houwput in het Koninklïike onderscheiding voor Joh. de ¥os Mi. Ooltgensplaat H Het zilveren huwelijksfeest van ons Koninkliik Echtpaar Brand op de Haringvliet Ernstig ongejuk te Dirksland flmo door gladheid van de dijk Zilver op oranje Meditatie abonnementsgeld per giro (f 2.15) VoorSIchtingsavonden gladiolenkwekers Vrijdag 5 januari 1962 No. 3055 Chr. STREEKBI-AD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Fruitmanden en Fruitbakjes ,J^e ^ruitcentrale" Klaar en helder Afscheid na 40 jaar op landbouwbedrijf Jac. Korteweg VoörMW KREDIETEN: Schapen door honden doodgebeten %A en handen ruw? Zondagsdiensten artsen PIUNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Kedactie en advertenties: Kantoor Langeweg !3, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL «ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mns. 3t! contract speciaal tarief Op 7 januari 1962 hopen H.M. Ko- ingin Juliana en Z.K.H. Prins Bern- jrd de dag te herdenken dat zij 25 ar geleden in het huwelijk traden. 7 januari 1962 roept 25 jaren van hu- elijksleven op. Natuurlijk allereerst in :t Koninklijk Gezin zelf. Hare Ma- isteit behoort echter niet alleen aan "lar eigen huis. Zij is onlosmakelijk et het Nederlandse volk verbonden. ;et koninklijk hart en het volkshart oppen, om zo te zeggen, in één slag, daarom is haar feest ook het onze. Hoewel de viering van het zilveren welijksfeest van ons Koninklijk Echt- ,ar eerst later in het jaar officieel zal aats vinden, toch zal op zondag 7 ja- ari a.s. in het ganse land tot in de Tste hoeken God gedankt worden lor de zegen ons Vorstenhuis geschon- -?Het past en betaamt ons in de binnen- lÉmer en in 't heiligdom, v/aar 't volk #rgaderd is, onze dank uit te spreken, mt God ons Koninklijk Echtpaar 25 ja- Öfci heeft willen sparen en zegenen. jln wat het Koninklijk Gezin te Soest- ^k het eerste en voornaamste van Mderland in die bewogen 25 jaren meü beleefd, weerspiegelt een stuk ^torie, dat niemand van ons onberoerd lÉag laten. fDe historische gegevens zouden op ^h zelf al toereikend zijn om de lief- te verklaren, die ons volk aan het S)ninklijk Gezin verbindt, en die een sympathieke uiting vind in de stille herdenking van dit 'zilveren huwelijks feest. Er komt echter iets anders bij, ■yfeardoor wij dieper met de Koninklijke Rmilie mede leven dan gewoonlijk in eén monarchie geschiedt. Het thans le vend geslacht heeft het voorrecht gehad ft leven der Koninklijke Vrouwe genlijk van stap tot stap te volgen. De neratie die na ons komt mist dit voor- cht uiteraard. Wij, als ouderen, heb- In haar echter van de ure der geboor- fafaan gade geslagen. Wij hebben ge beld toen zij geboren werd op een enblik dat de hoop op de bloei van de '<Mde Oranjestam steeds mmder werd. pj hebben haar als Prinsesje toege- Icht, 't Gehele volk volgde met span- haar jonkvrouwelijke ontplooiing. Öaar opvoeding was het gesprek van di dag. Hoe klopte ons hart, toen wij rSeds spoedig vernamen dat de intellec tuele gaven der Oranjes kennelijk op deze Spruite waren over gegaan. iMaar 't meest aangrijpend misschien w^s het ogenblik toen op 8 september 1É6 de blijde tijding door het land giig: „De Prinses heeft zich verloofd" i^t Prins Bernhard Leopold van Llppe- Biesterfeld. Er was grote blijdschap bij allen, die het Oranjehuis op het hart droegen en nu een nieuwe toekomst za gen gloren. Op 7 januari 1937 had de huwelijks voltrekking plaats in het stadhuis te 's- Gravenhage, door burgemeester Mr. Dr. Si J. R. de Monchy, en de huwelijksin- sejgening in de St. Jacobskerk, door de lidfprediker. Prof. Obbink en de grijze 3s. Welter, die de vragen uit het hu- welijksformulier stelde en het huwelijk inzegende. Ieder was daarbij ten diepste ver- aéugd dat Prinses Juliana, in deze óók vlor de staatkunde hoogst belangrijke