WIEKEND RECLAME Zaaitarwe? r grote uitverkoop in textieiwaren wasbussen De Reformatie in de Klassis Brielle Goeree en Overflakkee 1574-1594 O, die catechisatie! September zomerser dan de zomer De marktkoopman van Sommelsdijk Fa. MOLENKAMP - Rotterdam Modehuis Nipius lanceert de winterkleding Plaatselijk nieuws Kennisgeving 58 «OUT Gemeenteraad Herkingen Gemeenteraad Dirksland Aard bei planten Bijbels ,J alleerv geldig op Öonïëïciag Vrijdag en" Zaterdag CHOCOLADE CARAMELS APPELSTROOP SPEELGOED TAAI-TAAI Firma C. v. d. Meijde Middelharnis Telefoon 2778 en 2346 WEERPRAATJE Herfst weer al ruim een week oud komt met zijn textielwagen vrijdag 6 oktober te Stellendam bij voormalig tramstation R.T.M, van v.m. 10 uur tot n.m. 5 uur en houdt een TE GOEDEBEEDE zaterdag 7 oktober van v.m. 9.30 uur tot n.m. 1 uur op de Groenmarkt. TE OUDDORP zaterdag 7 oktober n.m. van 2 tot 6 uur in de Weststraat bij de Herv. Kerk. Doet uw voordeel met de vele koopjes die filer te balen zijn (Knip deze bon uit) Deze is geldig voor het kopen van 2 paar t* NYLONKOUSEN (met of zonder naad) voor £m Voor HALVE KILO BEKER VAN VOOR IMIIHIHIill ZEGELS EXTRA BIJ NEGRO LIMONADESIROOP PER FLES 250 GRAM Let op de winkels' met dit raambiljet. 23 OUDE TONGE Gijsbertus Samuelis 1583 tot 1586. De eerste tijd bleek 'het goed te zijn gegaan, doch op 1 april 1585 lezen wij van een kwestie met de ouderling- schoolmeester. Dit werd op de verga dering der klassis gebracht, die de pre dikant vermaande niet zo Ideinzerig te zijn ten aanzien van zulke kleine kwes ties De schoolmeester schijnt geklaagd te hebben, dat zijn voonnalige kollega schoolmeester, nu predikant, hem fi nancieel schade bad berokkend. Moge lijk door ook onderwijs te geven. Hoe het ook zij, de predikant werd verzocht de magistraat met de school meester te verzoenen en hem weer „m de gratie" te brengen, terwijl hij zelf als voorganger der gemeente met zijn huisgezin een goed voorbeeld moest ge ven aan de dorpsgenoten. Vooral moest hij trachten op goede voet te leven met de kerkeraad. Daartegenover werd de schoolmeester vermaand zijn predikant alle eerbied te bewijzen en dat de bei de vrouwen als zusters der gemeente behoorden te leven, opdat het „verval len huys Godts" zo spoedig mogelijk weer zou worden opgericht. Zij allen behoorden met de kerkeraad als broe ders te leven. Hierna kwam op 20 mei 1585 de schoolmeester ter vergadering van de klassis met de mededeling, dat alles weer pais en vrede was en dat zij naar stig arbeidden „het vervallen huys Godts" weer op te richten. Op dit blijde bericht verklaarde de klassis zich be reid de magistraat van Oude Tonge te verzoeken de 6 ponden (36 gulden) weer aan de schoolmeester uit te keren, wel ke hem te voren waren gekort. Toch blijkt er iets te zijn blijven han gen van de kwestie tussen Gijsbertus de predikant en Gijsbertus de school meester. Want op 15 juli 1585 werden twee brieven besproken, een van de predikant die wilde vertrekken en de andere van de ouderlingen en diakenen, die om een eventuele plaatsvervanger verzochten. Daarbij onderwierpen zij zich aan het oordeel der klassikale broeders. Nu werden Sunon Jansen van Dirksland en Erasmus Puttaert van Ooltgensplaat afgevaardigd deze zaak nader te onderzoeken, teneinde de par tijen bij elkaar te brengen. Na uitge bracht rapport zouden dan deze allen ter vergadering worden opgeroepen. Bo vendien moest er iemand bij zijn uit Oude Tonge. De deputatie was echter in de bevre diging niet geslaagd en idaarom wilde de predikant maar liever vertreldken. De vergadering van 2 september vond dit goed, doch naderhand wist zij hem te overreden nog bij zijn gemeente te blijven op voorwaarde dat de school meester bereid zou zijn enige artikelen te ondertekenen. iVIaar de schoolmees ter weigerde dit en verzocht dringend hem daarmee niet te willen bezwaren, omdat hij zeide een broeder te zijn en zich aan de christelijke straf had onder worpen. Nu vroegen de