Ongeluk met Cor Nagtegaal met zijn gezin uit Canada te Melissant ^-«-i'^,':'::;«ri:;.? Diruciuur-veranderingen op Goeree en Overflakkee dodelijke afloop te Dirksiand De keer H. 0. Wa!«it, Ouddorp Melk een cent duurder Autobotsing te Dirksiand Boompjes-vernielers gearresteerd Vrije zaterdag in de sooiale Direcieur Technische School benoemd te Den Haag ■P Dinsdag 3 januari 1961 No. 2956 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Havenarbeider verongelukt uit Oud Vossemeer De 16-jarige M. Stolk in de Boezem verdronken Ir'ip van drie maai^dem Kunstenaar op gebied van prepareren van vogels Bod op aandelen RIM definitief Plaatselijk Nieuws jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDKLHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon (01870) 26 29 Na 6 uur 's avonds Telefoon (01870) 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ■BEn 14. DE RECREATIE Recreatie is een woord, dat vooral na de oorlog in een periode van stijgende welvaart steeds meer wordt geloruikt. Het betekent letterlijk „herschepping" 'en men bedoelt ermee: ontspanning, verpozing en vermaak. De sterke toe neming ervan wordt behalve door de grotere welvaart ook veroorzaakt door de ingrijpende veranderingen in ons le venspatroon. Prof. Banning wijst er in zijn „Moderne maatschappijproblemen" op, dat het aandeel van de menselijke arbeid in het totaal sterk is vermin derd en hij geeft daarbij de volgende percentages: mens dier machine 1850 J950 ISVo 3«/o 79«/i» Wo 6«/o 96»/o Hieruit blijkt, dat de machine in deze eeuw het werk van de dieren vrijwel gelheel en dat van de mens al voor SOo/o heeft overgenomen. Het gevolg hiervan is, dat de mens over veel meer vrije tijd beschikt. Dit komt uit in een andere statistiek, die we ergens vonden: arbeid slapen vrije tijd 1850 56»/o 33«/o ll»/o 1950 28»/o. 33»/o 39''/o Deze cijfers zeggen ons, dat de ar beidstijden tot op de helft zijn terugge lopen en dat de vrije tijd 3 a 4 maal zo njim is geworden. In Amerika is al iroorspeld, wat men op de duur zal ko pen tot een arbeidsdag van 4 uur, dat men 165 dagen per jaar zal werken en dat men op 45-jarige leeftijd ermee zal kunnen stoppen! Al is dit alles nog toe komstmuziek, het is duidelijk, dat de huidige situatie en de naaste ontwikke ling ons voor een geheel nieuw pro bleem stellen, n.l. dat van de vrije tijdsbesteding en speciaal dat van de recreatie. En daarmee zal ook G. en O. In versneld tempo gaan kennismaken. In de Memorie van Toelichting op het Delta-wetsontwerp (1955) zegt de rege ring, dat de Zeeuwse- en Zuidhollandse eilanden tot dusver geen uitgesproken recreatiegebied vormen. Er is slechts geringe accommodatie voor en ze be trof toen nog maar l,3°/o van het totale aantal vakantiegangers in ons land. Dit vreemde verschijnsel vreemd omdat dit gebied ligt tussen de Randstad Hol land en het dichtbevolkte N.W. België is te verklaren uit de slechte ver keersverbindingen. Na de afdamming komt echter de ontsluiting. Van de wa- terstaatswerken zelf zal al een grote attractie uitgaan. Bovendien verwacht men op de lange duur één aaneenge sloten duinenrij van Walcheren tot Voorne en zal dus het recreatieterrein sterk toenemen. Aangezien vele delen van ons land overbelast zijn wat het toerisme betreft, zal volgens de rege ring het Deltagebied een welkome ver lichting daarvan opleveren, zodat er grote perspectieven in zitten voor de recreatie. Inderdaad zal na 1964 en vooral na 1968 een enorme Invasie van toeristen beginnen. Het rustige, landelijke gebied van de Hals en de Kop van ons eiland krijgt dan een aantal vreemdelingen te verwerken, waarbij dat van nu maar kinderspel is. De socioloog P. de Jong kon wel eens gelijk krijgen, toen hij schreef in het „Sociologisch Bulletin van 1956, dat deze invasie een usurpa- tie (overweldiging) kan worden. De massa-recreatie vanuit Holland, ver meerderd met die van België en Duits land zal zo groot worden, dat hier een probleem geschapen wordt van onge kende omvang en gecompliceerdheid. Het wordt hier nog veel erger dan het nu b.v. is aan de Loosdreohtse plassen, waar in de zomer op zondagen 20.000 stadsmensen vertier zoeken en de 5000 inwoners van Oud- en Nieuw-Loos- drecht volkomen overstemmen. We weten niet hoe Ir. Lange (de schrijver van „Randstad en Delta") aan de cijfers komt, maar hij beweert, dat er op West-Flakkee alleen voor het Grevelingen-park een accommodatie zal moeten komen voor 600.000 dagjesmen sen, 100.000 vakantiegangers en 10.000 jachten. Het lijkt ons zwaar overdre ven, maar de helft of een derde deel is ook nog er^ genoeg. Voor Ouddorp al leen voorspelt men een aantal van 100.000. Wanneer dit inderdaad een goede prognose zal blijken te zijn, zal 's zomers het aspect van West-Flakkee geheel gaan veranderen. Door de dam men neemt uiteraard het aantal dagjes mensen enorm toe, maar ook de week end- en vakantierecreatie zal een on voorstelbare uitbreiding ondergaan. Er zullen derhalve hotels en pensions, campings, jeugdherbergen, v/atersport- accommodatie en goed geoutilleerde V.V.V.'s etc. moeten komen. En zo kan het vreemdelingenverkeer een bron van welvaartsvermeerdering worden, zoals dat in andere toeristencentra reeds lang het geval is, b.v. op de Ve- luwe, in Zuid-Limburg, de badplaatsen langs onze kust. Giethoorn enz. De Loosdrechtse Plassen brengen aan de plaatselijke bevolking daar een inko- mensvermeerdering vaii ongeveer an derhalf miljoen per jaar! Voor de werk gelegenheid moet men echter van de recreatie niet al te veel verwachten. Het aantal personen, dat daarin arbeid kan ■^'Wden, is procentueel gering en bo vendien is het ook nog seizoenwerk. Zal het verwerken van deze massa recreanten al een groot probleem wor den, van nog groter belang lijken ons de geestelijk-culturele aspecten ervan. Hoe staat de autochtone bevolking er tegenover? Moeten de gasten zich schikken naar de gastheer of omge keerd? Wat zijn de gevolgen voor de zondagsrust en -heiliging? Moeten res taurants en oafé's op zondag open? Welke invloed zal de „badcultuur" uit oefenen op ouderen ejj^ jongeren? Wat moet de 'houding zijtSS'in de gemeen teraad tegenover deze problematiek? Moet hier een soort apartheidspolitiek worden gevoerd? Welke zullen op de duur de gevolgen zijn voor het kerke lijk leven? Bij de beantwoording van al deze vragen moet men er zich re kenschap van geven, dat met name in Ouddorp, maar in mindere mate ook in andere dorpen, sprake zal znjuvan een intens contact tussen twee cultuurpa tronen, die lijnrecht tegenover elkaar staan, n.l. enerzijds dat van een bevol king, die eeuwenlang geïsoleerd is ge weest en wier geestelijke structuur in zeer sterke mate bepaald is door een uiterst .rechts-gereformeerd-bervormde theologie met overeenkomstige sociaal- culturele opvattingen en anderzijds dat van een geëmancipeerd, in hoofdzaak stedelijk publiek, dat heel andere denk beelden heeft over wat mag en niet mag. Men is geneigd vast te stellen, dat botsingen niet kunnen uitblijven. Als we nagaan, hoe dit proces elders verloopt, dan blijkt, dat men op dit punt toch niet mag generaliseren. Op de Wadden-eilanden b.v., die al jaren lang 's zomers een grote invasie van landgenoten en buitenlanders te ver werken krijgen, heeft dit een funeste invloed. In het Handboek Pastorale So ciologie VvTorden door een drietal Her vormde predikanten (beslist geen Geref. Bonders!) daarover mededelingen ge daan, die weinig bemoedigend zijn. Ds. Janse van Texel vertelt, dat het toe risme een rampzalige invloed uitoefent op de mentaliteit der bevolking. De ze delijke excessen