Hervormd en Gereformeerd Echtpaar J. van Dalen-v. d. Houten en dochter uit Clifton U.S.II. op hezoek te Dirltsland Toenemende mechanisatie in de landbouw Nieuws uit Zeeiand ar Bezoek Commissaris der Koningin aan Dirksland, HerRIngen en Melissant CENTRALE VEILING Landbouwers iet op Veilingbericliten Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttveemtud per week: dinsdag- en vrydagavond tele- met )rden |n een rmen- Iwillen I admi- toeten MIDDELHARNIS [34e jaargang Dinsdag 22 augustus 1961 No. 3018 UW5 PBINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nun. Bt) contract speciaal tariel t" Een elen. sterke, lang- ator). en en el- >ol de er- 1. Dit opschrift zullen onze lezers de laatste tijd in verschillende dag- en weekbladen al meer zijn tegengekomen. In de artikelen, die aan dat onderwerp gewijd worden, gaat het niet over de verhouding van Hervormden en Gere- fo-meerden in persoonlijke zm, m de noUtiek of op schoolgebied, maar zeer speciaal over het initiatief van .^en aantal personen, die van mening zijn, dat het noodzakelijk, wenselijk en mo gelijk is te komen tot éénwording van de Hervormde en de Gereformeerde Kerk Hierover wordt veel geschreven en gesproken en het laat zich aanzien, dat deze zeer belangrijke kwestie ook in het vervolg in hoge mate de belang stelling zal trekken. Vandaar dat wij uit hoofde van onze voorlichtende taak als pers er ook ons licht over willen •haten schijnen. In april j.l. heeft een 18-tal predi kanten 9 Hervormde en 9 Gerefor- meerde onder wie ds. T. Poot, tot voor kort Ned. Herv. predikant in Middel- harnis een verklaring gepubliceerd, waarin zij unaniem als hun oordeel uit spraken, dat de gescheidenheid van de hervormde en gereformeerde kerken niet langer geduld mag worden, dat 'naar éénwording moet worden gestreefd -len dat zij deze krachtig willen hevor- i deren. Zij willen nadere plannen ma- ■'ken, in 1962 een congres houden en in ''1963 een Herv. Geref. Kerkedag en in tussen kan ieder, die met dit doel sym pathiseert, adhesiebetuigingen inzen den. Afgezien van de vraag of dit doel ooit bereikt zal worden lijkt het ons wel de moeite waard de verschillende aspec ten ervan aan de orde te stellen. We zitten hier midden in het kerkelijk vraagstuk. Nederland heeft heel veel van zulke vraagstukken. Eén der voor- naamste en meest in het oog lopende is al 150 jaar lang „het probleem der Ned. Herv. kerk", veroorzaakt door de op legging van de Synodale Organisatie door Koning Willem I in 1816 en slechts enigermate van karakter veranderd door de invoering van de nieuwe Kerk orde in 1951. Het grote en universele .kerkelijke vraagstuk in ons land is ech ter dat van de eenheid van alle ker- i;ken, die leven uit de beginselen van de ■.Eeformatie of iets ruimer geformuleerd: die van protestantse origine zijn. Ons land heeft de naam, dat het kerkelijk ZO verdeeld is (hoewel het in Ame- rika nog veel erger is) en inderdaad ;is het voor een buitenstaander en dik wijls zelfs ook voor kerkelijke mensen ^heel moeilijk wijs te worden uit de ^veelheid van kerkgenootschappen en speciaal uit de dogmatische of andere i verschilpunten ertussen. We geloven dat er niet zo heel velen zijn, die in staat zijn precies aan te geven, in welke op- zichten, dogmatisch en kerkrechtelijk, ^al die kerkgemeenschappen en richtin- gen van elkaar verschillen. Het is waar lijk een wetenschap apart! Daar komt nog bij, dat deze kerke lijke verdeeldheid aanleiding geeft tot allerlei ongewenste complicaties, b.v. op politiek en schoolgebied, tot perma- nente, vaak heftige polemieken tussen de theologen, tot onnodige verkettering fvan elkander, tot vijandschap en heers- '|zucht en zelfs tot onverkwikkelijke pro- I cessen voor de wereldlijke rechter wan- f neer er weer eens plaatselijk