OirkslaHd kreeg 27 woningen toegewezen K.L.M.-vliegtuig verongelukt De Nederlandse kiezer Fa. KAPTEIN Meditatie Q^ y/ V De Itoge düklasten on Goeree-Overflakkee laCKORTEWEGsZOON Vrijdag 2 juni 1961 No. 2997 hte van \ing l Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavohd PEI ikauto, Iter. VEILII ARNIS Jyerterei 'er kla"' v.v.p. C.P.K. „De vrouw, het kind en de draak" Fruitmanden en Frultbëkies Acht woningwetwoningen Acht woningen ter vervanging van krotten Elf premie-woningen ■5 mg 'i" Isdijk PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties; Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's ave nds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarleL Jtijd van 1! |an die va, kindere laatst als Jiding V. i 'ijke oplei: mber aamt IKinderte 122,lj, ost en int aar huis gedeelteli; terrein f.| ■entie-adre^ Zutphens" ag 29 mé'. ooi A Wy- 114; SpiiWi Ibeien I P II per doE rs hebben :titie we'! streden te?' e wet. He: Ie trouwplii' n enkel p3_ iwelijk wil', s reeds V' letitie. Vooi gen hun to evolg vant ant tot ee« gulden ;eweigerd escheiden m wilde t een kind i'^ nteleden - ouden enj; gebracht. 3collecteet»:;, ;evormd, /erzet tegC' Dben de tl;; 3e staatskf; •end met»;,, .ssen de p"^; burgerliJK of op tussen bei»; In 1957 «l nomen, ^'t Idelijk «ïi ken te vf gebeur*', [les zonde'. als het ^-^ ;n deze jerecht dat 1500 egonnen, f heeft oP&\ aal week* -ef. Kerite"': We zijn wel niet in een verkiezings jaar (als er tenminste weer geen grote politieke gebeurtenissen gebeuren), maar we willen ons in dit artikel toch eens bezighouden, met de gedragingen en de opvattingen van onze Nade)r- landse kiezers. Over het algemeen we ten we daar niet veel van. Men krijgt wel eens de indruk, dat de politiek steeds minder staatsburgers interes seert. Onze dagbladen worden wel heel ijverig gelezen, maar we geloven dat de binnenlandse politiek van die be langstelling slechts een heel gering deel uitmaakt. Het is een zeer kleine min derheid, die alle aspecten daarvan be hoorlijk volgt en een nog geringer aan tal, dat over zoveel kennis en inzicht beschilït, dat ze een oordeel hebben over de achtergronden ervan. De oor zaken van deze geringe belangstelling zijn vele en velerlei. Eén der voornaam ste is, dunkt ons, Wfel deze, dat de din gen tegenwoordig zó ingewikkeld ge worden zijn en men voor een alzijdige beoordeling der politieke problemen over een dusdanige algemene ontwikke ling moet beschikken, dat betrekkelijk slechts een gering percentage der kie- deze kan opbrengen. Ook de wel- waarin we ons thans mogen ver gen, vermindert ongetwijfeld de in teresse: alles gaat goed, dus waarom zouden we het ons druk maken. Enige jaren geleden heeft het Ned. Instituut voor de Publieke opinie (N.I. P.O.) in opdracht van een staatscom missie eens een onderzoek ingesteld naar de gedragingen en opvattingen van de kiezers. Voor diegenen onder onze lezers, die zich voor de resultaten daar van interesseren, willen we hieronder één en ander daarvan mededelen, waar bij we uiteraard slechts een greep kun nen doen uit de vele tientallen vragen, J^^daarbij zijn gesteld. ue eerste was; wat moet de regering het eerst opknappen? Antwoorden lie pen niet zo heel ver uiteen. Algemeen was men van mening, dat eerst het wo ningprobleem moet worden opgelost. En daarna kwamen als wensen naar voren; de lonen verbeteren, de pensioenen ver hogen en de belasting verlagen. Omtrent de verkiezingen bleek, dat SS'/o der kiezers altijd op nummer één van een lijst stond. Hoe deze lijsten tot Stand komen, bleek slechts aan