Openbare protestvergadering a.s. zaterdag te Ofrksland Burgemeester Hordllk bezig met „samenvoeging" fef pacifisme Jonge mevrouw aangereden door tractor HoSiandsciie Mïj. van landbouw ommelsdijk in igen ing Predikbeurten Een jaar jeuorlgevangenis voor matroos E. G. IC. te Sommelsdlik heer P. v. il. Boogert lil de gemeenteraad herdacht „Economische aspecten van de fruitteelt op de Rakkeese akkerhouwhedrijven" overleden Chr. STREEKBLAD OP GEREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS de heer L. P. Ultterlinden, iiitobötsipg te SomiiieisEiflk R.T.M, gebrek aan personeel kie jaargang Dinsdag; 21 november 1961 No. 3044 PBINS HENDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 BSaOB Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ■aMmssoBa ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per inm. Bg contract speciaal tarlet Het vraagstuk van de oorlog, dat niet lallcen de pacifisten, maar vrijwel iedor- ieen beziglioudt, is één der moeilijkste Imoblemcn, waarvoor de mensheid zich feestcld ziet, zowel principieel als prak- Itiscti Er zijn immers slechts twee standpunten mogelijk: de staat moet feich zo modern mogelijk bewapenen om ffiicii te kunnen verdedigen tegen agres- Jie waarbij hij het risico van godeclte- iliilie of volledige vernietiging loopt bij cm oorlog of de staat moet ontwapenen desnoods eenzijdig en dan het grote ri sico lopen door een agressieve macht \'roodzaam" overweldigd te worden en in?cliifd bij het land van de dictator md alle consequenties daarvan. Dit is i,i wezen het dilemma. Als we het pro- bl(-"m zo stellen, lijkt elke keuze fataal en het behoeft daarom niet te verwon deren, dat onder de huidige omstandig heden n.l. primo de dreiging van een communistische wereldmacht en se- cundo de mogelijkheid van atoomoor logen, dit vraagstuk drukt de gehele be schaafde wereld. Wanneer wij nu gaan polemiseren met de pacifisten, dan doen we dat alleen met do bonafide vertegenwoordige!-s van deze richting, d.w.z. met hen, die wiiarJijk met een gewetensconflict wor stelen en niet metdezullcen, die vanwe ge hun extreem-linkse politieke oriön- tatio welbewust het communhsme in de luuut spelen. En dan willen we begin nen met óók enkele stellingen te pone- Dc eerste is deze, dat we oorlogen niet los van de menselijli:e natuur kunnen beschouwen. Ze hangen onlosmakelijk samen met de boosheid, des harten van do mens, die ondanks alle uiterlijke be schaving door de hele wereldgeschie denis heen in wezen dezelfde is geble ven. De kiem van de oorlog ligt in ieder mensenhart en hij is ongetwijfeld resul taat van onze zonde. Daarom zullen er oorlogen zijn zolang er mensen bestaan. Zolts a! zouden de staten uit verstan delijke overwegingen pogen conflicten vreedzaam op te lossen, er is er ten slotte slechts één nodig, die als. spel- l)icker optreedt en de wereld in een oorlog stort. En zulke zijn er altijd ge weest en zullen er altijd blijven. Of ze nu Napoleon heten of Hitler, Chroests- jow of IVIao Tse Toeng, dergelijke usur- patovs, die niet door religieuze, humani taire of morele remmen worden gehin derd, doch slechts uit zijn op bevre diging van hun machtswellust, al of niet gecamoufleerd door één of andere dui velse ideologie, zij zorgen er wel voor, dat de vredelievende staten blijven, le ven onder de bedreiging van hun ge- ^vcldsysteem. Onze tweede stelling is, dat noch het Christendom, noch het humanisme, noch de vrije democratie kunnen en mogen capituleren voor godloze, immo rele, satanische dwangsystemen als het nationaal-socialisme en het communis me. Dit is principieel ongeoorloofd. Hierbij