een af- Ischeiding is geforceerd. En nu mene |men niet, dat dit alles primair voor re- Ikening komt van de „leken." Integen- Ideel, de kerkhistorie bewijst duidelijk, jdat alle ketterijen of om het meer lobjectief te zeggen alle nieuwe theolo- Igische stelsels uit de aard der zaak lafkomstig zijn van de leidslieden, meer fspeciaal van de professoren in de theo- l'logie en dat de „leken" massapsycholo- ,|:gisch worden meegesleept. Er zijn weinig terreinen, waarop men |voortdurend zo met elkaar aan het |disputeren en polemiseren is als op dat Jvan de kerken, reden waarom vele kerk- fmensen al dat geschrijf tegen elkaar ,m kerkbodes en weekbladen niet eens «:&ineer willen lezen. Bovendien gaat het -meestal over kwesties van theologie en kerkrecht, die boven de bevatting van fhet doorsnee-kerklid gaan. Het is al .-•eeuwenlang gebruikelijk, dat de heren jtheologen over de hoofden der kerk- mensen heen hun twisten uitvechten, hun dogmatische „uitvindingen" in dis- cussie brengen, somwijlen terechtkomen in de „rabies theologorum", doch ook üat meuwe leringen via de universitei ten en de predikanten de kerk binnen- anngen, waar ze grote verwarring stich ten en de eenheid bedreigen. Als we de huidige situatie op kerke- UiJK gebied in Nederland bezien, dan -Vinden we een beeld van droevige ver- orokkelmg en verdeeldheid. We spreken |.nog met eens over de tientallen sek- ■ïf?"'™aar beperken ons tot de kerken. '•;Ue Ned. Hervormde Kerk is een admi nistratieve eenheid, maar binnen haar muren bevindt zich een controversieel ricntingensysteem, terwijl elke richting .OOK nog haar modaliteiten heeft. In de «^eret. Kerken, waarin aanvankelijk het :"\™6idmgsaccent en het Kuyper-ac- Iw bespeuren waren, zijn nu als we goed zien ook al richtingen ont- -^1-"' r® "^et meer met de eufe- .mjstische naam modaliteiten kan be- weten. in de Chr. Geref. Kerk zijn Ipn n"^ nogal zware accentverschil- ■in lüRQ '^^^'^^- Gemeenten ondergingen ■It!.,; t- kleine aderlating door de 'S ^^■^^^^"'''ok- De Vrijgemaakte '^I*' 31) kon zich in 1944 niet lan- per m de Geref. Kerken vinden. En zo is er in de loop der jaren een staal kaart van kerken, richtingen, modali teiten en „liggingen" ontstaan, waaruit nog slechts enkelen wijs kunnen. Als men poogt door te dringen tot de oorzaak van deze versplintering komt men uiteindelijk terecht bij de mense lijke zonde. In dit alles speelt een heel complex van gebreken: gebrek aan lief de, aan verdraagzaamheid, aan zacht moedigheid, aan nederigheid, aan dee moed, aan gemeenschap der heiligen, aan wederzijds begrip; en evenwijdig daaraan: heerszucht, betweterij, hoog moed, eigenwijsheid, eerzucht enz. Het zijn deze zonden, die de zichtbare kerk veelszins tot een schouwspel maken van elkaar bestrijdende, verketterende, uit werpende en dikwijls over futiliteiten twistende groepen. Geen wonder, dat op deze wijze de Christelijke kerken voor de wereld een allesbehalve verhef fende aanblik bieden. En toch is het ook weer zo, dat slechts weinigen het aandurven te beweren, dat alleen mensen van hun eigen kerk zalig kunnen worden. Men mag de kring ruimer of enger trekken, maar dat de Heere in alle kerken Zijn kinderen heeft, staat toch bij de meest kerkis- tische mensen wel vast. Hieruit blijkt, dat de mensen strengere maatstaven aanleggen voor het kerkelijk samenle ven dan God doet bij het vergaderen van Zijn ware kerk. En hier naderen we dus de kern van de zaak: mogen wij door de kerkmuren scheiding maken tussen hen, die de Heere eenmaal in Zijn heerlijkheid zal samenbrengen? Alle ware Christenen hebben één ge loof, één liefde, één hoop, één Heere, één doop, één God en Vader van allen. En toch: kerkelijk verdeeld! Wij belijden elke zondag samen in de godsdienstoefening ons geloof in de éne