Drukbezochte protest vergadering te Dirksland r Persrei over Staphorst \,,Amiciiia" Dirksland vierde veeriigjarig bestaan Verklaring van rïe V.V.D. .y Nog geen levensteken van Michael Rockefeller Motie 3 chr. partijen om aan wetsontwerp geen uitvoering te geven MOTIE CENTRALE VEILING MIDOELHARNiS Achterdochtige bruid Dirigent R. de Bonte geëerd met^^koninklijk goud He jaargang Dinsdag 28 november 1961 No. 3046 UW5 PEINS HENDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAHNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EDLANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONWEMENTSPEIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTEI^IEPRIJS 12 cent per mm. BH contract speciaal tarlel De nachtelijke gebeurtenissen in het overigens zo rustige dorp Staphorst van enkc4e weken geleden zijn een dank baar object geweest voor op sensatie b"luste journalisten van de Nederlandse en zeifs een deel van de buitenlandse pers. met name uit Engeland, Duitsland en België. Staphorst was in het wereld nieuws en het „volksgericht", dat daar gehouden is, deed zelfs bij velen de aandacht voor Kongo en Nieuw-Guinea verslappen! Nederland wist het mis schien al, maar nu vernam de hele we reld het, dat Staphorst het meest ach terlijke dorp is met een bevolking, die öcestelijk nog in de IMiddeleeuwen leeft en op één lijn gesteld kan worden met de achtergebleven gebieden in andere werelddelen. iVten heeft van de verhalen gesmuld en zichzelf gelukkig geprezen, dat men in een moderne, verlichte we reld leeft met gans andere opvattingen over religie en moraal. En men kwam lot de conclusie, dat Staphorst eigenlijk in zijn geheel thuishoort in een museum van oudheden. Onze lezers weten wat er gebeurd is. Een getrouwde vrouw van 48 jaar had een verhouding met een eveneens gehuwde man van 45, welke relatie zij niet wilde opgeven ondanks het feit dat haar man al tweemaal zelfmoord had willen plegen en zij herhaaldelijk op haar immoreel gedrag gewezen was. Ook de man was daartoe niet bereid. En toen besloot de dorpsgemeenschap in te grijpen en beiden onder een zo zware collectieve druk te zetten, dat aan de verhouding een eind Jjwam, het leven van de zozeer gedeprimeerde echtgenoot wellicht werd gered en een preventieve werking hiervan op ande ren kon uitgaan, die eventueel door meer „verlichte" ideeën der moderne cultuur besmet, in dit dorp, waar prak tisch nooit echtscheiding voorkomt, gro- te-stads-praktijken zouden willen in voeren op' het gebied van de huwelijks trouw. De collectieve druk bestond hierin, dat de vrouw uit haar huis en de m.an uit een cafe werden gehaald, op een wa gen geen mestkar werden gezet en gedurende enkele nachtelijke uren door het dorp werden gevoerd ten aan schouwen van oen groot deel der be volking, aan welke publieke „rechts pleging" pas een einde kwam, toen bei den beloofden de ongeoorloofde relatie te zullen verbreken. Over deze gebeurtenis heeft de grote landelijke en buitenlandse pers een rel opgezet, waaruit blijkt, dat er bij vele journalisten wel veel sensatielust, maar heel weinig begrip bestaat voor een volksgemeenschap die er andere morele normen op na houdt dan de moderne mens van nu. De hoofdredacteur van de „Haagse Courant" sprak van een „op stand der horden" (blijkbaar geïnspi reerd door Ortega y Gasset), stelde vast dat de bevolldng overwegend zeer or thodox-Hervormd is en dat men er op zondag niet veel meer mag doen dan ademhalen. De burgemeester en de po litie, die sliepen, moeten tot de orde worden geroepen en aan deze plaatse lijke folklore moet radicaal een eind.e worden gemaakt. Ook deze journalist ziet blijkbaar geen kans het gebeurde in Staphorst objectief te bekijken d.w.z. rekening houdende met de religieuze, historische en sociologische aspecten ervan. Als anderen het niet doen, willen wij het wel eens proberen. We stellen daar bij