i:^^ De familie Van Aerssen van Sommelsdijk Fa. KAPTEIN JacoL Hendrik Koppelaar f Ds. G. fliers 50 jaar Hervormd predikant lloodwill Tegen auto gebotst Q." V V Meditatie F!!CtKORTEMEG!iZOOM Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN .^- „Verloren - gezocht - gevonden - gedragen" SCHUIMRUBBERBED nM ivawkt» ffl/(/tf«nxector IN MEMORIAM Zondagsdiensten artsen Fruitmanden en Fruitbakjes „^De ^ruitcentrale" He jaargang Vrijdag 29 september 1961 No. 3029 PBINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg !3, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avo nds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per iveek: dinsdag- en vrijdagavond 1. We vermoeden, dat onze lezers het wel op prijs stellen wanneer we zo nu en dan in onze hoofdartikelen een on derwerp behandelen, dat betrekking heeft op de historie, het kerkelijk le ven de economie enz. van ons eiland. We 'hebben dat reeds meermalen gedaan en willen nu eens stilstaan bij de be roemde familie Van Aerssen, die zo verbonden is geweest met één van onze beide centrumdorpen. In Sommelsdijk is op het kerkhof vlak bij de kerk nog een fa- miliegrafkelder en men heeft er ook een straat naar genoemd. We stel len ons voor het voor- naamste van wat over dit geslacht bekend is, speciaal over de twee f het meest op de voor grond getreden verte genwoordigers Frangois en Cornells van Aers sen en ook over de grafkelder in enkele ar tikelen te verwerken. Omstreeks 1450 leefde er in Brussel een Cor nells Aertszoon, die ho venier van beroep was. Deze zou de stamvader van het geslacht ge weest zijn, doch geheel zeker is dit niet. Door de familie werd daar om zijn achter-achter kleinzoon Cornells van Aerssen als zodanig be schouwd. Deze werd in 1545 te Antwerpen ge boren en hij werd in 1580 pensionaris (secre taris) van de stad Brus sel. Drie jaar later week hij uit naar Noord-Ne derland en in 1584 werd hij'' griffier der Staten- Generaal, wat hij onge veer 40 jaar gebleven is. Ook is hij nog gezant van de Republiek ge weest in Parijs. In 1627 is hij in Den Haag overleden, waar hij met zijn vrbuw in de Sint- Jacobskerk begraven ligt. Hij was zeer be vriend met de raadpen sionaris Johan van 01- denbarnevelt. Zoals ook uit zijn loopbaan blijkt, was hij tot de gereformeerde religie overgegaan. Dat hij vermogend was kunnen we opma ken uit het feit, dat hij de heerlijkheid Spijck (bij Leerdam) kocht. Deze Cornells van Aerssen had vier zoons, van wie er één ongehuwd is overleden. De drie andere werden de stamvaders van de drie takken van het geslacht: Frangois van de tak Sommeis- dijk, Jacques van de tak Voshol en Jo han van de tak Wemhout. Was de stamvader dus al een bekend en invloedrijk man, zijn zoon Frangois van Aerssen zou hem overtreffen. Hij werd een zeer vooraanstaande figuur in de tijd van Prins Maurits en Frede- rik Hendrik. In 1572 was hij in Brus sel geboren, trad in diplomatieke dienst en werd reeds op zesentwintigjarige leeftijd gezant van de Republiek in Pa rijs bij Koning Hendrik IV. Hij had in Leiden gestudeerd en was daar in de rechten gepromoveerd, waarna hij nog drie jaar in Parijs studeerde. In 1611 werd hij ambassadeur in Venetië, doch reeds een jaar later was hij weer in zijn vroegere functie in Parijs terug. Hij werd in dat jaar door koning Lodewijk XIII, die in 1610 zijn vader was op gevolgd, in de adelstand verheven n.l. tot ridder van Sint-Michel. Daardoor kreeg hij zitting in de ridderschap van Holland en West-Friesland en derhalve in de Staten van Holland. In 1611 kocht hy de heerlijkheid Som- melsdijck van Herman van Bourgondië. Deze heerlijkheid is in de familie