broeders of de prediliant zou willen blijven zonder dat de schoolmeester de artikelen onder tekende, waarop hij te kennen gaf zijn dienst na 1 oktober nog een half jaar te zuUen waarnemen. Indien de gemeente er op stond, dat hij dan verder ook nog bleef, dan zou hij daarin berusten. In 1586 kon de predikant zijn klas sikale preek wegens ziekte niet houden en zond daarom zijn geschreven preek in. Deze werd daar voorgelezen met de vermaning aan de predikant, alleen te mogen verzuimen door wettige oorza ken. Tevens had Gijsbertus Samuelis een verzoek ingediend om een akte van losmaking te mogen ontvangen, doch de klassis ging daar nog niet toe over, daar het heden 14 april was, en hij be loofd had tot mei te zullen blijven. Het ging dus wel heel voorzichtig en wij zouden bijna zeggen wel wat bureau- kratisch. Maar Samuelis trok er zich vooreerst weinig van aan en bleef bij zijn wens te willen vertrekken. Daar om verzocht hij van zijn kerkeraad een attestatie, welke hem werd gegeven, doch tegen de zin van de klassis. De kerkeraad verontschuldigde zich op 18 augustus 1586 en beloofde dit in bet vei-volg niet meer te zullen doen. Hij had daarin betuigd, dat Gijsbertus Sa muelis steeds door hem in bescherming was genomen, niettegenstaande er wel eens moeilijkheden waren geweest. Toen dan meteen de predikant ook van de klassis zijn akte van losmaking vroeg, werd hem dit weer geweigerd en moest er eerst weer een deputatie naar Oude Tonge om grondig kennis te nemen van de toedracht der zaken, welke in de laatste tijd waren voorge vallen. Ooltgensplaat en Nieuwe Tonge moesten dit zaakje maar opknappen. Hoe dit afliep meldt de geschiedenis niet, maar de predikant was vertrokken en Oude Tonge was vakant. Joachimus Horstius 1586 tot 1601 Als proponent uit Leiden kwam nu de zoon van de in 1582 of '83 overleden predikant de naamgenoot de vakante plaats bezetten in de maand jrmi. Hem Werd de zegen des Heren toegewenst op zijn arbeid. Van zijn arbeid in de gemeente is ons niets bekend, maar dat ny het vertrouwen der klassis genoot moge blijken uit bet feit, dat hij een en andör maal werd afgevaardigd naar de synodale vergaderingen van 1590' te Dordrecht en 1591 te 's Gravenbage. Daarna nog eenmaal te Dordrecht in 1598. Hij vertrok in 1601 naar Alphen a. d. Rijn waar deze pastoorszoon in 1603 overleed. David Timmerman 1601 tot 1604 Wederom kwam hier een proponent uit Leiden, namelijk David Timmerman waarschijnlijk een zoon van de predi kant A. G. Timmerman van Nieuwe Tonge. Hij vertrok na een driejarig verblijf naar Schoonhoven, waar hij in 1608 reeds overleed. Sibrandus Sixti Frisius 1605 tot 1608. Deze derde proponent uit Leiden ver oorzaakte in 1607 enig tumult, daar hij met de kerkeraad niet eensgezind kon leven en daarom begeerde te vertrek ken. De klassis was van hetzelfde ge voelen en ging er mee akkoord, dat hij zijn dienstwerk tegen 25 juli maar zou beëindigen te Oude Tonge. Toch was hij daarmede niet tevreden en beriep zich op de synode. Daar ver schenen dan te Delft partijen van weerszijden. De kerkeraad klaagde hem niet aan van onzuiverheid in de leer, maar gaf te kennen, dat de predikant op zijn eigen verzoek wenste losge maakt te worden, waartoe dan ook was overgegaan. Nu konden zij hem niet langer handhaven, daar de kerkeraad een belangrijk deel der gemeente ach ter zich had. Ook waren er lieden aan wezig die het voor de predikant opna men en hem begeerden te houden. De synode kon er dadelijk niet uitkomen en benoemde een kommissie welke par tijen met elkaar moest trachten te ver zoenen. Indien dit niet gelukte dan moest de klassis BrieUe die van Rotter dam en Delft maar te hulp roepen. De stormachtige wateren dienden toch weer waterpas gemaakt te worden. Het is echter niet gelukt en zodoen de zien wij Sibrandus vertrekken naar Schiedam in 1608. Slotopmerking over de predikantenlijst Over het algemeen ontbreekt in alle lijsten de eerste predikant der