Ir. H. H. Smeenk liet optimistisch geluid horen over de land bouw in de E.E.G. De a.s. verkiezingen en de P.v.fU. laarvergadering C.B.T.B. - afd. Flakicee Regeringsdiner Gezamenlijke vergadering van de CSir. Landliouworganisaties 34e jaargang Dinsdag 27 februari 1962 No. 3070 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG YOOR DE ZÜÏD-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Het nieuwe landbouw-accoord in de E. E. G. REKLAME stimuleert uw verkoop PRINS HiNDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDBLHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.18 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. 83J coKtract speciaal tarlet De leidslieden van onze diverse poli tieke partijen zijn al druk in de weer voor de a.s. verkiezingen voor de Pro vinciale Staten, die eind maart zullen worden gehouden. Dat is een normaal versöhijnsel en als zodanig dus niets biizonders. Der gewoonte getrouw zul len ook wij er aandacht aan wijden, („ndat ons blad zich krachtens zijn «rondslag mede bezighoudt met de po- Blijkens do enquêtes bestaat er bij de Iticzers voor de Statenverkiezingen veel minder belangstelling dan voor Kamer- en Raadsverkiezingen. Dit komt niet tot uiting in het aantal opgekom.enen ter stembus er is stemplicht of liever opkomstplioht m.aar wel in do min dere zakelijke geinteresseerdheid. Dit is ook begrijpelijk. Het werk van de Prov. Staten is weinig spectaculair, het publiek hoort er vrijwel niets van en bovendien is het van niet zo grote in vloed op de gang van zaken. Voorzover er invloed is, gaat deze grotendeels uit van Gedeputeerde Staten. Maar aan gezien deze door de Prov. Staten worden aangewezen, is het ongetwijfeld van be lang hoe zij zijn samengesteld. Boven dien vormen de Prov. Staten de kies colleges voor de Eerste Kamer en ook uit dien hoofde is het niet onverschil lig hoe de verkiezing uitvalt. Door de inwerkingtreding van de nieuwe Provinciewet, die de oude Pro vinciale Wet van Thorbecke (1850) ver vangen heeft zijn er enkele verande ringen gekomen. Een daarvan is het aantal Statenleden. In 1958 waren er in totaal nog 590, maar nu komen er 75 bij. Elke provincie heeft n.l. een ver schillend aantal leden en dat was niet moer in overeenstemming met het in wonertal. De huidige regeling heeft tot gevolg, dat nu Zuid-Holland i.p.v. 82 er 83 krijgt en b.v. Utrecht er 14 bij krijgt, dus op 55 komt. Over deze formele dingen wilden we het echter in dit artikel niet hebben. Ons interesseert meer de politieke strijd bij deze Statenverkiezingen. Op zich zelf zijn ze niet zo erg belangrijk, maar anderzijds hebben ze toch in zoverre een grotere betekenis, dat ze steeds be schouwd worden als een graadmeter voor de beoordeling van de stand der politieke verhoudingen in het hele land. Voor honderd procent gaat dit niet op maar toch kan men meestal uit de uilslag wel een tendens aflezen omtrent verschuivingen die zich in het kiezers korps hebben voorgedaan sedert de laatste Kamerverkiezingen. En omdat er in 1963 weer een nieuwe Tweede Kamer moet worden gekozen, zijn alle partijen uiteraard nieuwsgierig naar eventuele verschuivingen. Logisöherwijze zouden bij Statenver kiezingen alleen provinciale zaken aan de orde moeten komen zoals bij de stembus voor de Tweede Kamer de landspolitiek en bij de raadsverkiezin gen de plaatselijke problemen aan de orde worden gesteld. Dit is edhter be slist niet het geval." Men zou over de provinciale politiek gauw uitgepraat zijn en ze zou bovendien slechts weini gen interesseren. Daarom is liet de ge woonte, dat de partijen er de lands politiek bij halen, hoewel b.v. het pro bleem Nieuw-Guinea letterlijk niets met het bestuur van onze provincies te ma ken heeft. Maar het is nu eenmaal zo, dat de politieke partijen deze gelegen heid weer eens graag aangrijpen om propaganda te maken. We lazen dan ook onlangs in „Het Vrije Volk" het orgaan van de P.v.d.A. dat de inzet