Over stormvloeden Wed. A. Lokker-van Waarde te Goedereede 96 jaar Oxforü F! C KORTEWEG &ZOON Lijdi ensme ditatie Op weg naar Evian 34e jaargang Vrijdag 9 maart 1962 No. 3073 Chr. STREEKBLAD OP GEREFOKMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUro-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Het uur van Satan BINNENVERINGBED SCHUINIUBBERBEP Fa. C. van Wezel a Zonen Zondagsdiensten artsen Fruitmanden en Fruitbakjes „^De ^ruitcentrale" Plaatselijk nieuws Leest al 72 jaar „De Vriend van Oud en Jong" yóor uw^ EFFECTENORDERSï Cori^esppndehtschap Middelharrfisi Zandpad mteièf. 2709(0-1870) PBINS SENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX t - MIDDKLHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABOIWEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTEKTIEPRIJS 12 cent per mm. Btl coKtract speciaal tariel Wie een kaart van de Noordzee en omgeving bekijkt, die ziet dat deze de vorm van 'n trecliter heeft. In 't noorden is ze breed; de afstand tussen Schotland en Noorwegen is ongeveer 500 km. Naar het zuiden loopt ze steeds smaller toe en tussen Calais en Dover heeft de in gang slechts een breedte van 30 km. Wanneer er dus een storm uit het n.n.w. waait dat is de richting van de leng teas van de Noordzee dan wordt het water enorm opgestuwd doordat er niet voldoende kan worden afgevoerd door het Nauw van Calais. Als dit helemaal afgesloten was, hetgeen duizenden ja ren geleden het geval is geweest, toen Engeland nog met het continent ver bonden was, zouden uiteraard de storm vloeden nog veel hoger komen. Een soortgelijk verschijnsel doet zich voor in de Biesbosch. Het is bekend dat men deze opzettelijk niet geheel heeft ingepolderd, omdat ze moet dienen als reservoir voor opgestuwd water bij ho ge vloeden. Ware zij in 1953 ingepolderd geweest, dan zou de waterstand op het Haringvliet en bij Midelharnis nog ho ger zijn geweest. Daarom begint men pas aan de „sanering" van de Biesbosch polders als de Deltawerken in het Ha ringvliet klaar zijn. Wanneer de wind uit het n.w. en n.n.w. waait bij een stprm, wordt het Noordzeewater zo opgestuwd dat het hele oppervlak van de Noordzee scheef komt te staan. Doordat onze kust het einde vormt van deze helling is het waterverschil hier het hoogst. Bij wind kracht 11 of 12, laten we zeggen met een snelheid van 30 m. per seconde is er een helling van 1 op 300.000. De lengte van de Noordzee is 1000 km. en omdat de helling aan het begin slechts gering is betekent dit derhalve, dat wij voor onze kust een verhoging krijgen van 3 a 3V2 m en daarachter drukt dan de hele Noordzee! Er is ook nog een andere factor, die de hoogte van de stormvloeden beïn vloedt, n.l. het dalen van het niveau van het lage deel van Nederland. In histo rische tijd is de waterstand op vele plaatsen enkele meters gestegen ten opzichte van het land. Men schat deze daling die niet overal gelijk is, op on geveer 15 a 30 cm. per eeuw. Deze ver anderingen schijnen veroorzaakt te wor den eensdeels door het afsmelten van liet ijs in het Noordpoolgebied, waar liet klimaat blijkbaar iets warmer wordt en anderdeels doordat de bodem van het lage deel van Nederland daalt als gevolg van vormveranderingen in de diepere lagen van de aardkorst en het inklinken van de bovenlagen. Daardoor liunnen de stormvloeden dus nu hoger worden dan in vorige eeuwen. Nadat we in het voorgaande het stormvloedprobleem hebben bezien van de kant van het water, gaan we nu iets zeggen over de andere factor: de storm. Ieder weet dat onze atmosfeer voort durend in beweging is, voornamelijk door temperatuurverschillen. Ook is het bekend dat het gewicht van de