dorpen. Waarschijnlijk komt dat omdat de eer ste samenstellers de voormalige pastoor die echter predikant werd, niet erken den. In het andere geval vindt men er namen en jaartallen welke niet over eenkomen met de gegevens uit het Ak- ta-boek der Idassis, dat nu voor het eerst door mij is overgeschreven. Daar om past in de lijst van Oude Tonge niet de naam van Simon Jansz., want deze was predikant van Dirksland van 1581 tot 1586. Dat hij er hier en daar toch is tussengeraakt vindt zijn oorzaak in het feit, dat hij Oude Tonge als konsulent heeft gediend tijdens vakature, waar voor hem een beloning werd ter hand gesteld. (Wordt vervolgd) Maarssen. Wijlen ds. G. van der Zee. In het boek „Roeping en Belofte" komt een stukje voor dat wij, nu de catechisaties weer begonnen zijn, ter overdenking doorgeven. Het moge vele ouders wakker schrikken. Het stukje igeeft een jaarlijks contact weer, dat een dominee heeft met een mevrouw uit zijn wijk over de catechisatie van haar zoon. 1952 Weet u, dominee, wij wilden lie ver nog een jaar wachten. Hij zit nu in de eerste klas van het gymnasium, en 't is zo'n over gang van de lagere school, dat we hem nu liever niet met extra din gen willen belasten 1953 Ja, u hebt gelijk dominee. Maar hij is maar op het nippertje over gegaan, en krijfgt er nu twee nieuwe talen bij. 't Is geen hoog vlieger, ziet u. En daarom lijkt het ons beter 1954 Die kinderen hebben het tegen woordig toch zo druk! Hij gaat veel te laat naar bed en is dan dikwijls niet eens met zijn huis werk klaar. Hij moet toch ook wat aan sport doen, begrijpt u, hij is echt in zijn groei-tijd 1955 Ja, ziet u, hij is nu 17, 't is eigen lijk al een man en ik kan hem met igeera stok naar de catechisa tie krijigen. „Dat ook nog", zegt hij, „nu heb ik nog altijd piano les en ik wordt dit jaar secretaris van de schoolclub" 1956 Och, dominee, 't is een hele klap voor ons, dat hij niet is overge gaan. Mijn man zegt ook: Nu helemaal niets meer van extra dingen, hij moet nu eindelijk eens leren werken. Wij vinden het wel erg jammer 1959 Begrijpt u nu zoiets, dominee, nu wil hij zo maar opeens Rooms worden! Ja, er zit natuurlijk een meisje achter; mijn man en ik vinden het verschrikkelijk. Wilt u niet eens met hem praten? Hoe is het mogelijk zo'n jongen uit een door en door protestants ge zin (van onze weerkundige medewerker) September heeft een periode met warm en zonnig weer gebracht, zoals dit geen van de drie zomermaanden heeft weten te presteren. Vooral in het midden van de vorige week was het zeer warm met maxima van 30 gr. C., temperaturen, zoals die alleen in 1947 en 1949 (deze eeuw) zo laat in het sei zoen zijn voorgekomen. Ook haalde september een groot deel van het in de zomer opgelopen tekort aan zonne-uren op. Vorige week zater- daig (23 september) 's morgens om 7 uur en 43 minuten kwam de zon weer pal boven de evenaar aan en dat betekende het begin van bet herfstseizoen, dat in middels al weer bijna een week oud is. Als de herfst grotendeels onder invloed van hogedrukgebieden komt te liggen kan dit seizoen heel wat gunstiger weer brengen dan de grotendeels verregende, weinig zonnige en te koele zomer. Opvallend waren in deze maand de zo pradhtige weekends, die stuk voor stuk een overwegend zonnig karakter had den met droog en vrij warm nazomer- weer. Wij zouden het zeer op prijs stel len als ook oktober een voorbeeld aan dit rustige karakter gaat nemen en evenals september ook de hogedrukge bieden op haar hand weet te houden. Maar het is herfst en daarom ons ad vies Weest op uw hoede! Het is ons de laatste jaren opgevallen, dat de herfsten over het algemeen niet bijzonder omstuimig zijn, vooral de novembermaand niet. Dat deze opmer king juist blijkt, bewezen de uitvoe rige maandoverzichten, samengesteld door bet KNMI te Bilt, welke wij over de laatste tien jaren eens nauwkeurig hebben nagesnuffeld. Wij hebben hiervoor in de eerste plaats bet -windgat- „Den Helder" genomen en wel