van de Statenverkiezingen ver uitgaat boven de samenstelling van de P.S., maar „dat het erom gaat of het Nederlandse volk aan de regering - De Quay te verstaan moet geven: ga heen, want wij hebben geen vertrouwen in uw beleid. Met andere woorden: het gaat om het voortbestaan van het ka binet. De P.v.d.A. vindt blijkbaar, dat het zó slecht gaat, dat Nederland niet kan waühten tot 1963 om prof. De Quay CS. weg te jagen. Dat zou volgens haar nu al moeten gebeuren. De socialisti sche propaganda werkt dus bij deze Statenverkiezingen met landelijke ar gumenten en dit is wel te begrijpen, omdat ze meent daarbij garen te kun nen spinnen. In werkelijkheid is bet zo, dat de P.v.d.A. lelijk in de knoei zit. De leiding voelt zich helemaal niet lekker. Mr. Burger blaast wel heel hoog van de to ren, maar hij is wat de uitkomst van de stembus betreft, helemaal niet ge rust. Hij schermt met grote woorden zoals: „het gemodder van de regering De Quay dreigt een ramp voor ons land te worden" etc, maar dergelijke exal taties verbergen slechts de vrees voor een verkiezingsdebacle. Want laten we eerlijk zijn: gaat het nu in ons land zo bar slecht? Dat gelooft toch niemand 1 We leven in een welvaartsstaat .De gro te massa heeft het nog nimmer in onze geschiedenis zo goed gehad. Werklozen zijn er niet. De lonen worden steeds ho ger en Minister De Pous beheerst de prijzen aardig. We hebben straks alle maal de vrije zaterdag. De vakanties worden langer en we reizen zoals er nooit gereisd is. Het aantal t.v.-toestel- len schiet met sprongen omhoog. En ga zo maar door. En dat alles gebeurt dan toch maar onder de regering-De yuay. Je begrijpt eigenlijk niet waar de i^.v.d.A. de brutaliteit vandaan haalt Mn dan te spreken van een „ramp", ^enkt ze nu werkelijk, dat de kiezers cirt accepteren? Kom nou! Neen, de kwestie is, dat de huidige welvaart voor de P.v.d.A. een kwade zaak gaat worden. Hoe beter we het hebben, des te minder eisen en klachten kan ze naar voren brengen in de propa ganda en deze gaat dus steeds minder effect sorteren. Op sociaal gebied is er niet veel meer voor haar te winnen. De zaak moet daarom kunstmatig opge schroefd worden. De P.v.d.A. staat al enkele jaren buiten de regering en dat zint haar helemaal niet. Eigenlijk zou ze het liefst ter wille van de propagan da felle kritielc wilen blijven oefenen en toch tegelijkertijd de voordelen van het meeregeren incasseren. Maar dit gaat natuurlijk niet. Momenteel heeft ze vóór dat ze aan de kant staat en dus naar liartelust kan kritiseren. Maar we heb ben de indruk, dat ze toch weer graag van oppositiepartij regeringspartij wil worden. En die kans zou er zijn wan neer ze een klinkende stembusoverwin ning zou behalen. Maar dan zal ze tocli moeten wachten tot volgend jaar, want er is niet de minste reden om de uitslag van een Statenverkiezing als norm te nemen voor de samenstelling van de landsregering. Trouwens, al zou blijken dat straks of in 1963 de P.v.d.A. het hoogste stem menpercentage haalde, dan nog zou dit helemaal niet inhouden dat zij persé leoht heeft om deel te nemen aan de regering. Tegenover 30 of 33"/o socialis tische stemmen staan toch altijd zeker tweemaal zoveel anti-socialistische. En daarom wijzen we deelneming van de P.v.d.A. ook bij toeneming van haar stemmental beslist af. We moeten zulk een toeneming echter eerst nog zien. Vele socialisten zijn zo verburgerlijkt door de meerdere wel vaart, dat menigeen deserteert naar de V.V.D. Dat is bij vorige verkiezingen bewezen. Dan is er de zuiging van de P.S.P, Deze pacifistische groep telt aar dig wat geestverwanten pacifisten in de P.v.d.A. en het lijkt ons helemaal niet onmogelijk, dat zij een beduidend aan tal stemmen aan de laatste zal onttrek ken. Uit vrees daarvoor heeft de P.v.d. A.