Russen in Melissant Méér dan diamani De Hervormde Synode over Nw.-Guinea Oxfar) Echtjiaar H. Sciiellevis-de Korte Sommelsdijli, 65 jaar getrouwd Meditatie Van Heutz-milltairen hadden het zwaar te verantwoorden f? C. KORTEHEG sZOOH Ontvluchtingspoging goed geslaagd 34e jaargang Vrijdag 23 februari 1962 No. 3069 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZtJID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Gecombineerde vergadering C.P.B., C.B.T.B. en C.P.1.0. Zelfverloochening Fa. C. van Wezel Zonen - Middelharnis Tanden reinigen door „snoepen" Fruitmanden en Fruitbakies «^De ^ruitcentrale" Zondagsdiensten artsen Yoorv SPAARREKENINGEN PBINS HKNDBIKSTHAAT 14 - POSTBOX - MIDDBLHARNIS Kedactie en advertentiea: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.18 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij coKtract speciaal tari«l Op 16 december van het vorige jaar heeft het Breed Moderamen (ook ge noemd de Synodus contracta) van de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk een oproep gepubliceerd over de kwestie-Nieuw-Guinea, gericht tot al haar leden. Evenals bij al haar vroegere Herderlijke Schrijvens en Oproepen was de bedoeling ervan leiding te geven aan het kerkvolk en de meningen van bo venaf te beinvloeden. Sedert de radi cale veranderingen, die in 1945 en na de invoering van de nieuwe kerkorde in 1951 in de Hervormde Kerk hebben plaatsgevonden, meent de kerkleiding, dat zij verplicht en geroepen is op aller lei gebied en over allerlei kwesties aan de kerk voorlidhting te moeten geven en de leden derhalve in een bepaalde rich ting te moeten dringen. Wij hebben nimmer onder stoelen of banken gestoken, dat wij met dit sys teem allesbehalve gelukkig zijn. Schrij ver dezes is zelf Hervormd en meent dat de synode er beter aan deed haar be- moeiennissen met allerlei problemen, die op politiek of ander terrein liggen, te staken of in ieder geval grondig te beperken en er rekening mee te houden dat een groot deel van het kerkvolk het met haar uitspraken zelden eens is, om dat het van heel andere principes uit gaat dan de kerkleiding. De synode wekt telkens weerstanden op in de kerk, die onnodig zijn en ze ondergraaft haar eigen positie. Als ze meent dat er veel kerkleden zijn, die haar uitspraken ac cepteren, dan heeft ze het mis. Dat is slechts het geval in de kring der pre dikanten en bij bepaalde groepen paci fisten en neutral'isten en niet te verge ten de socialisten. Naar onze mening moet de kerk op dit punt zeer voorzichtig zijn, zelfs een homogene kerk. Er zijn volop zuiver theologische en kerkelijke problemen, die de aandaöht vragen, zeker in de Hervormde Kerk. Maar we zien dat de synode zich na 1945 met een bepaalde voorliefde werpt op vraagstukken, die helemaal niet op haar terrein liggen, waar omtrent ze ook niet deskundig is en niets anders dan verwarring sticht. Betrekkelijk homogene kerken als de Gereformeerde- en de Rooms-Katho- lieke zijn in dit opzicht veel terughou dender. Velen vragen zich dan ook tel kens af, waarom de Hervormde Synode, die beslist niet kan spreken namens de massa der kerklieden, nochtans maar steeds voortgaat met haar uitspraken. Wij kunnen er niets anders in zien dan een geestelijk dirigisme, aangewend met de bedoeling de ideeën van de kleine groep leidende figuren ingang te doen vinden. Dit moest ons vooraf even van het hart. Want wat heeft de synode nu weer ge presteerd? Haar Breed Moderamen heeft op 16 december j.l. haar lioht la ten schijnen over de kwestie-Nieuw- Guinea en uitgesproken dat „de verlan gens van volk en regering van Indone sië ten aanzien van Nieuw-Guinea ge rechtvaardigd zijn". Bij regering en volk van Nederland werd aangedrongen op een verzoening tussen ons land en In donesië en dit betekent dus, gezien de door ons gecursiveerde uitspraak, dat Nederland de Papoea's zonder meer maar aan Soekarno moet uitleveren. Met