„Van kerken tot kerk" Goedereede krijgt mooie, verplaatsbare muziektent Lesvliegtuig neergestort op Oiederickse gors te Melissant Predikbeurten Groot bezoek voor Tweeëniwiniigjarige pilooi verongelukt 34e jaargang Dinsdag 13 maart 1962 No. 3074 Cht. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Viering zilveren huwelijksfeest gaat gepaard met herdenking verkrijging stadsrechten 650 j. geleden Candidaatstelling D.R. partij gemeenteraad Steliendam PBINS HENDBIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDBLHABNIS Hedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABOIWEMENTSPRIJS 2.13 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BS cotttract speciaal tarief. Onder bovenstaande titel is in poc ket vorm een boeltje verschenen, welks inhoud de gedachten weergeeft van de bekende groep van 18 Hervormde en Gereformeerde predikanten, die onge veer een jaar geleden een oproep publi ceerde om te komen tot een eenheid van de Hervorm.de en Gereformeerde Ker ken We hebben aan dit vraagstuk in augustus 1961 een drietal artikelen ge- ïvij'd in ons blad en naar aanleiding van (Ie verschijning van bovengenoemd ge schrift wilen we onze lezers op de hoog te houden van de activiteiten van het Comité van achttien", temeer omdat dit in de vele afwijzende reacties geen aan leiding ziet de actie stop te zetten, maar integendeel ermee voortgaat en op 26 apiil a.s. in de Domkerk te Utrecht een 'oroot congres wil houden, zodat we in de toekomst nog herhaaldelijk ermee zuilen worden geconfronteerd. Voor de- oenen die op kerkelijk gebied meele ven kan het zijn nut hebben op de hoogte te blijven van de gang van za lven met betrekking tot dit kerkelijk probleem. In hun oproep van verleden jaar spra ken deze predikanten als hun oordeel uit, dat de gescheidenheid van hervorm den en gereformeerden niet langer lean worden geduld en dat dus naar een wording moet worden gestreefd. Ze wil len de toenadering bevorderen en wen den zich nu via dit boekje speciaal tot de niet-ambtsdragers, dus tot de ge wone gemeenteleden. Tevens delen zij mede dat ze hun bedoelingen zien als onderdeel van een veel grotere bewe ging, n.l. het streven naar eenwording van alle kerken. Om deze eenheidsactie op gang te laijgen adviseren ze om plaatselijk z.g. gesprekskringen te vormen van gemeen teleden van beide kerken teneinde on derling allerlei vraagpunten, die met dit eenheidstreven samenhangen, te bespre ken. Het boekje kan beschouwd worden als een soort handleiding voor deze ge sprekken. Allereerst stellen ze aan de orde de vraag waarom naar eenheid moet worden gestreefd. Daarbij ver werpen ze het motief, dat vrees voor do bedreiging van het Christendom door allerlei geestelijke en religieuze machtsorganisaties tot eenheid zou drin gen. Zij zien de noodzaak daarvan veel meer in de wereldsituatie, waarin wij leven: de dreiging van een atoomoor log, de toestand in de onderontwikkel de gebieden etc. en ze menen dat de we reld zich geen verdeeldheid meer kan veroorloven. Vooral echter moet het ge tuigenis van de Bijbel zelf hierbij op de voorgrond staan en ze halen verschil lende teksten aan, waaruit blijkt, dat God de eenheid vgn de kerk wil. Voorts wijzen ze erop, dat de her vormden en gereformeerden thans veel meer dan in de vorige eeuw staan in de ruimte van de oecumene (d.i. in de ge hele bewoonde wereld), waardoor het specifieke van het hervormd- en gere formeerd zijn meer gerelativeerd wordt. Ook op een andere factor wordt de aan dacht gevestigd, n.l. dat de hervormde kerk weer duidelijk een belijdende kerk is geworden, wat blijkt uit haar kerk orde, verklaringen en publicaties, ter wijl anderzijds in de Gereformeerde Kerken de laatste decennia heel wat verschoven is b.v. een diepingrijpende toewending naar de apostolaire op dracht der kerk. Voorts wordt erop ge wezen dat het in Gereformeerde kring steeds zo