staan geestelijke, ethische, poli tieke en sociale belangen op het spel van zulk een importantie, dat weer stand ertegen niet alloen een recht, maar ook een plicht is. Prof. Bavinck heelt eens geschreven, dat er machten in deze wereld zijn, met welke wij niminer op voet van vrede mogen le ven. Er kunnen voor een volk zulke hoge goederen op het spel staan, dat het een laffe zondigheid zou zijn, in dien het zich daarvan zonder verweer zou laten beroven. Daarom heeft de Christelijke kerk dan ook in de loop der eeuwen o.i. terecht aan de overhe den nimmer het recht betwist tot het voeren van oorlog in geval van nood. Zoals ieder persoonlijk het recht heeft op zelfverdediging, desnoods met ge weld, heeft ooli een volk het volste recht zijn nationaal bestaan met alle waarden die daaraan verbonden zijn, met de wa pens te verdedigen. Aangenomen dus, dat er altijd on ruststokers en wereldveroveraars zul- len zijn en blijven en dat het recht en plicht is van elke natie zich met de wa pens daartegen te verdedigen, dan rest de vraag of de verschrikkingen van de oorlog, de mensenslachting en massale vernielingen, het lijden en het verdriet die daaraan onlosmakelijk verbonden zijn, vooral nu toekomstige oorlogen in liet atomaire vlak worden gevoerd, niet van zuUt een omvang en intensiviteit geworden zijn, dat we tenkoste van al les, dus ook van onze vrijheid, voortaan oorlogenmoeten vermijden, de bewape ning afschaffen e'n als een schaap te midden van de wolven maar fatalistisch moeten afwachten vvat de één of andere geweldenaar met ons gelieft te doen. De pacifisten zouden willen, dat Ne derland, West-Duitsland, Engeland, Is raël, Amerika enz. eenzijdig gingen ont wapenen. Dit verlangen ze ook van Rus- land en Rood-China, ofschoon we daar over minder horen. Intussen weten ze heel goed, dat de communistische lan den dit nooit zullen doen. Dat strijdt niet alleen met hun totalitair geweld- systeem, dat intern en extern gericht is op de versterking van de machtspositie van het communisme door middel van propaganda en wapengeweld; dat is in overeenstemmming met hun einddoel n.l. de verwezelijking van het wereld- cofflmunisme, waartoe geen enkele me thode ongebruikt wordt gelaten en nor men van christelijke of humanistische moraal weerhouden hen evenmin. De consequentie van het pacifistische standpunt is dus, dat Sovjet-Rusland en Rood-China, die tot de tantïen gewa- pend zijn, met de hele rest van de vi^e- reld kunnen doen wat ze willen. Dan zullen de wereldproblemen spoedig zijn De openbare protestvergadering tegen het wetsontwerp herindeling gemeenten op Goeree-Overflakee, die a.s. zaterdag middag 25november in „Onder de Wiek" te Dirksland wordt gehouden, belooft zeer massaal te worden, In ons vorige num.mer hebben we reeds ge publiceerd dat drie sprekers zullen op- voor do A.R.: Mr. dr. J. F. L. van der Wilde te Voorschoten; voor de S.G.P. de heer A. Vlasblom te Delft, lid van de Provinciale Staten voor Zuid-Hol land en voor de C.H.U. de heer J. de Ruiter, lid van de Tweede kamer der Staten Generaal. Al is deze protestvergadering georga- niseerci door de drie Christelijke partij en op ons eiland, impliceert dit niet dat de linkse partijen niet dezelfde mening hebben. Uit een ver.slag elders in ons blad opgenomen blijkt, dat de V.V.D. zich eveneens tegen herindeling ge meenten heeft verklaard, omdat het al gemeen belang dit niet eist. Voorts kan men uit de gcmeenleraadsvcrslagen we ten, dat meerdere raadsleden van de Partij van de Arbeid zicli er vierkant tegen stellen. De tegenstand op ons eiland is groot zowel onder de rechtse als linkse