r hemelv^kaRt ke Het vraagstuk van de kinderbijslag Nieuwe Tonge krijgt een rampmonumeni in. F J Troostende woorden van Koningin Fabiola Plaatselijl( nieuws Voor moederdag bonlions en chocolade Predikbeurten itation stenografie CENTRALE VEILING Jaarvergadering Woningfiouwverenlging ZEELAND Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN rksl la-deal8( fG Ier, nu lieuwe J)to tnef Imatische ling: Klandestiene zender opgespoord VERPRUGGE's rEVENSMlDDËLENBEDRüF Uitslag examen machineschrijven en MIDDELHARNIS Dinsdag 9 mei 1961 No. 2991 PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS i Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt ttoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond irkslani Iet Kabinet-De Quay staat nu en i voor grote politieke moeilijkheden. uE-erin vertegenwoordigde partijen zijn i gelijk lang niet op alle punten ho- f #geen in hun opvattingen: het loonbe- jdiJ de woningbouvir, de mammoetwet, 1 ^t'oto enz. hebben dat duidelijk gede- tnstreerd. Tot dusver is deze regermg r steeds alle strubbelingen te boven gekomen, maar nu zit ze weer met een zeer moeilijk op te lossen puzzel: de kinderbijslag, die een tijdbom dreigt te worden die haar leven bedreigt. Over dat wetsontwerp inzake een nieuwe al gemene kinderbij slag verzekering wil-i len we daarom nu één en ander mede- lÉen en tevens er een beoordeling van yen. Iet beginsel van de kinderbijslag is ïrop gebaseerd, dat het loon naar ^statie wordt gerectificeerd naar de ,.pioe{te, speciaal wat gezinnen met kftderen betreft. De lonen schijnen in (^S land gebaseerd te zijn op de kos ten van levensonderhoud van een gezin zonder kinderen. Opzichzelf kan tegen kinderbijslag natuurlijk geen bezwaar bestaan. Van Christelijke zijde is het be ginsel van de kinderbijslag altijd ver dedigd op grond van de gedachte, dat kinderen een erfdeel des Heeren zijn. Wel rust de zorg en de verantwoorde- Iflkheid allereerst bij de ouders, maar dè overheid kan maatregelen treffen oih deze verantwoordelijkheid voor de opvoeding der kinderen financieel beter mogelijk te maken. Men is daarom vijftig jaar geleden al begonnen in deze richting te werken, zowel bij de overheid als in het be drijfsleven. Omstreeks 1912 kwamen al regelingen tot stand voor de ambtena- r6n van de P.T.T. en de onderwijzers en dit werd gaandeweg uitgebreid. Ook werden na 1930 steeds meer in c.a.o.'s dergelijke bepalingen opgenomen. Een algemene regeling was echter nogal in gewikkeld en in mei 1940 pas was ze t'geveer klaar, waarna op 1 mei 1941, s in de oorlog, de wet in werking kön treden. ..i-Deze gold echter alleen voor degenen, 'iiie in loondienst zijn. De uitkering ge- SlShiedde vanaf het derde kind en de premies moesten geheel door de werk gevers worden betaald. Na de oorlog, in 1946, werd de wet zodanig gewijzigd, dat reeds vanaf het eerste kind uitke ring werd verkregen, terwijl er ook een progressie in werd aangebracht. Later zijn de bedragen voortdurend verhoogd. DB werknemers betalen er dus niets aan, zelfs een gedeelte van de premie mag niet, zoals die voor andere so ciale wetten, op hen verhaald worden, zodat alle gelden gefourneerd moeten worden door het bedrijfsleven of de overheid (voor haar werknemers). 