beklemtoonde punt van de belijdenishandhaving na de crises van 1926 (Dr. Geelkerken) en 1944 (Dr. Schil der) nogal problematisch geworden is en er een steeds groter aarzeling inzake de tuchtuitoefening wordt gevonden. Gewezen wordt ook op vele niet-theo- logische factoren die een grotere rol spelen. Zo is er in de loop der jaren een vervreemding van elkaar gegroeid in de dorpen nog sterker dan in de steden die niet in korte tijd onge daan kan worden gemaakt. Men voelt zich dikwijls in eikaars gezelschap niet thuis. Bij gemengde huwelijken, waarbij meestal de hervormde partij aan het kortste eind trekt, raken de hervorm de familieleden in paniek. Dan zijn er de kwesties bij schoolstichtingen. De Gereformeerden zullen hun evenredig aandeel in het bestuur moeten hebben. Maar de hervormden fluisteren onder elkaar „als de gereformeerden eenmaal eén vinger krijgen, nemen ze de hele hand, ze dringen zich overal in en wil len de baas spelen" (dit staat zo letter lijk in het boekje). En zo is er meer. Er zal dus een heel groot stuk rëele zelf verloochening nodig zijn om tot een werkelijke eenheid te komen. In een ander hoofdstuk wordt inge gaan op het verschil in kerkbegrip. Een hervormde zegt niet gauw „u hoort er niet bij en daaronti schrappen we u". De gereformeerde leggen het accent an ders: „de kerk is de vergadering der ware Christengelovigen". Beide groepen hebben een verbondsopvatting, maar deze loopt zeer ver uiteen. Daarom stoot men zich aan weerszijden: de hervorm den viriden de gereformeerden veel te streng in de tucht en andersom ergert de gereformeerde zich eraan dat in de Herv. Kerk dikwijls kinderen worden gedoopt wier ouders niet ter kerk ko men. Hier ligt het vraagstuk van de grenzen der kerk, dat allesbehalve ge- raaklcelijk is. Overschatten de gerefor- «leerden de formulering der geloofs waarheden niet! Kan het schijnbaar weerspreken van het belijden door de hervormden niet een nieuw zicht zijn op "et bijbels getuigenis? Amputeren de gereformeerden niet te vlug en wach ten de hervormden niet te lang? De gereformeerden staan een justitiële tuchtoefening voor en de hervormden een judiciële. Gezien het genezingspro ces in de Hervormde Kerk is do eerste vorm voor haar onbruikbaar, althans nu. En bovendien, waar moet zij ingrij pen? Bij de vrijzinnigen? Ook bij de barthianen? En wellicht ook en mis schien het rneest bij het meest recht se deel van de Geref. Bond. Dan is er de kwestie van de houding te genover de christelijke organisaties. Dat is een danig struikelblok op de weg naar eenheid. Voor een gerformeerde is de christelijke organisatie, vooral de chr. school, en direct uitvloeisel van zijn ge loofskeus, terwijl vele hervormden de ze slechts als een „noodgeval" zien of algemene organisaties prefereren. Ook de doorbraak-kwestie speelt hier 'n be langrijke rol. De rneeste hervormden menen, dat de kerk zich nooit mag ver eenzelvigen met een bepaalde theologie of met bepaalde organisaties, terwijl de gereformeerden het vanzelfsprekend vinden, dat zij niet op een doorbraak- partij stemmen, hun kinderen naar een chr. school sturen en b.v. lid zijn van een vakbond, van het C.N.V. Hier ko men we op 'het vraagstuk van de „be ginselen", die door de gereformeerden uit de Bijbel worden afgeleid, maar waarvan de hervormden menen dat God ons wel in alle situaties leidt door zijn Woord en Geest, maar telkens verras send en nieuw in actueel luisteren naar zijn stem (dit riekt sterk naar het bar- thianisme, dat lang niet alle hervorm den accepteren, schr.) In een hoofdstuk „Fusie" wordf ge constateerd, dat in de 100 jaar van ge scheiden leven zich in, de herv. en geref. kerken twee typen van kerk-zijn heb ben ontwikkeld, waarvan de verschil len nog worden versterkt door een groot aantal niet-theologische factoren. Er wordt echter ook op gewezen, dat her enigingen in de kerkgeschiedenis nog nauwelijks