dit advies van het B.M. gaan wij niet akkoord. Wij zijn tegen een directe uitlevering van het Papoea-volk aan Indonesië, omdat dit land geen rech ten op N. G. kan doen gelden, omdat de Papoea's zelf ertegen zijn en omdat het niet in hun belang is. Men vermoordt op deze wijze het zelfbeschikkingsrecht. Wij zijn ervoor om een eind te maken aan koloniale verhoudingen, maar in geen geval kan dat alleen door inter- nationahsatie. Intussen heeft zich in de synode weer iets wonderlijks voorgedaan. De oproep van 16 december was uitgegaan van het Breed Moderamen, dat 12 leden telt. Nu heeft verleden week de Generale Synode in haar geheel (54 leden) verga derd en daar werd met de grootst mo gelijke meerderheid - er was dus slechts een lid tegen de oproep goedgekeurd! Het blijkt derhalve, dat de Synode be slist niet geadht kan worden in dezen de gehele kerk te vertegenwoordigen. Helaas werd deze vergadering gehou den „in comité-generaal", m.a.w. in ge heime zitting. Waarvoor dat nodig is, ontgaat ons ten enenmale. Maar derge lijke geheimzinnigheden zijn op ker kelijk gebied niet ongewoon. De kerk leden zijn maar leken en behoeven niet alles te weten. Een verslag van de dis cussies komt er dus niet. Dat is op zich zelf al heel wonderlijk, want men zou zoiets van zulke democratische mensen ais Dr. Emmen c.q. (tenminste in de po litiek erg democratisch) niet verwach ten. Wonderlijker evenwel is, dat blijk baar slechts één lid tegen was. De sy nodeleiding is er dus in geslaagd om öOK de gereformeerd-georiënteerde le den tot haar standpunt over te halen. We zouden het wel zeer op prijs stellen daarover nadere opheldering te krij gen. Er schijnt n.l. nog altijd van een aantal synodale kopstukken zoals Dr. t'mmen zulk een suggestieve overre- Qingskraoht uit te gaan, dat zelfs stoere calvinisten daarvoor bezwijken. Op deze manier komt er van een stem der kerk in de synode niets terecht. En dat is toch oeslist nodig, want Ds. Landsman er- Kende zelf in het nummer van „Her- vonnd Nederland" van 13 januari dat .,er nog maar heel weinig tekenen zijn BINNENYERiNGBED IM but» M ««(t («nflalÉt SCHUINRUBBEKBED I^SlUi hbrWwa XMMbervui dat de bedoeling van de Oproep is be grepen en aanvaard en dat er naast de reacties die op waardering wijzen even zovele andere zijn die het tegendeel aantonen." Het is voor ons niet nodig het stand punt van ide Synode te bestrijden. We kunnen dat beter door een ander laten doen. In bovengenoemd nummer van „Hervormd Nederland" komt een zeer uitvoerig ingezonden artikel voor van Mr. G. J. de Lint, officier van jus titie in Den Haag, die fel opponeert te gen de oproep. Met dit requisitoir te gen de synode dat hem als o.v.j. goed is toevertrouwd kunnen wij ons ge heel verenigen. En daarom willen we het voornaams'te ervan aan onze lezers doorgeven. De titel van het stuk luidt: „De N.H. Kerk en intergentiaal kannibalisnie". Zij geeft in enkele woorden al aan hoe de schrijver over Indonesië denkt: in- tergentiaal (beter is intergentiel) kanni balisme betekent „menseneterij tussen volken." Mr. d. L. bedoelt blijkbaar: vroeger aten de Papoea's elkaar op, nu wil Indonesië het Papoea-volk verslin den. Hij wijst erop dat de Synode in een vroeger Herderlijk Schrijven eens vei'klaard heeft dat de kerk haar le den voor moet gaan in de onderschei ding der geesten en het onderkennen van de machten van de tijd. Een waar woord! Toegepast op deze kwestie stelt hij dat in een verzoening van Indonesië en Nederland nooit een morele recht vaardiging kan liggen voor het overle veren van de Papoea's. Uit een oogpunt van nut, opportuniteit en wereldlijke macht zou dit voor Nederland voorde lig zijn, maar moreel is het ongeoor loofd. Hij vindt dat de Indonesische aanspraken niet, zoals de Synode stelt, gerechtvaardigd zijn. Ze zijn later ver zonnen en hebben een zuiver imperialis- tisdh karakter. Omdat Nederland vroe ger N. Guinea