-voorzitter Suurhof het parool uitge geven dat Nieuw-Guinea tot elke prijs moet worden afgestaan, m.a.w. Neder land moet wijken voor de militaire drei gingen van Soe'karno. Wij geloven ech ter dat de P.v.d.A. zlcih vergist in de stemming van het Nederlandse publiek, dat zeer sterk anti-Soekarnogezind is en met groot genoegen de recente ne derlaag van het Indonesische invasie- vlootje heeft begroet. Ook kunnen we moeilijk geloven, dat ons volk een ro de politiek goedkeurt, waarbij minister Luns fel wordt bestreden en zijn af treden geëist, terwijl Soekarno zijn gang mag gaan. Wat te denken van 'n demo cratisch socialistisöhe partij, die de dic tator en imperialist Soekarno zijn zin wil geven en het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's opzij zet. De politiek van zulk een partij strookt niet met de mening van de overweldigende meer derheid van ons volk en daarom be hoeft de P.v.d.A. niet te denken, dat zij er winst mee zal behalen bij de a.s. verkiezingen. Een partij die meehelpt 700.000 Papoea's die vrijwel allen fel anti-Indonesisch gezind zijn, aan Soe karno te verkwanselen, een man die zijn eigen volk al in de ellende gestort heeft, dient bij de verkiezingen een duidelijk votum van afkeuring te krij gen. „Gij zult de Heere, Uw God, liefhebben en Uw naaste als Uzelven", met mede deze woorden opende de voorzitter van de CBTB Flakkee, de heer C. A. van Loon, te Oude Tonge, de jaarvergadering van deze afdeling van de Christelij ke standsorganisatie bij zijn schz'iftlezing uit Lucas 10 en in zijn overzicht van de belangrijkste feiten uit het landbouwjaar 1961 vergeleek de voorzitter de goede wasdom van dat jaar, de in het algemeen gunstig omstandigheden, waaronder de bedrijven hebben gewerkt en de goede uitkomsten van de oogst, met het voedseltekort, dat elders op de wereld heerst en dat tallozen zelfs de hongerdood doet sterven. „Er kan geen vrede zijn en wij mogen er geen vrede mede hebben, dat hier overvloed is, terwijl men elders in de wereld zelfs aan het allernodigste gebrek heeft. Als het Westen hiervoor geen maatregelen treft, als het niet blijk geeft zijn naaste lief te hebben, dan zal het communisme deze toestand aanvatten en uitbuiten!" aldus waarschuwde de heer Van Loon. „Wij zullen mee moeten werken aan kapitaalsverstrekkingen voor de onder ontwikkelde gebieden, wij zullen er mogelijkheden voor industrialisatie moe ten scheppen, het Westen zal die volken moeten leren hun bodem beter te ge bruiken en wij zullen er onze mensen van wetenschap en techniek heen moe ten sturen! Dat is hetgeen het Grote Gebod van ons vraagt!" In zijn gedetailleerde beschouwing over het afgelopen jaar wees de voor zitter er op, dat dit heel wat betere uitkomsten voor de landbouw heeft ge geven dan het natte jaar 1960. Ook op het gebied van de arbeidsvoorziening deden zich niet zulke ernstige problemen voor, mede dank zij de voortgaande mechanisatie. Zelfs kwam het voor, dat bedrijven, die zeer ver zijn met de me chanisatie, bij het oogsten van bepaalde producten tijd over hielden. Overigens eist die mechanisatie veel inzicht en veel studie. Men moet er grote bedragen voor investeren, men dient de be langrijkheid van de teelten terdege af te wegen, kleinere en kleine bedrijven zullen het in samenwerking moeten zoeken en deze zullen zich zeker ook terdege op de hulp van de loonwerker moeten bezinnen. Spr. wees voorts ook op het grote belang van het houden van een bedrijfseconomische boekhou ding; dat gebeurt helaas nog veel te weinig. Als belangrijk instituut voor het verstrekken van kapitaal noemde de heer Van Loon met waardering de boerenleenbanken. De diverse teelten in zijn beschou wing betrekkend, meende spr., dat de akkerbouwers voor de afzet van aard appelen naar nieuwe wegen moeten zoeken (waaraan gelukkig al gewerkt wordt), dat ons land meer suiker pro duceert dan het nodig heeft en kan expotrteren, zodat de bietenteelt 'een zorgenkind wordt, dat ook omvangrijke verbouw van erwten weinig perspectief meer biedt en dat t.o.v. het vlas het plan bestaat om dit keer tot z.g. ba sisproduct te verklaren. Over de nieu we wet op de vervreemding van land bouwgronden zijn de meningen verdeeld en spr. wees er hierbij o.a. op, dat oud- minister Mansholt zelfs voor het ge hele EEG-gebied de prijzen van grond en pacht aan regels wil binden. Nadelig saldo Na dit openingswoord werkte de ver gadering, die gehouden werd in het Hervormd Verenigingsgebouw Vita No va te Sommelsdijk, eerst enige huis houdelijke zaken af. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. L. Vogelaar, bleek, dat de afdeling in 1961 niet voor-, maar achteruit is geboerd; hij moest melding maken van een na delig saldo van ruim 400 gld., het welk de vergadering overigens niet zwaar opnam, omdat het in hoofdzaak ontstond door de grote afdracht aan de gewestelijke afdeling HoUand-Brabant, die dit geld zo verduidelijkte de voorzitter hard nodig heeft vanwe ge de toenemende activiteiten, waar voor de CBTB staat. „Onze contributie is ook aan de lage kant, wij moesten veel meer kunnen doen en de landarbei dersorganisaties doen het, wat het con- tritubite-offer beetreft, beter, maar dan ook met het gevolg, dat zij over heel wat specialisten kunnen beschikken!" Bij bestuursverkiezing werden de he ren A. Jongeling, J. P. van Rossum en M. K. van Eek herkozen. Het grootste deel van de avond werd vervolgens in beslag genomen door een causerie van de secretaris van het land bouwschap, Ir. H. H. Smeenk, over „Wat heeft het nieuwe landbouwaccoord in de EGG ons te zeggen?" De heer Smeenk hield een glashelder en uitermate boeiend betoog, dat door de aanwezigen met de grootste aan dacht werd gevolgd en waarin de spre ker er in slaagde de landbouwers een hart onder de riem steken, dat zij er niet zo zwaarmoedig tegenover hadden te staan. Deze spreker liet n.l. een heel ander geluid horen dan Ir. Dijkstra van het LEI, van wie onlangs eenzelfde soort lezing over de E.E.G. werd beluisterd. Spr. gaf eerst een uiteenzetting over de totstandkoming van de EEG en de overeenstemming tot de tweede fase die is bereikt. Met ingang van 1 juli a.s. zullen de instructies voor het landbouw beleid dan ook niet meer uit Den Haag, maar uit Brussel komen, waar „de dienst" wordt uitgemaakt. Ir. Smeenk bezag de beslissingen van de EEG uit het ondernemersschap van de landbouwer, die zich Iaat leiden door het winst-motief, n.l. om een zo groot mogelijk netto overschot te verkrijgen voor de moeite die zich men getroost. Enerzijds zijn er de kosten, anderzijds de opbrengst, afzet en verkoop. De prijs is belangrijk, maar zéker ook de kwali teit van de producten. De Nederl. land en tuinbouw is in staat prima kwaliteit te leveren, tegen een lage kostprijs en neemt in Europa een zeer sterke positie in. Wij zijn in staat 12 miljoen zielen te voeden aldus spr. met nog een be langrijk export overschot van 4 mil jard. Het buitenland wordt geconfron- MIDDELHARNIS Kerkdienst. Heden dinsdagavond kwart voor adht uur zal Ds. P. Blok in de Geref. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan voorgaan. In deze dienst zal bevestiging van ambtsdragers plaats hebben. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is beroepen Ds. C. Vos van Ben- nekom. DÏEKHUÏJSNIEUWS Muziekconcours. Al enkele keren hebben we het over het komende mu ziekconcours gehad. De avond is nu vastgesteld op vrijdag 23 maart. Vorige keren konden belangstellende clubleden binnenkomen op vertoon van hun club- kaart. Dit maal is er voor ieder een entree van 50 et. zoals jullie weten is dat geld bestemd voor 10x10. Het in schrijfgeld voor de deelnemers is weer 25 et. per persoon. Jullie weten wie er kan deelnemen? Ieder groepje of iedere persoon kan deelnemen met een zelf- ingestudeerd muziekstukje. Die muziek mag instrumentaal zijn, het kan ook zang m.et begeleiding wezen. Jongeren tot 19 jaar kunnen meedoen. We hoor den dat verschillende groepjes al be zig zijn met instuderen; tot en met 17 maart kunnen deelnemers zich opgeven. We kunnen