zijn voorgekomen. Maar de 18 zijn van mening, dat er op allerlei terreinen een begin kan worden ge maakt en dat de twee synoden samen kunnen gaan vergaderen over een ge meenschappelijke liturgie, zending, pre dikantsopleiding, diakonaat, gezamen lijke pers etc. Ook kunnen plaatselijk gecombineerde diensten worden gehou den. Wel constateert men, dat in plaat sen waar in de Herv, Kerk de modali teit van de vrijzinnigheid of de Geref. Bond prevaleert, voorlopig weinig mo gelijk zal zijn. Tot zover de beschouwingen van het Comité. In het boekje zijn echter ook nog opgenomen een tweetal uitvoerige artikelen resp. van de geref. Prof. dr. J. van den Berg en de herv. Prof. dr. H. Berkhof (overgenomen uit tijdschrif ten). Deze zijn bijzonder leerzaam en interessant, vooral dat van Berkhof. We kunnen hiervan helaas geen overzicht geven, maar hopen met datgene wat we schreven onze lezers te hebben opge wekt kennis te nemen van de inhoud van het boekje. Wij gaan er geen kri tiek op geven; onze opvattingen hebben we destijds neergelegd in bovengenoem de artikelen en die handhaven we. Maar voor wie zich over dit probleem wil oriënteren, bevat het boekje zeer veel denkstof. In de vrijdagavond gehouden gemeen teraadsvergadering kwam een voorstel ter tafel voor aanschaf van een ver plaatsbare muziektent, dat door de le den dankbaar werd aanvaard. Aankoop muziektent De Koninklijke Fanfare „Apollo" en de zangvereniging Goerees Gemengd Koor bezitten gezamenlijk een houten muziektent. Deze uitneembare muziek tent is ongeveer 30 jaar oud. Het plaat sen van deze tent vóór ieder buiten concert en het afbreken en opruimen van de tent na het concert, vragen iede re keer vele uren arbeid van meerdere personen. De concerten worden in deze gemeen te gegeven op de Markt. Deze plaats leent zich niet voor de bouw van een vaste muziektent. De markt is zo uit stekend geschikt voor hetgeven van open-lucht-concerten, dat de eventueel opkomende vraag of oprichting elders van een vaste muziektent gewenst is. Verslag van de jaarvergadering Kies- ver. Nederland en Oranje te Steliendam gehouden op donderdag 8 maart 1962. De voorzitter opent de vergadering met het laten zingen Ps. 103 1, leest P5. 146 en gaat voor in göbed. Hij heet allen welkom in 't bijzonder de heer la Fleur van Middelharnis, die deze avond namens de hulpcentrale Flakkee van de A.R. Kiesver. aanwezig is. De voorzitter memoreert het jaar dat voorbij ging en schenkt aandacht wat er in onze gemeente is gebeurd en wat er mogelijk zal gebeuren i.v.m. de ont wikkeling rond de deltawerken. De secr. leest de notulen van de ver gadering van 12 januari 1962, vervol gens het jaarverslag waaruit blijkt dat de ver 47 leden telt, waaronder 4 vrou welijke leden. Uit het jaarverslag van de penning meester blijkt dat er nog een goed voor delig saldo is de controle commissie brengt verslag uit, bij de bestuursver- kiezing wordt Abr. Klink herkozen. De candidaatstelling voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen levert het vol gende resultaat op. 1. L. Visser; 2. A. Brinkman; 3. Ad. Kreeft Ar.zn.; 4. Abr. Klink; 5 P. Klink; 6. J. L. Vogelaar; 7. B. v. Seters; 8. A. L. V. d. Vlugt; 9 D. Kievit; 10 L. Klink L.zn. 11. L. Menheer; 12 Ar. de Goede. Na de pauze spreekt de heer La Fleur over de plaats en taak van prov. Sta ten; Ged. Staten en gemeenteraden. Hij benadert dit ook van uit het prin cipiële vlak en toont aan hoewel de taak van de Prov. Staten naar buiten niet spectaculair is er wel degelijk spra ke is van principiële vragen en zaken, die daar behandeld worden. Ook de taak van de raden zet hij uitvoerig uiteen vooral wat betreft de openbare orde, zondagsrust enz. Plij schenkt speciaal aandacht aan de toe komstige taak van de plaatselijke ge meenteraad. Nu straks Steliendam mid den in de ontsluitingsplannen van ons eiland ligt. Op deze heldere uiteenzetting