de helft van de ondervraagden bekend (ze wor den opgesteld door het bestuur van de politieke partijen na stemmingen in de afdelingen of kiesverenigingen). Dat men over 't algemeen niet erg meeleeft met de politiek, bleek wel uit het feit, dat SS'/o geen enkele naam kon noemen van een Tweede Kamerlid, Sdflo kon geen enkel Eerste Kamerlid noemen, 71»/o niemand van de Provinci ale Staten en er waren er zelfs nog 22''/o, die niet één raadslid bij name ken den. Het blijkt dus wel, dat men nog het meest geïnteresseerd is in de ge meenteraad als het college, dat het meest binnen de gezichtskring ligt. Het zelfde bleek uit de antwoorden op de vraag naar de politieke interesse. On geveer de helft van de geënquêteerden had volgens zijn verklaring belangstel ling voor politieke zaken, ongeveer 72''/o het meest voor raadsverkiezingen, 67°/o voor Tweede Kamerverkiezingen en slechts 520/0 voor die van de Provincale Staten. Dat de laatste achteraan ko men is geen wonder, want ze vervul len slechts een zeer bescheiden rol in ons staatsbestel. Bij vrouwen bleek de belangstelling geringer dan bij de mannen, bij jon- |g^ minder dan bij ouderen en ze ook met de welvaart, m.a.w. hoe T het levensmilieu ligt, des te meer leeft men politiek mee. Meer dan de helft van de ondervraagden sprak in de kring van het gezin nooit over poli tiek en evenmin op het werk. Met het 'bezoek aan verkiezingsvergad.eringen is het nog veel slechter gesteld; 80»/o komt er nooit! En wat het lidmaat schap van de diverse politieke partijen betreft, slechts SOVo ongeveer van de kiezers is lid. Het loopt echter bij de verschillende partijen erg uiteen. Daar over geeft deze enquête geen cijfers, maar het is bekend, dat het ledental erg uiteenloopt. Zeer interessant zijn de gegevens, die deze enquête verschaft over de verhou- dmg van kerk en politiek. Geheel re presentatief zijn deze cijfers echter met, omdat een klein deel der onder vraagden zoals dat bij elke enquête net geval is geen antwoord geeft of ergens geen oordeel over heeft. We geven hieronder een tabel over deze verhoudingen. R.K. N.H. Ger. Geen P.v.d.A. 7 45 1 41 K.V.P. 98 1 l A.R.P. 1 35 58 3 C.H.U. 94 2 2 2 5 58 19 2 28 71 „Opgemerkt zij nog, dat bij N.H. (Ned. werv.) ook inbegrepen zijn de andere met-gereformeerde Protestanten. "i,*^eze tabel blijkt, dat de K.V.P. en ae t-.H.U. het meest homogeen zijn wat «e Kerk betreft; de eerste bestaat voor /o mt rooms-katholieken en de laat- r%,l?°^ 94°/o uit Hervormden. Ook de Ui'.N. recrueert haar aanhangers hoofd- zaKelijk uit een bepaalde groep, n.l. die van de buitenkerkelijken. De A.R.P. oestaat voornamelijk uit Gereformeer- aen. Deze tabel is van 1953, maar vol- ZJ% J°n§ was het percenta- ee trtreformeerden in de A.R.P. in 1956 en haar kind werd weggerukt tot God en Zijn troon. En de vrouw vluchtte in de woes tijn alwaar zij een plaats had, haar door God bereid." (Openb. 12 5b en 6a) Openbaringen twaalf laat ons één van de visioenen zien, welke Johannes op het eiland Patmos in zo ruime getale heeft mogen aanschouwen. Hij ziet hier een vrouw, die een kind, een zoon baart, welk kind bedreigt wordt door een draak. Juist op tijd wordt dit kind echter weggerukt tot God in de hemel en daarna keert de woede van de draak zich tegen de vrouw, die echter ter beveiliging weg vlucht naar de woestijn, waar zij door God wordt onderhouden 42 maanden lang. Het is duidelijk lezers, dat één en an der betekenis heeft voor de kerk van alle eeuwen. Met de vrouw, die hier genoemd wordt, wordt de kerk van het Oude Testament aangeduid. Niet