Opening beroepententoonstelling iddelbarnis Koninklijke onderscheiding voor dhr. T. Kreeft, Den Bommel Nieuws uit Zeeland C. A. WISSE De heer J. v. d. Maden te Oude Tonge overleden Nummering {kandidaten lijsten verkiezing leden Provinciale Staten No. 3072 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN j Mannelijke beroepen in het Diekhuus Vrouwelijke beroepen in de Jeugdhaven IN MEMORIAM OUDE TONGE Koninklijke ondersciieiding van dhr. M. Vroegindeweij VARIA Veertig jaar trouwe dienst bij familie Buys PBINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX I - MIDDBLHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.13 PER KWARTAAL ADVEHTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij coKtract speciaal tarlsl De Beroepententoonstelling die op 6, 7, 8, 12 en 13 maart van 19.00 tot 21.30 uur in het Diekhuus en in de Jeugdhaven te Middelharnis is opengesteld, is vrijdagavond door de voorzitter van de Flakkeesclie Gemeenschap, burgemees ter P. W. Hordijk officieel geopend. In de vergaderzaal van de Gascentrale „Fkikkee", waren daartoe een aantal prominente figuren aanwezig, o.m. Ir. de Wildt, hoofd afd. Landbouwdirectie arbeidsvoorziening; J. Hoevens Land bouw inspecteur Zuid-Holland, eveneens van de directie arbeidsvoorziening; de directeur Gem. Arbeidsbureau Oud-Beijerland de heer D. Brussaard en van het nevenbureau Midelharnis dhr. J. d' Hont en hun staf; burgemeesters en wethouders; vertegenwoordigers uit de vakbeweging en van het onderwijs; voorzitters van de 3 standsorganisaties uit de landbouw enzovoort. Na het uit spreken van het openingswoord werden de aanwezigen in twee groepen ge splitst; de ene groep bezocht de afdeling mannelijke beroepen in het Diek huus en de andere de vrouwelijke beroepen, opgesteld in de Jeugdhaven, die later omwisselden. Burgemeester P. W. Hordijk, wees er na een welkomstwoord op, dat met me dewerking van de Flakkeesche Gemeen schap het mogelijk was geworden deze Beroepententoonstelling ook op ons ei land te houden. De noodzaak was inge zien, omdat er op 't eiland wel wat aan het veranderen is, vooral in de agrari sche sector. Was het surplus aan ar beidskracht aanvankelijk een seizoen overschot, dit is tot een structuur-over schot uitgebreid; 16 °/o van de beroeps bevolking werkt thans buiten het eiland Spreker gaf daarna cijfers over het streek-onderwijs (u.l.o. h.b.s.) dat enorm is toegenomen en ook over het vakon derwijs (techn. school) dat met 4 "/o toenam, waardoor de ouders al vroeg voor de moeilijkheid worden geplaatst welk beroep voor hun kinderen moet worden gekozen. Spreker gaf een beeld van onze me chanische en automatistische tijd, waar in mentaal veel is veranderd. De mens blijft bij dit alles een gemeenschaps wezen; hij is ingesteld op anderen. Er is verscheidenheid van aanleg; overeen komstig capaciteiten en karakter wordt een plaats gevonden in het arbeids proces, wat de een ziet als een Godde lijke opdracht en de ander als een hu manistische taak. Niet in de eerste plaats geldt bij de inschakeling in het arbeidsproces het loonzakje, maar de waarde van de mens. Een beroep te kiezen waar aanleg, ambitie enz. in het geding komt is een goede voorlichting nodig, vooral om dat er zo'n geweldige veelheid van be roepen is, die de keuze moeilijk maakt. Door een goed samenspel tussen ouders, leerkrachten en beroepskeuze-adviseurs kan veel in het belang van het kind worden bereikt. De tentoonstelling geeft een beeld van de vele funkties die er liggen en spreker hoopte