veroverde, zou nu Indo nesië er recht op hebben. Als ons land dus destijds Australië gekoloniseerd had, zou Indonesië daarop ook aanspra ken kunnen doen gelden! Voorts wijst hij er op, dat de Synode het zelfbeschik kingsrecht der Papoea's ontkent, dat primair steunt op de rechtsbeginselen van de Verenigde Naties. Wel wenst de Synode waarborgen voor een eigen ont wikkeling, maar de ervaring leert, dat Indonesië die niet geeft of subsidiair niet naleeft. Nederlandse dominees be pleiten nu een toegeven aan het Indo nesische nationalisme, dat vroeger door de Synode eens als afgoderij is betiteld, rnaar dit offer mag niet gebracht wor den. Als de Synode verwijst naar een beroep van de Wereldraad van Kerken om geschillen vreedzaam op te lossen, antwoordt Mr. d. L. dat zij met haar oproep tot de Nederlandse overheid aan het verkeerde adres is. Ook keurt hij het af, dat de synode de inheemse N.G. kerk hierover niet heeft geraadpleegd, zodat de Papoea's uiterst verbolgen zijn. En over de ingebrekestelling van de re gering door de synode is hij helemaal niet te spreken. Het getuigt van hope loos politiek dilettantisme en voert brandstof aan voor de agressieve in tenties van Indonesië. En tenslotte meent hij, dat ide Synode met haar pre- tentievole richtlijnen aan de regering buiten haar boekje gaat en dit alles geen steun kan vinden in de opdracht der kerk. Zij raken noch het apostolaat, noch het belijden, maar dragen een uit sluitend wereldlijk en politiek karakter. Wij sluiten ons gaarne bij dit requi sitoir aan en constateren, dat de Synode beslist niet namens het grootste deel (der kerkleden gesproken heeft. Wij ne men dus haar Oproep voor kennisge ving aan! Op woensdag 28 februari wordt in „Jeugdhaven" te Middelharnis een ge combineerde vergadering gehouden van de afdelingen C.P.B,; C.B.T.B. en C.P. J.O. waar als spreker zal optreden de weleerw. zeergel. heer dr. W. H. Vele- ma met het onderwerp: „Gemeenschap zin". Aanvang 7 uur. VOOR BETER m^V^ 1^^ -------*^^^NAAR DE „De vossen hebben holen en de vogelen des hemels nesten; maar de Zoon des mensen heeft niet, waar Hij het hoofd nederlegge." Toen Jezus zich op weg bevond kwam er een uit degenen die Hem volgden naar Hem toe en zeide tot Hem: Mees ter ik zal u volgen waar Gij ook he- nengaat. Degene die dat zeide was niet de eerste de beste. Het was een schrift geleerde. Een vooraanstaand mens uit het volk dus. En deze komt naar de Heere Jezus en presenteert zichzelf om Hem te volgen. Hij doet dit heel be scheiden. Want ofschoon hijzelf gewoon was om als „Meester" aangesproken te worden spreekt hij nu de Heere Jezus aan als „Meester". Daaruit blijkt dus hoogachting voor de Heere Jezus. Mees ter ik zal u volgen waar Gij ook heen gaat. Nu mooier kan het toch al niet, zou men zeggen. Wat de drijfveer van deze man geweest is om zichzelf zo aan te bieden, dat staat er niet bij. Waarschijnlijk is hij onder bekoring ge komen van al datgene wat hij gehoord en gezien had. Het kan ook wezen dat hij dacht uiteindelijk nog meer eer te oogsten van de mensen, wanneer hij Jezus volgde dan hij nu reeds genoot, Hoe het ook zij, hij doet het voorkomen dat hij Jezus volgen wil. Als zodanig kan hij tot een voorbeeld voor velen gesteld worden. Want velen willen Jezus helemaal niet volgen. Zij keren Hem de rug toe en spreken het openlijk uit: Wijk van mij, want aan de kennis uwer wegen hebben wij geen lust. Zij keren Jezus de rug toe, zij ke ren de kerk de rug toe en gaan eigen gekozen wegen. Dat is natuurlijk hele maal verkeerd want dan komt men op een weg die voert naar het eeuwig verderf. Een zodanige dwaas bent u toch niet? En zo ja, bedenk dan nog heden wat tot uwe vrede dient. Want anders komt het zeker verkeerd met u uit. Wij zouden zo denken dat Jezus haastig op het aanbod van deze man in zou gaan. Het moet toch voor Hem aanlokkelijk geweest zijn om niet al leen door eenvoudige