een bepaal de persoon. De Roomse kerk laat dit slaan op Maria, uit wie de Zaligmaker naar het vlees geboren is en gebruikt dit schriftgedeelte als grond voor haar leer van de Ten hemelvarjng van Ma ria. Maar we hebben hier te doen met een samenvatting van heel de kerk van Eva af, tot Maria toe. Die kerk heeft uitgezien naar de in lossing van Gods belofte aangaande de Messias, totdat Hij in Bethlehems krib be geboren is geworden. En nu v/ordt in Openbaringen 12 niet de geschiedenis van één mens (Maria), doch de geschiedenis van gans de kerk des Heeren neergelegd. Heel de tijd van haar bestaan wordt aangeduid door de benaming; „De dag des Heeren." Een dag bestaat uit een morgen, middag en avond. Duidelijk tekent zich dat hier af, waar in de eerste verzen gesproken wordt over de morgen (de verv/achting), ver volgens over de middag (de geboorte) en daarna in onze tekstwoorden over de avond. Zo kent ook de kerk des Hee ren haar morgen, middag en avond t.w. de tijd van het Oude Verbond, de tijd van Bethlehem tot hemelvaartsdag en de tijd daarna. Die tijd begint dus met het feit van hemelvaart. Onze tekst zegt; „en haar kind werd weggerukt." Bij de hemelvaart is er, evenals bij het Paasgebeuren, een heilig samenspel tussen de Vader en de Zoon. Hij vaart op (in eigen kracht), maar wordt aan de andere kant ook opgenomen (door de Vader). Zo gaat Hij heen tot God en Zijn troon. En let er nu op, dat dit gebeurt als „haar kind". Hiermede wordt de nauwe relatie aangeduid die er is tussen Christus en Zijn gemeente. Het Kind des Vaders is tevens het Kind der Kerk. Hij is niet opgevaren in de enkelvoudige verhou ding van Zoon tot Vader, maar ook in de meervoudige verhouding van Hoofd tot gemeente. Daarom is Zijn hemelvaart ook een ambtelijke daad geweest ten behoeve van Zijn kerk, opdat Hij daar in de troon bezig zou zijn als de biddende en dankende Hogepriester van Zijn kerk. Ook ten opzichte van de satan is dit gebeuren van grote betekenis. Tot nu toe heeft hij immers als de verklager der broederen gestaan voor de troon van God. Dat is het intens gemene van satan. Eerst verleidt hij tot de zonde en daarna klaagt hij de mens die de zonde bedreven heeft aan bij de Hee- re. Maar nu is Christus ten hemel ge varen a.h.w. beladen met de schat van Zijn verdiensten. En op grond van die verdiensten kan Christus nu zeggen; „De Heere schelde U, de Heere schel de U gij Satan, is deze mij niet een vuurbrand uit het vuur gerukt?" Ons teksthoofdstuk zegt dan ook, dat de satan uit de hemel gestoten wordt het onderspit delft in de strijd tussen hem en Michael en zijn engelen. Zo is het Kind beveiligd voor de aanvallen van de vorst der duisternis. Zo kan de ten hemel gevaren Heiland al zijn aan dacht besteden aan Zijn kerk hier op Speciaal in het opmaken (van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westd^k 36 MIDDELHARNIS ongeveer 71. Voorts is te concluderen, dat de P.v.d.A. zeer gemengd is, maar in hoofdzaak bestaat uit Hervormden en buitenkerkelijken. Hetzelfde is het geval bij de V.V.D., waar alleen de on derlinge verhouding tussen beide groe pen anders is. Uit andere enquêtes is gebleken, dat het aantal onkerkelijken in de P.v.d.A. snel toeneemt en in de V.V.D. langzaam afneemt. Intussen geve men zich er rekenschap van, dat de Hervormden, die op deze partijen stemmen, in hoofd zaak niet tot de gereformeerde groep behoren, maar tot de vrijzinnigen en midden-orthodoxen. Voorzover er Ge reformeerde Hervormden tussen zitten, hetgeen voor wat de P.v.d.A. betreft wel arbeiders zullen zijn, moeten deze als verdwaalden worden beschouwd. Interessant is ook de volgende sta tistiek, die aangeeft de verhouding van de voorkeur voor een bepaalde partij en de maatschappelijke welstand. De kiezers zijn daartoe in vier groepen verdeeld: groep 1 omvat de welgestel- den, groep 2 de middenklasse, dus de goed-gesitueerden, groep 3 de gewone volksklasse en groep 4 de laagste in komens. 