dat naast de 1500 leerlingen ook vele ouders en op voeders gehoor zullen geven aan de op roep om deze leerzame show, waar vol doende voorlichting bij is, te bezoeken. De burgemeester dankte het bestuur van de Flakkeesche Gemeenschap, die zich belangrijke kosten heeft getroost om de tentoonstelling mogelijk te ma ken. Ook bracht hij dank aan de heren van het ministerie van Soc. zaken (ar beidsvoorziening) de Gew. Arbeidsbu reaus van de getroffen voorzieningen en de diverse instellingen voor de huis vesting en besloot met de wens dat deze tentoonstelling in woord en beeld zal voldoen aan de roep van het bedrijfs leven, om daarbij een juiste keuze te kunnen doen wat betreft het beroep. Ir. v. d. Wildt gaf daarna een uiteen zeting wat de tentoonstelling voor de gemeenschap beoogt. Sinds de indus triële revolutie zijn er tal van toeroepen bijgekomen; zowel gespecialiseerde als afgesplitste beroepen. In de landbouw wordt men daar ook mee geconfron teerd; spr. noemde tal van nieuwe be drijven die zijn ontstaan; (kweek- en selectie) met weer uit de landbouw- en veeteelt voortvloeiende beroepen als veilingmeesters, loonwerkers, selecteurs en tal van andere op zuivelgebied. In de doolhof van beroepen is zowel voor ouders als kinderen de keuze moeilijk. Daarom is de eerste stap ge weest een inventaris van beroepen saam te stellen en een begin gemaakt om de eisen die er aan gesteld worden te bestuderen. De beroepen lieten zich in verstandelijke, technische, sociale en andere eisen indelen, waarbij toch een bepaalde systematiek is ontdekt. De voortdurende wisseling wordt nagegaan en ook de onderlinge samenhang in de bedrijven geanalyseerd. Om na te gaan wat een beginneling kan presteren is de psychologie een hulpmiddel gewor den: een brug tussen het beroep en het kind. Intelligentie en aanleg-structuur ■wordt bepaald, waarover advies wordt uitgebracht en waarna dan een richting kan worden bepaald. Dit is geen post- klare set, aldus spreker, het is slechts een opsomming van mogelijkheden. Ter verheldering van deze inzichten is deze tentoonstelling samengesteld aldus spr. waarop uit de ruim 4000 beroepen die er zijn voor de jongens 160 kernberoepen zijn gekozen en voor de meisjes plm. 55. Beroepskeuze op het platteland Spreker ging dan nader in op de be roepskeuze op het platteland, waarbij de geringe differentiatie van de werk gelegenheid en ten tweede de dichtheid van de bevolking een rol speelt. Nog "moeilijker wordt dit wanneer de vader een eigen bedrijf heeft en dus zowel bedrij f s- en gezinshoofd is. Dan gaat het meest om een opvolger in het be drijf, wat niets met een bewuste be roepskeuze heeft te maken. Te weinig personeel werkt dit in de hand en spr. concludeerde dat bij de beroepskeuze voor het kind het gezinshoofd moet pre valeren boven het bedrij f shoofd. De ouders moeten zichzelf oprecht afvra gen of het toekomstig levensgeluk van hun kind moet prevaleren boven het geluk van de vader. Met oog hierop ver heugde spr. zich dat het eiland straks ontsloten wordt en open staat voor meerdere beroepen. Beroepen-voorlichting voor land- bouw-personeel. Dat er in de landbouw een tekort is aan personeel weet spreker in hoofd zaak dat men zich te weinig op het be roep landarbeider heeft bezonnen. Het is bij onderzoek gebleken dat het een geschoolde functie is. de opleiding is met de voortschrijding van de techniek niet in overeenstemming gebleven. Ge volg is dat jeugdigen zich niet m.eer voor landarbeid geven. Had men zith in het verleden