ge bleven tot 1825, toen de erven van douarière (adellijke weduwe) Arnold Joost van der Duyn geboren Van Aerssen, ze verkochten aan David van Weel. Deze tak van de familie droeg voortaan de naam Van Aerssen van Sommelsdijck. Het jaar daarop (1612) kocht Frangois ook de heerlijkheid Sint- Adolfdland (Ooltgensplaat en Den Bom mel) voor 60.000 gouden kronen van Jan van Croy. Deze heerlijkheid bleef ook tot omstreeks 1825 in de familie. Ze werd toen verkocht aan A. C. van Da len. Frangois van Aerssen is één van de grootste Nederlandse diplomaten ge weest. Behalve Parijs en Venetië heeft hij ook nog korte tijd Londen als stand- Plaats gehad. De beroemde Franse kar dinaal Richelieu, die in de tijd van Lodewijk XIII praktisch Frankrijk re geerde, noemde hem één van de knap ste diplomaten van zijn tijd. Van Aers sen was aanvankelijk een goede vriend van Oldenbarnevelt, maar gedurende de twisten tijdens het Twaalfjarig Be stand werd hij één van zijn felste te genstanders. Hij zat ook in de speciale rechtbank, die Oldenbarnevelt ter dood veroordeeld heeft. In december 1641 is hij in Den Haag overieden. In Sommelsdijk had hij in net koor van de kerk een grafkelder laten bouwen en daarin is hij als eerste oegrauen. Zijn vrouw was Petronella Borre, die beroemd was om haar schoonheid. Zo was de dochter van Je- ronymus Borre, een raadsheer in het Hof van Holland. Deze stierf in 1653 en is naast haar gemaal in Sommelsdijk begraven. Frangois van Aerssen heeft vier kin deren gehad, drie dochters en een zoon. Eén der dochters was gehuwd met Wil lem Maurits van Nassau. De zoon Cor- nelis van Aerssen was geboren in 1600 in Parijs. Evenals zijn vader stond hij er hoog aangeschreven, want hij werd geheimraad van de koning van Frank rijk! Met Stadhouder Willem II (1647— Ingang van de grafkelder familie Van Aerssen op de oude begraafplaats acliter de Hervormde Kerk te Sommelsdijk 1650) was hij zeer bevriend en hij nam als kolonel van het Staatse leger deel aan de aanslag van deze Oranjeprins op Amsterdam in 1650. Hij is overleden in 1662. Zijn vrouw was Lucia van Wal- tha. Beiden zijn in het familiegraf te Sommelsdijk begraven. Deze Van Aers sen ging door voor de rijkste inwoner van Holland. Hij had zestien kinderen, waarvan er echter verschillende vroeg gestorven zijn. Van de andere zijn drie dochters en één zoon ook zeer bekend geworden. Deze drie dochters waren Anna, Maria en Lucia. Zij hebben in de kerkgeschie denis bekendheid gekregen doordat ze volgelingen werden van de befaamde Franse prediker Jean de Labadie. Deze gewezen roomse priester was tot de ge reformeerde kerk overgegaan, werd predikant o.a. in Geneve, maar kreeg moeilijkheden door zijn ijveren tegen de volkskerk. Hij was een individualis tische mysticus en streefde naar een zuivere kerk van louter wedergebore nen. In 1666 werd hij predikant in Mid delburg. Daar hij geen synodaal gezag erkende werd hij afgezet en ging toen zwerven. Vooral Lucia van Aerssen was een fanatieke Labadiste: zij trok overal met De Labadie mee, zelfs naar Altona in Duitsland, waar hij in 1674 overleed. Het jaar daarop stonden de drie zusters de Waltha-State (adellijk landgoed), dat ze van hun moeder ge ërfd hadden, af aan de sekte, die met 200 a 400 mensen er in gemeenschap van goederen ging leven. Na de dood van De Labadie werd de Fransman Pierre Yvon de leider en met hem is Lucia later getrouwd. Daar op Waltha- State bij Wieuwerd in Friesland hield de sekte nog tot ongeveer 1730 stand. Daarna hoort men er niets meer van. TELEFOON (01870) b.g.g. 27 38 26 58 ANNO 1870 En als Hij het gevoTiden heeft, legt Hij het op Zijn