aiteigelegenheid, uitsluitend aan de 3|ang van het vrouwelijk hart gehoor ïp. Niemand dacht, niemand kon den- ■i^ bij zulk een edele ziel, aan een ma- 'iage de ralson. Hier was de liefde al- .teen aan het woord, en de liefde vlocht lé huwelijksband. Want nagenoeg het ierste woord dat de Kroonprinses na ïaar verloving tot het volk heeft ge- iproken was de sobere, maar de veel- )mvattende verzekering, dat Bruid en Bruidegom het zeer eens geworden wa- 'en, 't Was een schuchtere bekentenis 'an wederzijdse liefde. En dat was me- le een der redenen, waarom Prins Jprnhard, als Prins der Nederlanden, riet sympathie ontvangen werd. Met jfmpathie, maar toch met een zekere [preserveerde waardigheid. Ons volk e^de het best en schoonste wat bezat ii zijn handen. Zouden die handen sterk getrouw zijn om Neerlands' schat te iehouden? Zouden zij licht op het pad ',er dierbare Prinses Juliana kunnen aaien, zodat er een oogst van vreugde it opkwam? Zie, deze vragen leefden 1 de volksziel. De Prins moest eerst ;et vertrouwen des volks winnen. In e moeilijke tijden, die al spoedig voor 'orstenhuis en Vaderland aanbraken, is iet de Prins gelukt hiervan in alle op- ichten het bewijs te leveren. Want in de periode van mei 1940 «ei 1945 hebben wij Prins Bernhard eren kennen als een held, die voor /frstenhuis en Vaderland gestreden i®ft, die al zijn krachten aan de ar- 3#d van de reddende liefde gaf aan de ïffliele Koninklijke Familie, en met eéuwenmoed de strijd tegen de overwel- iiger heeft aangebonden. Hij heeft zich ;oen voor goed van de hartelijke aan- lainkelijkheid des volks verzekerd. pe moeilijkheden én tegenspoeden doppen aan alle deuren en keren er in, )0k in het Paleis te Soestdijk. ■p'oor ons Koninklijk Echtpaar slingert iéh de huwelij ksweg niet alleen door lederland, maar ook door Engeland en -anada. Gedurende vijf jaren konden Cóningin Juliana en Prins Bernhard tet in gezinsverband leven. Vooral in aze tijd was de huwelijksweg vol te- 5ürstellingen, maar ook blijde verras togen. Tegenspoed in het leven is niet aangenaam, maar ons Koninklijk Echt paar mocht ook ervaren, dat in elke last, die God ons oplegt, een verborgen zegen schuilt. Wanneer God met vaste hand zorg op zorg op onze schouders legt, verant woordelijkheid op verantwoordelijkheid stapelt, Worden de spieren onzer ziel ook vaster, en groeit onder de druk een held binnen in ons. Dit mochten wij ook bemerlïfen bij ons Koninklijk Echtpaar. De hoogtepunten in het huwelijksle ven van Koningin Juliana en Prins Bernhard waren de geboorten van onze vier Prinsessen. Wij wisten het reeds dat onze Koningin een.-groot Moeder- hart bezat, maar toen zich dit Moeder- hart rijk en vol ontsloot, kwamen de diepste gevoelens der vrouv/enziel naar boven, 't Was alsof wij een geheel nieu we zijde aan haar ontdekten. Ook een Koningin is 't schoonst, wanneer zij haar kinderen aan 't hart drukt. Op staatkundig terrein waren het 25 jaren vol van beroering. Tijden van vreselijke wereldverwarring. Ineenstor tende tronen en rijken. Maar ons Ko ninklijk Echtpaar is Gode zij dank te midden van de wereldstormen staande gebleven tot op deze dag. Dat onze Koningin en Haar Huis niet onder de geweldige druk bezweken is, heeft Zij te danken, niet aan eigen kracht, hetgeen Hare Majesteit ook er kent door te zeggen: „Door de genade Gods ben ik, die ik ben." Die God zegene ons Koninklijk Echt paar in het verdere van het huv/elijks- en gezinsleven. Hij spare het met allen die hun liefzijn, en dat zij met de Psalmist mogen zeggen: „De Heere is ons licht en ons heil; voor wie zouden wij vrezen? De Heere is ook in deze donkere tijden onze levenskracht; voor wie zouden wij vervaard zijn?" Ooltgensplaat, 2 januari 1962. P. Bom. ambt. ter secretarie. BINNENVERINGBED htt b«it« M tolt gemaakt SCHUIMRUBBERBED nM