beïnvloeden met na me de jeugd. Er komen andere morele maatstaven. Men verdient schatten door verhuur van kamers en de men sen vermaterialiseren in hoge mate. In het badseizoen worden de kinderen aan hun lot overgelaten, want men woont zelf in een keuken of schuurtje en voor de jeugd is geen plaats meer in eigen huis. Ook uit Zandvoort b.v. vernamen we dezelfde klacht. Ds. Deinum van Vlieland constateert, dat de badcultuur welvaart brengt, doch ook de mens in geestelijk opzicht volkomen ontwortelt. En Ds. Schram van Terschelling wijst op dezelfde verschijnselen. Ook in Oud en Nieuw-Loosdreoht met een zeer kerkelijke bevolking zijn grote moei lijkheden. De excessen in het water sportcentrum, met name in de nacht clubs, hebben al verscherpt politietoe zicht nodig gemaakt en de bevolking, die een strenge zondagsviering voor staat, voelt zich overrompeld door een heidense cultuur. Anderzijds echter zijn er ook voor beelden, dat de plaatselijke bevolking geestelijk met succes weerstand biedt. Men denke aan de Veluwe, nog altijd één der bolwerken van de Geref. Bond, aan Staphorst en aan Oud-Schevenin- gen. Prof. Groenman gebruikt hiervoor de sociologische term „traagheidsef- fect" Hij bedoelt daarmee, dat sommi ge bevolkingsgroepen een merkwaardig weerstandsvermogen hebben tegen an dersoortige levenspatronen en kans zien in hun eigen milieu hun specifieke tradities en opvattingen te handhaven. De praktijk leert, dat dit het best ge schiedt in streken met een bevolking, die uit beginsel weigert het op een ak koordje te gooien met de moderne cul tuur. Het valt buiten het kader van deze artikelenserie te pogen een antwoord te geven op de vele vragen, die dit pro bleem oproept en waarvan we er zo even een aantal stelden. Men zal ze echter niet kunnen ontlopen en met name in Ouddorn zal men zich zo lang zamerhand erover moeten gaan bera den. In het ruim van het Russische schip Ludza liggend in de Rijnhaven te Rot terdam is vrijdagmiddag de 56-jarige havenarbeider J. Quaak uit Oud Vos- semeer verongelukt. Hij werd getroffen door een stapel kisten elke kist woog 700 kg waardoor hij dusdanig ge kwetst werd, dat hij na korte tijd aan de verwondingen overleed. Het ministerie van landbouw en vis serij brengt in herinnering, dat de prijs van de consumptiemelk als gevolg van de verhoging van het vetgehalte met in gang van het nieuwe jaar met 1 cent per liter zal worden verhoogd. Overeenkomstig het advies van het produktschap voor zuivel heeft de mi nister van landbouw en visserij de hef fingen op koffiemelk en room ongevnj- zigd gelaten. Zaterdagavond ging de 16-jarige M. Stolk uit Dirksiand oud en nieuw vieren in de buurgemeente Melissant. Als ver voermiddel gebruikte hij een tractor van zijn vader, waaraan nog een ploeg bevestigd was. Samen met een vriendje had de jongen veel pret gehad, mede vanwege de belangstelling, die zijn bij zondere voertuig in Melissant trok. Di rect na de jaarwisseling reed hij alleen terug naar Dirksiand en daar is liij hal verwege de Boezemweg dodelijk veron gelukt. Hij moet met het rechtervoorwiel van de tractor een zware lantaarnpaal heb ben geraakt, waardoor hij de macht over het stuur kwijt raakte en met de tractor de vol water staande Boezem inreed, waarbij hij, doordat hij met een der le denaaten onder de zware machine be kneld lag, zich niet kon bevrijden en is verdronken. Om_wonenden, die de klap van de aanrijding hadden gehoord, wa ren spoedig ter plaatse, maar het duur de enige tijd voordat men de jonge Stolk bevrijd had. Geruime tijd is men bezig geweest met kunstmatige adem haling, maar het mocht niet geluliken de levensgeesten weer op te wekken. Tractor met ploeg zijn later met een kraanwagen van het Fordbedrijf te Mid- delharnis op de weg getrokken. BEDKRUIKEN