raads leden. Het kom.t ons voor, dat de rede voeringen die tot dusver in de raden zijn gehouden feller zijn, dan bij vorige gelegenheden. Men voelt aan dat het ernst wordt, nu de minister van Bin nenlandse Zaken opnieuw een poging doet om de zelfstandigheid der 13 ge meenten op te heffen en daar'voor in de plaats vier nieuwe gemeenten te cre ëren. De openbare protestvergadering dient om de minister duidelijk aan het verstand te brengen, dat het niet aan gaat, wanneer ruim 90 »/o der bevol king zich tegen herindeling gemeenten verlclaart, zijn wil toch door te zetten en dit de bevolking op te leggen. Daar om is het belangrijk, dat niet alleen wethouders en raadsleden, besturen van kiesverenigingen en van andere corpo raties zich op deze protestvergadering vertegenwoordigen, maar ook velen uit de burgerij uit de diverse gemeenten, om daarmee te tonen, dat zij achter hun vertegenwoordigers in de raden staan. De vergadering, die zaterdagmiddag precies half drie uur aanvangt, is voor ieder toegankelijk. opgelost! Dan is er geen vraagstu|f-Ber- lijii meer, maar valt heel Europa, ook Nederland, als een gemakkelijke prooi in hun handen. Dan zou de dekolonisa tie van het Westen worden vervangen door een communistisch v/ereldimpe- rium, dat zich tenslotte ook zou uit strekken over Amerika. Wanneer de Westerse landen ooit zo dwaas zouden zijn het pacifistisch advies op te volgen zou er nog nimmer in geschiedenis zo'n juichkreet en tevens hoongelach zijn op gegaan als in het Kremlin. Dan had Chroestsjow zijn doel bereikt zonder één druppel vergoten communistisch bloed. Dan ware de „pax sovjetica" ver wezenlijkt: vrede op aarde onder com munistische dictatuur! Waarlijk een prachtig perspectief voor de vrije we reld!! We kunnen ons voorstellen, dat Chroestsjow de pacifisten wel he.el erg dankbaar is voor hun propaganda, al minacht hij ze diep in zijn communis tische hart vanwege hun ongelooflijke en verbijsterende naïviteit. Als hot wes ten op hun voorstellen zou ingaan, had hij in een slag zijn doel bereikt op een wel zeer goedkope manier. En wij zou den „vrede" hebben en geen vrees meer voor atoombommen. Zou dat het ideaal zijn van de pacifisten? Een Russische vrede, gebaseerd op terreur, hersenspoe ling, concentratiekampen, cultuurver- nietiging, kerkvervolging, massale uit roeiing van volken? Want dat is het gruwelijke alternatief! De pacifistische heren moeten het ons niet kwalijk nemen, maar het valt ons buitengewoon moeilijk hun pacifistische inzicht als serieus te appreciëren. Dit soort idealisme staat buiten elke reali teit. Het is onbegrijpelijk dat geleerde m-annen als de professoren De Graaf enï Röhling en predikanten als ds. Buskes zo ver buiten de werltelijl'iheid staan; dat ze zozeer door de atoompsychose zijn aangegrepen, dat ze letterlijls; alle gees telijke, oulturele, soeiale en wetenschap- pelijlïe waarden voor de communistische leeuwen gooien. We vindon het ook zo vreemd, dat deze heren met hun acti viteiten zich voornamelijk richten tegen het vredelievende Westen dat slechts defensief werkt en al schaapachtig ge noeg maar afwacht wat het Kremlin be lieft te doen. Waarom gaan deze heren hun actie niet richten op het communis me? Iedereen weet nu toch zo langza merhand wel, dat 'ait die hoek de oor logsdreiging komt. Laten ze de Rus sische regering pacifistisch proberen te maken en propagada gaan voeren onder het Russische volk. Maar dat doen ze niet. Ze zijn aan het verkeerde adres. Of laten ze het na, omdat ze vrezen daar al heel spoedig aclrter liet prikkeldraad terecht te komen? Inderdaad het gaat hier heel wat