van meerstoelen, geleidesteigers, en verbindingssteigers bij de schutsluis in de Grevelingen onder de gemeente Bruinisse, volgens bestek no. DED 513. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 4 april des middags 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaarden-samenkomst worden gehouden. Er zal een afwisse lend programma worden geboden. Alle bejaarden hartelijk welkom. Kollekte voor „Simavi". Deze week zal de jaarlijkse huis-aan-huis-kollekte worden gehouden voor „Simavi". De opbrengst is bestemd om de grote me dische nood in de tropische landen enigszins te hulp te komen. Daarom van harte aanbevolen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1