H Kritiek op fractieleiders Samenvoeging gemeenten opnieuw in de gemeenteraden ijli Ijomiwill J^editaiie Gemoderniseerd Modehuis Kramer Zilveren ambtsjubileum adjudant Benedick te Oude Tonge Fa. KAPTEIN ff BUITENLAND FtEKORTEWEGiZOÜH V Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN DAUW DES GEESTES De 13 gemeenten zullen tot vier worden teruggebracht, met de namen Goedereede, Dirksland, Middelharnis en Flakkee Fruitmanden en Fruitbakies ,,zD& ^ruitc&ntrale" Zondagsdiensten artsen VÖÖR BETER i, JU Vrijdag 13 oktober 1961 No. 3033 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MÏDDEIflABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per weeh: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mn- Bij contract speciaal tarial 14.00 IPEN- ieuw). toe- l8 uur; van- Verkeer e te pas- u heden 961 3D het ruw- .-ijfslabo- rasonder- augustus dan 440 inzienlij" iode.Ee» 000 kuil- rs va» aanzien eer goed oftewel istiglig'' van d^' int, wel- t de pef- akte wa- afge- vas ordroog- goed t wissel' aj waaï' 'de WP In verband met liet conflict dat ver leden vieek in de Tweede Kamer ont ketend werd door mr. Burger tegenover 'Minister Cals, waardoor het niet onmo- oelijk moet worden geacht, dat de frac tie van de Partij van de Arbeid een an dere leider zal kiezen, willen we over de positie van de fractieleiders in het algemeen en over dit incident in het bijzonder één en ander zeggen in dit artikel. Zoals ieder politiek meelevend Ne derlander weet zijn de 150 leden van de Tweede Kamer en vanzelfspre- {kend ook de 75 van de Eerste geen .loslopende" individuen, maar ze zijn in grotere en kleinere groeperingen [volgens de hier te lande geldende par- jtijverhoudingen in zekere zin georgani- Sseerd. De geestverwante Kamerleden vormen z.g. fracties. Zo telt op het ogen- Iblik de K.V.P.-fractie in de Tweede [Kamer 49 leden, die van de P.v.d.A. 48, van de V.V.D. 19, van de A.R. 14, van ^de C.H. 12, van de S.G.P. en de Com munisten elk 3 en van de P.S.P. 2 le den. Er zijn dus thans in dit deel van ons parlement het voornaamste twee grote partijen, drie middelgrote en drie kleine partijen vertegenwoordigd. jEn nu spreekt het vanzelf dat de leden dezer fracties zich steeds onderling be raden over de te voeren politiek, over ingediende wetsontwerpen etc. Ze tre den zoveel mogelijk als een eenheid op en daartoe is nodig dat ze een voorzit ter of leider hebben, terwijl de werk zaamheden ook een secretaris ver eisen. Zo'n fractieleider moet over bijzon dere capaciteiten beschikken, omdat hij als woordvoerder voor zijn partij op treedt bij belangrijke onderwerpen, die hel algemeen regering.sbeleid, dus bij de algemene beschouwingen over de rijksbegroting, bij dreigende kabinets crisis en in alle gevallen, waarin niet de stem van een specialist der fractie, maar het geluid van de hele fractie moet worden gehoord. Hij moet dus iemand zijn met een zeer grote alge mene kennis van het politieke leven, iemand van grote intelligentie, een po liticus van formaat, geroutineerd in de parlementaire praktijk, daarbij een tacticus, een goed spreker, vlot en han dig in het debat, niet gauw uit het veld geslagen, een man met gezag en pres tige, niet alleen over zijn eigen fractie genoten, maar in de hele Kamer. Bo vendien moet hij op de hoogte zijn van de hoofdzaken van alle belangrijke wetsontwerpen de details kan hij aan de specialisten overlaten en daar door is zijn werk zeer omvangrijk. Hij leidt de discussies in de fractieverga deringen, waar de houding bepaald wordt ten opzichte van allerlei proble men van wetgeving en politiek en deze leiding