heilige, algemene. Christelijke kerk. En we doen dat ieder in zijn eigen kerk! We belijden dat er maar één kerk is, n.l. de vergadering der ware gelovigen in Christus, maar wij hebben die éne kerk in stukken gescheurd. Dat klopt toch niet. Inderdaad, hier ligt een zwaar probleem, waarmee elke generatie ge worsteld heeft en waarover vele theo logen hebben geschreven. Men is gaan onderscheiden tussen zichtbare en on zichtbare kerk, tussen de kerk als or ganisme en als instituut, men heeft het begrip pluriformiteit ingevoerd en er zit ongetwijfeld een element van waar heid in deze onderscheidingen. Toch bevredigen ze niet helemaal. Met name de pluriformiteitsidee, door^dr. Kuyper gepropageerd, waarin de diverse Chris telijke kerken gezien worden als zovele facetten van de éne Kerk van Chris tus, waardoor deze zich alzijdig kan manifesteren, maakt de veelvormigheid tot een soort ideaal, wat we moeilijk kunnen aanvaarden. Intussen leert de kerkhistorie, dat de pluriformiteit in elk geval in de praktijk bestaat en dat ze zich nog steeds verder ontwikkelt. De grote moeilijkheid is maar te bepa len inhoeverre deze ontwikkeling zon dig is en bij welk punt ze noodzakelijk wordt. Dit laatste namelijk mogen we niet uitsluiten. Want hier komen we bij een andere kardinale kwestie: een kerk kan als geheel een christelijke kerk zijn en toch niet in alle opzichten vol doen aan de eis der Schrift, zodat de vraag rijst of reformatie niet nodig is en zo ja op welke wijze. De beant woording van deze vragen is zeer sub jectief. Menige poging tot interne re formatie is geëindigd met een nieuwe kerkformatie. En zo werd het probleem van de gescheidenheid der kerken steeds nijpender en is het geen wonder dat men zich bezint op de mogelijkheid van hereniging. Zoals reeds eerder gemeld hoopt de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland en zijn echtgenote mevr. Klaasesz, de gemeenten Dirks- land, Herkingen en Melissant te be zoeken op dinsdag 29 augustus a.s. Wij laten hieronder het officiële program ma voor die dag volgen. Dirksland: 10.30 uur Aankomst bij het gemeentehuis. 10.35 uur. Buitenge wone raadsvergadering. 11.15 uur. Be zoek landbouw- en handelscentrum in het „Spui". Intussen zal mevr. Klaasesz een gesprek hebben met enige dames uit het maatschappelijk- en verenigings leven der drie gemeenten in het ver enigingsgebouw „Onder de Wiek" te Dirksland. 11.30 uur. Bezoek van Weel- Bethesda Ziekenhuis. 12.15 uur Rondrit door het dorp. Herkingen: 14.10 uur. Aankomst bij het gemeentehuis. 14,15 uur Buitenge wone raadsvergadering. Mevr. Klaasesz zal intussen een bezoek brengen aan de gemeentelijke kleuterschool. 14.45 uur: Bezoek landbouwwerktuigenbedrijf van de heer J. J. C. de Lignie. 15.15 uur: rit door het dorp. 17.25 uur. Einde pro- programma Herkingen. Melissant: 15.45 uur. Aankomst bij het gemeentehuis. 15.50 uur. Buitenge wone raadsvergadering. Intussen brengt mevr. Klaasesz een bezoek aan de hert- senfokker van de familie Goedegebuur. 16.30 uur. Bezoek werkterrein Land- bouwvereniging „Melissant" e.a. met bijwoning van een demonstratie met een automatische ploeg. 17.10 uur. Rond rit door het dorp. 17.25 uur. Eind epro- gramma Melissant. 17.45 tot 19 uur. Gemeenschappelijke samenspreking met vertegenwoordi gers uit het kerkelijk-verenigings- en bedrijfsleven enz. der drie gemeenten in het verenigingsgebouw „De Scha kel" te Dirksland. De ingezetenen der drie gemeenten worden uitgenodigd van hun ingeno menheid met dit hoge bezoek blijk te geven door het uitsteken van vlaggen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.D. Vereniging De Rode Duif vanaf Pont St. Maxence. Afstand 294 km. Aankomst Ie duif 9. 59.32. De Gans-Kamerling 1, 2, 4, 7. A. C. Koppenaal 3, 5, 6, 8. J. de Vos 9, 10: Junioren zelfde afstand: J. Trommel 1. Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente hoopt a.s. woensdagavond om 7 uur voor te gaan ds. W. Hage van Middel burg. Van rechts naar links: de heer Jan van Dalen uit Clifton U.S.A., in het midden zijn echtgenote mevr. M. v. Dalen-v. d. Houten en links dhr. Jac. G. v. Dalen te Dirksland. Va der en zoon zijn op één en dezelfde dag jarig n.l. donder dag 24 augustus en worden dan resp. 84 en 60 jaar. De heer Jan van Dalen uit Clifton U.S.A. is dezer dagen met zijn echtge- note en dochter te Dirksland gearri veerd voor een bezoek aan zijn oude vader en verdere familie en vrienden. Sinds 1928 was hij niet in Holland ge weest en voor zijn echtgenote, die in Amerika is geboren was het de eerste keer dat zij Holland bezocht. Mevr. van Dalen haar meisjesnaam is Marie van 'len Houten is te Wellington TJ.S.A. ge- ooren; haar vader Gerbrand v. d. Houten afkomstig uit Goedereede, is daarheen reeds in het begin van deze eeuw ge ëmigreerd De v. d. Houten's uit Goede reede behoren tot haar familie. Dhr. Jan van Dalen isi 24 augustus 1901 te Dirksland geboren. Hij werkte in het land bij zijn vader maar zag er niet veel toekom!st in de landbouw was in de jaren '20-'30 ook zeer slecht. Als jongeman van 22 jaar vertrok hij naar Amerika, om te proberen daar een bestaan op te bouwen. Zijn oom Gerrit van Dalen die nu 76 jaar oud is woonde te Clifton, dus had hij direct een aanknopingspunt en kon meteen te werk worden gesteld in een tuinderij en een kwekerij van bloemen. Toch bleek hem dit niet te voldoen; een half jaar later werd hij timmerman, in welk vak hij zich danig heeft bekwaamd De toenemende industrie trok hem weer later vond hij een goede job in een medicijnfabriek: Hoffmann Rocke Organine" te Clifton, waar hij nu ruim 15 jaar werkzaam is en zich heeft opge werkt tot opaichter over reparaties van machines e.d. Reeds 31 jaar is hij gehuwd en heeft 3 kinderen, waarvan intussen reeds een zoon en een dochter (die verleden jaar nog in Holland geweest zijn) zijn ge trouwd. Er zijn drie kleinkinderen. De jongste dochter Wüma, die nog thuis is, is met hen naar Holland meegeko men. De trip naar Holland is zo uitgerekend, dat zij de-verjaardag van hun vader, de heer Jac. G. van Dalen (geb. 24 avig. 1877), die dus donderdag 84 jaar wordt, konden meemaken. Vader en zoon zijn n.l. jarig op een en dezelfde dag, dit be looft dus een prettig familiefeest te worden. De oude heer J. G. van Dalen is nog zeer kras, men kan hem zijn 84 jaren niet aanzien. Hij heeft zijn hele leven in de landbouw gewerkt; toen hij 42 jaar geleden met zijn hand tussen een dorsmachine kwam is hij „peeschrij ver" geworden voor de V.C.S. te Din- teloord wat hij 40 jaar lang heeft ge daan, waarvan hij nog een klein pen sioen trekt. Tweemaal is hij naar zijn zoon in de Verenigde Staten geweest n.l. in 1949 en in 1953 (na de ramp) nog een half jaar. Ook zijn dochter Piter- nella, met wie hij in zijn huis aan het Korteweegje te Dirksland samen leeft, is eveneens tweemaal in Amerika ge weest. Op onze vraag aan de heer J. van Dalen hoe hij het na 33 jaar in Flak- kee vond antwoordde hij, dat er ont zettend veel is veranderd. Het was z.i. merkbaar dat er goed wordt verdiend, er was veel meer welvaart en ook meer luxe gekomen." Jongelui moeten nu maar niet emigreren" zo zei hij „het is hier ook Amerika." Wat de onderlinge samenleving be treft met familie en vrienden zou hij wel gaarne in het oude Vaderland wil len zijn; hij was echter in „the far West" zó ingeburgerd, en zijn kinderen wonen er zodat daar moeilijk afstand van gedaan kan worden. Ook mevr. v. Dalen-v. d. Houten was weg van Hol land. Noemen we nog een van de hobby's van de heer van Dalen: hij verdiept zich gaarne in Beursnoteringen en is met de