37 31 24 25 64 Iedereen kan hieruit zeer belangwek kende conclusies trekken. Om met de bovenlaag te beginnen, het blijkt, dat de V.V.D. verreweg de meeste „kapi talisten" herbergt, nog iets meer zelfs dan de K.V.P., de A.R.P. en de C.H.U. samen. Ook heeft ze het hoogste cijfer van de tweede groep. Men kan dus zeg^ gen, dat 70''/o van deze partij uit goed gesitueerden bestaat. Daartegenover staat de C.P.N, (de communistische par tij), die vrijwel geheel uit minder-ge situeerden bestaat (93Vo). Bij de P.v.d.A. is het percentage daarvan 74, bij de K.V.P. 67, de A.R.P. 62 en de C.H.U. 61. Duidelijk blijkt ook, dat de drie con fessionele partijen echte volkspartijen zijn, daar ze hun aanhangers recruteren uit alle lagen van de bevolking. Bij de P.v.d.A. is dit ook al aardig het geval; men kan beslist niet meer zeggen, dat ze een arbeiderspartij is. Ze bevat nu b.v. ook grote categorieën ambtenaren en gepensioneerden. Voor onze lezers, die politiek mee leven, zullen deze cijfers de bevestiging brengen van wat we voor elke partij zo ongeveer verwachtten. Van de S.G.P. hebben we geen gegevens kunnen vin den, maar deze is zoals ieder weet, ook een echte volkspartij, d.w.z. dat haar samenstelling evenals b.v. bij de A.R.P. zeer gevarieerd is. P.v.d.A. 5 21 37 K.V.P. 7 26 36 A.R.P. 7 31 38 C.H.U. 6 33 36 V.V.D. 22 48 22 C.P.N. 2 5 29 aarde. Dat is wel nodig, want al het woeden van satan richt zich nu op die kerk. Toch zullen de poorten der hel Gods gemeente niet overweldigen. Houdt Christus Zijne kerk in stand, laat dan de hel vrij woeden. Gezeten aan Gods rechterhand, zal Hij haar trouw behoeden. Die kerk wordt een uitwijkplaats ge boden in de woestijn. Daar zal zij be hoed en gevoed worden. Daar zal de Heere haar beschermen tegen 's vij- ands vreselijk woeden en haar bescher men in 't bangst gevaar. Er wordt hier gesproken over een tijd van 42 maanden. Dat is natuurlijk een symbolische tijd. Hier zitten de cijfers 6 en 7 in. De getallen van de mense lijke en Goddelijke volheid. Christus in de hemel en de kerk in de woestijn, zie lezers, dat is de bede ling der kerk hier beneden. Het lijkt wel eens niet zo aanlokke lijk, maar de praktijk van het leven leert, dat deze weg de meest heilzame weg voor de kerk is. In de woestijn leert zij sterven aan zich zelf, en de wereld, aan alles wat buiten Christus is. In de woestijn worden zij begerig naar een beter, dat is naar het hemel se vaderland. En dan komt eens het ogenblik, dat de grote Bruidegom, zijn kerk zal doen opklimmen uit de woestijn, haar liefe lijk ondersteunend. Dan voert Hij haar op naar de brui loftszaal, waar zij eeuwig voor het kwaad beveiligd is. Dan is de grote draak voorgoed ge worpen in de poel van vuur en en sul ver, die brandt in alle eeuwigheid en mag de kerk feest vieren in ongestoor de gemeenschap met Hem, die haar ziel liefheeft. Dan is de dag van haar geschiedenis hier op aarde ten einde en is de eeuwi ge morgen der Nieuwe bedeling aange broken, waarop geen nacht meer vol gen zal. Die hoop moet al het leed van de kerk na hemelvaartsdag verzachten en doe haar het hoofd omhoog heffen. Dirksland. C. J. Kesting. Dinsdagavond kwam de gemeenteraad van