vissers, zoals het merendeel van Zijn discipelen waren, gevolgd te worden, maar ook een schriftgeleerde onder Zijn volgelingen te tellen. Doch Jezus gaat niet dadelijk op het aanbod van deze man in. Hij behandelt hem eerlijk. Dat dqpt Jezus de mensen altijd. Deze man moet weten wat er aan het volgen van Jezus verbonden is. Totale zelfverloochening wordt van hem gevraagd. En dat wordt hem me degedeeld met de boven omschreven woorden: De vossen hebben holen en de vogelen des Hemels hebben nesten, maar de Zoon des mensen heeft niet, waar Hij het hoofd nederlegge. De vossen dat zijn dieren waar de mens niet zoveel aandacht aan besteedt, In het oosten werden zij door de men sen helemaal niet verzorgd maar veel eer vervolgd, lomdat het schadelijke dieren waren. Doch zij hebben holen. Zij hebben een onderdal<, een schuil plaats onder de grond. Daar zijn zij veilig. De vogelen des hemels zijn ook dieren die door de mens niet verzorgd worden. Doch ofschoon niemand aan dacht aan hen schenkt zij hebben hun nesten. Zoeken de vossen het in de aarde, de vogelen zoeken het boven de aarde, maar beiden hebben een rust plaats, waar zij veilig zijn. (Wordt vervolgd) Middelharnis, Ds. v. d. Ent. TOONBEELD VAN DE NrEUWSTE HERENMODE Textiel Konfektiehuis MIDDELHnRNIS-TEL:23Z8 BRUINISSE Kerkdienst. Zaterdag 24 febr. des sav. 7 uur voor de Oud Ger. Kerk al hier voor te gaan ds. M. A. Mieras van Krimpen a.d. IJssel. Je staat toch even te kijken, als je vijf Russische soldaten met geweer in de aanslag tegenover een blozende, in blauwe overall geklede jongeman ziet staan, wiens levenslicht bij de minste poging tot ontvluchting kan worden uitgeblazen! Dit maakten we woens dagmiddag te Melissant mee, op het plein vóór het gemeentehuis. Er zwier ven in dit dorp een groep Russische soldaten, die de vorige dag op het eiland waren geland, en die een ver momde Nederlandse militair, die met de ondergrondse op de secretarie in contact wilde komen, hadden gevat. Het zag er lelijk voor die knaap uit; hij kon zich niet voldoende legimiteren en werd krijgsgevangen genomen. Die soldaat was Gerrit van Splunder uit Ouddorp, wiens gezicht bij deze ge- j vangenneming niet zo erg vrolijk stond, want het betekende voor hem óf ver banning naar Siberië óf de dood. Onze lezers zullen bij het lezen van bovenstaande begrepen hebben, dat het hier een militaire oefening betrof, en wel van de Van Heutz Company uit Dordrecht. De oefening droeg de naam „Erica" en duurde van dinsdagmiddag tot donderdagmorgen. De Van Heutz-militairen hebben dins dag in de Oostduinen te Ouddorp een complex bunkers bezet, die daar uit de bezettingstijd zijn overgebleven. In de loop van de dag kwam bij de kom- mandant kapitein H. G. de Boer en de Ie luitenant A. R. Jimmink bericht, dat op verschillende plaatsen aan de zuid kant van het eiland agressors (russi- sche soldaten) waren geland. Er waren spionnen op afgezonden en een koerier had gemeld, dat de overmacht van de russen (net echt met rode schouder emblemen en helmkammen) té groot was om de strijd aan te binden. Daarom had de kommandant besloten, dat de i Nederlandse soldaten zich 's nachts In j kleine groepjes van drie of vier, zou den verplaatsen in de richting den I Bommel, om daar scheep te gaan naar Dordrecht. i i De Nederlandse militair laat zich niet meer krijgsgevangen maken hij zet ten allen tijde de strijd voort! Het tüas hier een ontvluchtingspro- gramma waar de militairen zon der oriënterings-kaarten, zonder eni ge kennis van de omgeving, door polders en langs dijken, de weg naar Den Bommel moesten zien te vinden. Eerst werden alle schuil- en opslag plaatsen vernield in het holst van de nacht, goed gecamoufleerd en ge dekt door de duisternis trokken de jongens op weg. Ze kwamen die nacht tot Melissant, aan de rand van het dorp vonden ze schuilplaatsen in landbouwschuren, hocyischelven e.d. De boeren gaven hiertoe alle mede