gemalvkelijker. In onze democratische staat wordt hun rustig toegestaan hun defaitistische, ondermij nende en in wezen staatsgevaarlijke propaganda te bedrijven, ofsclroon deze hier totaal overbodig is, omdat geen en kele Nederlander oorlog wenst. Deze volksgenoten zijn o.i. gevaarlijke men sen vanwege hun idealisme of hun poli tieke onbetrouwbaarheid. De rechtbank te Rotterdam heeft de 18-jarige matroos E, G. K., die heeft bekend een groot aantal ruiten te heb ben vernield in Middelharnis en drie gend met een .mes te hebben rondge lopen, veroordeeld tot een jaar jeugd gevangenis. Vienveüing van dinsdag 22 nov. 1961 Grove 21.50; middel 21.72; drielingen 30.45; picklers 34.84. Aanvoer 3072 ton. SOMMELSDIJK In de gisteren (maandagmiddag) ge houden raadsvergadering is de hoer P. V. d. Boogert herdacht. Nadat Burge meester P. W. Hordijk de vergadering had geopend met gebed releveerde hij, dat dhr. v. d. Boogert van 1946 tot 1952 en laatstelijk van 1960 tot heden deel heelt uitgemaakt van het college. Op 9 november is belangstelling gegeven bij zijn begrafenis. Spreker noemde de heer v. d. Boogert een figuur, waarop de dorpsgemeenschap nooit tevergeefs een beroep deed; met de van God gege ven talenten vï'ist hij te woekeren. Zijn plaats is nu ledig; volgens de kieswet zal deze wel weer worden vervuld, maar in zijn gezin zal de ledige plaats te dieper worden gevoeld. De overledene nam aan de discussies niet overmatig deel, hij was meer een luisteraar dan een debater. De burge meester spralt de hoop uit dat bij de geslagen wonde bij God troost mocht worden gevonden en dat de zoons voor de moeder tot grote steun zouden zijn. DIRKSLAND Kerknieinas Ger. Gemeente. A.s. vrijdagavond hoopt de kerkeraad te vergaderen. Ouders die hun kinderen wensen te laten dopen kunnen dan aan gifte doen van 7.30 tot 7.00 uur. Belij- deniscatechisanten kunnen zich melden om 8 uur. A.s. zondag 26 nov. zal dan D.V. doopsbediening worden gehouden. NIEUWE TONGE Verfcoopauond. A.s. vrijdagavond van 7 tot 9 uur hoopt de Herv. Meis jesvereniging een verkoopavond te hou den in het verenigingsgebouw aan de Molendijk. De opbrengst hiervan is ten bate voor de Ger. Zendingsbond. MIDDELHARNIS Zaterdagmiddag fietste te Middel harnis de 29-jarige mevrouw Snitjer- Hoogenboom vanuit de Ring de korte en vrij smalle straat naar de Oost-Ach terweg in, op weg naar haar woning in de Johan- W. Frisostraat. Van tegen overgestelde zijde kwam juist oen land- bouv/tractor aan, waarachter een ploeg hing en die bestuurd werd door de 19- jarige Joh. Groenendijk uit Sommels dijk. De tractorbestuurder reed met een wijde bocht de smalle straat in en kwam daarna geheel naar links. Mevrouw Snitjer sprong van haar fiets, doch de tractor kwam niet tot stilstand en zij kon evenmin dat voertuig als de be stuurder haar, ontwijken. Zij werd door een voorwiel gegrepen, tegen de grond gegooid en daarna door het achterwiel overreden. De tractor boorde zich ver volgens in een der grote deuren van de brandvv'eergarage van Middelharnis al vorens tot stilstand te komen. Die deur werd geheel vernield. Politie en ziekenhuis werden direct gealarmeerd. Het slachtoffer werd in ernstige toestand door de ambulance- wagen naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. De verkeersgroep van de rijkspolitie stelde een diepgaand onderzoek in, waarbij werd geconstateerd dat was na gelaten een pal van de tractor over te ze'tten, met als .gevolg, dat de remmen niet gekoppeld waren. Het ongeluk bracht direct veel volk op de been en de deernis met het slacht offer was groot. OUDDORP Geslaagd. De heer Joh. Soeteman, ambtenaar