volgde nog enige bespreking. Na de rondvraag ging de heer La Fleur voor in dankgebed en sloot de voorzitter de vergadering. direct ontkennend moet worden beant woord. De concerten moeten op de Markt blijven. De tegenwoordige muziektent, hoewel nog niet geheel versleten, is toch zo slecht, dat vervanging binnen enkele jaren noodzakelijk is. De vervanging: is echter door de snelle toename van het ledental der Koninklijke Fanfare Apol lo, urgent geworden. De tent is name lijk te klein geworden voor dit korps Vergroting van deze tent is onmogelijk. Er moet zeer spoedig een oplossing gevonden worden in verband met de lïomende viering van het zilveren hu welijksfeest van Koningin en Prins, welke viering landelijk bepaald op 30 april a.s., tegelijk met de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Bovendien moet dit jaar een historisch plaatselijk feit worden ge dacht! Bij privilege van 7 mei 1312 name lijk verleende Gerard van Voorne, burggraaf van Zeeland, stadsrecht aan Goedereede. Op 7 mei a.s. is het dus 650 Jaar geleden» dat Goedereede stadsrecht kreeg. Met het bestuur van de Oranje-ver eniging zal overleg worden gepleegd omtrent de viering van het zilveren 'huwelijksfeest van Koningin en Prins en omtrent de viering van „650 jaar stadsrecht". B. en W. hebben de kwestie van de vervanging van de m.uziektent nauw- keui-ig bezien en zijn tot de volgende conclusies gekomen: 1. Bouw van een vaste tent op of na- toij de Markt is esthetisch onver antwoord; 2. Het meest gewenst is de aankoop van een verplaatsbare muziektent, waarbij de keus is gevallen op één der verplaatsbare tenten van Spijk- staal te Spijkenisse, namelijk het type met een middellijn van 7 meter ruimte biedend aan 60 personen. De verplaatsbare muziektent is gemon teerd op een stalen chassis, uitge voerd met rollager-assen. De voor as is geremd door middel van een automatisch werkende inlooprem. De assen zijn voorzien .van stalen schijfwielen en gecoverde banden 20". De tent wordt afgedekt door een kapzeil, dat wordt vastgezet met chroomlederen riemen. Tevens wordt bijgeleverd een afschermzeil, waarmee drie willekeurige zijden kunnen worden, afgeschermd tegen de weersinvloeden, terwijl dit af schermzeil tevens als Idankfoord bord dienst kan doen. Bijgeleverd worden ook een korte trap, aan de vloer vast te haken, een lange dubbele trap voor het monteren van de kapconstructie en het aanbrengen van het kapzeil, vlaggenhouders en een vaandelstan daard, ter bevestiging aan weers zijden van de toegangstrap. De prijs bedraagt 9250,exclu sief verlichting. 3. Het is uitgesloten, dat de plaatse lijke verenigingen deze grote uit gave voor hun rekening nemen. Zij hebben toch reeds moeite financi eel rond te komen. 4. B. en W. achten het ook onmogelijk dat dit bedrag door bepaalde akties plaatselijk wordt bijeengebracht, mede in verband met het zeer grote ibedrag, dat vorig jaar al door de bevolking is bijeen gebracht voor ihet geschenk aan de Koninklijke MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Opbrengst collecte Rheumahestrijding De afdeling Middelharnis-Sommelsdijk van de Ned. Federatie voor Vrouwelij ke Vrijwillige Hulpverlening bericht ons, dat de collecte voor de Vereniging tot steun aan de rheumahestrijding, ge houden van 20 febr. tot 5 maart heeft opgebracht, te Middelharnis 1335.70, te Sommelsdijk 650,90, samen dus 1986.60. Dit is een mooi bedrag, waar voor de geefsters en gevers van harte dank gebracht wordt. Ook hartelijk dank aan de dames, die zich weer bereid ver klaarden, hun hulp voor dit goede doel te geven. De Federatie organiseerde in 1961 drie collectes. Dat de ingezetenen van onze beide gemeenten graag offeren voor deze zo zeer benodigde gelden, blijkt wel uit de diverse opbrengsten. Collecte voor rheumahestrijding 1961 Middelharnis 1253,60, Sommelsdijk 558,40; totaal 1812.