Yvturku mUdaaictor (■brWiaa Zavaabargcn Donderdagmorgen 7.30 uur werd de brandweer van Stellendam gealarmeerd voor een felle brand op de bouwput in het Haringvliet. In een houten schaft lokaal was deze brand ontstaan die fel om zich heen greep. Het vuur sloeg over op een kantoor en magazijnruimte even eens van hout en op een houten nood- woning, waarin het gezin Rikkerink woonde, (wat te Stellendam is gedomici- leerd). De brandweer die vrij vlug ter plaat se was over de baileybruggen stond voor een hopeloze zaak, want er viel weinig te redden. Er ging zelfs met een ontploffing een fles ether de lucht in wat de vuurzee nog aanwakkerde. De brandweermannen (en de jeugdbrand- weer) kon alleen door veel water te ge ven verdere uitbreiding voorkomen. De rook- en vuurontwikkellng was zo sterk, dat men nog niet tot 2 meter de noodwoning kon benaderen. Comman dant L. Visser wist met een perslucht apparaat en voorzien van een masker de butagasflessen nog uit het huis te ha len. Drie uur later, circa half 10, kon de brandweer inrukken. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is groot. Het gezin Rikkerink is tijdelijk onder gebracht in de leegstaande burgemees terswoning te Goedereede. Speciaal In het opmaken van B. T. d. VEER Telefoon 2682 Westdök 36 MIDDELHARNIS Ik heb niet in het verborgen ge sproken, in een donkere plaats der aarde. Ik heb tot het zaad van Jacob niet gezegd: zoek Mij te vergeefs. (Jes. 45 19a) De Heere vertelt in dit hoofdstuk iets van Zijn heilsweldaden, die Hij aan Is raël zal laten zien en hen ook zelf bet onderwerp ervan zal laten v/orden. Hij zal het volk wederbrengen uit de bal lingschap en Kores zal daarbij Zijn knecht zijn. Wellicht waren er onder de Joden, die deze handelwijze van de Heere niet eens helemaal goed konden keuren en het zich heimelijk of mis schien wel openlijk afvroegen: Waarom redt de Heere ons niet door de hand van één van onze eigen vorsten? Zie en dan laat de Heere voelen, dat Hij de sou- vereine vorst is, die zich door geen enkel mensenkind de wet laat voor schrijven. „Zoudt gij Mij bevel geven aangaande Mijn kinderen?, zegt de Heere. En dan trekt. Israels God een vergelijking tussen Zichzelf en de afgo den. Hij zegt: „Ik heb niet in het ver borgen gesproken, in een. donkere plaats der aarde." We hebben hier met een toespeling op het heidendom te doen. De heidenen immers geloofden, dat hun goden zich openbaarden in duistere orakels. In een geheimzinnig duister werden er dan allerlei bijna niet te ver stane woorden gepreveld door één van de heidense priesters of priesteressen, die haast altijd voor m.eerdere uitleg vatbaar waren. Vandaar nog de naam: orakeltaal. Zo heb Ik niet gesproken zegt de Heere! Hij heeft zich niet in een of andere duistere spelonk geopenbaard. Hij heeft ook niet zo gesproken, dat men er alle kanten mee uit kon. Dat we deze dingen goed verstaan, lezers. Want ofschoon we menen deze heidense dingen allang ontgroeit te zijn, zijn er tocli ook in ons leven wel over blijfselen terug te vinden en menen er nog niet weinigen, dat de bekering van de mens alleen maar onder zeer ge heimzinnige omstandigheden kan plaats hebben en dat daar noodzakelijkerwijs ook allerlei vreemde stemmen bij ge hoord moeten worden. Neen, zegt de Heere, zo spreek Ik niet 'lij spreekt duidelijke taal door Zijn Woord en Geest. Hij laat dat niet in een .luistere hoek prediken, maar van de daken. Christus heeft in geen hoek ge- Leden, maar voor het aangezicht van heel de wereld. Zo wandelde Hij over de aarde. Zo leefde Hij als in een gla zen huis, waarin ieder Hem -kon en inocht bekijken. De Heere heeft zich geopenbaard in zijn Woord. Dat Woord is al evenmin duister of raadselachtig. In heldere be- v/oordingen laat de Heere in dat Woord zien wie Hij is en hoe Hij is. Gods be loften