lucht- kolom boven het aardoppervlak een ze kere druk uitoefent. Deze luchtdruk wordt gemeten met een 'barometer, die aanvankelijk met kwik gevuld werd. De luchtkolom heeft gemiddeld hetzelf de gewicht als een kwikkolom van 760 mm. of een waterkolom van ruim 10 m. Vroeger werd de luchtdruk steeds aan gegeven in millimeters, maar tegen woordig spreekt men altijd van millibar. Men kan gemakkelijk de ene opgave herleiden tot de andere als men weet dat 1 millibar (mb) gelijk is aan "h mm. of anders gezegd, dat 750 mm. lucht druk gelijk staat met 1000 mb. Als gevolg van verschillende oorza ken loopt de luchtdruk op dezelfde en op andere plaatsen sterk uiteen. In Ne derland bedraagt de maximum-lucht- druk, die is waargenomen, 1050 mb. en de minimale 964 mb. In Siberië is het absolute maximum waargenomen van 1086 en in een tropische cycloon het absolute minimum van 887. De lucht druk kan dus vlak bij de aarde of de zee wel 200 mb. uiteenlopen. Naar bo ven neemt zij natuurlijk af. Men kan er zelfs de hoogte mee berekenen. Schrijver dezes heeft eens een nacht gelogeerd in een hotel boven op de Pi- latus in Zwitserland (2000 m. hoog) en daar stond de barometer niet op 760 maar slechts op 600 mm.! Uit de weerberichten weet tegenwoor dig iedereen, dat de meteorologen spre ken van lagedrukgebieden of depressies en hogedrukgebieden of maxima. Beide hebben een kern, waar de druk het laagst of het hoogst is. In een depres sie stroomt de lucht naar de kern toe. Waar ze opstijgt en dus kouder wordt, zodat er wolken en neerslag ontstaan. In een hogedrukgebied is het juist an dersom: daar stroomt de lucht van de kern weg en heeft ze een dalende be weging, ze wordt warmer en de wolken lossen dus op, zodat we mooi zonnig weer krijgen. Het is duidelijk dat deze Waxima en minima de lucht in bewe ging brengen ten opzichte van elkaar, dus horizontaal. De luchtdrukverschil len veroorzaken de wind. Deze kracht Werkt van hoge druk naar lage druk, anders gezegd: de wind waait van een niaximum naar een depressie. De wind kracht hangt uiteraard af van het lucht- Qrukverschil tussen beide en van de afstand; hoe groter verschil over klei- l^e afstand, des te zwaarder storm. Het IS echter niet zo dat de richting van de Wind regelrecht van het hogedrukgebied „Maar dit is uwe ure, en de macht der duisternis." (Lucas 22 53b) Jezus Christus spreekt hier in ban den. Aangrijpend schouwspel, dat Hij, de Koning der koningen en de Heere al ler heren, Zich heeft laten welgevallen de knevelihg in de boeien van nietige schepselen, die Hij met één ademtocht Vein Zijn heilige lippen had kunnen ver teren, waarachtig en almachtig God, als Hij is. Maar Hij weet: dit is hét moment, het uur en ogenblik, dat Hij nu „nabij" ge komen, ja aangebroken weet, dat „de Zoon des mensen wordt overgeleverd in de handen der zondaren" (Matth. 26 45). Het is ook wel het uur van het welbehagen des Vaders, tot verlossing van Zijn van eeuwigheid beminde en verkoren bruidsgemeente, maar Chris tus spreekt hier tot de kinderen der duisternis, tot het adderengebroed van satan: dit is uwe ure! Voor het vleselijk verstand der men sen zijn hier twee draden onontwarbaar door elkaar geweven; de draad van Gods genade-bestel, en die van 's men sen verantwoordelijkheid, en m„en komt er niet „uit", er niet mee „klaar", wan neer men de Borg hoort uitspreken tot zondige mensen: dit is uw uur, uw ge legenheid, om uw onheilige hartstoch ten aan Mij uit te woeden en te doen botvieren. Ach nee, we komen er nooit mee klaar. Ons was liever de Christus, omringd door twaalf legioen engelen, tot terneerwerping van satans volge lingen en zijn ganse rijk. „Maar