Jongeman zwaaide mei steekwapen KRACHT Onkruidbestrijiiing AADINOL-SUPRA /r\ vri. verpleeghulpen Jaarvergadering Roode Kruis Ooltgensplaat ermaat's Ernstige aanrijding doordat remmen van tractor niet waren gel(oppeld jonge hennen STRUIK Voor Rijwielen WIERSStlM TIJDREDE Nieuws uit Zeeland ECONOMISCHE Juffrouw voor algemene dienst Een tijdelijke kraclit Groene Kruisvergadering te Herkingen Kantongerecht Semmefsdijk Bestrijdings middelen Venduhuis Sommelsdijk NUNSPEET E. van der Bok ZOMERHUISJES te huur AUTOBEDRIJF N.V. NIEUW-HELVOET in ZOMER- en WINTERGRANEN met Het superieure DNC-produkt LANDBOUWBUREAU GRONINGEN AA-produkten kwaliteitsprodukten ]5ÏEKTEUS? Homoeopaiische Geneesmiddelen Centrale L^das 13 maart 1962 „BltANDBÏÏ-NIBUWS" Gladz. 3 Voor het eerst heeft de nieuwe kantonrechter te Sommelsdijk, Mr. D. Naayen, tiidens een strafzitting in het kantongerechtsgebouw het oordeel geveld over i de laatste maanden door Flakkeeënaars begane delicten. De rechtbank te Rotterdam werd weer vertegenwoordigd door Mr. A. Wendels, officier van jus titie Zoals de laatste jaren in deze zittingen steeds het geval is, kreeg de rpchtor ook nu weer te maken met in hoofdzaak verkeersovertredingen. Voor de tribuna waren interessanter het geval van een jongeman, die in een café met een stilletto in het rond had gezwaaid, een stroperszaak uit Ooltgens- Dlaat en de uitspraak over een bij een café te Dirksland, zouder vergunning van B. en W. geplaatst bord met de aanduiding „parkeerplaats" en de naam van een bekende drank. Als eerste verdachte trad voor de ba lie de jongeman J. C. C. Middelharnis, flie in een café op het Zandpad een stilletto bij zich had gehad. Voor deze 2aak was hij al voor moeten komen voor de rechtbank te Rotterdam, maar, zoals bij nu rechter en officier vertelde, hij is daar vrijgesproken van bedreiging. Thans kon hij echter niet ontkennen, dat hij het steekwapen bij zich had ge had. „Ik heb het in een openbare win- Jcel gekocht en dacht niet dat het een wapen was!" verontschuldigde verd. Dat kan zijn, maar ik lees in het ver baal, dat u ongerust hebt gezaaid en dat vind' ik erg!" keurde de rechter af. De officier noemde het een gevaarlijk wa pen en het ten laste gelegde bewezen, waarop de eis volgde van 50 gld; boete, subs 10 d. hechtenis en verbeurdver klaring van de dolk. „Jullie gaan veel te gauw met zulke dingen zwaaien!" meende de rechter, die uitsprak 35 gld. subs 7 d. en ver beurdverklaring van het mes. Jacfatzaak C. D., Ooltgensplaat, zou op een per ceel land, waarop hij met een tractor bezig was twee fazantenhennen hebben gedood en bemachtigd. Verd. gaf het bemachtigen toe, maar niet het doden. Hij deed een uitvoerig verhaal; niet hij had geschoten, maar stropers, die zich achter een aardappelput, aan de over zijde van een watering, schuil hielden. Hij heeft zeker wel vijftien schoten ge hoord, zag de fazanten vallen en is die gaan ophalen om ze bij de eigenaar van het land te bezorgen. Verd. had een buks, maar die stond in een schuurtje. Hij had de buks weken te voren gevon den en er is niet mee geschoten. De rechter vond het een merkwaardig ver haal en wilde niet aannemen, dat er niet met de buks geschoten is, omdat de politie er de andere morgen nog de lucht van kruit uit opsnoof. „Onmogelijk!" verweerde verd., „'t ding is heel oud, heeft minstens drie weken in de schuur gestaan". Verder vertelde