zijn geen ja en neen, maar zijn eeuwig „ja" in Christus. Ge kunt met Zijn eisen geen twee kanten uit en ook niet met Zijn beloften 't Is trouw al wat Hij ooit beval. Het staat op recht en waarheid pal. Als op onwrik'bre steun pilaren. De Schrift zegt niet dat ge uzelf als een verloren zondaar voor God moet leren kennen, m_aar dat het ook nog an ders kan. Neen, rechtuit verklaart de Heere ons de weg der zaligheid, zoals deze langs de lijn van ellende, verlos sing en dankbaarheid loopt. Klaar en helder is het getuigenis Gods Ook aangaande zijn bedoelingen met zijn volk. ,,Ik heb tot het zaad Jacobs zijniet gezegd: zoek Mij tevergeefs! Hier hebt ge weer een toespeling op het hei dendom. Immers, wie de afgoden der heidenen zocht, zocht immers tever geefs, want zij waren er eenvoudig niet. Ze lieten zich zoeken, maar kwamen in geen enkel opzich tevoorschijn. Denkt u maar aan de geschiedenis van Baal priesters op de Karmel ten tijde van Elia. Ze riepen van de morgen tot de avond, maar hun afg odantwoordde hen niet, ofschoon zij zich met messen sne den. Maar de Heere is een horend en ver horend God. Hij heeft tot Jacobs huis niet gezegd: Zoek Mij tevergeefs. In de oorspronkelijke tekst staat hier een woord, dat letterlijk vertaald wil zeggen in het v/oeste en ledige. Neen, daar behoeven we niet te zoeken We mogen en moeten Hem zoeken in Zijn Woord. In de grazige weiden van Zijn getuigenis. Wie daar met een oprecht hart de Heere zoekt, zal Hem zeker vinden. Hebt ge Hem al gevonden? Daar gaat het Immers in ons leven maar om. No^ niet? Komt het soms om dat ge op verkeerde plaatsen gezocht hebt? Meent gij, dat de Heere in het donkere en het verborgene vertoeft? O, zoek Hem dan nog heden, waar Hij altijd te vinden is. Zoek Hem in het Woord. Dan zult ge ondervinden, dat de Heere u zoekt dóór het Woord. Dan leert ge straks belijden: Toen ik u zoe ken ging, toen was ik reeds gevonden. En meent ge voor u zelf, dat ge de weg kwijt zijt? Vraag het dan maar: Heere maak mij uwe wegen Door uw Woord en Geest bekend. Dirksland Burgemeester v. d. Harst spelt de versierselen van de Koninklijke onder scheiding bij de heer Joh. de Vos Machz. op de borst. Zijn patroon, de heer Jac. Korteweg, kijkt belangstellend toe. Vrijdagavond had op de boerderij van de heer Jac. Korteweg te Ooltgensplaat een feestelijke gebeurtenis plaats: de heer Johs. de Vos Machz., die dit be drijf bijna veertig jaar heeft gediend, nam wegens pensioengerechtigde leef tijd afscheid van zijn patroon en zijn werk. De heer en mevr. Korteweg wil den hun oudgediende niet „met stille trom" laten vertrekken; men maakte er die avond een echt feest van, waarbij het gehele team van het personeel te genwoordig was en zelfs door de voorz. en de secr. van de C.B.T.B. blijk van belangstelling werd gegeven. De groot ste verrassing voor deze avond was wel, de Koninklijke onderscheiding, die de heer de Vos als blijk van grote waar dering ten deel viel, waarvan de ver sierselen door burgemeester W. M. v. d. Harst, die met zijn echtgenote aanwe zig was, werden uitgereikt. De heer de Vos heeft in de 40 jaar dat hij het landbouwbedrijf van de heer Korteweg gediend heeft veel ups and downs meegemaakt. Tijdens de mo bilisatie in '39 werd het land geinun- deerd en in 1940 deden de bezetters het opnieuw. In 1942 werd het nog erger, want toen werd de grote landbouw- schuur, de woning en andere opstallen door de duitsers afgebroken. Een paar honderd meter verder werd een nood woning gebouwd, in 1944 kwam de eva cuatie en werd de eigenaar van zijn be drijf verdreven. Nadat wij de bezetters kwijt waren is met man en macht aan de wederopbouw gewerkt. Het personeel bouwde van geschikt afbraakhout een wagenhuis etc. en na dien kon een geheel .nieuwe schuur en woning gebouwd. De heer Korteweg, die