dit is uw uur, en de macht der duisternis!" „Dagelijks was Ik met u in de tem pel", ja, toen sprak de Zaligmaker als „Machthebbende", geestelijk gezag en overwicht oefenende over al de kwasi- „geestelijke" leidlieden, in wezen: inis- leiders, van het volk des verbonds. Maar nu is het de macht der duister nis, nu mag satan zijn vleselijk geweld stellen tegenover Christus' geestes- macht, in schijnbare zegepraal. En dat al, „opdat de Schriften vervuld zouden worden!" „Moest de Christus niet al deze dingen lijden", en door lij-, den ingaan in heerlijkheid? Satan weet zijn tijd, en benut de hem gegeven ogen blikken. In Judas, de verrader, treft hij de Meester en Zijn ganse discipelschaar naar het de schijn ervan draagt do delijk. „Het was nacht", toen Judas uittrok, om voor de slavenprijs van der tig zilverlingen zijn Meester te verko pen aan de macht der duisternis. En. God-Almachtig, ja, de Genadige staat hem toe, dit te doen. Dit is uwe ure, en het beschikkingsrecht van de gehele hellemacht over de reine, schuldeloze Borg! Satan schaterlacht, en in de hel is vreugde, wanneer tot Christus' dood besloten wordt bij de kinderen der duis ternis. De eremedailles wachten al. Nu de uitvoering nog. Een bende soldaten is dra georganiseerd. Met zwaarden en stokken zijn de soldaten van de hoge priester gewapend. Wezenlijk heeft dit niets te betekenen. Als Christus maar één woord spreekt, slaat de ganse bende achterover ter aarde neer. Tóch zetten ze door. Ze zoeken Hem, de Gezant van het Koninkrijk der hemelen, opdat Zijn ganse rijk vernietigd zal worden. Eerst Hij, dan Zijn aanhang. Laat God het toe? Ja, want „dit is uwe ure, en de macht der duisternis!" Het Licht der wereld zal tijdelijk zwichten en ondergaan voor „de macht der duisternis". Maar om straks, op Paaszondagmor gen, eeuwig te triumferen, en satans rijk te doen trillen op zijn fundamenten. Dan is het Gods uur, dan is het Chris tus' tijd, dan is met Pinksteren de vervulling der Geestes-belofte te wach ten. En God heeft een eeuwigheid voor Zich. Satan daarentegen krijgt niet meer dan één enkel uur, één enkele kans om zijn macht te tonen, en dat dan nog tot groter glorie en rijker uitstraling van Gods verlossings-macht. Satan wil verderven en de Christus doden, maar Deze is, als Zondeloze, slechts voor korte tijd aan de macht van zonde en dood, hel en satan onderwor pen. En dan is het voor de satan eeuwig verloren! Alsook voor al zijn aanhang en volge lingen! Maar, wanneer Christus deze woor den spreekt, moet Hij de Hem voorge stelde lijdenskelk nog dieper ledigen, tot de droesem toe. Het vroeg Zijn lichamelijke leed en tranen, ook Zijn zi^le-angst en vertwij feling. Hij moet zelfs in de hel neerzin ken, in God-verlatenheid, om er Zijn duur te kopen Kerk uit te kunnen ver lossen. In de Lofzang aan de Paasmaaltijd de Psalmen 113118 werden dan -aan geheven heeft Hij (in Psalm 116 o.a. ervan gezongen: Ik lag gekneld in banden van den dood, daar de angst der hel Mij alle troost deed missen! O, getrouwe Zaligmaker, hoe hebt Gij tot het bittere einde toe stand wil len houden, en getrouw willen blijven aan 's Vaders opdracht, en dat tot be houd van trouweloze zondaren! Gel. lezer(es), wie volgt gij? Wiens wil volbrengt gij nu, vandaag nog? Hoort ge bij de bende, die Christus en de Zijnen achtervolgt, in machteloze woede, briesend als een leeuw, zoals een Saul van Tarsen deed?, voor diens beke ring. Of behoort ge, door genade, tot degenen, voor Wie Christus vrijspraak en vrijgeleide verwierf aan het kruis? Hebt ge Hem ontmoet en leren kennen. Die het u anders stellig treffende oor deel op Zich heeft willen nemen, in