hij, dat hij de jachtopziener M. C. V. Dr., Den Bommel, op een brom mer had zien aankomen en deze zelf tegemoet is gegaan. Verd. wilde wel eens weten met welk kaliber de fazan ten waren geschoten. De jachtopziener werd als getuige ge hoord en verklaarde niet gezien te heb ben dat verd. schoot, ook de fazanten had hij niet zien vallen, wel verd. die met een tractor, met de lichten aan, krislcras door het land reed. In de fa zanten waren geen kogels aangetroffen, wel kogelgaatjes, die op 6 mm kaliber wijzen. De vogels moeten van bovenaf neergeschoten zijn, gezien een kogel- wond in de nek. Ook werd gehoord wachtmeester V., Ooltgensplaat, die ver klaarde de fazanten van de jachtopzie ner ontvangen te hebben. Wat de buks betreft kon hij niet positief zeggen, dat er mee geschoten was, maar het zag er netjes uit en rook naar kruit, dus moest het kort tevoren gebruikt zijn. De officier achtte het ten laste geleg de wettig en overtuigend bewezen. Mr. Wendels stelde, dat er niemand anders in de buurt was, dat de fazanten niet in de vlucht, maar op de grond zijn geschoten en dat de buks wel degelijk gebruikt is. Voor het jagen eiste de of ficier 75 gld. subs. 15 d., voor het schie ten 15 gld. subs. 3 d. en voor het inbezit hebben van het vuurwapen 50 gld. subs 10 d. plus verbeurdverklaring van de buks. Verd. voerde nog een omstandig ver weer. De rechter verklaarde er van overtuigd te zijn, dat verd. het ten las te gelegde inderdaad gepleegd heeft, .maar miste het overtuigend bewijs daar voor, weshalve Z.E. van de twee eerste feiten moest vrij spreken. Het vonnis terzake in bezit hebben van het vuur wapen luidde 50 gld. subs 10 d. en ver beurdverklaring. J. C. R., Melissant, was op de Kaai te Middelharnis verbaliseerd wegens het rijden met een auto, waarvan het ken teken niet verlicht was. Verda. zei er niets van te begrijpen, omdat hij nim mer iets van het niet branden van het ucht bemerkt heeft. „Vermoedelijk is het lampje los ge trild!" veronderstelde de rechter. „En l oaama weer vastgetrild!" betwijfelde verd. Wachtm. v. W. Middelharnis, had het ten geconstateerd en het verbaal ge maakt. Als getuige gehoord verklaarde ae wachtmeester, dat hij het nummer goed had kunnen waarnemen vanwege ae heldere straatverlichting. Verd. er kende wel op de Kaai te zijn geweest, ^is en uitspraak 5 gld. subs 1 d. ErnsUge aanrüding In een zeer ernstige zaak stond ver volgens terecht Joh. Gr., Sommelsdijk, thans militair, die rijdend met een tractor door de bocht Steeneweg-Ring ie Middelharnis het stuur was kwijt ge taakt, tegen huizen was gebotst, een luist ter plaatse aanwezige wielrijdster overreed en vervolgens zich met de tractor door een grote deur van de Mid- uelharnisse garage boorde. De wielrijd- I V 1 zwaar gewond en heeft we- jKenlang in het ziekenhuis te Dirksland I Vertoefd. Verd. bekende vergeten te hebben, dat hij de remmen van de achterwielen moest kopelen. Bij het nemen van de bocht was hij gaan remmen, maar draai de een wiel door. Verd. ontkende snel gereden te hebben. Hij vertelde, des gevraagd, zich wel van de toestand van het slachtoffer op de hoogte te heb ben gehouden. De schade wordt door de verzekering geregeld. Als getuige werd gehoord mevrouw A. W. V., Middelharnis, die het on geluk had zien gebeuren en dit be schreef, maar niet kon schatten hoe hard verd. gereden had. Een andere ge tuige, C. G., te Den Bommel, had