zich in hartelijke woorden tot zijn scheidende employé richtte, gewaagde van de grote verdienste die de heer de Vos daarin had gehad evenals het an dere personeel, van wie er al één (dhr-. K. V. Oostende) 50 jaar op het bedrijf werkzaam is. Veel lof had de heer Kor teweg voor de wijze waarop hij voor heen met de paarden omging en prees het, dat de heer de Vos zich zo goed aan de overgang op de mechanisatie had aangepast, omdat het voor een paardenknecht niet mee valt wanneer hij het gewone landwerk moet doen. Naast het laatste loonzakje overhandig de de heer Korteweg ook een envelop met inhoud, waarbij hij zijn grote waar dering uitsprak voor de goede verstand houding waarin de afgelopen 40 jaar, zowel met hem als het gehele personeel was gewerkt, en voor hetgeen hij zijn zoons had geleerd. Burgemeester v. d. Harst die daarna het woord voerde prees de heer de Vos, die op het landbouwbedrijf van de heer Korteweg „als een rots in de branding had gestaan. „U bent iemand met hart voor de zaak" zei de burgemeester, „die bo vendien onder alle omstandigheden een prettige onderlinge verstandhouding wist te handhaven." Zelfs H.M. de Ko ningin heeft waardering voor uw werk aldus de burgemeester en al hebt u de 40 jaar nog niet geheel rond gemaakt heeft Zij toch gemeend u een Koninklij ke onderscheiding te moeten toeken nen, n.l. de medaille in brons in de or de van Oranje Nassau. Spreker spelde hem de versierselen op de rever met een hai'telijke felicitatie, waarin hij ook de patroon betrok. Namens het personeel complimenteer de de heer K. van Oostende „Han en Jannetje" met de Koninklijke onder scheiding waarbij hij hen dank zegde voor de betoonde collegialiteit al die jaren. Hij wenste de heer en mevr. de Vos toe, dat zij een gezegende levens- Nedêrlandsche llandelTMaatschappij Cbrrespóndehtschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870) OOLTGENSPLAAT Het afgelopen week-end hebben zich twee honden toegang tot het Fort „Prins Frederik" verschaft en van de aldaar lopende schapen van de landbouwer A. Neels en Zonen, drie dieren dood gebe ten en drie andere werden ernstig ge wond aangetroffen. Voor de honden Vi^as het gemakkelijk het Fort te berei ken omreden de vest was dichtgevro ren. De politie heeft de eigenaars van de honden kunnen opsporen en het bleek dat ze beiden afkomstig waren uit Achthuizen. Een hond was aldaar uit zijn hok losgebroken. avond mochten hebben en bovenal dat grote goed mochten deelachtig zijn of worden, dat de eeuwigheid verduurt. Als afscheidsgeschenk overhandigde hij een feestelijk pakket, hoydende een fraai lederen portemonnaie en portefeuille. Namens de C.B.T.B. De heer C. A. van Loon, voorz. van de C.B.T.B., die met de secretaris de heer de Wit aanwezig was complimen teerde eerst met de Koninklijke onder scheiding en releveerde eveneens de goe de verhouding die er onder het perso neel op het bedrijf van de heer Korte weg heerst. Als Christen behoort dit ook zo te zijn; spr. zag in de toekomst dat het personeel veel meer als medewer kers dan als arbeiders moesten gezien worden. Hij schetste hoe de heer de Vos de overgang naar de mechanisatie had meegemaakt, waardoor weliswaar het zware werk grotendeels is weggenomen maar eigenlijk nog meer kennis voor het landbouwwerk word geëist. Als or ganisatie bezwaard het dat de jongeren weinig idee meer hebben in het land werk; de zoons van de landbouwers gaan op de landbouwschool maar ook voor de jongere medewerkers is een goede opleiding nodig. Spreker juichte het toe, dat op de landbouwschool een afdeling handvaardigheid is gekomen en cursussen worden gegeven voor de praktijk, om te leren omgaan met al lerlei landbouwwerktuigen, tractoren enz. Het wordt uiterste noodzaak dat hiervan door de jonge medewerkers ge bruik van wordt gemaakt. De