schouders, verblijd zijnde. (Lukas 15 5) Lukas 15 is het hoofdstuk van de drie gelijkenissen, die het alleen over iets hebben dat verloren was, doch weer gevonden wordt. Het verloren schaap, de verloren penning en de verloren zoon. Het verloren schaap is er één van de honderd, de verloren penning één van de tien en de verloren zoon één van de twee. Het is of de Heiland in steeds opklimmende mate de waarde aan wil duiden, die een zondaar voor hem heeft. Hij vergelijkt het immers bij een hon- derste, een tiende ja de helft, van al wat Hij bezit. Onze ouden zeiden wel eens, dat één ziel voor Koning Jezus méér waard is, dan duizend werelden. De gelijkenis van het verloren schaap is in meer dan één opzicht liefelijk en teder. In de eerste plaats al omdat er zo duidelijk in uitkomt, dat de goede Herder dat schaap mist. Aan het eind van de dag heeft Hij zijn schapen ge teld en inplaats dat er honderd wa ren, waren er negen en negentig. Dat weet Hij dus. Dat betekent, le zers, dat al wie buiten Christus om- doolt in dit leven door Hem gemist wordt. En inzonderheid, degenen, die geboren zijn op de erve des verbonds. Want let er eens op, dit schaap was geen vreemd schaap maar het was er een van de kudde. Niemand van hen gaat ongezien naar het verderf. Nie mand betreedt ongezien het brede pad der zonde. Daar is altijd één oog dat hem volgt. Eén hart, dat zich om hem bekommert. Maar, daar blijft het niet bij. Zoals een vader, ongerust over het lange uit blijven van zijn kind, eerst verscheide ne malen in de deuropening heeft staan turen over de weg, of de lang ver wachte nog niet in zicht is, en daarna de straat opgaat om hem te zoeken, zo gaat de Grote en Goede Herder ook op pad, de dolende achterna. Hij gaat zoeken langs velden en we gen, langs steilten en afgronden, tussen de distels der hoogte en de mirten der diepte. Neen, het is maar niet een pro forma zoeken, om zich er zo spoedig mogelijk af te maken, wanneer hij voor het oog der mensen er genoeg aan ge daan heeft, maar het is een volhardend zoeken met als enig doel: het vinden van het verlorene. Er staat hier zo uitdrukkelijk: totdat Hij hetzelve vindt. Misschien bent u er zelf wel het toonbeeld van en moet u het erkennen: O, grote en goede Herder, wat hebt U me al dikwijls nagewandeld met uw goedertierenheden en met uw bestraf fingen. Wat hebt U ontzaggelijk veel moeite aan mij ten koste gelegd. Aan U ligt het niet! Daar is niets aan uw wijngaard te doen, dat Ge niet gedaan hebt. En dan eindelijk vindt hij het schaap. Gehavend misschien, gekneusd, mach teloos nederliggend in een rotsspleet. Wat is er dan een blijdschap in des Herders oog en des Herders hart. Wat betoont Hij het dan, een God te zijn die mildelijk geeft en niet verwijt. In- plaats van zo'n schaap op te drijven met de stok, vergadert Hij het liefdevol in Zijn armen, heft het op Zijn mach tige schouders en draagt het heen naar de kudden, naar de veilige besloten heid der schaapskooi. Lezers, hebt ge u zelf soms in dit beeld herkend? Wat gelijkt ieder mens van nature op dat dolende schaap. Door eigen schuld en uit vrije beweging heeft het de kudde verlaten. Het is gaan le ven naar de lust van zijn hart, dat zon dige hart, dat geneigd is om God en zijn naaste te haten. Zo is de mens al verder wegdolend van de Heere en de genade Gods ver smadend al verder weggedoold van de schaapskooi, van de bescherming des Almachtigen. Zo moet de Heere klagen: Och had naar Mijn raad, zich Mijn volk gedragen. Och had Israels zaad, in Mijn effen paan, ijv'rig willen gaan. Naar Mijn welbehagen. Maar Mijn volk wou niet naar Mijn stemme horen. Israël verliet