vooiop, dat ook naar onze mening een volksoptreden als in Staphorst, niet alleen wanneer dit wordt georganiseerd door zich vervelende jongelieden, m.aar ook door principiële ouderen, beslist fout is. Dit is niet de manier om derge lijke problemen op te lossen. Niet alleen dat er wetsovertreding plaats heeft huisvredebreuk en vrijheidsberoving maar een dergelijk ingrijpen van de ge meenschap in privé-zaken kan nimmer worden geduld, alleen reeds omdat er geen grens aan is. Hier ligt een taak voor personen, die krachtens hun ambt daartoe geroepen zijn, maar niet voor de grote massa, waaronder er zich on- twijfeld velen bevonden die het goed bedoelden, maar wie zulk een aktie ge makkelijk uit de hand kan lopen. En bovendien mag men ook wel eens den ken aan het woord van Jezus, die tot de aanklagers van een overspelige vrouw zei: „wie van u zonder zonde is, die werpe de eerste steen op haar". Dit alles dus vooropstellende, menen we niettemin, dat wij dit incident heel anders moeten zien dan de heren van de grote pers en het grootste deel van het publiek. En dat is pas mogelijk als we de achtergronden kennen. Daarom eerst het één en ander over Staphorst en zijn bevolking. De gemeente Staphorst, die ongeveer 9000 zielen telt, bestaat uit de dorpen Staphorst en Rouveen en een aantal buurtschappen. Het eigenlijke dorp, waarover het hier gaat heeft ruim 3000 inwoners. Zijn ontstaan dankt het aan de veenderij, maar nu zijn de landbouw en de veeteelt hoofdmiddelen van be taan. Er is verschil van mening of de bevolking van Friese of Saksische oor sprong is, maar de taal en het boeren huistype zijn Saksisch en de mentaliteit wijst daar ook op. Staphorst heeft de reputatie, dat het zo ongeveer het meest conservatieve, ouderwetse,, traditionele en cultureel achterlijkste dorp van Ne derland is £n bovendien godsdienstig het „zwaarst". Toeristen beschouwen het als een antiquiteit en gaan er graag een kijkje nemen. Vanzelfsprekend wordt dit door de dorpelingen niet bij zonder geapprecieerd, vooral wanneer men 's zondags de kerkgangers komt fotograferen in hun oudeklederdracht. Dit werd zo hinderlijk, dat het verbo- is. Staphorst wenst geen publieke be zienswaardigheid te zijn. Zij die meer over dit merkwaardige dorp willen we ten, verwijzen we naar de dissertatie van Prof. Groenman, die in 1947 op dit onderwerp promoveerde. Het is de so ciografie van een gesloten gemeenschap Als wetenschappelijk man toont hij echter heel wat meer begrip voor de bewoners dan de huidige critici. Aller eerst blijkt uit zijn boek, dat de Stap- horsters wat hun bedrijven betreft he lemaal niet achterlijk zijn, dat er veel gemechaniseerd wordt, dat er ruilver kavelingen zijn doorgevoerd en dat er in tegenstelling tot krantenberichten electriciteit en waterleiding is. De intel ligentie van de schoolkinderen blijkt normaal. De grote zonde van de Staphorsters in de ogen van het publiek is hun af keer van de moderne cultuur. Men vindt er geen bioscoop, geen dancings en nachtclubs. Op zondag wordt er niet gevoetbald. Men gaat er zeer trouw ter kerk en houdt zich aan de oude gere formeerde waarheid. Echtscheiding komt er praktisch nooit voor. Er zijn ook geen „onechte" kinderen, want de dorpszede eist terecht, dat geen jongen een meisje laat „zitten". Gebeurde dit eens een enkele keer dan werd dat vroeger ook door een volksgericht ge corrigeerd. Prostitutie is er onbekend en diefstal komt slechts weinig voor. Het ligt dus voor de hand, dat deze gesloten gemeenschap, waar een zeer sterke „sociale controle" bestaat, sterk reageert op een buitenechtelijke ver houding. Dat accepteert en duldt zij niet Natuurlijk zullen niet alle Staphorsters die aan de nachtelijke „rechtspleging" meededen, de zaak zo principieel heb ben gezien, maar dit is toch de achter grond. We zouden zo zeggen: de Staphorsters mogen dan hun dorpsderaillementen