moet niet alleen formeel zijn, doch ook essentieel. In moeilijke situa ties mag hij niet in paniek geraken, maar moet rustig zó weten te manoeu vreren, dat de meest gunstige oplossing gevonden wordt. Tenslotte moet hij het werk in de fractie weten te verdelen en te coördineren en zoveel mogelijk de eenheid weten te handhaven. Er worden dus aan een fractieleider hoge eisen gesteld, die in de loop der ]aren steeds zijn toegenomen. Het zal daarom niet gemakkelijk zijn in een fractie zulk een prominente figuur te vmden, want die zijn dun gezaaid. Er zitten genoeg knappe koppen in alle Iracties, maar het zijn tegenwoordig bijna allemaal specialisten d.w.z. een zijdig georiënteerde mensen, die uiter- t'^it behoorlijk inzicht nebben m de algemene politiek, maar toch met zozeer dat ze daaraan mede leiding kunnen geven. Zonder het ver leden te willen idealiseren geloven we, dat ons parlement vroeger over meer en betere, zelfs geniale politici beschik te als nu het geval is. Als we denken aan Kuijper, Schaepman, Troelstra, Thorbecke, Nolens, Colijn, Lohman, Jviarcant, Goeman Borgesius, Heems kerk, Schouten om er maar niet meer te noemen dan geloven we dat staats lieden van dat formaat thans helaas moeilijk te vinden zijn en dat is een zware handicap voor de partijen en voor ons parlement. Als we de fractieleiders van nu de revue laten passeren, dan valt dit ook tnZ'} ^•'^•P- h'^eft nu als aan voerder Dr. De Kort, de tijdelijke op volger van Prof. Romme. Deze laatste was afgezien van zijn beginselen en lacijek - zonder twijfel de primus inter paies van alle fractieleiders. In moei- 11 ke situaties wachtte de hele Kamer altijd op wat hij zeggen zou. Hij was riio ^"aP man, een groot redenaar, k L",°° ^y" papier zat vastge- fieWo' T\ .gevreesd debater en een geooien tacticus. In de grote roomse <\Trlf Z^? niemand te vinden, die hem tnpr, l^- benadering kon vervangen uit,?.,, °2} gezondheidsredenen moest uitvallen Dr. De Kort heeft het verle ngt 7nJ ^'l'^'l S^'^a^"' "^aar hij kan Me,; «,chaduw staan van Romme. ee.l daarom nog steeds naar een ma.C opvolger en naar verluidt maakt minister Cals, wanneer deze in muit g°ede kans. Deze vlTu^'f! ^f""" intelligent, spreekt heel mpl' als minister kennis gemaakt ec alle problemen der landspolitiek, i", "'et alleen van het onderwijs, en dpli.tl'^^u.'.'^'^ ^en buitengewoon gevat 'ï'oater, bij ds socialisten zeer gevreesd. ^uZ t^^eede fractie heeft als leider Mr. i^urger. We hebben deze socialist al aiKwijls m de Kamerdebatten meege maakt, maar we hebben er ons altijd BiNNENVERINGBED htt beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBEABED met vertterictt mUdeastctor f ^IMief fabrickan Ztvcnbergen over verwonderd, dat een zo grote frac tie geen geschikter woordvoerder in het vuur kan brengen. Zolang hij zijn pa pieren voor zich heeft, gaat het goed, want hij verstaat uitnemend de kunst zijn tegenstanders en vooral het mi nisterie onbarmhartig af te kraken, maar als hij moest improviseren loopt het nogal eens mis. Dan staat hij in het begin hopeloos te stotteren en hij komt pas goed op gang als hij zich opwindt en tot persoonlijke aanvallen overgaat. Hij is een zeer temperamentvol en ge ëmotioneerd man en dat is er de oorzaak van dat hij zich dan vergaloppeert en dingen zegt, die hij niet kan verant woorden. Hij praat maar raak, gebruikt grote woorden, kan erg grof zijn en kan tekeer gaan als een olifant in de porseleinkast. Dat gebeurde ook weer op woensdag 4 oktober bij de algemene beschou wingen over de Rijksbegroting, toen hij het had over de kwestie-Nieuw-Guinea. Hij bleek in te