Dirksland in een openbare verga dering bijeen, onder presidium van burgemeester H. Bos. Tijdens de vergade ring kon de voorzitter aan de raad mededelen, dat van Ged. Staten bericht was ontvangen, dat alsnog verschillende woningen waren toegewezen. De wo ningnood doet zich ook in Dirksland sterk gevoelen en vooral de toestand in Kralingen t.a.v. de krotwoningen is zeer ernstig te noemen. Vandaar dat het de raad verheugde dat Ged. Staten blijk hebben gegeven een open oog tei hebben voor de woningnood in Dirksland, waarom door de voorzitter werd voorgesteld om G.S. hiervoor dank te betuigen. De raad besloot tot deelne ming aan de Stichting Waarborgsinstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland, dit met het oog op de toekomstige tuinbouwontwikkeling op het eiland. De vergadering werd op gebruikelij ke wijze geopend met gebed, waarna vaststelling van de notulen volgde. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter kan aan de lijst van ingekomen stuk ken nog toevoegen een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, waar in werd medegedeeld dat alsnog wa ren toegewezen 8 woningwetwoningen, 8 woningen ter vervanging van krot woningen in Kralingen, alsmede 11 pre miewoningen. „Wij kunnen nu, na de eerste toewij zing van 10 premiewoningen, 29 wonin gen bouwen en 8 krotten vervangen," aldus de voorz., die voorts de ernstige toestanden in Kralingen onder het oog bracht. Wat de particuliere bouw betreft had de burgemeester grote waardering voor het initiatief van het plaatselijk bouw bedrijf. Er is een bedrijf dat 6 wonin gen zal bouwen. Temeer was spreker hiermee ingenomen, omdat hij eerder TELEFOON (01870) 27 38 b.g.g. 26 58 ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERADO WIJNEN in de raad voor de particuliere bouw een sterke lans brak. De voorz. stelde voor om Ged. Staten dank te betuigen voor het feit, dat deze blijk hebben gegeven een open oog te hebben voor de toestand in Dirksland. De heer Bestman kon hiermee ac- coord gaan. De heer T. van Prooijen merkte t.a.v. de toewijzing op: „Beter laat dan nooit." Raadslid van Es verheugde zich over de toewijzing, maar vond het jammer dat de bouw wordt gestagneerd omdat men 20.000.boven de begroting is. De voorz. zei, dat b. en w. dit helaas niet in de hand hebben en wees er voorts op, dat dit een landelijk ver schijnsel is. De heer Roon informeerde of onder de 11 te bouwen premiewoningen ook die worden begrepen, welke al lang lopen. De voorz. bevestigde dat. Goedgekeurd werd de begroting 1961- 1962 van het N.V. Electriciteitsbedrijf E.M.G.O. Bijdrage in de kosten van studie Vastgesteld werd een verordening op het verlenen van gemeentelijke bijdra gen in de kosten van studie. Voor de uitvoering van deze verordening werd een crediet gevraagd van 500.wat beschikbaar werd gesteld. De voorz. deelde mee, dat de laatste jaren geen aanvragen waren ontvan gen, waarvan de onbekendheid over de ze aangelegenheid mogelijk de oorzaak is. Spr. hoopte, dat het nu ter alge mene kennis zal komen. In de commis sie tot wering van schoolverzuim wer den herbenoemd de heren L. Bestman Hzn., C. de Bonte, M. Brooshooft, M. Grootenboer en A. A. Jansen. Gewijzigd werd het benoemingsbesluit van de heer Adr. Melissant tot ge meentewerkman-grafdelver in vaste dienst, dit i.v.m. de vaststelling van de pensioensgrondslagl. Garantie van de juiste betaling van rente en aflossing van de benodigde geldlening aan te gaan door bemiddeling van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten voor de bouw van een woning aan de Mar- In