lij delijke en daadwerkelijke gehoorzaam heid, om er u uit de kunnen verlossen? Zo ja, gezegend is Hij dan in en voor uw hart, die Man van smarten, Die satans uur doorleden en doorstreden heeft, om Zijn eeuwig genaderijk te mogen bouwen. Of ziet ge naar Zijn komst in uw le ven uit? Is er een waar zoeken en vra gen naar Hem, Die voor alle zonden volkomen betaald heeft, en nu bij machte en gewillig is, u van satans macht te bevrijden, en u te trekken uit de duisternis tot Zijn wonderheerlijk genadelicht? O, houdt dan vol, en schept moed uit de behoudenis van an deren, die hopelijk evenals gijzelt zich hebben leren kennen als de „voor naamste der zondaren", en die daarom op al het hunne de dood hebben leren schrijven. Tenslotte, gij die nog „onwettig strijdt", n.l. tégen God en Zijn Gezalf de, tegen Zijn Geest en Kruisgemeente: als ge u niet bekeert, zult ge eeuwig te schande worden, en in het onzalig, vreselijk hellegezelschap moeten ver keren bij de vorst der duisternis. Een schrikkelijk verderf en eeuwige onder gang zullen daar wachten. O, kust dan de Zoon, opdat Hij niet toorne! Amen. Zi. M'dijk (Z.) Dj. J. v. d. Haar. naar depressie is gekeerd. Door de as wenteling van de aarde treedt er een afwijking' op, de z.g. kracht van Co- riolis. De weerkundigen trekken op hun weerkaarten lijnen met gelijke lucht druk, de z.g. isobaren. Daaruit zijn di rect de depressis en de maxima af te lezen benevens de windrichting op elke plaats. Voor de scheepvaart en vooral ook voor de gevaren van stormvloeden is het belangrijk dat ook de windkracht tevoren ongeveer bepaald kan worden. Ook dit gebeurt aan de hand van de weerkaarten en de gegevens, die de Bilt krijgt van vele andere weerstations op het land en van weerschepen op zee. Voor het formuleren van de windkracht is er een schaal opgesteld die de sterk te aangeeft en de snelheid van de wind in meters per seconde en kilometers per uur. Dit is de z.g. schaal van Beaufort, een Engelse admiraal, die haar in ISO'S heeft opgesteld ten behoeve van de oorlogsvloot (toen nog zeilschepen). Ze gold oorspronkelijk voor de zee. Later is ze iets veranderd en ook voor het land geschikt gemaakt, omdat de snel heden daar iets minder zijn. Ten ge rieve van onze lezers drukken we hier deze schaal af, omdat de 'termen en ge tallen ervan telkens in de weerberich ten worden genoemd en men zich dan beter kan oriënteren omtrent de wind kracht. windkracht windsnelheid Beaufort, in m/sec, in km/u 'benaming op land stil zwak zwak matig matig krachtig vrij krach. hard stormachtig storm zw. storm z. zw. storm orkaan De snelheden kunnen nog veel hoger komen dan 29 m/sec bij windstoten en in cyclonen. In de kuststreken zijn sto ten van 35 a 40 geen zeldzaamheid. Bij de storm van 1953 kwam vele uren lang een snelheid voor van 25 tot 30. In een windhoos op Vlieland in 1948 werd een stoot waargenomen van 55 m/sec. d.i. ongeveer 200 km. per uur! 0 0—0.5 0^1.8 1 0.6—1.7 2—6 2 1.8—3.3 7—12 3 3.4—5.2 13—19 4 5.3—7.4 20—27 5 7.5—9.8 28—35 6 9.9—12.9 36—46 7 12.5—15.2 47—55 8 15.3—18.2 56—65 9 18.3—21.5 66—77 10 21.6—25.1 78—90 11 25.2—29.0 91—105 12 29.0— 105— TOONBEELD VAN DE NIEUWSTE HERENMODE Textiel Konfektiehuis OUDE TONGE Een gelukkige winnaar Bij het ec?htpaar J. van Noord, Haar lemmerstraat 33, alhier, werd dezer da gen een tweeling geboren. Zij hadden hun babyuitzet te voren gekocht bij fa. C. V. Wezel te Middelharnis en daar zij de juiste datum van de geboorte had den geraden ontvingen zij het volle be stede bedrag terug. NAAR DE I MIDDELHnRNIS-TEL:Z3Z8 Van zaterdag 10 maart v.m. 12 uur t.m. maandag 12 maart v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdiik: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412,. Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Voogd, telefoon 01874-259, Oude Tonge en dokter Bou- man, telefoon 01871-269, Stad aan 't haringvliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, dieren arts te Middelharnis, tel. 2357. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 11 mrt hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemter dienst dokter L. D. A. Looijsen, tel. 01660—542, Tholen en dokter Renes, tel. 400, Oud Vosse meer. ELEKTRISCHE SCHOK VOOR BROEDSE KIPPEN Een Pools onderzoeker heeft een mid del ontdekt om broedse kippen binnen 3 a 4 dagen weer aan de leg te krijgen. Een kleine transformator, die de licht- netspanning tot 12 Volt reduceert, wordt voorzien van twee elektroden. De ene wordt met de kam van de broedse kip verbonden en de andere wordt in de mondholte bevestigd. Hoewel de individuele reacties van de dieren verschillend waren, begon nen ze bijna allemaal na één enkele schokbeweging weer te leggen. Van 2000 kippen die op deze manier behandeld werden verdween de broeds heid bij 96,6 "/o na de eerste behande ling. Als een half uur na de eerste be handeling nog een tweede volgde, werd dit percentage 99,6 "/o, aldus Veeteelt en zuivelberichten. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdqk 36 MID DELHARNIS MIDDELHARNIS Bij de gemeente zijn nog enkele per celen hofland te huur. Gegadigden moeten zich zo spoedig ter secretarie aanmelden. DIRKSLAND Geslaagd. Aan de E.V.S.A.I.D. Mo devakschool te Utrecht slaagden voor costumière de dames D. de Gast, C. Kardux en C. Kievit. Zij genoten hun opleiding bij mevr. Klein-v. d. Mast te Dirksland. Woensdag j.l. zouden in Evian de slotbesprekingen beginnen tussen een dele gatie van de Nationale Raad van de Republiek Algerije en Frankrijk. Deze foto, gemaakt op het Fiumicino-vliegveld van Rome, toont de Algerijnse vice- premier Belisacem Krim (rechts) en zijn Minister van Voorlichting, Mohammed Yazid, tijdens een kort oponthoud op weg naar Geneve. De Algerijnse dele gatie zal in Geneve haar intrek nemen en dagelijks tijdens de besprekingen naar Evian reizen. „Tegenwoordig maken ze van de we reld een cijfertafel, alles wordt bere kend en ze proberen iedereen kunstma tig in het leven te houden", vindt Antje Lokker-Van Waarde, die gisteren 96 jaar werd. „Met al dat gedoe gaat de gezelligheid verloren. Kijk maar eens naar de bouw put", en ze wijst naar de Deltawer ken, die ze door het raam in haar wo ning, Havenhoofd 18, kan zien. „Straks kan er geen schip meer in of uit. Vroe ger was het hier heel anders. Men ging veel vriendschappelijker met elkaar om en bovendien waren het allemaal zeil schepen. In 1911 kwam Jan 't Manne tje met een motorschip de haven in en later verdwenen de zeilschepen", her innert ze zich. Over die gezelligheid van vroeger kan ze veel vertellen. „Toen konden we nog niet zo cijfe ren, maar toen we trouwden had Thijs een beursje met geld. We kochten er onze uitzet van en we hielden nog geld over. Mijn man nam zijn nodige spullen mee naar het Goereese hoofd voor de visserij en ik droeg een kachelpijp en een half broodje. Dat was onze huwe lijksreis. Veel werd er in de visserij niet ver diend. Men was niet georganiseerd en vaak moesten de vissers, drie weken aan een stuk uitvaren zonder een cent te verdienen. Maar denken jullie maar niet dat we het niet goed hadden! Af en toe bleef er een schip in de omgeving en dan voeren onze sciiepen uit om hulp te bieden aan de opvarenden. De buit van het verlaten schip werd gelijk verdeeld. Wanneer het een Oost-Indië- vaarder was, was