HOSPITAALLINNEN WED. KURVINKS DROGISTERIJ OUDDORP Ook voor VERBAND en VERPLEGINGSARTIKELEN. Zeven Jaar is de heer Cor Nagtegaal afkomstig uit Melissant, in Canaöa ge weest en is tlians met vrouw en kinde ren in Nederland om hun famSie te bo- i^oeken. Bij zijn ouders aan de Noilen- weg hebben wij een praatje met hem ijemaakt op welke wijze hij zich in st verre land een bestaan heeft op- (jöboiiwd. Hij heeft het er uitnemend gstroiSen een mooie Job en flink verdiend, zodat hij nu reeds deze trip van 3 maanden kan maken. De heer, C. Nagtegaal zag als jongen in de landbouw niet veel en zocht een uitweg door ziekenverpleger te worden te Rotterdam.. Hij had in die stad een meisje gekregen en wilde toch liever een ander middel van bestaan zoeken, waarom het verloofde paar besloot, zo dra ze gehuwd waren naar Canada te emigreren. Dit gebeurde in juli 1953 na hun trouwen scheepten ze zich meteen in en maakten dus op deze wij ze hun huwelijksreis, naar een onbe kende toekomst. In Canada aangekomen verkreeg de heer Nagtegaal door bemiddeling van de Chr. Emigratie beweging een plaats op een farm te Brandon in Manitoba, waar hij één jaar heeft gewerkt. Het is daar een prairie gebied, er wordt veel vee gehouden en ook wel graan ver bouwd. Hij zag al gauw in, dat er el ders meer te verdienen was; in de stad kreeg hij een baan als chauffeur, bij een vervoersbedrijf, waar hij drie jaar is geweest. Intussen kreeg hij de Engelse taal goed onder de knie wat beslist nodig is om er vooruit te komen. Bij een groot bedrijf voor vérwar- mingsinstallaties te Brandon zag hij kans installateur te worden, ofschoon hij dit werk nooit had gedaan. Hij bleek er feeling voor te hebben en heeft het zelfs zo ver weten te brengen, dat hij er thans chef is geworden. Het blijltt Op gebied van het prepareren van vogels en andere dieren hebben we op ons eiland een kunstenaar in de per soon van de heer H. C. Walen, Ooster weg 39, Ouddorp. Hij heeft wat men noemt dit vak „onder de knie", niet al leen dat zijn opgezette dieren bij een goede behandeling onbeperkt houdbaar zvjn, maar wat het voornaamste is, dat hij ze een natuurgetrouwe houding weet te geven. De heer H. C. Walen, v.h. wonende te Arnhem had als kleine jongen reeds feeling voor dit werk; hij ging veel met een jager mee, die fasanten en andere vogels prepareerde. Hij leerde daarmee de vogels en de andere dieren in de na tuur kennen. Als jongeman begon hij toen zelf reeds vogels op te zetten de jager hield de knepen van het vak ech ter voor hem zelf, zodat het hem niet te best afging. Hij schafte zich lectuur aan en zocht kennismaking met prepa- rateurs in Artis te Amsterdam, waar door hij meer ervaring kreeg. Intussen brak zijn diensttijd aan en moest l:iij als marinier deelnemen aan de politionele aktie op Java. Bij een landing in de buurt van Malang (O. Java) werd hem een been afgeschoten, zodat hij gedeel telijk Invalide werd. In Holland terug kon hij een plaats krijgen bij de Nederl. Heide Mij. in de viskwekerij voor forellen te Arnhem, waardoor hij dus weer volop met het leven in de natuur in aanraking kwam. Het prepareren bleef zijn hobby en menige gesneuvelde vogel of wild, werd door hem natuurgetrouw opgezet. Intussen was de heer Walen gehuwd en waar de woning in Arnhem hen niet beviel zochten zij met hun gezin een uitwijkmogelijkheid en kwamen te Ouddorp terecht. Als oud-marineman kreeg hij kans om als plaatsvervanger op te treden bij de kustwacht, o.m. bij vakanties en ziekte van het vaste per soneel. Zijn hobby kan hij te Ouddorp volop uitleven, daar bij voldoende werk heeft met het prepareren. We hebben een kijkje genomen in de werkplaats achter de woning, waar we een keurcollectie fraaie vogels zagen o.m. een kwartel koning (zeldzaam) winterkoninkje, ka naries, parkieten, een