ter secretarie te Stellendam, slaagde een dezer dagen te 's Graven- hage voor het examen Staatsrecht en Wetboeken (Ie deel van de cursus Ge meente-administratie). Kerkdienst. A.s. woensdagavond half 7 hoopt in de Herv. Kerk voor te gaan ds. Hovius van Nieuw Lekkerland. Col lecte voor de Chr. School met de Bijbel. OOLTGENSPLAAT Verselieping van 1 Yz miljoen leg sui kerbieten. In de week van 13 tot 18 no vember werden weer 1% miljoen kg bieten verscheept. Hiervan vertrokken vanuit de haven drie schepen met sa men 650 ton en aan de Galatheesehaven werden geladen drie schepen met een gezamenlijke inhoud van 937 ton. De ladingen waren resp. bestemd voor de fabrieken te Puttershoek en Dinteloord. KoUekte bestrijding t.b.c. Het dis- tricts-consultatiebureau Zuid-Holland se vereniging ter bestrijding van de t.b.c. te Schiedam, doet een beroep op de inwoners om een steentje bij te dra gen voor de bestrijding van deze ge vreesde ziekte. Enkele kinderen zullen een dezer dagen bij u aankloppen met de verltoop van zegels en wij hopen, dat u vele zegels a 5 cent per stuk van hen af zult nemen. Herstemming verkiezing notabel. Na een tweetal gehouden stemmingen ter vervulling van een notabel in de Herv. Kerk (vacature C. D. Birkhoff)! is hier in nog niet voorzien. Donderdag 23 no vember a.s. van nam. 4 tot 5 en van 6 tot 7 uur zal in de consistoriekamer een herstemming plaats hebben tussen de heren Jac. Buscop C.V/zn. en A. van Nieuwenhuijzen Hzn. (alphabetisch ver meld), die bij de laatst gehouden stem ming nog geen volstrekte meerderheid behaalden. van de 2 afdelingen van de H.M.v.L. op Goeree^Overflakkee op 24 no vember e.k. in „HOTEL SPEE" te SOMMELSDIJK. Aanvang 6.30 uur. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Agenda Alg. verg, te Amsterdam. 4. Vragen en voorstellen voor de Alg. ledenvergadering. 5. Benoeming afgevaardigden, 6, Rondvraag, 7, Sluiting, Na behandeling van de huishoudelijke zaken, zal medewerker bij het tuinbouwconsulentschap te Barendrecht een inleiding houden over: Deze inleiding die plm. 7.45 uur zal aanvangen is, gezien de groeiende be langstelling voor de fruitteelt op ons eiland, voor ieder toegankelijk. Namens de afd. best. v. d. H.M.v.L. JOH. MOL, voorz. Midden Flakkee. Wegens bijzondere omstandigheden wordt deze bijeenkomst alleen per advertentie aangekondigd. Burgemeester P. W. Hordijk van Mid- delharnis-Sommelsdijk zien we op deze foto geconcentreerd bezig met „samen voeging." Niet van gemeenten, maar met stukjes uit een legpuzzle, waarvan een vierkant moest worden gemaakt. Op de terugtocht van de excursie, die verleden week met de Dockyard XV door de Flakkeesche Gemeenschap naar de in uitvoering zijnde Deltawerken is gemaakt, was een van de deelnemers bezig da stukjes in elkaar te passen, waarvoor ook de voorzitter, burgemees ter Hordijk belangstelling had. De ma gistraat had daarbij veel bekijks, een van de omstanders (weth. Visser van Stellendam) maakte daarbij de ondeu gende opmerking: „de burgemeester is bezig met „sanrenvoeging" maar 't lukt hem niet erg!" 