intussen ook al vertel len dat de muziekuitvoering, de jaar lijkse uitvoering van de muziekclubs op 10 april wordt gehouden. Clubs deze week. In verband met de komende tentoonstelling beroepenvoor lichting moeten verschillende groepen veAuizen. De sociteit van donderdag- en vrij dagmiddag wordt gehouden in de Fin se barak. De muziekgroepen hebben deze week nog club in het Diekhuus. teerd met deze kwaliteitsproducten en lage kostprijs, waarom zij als tegen- weer beschermende maatregelen (in voerverboden etc.) hebben ingevoerd, zodat de HoU. producten niet vrij op de markt konden komen. Spr, gaf een beeld dat het buitenland op bepaalde punten een overschottenmarkt heeft, o.m. Ame rika, die een voorraad tarwe heeft om Nederland 60 jaar te voeden! Deze tar we wordt 10.lager aangeboden, dan de kostprijs bij ons is. Duitsland heeft een overschot rogge waarvoor 36. wordt betaald en bij ons wordt aange boden voor 11.Duitsland subsidi eert hier met 25. Spr. tekende dit beeld, om te laten zien, dat de markt verstoord ligt en de duitse boer begrijpelijk zegt, we wil len die Nederl. producten niet hebben. Ontplooiing van economiën is niet mo gelijk wanneer men elkaar dwars zit. Spr. schetste hoe in Amerika door vereniging van Staten een grote econ. macht is ontstaan; anderzijds is er het russische blok, waar W. Europa tussen zit. Er was dus noodzaak ook één grote macht te vormen, waartoe het verdrag van Rome heeft geleid: één markt in 6 landen, totaal 170 miljoen zielen. Om dit te bereiken was een over gangsperiode nodig, die nu is ingegaan; de invoerrechten worden steeds hoger (op franse auto's reeds merkbaar) en de contingenten ruimer. Op 1 januari 1970 moet de gemeenschappelijke markt volledige werkelijkheid zijn; dan moet voor elk product slechts één prijs gel den waartegen het vrij verhandeld zal moeten worden door alle landen van de EEG. (Zie vervolg op de achterpagina). De jongens-handcnarbeidgroepen, houden gewoon club in de kelder van ihet Diekhuus. De biljartgroep van vrijdag heeft club in de Finse barak. De meisjes club van donderdagmid dagmiddag 4 uur heeft maandagmiddag club in de Finse barak. De biljartclub van donderdagavond gaat niet door. SOMMELSDIJK Ouderavond' Chr. School. Donderdag avond 1 maart zal de Ouderavond van de School met de Bijbel gehouden wor den in „Vita Nova". Van 7-8 uur is er in de school gelegenheid het werk van de kinderen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel te spreken. Om 8.15 uur zal Ds, van Hensbergan in „Vita Nova" spreken over „School en Gezin". DIRKSLAND Ouderavond van de Chr. School. Woensdagavond 28 febr. a.s. zal D.V. van de School met de Bijbel ouderavond worden gegeven in gebouw „Onder de Wiek". Het hoofd der school de heer A. A. Jansen zal een jaar-overzicht ge ven. Dhr. C. de Bode „Wat betekenen uw kinderen voor U?" en mevr. Mat- singer-Vervelde Past „ons" kind zich aan op school? Na afloop is er gelegen heid het werk van de kinderen te be zichtigen. Aanvang 7.30 uur. Vergadering Studievereen. S.G.P. uit gesteld. Inplaats van a.s. woensdag 28 febr. zal de eerstvolgende vergadering van de Studievereen. op a.s. woensdag 7 maart worden gehouden. HERKINGEN Zang. Wegens omstandigheden zal de chr. zangvereeniging „Zanglust" te Her kingen, haar repetities houden a.s. woensdag 28 febr. des avonds half acht in „Ons Huis". CoUecten. Voor de Chr. School heeft in de Ger. Gem. de collecte 79.70 op gebracht. Ten behoeve van Hemeva is in de maand februari door de dames Ria Gul- demeester, Lenie Kieviet, Ria Melis sant en Maatje van den Ochtend ge collecteerd 24. Kerkdienst. A.s. vrijdag 2 maart des sav. half acht zal in de Ger. Gem. al hier voorgaan ds. P. Blok van Dirks- land, na de dienst zal er ledenvergade ring worden gehouden, en verkiezing plaats hebben van een ouderling en diaken. Candidaten zijn: voor ouderling J. de Geus (aftr.) en L. v. d. Sluijs, voor diaken M. de Geus (aftr.) en J. den