'Een moeilijkheid bleef de positie der kleine zelfstandigen. Voor hen kwam in 1952 een noodregeling tot stand. Zij kre gen toen ook kinderbijslag, maar pas vanaf het derde kind en deze is ook Il Zn progressief. De gelden daarvoor komen geheel voor rekening van de schatkist, nil in totaal een kleine 6 miljoen. Het laatste kabinet-Dreess heeft in 1957, dus al vier jaar geleden, een nieuw wetsontwerp op de kinderbijslag bij de Tweede Kamer ingediend, ondertekend door de P.v.d.A.-minister Hofstra, Sam- kalden en staatssecretaris Van Rhijn. Dit ontwerp is door het Kabinet De Quay overgenomen en het is deze re geling, welke nu zozeer de gemoederen in beweging brengt. Wat de inhoud van dit wetsontwerp betreft, de voornaamste punten eruit zijn de volgende: 'Er moet komen een het hele volk omvattende kinderbij slag verzekering, dus niet alleen voor de werknemers, maar ook voor de zelfstandigen- Ieder een moet dan premie gaan betalen via de belasting evenals bij de A.O.W. en de A.W.W. Deze bedraagt plm. 2 °/o van het loon tot een bepaalde limiet. De werk nemers krijgen echter daarvoor een compensatie, die niet in de prijzen mag worden verwerkt en die dus alweer ge heel voor rekening komt van hun werk gevers. De algemene regel is dan, dat de kinderbijslag wordt gegeven vanaf het derde kind, maar aangezien de werknemers hun bestaande rechten niet mogen verliezen, behouden zij hun uit keringen vanaf het eerste kind. De progressie blijft gehandhaaft en loopt van 61.— tot 91.— per kind. Rondom dit wetsontwerp nu is een |Ware storm opgestoken, omdat in vele ki^ingen grote bezwaren bestaan tegen de nieuwe regeling. Hoewel men ook in christelijke en socialistische kring vóór kinderbijslag is, zijn toch de grootste Sangmakers van het nieuwe ontwerp de Rooms-Katholieke. Zijn zijn er zeer tanatiek vóór en hebben er als het ware een halszaak van gemaakt. Te verwon deren is dit niet. Het is algemeen be kend, dat de R.K. Kerk via de gees telijkheid sterke pressie uitoefent in de richting van grote gezinnen en in dat opzicht heeft zij haar mensen aardig in ae hand. De geboortecijfers in Brabant en Limburg zijn wel anderhalf maal zo hoog als b.v. in Zuid-Holland en liggen ver boven het landsgemiddelde. De z.g. netto-vervangingsfactor is bij hen zo hoog, dat volgens becijferingen van R.K, zijde in 1965 het roomse aandeel in de geboorten in Nederland rond 50«/« zal irnis bedragen, hoewel de roomsen plm. éC/o van de bevolking uitmaken. Dit bete- Kent, dat via het hoge geboortecijjer, jrtabel luv/bctöf Ie servies Hij voer vanaf Bethanie's bergentop met triomfators eer ten hemel op om voor Zijn volk een plaats te gaan bereiden en 'hen uit 't aar^ls^ranendal voor eeuwig te bevrijden. Hij liet Zijn jongeren niet alleen maar wees hen naar de Trooster heen, de Geest, die nimmermeer van hen zou wijken wat ook op aard zou wankien of bezwijken. Verbonden met Zijn kerk door liefdesband is Hij gezeten aan des Vaders rechterhand maar zal, gelijk Hij eens werd opgenomen, in volle luister ten gerichte wederkomen. Dan zal Hij al Zijn volk doen binnengaan in 't heiligdom, waar Serafs op de harpen slaan. Dan mogen zij verheugd Gods lof ontvouwen en eeuwig 's Heeren heerlijkheid aanschouwen. L. KATS. dus langs natuurlijke weg, er een ge leidelijke uerrooTn.singf van ons volk pilaats heeft! Het is dus geen wonder, dat de K.V.P. zo sterk voor de kinder bijslag ijvert, want niet alleen heeft haar groep de meeste kinderen, maar bovendien kan het nog stimulerend wer ken ook. Het betekent ook, dat nu al bijna de helft van alle kinderbijslag in roomse handen terechtkomt. Dit is dan ook één van de vele rede nen, waarom