—. Collecte voor Simavi: Middelharnis 1180,15, Som melsdijk 520,—, totaal 1700,15. Col- 1 lecte voor de Kankerbestrijding: Mid- I delharnis f 1480,75, Sommelsdijk 1 863,65, totaal 2344,40. MIDDELHARNIS Bidstond. Woensdagavond 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier een bidstond worden gehouden, waarin zal voorgaan Dr. Van Zuylen te Rotterdam. SOMMELSDIJK Kippendiefstal. Bij de landbouwer Groenendijk aan de Dijkstraat zijn de- zer dagen kippen gestolen. De politie i had de dader vlug te pakken. DIRKSLAND Aanrijding. Vanuit het Korteweegje' naderde een personenauto van de heer Murre van Herkingen, terwijl van het Schelpenpad een personenauto naderde 1 van de heer Melissant van Steliendam. Doordat de heer Murre links afboog, richting Herkingen, ontstond een bot sing. Hoewel van beide wagens de snel- heid niet te hoog was, was de materi- j ële schade vrij hoog. Persoonlijke onge- lukken deden zich niet voor. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. OUDDORP Ledenvergadering. Het Ned. Roode Kruis afd. Ouddorp hoopt de algemene ledenvergadering te houden donderdag 15 maart sav. om 8 uur in het vereni gingsgebouw. Komt allen! Fanfare Apollo ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Na ampele overweging werd daarom voorgesteld te besluiten tot aankoop van een verplaatsbare muziektent van gemeentewege en een bedrag van 9500,hiervoor beschikbaar te stellen. In dit bedrag is 250,begrepen voor het aanbrengen van een verlichtings installatie. Tegen dit voorstel bestond bij geen der leden bezwaar. De voorz. deelde dat het feest zal worden gevierd op zaterdag 5 of zaterdag 12 mei. De eerste uitvoe ring in de nieuwe tent zal vrijdags- avonds worden gegeven. Het verkeer in de dorpskom zal worden afgezet. De mogelijkheid bestaat dat er dan een goed muziekcorps uit Frankrijk komt, tegen uitwisseling dat „Apollo" dan t.z.t. naar Frankrijk gaat, deelde de burge meester mee. „Is daarover correspondentie gaande? vroeg de heer Bruggeman, die met dit plan zeer ingenomen bleek. De voorz. antwoordde bevestigend. Men keurde het goed. WOENSDAG 14 MAART (Biddag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. J. C. Schuurman van Schoon hoven, - SOMMELSDIJK Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. de Waard uit Meerkerk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 7 uur ds. H. N. v. Hensbergen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds, B. J. Zaal en 7.30 uur ds. B. J. Wie- geraad. MELISSANT Kerv. Kerk 10 en 7 uur ds. K. Exalto. (Extra collecte voor de kerk). OUDDORP Ger. Kerk 7.30 uur ds. G. v. Driel. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. B. J. Zaal. (Extra collecte voor de kerk). OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. A. Jonkers. (Extra collecte voor de kerk). STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. P. v. Wake ren. Ger. Kerk 7.30 uur ds. A. v. d. Zwaag. DEN BOMMEL Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. G. Wursten. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7.30 u. ds. .J. van Drenth. Ger. Kerk 7.30 uur ds. P. Huisman. Dit is het 32.000 ton metende Ame rikaanse vliegdekschip „Wasp", het belangrijkste schip van een eskader van de Amerikaanse Ma rine, dat eind deze week een be zoek aan de haven van Rotter dam gaat brengen. De „Wasp" maakt deel uit van een z.g. „Task-Group", die eenzelfde groep, waarvan het vliegdek schip „Essex" deel uitmaakte op de Atlantische Oceaan heeft afgelost. OOLTGENSPLAAT Woonhuis verkocht. De erven me vrouw wed. W. Korteweg-van Hassent hebben een woonhuis aan de Kerksin- gel no. 12, bij inschrijving verkocht aan mej. A. E. in 't Veld te Geervliet, Oucl-inwoner overleden. Na een lang durige en ernstige ziekte is j.l. zon dagavond op 49-jarige leeftijd in zijn woning te Ridderkerk overleden, de heer Jac. de Vos Mzn. Vroeger had de heer de Vos een rijwielhandel aan de