werking. Er was door de Nederl. militairen contact opgenomen met leden van de nationale reserve, de B.B. en onder grondse werkers. Twee van hen waren de gemeentesecretaris de heer van Dijk en de a.t.s. dhr. Wolfert. Verkleed als boer verlieten enige militairen hun schuilplaatsen om van deze heren te vernemen hoe de positie was van de russen, waarbij er één werd gesnapt, zoals boven omschreven. De Nederlandse militairen konden zich overdag niet vertonen en moesten zich in schuren schuil houden. We heb ben er een groep weten te vinden, die hun bivak hadden opgeslagen in de schuur van de landbouwer Buys, bij de R.K. kapel. Een van hen was de sol daat Jaap Spee, Hob. de Krijgerlaan 20, te Sommelsdljk, die bij 422 Cie Van Heutz mobiel was ingedeeld. Op mars naar Den Bommel Aan de Nederl. militairen was door de illegaliteit meegedeeld, dat zij 's- avonds een bepaald nummer moesten opbellen, waar zij dan juffrouw Erica aan de telefoon zouden krijgen, die hen zou meedelen op welke wijze de ont snapping aan de bruut optredende vij and het best mogelijk was. Zij kregen te horen, dat ze zich over de polder wegen (niet over de hoofdweg) naar Den Bommel moesten begeven. Bij de molen aldaar zouden ze worden op gevangen; ze moesten zich schuil hou den tot 's morgens 5 uur en dan naar de haven sluipen, waar een schip lag, dat hen naar Dordrecht zou brengen. Om te weten of alles veilig was en om op het juiste schip aan boord te ko men, was door de illegalen met de schipper afgesproken, dat hij 4 witte Het komt niet veel voor dat we in onze krant een echtpaar hebben te ver melden die 65 jaar lang met elkaar in de echt zijn verbonden. Dit zeer zeld zame jubileum hoopt het echtpaar H. Schellevis-de Korte, Hofstraat 2, Som- melsdijk D.V. op maandag 26 februari a.s. te herdenken. De echtelieden zijn beide nog zeer kras en vitaal; de heer Sohellevis is wel slecht ter been, maar hij heeft een frisse, gezonde kleur en men zou hem zijn hoge leeftijd niet aanzien. En zijn echtgenote doet nog steeds en met opgewektheid het huishou den hoewel het gezichtsvermogen verminderd, ledere dag heeft zij niet alleen voor zichzelf maar voor twee mannen te zorgen, want de oudste zoon is nog altijd bij moeder thuis, die dus ook al zo ongeveer aan zijn pensioengerechtigde leeftijd zal toe zijn, ,,Het gaat nog best met moeder" vertelde ons een schoon dochter, zij zorgt iedere middag voor een prima maaltijd en het eten is nog nooit bij haar aangebrand al kan ze niet te best meer zien!" De heer Huibert Schellevis is 30 jan, 1875 geboren en is dus 87 jaar oud. De geboortedag van Martijntje Schellevis is 7 nov, 1876, zodat zij 85 jaren telt. Beiden zagen het levenslicht te Mid delharnis op de Vluchtheuvel en speel den daar als kinderen reeds met elkaar. Toen het tussen die twee tot een huwe lijk kwam, betrokken zij een huisje eveneens op de Vluchtheuvel, vestig den zich later m.etterwoon op de Ach terweg te Sommelsdljk en kochten na dien een woning aan de Hofstraat 2, waar zij nu al 31 jaar wonen. Uit het huwelijk zijn vier kinderen geboren: drie jongens en een'meisje. Zoals gezegd is de oudste zoon thuis; de gehuwde dochter woont te Rotter- 'dam; van de gehuwde zoons woont er een te Sommelsdljk en een te Middel harnis. Ofschoon er slechts drie ge huwde kinderen zijn heeft het jubile rende echtpaar een uitgebreid nage slacht. Er zijn 21 kleinkinderen en reeds 28 achterkleinkinderen! Het Bij belse woord dat zij hun kindskinderen mogen zien is hier dus wel van toepas sing. De heer Schellevis heeft in zijn jonge tijd hard gewerkt; hij was boerenknecht en werkte bij onderscheiden patroons, o.m. bij Mozes de Haas en 10 jaar aan stuk bij Cor Joppe. En moeder de vrouw stak de handen uit de mouwen, zij ging uit werken, bij boer Joppe melken en samen gingen ze naar het land. „Het Het jubilerende echtpaar H. Schel levis-de Korte Zittend voor het prachtige aiitiefce