de buit best. Dan wa ren er op het hoofd levensmiddelen ge noeg. In de oorlog 1914-1918 strandde er een schip met wijn. ledere visser kreeg een vat wijn in de kelder en op de markt in Goederee de lagen de andere. Het was een waar feest. Toen de kinderen uit school kwamen werden ze onthaald op de wijn, maar ze hadden natuurlijk geen drink- gerei. Ze hebben toen hun klompjes maar onder het vat gehouden! Ze wa ren die dag wel erg laat thuis uit school, maar wat hadden ze een plezier Wij hebben er op een zondag eens moes van gekookt. Toen we half in de mid dag bezoek kregen lagen we naast on ze borden te slapen. Dat viel niet op, want iedereen overkwam dat in die tijd. Op een andere keer haalde men weer een schip met kisten spek binnen. Het ging natuurlijk wel met wat le vensgevaar gepaard, want het was dan slecht weer, maar we hebben het er goed afgebracht. Tegenwoordig met al dat drukke verkeer, is er meer gevaar voor ongelukken dan vroeger", neemt ze aan. „In mijn leven heb ik nog nooit een pilletje of een drankje geslikt en de dokter is nog nooit voor mij over de vloer geweest." Vroeger diende ik bij een mevrouw die drie kinderen met ^BC had. Dat is toch zo besmettelijk, hé? Maar die kin deren moesten voor hun moeder veel eten. Ze konden dat natuurlijk niet en om hun moeder gelukkig te maken en haar te doen geloven dat ze alles opge geten hadden, at ik het op, met dezelf de lepel of vork, waarmee de kinderen Nedërjaiidschie Handèl-Maatschappij het geprobeerd hadden. Maar jullie hebben een cijfertafel, dus zal het wel besmettelijk geweest zijn", zegt ze, maar gelooft het niet. Het echtpaar heeft vier dochters en twee zoons gekregen. Dhr. Lokker is 24 jaar geleden overleden. De kinderen leven allen nog. Mevrouw Lokker en haar ongetrouwde zoon wonen samen met een getrouwde zoon en kinderen. Wed. A, Lokker-van Waarde „Ik heb een paradijs op aarde. Ik ben goed gezond, eet goed, lust alles, ben nooit ziek en iedereen komt bij ons kij ken. We hebben een goede visserijband op de radio en ik luister er veel naar, vooral bij slecht weer. Ik ken veel men sen via de visserijband. Niet van gezicht maar ik hoor ze telkens en dan weet ik wel waar ze ongeveer zitten en wat ze te vertellen hebben. De radio zou ik niet kunnen missen. Naar de kerk kan ik niet meer, maar ik heb kerktelefoon. Daar ben ik erg blij mee. De dominee en zijn vrouw komen ook vaak op bezoek, vooral mevrouw. We kunnen zo gezellig babbelen. Als ze op het havenhoofd komt, gaat ze mijn deurtje nooit voorbij," vertelde ze. Op haar verjaardag kwamen de dominee en zijn vrouw samen om haar te felici teren. Van de redactie van „De Vriend van Oud en Jong", welk blad ze al 72 jaar leest, kwamen ze een mooi boek bezorgen, „De Morgenstond Nadert". „Tegenwoordig ben ik net als iemand die niet lezen of schrijven kan. Mijn kleinkinderen worden groot en als ze bij me komen, moet ik soms vragen: „Wie ben je". Ik heb 19 kleinkinderen en 37 achterkleinkinderen. Het zijn er veel, hè? maar ze komen altijd alle maal bij me. Jarenlang heb ik dagelijks koeiewachtertjes koffie gegeven. Ze konden dan door het raam in de ach terkamer hun koeien zien en dan zette ik hun klompjes bij het vuur. Ze zijn het niet vergeten. Het zijn nu man nen, maar „Meutje Ant" vergeten ze niet", zo bleek ook bij haar verjaardag. Aan al deze attenties is ze zeer ge hecht. In haar laadje ligt een grote medail le, die haar man gekregen heeft voor het redden van de bemanning van een Engels schip „De Windsor", die zou ze ook niet kwijt willen. Het is voor haar een mooi bezit. (Zie vervolg pag 2, 1ste kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1