Pr. Bernhardstraat, alhier. In 1956 ver trok hij met zijn gezin naar Ridderkerk, Rembrandtweg 195, om bij de scheeps bouw te gaan werken. Maandagmiddag is een „Tiger-Moth" lesvliegtuig P.H. U.A.C, bemand met de 22-iarige Bouke ter Wolde uit Delft, boven de Diederickse gorzen onder Me lissant in een hevige sneeuwstorm in moeilijkheden geraakt en op de slikken neergestort. Het vliegtuigje raakte met de neus het nog niet ondergelopen slik; de piloot werd er uit geslingerd en moet op slag zijn gedood. De landbou wer, D. O. H. Van Nieuwenhuizen, West- dijk 32, Dirksland, die met zijn knecht KI. Lodder aan het paleni heien was voor afzetting van het weidegebied voor het vee, hebben nog geprobeerd hulp te verlenen maar tevergeefs. Het slachtoffer is dezelfde middag nog ge borgen. „Het was een hevige sneeuwbui maan dagmiddag zo tussen drie uur en half vier" vertelde ons de landbouwer D. O. H. van Nieuwenhuizen, toen ik met mijn knecht KI. Lodder aan het palen heien was op het Diederickse gors. ,,¥^6 konden geen tien meter van ons afzien, zo slecht was het zicht. We hoorden bo ven ons een vliegtuig cirkelen, dat blijk baar in moeilijkheden was geraakt. Het vliegtuigje gaf gas en trok weer op, dan weer werd de motor afgezet, waar uit we begrepen, dat het de koers was kwijtgeraakt. Plotseling hoorden we een harde klap, en concludeerden dat het was neergestort. Er viel op dat moment nog een dichte sneeuw en we konden niets zien. Toen de bui was overgetrok- ken zagen we aan het eind van het gors op de slikken de vleugels van het vlieg tuigje omhoog steken. IJlings zijn we er heengegaan door het hoge spartina-gras, dwars over de gorzen heen, ongeveer 3 kilometer lopen vanaf de dijk. Toen we er kwamen zagen we tot onze ontzet ting, dat er geen hulp meer te bieden viel. De piloot lag naast het wrak van het kleine vliegtuig op het slik; door de schok bij het aanraken van de grond moet hij er zijn uitgeslingerd en op slag zijn gedood." „Het was een flinke, nog jonge man" zo vertelde hij ons, „gekleed in een dikke gewatteerde jas, te zwaar, om I hem samen aan de dijk te brengen. Daarom besloten we om het slachtof fer op een van de vleugels van het vliegtuigje te leggen om hem voor het snel opkomende water te vrijwaren en hulp te halen." Berging van het slachtoffer Korte tijd later was de postcomman- dant A, Brinkman te Melissant, wacht meester Leeflang, de heer R. v. Put ten uit Alteklein en nog 2 burgers voor de berging van het slachtoffer op het gors. Intussen arriveerde opper de Waard, burgemeester H, Bos, wachtm. Moerland met de politie-wagen, waarin adjudant A. Marskamp en opper Schil ders met nog enige wachtmeesters van de Rijkspolitie, De berging van het slachtoffer bleek een moeilijk karwei, de vloed was sterk komen opzetten en postcommandant Brinkman, moest met zijn vier helpers tot het middel door het water waden, om het slachtoffer te bergen. Burge meester Bos had intussen voor een brancard gezorgd, die naar de vijf mannen werd gebracht, om hun zware taak te vergemakkelijken. De politie wagen, die boven op de dijk stond, heeft het slachtoffer naar het Paulina van Weel Ziekenhuis te Dirksland ver voerd, waar het is opgebaard. Identificatie Uit de papieren die de piloot bij zich droeg bleek het de 22-jarige student Bouke ter Wolde te zijn uit Delft, die voor vliegenier in opleiding was. Hij was maandagmiddag met een Tiger- Moth opgestegen van het vliegveld Zes tienhoven te Rotterdam voor een rally met Delftse vliegtuigbouwkundige stu denten. De jongeman droeg geen ring efi was dus waarschijnlijk niet verloofd. De familie te Delft is via de Rijkspo litie en de Burgerluchtvaartmaatschap pij te Rotterdam in kennis gesteld. He den dinsdag zal de Luchtvaartinspectie op het Diederickse gors een onderzoek naar de oorzaak van het droeve onge val instellen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1