Japanse nachte gaal, koperwiekjes, een roodborstje, een blauwe honingzuiger, fasanthanen en tal van andere vogels meer. Bijzonder fijn vonden we een hermelijn met prooi zó mooi, alsof men het levend in de natuur bezig ziet zijn vangst te verslin den. Van het ministerie van O.K.W. heeft dhr. Walen een erkenning gekregen, zo dat hij nu ook beschermde vogels mag behandelen. Dikwijls bevindt de heer Walen zich in het natuur-reservaat aan de Punt, waar hij met de beheerder de heer Vlietland allerlei vogels in de natuur kan waarnemen. Het gezin Walen heeft het te Oud dorp uitstekend naar de zin; zij vinden de bevolking gastvrij en hulpvaardig. En voor de heer Walen die ook schil dert is het een genot dat hij aller hande dieren te bewerken krijgt, waar ook anderen veel genoegen van beleven. „Het is voor mij een genot om hier te wonen en te werken" zei de heer Walen;" er is hier veel natuurschoon en Ouddorp heeft wat dat betreft iets heel aparts. En het meeste genoegen beleef ik in de behandeling van allerlei die ren, die geprepareerd hun weg vinden naar scholen, kantoren en vele huiska mers, waarmee anderen er ook jaren pleizier van hebben" aldus besloot de heer Walen zijn-verhaal. wel dat hij er goed verdiend, want hij wist zoveel over te sparen, dat hij nu reeds met zijn gezin het echtpaar heeft 3 kinderen, waarvan de oudste 3Va jaar en de jongste Va jaar oud is de dure trip per vliegtuig kon maken, die in Hollands geld heen en weer op plm. 10.000,komt te staan, zijn ver let meegerekend. Welke werknemer in Holland kan het tegenovergestelde doen, n.l. een snoepreisje naar Canada maken? Die zijn er niet veel. Toch is er in Canada in de winter voor emigranten dikwijls niet altijd Zaterdagavond deed zich in het Kor- teweegje nabij Dirksiand een auto botsing voor, die flinke materiële schade tot gevolg had. De heer H. uit Somrnels- dijk, reed met een personenauto in de richting van de watertoren. De heer J. J. B. uit Sommelsdijk, eveneens be stuurder van een personenauto reed op korte afstand achter hem. Plotseling stopte dhr. H., waarschijn lijk om een lifter m.ee te nemen, met het gevülg dat dhr. J, J. B. met volle vaart op diens auto reed. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. MIDDELHARNIS Even voor de jaarwisseling is de Rijkspolitie uit Middelharnis erin ge slaagd, in samenwerking met de po- litie-groepen uit Goes en Roosendaal, de daders te arresteren, die onlangs te Middelharnis een groot aantal jon ge aangeplante boompjes vernielden, alsmede enige tijd daarvoor een smeed ijzeren hekwerk. Het zijn de woonwagenbewoners J. M., Middelharnis, P. de V. Goes en J. v. B., Roosendaal. De laatste twee, hadden inmiddels hun kamp opgeslagen in ge noemde plaatsen, zodat dit het politie onderzoek wel zeer bemoeilijkte. Dank zij de nauwe samenwerking tussen de politiegroepen, kon verd. P. d. V. uit Goes dinsdag 27 december 1960 worden gearresteerd. Voor de officier van justitie te Rot terdam legde hij een volledige beken tenis af. Zijn twee medeplichtigen, wer den vrijdag 30 december gearresteerd, die eveneens een bekentenis aflegden. Zaterdag zijn ze, nadat een regeling was getroffen, betreffende schadever goeding van het vernielde, op vrije voe ten gesteld. Zij zullen t.z.t. door de rechtbank te Rotterdam worden veroor deeld. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid heeft besloten een begin te maken met de werktijd verkorting voor degenen, die onder de voorwaarden van de gemeentelijke so ciale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders v/erkzaam zijn. In een circulaire aan de gemeente besturen bepaalt de staatssecretaris dat met ingang van 1 januari 1961 een vrije zaterdag per maand aan de werknemers op de G.S.W. moet worden toegekend met behoud van loon. De heer Walen b^ een serie opgezette vogels, gereed om aan zijn „cliënten" afgeleverd te worden. De Rotterdamsche Bank deelt namens committenten mede, dat vrijwel alle houders van aandelen Rotterdamsche Tramv/eg Maatchappij het aanbod tot overneming van de aandelen tegen 500 procent hebben aanvaard, zodat dit aan bod gestand wordt gedaan. De gelegen heid tot na-aanmelding blijft tot nader order opengesteld. Afrekening van aan gemelde aandelen kan van 29 december 1960 af tegemoet woi-den gezien. werk; de heer Nagtegaal heeft het er echter bijzonder getroffen en beiden voelen zich er uitstekend thuis. Bran don is een plaats met 27.000 inwoners; er wonen naar schatting 200 Hollandse gezinnen. In de Chr. Ref. Church, wordt elke zondag één dienst in de Holl. taal gehouden. Per 1 maart 1961 hoopt het gezin Nag- tegaal-van Donselaar per vliegtuig weer naar Canada terug te keren. Wij wen sen hen een prettige vakantie in hun oude vaderland toe. De heer J. S. Göbel Ing., directeur van de Technische Dag- en Avondschool voor Goeree én Overflakkee te Mid delharnis, heeft een benoeming in de zelfde functie aan een in aanbouw zijn de omvangrijke technische school te 's- Gravenhage aangenomen. Hoewel de datum van ambtswisseling nog niet vaststaat, zal deze ongetwij feld doch uiterlijk vóór de aanvang van de nieuwe cursus in 1961 plaatsvinden. De heer Göbel, geboren te Arnhem in 1915, bekleedde verschillende funkties bij het bedrijfsleven en onderwijs. Zich specialiserend op schakelschematuur, stelde hij hiervoor o.a. een uitgebreid handboek samen voor constructuur, te kenaars en middelbaar onderwijs. Door research op het gebied van transforma torschakelingen werd hem, zonder exa men, het predicaat „register-ingenieur" verleend. Na laatstelijk als leraar aan de U.T.S. te Scheveningen te hebben meegewerkt aan het ontstaan en de ontwikkeling van het uitgebreid technisch onderwijs, volgde op 1 augustus 1956 de benoe- ging tot directeur te Middelharnis. Het vooruitstrevend beleid van het schoolbestuur, verschafte de heer Göbel in ruime mate de middelen om op het eiland de belangstelling voor het tech nisch onderwijs te stimuleren. Het aan tal dagschoolleerlingen steeg dientenge volge tot over de 300, terwijl het aan tal vakrichtingen met een afdeling brood-banketbakken werd uitgebreid. Bovendien werden alle cursussen ver lengd door de instelling van een vooraf gaand z.g. „algemeen eerste leerjaar" (voorschakelklassen). In nauwe samenwerking met advies commissie, bedrijfsleven, schoolpsycho logen en gewestelijk arbeidsbureau, wijdde - de heer Göbel veel aandacht aan ouderavonden (bespreking van pro blemen als zakgeld, vrije tijdsbesteding, huiswerkcontrole, sexuele voorlichting), nazorg (plaatsing van leerlingen in be drijven en opleiding voor vakexamen) en het volgen van aansluitend onder wijs (beurzen voor U.T.S., Machinisten- school e.d.). In de ruim 4 jaar, die de heel- Göbel aan de Techn. School te Middelharnis is verbonden geweest, schreef hij regel matig artikelen voor de streekpers, waarmee hij de leerlingen èn de ouders goede diensten bewees en tevens de school in het middelpunt van de be langstelling bracht. SOMMELSDIJK Onderhandse aankoop vjoning. Door de heer A. Breur, metselaar alhier is de woning van inevr. Wed. Zoeteman aan het Korteweegje, onderhands aange kocht. Hij hoopt deze woning zeer bin nenkort te betrekken. DIRKSLAND Studievereniging S.G.P. De aange kondigde spreekbeurt van de heer P. Kuyt, dir. van de Chr. Kweekschool te Gouda kan niet doorgaan. Woensdag avond wordt evenwel toch bijeengeko men; de heer D. J. Beversluis te Mid delharnis zal een inleiding houden over: „Karl Marx en zijn invloed in deze tijd." Aanvang 7.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1961 | | pagina 1