men in brede kringen niet zo erg enthousiast is over dit wetsont werp. Politiek staat de zaak zo, dat de K.V.P. er dus fel vóór is, dat de V.V.D. en de C.H. er sterk tegen zijn en dat de A.R. en de P.v.d.A. verdeeld schijnen te zijn, althans geen duidelijk standpunt innemen. Men kan dus wel zeggen, dat de hele zaak neerkomt op een drijven van de K.V.P. en hoewel de roomsen graag het Kabinet-De Quay willen handhaven, hebben ze anderzijds in 1959 hun kiezers zulke beloften gedaan op dit punt, dat ze moeilijk kunnen terug krabbelen. Een ander groot bezwaar is dat ieder een, dus ook ongehuwde en mensen zon der kinderen moeten meebetalen. Dit vinden we een grote onbillijkheid. Men scherint tegenwoordig graag met de so- lidariteitsgedachte, maar die komt altijd op de proppen als men anderen wil la ten meebetalen voor eigen revenuen. In feite is dit een soort belasting op kinderloosheid. Vrijgezellen en gehuw den zonder kinderen moeten meebeta len voor andermans kinderen, wat wel een heel jjrettige gedachte is! Kinderlo ze echtparen hebben dikwijls toch al een groot verdriet te dragen en niette min moeten ze ook nog voor anderen betalen, terwijl zij, die eerst hun eigen kinderen hebben grootgebracht, veelal ten koste van zware offers, later voor die van anderen moeten gaan bijdra gen. Voorts bevat de wet deze consequen tie, dat velen de kinderbijslag zullen krijgen, die ze helemaal niet nodig heb ben. Kapitalisten met een inkomen van 100.000 krijgen ze evengoed als onge schoolde arbeiders met een minimum loon. Dit is geldsmijterij op grote schaal. Daarom moet het algemeen karakter aan dit wetsontwerp worden ontnomen en is een speciale regeling voor klei ne zelfstandigen zoals boeren en mid denstanders béneden een bepaald inko men nodig. Het is onzin aan alle zelf standigen een regeling op te dringen, die een deel niet nodig heeft en er ook niet aan wenst te betalen. Ongehuwd en gehuwden zonder kinderen moeten zonder meer van premiebetaling wor den vrijgegsteld. Dan is er nog de ongelijke behan deling van werknemers en zelfstandi gen. De eersten krijgen kinderbijslag vanaf het eerste, de laatste vanaf het derde kind; de eersten krijgen compen satie voor de premiebetaling, de laat- sten moeten het zelf doen. Dit klopt ook niet. Verder is er een veel te sterke pro gressie, omdat de meerkosten bij late re kinderen steeds kleiner worden in plaats van groter. Wij komen derhalve tot de conclusie, dat dit wetsontwerp zoals het daar ligt, onaanvaardbaar is. Het zal grondig ge wijzigd moeten worden. De werkne mersregeling kan behouden worden, maar die voor de zelfstandigen zal op een heel andere basis moeten worden gesteld met desnoods premiebetaling uit de staatskas. Maar daar zijn de vak bonden weer tegen. Wezijn daarom wel nieuwsgierig ernaar hoe de debatten in de Tweede Kamer zullen verlopen. De Minister (de K.V.P.'er Van Rooy) en de K.V.P. krijgen het ontwerp er alleen door met steun van de P.v.d.A. En wat zal deze doen? Er wordt achter de schermen een politiek gespeeld, van welks uitslag niet alleen de toekomstige regeling van de kinderbijslag, maar wellicht ook de positie van dit kabinet zal afhangen. Op zondag 7 mei j.l. hebben opspo ringsambtenaren van PTT in samen werking met de Gemeentepolitie van jiStadskanaal en de Rijkspolitie van Winschoten de klandestine zender „Ari zona" opgespoord en in beslag geno men. Procesverbaal werd opgemaakt tegen de 28-jarige