op een ietwat verouderde wijze pogen op te lossen, wie dit alles objectief be oordeelt, velt niet zo'n vernietigend oor deel als velen doen. Men dient dit alles te zien in het licht van historische tra dities, van godsdienstige overtuigingen era van een speciale sociologische struc tuur der gemeenschap. Wij kunnen hierop niet uitvoerig ingaan, maar wil len er toch op wijzen, dat hier twee cul turen botsen. En nu moge het Staphor ster cultuurpatroon overdreven ouder wets zijn in sommige opzichten, daar staat tegenover, dat de zo geroemde moderne stadscultuur een beeld ver toont van morele normloosheid en ver wereldlijking, van een leven zonder God en buiten de kerk. Als we hier eens gingen schetsen wat er in onze grote steden op zedelijk gebied aan de hand is, dan zouden velen daarvan schrikken al weten ze dat het erg is. Prostitutie tiert er welig, het aantal gevallen van abortus criminalis is er onstellend hoog honderden aborteuses vinden er emplooi onder allerlei schone namen en dit alles ondanks een steeds stijgend gebruik van anti-conceptionele middelen. Echtschei dingen worden door velen niet meer als abnormaal beschouwd. De moderne-cul- tuuraanbidders mogen dan spotten met de middeleeuv/se Staphorsters, wij ge loven dat in dat dorp nog positieve geestelijke waarden in stand gehouden worden, die gebaseerd zijn op het woord Gods. Wij kunnen daarom, al zijn we het niet in alle opzichten eens met de Staphorster „folklore", beslist niet mee doen in het koor van degenen, die de bevolking van dit dorp, omdat zij wei gert zich te laten gelijkschakelen met de ontkerstende cultuur der moderne wereld, als een blamage voor Neder land beschouwen. Integendeel, wij pre- feren een gemeenschap, waar de gebo den Gods nog geëerd worden, verre boven de van goddelijke normen losge slagen moderne cultuurcentra. Op ds zaterdagmiddag' te Dirksland gehouden protestvergadering tegen het wetsontwerp herindeling gemeenten op Goeree-Overflakltee (waarvan vefglag gegeven wordt aan de binnenzijde van dit blad) is door de gezamenlijke kies verenigingen van de drie Chr. partijen met a^IgemeMe stemmen een motie aangenomen, die wy hieronder laten volgen. Op de bijeenkomst waren raads- ledeïi aanwezig uit alle dorpen van ons eiland, niet alleen van de Chr. partij en maari ook van de V.V.D. en de P. v. d. Arbeid. Het bestuur van de onder- centrale van de V.V.D. heeft op deze vergadering een verklaring afgelegd, waarvan we de voiledige tekst eveneens afdrukken. De kiesverenigingen op het eiland Goeree en Overflakkee van de Anti-Revoliitionaire Partij, de Chr. Historische Unie en de Staatkundig Gereformeerde Partij op zaterdag 25 november 1961 te Dirks land in OPENBAEE PEOTESTVEPt- GADERING bijeen; kennis genomen hebbende van het wets ontwerp tot herziening van de gemeen telijke indeling op het eiland Goeree en Overflakkee; gezien de daaraan ten grondslag liggen de opvattingen omtrent de toekomstige ontwikkelingen op ons eiland als gevolg van de komende ontsluitingen; overwegende, dat geenszins het bewijs wordt geleverd, noch is te leveren, dat de huidige gemeenten niet tegen de toe komstige ontwikkelingen zijn opgewas sen; dat zelfs in de toelichting op het ge noemde wetsontwerp wordt gesteld, dat de gemeentebesturen, stuk voor stuk, voor hun taak berekend zijn; dat bestaande grillige grensverlopen eenvoudig zijn te wijzigen door middel van grenscorrecties; dat de voorgestelde centralisatie zou worden opgelegd tegen de wil van de overgrote meerderheid van de bevol king, hetgeen in wezen moreel en gees telijk onrecht is; dat mitsdien zowel geestelijk als mate rieel bezien het wetsontwerp verwerpe lijk moet worden geacht; BESLUITEN: op grond van de hoge opvatting van het feit, dat de overheid Gods dienaresse is en als zodanig geëerd wil zijn, geroe pen als zij is om liet recht te handha ven: I. met klem tegen het wetsontwerp tot de gemeentelijke herindeling van de gemeenten op liet eiland Goeree en Overflakkee te PRO TESTEREN; II. aan Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandse Zaken te ver zoeken aan meergenoemd wets ontwerp geen verdere uitvoering te geven; III. deze motie ter kennis te brengen van: a. Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandse Zaken; b. het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; c. de vaste commissie van de Twee de Kamer der Staten-Generaal; d. de fractie-voorzitters van de po litieke partijen in ons land; e. de raden van de gemeenten op het eiland Goeree en Overflakkee. Het bestuur van de ondercentrale Flakkee van de V.V.D. stelt het op prijs in deze, door u belegde bijeenkomst, de volgende verklaring af te leggen: De ondercentrale-Flakkee der V.V.D. en de Flakkeese V.V.D.-raadsleden heb ben zich steeds uitgesproken tegen de verschillende in de loop van de laatste 14 jaren gelanceerde samenvoegings- plannen. Zij deden dit, omdat zij er uit eigen wetenschap en ervaring van overtuigd waren, dat die plannen een ongemoti veerde ingreep zouden betekenen in be staande, levenskrachtige en goed be stuurd wordende, gemeenschappen en dat een dergelijk ingrijpen derhalve in strijd zou zijn met artikel 13 van het gemeenteprogram der V.V.D., waarin is bepaald, dat samenvoeging van ge meenten slechts dan dient plaats te vin den wanneer het algemeen belang dit inderdaad eist en dat eerst dient te worden onderzocht of door samen werking der betrokken gemeenten niet een even goede oplossing is te be reiken. Na het optreden van een liberale mi nister van binnenlandse zaken is het standpunt dat zijn Flakkeese geestver wanten in deze aangelegenheid inne men zowel mondeling als schriftelijk te zijner kennis gebracht, doch ook deze stappen hebben de minister niet tot de overtuiging kunnen brengen dat het ge wenst is zijn voorstellen in te trekken of deze te wijzigen in een voor Flak kee aanvaardbare vorm. Het thans voorgelegde wetsontwerp en de daarbij behorende toelichting vor men voor de Flakkeese V.V.D.-bestuur- ders en -raadsleden geen aanleiding wijziging te brengen in het vroeger in genomen standpunt. Uit reverentie jegens de minister meent de ondercentrale-Flakkee geen openbare protestvergadering te moeten organiseren. Zij meent echter wel, ter ondersteu ning van uw protest-actie, hier medede ling te moeten doen van het feit, dat in een op 10 november jongstleden te Middelharnis gehouden vergadering van bestuursleden der ondercentrale en V.V.D.-raadsleden deze zich unaniem tegen het wetsontwerp hebben uitge sproken. Uienveiling van dinsdag 28 nov. 1961 Grove 23.—; Middel 22,85—22.54; Drie- lingen 26.08—26.04; Picklers 40.40. Aanvoer 70.000 kg. Een hups Zeeuwse meisje ver voegde zich één dezer dagen hij de kassier van een bankinstelling en vroeg of ze f 1500 op haar hoekje kon laten inschrijven. Dit kon natuurlijk, maar de kassier keek er wel wat van op, loeten- de dat het lieve kind in onder trouw was. Aarzelend en langs zijn neus weg vroeg de kassier dan ook, waarom ze feitelijk met zo'n hoge storting kwam, verke rende in een periode, die door gaans handen vol geld vergt. „Ach meneer", zei de bruid: „je kunt nooit toeten met zo'n vreem de man in huis". („Z.Z. Nieuwsbode") MIDDELHARNIS Ledenvergadering kiesvereniging S.G.P. De kiesvereniging der S.G.P. hoopt woensdagavond te half 8 in de consistoriekamer der Ger. Gemeente bij een te komen. Trouwe opkomst der le den gewenst. Kerkdienst. De bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikant ds. J. H. Cirkel van Huizen, hoopt a.s. woens dagavond half acht in de dienst des Woords voor te gaan. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Cornells, zoon van J. C. M. van den Bos en P. C. Groenendijk; Neeltje Cornelia, dochter van A. C. den Eerzamen en J. Riedijk; Laurens, zoon van J. C. W. Mijnders en M. W. van Gelder; Cornells, zoon van A. Hogchem en A. Looij; Catharina, dochter van D. C. J. Tieleman en S. Matsinger; Jan, zoon van J. de Graaf en J. S. van Randeraat. Overleden: Arentje Kreeft 77 jaar, wed. van J. van Sprang; Stoffel Looy, 54 jaar, echtgenoot van H. C. Geldhof; Dingeman Kooijman, 4 jaar, zoon van J. Kooijman en H. v. d. Veer. Dankdagcollecte. De dankdagcoUecte gehouden op 22 november in de Geref. Gemeente heeft 7037.10 opgebracht. Verbeterd bericht. Vermeld werd dat de collecte voor Klaproos f 452.en de collecte voor de NOVIB 128.opge bracht heeft, dat moet precies anders om zijn, NOVIB 452.en Klaproos 128.-. Studievereniging der S.G.P. A.s. woensdag 29 november hoopt de Stu- dievereen. te vergaderen. De heer J. van Rossum zal dan een onderwerp houden over „Bestaansrecht der S.G.P." Aanvang 7.30 uur precies. Belangstel lenden zijn welkom. HERKINGEN De oogstcoUecte gehouden met dank- dag in de Ger. Gem. heeft opgebracht 1316.06, plus een nagekomen gift van 300.voor de diaconie, in totaal 1616.06. STELLENDAM Veilig Verkeer. A.s. woensdagavond van 89 uur kan men zich opgeven voor de bromfiets-, auto- en motorkur- sus, die deze winter weer gehouden zal worden in de Chr. Nat. School. Duur der kursus pim. 10 weken. Inleggeld 2.50. Dames en heren U bent van har te welkom. OUDDORP Dankdag voor het gewas. A.s. don derdag 30 nov. zal in de Ger. Gemeente alhier dankdag voor het gewas worden gehouden des nam. 2.30 en des sav. 7 Donderdagavond herdacht de muziek vereniging Amicitia te Dirksland het 40- jarig bestaan, eerst met een drukbe zochte receptie in het verenigingsge bouw De Schakel, vervolgens met een jubileumbijeenkomst voor genodigden in hetzelfde gebouw. Daarbij waren aanwezig burgemeester H. Bos, wethou der B. Zoeteman, een aantal raadsle den, vrijwel alle leden van het huldi- gingscomité met hun dames en bestuur ders van diverse andere Dirkslandse verenigingen, alsmede van de zusterver enigingen op Goeree en Overflakkee, waarbij ook de dirigenten van andere corpsen. Amicitia verzorgde zelf een prachtig concert onder leiding van dirigent Rien de Bonte, en zoals de dirigent gewoon is, voorzag hij ook nu elk muzieknum mer vooraf van een toelichting, hetwelk steeds door het publiek hogelijk blijkt te worden gewaardeerd. Een schat van bloemen, voor op het toneel, getuigde van de grote belang stelling en waardering, die Amicitia in Dirksland en daarbuiten geniet. De voorzitter van de muziekvereni ging, de heer J. van Broekhoven sprak het welkomstwoord en gaf vervolgens een overzicht van alle wel en wee, dat Amicitia gedurende deze veertig jaren heeft ervaren. Hij bracht hulde aan de oprichters en vergat niet een sterk ac cent te leggen op het feit, dat de Dirks landse bevolking steeds de vereniging uur, waarbij ds. P. Blok van Dirksland hoopt voor te gaan. Vitlotingen obligaties. B. en w. van Ouddorp Z.H. maken bekend, dat van de 4«/o obligatielening groot 30.000. zijn uitgeloot de nrs. 10 en 34, welke op 1 december 1961 ten kantore van de gemeente-ontvanger betaalbaar worden gesteld. Op die datum kunnen eveneens de van die lening verschenen rentecou pons worden aangeboden. Kerkdienst. A.s. woensdagavond om 7 uur hoopt in de Herv. Kerk voor te gaan ds. Rootselaar uit Delft. Tevens zal er een collecte voor de kleuterschool worden gehouden. Doopaangifte. A.s. vrijdagavond 7 u. kunnen ouders die hun kinderen a.s. zondag in de Herv. Kerk willen laten dopen, aangifte van doen in de kerke- kamer. Owdste inu;oonster jarig. Heden dins dag herdenkt mevr. M. de Jong-Luime wonende aan de Bokweg alhier haar 90e verjaardag. Zij is de oudste vrouwe lijke inwoonster. Nelsen Rockefeller, de vader van de in Nieuw Guinea vermiste Michael, is in tegenstelling met zijn plan naar Den Haag te reizen, nog in Nieuw Guinea ge bleven. Nadat een