stemmen met het voor- stel-Luns in de Veren. Naties, maar kon toch niet nalaten een politieke rel te ontketenen. Daartoe nam hij de actie van de groep-Rijkens te baat. Hij zei woordelijk (we citeren uit de Hande- limgen): „Dacht men, dat de groep- Rijkens geen steunpunten in het Kabi net had? Als iemand dit weet, dan is het wel Minister Cals." Dit is een in sinuatie, een verdachtmaking van de ze minister, die bedoelt te suggereren als zou hij in de Regering de belan gen en de inzichten van die kapitalisti sche groep bepleiten. En voorts be tichtte de heer Burger de hele Regering van dubhelhartigheid, een belediging van het moreel der regeringspersonen, die ongehoord is. Het ligt voor de hand, dat de Rege ring dit niet accepteerde. Bij monde van Minister Cals werd de tegenaanval geopend. Deze had het Groot Woorden boek van Van Dale uit de bibliotheek laten komen en uit dit standaardwerk, dat steeds voor rechtbanken etc. be slissend is als het over de betekenis van een woord gaat, las hij voor, dat „dubbelhartig" betekent: geveinsd, ver raderlijk, vals. Hij protesteerde dus scherp tegen deze aantijging. Dhr. Bur ger antwoordde, dat hij met dat woord bedoeld had: met de éne hand geven en met de andere nemen. Maar hij had deze uitdrukking al enkele malen tevo ren gebezigd en behoefde dus het woord dubbelhartig er niet aan toe te voegen. Zijn voorliefde voor grote woorden verleidde hem echter daartoe. Intussen bleek wel, dat Mr. Burger er een eigen vocabulaire op na houdt en dat hij blijkbaar met de Nederlandse taal zeer nonchalant omspringt en er betekenis sen inlegt met propagandistische strek king. En wat de beschuldiging tegen Mr. Cals persoonlijk betreft, deze kon dhr. Burger natuurlijk helemaal niet waar maken. Wel hield hij nog een lan ge verdedigingsrede, waarin hij stotte rend en kronkelend probeerde zijn fi guur te redden, maar uiteindelijk haal de hij toch bakzeil en verklaarde „ik beoog in geen enkel opzicht ten aanzien van. Minister Cals speciaal te zeggen: hij is een vertegenwoordiger van de groep-Rijkens." Het is een raadsel hoe het mogelijk is, dat de leider van een zo grote fractie zó stuntelig kan optre den. De enige verklaring is, dat hij zich heeft laten meeslepen door zijn passie om de Regering-De Quay ten koste van alles af te kraken. Maar intussen heeft hij zijn eigen positie sterk ondermijnd. Verschillende partijgenoten hielpen hem wel met hun interrupties, maar zijn gezag in de fractie en in de partij is sterk gedaald en het „Parool" drong Ik zal Israël zijn als de dauw. Hosea 14 6a. II Het is voor ons de vraag, of wij deze ware ootmoed kennen, die nodig is, wil deze rijke belofte des Heeren in al haar schoonheid aan ons vervuld worden. U moet namelijk weten, dat de dauw van de Heilige Geest niet valt op farizeërs en rijke jongelieden, maar op tollenaren en verloren zonen. Zullen wij bloeien als de lelie, en zullen wij vaststaan in deze wereld als een onwrikbaar ge bergte, dan is in ons bidden en werken, in ons strijden en ijveren oprechte oot moed onmisbaar. Met te klagen over allerlei gebrek komen wij geen stap verder, zo deze klacht niet levend is, en opkomt uit de diepte. Het ellendige is, dat wij veelal meer verwachten van onze eigen dorheid, dan van de dauw van de Heilige Geest. Wanneer wij waarlijk niets verwachten van- ons zelf dan ervaren wij de kracht van deze diepe en waardevolle belofte. Er staat niet voor niets in de Schrift: Wees met de ootmoedigheid bekleed. God weder- staat de hovaardigen, maar de nede- rigen geeft Hij genade. Het is het werk van de Heilige Geest om neergeboge- nen op