het ongeluk ook heel precies zien gebeuren en verklaarde dat verd. de bocht wel te ruim had genomen, maar beslist geen grote snelheid had. De officier achtte niet bewezen, dat verd. te snel reed, wel, dat hij zonder noodzaak naar links is gezwenkt. Mr. Wendels noemde het niet koppelen van de remmen een enor me fout en hij herinnerde er aan in vo rige zitting al medegedeeld te hebben, dat hijniet de minste clementie meer zal hebben terzake nalatigheden met landbouwmachines, -wagens en werk tuigen, omdat ihet aantal ongelukken, vooral op Flakkee, hierdoor veront rustend groot wordt. Omdat verd. nu in militaire dienst is beperkte de officier de eis tot 50 gld. subs 10 d. plus 100 gld. subs 20 d. en ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden. De rechter sprak uit: 50 gld. subs 10 d. plus 75 gld. subs 15 d. voor het ple gen van een grove nalatigheid en voor waardelijke ontzegging rijbevoegdheid voor 3 maanden bij 2 jr. proeftijd. Diversen J. C. M. V. W., Sommelsdijk, was op de Gelderse dijk te Dirksland met een auto op een met paarden bespannen wagen gereden. Eis en uitspraak 30 gld. subs 6 d. A. W., Den Bommel, op kruising geen voorrang verleend aan verkeer van rechts, kreeg een boete van 30 gld. subs 6 d. P. KI. Middelharnis, die dezelfde overtreding beging t.o.v. een autobus, werd gestraft met 40 gld. subs 8 d. Ook Chr. H. Herkingen, had te Mid delharnis geen voorrang verleend aan verkeer van rechts op de kruising Sta- tionsweg-Marietjespad. Verd. verweer de zich uitvoerig en verklaarde, dat de hem kruisende vrachtwagen geheel links was doorgekomen. Bovendien be riep verd. zich op de gladheid van de weg; hij remde tijdig, maar gleed door tot op de kruising. Eis en uitspraak 25 gld. subs. 5 d. M. W. Str., Dirksland, had in strijd met een beschikking van de minister van landbouw een rund vervoerd van Goudswaard naar Dirksland. Verd. zei onbekend te zijn geweest met de be schikking en dus onbewust te hebben gehandeld. De rechter wees op het ge vaar van mond- en klauwzeer en de grote voorzichtigheid, die betracht moet worden met veevervoer. Daar achteraf de ontheffing voor het vervoersverbod was verkregen bleven eis en uitspraak beperkt tot 7,50 gld. subs 2 d. Parking-Seven-Up Voor K. de Br., Dirksland, verscheen als gemachtigde J. P. W. Ten laste was gelegd, dat voor het café van verd. een bord was geplaatst met het opschrift „Parking-Seven-Up", in strijd met het z.g. welstandstoezicht. De rechter be keek foto's van het bord en de omge ving en vond het niet erg fraai. Gem. wees er op, dat men de borden overal in 'het land ziet. De parkeerruimte is vooral bedoeld voor bezoekers van het ziekenhuis. In de gemeenteverordening is geen verbod voor het plaatsen van zulke borden opgenomen, voerde gem. voorts aan. De officier deelde mede op verzoek van het gemeentebestuur de vervolging te hebben ingesteld. In de bouwveror dening is wel een verbod opgenomen en en verd. dient overleg te plegen met B. en W. De eis was 2 gld. spbs. 1 d. De rechter verklaarde schuldig zon der toepassing van straf. Adr. T., Nieuwe Tonge, had een doch tertje geruime tijd van school gehou den, zonder noodzaak. De rechter nam dit heel hoog op. „Het is onverantwoord tegenover uw gezin, inkomen hebt u ge noeg, het is een groot schandaal, een gruwelijk schandaal zelfs!" verweet Z.E. Ook de officier vond het ernstig en eis te 60 gld. subs 