effectenkoersen goed op de hoogte. Vandaar dat hij een goed in zicht heeft in de Amerikaanse industrie- en handelsondernemingen. Het echtpaar van Dalen-v. d. Hou ten en hun dochter hopen tot septem ber te Dirksland te blijven om dan weer per vliegtuig naar hun eigen ho me te vertrekken. Wij wensen hen een verdere prettige vakantie toe en don derdag a.s. een gezellige verjaardag. LANGSTRAAT. De boeren op Goeree- Overflakkee zijn het bijzonder slechte najaar van 1960 nog niet vergeten. In deze grote regentijd, moest met een minimum aan mensen een maximum aan werk worden verzet, en het is niet te zeggen, of dit jaar onder gunstiger weersomstandigheden zal kunnen wor den gewerkt. Het tekort aan arbeids krachten is het laatste jaar zeker niet minder geworden en alleen door het zoveel mogelijk toepassen van mechani satie, kunnen de veldprodukten tijdig van het land worden gehaald. De he ren J. A. en M. van Nieuwenhuizen uit de Langstraat, die tesamen het be heer voeren over twee landbouwbedrij ven, zagen zich genoodzaakt, om het vele te verrichten werk zoveel moge lijk mechanisch te gaan doen. Tesa men telen zij jaarlijks ongeveer 30 ha. aardappelen en het rooien daarvan vraagt veel tijd. Thans meent men een methode te hebben gevonden, die aan het grote probleem van het arbelderstekort een einde maakt. De beheerders van de bedrijven hebben zich niet minder dan vier twee-wielige, kiepwagens aange schaft, die ongeveer drie en een halve Op het sorteerbedrijf van de fa. D. Kievit in de Langstraat werd de nieuwe werkwijze gedemonstreerd. ton aardappelen tegelijk kunnen ver voeren. Ook werd een aardappelrooier en een onderlosser aangeschaft, zodat het rooien, het transporteren en het sorteren van de producten thans veel vlugger gaat dan voorheen. De aard appelen worden door de rooier auto matisch op de kiepwagens gestort, zo dat ook niet meer met zakken be hoeft te worden gewerkt. De aardap pelen worden rechtstreeks van de wa gen op de de onderlosser of toevoer band vervaardigd door Campfens snel- sorteermachinefabriek te Middelharnis gestort en worden dan via een kleine Jacobsladder op de sorteermachine ge bracht. Door het toepassen van deze werkwijze, is het mogelijk, 1000 hl aard appelen per dag te verwerken. Dit werk wordt verricht door slechts zes arbei ders. Zou men een zelfde hoeveelheid per dag met mankracht willen verrich ten, dan zouden daarvoor minstens 35 arbeiders nodig zijn. De producten heb ben van deze geheel machinale werk wijze niets te lijden, vertelde men ons. Het is echter voor de individuele boer meestal onmogelijk, om zich al het be nodigde materiaal aan te schaffen. Meer samenwerking tussen de ver schillende bedrijven, zou daarom wel licht een oplossing kunnen betekenen. De investeringen zijn enorm hoog, doch de heer van Nieuwenhuizen verzeker de ons, dat de aanschaf voor hun be drijf zeker verantwoord is. Men wil ook proberen, om met dezelfde appa ratuur, de uien te rooien. DEN BOMMEL Rapporten ruilverkaveling. Voor be langhebbenden is momenteel de moge lijkheid aanwezig een rapport voor de ruilverkaveling „Sint Adolfsland" te verkrijgen tegen betaling van 2.50 per stuk. Het rapport is voorzien van tekeningen enz. Verkrijgbaar ter sekre- tarie. HERKINGEN Kerkdiensten. Woensdag 23 aug. des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok van Dirksand. Donderdag 24 aug. hoopt ds. P. Blok des nam. half drie een hu weijk te bevestigen in de Ger. Gemeen te te Herkingen. MELISSANT Kerkdienst. Zaterdag 26 aug. a.s. des avonds 7 uur hoopt voor de Ger. Ge meente (Beatrixlaan) voor te gaan ds. W. Hage van Middelburg. Vluchtheuvel. Bij de bushalte van de R.T.M, bij het postkantoor is ten gerie ve van het reizend publiek een vlucht heuvel gemaakt. Ook de Achterweg is verfraaid met