een meerjarige vakop leiding getroost, dan zou het er nu be ter voorstaan. Een werkelijk geschoolde arbeider verandert niet spoedig van be- roep, een binding door een goede vak opleiding kan dus een basis vormen voor behoud van personeel. Dr. Gestman (schoolarts) ging op het gesprokene in, wat betreft de penetra- Ie beroepskeuze. In het betoog van ir. de Wildt had hij naast de uiteen.zetting over intelligentie-bepaling en psych. hulpmiddelen de noodzaak van onder- zoek naar de lichamelijke gesteldheid van de candidaat gemist. ■- Ir. de Wildt antwoordde hierop, dat hij de medische aspecten niet had ge noemd; hij deelde mee dat enige artsen zijn aangesteld om ook op dit gebied ge- gevens te verzamelen, I De tentoonsteJling De tentoonstelling, zowel in het Diek- huus als in de Jeugdhaven geeft een zeer overzichtelijke samenstelling van j de voornaamste beroepen in woord en beeld. Het fotomateriaal is uitstekend, hier en daar zijn werkproeven en ge- i reedschap opgesteld. Bij ieder vak staat i aangegeven welke richting men uit moet (middelbaar, of hoger onderwijs, tech nisch lager, middelb. of hogere school) En het ontbreekt op de tentoonstelling niet aan voorlichting; iedere vraag wordt naar genoegen beantwoord. Wij raden de ouders aan op de genoemde avonden deze overzichtelijke en goed georganiseerde beroepententoonstelling in het belang van hun kinderen te gaan bezichtigen. In de nacht van zondag op maandag is plotseling overleden de heer Cornells Anthonius Wisse, in leven directeur van de Boerenleenbank (aangesloten bij de Centr. Bank te Eindhoven) te Oude Tonge. De heer C. A. Wisse is geboren 17 juni 1909 te Oud-Beijerland. Later kwa men zijn ouders naar Flakkee, waar hij eerst de lagere school en daarna de H.B.S. te Middelharnis heeft afgelopen. Hij verkreeg een werkkring bij de Bankbedrijven en later bij de Rijks dienst Landbouwherstel. Na zijn huwe lijk woonde hij te Sommelsdijk, van waar hij met zijn gezin in december 1950 naar Oude Tonge vertrok, in zijn functie als directeur van de genoemde Boerenleenbank aldaar. In 1958 werd dhr. Wisse raadslid voor de K.V.B, en te^ gelijk gekozen tot wethouder. Verleden week hebben wij met hem nog een raadsvergadering meegemaakt. Hij had grote belangstelling voor het openbare leven, in bijzonder voor cul turele en sportverenigingen; zo was hij bestuurslid van de Stichting O. en O. (Ontwikkeling en Ontspanning); be stuurslid van het Wit Gele Kruis; lid van de Commissie Jaarmarkt; lid Com missie Ouden van dagen en nog wel enige funkties meer. Enige tijd geleden was de heer Wisse overwerkt; hij is min of meer hartpa tiënt en was op medisch advies aange raden het kalm aan te doen. Maar dat was zijn natuur niet! Het was een man met interessen op velerlei gebied en tijdens zijn wethoudersschap is ons ge bleken, dat hij zich terdege in de ge meentezaken inwerkte. Zondag heeft hij nog een wandeling gemaakt naar het in aanbouw zijnde zwembad; de nacht daarop is hij onwel geworden en vrij plotseling overleden, een weduwe en 4 kinderen achterlatend. Dit plotseling verscheiden heeft in de gemeente Oude Tonge en bij allen die hem op het eiland kennen, grote ont roering teweeg gebracht. Met hem is een geziene persoonlijk heid en zeer geacht burger heengegaan. De begrafenis is bepaald op donder dagmorgen 10 uur op de R. Kath. be graafplaats te Oude Tonge. In de ouderdom van 61 jaar en 7 maanden is in onze gemeente ook over leden de heer Jelier van der Maden. De heer v. d. Maden was een zeer bekend en