Mij en Mijn geboon, 't Heeft zich and're goón, naar Zijn lust vekoren. Wat een verwondering baart het dan, als de Heere zulk een wil zoeken. Wil zoeken met ingespannen krachten. Wil zoeken met al de liefde van zijn min nend middelaarshart. Dat is ontfer ming, die wij ten enenmale verbeurd hebben, een trouw die ons ten enen male beschaamd maakt. En wat een ogenblik wordt het dan wanneer die goede Herder zich over ons heenbuigt, zoals wij daar gewond en verminkt op de levensweg liggen. Als Hij Zijn sterke armen onder ons schuift en doet rusten aan Zijn Midde laarsborst. Wanneer Hij, de Sterke, ons de zwakke op Zijn schouders neemt om ons heen te dragen naar de veilige be slotenheid van Zijn gemeenschap. Ge dragen door de Almacht van Zijn sterk te en door de almacht van Zijn liefde Gedragen, uiteindelijk tot in het Va derhuis met zijn vele woningen. Hoe zal 't mij zijn, als ik betreed het huis waar Gij mij plaats bereidde, en uwe hand mij binnen leidde ten dage, die uw wijsheid weet! Och, dat mijn ziele stil verbeide het heil uw vrienden toegezeid vóór 's werelds grondslag was geleid, als élk der schapen Uwer weide U volgen zal in eeuwigheid. Dirksland C. J. Kesting. Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERADO WIJNEN VOOR BÉTER tj^ '^1^^ NAAR DE M DDELHflRNIS-TEU:Z3ZS De broer van deze drie Labadistische zusters, welke ook grote bekendheid gekregen heeft, droeg de in de familie meest voorkomende naam Cornelis. De ze werd geboren in 1637 en werd na de dood van zijn vader en twee oudere broers heer van Sommelsdijk etc. Op 27-jarige leeftijd huwde hij met een Franse adellijke dame, Margaretha du Puy, markiezin van Saint-André Mont- brun, dochter van een generaal. In zijn jeugdjaren was hij page geweest van Prins Willem II en speelmakker van Willem III. Hij heeft echter zijn dien sten aangeboden aan Johan de Witt en nam b.v. in 1666 als zeeofflcier deel aan de Vierdaagse Zeeslag op het schip van Cornelis Tromp. Bij de in 1672 aan het bewind gekomen stadhouder Willem III raakte hij door zijn relaties met De Witt in ongenade. Ook werd hij niet tot de Hollandse ridderschap toegelaten, zo dat hij niet de positie innam van zijn voorouders. Dit heeft hem verbitterd. Daarbij was hij een nogal ongemakke lijk heer, helemaal geen diplomaat, niet soepel, maar grof en onbehouwen, bruut, roekeloos, zeer dapper, autori tair en met geen al te hoge moraliteit, maar met een groot verstand. Meestal ging hij tamelijk slordig gekleed in te genstelling tot zijn vrouw, die erg van pracht en praal hield. Deze was zeer knap, erg godsdienstig en liefdadig. Omdat hij hier in Holland niet kon bereiken wat hij wilde, begon hij in 1683 aan een avontuur, dat hem ten slotte het leven zou kosten. Hij vertrok toen n.l. naar Suriname. Deze land streek in Zuid-Amerika was in 1667 in onze handen gekomen toen het door de Zeeuwse admiraal Abr. Krijnsen op de Engelsen veroverd werd. Het werd een Zeeuwse kolonie! Na veel getwist met Holland kwam het later aan de West-Indische Compagnie. Er was ech ter weinig te halen, de toestanden wa ren er chaotisch en daarom werd een nieuwe beheersvorm gevonden: Surina me bleef voor 1/3 aan de W.I.C, voor een ander derde deel kwam het aan de stad Amsterdam en Cornelis van Aers sen kocht de rest, waarbij hij aanbood zelf gouverneur te worden zonder sa laris. Zo geschiedde. Ieder raadde hem dit af, ook zijn vrouw, maar hij zette door en zo vertrok hij zonder zijn vrouw in 1683 naar Suriname. Zondag 1 oktober a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat ds. G. Alers het predikambt aanvaardde te Goudri- aan. Dit jubileum zal in alle