losarbeider J. B. te Vled- derveen (Gem. Onstwedde). MIDDELHARNIS —Afschei ds. T. Poot. Op zondag 2 juli zal ds. T. Poot afscheid nemen van zijn gemeente Middelharnis wegens zijn be noeming als predikant-docent voor de stichting Kerk en Wereld te Drieber gen. HERKINGEN Heden dinsdagavond om half acht u. hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. Na de dienst zal er ledenvergadering worden gehouden ter verkiezing van een diaken Candidaten zijn: L. Hogerwerf en J. C. Melissant. MELISSANT Burg. Stand over de maand april '61. Gevestigd: P. Dijkgraaf uit Dirks land. Vertrokken: D. Klapmuts naar Baflo; C. G. van Assen naar Goedereede; A. W. Vogel en gezin naar Sliedrecht; C. van Wouwe, echtgenote van W. C. v. Kempen naar Poortvliet. Geboren: Johannes, zoon van B. van Oudenaren en D, J. Melissant. Gehuwd: A. Spuij, 33 jaar, lasser, wo nende te Stellendam en H. de Boer, 29 jaar, hulp in de huishouding, wonende te Melissant; W. C. van Kempen, 23 jaar, landbouwer, wonende te Poort- vliet en C. van Wouwe, 22 jaar, ver pleegster, wonende Melissant. Overleden: Cornells Aren van der Spaan, echtgenoot van M. van Seters, 69 jaar. OUDDORP Regenval. In de maand april is door dhr. J. Meijer Krzn. Oosterweg te Oud- dorp 77 mm regenval gemeten in de bij hem geplaatste regenmeter. Ongeluk. De heer Th, Meijer Kzn. had zaterdag j.l. het ongeluk bij zijn werkzaamheden zodanig komen te val len, dat hij zijn been brak. Hij moest naar het ziekenhuis te Dirksland wor den vervoerd. Haven. In de Ouddorpse haven arri veerden een schip met olie voor GULF; een schip met kolen voor firma Duvalois en een schip met grint voor firma Be- zuijen. Visserij. Aan de gemeentelijke vis- nijn voerden de gamalenvissers dag- /angsten aan voor de pelterijen van 93 'ot 116 kg; voor 2.48 tot 2.64 per kg, .~ng noteerde 1.68; schar 18 et, wij ting 25 et en griet 53 et per kg. Beurs. De noteringen op de beurs van donderdag waren: gerst 2325%; haver 22—24; tarwe tot 31%; groene erwten en schokkers 2324; prima tot 30; furoren 710 et, alles per kg. NIEUWE TONGE Rectificatie. Het bericht in ons num mer van vrijdag j.l. als zou de firma J. G. en S. Dekker alhier de vijfdaagse werkweek invoeren, is niet geheel juist. Er zijn wel onderhandelingen over ge voerd, maar definitief is nog niet be slist. Koningin Fabiola van België heeft in Malmedy een nieuw ziekenhuis geopend Tevens bracht zi) een bezoek aan de reeds bestaande inrichting. De ko ningin streek een jonge patiënt door zijn haren en sprak troostende woorden een igrote sortering luxe dozen o.a. van NESTLE VERKADE VAN HOUTEN TJOKLAT VAN DUNGEN COTE IV OR BINNENWEG^? - TEL. 23 38: SOMMELSlDJJK Op zaterdag 6 mei j.l. hebben onder staande kandidaten e^camen voor ma chineschrijven of stenografie afgelegd. Het examen werd afgenomen door de „Stichting voor Stenografie en Ma chineschrijven" te Rotterdam in het Beusgebouw te Rotterdam. Geslaagd voor het praktijkexamen Stenografie: Addy Bom. Voor Machine- schrijven: Suus V. d. Weide en Adri V. d. Stad behaalden een snelheid van 200 aanslagen per minuut. De anderen behaalden de snelheid van 130 letter grepen per minuut, n.l. Willy van Ros- sum en Dineke Kommers van de avond- club. Van de Openb, Ulo: Truus v. d. Broek; Coby Labeur, Ina Labeur, Clary Tanis en Atie 't Jonk. Van de Chr. Ulo: Gerda Sieling. 4 kandidaten werden af gewezen. Veiling van maandag 8 mei 1961 Postelein 44.------55.—; Sla A 9.