een trottoir, wat een hele verbetering is. OUDDORP Kerkdienst. A.s. donderdagavond 7 uur hoopt ds. P. Blok in de Geref. Ge meente alhier voor te gaan in de dienst des Woords. NIEUWE TONGE Kerkdienst. D.V. woensdagavond a.s. om half acht hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan theol. student Harens van Zoetermeer. OOLTGENSPLAAT Combi/iie in de sloot. Vrijdagmorgen geraakte in de eerste Noord-Boutweg een Claess-combine van het Loonbe drijf C. en K. van Rossum in de sloot. De chauffeur moest voor een langs de weg staande telefoonpaal uithalen en kwam toen met de wielen in een zach te berm terecht. De machine zakte de grond in, die tengevolge van graafwerk zeer los was en kantelde naar de an dere zijde van de sloot. De berijder, de heer W. Huijer Lzn. liep daarbij enkele verwondingen en kneuzingen op en Veiling van maandag 21 augustus 1961 Bloemkool A 38.------42.—; id. B 31.------ 32.—; id C 27.—; id. D 10.—; Tomaten A 38.------43.—; id. B 37.—; id. C 26.------ 29.—; id. CC 20.—; Komkommers A 8.------12.—; id. B 8.—; Rode kool 15.—; Sla 9.70—10.70; Snijbonen 63.—; Kroten 10.—; Sabo 29.—; Dubbele 43.------59.—; Andijvie 12.------13.—; Postelein 24.------ 30.—; Frankenthaler 155.------171.—; Ja mes Grieve 78.Meloenen 57.------78.' Clapps 32.------38.—; Jutte peren 68.—; Bramen per doosje 0.200.24; Bintje grof 12.50—14.20; id, middel 10.10— 11.30; id. II 9.30; Eigenh. grof 13.30; id. middel 15.70; id. II 9.80; id. driel. 5.107.—; Voeraardappelen 2.20. Aanvoer 40.000 kg. moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Een kraanwagen van Witvliet's gara gebedrijf uit Middelharnis was niet bij machte om de combine uit de sloot te halen. De hulp werd ingeroepen van Heuvelman's Metaal- en sloopwerken te Ooltgensplaat die met een zware truck het gevaarte, met assisentie van de kraanwagen, binnen korte tijd op de weg wist te brengen. De schade aan de combine bleek niet ernstig te zijn. Kippen ontvreemd. Van zaterdag op zondagnacht zijn er uit een kippenfarm van de heer D. Ras, gelegen aan de Gr. Adr. Th. Polder (bij de voormalige redoute) een aantal kippen ontvreemd van een geselecteerd ras, De daders zijn onbekend. THOLEN Herbestrating. De Dalemsestraat is thans opgebroken en het verkeer om gelegd in verband met vernieuwing van het wegdek. Bouw XJ.L.O. School. Met de bouw van de nieuwe U.L.O. school is men thans zover gevorderd dat het heiwerk klaar is en de fa. Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom is nu bezig met de be kisting voor de betonnen fundering. De Trouwe Duif. De P.V. De Trou we Duif hield een wedvlucht van Noyon een afstand van 234 km met 142 jonge duiven in concours. Na om 10.30 uur te zijn gelost kwam de eerste duif om 2. 29.36 uur binnen. De uitslagen waren: J. Praat 1 en 6; Joh. Kegge 2, B. Wa- gemaker 3, 4, 8 en 10; G. de Kok 5; L. V. d. Dries 7; L. Laban 9. Op het laatste moment, vlak voor het afdrukken van de krant kwam bericht binnen, dat de landelijke demonstratie van aardappelverzamelrooien te Nu- mansdorp niet woendag a.s. maar vrij dag 25 aug. wordt gehouden. Zie de advertentie achterzijde van dit blad. Coöp. TuinbouwvefAng der Z. H. Eilanden G.A. - Rotterdam Prijsverloop maandag 21 aug. 1961 Eigenheimers 1316 p. kg. Bintjes 9 12 p. kg, Andijvie 914 p. kg. Bloem kool A 27—59 p. St., id. B 23—27 p. st, Dubb. bonen 2864 p. kg, Snijbonen 60—1.11 p. kg. Sla 3.70—10.30 p. st., id. 15—24 p. kg. Spinazie 29—59 p. kg, Pos telein 29—39 p. kg, Kroten 12—24 p. kg. Rode kool 10—24 p. kg, Gele kool 36—42 p. kg, Groene kool 12—22 p. kg, Selderij 67 p. bos, Peterselie 37 p. bos, Uien 8—16 p. kg, Prei 37—42 p. kg, Tomaten export A 3.10—3.20 p. bak; i id. B 2.95—3.00 p. bak, id. C 2.70—2.80 p. bak.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1