't Was inderdaad 'n heel moeilijke opgave, na telkens weer een andere „herindeling" te hebben gemaakt en veel passen en meten werd tenslotte toch een prachtig vierkant verkregen. Hoe het met de werkelijke herindeling gemeenten op ons eiland gaan zal? Dat moet nog even worden afgewacht. ACHTHUIZEN Gisteren maandagmiddag is de heer Gerardus van Bergen, toen hij werkzaam was in de polder de Gala thee op een stuk bouwland van de heer M. C, Eoodzant, plotseling overleden. De heer v. Bergen woonde Lesje 1, Achthuizen en was 69 jaar oud. DEN BOMMEL Restauratie Ned. Herv. Kerli. In ver band met de restauratie der Ned. Herv. kerk, waardoor dit gebouw geruime tijd niet gebruikt zal kunnen worden, is in overleg met de kerkeraad der Geref. Vanaf a.s. zondag gedurende 2 maan den zal de morgendienst van de Hei'v. kerk worden gehouden in het vereni gingsgebouw van genoemde kerk en de avonddienst te 6 uur in de Geref. keik. De morgendienst van de Geref. kerk wordt normaal in deze kerk gehouden, terwijl de namiddagdienst te 4 uur zal plaats hebben. Na verloop van 2 maan den gaat de Herv. kerk haar namidda.g dienst ts 4 uur houden in de Geref. kerk, en de Geref. kerk zal dan te 6 uur haar dienst houden in genoemd ge bouw. Maandag had een botsing plaats op de hoek Ring bij de winkel van mevr. Boender. Een vrachtwagen van fa. van Rumpt kwam in botsing met een Volks- v/agen van dhr. B. van Vliet, handels reiziger in Den Haag waardoor schade ontstond. Het was een kwestie van geen voorrang verlenen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Wegens personeelgebrek bij de R.T.M, komt het voor dat het s.s. Minister C. Lely, die de dienst op Numansdorp on derhoudt niet varen kan. Eventuele passagiers worden per auto naar Willerasstad gebracht, waar wordt overgestoken naar Numansdorp haven. De passagiers missen dus het vaar- tochtje over de Zeeuwse stromen maar komen op tijd te Numansdorphaven aan om daar met de bus naar Rotterdam ie gaan. Op 1 december zal de rechtstreek- j se autobusverbinding Zijpe-Rotterdam j weer in werking treden, waarbij dan ook de tocht door de Hoekse Waard vervalt. In de maandagmiddag gehouden ge meenteraadszitting is het wetsontwerp herindeling gemeenten behandeld, waar over nadat de meningen waren gezegd door de voorzitter stemming is gehou den. Van de 9 aanwezige raadsleden waren er vijf tegen, n.l. van de A.R. de heren A. Knape en C. Edewaard; van de S.G.P. de heren J. Ie Comte en J. P. C. van Zielst en van de V.V.D. ir. J. B. Mijs. Vóór was de fractie van de P.v.d.A. en wethouder Dijkers (A.R.) welke laatste ook zijn standpunt heeft gemotiveerd. In een volgend nummer hopen we hiervan verslag te brengen. WOENSDAG 22 NOV. (Dankdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. J. den Hoed van Wijk bij Heusden. (OogstcoUecte). Chr. Ger. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. P. Bijleveld van Bussum. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 3 uur ds. B. J. Wiegeraad en 7.30 uur ds. A. Kastelein van Hei- en Boeicop. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. v. Hensbergen en 7 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. Kastelein van Hel- en Boeicop 7.30 uur ds. B. J. Wiegeraad. (Extra collecte voor de kerk). Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur ds. Rijksen van Gouda. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 7 uur ds. K. Exalto. (Extra collecte voor de kerk). Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur ds. C. van Dam van Rotterdam-Z. Ger. Gem., in Nederland 3 x ds. Mallan. Ger. Kerk 6.30 uur ds. Netjes, NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. B. J. Zaal. (Extra collec te voor de kerk), OUDE TONGE Herv, Kerk 7,30 uur ds, A, Jonkers. (Dankstond voor gewas en arbeid. Extra collecte voor de kerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. P. van Wa keren. DEN BOMMEL Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. G. Wursten. (OogstcoUecte). Ger. Kerk 2.30 on 7.30 uur ds. Noord hof. OOLTGENSPLAAT 7 uur ds. J. van Drenth. (OogstcoUecte). Ger. Kerk 7.30 uur ds. P. Huisman.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1