de dagen met een igemiddelde windsnelheid boven 14 meter per secon de, de grens van harde wind. Zo kreeg Den Helder in de laatste tien jaren in september 30, in oktober 53 en in no vember 38 dagen met harde tot storm achtige winden, waarvan enkele met 'n zware storm. Gemiddeld echter ligt de windsnel heid in vrijwel het gehele land van de drie herfstmaanden het hoogst in november. Over de laatste tien jaren zien wij dat niet de slachtmaand maar de wijnmaand oktober de kroon spant. Opmerkelijk is het ook, dat werkelijk zware stormen nog wel in de winter en het voorjaar voorkommen, maar slechts vrij zelden in de herfst. Bijzonder zware stormen van 1 januari 1940 af kwamen boven, ons land voor op I febrviari 1944, 7 april 1943, 1 maart 1949, 1 februari 1953. Voor de herfstmaanden vinden wij voor september een zeer zware Zuid westerstorm op 7 september 1944, twee dagen na „dolle dinsdag" waarbij veel schade werd aangericht. De laatste zwa re oktoberstormen dateren van 27 ok tober 1949, 7 oktober 1954, 27 oktober 1959. De laatste zware novemberstor men zijn 'die van 7 november 1952 en 4 november 1957 geweest. Voor een zeer stormachtige november-maand moeten wij teruggaan tot 1940. Ons land kreeg toen in één maand zes zwa re stormen, waarvan die van 14 novem ber bijzonder zwaar was en veel schade aanrichtte. Tot de zwaarste november stormen behoort nog steeds die van 21 november 1921, waarbij over een opper vlakte van 80 ha. de bomen in het Mast bos bij Breda werden omgeworpen. Maar wanneer er een stormach tige periode moet voorkoimen dan is, november aan de beurt, al zullen wij en de zee- en kustvaart het zeker niet erg vinden, als er opnieuw een rustige herfst aan de vrij lange reeks wordt toegevoegd. Toch duiken wij deze berfst in met een „weest op uw hoede", want het zou ons geenszins verwonderen als er na enkele betrekkelijk rustige herf sten weer een paar zware stormdepres- sies gaan doorbreken, waarvoor de „wind- en stormwaarschuwingsdienst van de KMNI dan, zo wij hopen, tijdig zal kunnen waarschuwen. (NADRUK VERBODEN) Kleuren aan de donkere kant Keus in alle opzichten Zelden was de variatie op modege bied zo groot als dit seizoen. Mantels, japonnen en deux-pieces heeft men verleden week in alle mogelijke model len en kleuren kunnen zien op de shows die Modehuis Nipius gaf in Meijer The ater te Middelharnis. Bovendien kon de explicatrice, mevrouw Sierenberg, haar toehoorders mededelen, dat fa. Nipius de alleenverkoop gekregen heeft van Vitrex-kleding. Deze kleding munt uit door haar eenvoud en bijzondere snit. Er werden leuke deux-pieces getoond, met als garnering een lederen biesje in dezelfde kleur van het pakje. De kleuren zullen dit najaar en win ter wat donker zijn. We zagen bruin in vele tinten, zwart, muis-grijs enz. Na tuurlijk zal men daar niet aan gehou den zijn, want onze Amsterdamse haute couture geeft gelegenheid tot veel va riatie. In Amsterdam is men meer dan welke modestad ter wereld, op de hoog te met ons klimaat, guur en koud, en aan de hand van die wetenschap zijn de modekoningen hier te lande te werk igegaan. Dikke wintermantels met, zo ■men dat wil, hooggesloten kragen, cols eventueel ingebreid, en stola's die men kan dragen zo men wil, of zelfs, bij zacht weer, helemaal niet. Zo ook met de japonnen en deux- pieces. Bovengenoemde kleuren en tin ten zijn voorgeschreven, maar naast de ze donkere stoffen zijn er ook waar veel goud- en zilverdraad in verwerkt is. Jersey blijft de grote mode. Telken jare weer worden er vele modellen 'getoond en gedragen. Dit jaar zijn er zoveel prachtige kwaliteiten, dat men wederom kan verwachten dat jersey vrijwel door ieder gedragen zal worden. Mantelcostuums voor najaar en win ter zijn er te kust en te keur. Het klassieke mantelpak blijft maar daar naast is er veel verscheidenheid in stof fen en modellen. Driekwart en 7/8 lang werden er veel getoond. Voor ide win ter zijn de pakjes voorzien van bont. De