C.B.T.B. schenkt veel aandacht aan hen die lange jaren op één bedrijf dienen, waarom hij en secr. de Wit te genwoordig waren om hem met zijn bijna 40-jarige trouwe dienst te com plimenteren. Spreker deed dit met een handdruk en overhandigde hem als blijk van waardering een fraai ingelijs te oorkonde. Ook de heer en mevr. Kor teweg feliciteerde hij met de eer dat op zijn bedrijf weer een medewerker een Koninklijke onderscheiding had ont vangen. Na dit officiële deel bleef men nog geruime tijd feestelijk bijeen, waarbij als vanzelfsprekend vele herinneringen uit de afgelopen periode werden opge haald. C. J. Kesting De postabonnees buiten het eiland, die gewoon zijn per giro te betalen, maken wij attent dat het tijd is voor de betaling van het alDonnementsgeld over het Ie kwartaal 1962. Op 14 januari gaan de postkwi- tanties de deur uit; door vóór die tijd te gireren bespaart u de hoge incasso-kosten. Wel wijzen wij er op dat de abonnementsprijs sinds 1961 op 2,15 is gekomen er zijn er nog velen die 1.90 gjlre- reii, wa,t 0,25 te weinig is. Vlooral degenen die automa tisch gireren, verzoeken wij het bedrag van 1,90 te la ten veranderen op 2,15. Over hen hebben wij een na vordering van drie kwarta len maal 0,25, wat ons veel moeite in de administratie bren|gt. Mogen wij weer op uw medewer king rekenen? Adminstratie N.V. Eilanden-nieuws i Woensdagmorgen heeft zich in de Spuipolder te Dirksland een ernstig on geluk voorgedaan, waarbij de commis sionair A. V. d. Hoek (70 jaar) aan beide benen zeer zwaar werd gewond. Een geladen vrachtwagen van fa. v. Dongen reed achteruit om benzine aan ie aldaar staande benzine pomp te la- ien. Nadat de chauffeur zich vergewist lad dat er niemand achter de wagen stond reed hij achteruit, toen op het zelfde moment de heer A. v. d. Hoek achter de wagen langs liep. Gevolg was, dat zijn ene been werd verbrijzeld en het andere een enkel fractuur opliep. Onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis bleek noodzakelijk. ■O OOLTGENSPLAAT Nieuwjaarsavond om even tien uur is de rijwiel- en motorhandelaar, de heer P. van der Wende uit Ooltgensplaat op de Galatheesedijk, even voorbij het zo genaamde „Schaapje" bij een bocht naar de richting Achthuizen, door het gladde wegdek met zijn auto geslipt en van de dijk gereden. De auto is daarbij over de kop geslagen en kwam onder aan de dijk in de sloot terecht. De heer Van der Wende kreeg een hersenschudding en klaagde over inwendige pijn. Voor on derzoek is hij naar het ziekenhuis te Dirksland geweest. De auto die ernstig werd beschadigd is dinsdagmorgen met een takelwagen uit de sloot gehaald en naar de garage van de heer Van der Wende gesleept. Van zaterdag 6 januari v.m. 12 uur t.m. maandag 8 januari v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telefoon 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, telefoon 01877-262, Dirksland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter de Man, telefoon 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Buth, telefoon 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, dieren arts te Dirksland, telef. 01877-281. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 7 jan. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. L. D. A. Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dr. Renes, tel. 400, Oud Vossemeer. Volgende week zullen door Coöp. Bloembollenvereniging H.B.G. te Lisse Voorlichtingsavonden gehouden worden voor de gladiolenkwekers en wel te Nieuwe Tonge op dinsdag 9 en te Oude Tonge op woensdag 10 januari a.s. Drie sprekers zullen er het woord voeren; op een nader te bepalen datum zal te Oud- dorp ook een voor,lichtingsavond wor den gegeven. Men leze elders in ons blad de aankondiging.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1962 | | pagina 1