gezien zakenman te Oude Tonge, die een groot levensmiddelen- bedrijf heeft opgebouwd, dat thans, met nog een tweede zaak, gedreven wordt door zijn zoons. Hij maakte deel uit van de groep „Combinatie-winkeliers", van welke samenwerkende groep hij een van de oprichters was. De heer v. d. Maden heeft een in grijpende ziekte gehad, daarvoor in het ziekenhuis te Dirksland en Rotterdam vertoefd en hoewel men aanvankelijk op herstel hoopte, heeft dit niet zo mo gen zijn. De begrafenis is bepaald op donderdag 8 maart te 2 uur op de alge mene begraafplaats alhier. STAD AAN 'T HARINGVLIET Aan het verslag over de Koninkl. on derscheiding van de heer M. Vroegin- deweij ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum, voegen wij nog toe dat hij ook is gelukwenst door zijn eerste pa troon de heer D. Vogelaar, die tevens aan de burgemeester verzocht om na mens de familie Vogelaar en Vroegin- deweij zijn dank aan H.M. de Koningin over te brengen voor de ontvangen on derscheiding en ook aan allen die hem daartoe hadden voorgedragen. Spr. schetste daarna hoe hij in 1914 boer was geworden toen de tijden niet zo gunstig waren en prees de jubilaris, dat hij zich toen reeds ten volle ingezet had op zijn bedrijf, zodat de families in de loop van de tijd aan elkaar verweven zijn (de huishoudster van dhr. D. Vogelaar is n.l. een dochter van dhr. M. Vr.) Ver der wenste hij hem toe, dat God hem bij het klimmen der jaren nog vele ge lukkige en gezonde dagen schenlcen zal. Mevr. Buth-Vogelaar hield ook een toespraak, die namens haar andere zus ters dank bracht voor hetgeen dhr. Vr. voor hen in hun jeugd is geweest, al was hij niet bepaald een „Kinderop passer." Zij Ibood hem een |prachtig bloemstuk aan. Mej. C. v. d. Boogert droeg naarna een gedicht voor en ten slotte dankte de oudste zoon, dhr. D. Vroegindeweij uit Middelharnis, de fa milie Vogelaar voor alles wat deze voor hun vader gedaan had en het personeel voor de goede onderlinge samenwer king. HERKINGEN B.B. Voorlichtingsavond. Met dit be richt verbeteren wij een vorige, n.l. dat de B.B.-avond uitsluitend toegankelijk is voor hoofden van gezinnen en meer derjarigen. De definitieve nummering van de in gediende kandidatenlijst voor de ver kiezing van leden van de Provinciale staten op 28 maart. In Zuid-Holland is de volgorde der partijen als volgt: 1. P.v.d.A., 2. K.V.P., 3. V.V.D., 4. A.R., 5. C.H.U., 6. S.G.P., 7. C.P.N., 8. G.P.V., 9. P.S.P., 10 Vrije burgers en 11. Christelijke-Nationale Volkspartij (alleen in de kieskring Rotterdam). Marianne, hoewel nog maar twaalf jaar, verwekte onlangs in het kinder tehuis, waar zij verblijft enige opschud ding door compleet met lipstick aan ta fel te verschijnen. Deswege onder vraagd, gaf zij als reden op: Maria deed het ook! De leidster kon dat niet geloven, maar Marianne hield vol: de dominee had het zelf gezegd. Bij nader onderzoek bleek, dat de dominee in de kerk had voorge lezen uit Lukas 1 39. „Maria maakte zich op in die dagen en reisde met spoed naar het bergland." MIDDELHARNIS DIEKHUUSNIEUWS In verband met de tentoonstelling beroepenvoorlichting blijven we wat zwerven. De clubs kunnen donderdag en vrijdag als volgt terecht: Donderdag: Bej. sociëteit, Finse Ba rak. Jongens liandenarbeidsclubs, Diekhuus. Biljartclub vervalt. Meis- jesclub 4 uur, verzamelen op het Diekhuus. Meisjesclubs 6 uur Finse Barak. Meisjesclub 7.30 uur, 8 uur in het Diekhuus. Vrijdag: Bejaarden sociëteit, Finse Barak. Jongenshandenarbeidclubs, Diekhuus. Muziekgroepen, Diekhuus. Meisjesclub 