eenvoud en „stilte" worden herdacht met het oog op de gezondheidstoestand van de 75-jarige emeritus-predikant, die thans weer in zijn geliefde Delf shaven woont, waar hij in 1866 het levenslicht aan schouwde. Ds. Alers heeft 7% jaar de gemeen te van Goudriaan met amper 600 zielen gediend, waarna hij in 1919 een beroep aannam naar Middelharnis waar hij 2 jaar verbleef. In deze gemeente waren 4000 zielen aan de toen nog jeugdige predikant toevertrouwd en bovendien was hij nog consulent van de Herv. Gem. te Sommelsdijk. Hij trok grote scharen volk onder zijn prediking en zijn bediening is op Goeree-Overflakkee niet zonder vrucht geweest. In 1921 vertrok hij naar Nieuw Lek- kerland en ontving nadien niet minder dan 32 beroepen, waarvoor hij moest bedanken, totdat hij in 1930 dat van de gemeente Dordrecht aannam waar hem Wijk III werd toegewezen (omgeving Papendrechtseveer) waar vroeger Prof. Severijn het Woord bediende. Zijn preken waren steeds goed be studeerd; prof. Hugo Visser is zijn leer meester geweest. Ds. Alers was een overtuigd Gerefor meerde Bonder en de A.R. beginselen toegedaan, voor welke partij hij ook wel op het verkiezingspad ging. Hij was een voorvechter voor het Chr. organisatieleven en o.m. erelid van de Chr. Politiebond afd. Dordrecht. Ook was hij lid van het hoofdbestuur van de Oranjegarde. ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BtJ contract speciaal tarlel BINNENVERiNGBED Att bttt» M M/t gtmaakt wAtt fabrtakm Zavmbw(«i De drukkerij Gebrs. de Waal en de N.V. Eilanden-nieuws te Middelhar nis verkeren in rouw dinsdag avond 26 september is de heer J. H. Koppelaar, die aan beide zaken sinds 1931 was verbonden, in de leeftijd van 68 jaar plotseling overleden. De heer Koppelaar was lijdend aan ho ge bloeddruk; een jaar geleden had hij te kampen met erge ademnood en heeft daarvoor toen in het zieken huis te Dirksland een behandeling ondergaan. Sindsdien moest hij zich zeer in acht nemen; toch nam hij nog dagelijks zijn werkzaamheden op het kantoor waar. Ook woonde hij als gemeenteraadslid steeds de vergaderingen bij en presideerde als voorzitter de zittingen van de woon ruimte-commissie. Dinsdagavond was er een gecom bineerde vergadering van deze woon ruimte-commissie met het college van burgemeester en wethouders in de raadszaal te Middelharnis, die door hem nog is bijgewoond. Bij zijn thuiskomst voelde hij zich zeer moe en onwel; de ijlings ontboden genees heer heeft hem een injectie toege diend, die niet meer mocht baten. Enige ogenblikken daarna is hij over leden. e In 1931 kwam de heer Koppelaar vanuit Zwijndrecht naar Middelhar nis; hij was daar verbonden aan de accountantsdienst van het Unilever- concern toen nog Van den Bergh en Jurgens en gaf deze mooie be trekking prijs om zich te associëren met Drukkerij Gebrs. de Waal en de uitgifte van „Eilanden-nieuws". Het blad verscheen reeds sinds 1928 en is in 1930 onder toedoen van de heer Koppelaar ondergebracht in een Naamloze Vennootschap, zodat krant en drukkerij twee aparte zaken vorm den. In het begin ging de uitgifte n.l. met grote financiële moeilijkheden gepaard; de concurrentie onder de streekbladen was groot op ons eiland. Tussen de destijds verschijnende „Maas Scheldebode" en „Onze Eilanden" moest „Eilanden-nieuws" zich een bestaan zien te verwerven. Dit was een harde strijd en had de financiële hulp van vrienden die de noodzaak van principiële voor lichting op grondslag van Gods Woord en de belijdenisschriften on zer vaderen inzagen èn de stuw kracht van de heer Koppelaar ont broken, zou het voortbestaan niet mogelijk zijn geweest. Onze N.V. Eilanden-nieuws, waar