jerry-can is gevonden, waarop zijn zoon zich op zijn zwem tocht naar de kust drijvende zou hebben gehouden. Foto: Samen met zijn dochter Mary (uiterst links onder) en dr. P. J. Platteel, Gouverneur van Nieuw Guinea, (in grijs pak) bekijkt Rockefeller hier een kaart van het gebied, waarin zijn zoon spoorloos is geraakt. Burgeraeesier H. Bos complimen teerde de heer de Bonte met de hoge Koninklijke onderscheiding. heeft gesteund, soms op zeer opvallen de wijze, zoals voor het verkrijgen van nieuwe instrumenten en voor de unifor mering van het corps, waarbij duizen den guldens spontaan bijeen werden ge bracht. De leden, die in deze veertig jaren de vereniging door de dood ont vallen zijn, werden door de voorzitter herdacht en geëerd met het spelen van een koraal, gevolgd door een minuut stilte. Nadat het eerste deel van het mu ziekprogramma was afgewerkt kreeg burgemeester H. Bos gelegenheid om de gelukwensen van het gemeentebe stuur over te brengen. In een vlotte toe spraak gewaagde ook de burgemeester van de sterke verbondenheid tussen de Dirkslandse bevolking en Amicitia, waarvan herhaaldelijk ook de resulta ten blijken. Na Amicitia gehuldigd te hebben verklaarde de burgemeester dat de heer de Bonte steeds op de bres stond voor de culturele belangen van Dirksland en het deed hem groot ge noegen te kunnen mededelen, dat H.M. de Koningin hem had toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burge meester spelde de heer De Bonte daar op het eremetaal op de uniform. De aanwezigen begroetten deze gouden en koninklijke verrassing met een dave rend applaus en Amicitia zelf onder streepte de plechtigheid van de uitrei king direct met het spelen van het Wil helmus, daarbij gedirigeerd door de heer J. de Bonte. Voorzitter Van Broekhoven bleek ook nog een verrassing te hebben voor de dirigent; namens de leden bood hij een elektrisch scheerapparaat en een enve loppe met inhoud aan. Vervolgens deed de burgemeester een ferme duit in het Amicitiazakje door aanbieding van een enveloppe aan de voorzitter, inhoudende de duizend gul den, die de gemeenteraad voor het ju bileum voteerde. Tevens bood de bur gemeester, namens college en raadsle den de heer De Bonte de draagmedaille aan, behorende bij de onderscheiding. Amicitia en de dirigent werden later op de avond nog hartelijk toegesproken en gecomplimenteerd door de voorzitter van het huldigings- en actiecomité, de heer E. Ottink, die o.a. in kennis stelde van het feit, dat door oliebollenacties, bijdragen van bedrijven en particulie ren enz. een bedrag op de bank is ge zet kunnen worden van 2.566,81, be stemd voor de bouw van een muziek- tent. Deze acties zullen worden voortge zet, opdat die gehele bouw bekostigd kan worden. De oudvoorzitter van Amicitia, de heer J. L, Kaslander, bleek natuurlijk hoogst ingenomen met de huldiging die de ver eniging deze avond bereid werd en voor al ook met de aan de dirigent toege kende onderscheiding. Namens de Kon. Fanfare „ApoUo" te Goedereede, Concordia" te Ouddorp, „Apollo" te Nieuwe Tonge en „Concor dia" te Rockanje bood dirigent Willem Vernooys gelukwensen aan vereniging en dirigent aan en ten slotte sprak nog namens de Kon. Muziekver. „Sempre Crescendo" te Middelharnis voorzitter S. van Eek, die o.a. gewaagde van de prettige samenwerking en goede na buurschap van Amicitia en zijn vereni ging. In de nacht van zondag op maandag werd vorige week ingebroken op de hof stede Broedershof van de heer L. J. v. Nieuwenhuijze te St. Philipsland door open schuiven van een raam. Een be drag van 400.a 500.werd ver mist. Nauwgezet speurwerk van de Groep Bruinisse van de Rijkspolitie leidde tot arrestatie van de vermoedelijke dader. Deze J. J. G. uit Anna Jacobapolder leg de een volledige bekentenis af. Het ontvreemde bedrag 400,bleek nog aanwezig te zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1