7.30 uur, Diekhuus Bil jartclub, Finse Barak. Bejaardenavond Stad aan 't Haringvliet De bezoekers van onze maandelijkse middagen zijn uitgenodigd voor een te- genbezoeli in Stad. Daar wordt voor hen op dinsdag avond 13 maart een toneelstuk opge voerd. De uitnodiging daarvoor krijgt U thuis. Denkt U er aan U tijdig op te geven in verband met het vervoer? De buskosten zijn 50 et. per persoon. DIRKSLAND Studie vereen, der S.G.P. A.s. woens dagavond 7 maart hoopt de Studiever eniging te vergaderen in het vergaderlo kaal der kerk. De heer J. P. van Ros- sum zal dan een inleiding houden over „Landbouwbeleid". Belangstellenden zijn welkom. Aan vang 7.30 uur (precies). Zendingsbusjes. De leden der zen dingscommissie van de Ger. Gem. afd. Dirksland hopen deze maand de ge plaatste zendingsbusjes te ledigen. De mensen die dus een busje bezitten kun nen erop rekenen dat zij in de maand maart door deze leden worden bezocht. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Heden dinsdagavond 7.30 uur hoopt de A.R. Kiesvereniging „Met God, Neder land en Oranje" bijeen te komen in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. STELLEND AM Inenting. Op woensdag 7 maart a.s. om 4 uur is er in het Groene Kruisge- bouw gelegenheid uw baby onder het jaar, te laten inenten tegen pokken. Verloreri.; Bruine damesportemonnaie inhoud 75.plus rekening en sleutel. Gevonden: IJzeren bakje, inhouden de lengtedriehoek, achterlicht, richting aanwijzer. Inlichtingen postcommandt. der rijkspolitie, Pr. Wilhelminastraat alhier. GOEDEEEEDE Groene Kruis. De algemene leden vergadering van de vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Goedereede wordt gehouden op donderdag 8 maart 1962 's avonds 7.30 uur in het wijkge- bouw aan de Burg Charbonstraat. NIEUWE TONGE B'iddagr voor gewas. A.s. woensdag zal in het gebouw van de Ger. Gem. bidstond voor het gewas worden ge houden. In deze diensten hoopt voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. De diensten vangen aan 's middags half drie en sav. zeven uur. In de middag- dienst zal tevens doopsbediening plaats vinden. Burg. stand over de maand febr. 1962. Geboren: Jan Gerrit, z. v. P. Kats en C. van Drongelen; Jaqueline Heleen, d. v. J. J. Nieuwenhuijzen en J. C. Vis been; Cornelia Janni, d. v. P. C. Dro ger en H. van Schouwen; Hendrik z. v. J. J. van Heemst en S. Felsbourg. Gehuwd: Willem Koert oud 25 jaar en Johanna Lijntje Noteboom, oud 28 jaar; Cornells Gleijn van der Sluijs, oud 20 jaar en Hester Wilhelmlna No teboom, oud 20 jaar; Gerrit Kievit, oud 21 jaar en Cornelia Verolme, oud 19 jr. Overleden: Nicolaas Kievit, oud 59 jaar echtgenoot van Cornelia Kievit. DEN BOMMEL De Chr. Bedrijfsbond voor de me taalnijverheid en elektrotechnische in dustrie zal in samenwerking met de Ned. Chr. Landarbeidersbond te Den Bommel een vergadering beleggen op dinsdag 6 maart a.s. des avonds te 8 uur in de Chr. school aan de Molen dijk. Als spreker hoopt die avond op te treden de heer B. J. Nieuwland met als onderwerp „Bezitsvorming". Over dit onderwerp zullen vragen aan de spreker kunnen worden gesteld. Ledenvergadering Geref. Kerk. De jaarlijkse ledenvergadering van de Ger. Kerk zal worden gehouden op vrijdag 9 maart a.s. des avonds te 7.30 uur in de Geref. Kerk. Burg, stand over de maand mrt. '62. Geboren: Goverdina Antonia, dochter van G. P. Jacobs en J. C. van Otzel; Huibrecht Govert, zoon van J. Ras en J. van Zandwijk; Dirkje, dochter van J. van der Slik en M. Lodder. Overleden: Dingena Silvius, echtgeno te van J. Huizer, oud 62 jaar. Gehuwd: D. Kievit 24 jaar en S. van der Welle, 19 jaar. Ingekomen: A. J. van Hooff en gezin uit Ooltgensplaat; L. de Visser uit Weert J. M. Korvink uit Haarlem. Op 1 maart 1922 richtte de toen 24- jarige Tennis Kreeft zijn schreden naar het landbouwbedrijf van de familie Buijs aan de Kranendijk, gemeente Den Bommel. Kreeft was met de oude heer Buijs overeengekomen, dat hij als land arbeider op het bedrijf zou komen wer ken. Het is niet voor korte tijd ge weest. Zijn oude patroon scheidde van het leven, een zoon volgde hem op. Kreeft bleef. Ook gedurende de moei lijke crisisjaren, eveneens tijdens de oorlog. Toen de bezetters Flakkee onder water lieten lopen moesten boer en arbeider met hun gezinnen de vlucht nemen, maar na de oorlog kwam ook de heer Kreeft terug. Datzelfde herhaalde zich na 1 februari 1953. Allengs was er van zelfsprekend een nauwe band gegroeid tussen werkgever en werknemer, tus sen de gezinnen Kreeft en Buijs; men leefde sterk met elkanders wel en wee mee en dat gebeurt nu, na veertig jaar nog. Donderdag vierde men in huize Buijs het jubileum van de heer Kreeft. De grote kamer van de boerderij was er feestelijk voor versierd, beide families kwamen tezamen en niet alleen deze di rect bij het jubileum betrokkenen, want ook verscheen burgemeester W. M. van der Harst, voorts de voorzitter van de Flakkeese L. T. B, de heer J. L. Ja cobs te Middelharnis, bij welke stands organisatie de heer Buijs is aangeslo ten, alsmede de heer A. Grootentooer, te Melissant, als vertegenwoordiger van het districtsbestuur van de Chr. Ned. Landarbeidersbond, waarvan de heer Kreeft lid is, benevens vrienden en ken nissen. Ook ds. J. van Drenth, herv. predikant te Ooltgensplaat, bleek van de huldiging van de heer Kreeft getui ge te wilen zijn, voortvloeiende uit het feit, dat de jubilaris voor de hervorm- Het moment waarop burgemeester W. M. V. d. Harst de versierselen bij de heer T. Kreeft op de rever spelt. de kerk in de buurtschappen Kranen- dijk en Langstraat belangrijk werk ver richt o.a. als dialten. Burgem.eester Van der Harst sprak als eerste de heer Kreeft in prijzende bewoordingen toe, wenste hem en zijn vrouw geluk met het jubileum en kon de verrassende mededeling doen, dat de heer Kreeft bij Kon, Besluit de ereme daille Oranje Nassau in brons is ver leend. De burgemeester spelde het ere metaal de heer Kreeft op de borst. De heer J. L. Jacobs complimenteerde namens de L. T. B. en liet zijn woor den vergezeld gaan van een fraaie oor konde. De heer Grootenboer bood na mens de C.N.L.B. de heer Kreeft een prachtige lederen portefeuille, met gou den vermelding van het jubileum er in gedrukt aan. Uit de kring van de kerkeraad wen ste ds. Van Drenth alle bij het jubi leum betrokkenen geluk en zegde hij de heer Kreeft in het bijzonder ook dank voor diens kerkelijk werk. De heer L. J. Buijs, de werkgever, zegde de heer Kreeft en tevens diens vrouv/ en kinderen dank voor hun wer- ]i:en voor en hun medeleven met het be drijf en zijn gezin. De heer Buijs me moreerde enige opmerkelijke feiten uit de afgelopen veertig jaren werk o.a. de zorg voor de loonzakjes, die de heer Kreeft na enige jaren op zich nam en deed tenslotte zijn dank en goede wensen vergezeld gaan van een ge schenk in enveloppe. De heer Kreeft zegde alle sprekers hartelijk dank en verklaarde zich voor al dankbaar voor de hem verleende ko ninklijke onderscheiding. Waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. THOLEN In Hotel Zeeland werd in het open baar verkocht de woning Grindweg 32 van de erven mevr. C. C. Faase-Engel- vaart. De heer P. Engelvaart te Bergen op Zoom werd koper voor de som van 16.700.