kabinet. was een arme tijd, het loon was soms maar 4,50 per week, maar we waren tevreden en gelukkig" vertelde mevr. Schellevis-de Korte. Later kregen we 5 gemeten eigen land, het was hard werken maar we waren gezond en we hadden de zegen". Tot zijn 80ste jaar heeft de heer Schel levis het werken op het land volgehou den, een teken dat hij lang kras is ge weest. Op zijn 80ste verjaardag heeft hij er voor goed een punt achter gezet en het land aan de kinderen cadeau gedaan, dat onder hen is verdeeld. „We meenden het jubileum eerst maar stil voorbij te laten gaan" ging moeder Schellevis voort, „maar onze dochter zei, we moeten en mogen deze zeldzame gebeurtenis toch zeker vieren. En de hele familieschaar komt en dat zijn er nog al wat waarom we het niet thuis maar in „Vita Nova" hopen te herdenken". En het zal bij de familie niet blijven, want ongetwijfeld zullen uit de bur gerij op 26 februari de jubilerenden blijk van belangstelling geven. Bij voor baat brengen wij het gelukkige echt paar, dat meer dan een diamanten hu welijk viert onze felicitaties, met de wens dat zij verder een gezegende le vensavond mogen hebben. onderbroeken aan de lijn te drogen zou hangen. Waren het er maar twee of drie, dan niet aan boord gaan, want dan was er verraad!! Plan gelukt Alles verliep volgens plan, al kost te het de jongens veel moeite om in Den Bommel te komen. De haven van Dirksland was een obstakel ze wis ten niet dat er een brug was aan het Sas en de meesten trokken door de Staverse wegen, de polders van Som melsdljk naar de richting Stad en over voor hen allerlei dwaalwegen in de richting Den Bommel. Om elf uur 's avonds waren we bij de molen van Den Bommel, toen er nog maar een stuk of drie waren gear riveerd. En die hadden geluk en een goede intuïtie gehad! Vermoeid maar opgewekt, kwam ten slotte de groep te Den Bommel aan. 's Morgens vijf uur vertrokken de mi litairen uit de Bommelse haven. Kapi tein de Boer was zeer tevreden en noemde het een zeer geslaagde oefe ning. Hij verzocht ons de dank aan de bevolking over te brengen, die zeer spontaan medewerking had verleend. Tanden poetsen wordt een kind als een van de eerste middelen van de hy giëne bijgebracht, terecht uiteraard, want dit is van veel belang omdat de kinderen graag snoepen. Nu kunnen ze nog hun voordeel doen met een vin ding van Britse medici, die een nieu we pil samen stelden, niet om de tan den er op stuk te bijten, maar om ze te reinigen. Natuurlijk is een en ander niet be doeld om de tandenborstel te vervan gen maar wel als een middel om tus sen de maaltijden (en na het snoe pen!) de tanden te reinigen. De wer king van de pil berust op een stimu lering van de speekselaf scheiding; men nam proeven met preparaten, waarin het appelzuur inneembaar werd gemaakt door er een grote hoeveelheid sorbitol aan toe te voegen. Dit meng sel werd tot stevige tabletten geperst, die ongeveer vijf minuten nodig seb- ben om in de mond te smelten. (Dia) Speciaal in het opmaken van B. T. d. VEER Telefoon 2682 Westdijk 86 MIDDELHARNIS Van zaterdag 24 februari v.m. 12 uur t.m. maandag 26 februari v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telef. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herki/ngen-Melissant: Dienst heeft i dokter Boot, telefoon 01877-227, Dirksland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Kramers, telef. 01873-201, Ooltgensplaat en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, dieren- arst te Dirksland, tel. 01877-281. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 25 fe bruari hebben voor de gemeenten Poort vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, Sint Philipsland en Oud Vossemeer dienst dokter A. A. Kugel, tel, 01662-400, Poortvliet en dokter J, Vermet, telef. 01676-415, Nieuw Vossemeer. Nederlandsché Hahdel-Maatschapppij Corre$pondentschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1