------10. Sla B 6.90; Spinazie 16.------26.—; Bloem kool A 70.------76.—; id. B 46.------67.—; id. B II 30.—; id. C 34.------50.—; id. C II 16.—; id. D 18.—; Aardbeien 74—83 et per doosje. ABONNEMENTSPRIJS 2.15 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariel De meeste gemeenten waar met de ramp van 1 februari 1953 slacht offers gevallen zijn, hebben hun rampmonu ment. Nieuwe Tonge had dit tot heden niet; al is er reeds door de vorige burgemeester Chr. v. Hofwegen aan gewerkt. Het gemeentebestuur heeft toen een ontwerp laten maken door beeld houwer H. Petri te Dordrecht en voor de uitvoering gelden inge zameld. Dit ontwerp twee drenkelingen op een plank bleek op te hoge prijs te komen, waarom door dezelfde beeldhouwer een ander model is ontworpen wat door het gemeentebe stuur is goedgekeurd. Wat daarvan de voor stelling is en hoe het er uitziet is niet bekend, maar de burgerij zal dit vrij spoedig weten, daar het op vrijdag 26 mei a.s. klaar moet zijn. Op deze datum zal het mo nument n.l. door de Commissaris van de Ko ningin in onze provin cie, worden onthuld. Het gedenkteken komt te staan op het Finlandplein: op de foto is te zien dat de betonnen sokkel waarop het beeld zal worden geplaatst reeds gereed is. De beeldhouwer de heer Petri (staan de in het midden) is bezig met het uit- Foto H. C. R. Ariese meten en rechts ziet U de aannemer de heer Mackloet, die met de uitvoering van 'het karwei is belast. Het monument wordt 2 meter hoog. Bij de onthulling komen we er nader op terug. OOLTGENSPL^AAT Woensdag 10 mei sav. 7.30 uur zal in de zaal van Hotel Hobbel ts Ooltgens- plaat de jaarvergadering van de Wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" worden gehouden. De 14 punten tel lende agenda vermeldt ook een bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van de heren P. Koppenaal, B. Moeren hout, J. L. Vetter en P. v. d. Vliet, die allen herkiesbaar zijn. Als lid van het commissarissenbestuur treed af de heer Ant. V. d. Klundert, welke ook herkies baar is. Voorts zal het bestuur machti ging vragen aan de leden voor het even tueel aangaan van een geldlening, grond aankoop, grondruil, grondverkoop, wo ningbouw, onderhoud en verbeteren van de woningen, het aanschaffen van geysers, alles te samen tot een bedrag van 500.000.Betreffende nieuw bouw zullen mededelingen worden ge daan. Uit de rekening 1960, die ook op deze vergadering zal worden besproken, blijkt dat door de vereniging in totaal 97.540 65 huur is ontvangen van wo ningen 3.668.van geysers; Er werd een Rijksbijdrage van 51.164.56 ont vangen voor exploitatiekosten woningen en een bijdrage van de gemeente van 4.765.83 in het risicofonds. Aan bouwkosten complex van 11 wo ningen werd een bedrag uitgegeven van 86.975.88, aan onderhoudskosten werd 'betaald 10.275.41, aan de schilder werd een jaarwedde van 6.306.53 uit betaald, voor secretaris-penningmees ter 1.582.50. De vereniging betaalde aan straatbelasting 1.531.50, aan dijk- belasting 4.681.28, aan grondbelasting 3.165.17. De rekening sluit met een ontvangst en uitgaaf van 271.615.42. Districtwedstrijden Padvinderij. Op Hemelvaartsdag zal op het Fort Prins Frederik districtswedstrijden worden georganiseerd, door de districten Goe roe^Overflakkee en VoomePutten van de Ned. Padvinderij. Kollekte Stichting SAKOR. Een de zer dagen zal in deze gemeente een huis aan huis kollekte worden gehou den voor de samenwerkende Kinderbe scherming Organisaties (Stichting SA- KOR), die de nood van 50.000 kinderen, die maatschappelijk in moeilijkheden zijn gekomen, wil verminderen. Ongevallen. Mevrouw P. Luijendijk- Buscop kwam met haar fiets onder aan de afrit Slikdijk-Noord Achterweg zeer ernstig te vallen. Met een gewonde knie moest zij onder behandeling van dr. Kramers en later naar het zieken huis voor nader onderzoek. De scholier Marie van Dam Jd. kwam bij Stad aan 't Haringvliet met haar fiets in botsing met de fiets van een mede scholier, met het gevolg dat zij van de dijk reed en in het prikkeldraad terecht kwam. Dr. Wieringa te Middel harnis kreeg dientengevolge een diepe vleeswond aan het rechterbeen te hech ten. Een elf jarig zoontje van het echtpaar Kreeft-Troost mocht aan de Oudeland- sedijk enkele takken weghalen van bo men die men aldaar aan het rooien zijn. Bij het weghalen van een der takken ging een boom aan het rollen. Het ventje kwam te vallen en kreeg de boom over zich heen. Hij brak daarbij een been en moest in het ziekenhuis te Dirksland worden opgenomen. DONDERDAG 11 MEI (Hemelvaartsdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. T. Poot. Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh Chr. Ger. Kerk 6.30 uur ds. N. de Jong van Katwijk aan Zee. Ger. Gem. 7 uur ds. P. Blok. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Gooijer. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen. Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 10 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. van Vliet. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. J. H. Vlijm. OUDDORP Herv. Kerk 7 uur ds. J. van Vliet. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur H^ TD T 7p h1 OUDE TONGE Herv. Kerk 10 u. ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. van Wakeren. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Kerk 10 uur ds. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. V. Drenth. Ger. Kerk 9.30 u. ds. K. J. Schaafsma te Rotterdam- Delfshaven. Ger. Gem. 9.30 uur le zen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. T. Vetter. THOLEN Herv. Kerk 10 uur dhr. Ter- louw uit Middelharnis Ger. Kerk 10 uur ds. V. d. Linde van Rijnsburg. Ger. Gem. 10 uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 uur ds. v. Doorn. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 uur ds. Leenmans. (H. Doop). Geref. Kerk 10 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 10 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds. Alblas. Ger. Gem. 9.30 uur le zen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. V. Dijk. Ger. Kerk geen opgaaf, Ger. Gem. 10 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. R. T. Huizing van Ouder kerk a.d. IJssel. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. P. Westland. Ger. Gem. sav. 7 u. dhr. A. Kok van Rotterdam. Ger. Gem. in Nederland 9.45 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. R. Kuus te Linschoten. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur dhr. J. W. Slager. BRUINISSE Herv. Kerk 10 uur dhr. Maliepaard van Haamstede. Ger. Kerk 10 uur ds. van Bredervelt (Sou burg). Ger. Gem. 10 uur lezen. Oud Ger. Kerk 10 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 9 uur dr. J. H. Becker, BRUINISSE Kerkdienst. Woensdag 10 mei des sav. half acht hoopt voor de Oud Ger. Kerk alhier voor te gaan ds. L. Ge braad te St. Philipsland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1