—. Voor beroep bedankt. Het bestuur van de Ned. Herv. Gemeente alhier ontving bericht dat kand. R. J. v. d. Hoef uit Lunteren voor het beroep naar Tholen heeft bedankt. Geslaagd. Mej. H. J. Baaij slaagde te 's Hertogenbosch voor het examen alg. vrouwelijke vorming deel I voor Maat schappelijk Werk. Afd. N.C.V.B. Bestuurs mutaties. In de Thoolse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond werd mevr. S. Geluk-v. Splunter tot bestuurslid herkozen. In de vacature van mevr. J. v. Elsacker- Voordouw werd gekozen mevr. P. Ot- tevanger-Deurloo. OOLTGENSPLAAT Jeugd op bejaardemniddag Woensdag 7 maart a.s. zal er in „El- thato", des nam. 2.30 uur weer een bejaardensamenkomst worden gehou den. Naast de zang van Hazeuliederen zullen de aanwezigen kunnen luisteren naar een groep kleuters die een bezoek aan de bejaarden komen brengen. Zangavond gemengd en kinderkoor „Jubilate" De Chr. gemengde zangver eniging „Jubilate" en het kinderkoor hebben het voornemen op donderdag 8 maart a.s. een zangavond te geven in „Elthato". Aanvang 7.30 uur. De leiding berust bij de dirigent, de heer C. C. v. d- Heuvel, met medewerking van de bei de plaatselijke predikanten, ds. J. van Drenth en ds. P. Huisman. Ook zal de mandoline- en fluitclub van mevrouw C. van Hassent-van Nieuwaal enkele nummers ten gehore brengen. De toe gang is vrij, terwijl er in de pauze kof fie zal worden geschonken. ST. ANNALAND Kijkavond School met de Bijbel te St. Annaland. Vrijdagavond 2 maart werd in de School met de Bijbel te St. Annaland de jaarlijkse kijkavond ge houden, tijdens welke de ouders volop gelegenheid geboden werd het werk van de leerlingen te bezichtigen en met het personeel der school van gedachten te wisselen. De fraaie tekeningen aan de wanden, alsmede de nuttige hand werken van de beide onderwijzeressen trokken veel bekijks. Er bestond dan ook voor deze avond' zeer grote be langstelling van de ouders. Voor het schulddelgingsfonds. De te St. Annaland gehouden collecte ten ba te van het Schulddelgingsfonds heeft niet minder dan 307,45 opgebracht. BRUINISSE Burg. stand over de maand febr. 1962. Geboren: Jan Cornells, z. v. Joh. v. d. Bos en W. de Bruin, (geb. te Zierikzee) Pieter z. v. W. M. de Korte en M. Lind- hout; Martin Gerrit, z. v. P. H. v. d. Weele en M. Visser; Catharina Gerarda d. V. C. W. de Waal en T. W. de Joode; Leendert Jan z. v. J. M. Giljaro. en R. Kik; Jacomina Huberdina d. v. Joh.. Schults en J. A. Verspoor; Willem Ma- rinus z. v. W. M. Feytel en W. J, de Bil. Overleden: Elizabeth Hoogerwerf 70 j. wed. van F. J. Bal; Lena van Gilst 87 j, wed. van J. Kik; Martinus Wesdorp 77 j. wedn. van J. Mallander; Johannes M. Jumelet 79 j. echtg. van A. v. d. Berge. Gehuwd: A. Schilperoort 43 j. en K. W. de Waal 26 j. Ingekomen: J. W. Zeedijk uit Krab- bendijke; H. Nout uit Diepenveen; A. H. Schout uit Oost Kapelle; C. Reijngoudt uit St. Philipsland. Vertrokken: K. Potters naar Rotter- terdam. Gevonden voorwerpen. Op het bu reau van de Groepscommandant der Rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere in lichtingen te bekomen over de navol gende gevonden voorwerpen; 1 pakje koelhuisboter, 1 paar grijze kousen, een gebruikte linker handschoen, een fineer- stukje, 1 beige damesportemonnaie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1