12 d., waarvan 40 gld. subs 8 d. voorwaardelijk. De rechter volgde de eis, maar deed de waarschu wing er bij: „bij herhaling volgt hech tenis! Ook E. P., Nieuwe Tonge, had een dochtertje van school thuis gehouden, maar beriep zich op ziekte van zijn vrouw. Hij werd beboet met 15 gld. subs 3 d. Tenslotte verscheen nog voor de rech ter A. V. d. S., Melissant, die bij Goe- dereede met een auto eerst in de roch- terberm was gereden, daarna dwars de weg over en de sloot in. „Hoe kwam dat zo?" vroeg de rech ter. „Ja, daar weet ik alles van!" hield verd. zich algemeen. „Dat neem ik aan!" begreep Z.E. Verd. kon de oorzaak niet verklaren Te koop prima gezonde Overal voor ingeënt Wit x Rood, Wit X Hamps en W.L. 6'/2 maand in volle leg 6. 5 maanden 5,50; 4 maanden 4,50; 3 maanden 3, Tweedaagse mesthaantjes 20,per 100 stuks. Tevens 80 Reds hennen in volle leg 6 maanden oud 6,50 per 25 stuks franco verzending. Het van ouds vertrouwde adres: J. V. d. HEUVEL Maliskampsestraat 40 Rosmalen - Telefoon 2 58 WE5TDUKI5 - MIDDEIHRRHIS GRONDONTSIMETTING: Aldrin 2'/2 "/o en25»/o stuif. Aldrin 25»/» Opl. H.C.H. SVo. ZAADONTSMETTING: Dieldrin 50 "/o. Ceresan (kwik) Trametan (T.M-T.D.) Firma C. v. d. MEIDE Middelharnis Telefoon 27 78 en 23 46 Van Goreumstraat 20 Sommielsdijk Op woensdag 14 maart 1962 te 14.00 uur ten overstaan van deurwaarder H. L. van Kampenhout. PUBLIEKE VERKOPING om contant geld van diver se roerende goederen, w.o. z.g.a.n. jongensrijwiel, nieu we vent. kachel, koelkast, radio, stofzuigers enz. Bezichtigen vanaf 13.00 uur Noteer uw nummers! Chr. Jeugdvacantie-oord „De Duiventil", ge legen in een ideale omgeving. Prettige spor tieve geest - prima keuken. Vraag gratis onze geïllustreerde prospectus. Eper- weg 26, Telefoon (03412) 23 52. BROMFIETSEN, ONDERDELEN naar BROEKWEG 7 OUDDORP Gediplomeerd rijwiel- en bromfietshersteller Met vakantie naar Putten op de Veluwe. D. van Grevengoed, Poolse rondweg 2, telefoon (03419) 3 55. De vrachtwagentypen van MERCEDES-BENZ worden gekenmerkt door: Moderne doelmatigheid Oersterke bouw Hoog nuttig laadgewicht prezen vanaf 19.500,— Alle inlichtingen bij de official dealer: Tel. (01883) 3 10 (3 lijnen) ■«■■■■■■■■■■■■■■■■■tfaaai ■■■■■■■■■■■■■BaBBnaaBBaal aaaaaaaBBaaaaaaBaaaaaaaal BBBBaBBaBBBaaaaBBBaBBaaal aaaa aaaa ■BB ■BB BBB IBBB Tel. (05900) 2 04 41 IBOBBBBBBaBBB B B B a B B B a «BBBBBBBBJIBBB a n fl B fl B ■■■BBBttBBaBBBBaBaBB HBBBHlBBBBBaBBBBKBl ■■BBOBCBSnBBBBBBBal ■■■■BBBBBBBMaBBBBBl Een IZENTTW-KBACHTVOEDSEL is In deze t«d méér dan nodig!!! Voor oud en jong is „PfERVICOL II" „het goad voor de zenuwcelten". „Nervicol II" is volkomen onschademk en zonder verdo vende bestanddelen samengesteld en kan in het volste vertrouwen worden gebruikt. Ieder, die met zenuw- klachten te kampen heeft, kunnen wy niet genoeg aan bevelen om eens een kiuur met „Nervlcol II" te gaan proberen! Nog nimmer hadden wij een cliënt, die niet over „Nervlcol II" tevreden was; in het ongunstigste geval vond men nog merkbare verbetering. Prijs „Nervlcol II" 12.75; 1/2 liter 5.25 (75 gram). 14 liter Kuurfjacon 23.75; Proef fles je Franco huis toezending van alle middelen volgt direct na ontvangst van postwlssel of girocheque, te zenden aan: POSTBUS 9, UTRECHT, Giro no. 428.303 S.v.p. naam van dit blad vermelden AUe bestellingen, geldzendingen, brieven enz. uitsluitend en alleen te richten aan: TELEFOON H 3402-3648 POSTBUS 9 UTRECHT GIRO No. 428302 HERHAALDE OPROEP HET PROTESTANTS TEHUIS VOOR WER KENDE MEISJES vraagt ter vervanging in de vakantie. Minimum leeftijd 23 jaar. In- of extern. Diploma's huishoudkundige en/of Kinder bescherming strekken tot aanbeveling. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Di- rektrice. Voorschoterlaan 76, Rotterdam-16. Kinderhuis Margriet te Amsterdam, tehuis voor zwakzinnige kinderen tot 12 jaap vraagt nog" en kele 'boven 18 jaar, in- of extern. Sollicitaties aan de directrice. Prins Hendriklaan 19 Amsterdam, Tel. (020) 72 47 86. STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ OOLTGENSPLAAT Op D.V. vrijdag 16 maart a.s. 's avonds 7 uur zal ds. A. J. Wijnmaalen, Hervormd predikant te St. Maartensdijk een houden in het kerkgebouw van de Geref. Ge meente. TOEGANG VRIJ Lectuur-fcastjes in de kom en de heide buurtschappen De jaarvergadering van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis, die j.l. woensdagavond in Hotel „Hobbel" werd gehouden had weer een flinke belangstelling van de inwoners uit de gemeente en de buurtschappen Achthuizen en Langstraat. Daar de voorzitter en de tweede voor zitter verhinderd waren in het begin aanwezig te zijn, werd de vergadering door het bestuurslid, de heer Jac. Moe renhout met een hartelijk welkomst woord geopend. Na de notulen las de secretaresse mevrouw M. L. Geerst- Quispel haar jaarverslag. Zij kon mede delen dat de afdeling weer de hoogste opbrengst van de huis aan huiscoUecte in 1961 heeft mogen boeken. Er werd een bedrag van 1691,15 ingezameld. Over 1960 werd het campagnebord te Nieuwe Tonge uitgereikt, waarbij eni ge heren van het hoofdbestuur tegen woordig waren. Op 22 juni had door de Bloedtrans- fusiedienst de bloed-afname plaats in het gebouw „Elthato". Er melden zich 48 donors uit de kom van de gemeente, 12 uit Achthuizen en 16 uit Langstraat, totaal 76. De kolonneleden komen als gewoonlijk om de veertien dagen bij el kaar, o.l.v. dr. Kramers en eens per maand wordt les gegeven door mevrouw Mijs-Meijer te Middelharnis. Een der trouwe leden, mej. Bets Bom, moest wegens vertrek naar Dinteloord worden afgeschreven. Twee nieuwe leden meld den zich n.l. mevrouw M. Overbeeke- Kreeft en de heer Leo Holleman. De heer KI. Birkhoff heeft wederom een week vrijwillig diensten verricht in het Henry Dunanthuis, te Zeist. De he ren C. W. J. Geerts en KI. Birkhoff en mej. Bets Bom hebben de kolonne ver tegenwoordigd tijdens de grote Roode Kruis-oefening te Hoek van Holland. Mogelijk is hij wat duizelig geworden Dat vond de rechter maar een gevaar lijke toestand, maar deze zocht het in de slechte achterbanden van de auto. Verd. vertelde de auto gekocht te heb ben op de automarkt te Utrecht, hetwelk voor rechter en officier klaarblijkelijk veel duidelijk maakte. Het vonnis was 80 gld. sUbs 16 d. en verbeurdverkla ring van de banden, waarbij rekening werd gehouden met het feit, dat verd. financieel al zeer veel schade opliep door het ongeluk. Jeugd Rode Kruis Het Jeugd Rode Kruis, omvattende de schooljeugd heeft in 1961 deelge nomen aan de aktie voor de Kongo. Er konden 535 busjes melk en andere le vensmiddelen worden verzonden. De heer K. van Klaveren heeft deze arti kelen gratis naar Den Haag vervoerd. Ook heeft de jeugd aan de nieuwjaars- kaarten-aktie deelgenomen. Vele kinde ren ontvingen antwoord terug, o.a. uit