de vroege ochtenduren van dinsdag 30 mei is de D. C. 8 „Fridtjof Nansen" neergestort. Bij deze vliegramp zijn alle 61 inzittenden omgekomen. Op het strand van Caparica, Portugal, staan belangstellenden om de wrakstukken van het deze maand afgeleverde en thans neergestorte straalverkeersvliegtuig van de K.L.M. Tot het afbreken van deze vlucht werd deze uitgevoerd voor de Venezolaanse Luchtvaartmaatschappij VIASA. De route leidde over Santa Maria naar Caracas. INGEZONDEN BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met wrAetktt mldJensector (/wtet fabrieken Zevenbergen grietlaan door N. Grootenboer te Me lissant, werd door de raad verleend. Intrekking verkeersbesluit Ingetrokken werd het verkeersbesluit Schelpenpad-Boomvliet. Aangezien het Schelpenpad in beheer is bij de Provin cie hebben Ged. Staten hun besluit van 5 dec. 1960, dezelfde voorrangssplitsing vastgesteld. Toetreding tot Waarborgsinstituut Voorgesteld werd om deel te nemen aan de Stichting Waarborgsinstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland, dit met het oog op de toekomstige tuin bouwontwikkeling op het eiland. De heer T. van Prooijen informeerde of het bekend is dat men al geholpen heeft. Spreker zei vernomen te hebben, dat de uiterste garanties gevraagd wor den. De voorz. zei hier geen ervaring mee te hebben doch was van mening dat de werkwijze wel gelijk zal staan met die van elk financieringsinstituut. De heer de Bonte was van mening dat een en ander niet zomaar voor el kaar komt. „De tijd zal het leren", al dus spr., die meende dat men niet af zijdig mag blijven staan. De heer Roon wist, dat van het Waar borgsinstituut in het Westland een enorm gebruik wordt gemaakt. Men eist niets buitenissigs, aldus spr. en het is een belang voor de streek. Men verleende goedkeuring. Verhoging voorschot Voor de bouw van 18 woningwetwo ningen aan de Bosdreef werd een voor lopig voorschot verstrekt van ten hoog ste 288.564.—. Nu de afrekening heeft plaats gehad blijkt dat de totale kosten hebben bedragen 293.617.15. Voorge steld en goedgevonden werd het voor schot vooi? deze woningen te verhogen. (Vervolg pag. 2 Ie kolom) De lasten „gebouwd" van de Dijkring Plakkee zijn al vele malen onderwerp van bespreking geweest. Kwijt zullen we ze wel nimmer raken, ook al omdat men gezwicht is voor het argument, dat vrijwel overal in Zuid-Holland deze heffing opgelegd is. De nieuwe Provin ciale Almanak voor Zuid Holland (uit gave Samson Alphen aan de Rijn) 1961 geeft bij een veelvoud van gegevens ook dit alles per 100.belastbare opbr. Rijnland deels 1.40 deels 0.70 Delfland 1.60 Schieland deels 0.90 deels 1.35 Krimpenerwaard 8. Alblasserwaard 4.50 Vijfherenlanden 7. IJsselmonde 1.50 Brielse Dijkring 9. Hoekse Waard 14.— Dijkring Flakkee 24. Dordtse Dijkring 1. De ramp-gebieden zijn veel zwaar der dan het gebied op het vaste land. Ook in de rampgebieden is een enorm verschil. Hoekse Waard is duur. Flak kee is ondragelijk. Abonné. Naam van de inzender is bij de re- daktie bekend. VOOR BETER f^ NAAR; DE MIDDELHnRNIS-TEL:Z3Z8 NIEUWE TONGE Inleveren vakantiebonnen. Bouwvak vakantiebonnen kunnen ingeleverd worden bij H. Hoogstraate, Kerkstraat 21, Nieuwe Tonge. OUDE TONGE Inleveren vakantiebonnen. Bouwvak vakantiebonnen kunnen worden ingele verd bij C. Both, Wilhelminastraat 27, Oude Tonge. Reisje. Op woensdag 7 juni en don derdag 8 juni a.s. hopen de brandweer mannen van Oude Tonge met hun da mes, hun jaarlijkse pleizierreisje te ma ken naar Konigswinter in Duitsland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1