jonge meisjes en schoolgaande kin deren hebben bet dit jaar voor het zeg gen. Voor haar is er leuke kleding. Ook zij zullen kunnen combineren met hun kleding door een stola, een japonnetje in dezelfde kleur als de mantel. Wat is er voor een meisje leuker dan zelf een garderobe samenstellen en variëren? De lengte van de rokken zullen we zelf moeten vast stellen, want de Itali aanse modeontwerpers willen ze lan ger maar de Fransen denken er anders over. Vandaar dat het aan de draag sters zelf ligt hoe lang de rokken zul len zijn. Mogen we er op dit gebied dan verschillen zijn één feit»staat vast; we kunnen dankbaar zijn voor de mode van dit seizoen omdat ons grote vrij heid gelaten wordt. Hedenavond 8 uur komt de gemeen teraad bijeen. Op de raadsagenda komt o.m. voor een voorstel tot het verkopen van een perceel grond, deel uitmakende van het industrieterrein aan de heer J. J. C. de Lignie, groot 4981 m2. Ver der een voorstel tot het aanleggen van een gedeelte straat in het uitbreidings plan en deze werkzaamheden onder hands aanbesteden. Een krediet moet worden verleend groot 423.600.ter uitvoering riole- rlngsplan met zuiveringsinstallatie, als mede tot het invoeren van een riole ringsbelasting. Dan is er nog een voorstel tot aan koop van de woning Scharloodijk 65 van M. Logmans ter uitvoering uitbreidings plan. Tenslotte zullen de rekeningen worden aangeboden over 1960 van het alg. armbestuur, woningbedrijf en van de gemeente. De laatste sluit met een batig saldo groot 260.274.07. De curator in het faillisse ment van M. P. Arensman, Emmastr 25 te Den Bommel deelt mede, dat heden ter Griffie van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rot terdam en van het Kanton gerecht te Sommelsdijit, is neergelegd de enige uitde- lingslijst in voornoemd fail lissement, zulks ter koste loze inzage van de schuld eisers gedurende tien dagen De curator: Mr. F. Ledeboer-Heyboer Rotterdam, 3 oktober 1961. Meent 132. gegalv. eni geëm. emmers, inmaakglazen enz. naar W. AKERSHOEK Rijwielhandel - Ouddorp Wij geven hierop ringzegels TE KOOP: ELECTRISCHE ORGELS pij ploos electr. orgel 20 re gisters z.g.a.n. prijs 800, 1 klein draagbaar orgeltje 5 reg. prijs 300, VAN PUTTEN Hoogewerffstraat 43a Rotterdam Donderdag 4 oktober des avonds 8 uur zal de gemeenteraad van Dirks land bijeenkomen. Op de agenda komt o.m. het volgende ter behandeling voor: een voorstel tot een bijdrage in herstel van de Sluisse haven, tot een bedrag van 984.50; wijziging van de alg. po litieverordening inzake het gebruik van knal-apparaten. Goedkeuring balans-, winst- en verliesrekening van de wo ningbouwvereniging „Dirksland" over 1960 en verlenen van garantie voor een geldlening groot 133.000.voor de bouw van 10 woningen. Voorstel tot wijziging van de tarieven gebruik Ver enigingsgebouwen en benoeming be stuurslid Stichting Van Weel-Zieken- j huis in de vakature wijlen de heer W. Hagens. Op de voordracht ter benoe- I ming is notaris J. de Vries geplaatst. Voorts moeten een aantal onderwijsza ken worden afgehandeld, o.m. verbete ring en vernieuwingen aan de openbare kleuterschool; verbouw openbare lage re school, en vaststelling van meerdere vergoedingen. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de consulent ds. P. Blok van Dirksland. HERKINGEN Gevonden: Bij de rijkspolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden autoped en 1 stel zwarte gum miregenpijpen. Botsing. J.l. zaterdagmiddag had de heer J. Hendriks het ongeluk met zijn personenwagen te Dirksland in botsing te komen met een auto van dr. Jessu- run; de auto van H. werd erg be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. VOOR: ZWARTE BESSEN VRUCHTBOMEN ROZEN TUINAANLEG J. HOGCHEM Boomkweker Emmalaan 29 - Tel. 3 54 Dirksland hebben wij in alle uitvoe ringen en bindwijzen. Ook de dimdruk bijbels in kunstieder, echt leder, met of zonder duimjgreep tot de mooiste uitgave met rits sluiting, in verschillende kleuren. Voor een goede Bijbel gaat ieder naar: Boekhandel DE WAAL Zandpad 118 Middelharnis V.