Zwitserland. Verschillende zakken met rilverpapier en capsules kon de afde ling verzenden, dank zij de medewer king van de heer Kr. Braber. Ook het lectuurdepót werd niet vergeten. In de laatste vergadering werd besloten om enkele lectuurkastjes te plaatsen. De heer Leo Helleman heeft zich bereid verklaard deze kastjes te maken en hiervan zal er een worden geplaatst bij de O.L. School aan het Weespad, een bij het Wit Gele Kruisgebouw te Acht huizen en een te Langstraat, waarvan de plaats niet bekend is. Verder ligt het in de bedoeling om de kolonne beter en meer oefenmateri aal te geven, opdat zij ook in tijd van nood doeltreffender kan optreden. Landsteinerpenningen De kas-commissie deed bij monde van de heer Joh. Breeman verslag. Hij had enkele opmerkingen betreffende uitgaven die verband houden met het uitreiken van het campagnebord te Nieuwe Tonge. De heer Moerenhout en mevrouw Geerst zetten deze zaak uit een. In de kascommissie 1962 werden benoemd de heren Kr. Braber, J. van Dam (Langeweg) en A. J. van Peper straten te Achthuizen (reserve). Na de pauze, waarin de bezoekers een kop koffie werd aangeboden kreeg de voorzitter, burgemeester W. M. v. d. Harst (die inmiddels) was gearriveerd) het woord. Hij reikte een aantal Land steinerpenningen in het brons uit met oorkonden aan de volgende personen, die vijfmaal bloed hebben afgestaan: t.w. mej. Chr. Fun en de heren: Iz. van Drongelen, A. Koppenaal (Langstraat), J. C. Moerenhout (Achthuizen), Corn, van Peperstraten A.Jzn. (Achthuizen) en F. de Vos Jaczn. Zilveren lepeltje Aan drie kollektanten die vijf jaar hebben gekollekteerd werd uit waarde ring een mooi zilveren lepeltje aangebo den. Het waren: de dames Tr. Okker en M. Buth en de heer KI. Birkhoff. De aftredende bestuursleden mevr. H. Kobus-Jordaan en mevr. M. L. Geerts-Quispel en de heer P. in 't Veld werden herkozen en namen hun herbe noeming aan. Envelop met inhoud In de rondvraag sprak de heer Kr. Braber zijn dank uit voor al die men sen die vrijwillig hulp bieden in het Henry Dunanthuis en op de „J. Henry Dunant" boot. Zijn vrouw heeft tijdens haar leven meerdere keren meegevaren en voor al die hulp heeft zij zeer veel waardering. Als dank voor dit alles gaf hij de envelop terug waarin de convocatie voor deze vergadering werd verzonden, maar nu bevatte deze enve loppe een gift voor het Roode Kruis werk. De voorz. zegde de heer Braber hartelijk dank voor deze bijzondere wij ze van waardering. ,,Wij zijn ons", al dus de heer Van der Harst „pijnlijk be wust dat onze steun nog rnaar een klei nigheid is in het grote leed dat overal worden gevonden". Met destemeer ijver mioeten wij daarom het Roode Kruis werk in al zijn geledingen helpen, waar dit maar mogelijk is. Met dank voor de belangstelling sloot de voorzitter de vergadering, waarna de film „Stille Helden" werd vertoond. Tweevóór-filmpjes gaven de aanwezigen een beeld van het werk van de Henry Dunant Stichting en het Lectuurdepót. Een verloting ten bate voor en met prij zen van het Welfarewerk heeft opge bracht 63.35. De algemene vergadering van de Zuidhollandse vereniging „Het Groene Kruis", afdeling Herkingen werd vori ge week gehouden in het verenigings gebouw „Ons Huis". De voorz. moest wederom constateren, dat de opkomst buitengewoon slecht was te noemen. Slechts 16 leden hadden aan de oproep gehoor gegeven. Spr. memoreerde het gevoelig verlies, dat de