Boer. De jaarvergadering van de Herv. Jeugdverenigingen is vastgesteld op woensdag 28 febr. des sav. half acht, in het Herv. Verenigingsgebouw. De ledenvergadering der Herv. Kerk zal gehouden worden op donderdag 1 maart a.s. Groene Kruis. De algemene vergade ring van de afd. Herkingen van „Het Groene Kruis" zal gehouden worden op a.s. vrijdag 2 maart des sav. acht uur in het verenigingsgebouw „Ons Huis", o.a. bestuursverkiezing, aftredend de heren: C. Huizer Jz. en Jac. Drooger beiden herkiesbaar. STELLENDAM Alg. Vergadeting Groene Kruis. Op vrijdag 2 maart a.s. des sav. half acht hoopt de Zuidhollandse Vereniging „Het Groene Kruis" afd. Stellendam een al gemene vergadering te houden in het Wijkgebouw. De opkomst wordt drin gend verzocht. OUDDORP Zondagsschool. De 16e jaarvergade ring van de Ned. Herv. zondagsschool „'t Mosterdzaadje" te Ouddorp op D.V. woensdag 28 febr. 1962, nam. 7.30 uur in het Cat. lokaal der Herv. Kerk. De Chr. Nat. Kiesvereen. op Geref. Grondslag te Ouddorp hoopt D.V. op dinsdag 27 febr. nam. om 7.15 uur in vergadering bijeen te komen in het verenigingsgebouw, o.m. voor de kan didaatstelling voor de gemeenteraad. De Nederlandse regering heeft het echtpaar Robert Kennedy een diner in Hotel De Witte Brug aangeboden. Op de foto zien we de Minister Kennedy imet rechts mevrouw De Quay en links mevrouw Luns. In de „Jeugdhaven" te Middelharnis zal op woensdag 28 februari a.s. sav. 7 uur een gezamenlijke vergadering worden gehouden van de afdelingen C. P. B., C.B.T.B. en de C.P.J.O. op Goe- ree-Overflakkee. Dr. W. H. Velema te Eindhoven, Chr. Geref. predikant, al daar, zal spreken over het onderwerp „Gemeenschapszin". NIEUWE TONGE Ouderavond Chr. School. Donderdag 1 maart, sav. half 8 uur, wordt ouder avond gehouden door de Chr. Lagere School alhier. De heer v. Doorn zal met medewerking van de 5e klas Vaderland se geschiedenis in het 5e leerjaar „de monstreren" en mej. Abma, directrice van de Chr. Lanb. huishoudschool te Ouddorp zal refereren over: „Wat be oogt het onderwijs aan een landbouw- huishoudschool?" Ds. B. J. Zaal zal het slotwoord spreken. DEN BOMMEL Familieavond met filmovorstelling. De Ned. Chr. Landarbeidersbond or ganiseert voor haar leden, familie en kennissen een filmavond in „'t Tref punt" te Stad aan 't Haringvliet op he den dinsdag 27 febr. des sav. te 7.30 uur. Voor de leden van Den Bommel rijdt een extra bus die te 7.20 uur van de Kaai vertrekt. OOLTGENSPLAAT Veertig jaar getrouwd. Zondag 25 fe bruari was het 40 jaar geleden, dat het echtpaar J. Hokke en L. Huijer, wo nende Esdoornstraat 25, in het huwelijk zijn getreden. Dit feit werd alleen in fa miliekring herdacht. Nu al gerst gezaaid. Zaterdag 24 fe bruari j.l. heeft de molenaar-landbou wer H. H. Landheer op een perceel bouwland in de Weipolder gerst inge zaaid. Deze handeling kan mede gezien de weersomstandigheden vroeg worden genoemd. Jaarvergadering Chr. Kleuterschool. In het schoolgebouw aan de Pr. Bern- hardstraat zal de Chr. Kleuterschool vereniging op woensdag 28 februari a.s. des avonds 7.30 uur haar jaarvergade ring houden. Naast de diverse jaarver slagen zal er een bestuursverkiezing plaats vinden, met als aftredend lid, de heer A. C. de Bruin, die zich niet meer herkiesbaar stelt. In deze komende va cature heeft het bestuur het volgende dubbeltal gesteld (alphabetisch) I. H. Korteweg Jacz., C. in 't Veld Dzn. Na de pauze zal ds. P. Huisman, geref. predikant ter plaatse een referaat hou den. Ledenvergadering Chr. Nat. School vereniging. Op vrijdag 2 maart a.s. zal de Chr. Nat. Schoolvereniging een le denvergadering houden in „Elthato", sav. 7,30 uur. In het bestuur zullen twee nieuwe leden moeten worden ge kozen, daar de aftredende heren J. van Drongelen en A. Mans zich niet meer herkiesbaar stellen. Secretaris en pen ningmeester brengen deze avond verslag uit over het afgelopen boekjaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1