- ingevolge art. 37 lid 3 Ruilverkavelingswet 1954 De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37 lid 3 der Ruilverkavelingswet 1954 ter openbare kennis, dat de stemmingsverga dering, bedoeld in het eerste lid van dat artikel van hen die bij het kadaster bekend staan als hebbende een recht van eigendom, opstal, erf pacht, beklemming, vruchtgebruik of bewoning op onroerende goederen, behorende tot het blok van de ruilverkaveling St. Adolfsland zal worden gehouden op dinsdag, de 24e oktober a.s. om 14 uur in het Verenigingsgebouw, Beneden Oostdijk 82 te Den Bommel. De aandacht wordt gevestigd op het volgende: A. 3. D. E. F. Artikel 38 van de Ruilververkavelingswet 1954 luidt als volgt: Men kan in persoon of bij gemachtigde in de vergadering verschijnen en aan de stem ming deelnemen. Niemand kan als gemachtigde van meer dan één persoon optreden. Als gemachtigde wordt slechts toegelaten hij die desverlangd aan de voorzitter een schrif telijke volmacht overlegt en van wiens machtiging Gedeputeerde Staten ten minste twee dagen vóór de vergadering schriftelijk bericht van de lastgever hebben ontvangen. De voorzitter der vergadering kan weigeren personen, die de volle ouderdom van één en twintig jaren niet hebben bereikt of die on der curatele zijn gesteld, als gemachtigde toe te laten. Geen volmacht is nodig bij het stemmen door de vader voor zijn minderjarige kinde ren of door de moeder indien deze in plaats van de vader de ouderlijke macht alléén uitoefent of door de wettelijke voogd. Eigenaren, niet zijnde natuurlijke personen, kunnen slechts stemmen op basis van het daaromtrent bepaalde in de statuten, het huishoudelijk reglement, enz. Zij, die noch in persoon noch bij schriftelijke gemachtigde aan, de stemming deelnemen worden ingevolge artikel 42 lid 3 van ge noemde wet geacht hiAii toestemming tot de ruilverkaveling te verlenen. Voor deelneming aan de stemming worden met personen, die bij het Kadaster als eige naar bekend staan, gelijkgesteld zij, die door een verldaring van erfrecht aantonen erfge naam van een zodanig persoon te zijn. Als verklaring van erfrecht komt slechts in aan merking een door een notaris, of, zo de erfe nis niet in Nederland is opengevallen, door de ter plaatse bevoegde autoriteit opgestel de en ondertekende verklaring. Verwezen moge worden naar het gestelde in artikel 42 lid 4 van genoemde wet. Het verdient aan beveling tevoren een exemplaar van de be treffende verklaring van erfrecht bij „Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, Korte Voorhout no. 9 te 's-Gravenhage" in te zen den. Indien geconstateerd wordt dat naam of adres op de ter inzage gelegde naamlijst niet juist vermeld is, wordt aangeraden tijdig zorg te dragen voor een juiste tenaamstel ling bij het Kadaster. De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, J. Klaasesz, voorzitter F. A. Helmstrijd, griffier. OUDE TONGE Vergadering. Heden dinsdagavond hoopt de vrouwenvereniging „Weest een Zegen" te vergaderen in het ver enigingsgebouw aan de Kolfweg om 7.30 uur. Inl. mevr. de Leeuw-Vrolijk. BejaardenbijeenkOTTist. De bejaarden hopen op donderdag 5 oktober a.s. weer bij elkander te komen des nam. om half drie in het verenigingsgebouw aan de Kolfweg. Haven. In de afgelopen week zijn er i in de haven binnengekomen zeven sche pen met teer met een inhoud van 1220 ton; vertrokken zes schepen met sui kerbieten, inhoud 900 ton, bestemd voor de suikerfabriek Dinteloord, en vier schepen met suikerbieten met een in houd van 928 ton, bestemd voor de suikerfabriek Puttershoek. Ongeluk. Het zoontje van dhr. C. Osseweijer had zaterdagmorgen het on geluk, met zijn vingers tussen een uien- afstaarter te komen; hij werd zwaar gewond aan zijn vingers. Dr. Voogd was spoedig ter plaatse. Na de behan deling is hij direct naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 3