van de overledene jarenlang presi dent-commissaris en tot het laatst van zijn leven commissaris is ge dweest, is dus mede in rouw. Op de kantoren zijn de gordijnen neergela ten, omdat zijn heengaan diep wordt betreurd. Naast de ontwikkeling van de drukkerij had hij de hand in de stichting van een papierenzakkenfa- briek en werden filialen van de boek handel opgericht te Doorn en voor Zeeland te St. Maartensdijk benevens een grossierderij in papierwaren te Utrecht. Met grote waardering herdenken wij hem, die met inzet van al zijn krachten zó veel voor de drukkerij en aanverwante zaken als voor het blad „Eilanden-nieuws" heeft gedaan. Zijn heengaan betekent voor de be drijven een groot verlies en zijn le dige plaats zal lang worden gevoeld. De heer Koppelaar was ook ecu belangrijke figuur in het maatschap pelijke, politieke en kerkelijke leven op Flakkee. Met onderbreking in de bezettingstijd had hij vanaf 1935 zitting in de gemeenteraad te Mid delharnis, als fraktieleider voor de Staatkundig Gereformeerde Partij. In zijn jongere tijd nam hij voor de S.G.P. op het eiland en daarbuiten spreekbeurten waar en zijn naam stond herhaalde malen op de kandi datenlijst bij de verkiezing voor de Tweede Kamer. Van de woonruimte-commissie was hij sinds 1954 voorzitter, wat wel tot de meest ondankbare functies kan worden gerekend. Op kerkelijk gebied is hij van 1935 tot 1951 (dus 18 jaar) ouderling ge weest bij de Geref. Gemeente te Mid delharnis. 9 Hij was zeer bescheiden van aard, rustig in zijn optreden en algemeen geacht en bemind. Zijn grote gaven van hoofd en hart stelde hij ook ten dienste van anderen; aan talloze mensen heeft hij adviezen gegeven in zaken en allerlei moeilijke omstan digheden; in meerdere gevallen zelfs financiële hulp verleend. Hij deed dit belangeloos, velen hebben van zijn behulpzaamheid geprofiteerd. De grootste slag treft de Aveduwe die een geliefde man en de (gehuw de) kinderen, die een zorgzame va der moeten missen. Wij bidden hen toe dat zij Gode niets ongerijmds toeschrijven maar in de smart van het verlies troost mo gen vinden bij Hem, Die alleen troos ten kan, om met dankbaarheid te mogen zien op hetgeen God de Heere in hem gegeven heeft en in te stem men met de dichter van Psahn 111 vers 2b: Zijn doen is enkel Majesteit Aanbiddelijke heerlijkheid En Zijn gerechtigheid oneindig. De begrafenis is bepaald op a.s. zaterdagmiddag te 2 uur op de Al gemene Begraafplaats „Vrederust" te Middelharnis. Van zaterdag 30 september v.m. 12 uur t.m. maandag 2 oktober v.m. 9 uur Middelharnis-Somtnellsd^fc; Dienst heeft dokter v. d. Peppel, tel. 2117, Middelharnis. Dirksland-Herkingeni-Melissawt; Dienst heeft dokter Huisman telefoon 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Buth, telefoon 01871—306, Den Bommel en dokter de Man, tel. 01875—301, Nieuwe Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de Terlouw, dierenarts te Middelharnis, tel. 2357. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 1 ok tober hebben voor de gemeenten Poort- vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, Sint Philipsland en Oud Vossemeer dienst dr. A. A. Kugel, tel. 01662—400, Poort- vliet en dr. J. Vermet, tel. 01676415, Nieuw Vossemeer. OUDDORP De 50-jarige mevr. G. Spuijbroek- Roest uit Ouddorp is dinsdagavond op de kruising van de dreef Groenedijk- Valkemersweg in Rotterdam aangere den door êen personenatuo. Zij kwam hierbij met haar fiets te vallen en werd waarschijnlijk met een sche- delbasisfractuur naar het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdgk 36 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1