te richten, en het kwijnende te doen herleven. Door hem wordt het be vestigd, wat David zegt: Hij is nabij de ziel, die tot Hem zucht, Hij troost het hart, dat schreiend tot Hem vlucht Ik zal Israël zijn als de dauw. Dit woord wordt gedragen door de vreugde, die alle droefheid en verdriet verbant. Dit woord garandeert de troost, die al le leegte vult. Het waarborgt de schoon heid en zekere rust, die alle benauwd heid en vuilheid, vanwege de macht en smet der zonde ons aangrijpend en voor ogen gesteld, verdrijft. Alleen door de kracht van deze wondere belofte hoort men der vromen tent weergalmen Daarom heeft zich mijn kwijnend hart verblijd, Mijn tong, mijn eer, zingt Godgewijde tonen. Ik zal Israël zijn als de dauw. Dit is de enige troost temidden van alle troos- telooeheid en doodsheid, waarin Gods kind door eigen schuld en afdwaling terecht komt. In alle beangstiging door de verberging Gods, in alle verkilling en verschrikking door eigen weerspan nigheid bevat dit woord de kracht om het verbrijzelde hart te verheugen en in de geest de ware rust te geven. Een schonere boodschap had de pro feet niet kunnen brengen. Door alle dreiging heen straalt de heerlijkheid ervan uit. Wanneer hetvolk zich zal schuldig kennen, zal God aan Zijn ver bond gedenken. Dan zal Hij door de dauw van Zijn Geest Zijn kerk doen bloeien als de lelie, en haar vastheid en zekerheid geven. Het nieuwe leven is onbereikbaar door eigen krachtsin spanning. God bedauwt Zijn kerk in de diepte, en daar doet Hij haar bloeien, niet tot eer van al-of-niet vrome men sen, maar tot eigen glorie. En Hij doet ook door de kracht van Zijn Geest Zijn gemeente vaststaan, door haar meer en meer te doen wortelen en op te bouwen in de Heere Jezus Christus. Daar-naast te staan, is de heilige roe ping. Steeds dieper de levenswortels in slaan in de enige grond, door te strij den togen de zonde, zichzelf te verloo chenen, en onder het kruis nabij God te leven. Zo wij door de Geest leven, moeten wij ook door de Geest wande len. Dan is er niets zo teer, als de dauw, zonder welke alles verdort, zonder wel ke geen sprake kan zijn van schoon heid en zekerheid. Leven zonder dauw van de Geest ein digt in de dood. Leven, door de Geest bedauwd, operubaart schoonheid in de diepte, terwijl het dagelijks doet ster ven aan eigen kracht, opdat God het geve met eigen kracht versterkt te wor den door Zijn Geest, opdat Christus in onze harten wone. Dan zullen wij al leen de liefde van Christus bekennen, en vervuld worden tot de volheid Gods. Ede Ds. E. F, Vergunst In ons dinsdagnummer wisten wij op het laatste moment vóór het afdrukken nog te melden, dat de gemeentebestu ren op ons eiland Goeree Overflakkee van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland een ontwerp van wet hebben ontvangen terzake de gemeentelijke herindeling op het eiland, zulks in aan sluiting op het desbetreffende memo randum van de minister van binnen landse zaken van 17 okt. 1960 en op de uitspraken, die daarover door de ge meenteraden zijn gedaan. Het ontwerp telt acht hoofdstukken, waarin alles wat met de samenvoeging verband houdt en zal houden wordt omschreven en geregeld. In het eerste artikel van hoofdstuk I wordt ver meld, dat „in deze wet onder de „da tum van herindeling" wordt verstaan 1 januari 1963" met deze datum zou den dan de dertien gemeenten op ons eiland worden opgeheven en om ge vormd tot vier. Voorgesteld wordt dat de nieuwe gemeenten dan de naam zullen dragen van Goedereede (w.o. begrepen Ouddorp, Goedereede en Stel- lendam(; Dirksland (Dirksland, Melis sant, Herkingen); Middelharnis (Mid delharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad) en Flakkee (w.o. begrepen Oude Tonge, Ooltgensplaat, Achthui- zen en Den Bommel en de drie buurt schappen Achthuizen, Zuidzijde en Langstraat). Het wetsontwerp gaat ver gezeld van een memorie van toelichting en een kaart, waarop de nieuwe gren zen zijn aangegeven. De toelichting hebben wij in het tweede blad in ex tenso opgenomen, om onze lezers er kennis van te laten nemen. De eerste plannen van samenvoeging dateren van 1947; door het felle en una nieme verzet van vrijwel alle gemeen tebesturen ging dit plan niet door. In U weet het toch: kans op een gratis Dauphine of 500.verdienen met een proefrit. Vraagt inlichtingen bij: Pesch - Ouddorp - Telefoon (01878) 2 95 zelfs al aan op zijn aftreden als leider. Als zijn opvolger wordt de ongetwijfeld zeer bekwame Mr. Berger genoemd. Ook op de fractievoorzitter van de A.R. partij Dr. Bruins Slot is kritiek geoefend. Maar daarop hopen we later bij gelegenheid nog wel eens terug te komen. Deze foto geeft een beeld van het fraaie gemoderniseerde interieur van het win kelpand van de heer Kramer, op het Zandpad te Middelharnis. Een verslag over deze modernisering en uitbreiding is elders in ons blad opgenomen. 1951 kwam het voor de tweede maal: ook deze poging strandde door een een drachtig „neen" van de gemeenteraden. Na de ramp in 1954 werd het weer aanhangig gemaakt, omdat men deze ramp, die veel economische voor zieningen eiste, als argument kon aan grijpen. Flakkee bleef echter tegen en de plannen gingen in het archief. Zes jaar later in 1960 kwam minister Toxopeus op ons eiland voor een be spreking met de b. en w's in de di verse gemeenten, om hun standpunt te horen t.a.v. de grenswijzigingen. Op 17 okt. d.a.v. kwam een memorandum van de minister in de gemeenteraden om de 13 gemeenten tot vier om te vormen. Het antwoord daarop was niet twijfel achtig. Van de 107 raadsleden op ons eiland waren er slechts 11 voor; de raad van M'harnis bleef neutraal, blijkbaar omdat werd aangevoeld dat Middelhar nis en Sommelsdijk in de loop der ja ren tot één gemeente is saamgegroeid. Wij laten hieronder een lijstje volgen van de voor- en tegenstanders bij de behandeling in 1960: raadsleden (vóór) Middelharnis 11 (neutraal) Sommelsdijk 11 3 P.v.d.A. Dirksland 7 1 P.v.d.A. Melissant 7 Herkingen 7 Stellendam 7 Goedereede 7 Ouddorp 11 1 P.v.d.A. Nieuwe Tonge 7 Oude Tonge 7 2 P.v.d.A. Den Bommel 7 2 R.K. Ooltgensplaat 11 2 R.K. Stad 7 Totaal 107 11 Zover ons bekend zijn de meningen over de „samenvoeging gemeenten" niet veranderd en zullen bij de behande ling van het wetsontwerp de verhou dingen dezelfde blijven. In een of meer hoofdartikelen hoopt onze redaktie op deze voor ons eiland zo belangrijke be slissing terug te komen. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdifk MIDDELHARNIS 36 Van zaterdag 14 oktober v.m. 12 uur t.m. raaandag 16 oktober v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter de Man, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Buth, telef. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, dieren arts te Dirksland, telef. 01877-281. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 15 okt. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. L. D. A. Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dr. Renes. tel. 400, Oud Vossemeer. De jubilerende adjudant Benedick te Oude Tonge neemt bij de huldiging ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum, het geschenk van het gemeente bestuur en gem. personeel in ontvangst. Burgemeester W. M. v. d. Harst reikt een fraaie acte-tas over. Links van de jubilaris twee van, zijn kinderen, die belangstellend toezien. Amerika - Rusland Vorige week hebben de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Rusk en zijn Russische collega Gromyko besprekingen gevoerd over de interna tionale toestand. Twee punten hebben daarbij vanzelfsprekend de hoofdrol ge speeld: de opvolging van secretaris generaal Hammarskjöld en de crisis om Berlijn. Over het verloop van de be sprekingen was sprake van een zeer voorzichtig optimisme. Blijkbaar was 't onderhoud toch niet helemaal negatief, daarna op hoger niveau voortgezet, na melijk tussen Gromyko en president Kennedy. De Amerikaanse minister Rusk was daarbij aanwezig. Ook over deze bijeenkomst is niets bekend gemaakt dan dat ze nuttig was geweest. Waarnemers waren van me ning dat er niet veel toenadering was igekomen. Later was men echter toch geneigd aan de mogelijikheid van een nieuwe conferentie tussen de ministers van buitenlandse zaken van Oost en West te denken. Deze zou dan in Lon den plaats hebben. Bij deze vage berichten is 'het moei lijk een beschouwing te houden over de verhouding tussen Oost en West. Com mentatoren en dagbladen spreken el kaar tegen wat betreft de resultaten van de besprekingen en in werkelijk heid is er niets bekend gemaakt. Toch is er wel zoveel uitgelekt dat we weten dat de Verenigde Staten blij ven staan op vrije toegang naar Berlijn en dat ze eveneens vasthouden aan de vrije status van de voormalige Duitse hoofdstad. Tot nog toe is er meer gesproken over de relatie tussen Amerika en Rusland, dan over die tussen de beide delen van Duitsland. Het wordt echter hoe langer hoe meer duidelijk dat het overleg tus sen Oost en West struikelt over de onwil van West-Duitsland om de re gering van Ulbricht te erkennen. Ame rika schijnt tot het inzicht gekomen te zijn dat West-Duitsland beter water in de wijn kan doen en het Oostduitse regiem erkennen, om de eenvoudige reden dat het toch bestaat. De regering van de Bondsrepubliek echter wil niets van een eventuele erkenning: weten. Merkwaardigerwijze of moeten we zeggen: begrijpelijkerwijze wil ze wel met de Oostduitsers handel drijven. Nu schijnt er gewerkt te worden aan een tussenvorm tussen erkennen en ne geren. Wat dat precies inhoudt, ligt voorlopig nog in het duister. Er wordt meer achter de schermen onderhandeld dan wij kunnen vermoeden en dat is verheugend, want wat te vroeg aan de -NllflR; DE I MIDDELHnRNIS-TEL:Z3Z8 openbaarheid wordt prijs gegeven is vaak tot mislukken gedoemd. Langzamerhand gaat het er op lijken of Amerika ondanks de krachtige taal van president Kennedy toch zich wel driemaal zal bedenken voor het een wereldoorlog riskeert om de Berlijnse en Oostduitse kwestie. Maar dan zal ook de Westduitse regering concessies moeten doen. Concessies, waarbij prin cipes onaangetast blijven. Tegelijk met de besprekingen tussen Kennedy en Gromyko vierde de Oost duitse regering haar twaalfde verjaar dag. De woorden die bij die gelegen heid gesproken werden vormden een schrille tegenstelling tot de gesprekken in Washington. De Russische vice-pre mier Mikojan verklaarde dat er spoedig een vredesverdrag met Oost-Duitsland gesloten moet worden, en dat geen en kele staat daar schade van zal onder vinden. Chroestsjow zei in een tele gram dat de Oostduitse maatregelen in zake de sectorgrens een aanzienlijke bijdrage betekenen voor de zaak van de vrede! (Zie vervolg pag. 2) TELEFOON (01870) 27 38 b.g.g. 26 58 ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERAOO WIJNEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1