vereniging had geleden door het overlijden van de heer Van Putten, die gedurende een tiental jaren als bode de vereniging had ge diend. Iemand uit het bestuur heeft voorlopig deze functie op zich genomen totdat het bestuur zich heeft beraden over een definitieve benoeming. Voorts herinnerde de voorz. aan de ziekte van zr. Visscher. Deze is gelukkig weer ge heel hersteld. De notulen van de vorige vergadering werden hi'érna vastgesteld. Met het jaarverslag van de secreta ris werd eveneens accoord gegaan. Vervolgens bleek uit het jaarverslag van de penningmeester, dat het afge lopen jaar nog een batig saldo liet zien van 58.99. Vermeerderd met het be- ginsaldo van 2357,17, kan het jaar 1962 aanvangen met een saldo van 2416.16. De heren C. J. Huizer en A. Hogerwerf hadden de bescheiden en kas gecontroleerd en bij monde van de heer Hogerwerf werd geadviseerd tot goed keuring van de rekening, hetgeen ge schiedde. In de commissie tot het nazien van de rekening voor het jaar 1962 worden benoemd de heren A. Hogerwerf en J. BRUINISSE Werkzaamheden Grevelingen dam. Was vorig jaar het heien van dam- wand in de iDouwput van de Sluis in de Grevelingendam een bezienswaardig heid, thans is het verwijderen van een gedeelte van die damwand weer een staaltje van wat tegenwoordig de tech niek vermag. De damwand wordt elektrisch los- gedrild, met een bijzonder apparaat, dat aan een rijdende kraan is bevestigd. Het trekken gaat wanneer eenmaal de damwandpaal los gedrild is, zo op zicht betrekkelijk eenvoudig, maar er is toch nog wel wat kracht en vakman schap voor nodig om de paal die vele meters in de grond zit, op te halen. „Het Beusje". Het Beusje, het schuil- huisje voor bejaarde en minder bejaar de mosselkwekers en andere ouden van dagen is thans voor de derde maal ver plaatst omdat het in de weg stond bij de afgraving van het dijkje dat rond de sluisput is gebouwd en straks bij de doorgraving van het dijklichaam. De plaats waar het nu staat, boven op de Noorddijk bij de daar aanwezige trap voor de Kerkstraat geeft een uit stekend gezicht over Grevelingen, Krammer en Slaak, zodat aan een wens van de vissers, die de plaats waar het nu stond ongeschikt vonden is voldaan. Ras en als plaatsvervanger M. Melis sant. Dan brengt de voorz. de begroting voor 1962 in bespreking. Nadat de sec retaris de diverse posten heeft voorge lezen blijkt, dat er een tekort is van 2200,—. Met het saldo van thans kun nen we dus nog net een jaar vooruit, aldus de voorz. Uiteraard heeft dit te kort een punt van bespreking uitge maakt in de laatste bestuursvergadering, doch liet bestuur is van mening, dat het nog niet gewenst is om te komen met een voorstel tot contributieverhoging. Besloten is de resultaten van het eerste halfjaar 1962 af te wachten en indien nodig zal alsdan een buitengewone le denvergadering worden belegd om even tueel de contributie te verhogen. Ge tracht kan dan ook worden om het ge meentelijk subsidie en de bijdragen van de kerken verhoogd te krijgen. Hier na wordt de begroting goedgekeurd. Wegens periodieke aftreding van de heren C. Huizer en J. Drooger bei den herkiesbaar werd overgegaan tot schriftelijl<e stemming. De heren Huizer en Drooger werden herbenoemd met resp. 14 en 15 stemmen. De be noemden namen hun benoeming weer aan. Voor de rondvraag bestond geen be langstelling.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 3