De Buskes- ideologie „Gratia 60", grootse gladiolenshow ie Middelharnis Zeldzaam luchtvaartjubileum Vakaniie Dit nummer bestaat uit zes pagina's Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 073 Wisselbeker voor de tweede keer naar A. de Wit uit Sommelsdijk Landdagen van de C.P.B. en de CJ.B.T.B Nieuwe directeur Rijks H.B.S. te Middelharnis Dhr. A. Fopma, leraar Chr. Ulo gaat met pensioen GOEDEREEDE Centrale Veiling Middelharnis |3e jaargang Dinsdag 16 augustus 1960 No. 2917 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 ^1 UU7 sToada Telefoon K 1870—2017 Glïo 187980 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BH contract cpeciaal terisl Natuurlijk hebben de meeste van on ze lezers wel eens van ds. Buskes ge- hoord Deze Amsterdamse Hervormde oredikant heeft in de loop der jaren in ons land een grote befaamheid gekre- »en door zijn nogal spectaculair en luidruchtig optreden. Afkomstig uit een streng kerkelijk-gereformeerd gezin hij is in 1899 geboren werd hij pre- diliant in de Geref. Kerken, maar in W6 behoorde hij tot de medestanders van dr. Geelkerken, die op de Synode van Assen in verband met het geschil over ,.de slang in het Paradijs" uit de kerk werden gezet en toen de Geref.' Kerken in Hersteld Verband gingen vormen. Ds. Buskes vond deze ethisch getinte kerkformatie blijkbaar nog te eng en daarom ging hij in 1938 over naar de Ned. Herv. Irerk, waar hij zich volkomen kon uitleven. Hij was inmid dels sterk onder de invloed gekomen van de dialectische theologie van Karl Bailh en hij is dat nog steeds. In de po litiek was hij aanvankelijk A.R., maar vóór de oorlog werd hij één der voor mannen van de Chr. Democratische Unie, een klein, zeer progressieve en te vens pacifistische partij. Direct na de oorl'ig ging hij met nog zes Amster damse Hervormde predikanten als vol bloed doorbraak-man over naar de Partij van de Arbeid en werd dus so cialist. Maar ook hier kon hij zich niet gelicel conformeren en daarom behoort hij tot de pacifstische oppositiegroep in deze partij. Waarom hij niet overging naar de P.S.P. (de Pacifistisch Socialis tische Partij), waar hij toch eigenlijk het meest aan verwant is, weten we niet. Hij vond zeker, dat zijn excursies door de diverse partijen nodig beëin digd moesten worden. Ds. Buskes, die een eredoctoraat in de theologie ontving en dus nu dr. Buskes is, is ongetwijfeld een knap man. Hij is een boeiend spreker, een goed schrijver en hij heeft een dyna misch karakter. IVlen zou niet zeggen, dat hij een pacifist is, want hij is altijd aan het polemiseren en debatteren. Hij houdt ervan om in de contramine te zijn. Zijn denkbeelden ventileert hij be halve in zijn vele geschriften ook in Het Vrije Volk, In de Waagschaal, De Derde Weg (het blad van de vredesbe weging van die naam) en andere perio dieken. Bovendien is hij de laatste tijd ook bekend geworden als lid van het Vara-televisie-forum, waarin hij gele genheid heeft zijn progressieve en paci fistische ideeën te propageren. Hij ver tegenwoordigt dus een bepaalde, zij het niet talrijlce, groep in ons volk, die vooral de laatste jaren nogal luidruch tig de aandacht voor zich opeist. Wanneer wij in het opschrift boven dit artikel spreken van de Buskes-ideo- logie, dan bedoelen we daarmee aan te duiden het merkwaardige ideeën-com plex, gebaseerd op socialisme, pacifis me en een bepaald type Christendom, dat voor ds. Buskes en een groep an dere intellectuelen wordt gepropageerd en waarmee zij ons land onveilig ma ken en sommigen in verwarring bren gen. Onder de aanhangers van „De Derde Weg" treffen we hoe kan het anders een aantal kopstukken aan uit de Hervormde Kerk zoals Prof. Miskotte, Ds. Kroon, Ds. K. Strijd, Ds. H. A. Visser, Ds. Nieuwpoort, Dr. Noor- denbos e.a. We hebben de stroming, die zij vertegenwoordigen, maar gemaks halve naar Ds. Buskes genoemd, omdat Mj de bekendste vertegenwoordiger er van is. Welke zijn de hoofdgedachten van deze ideologie? Ziehier een korte sa menvatting. Zij stelt zich niet aan de kant van het Oosten, dus van het Sov- jet-communisme, maar ook niet aan de zijde van het Westen, het Amerikaanse kapitalisme zij wijst zowel het Atlan tisch Pact af als als de Kominform. Zij tó zich niet kritiekloos laten activeren voor de eisen van Amerika en wenst geen Russenhaat. Zij volgt dus niet de eerste weg (Amerika) en ook niet de tweede (de Sovjet-Unie), maar de Der de Weg! Ze is dus neutralistisch tussen deze twee grootmachten en hun ideolo gie. !n geen geval wil ze denken in een zwart-wit-schema: bij de één is alles goed, bij de ander alles slecht. En om dat de volksvoorlichting veelal juist daarop is gebaseerd, wil ze het volk ob jectiever voorlichten omtrent allerlei actuele kwesties zoals de Duitse herbe wapening, communistisch China, het kolonialisme, Franco-Spanje, de Sov- jet-satellieten, de atoombewapening, ™t Midden-Oosten, de ontwapenings kwestie enz. Ze streeft naar een ver zoening tussen Oost en West en is vóór ^n Waarlijk vreedzame coëxistentie van beide. Daarom moet Nederland uit Atlantisch Pact treden en alle be wapening afschaffen. Bovendien moet maatschappij een diepgaande struc- aprveraudering ondergaan in radicaal- -wcialistische zin. Als men zich afvraagt, op welke g'onciprincipes deze ideeën steunen, dan wmt men, dunkt ons, allereerst terecht ^9 een radicaal socialisme. Daaruit al- ;^n is de grote antipathie te verklaren gen Amerika. Deze beweging is zó fel [''"Kapitalistisch, dat zij enerzijds Ikbaar de feitelijkheid ontkent, dat V.S. ondanks hun kapitalisme (of «daardoor?) de hoogste levensstan- /^an alle laijden gevonden wordt in i anderzijds sociaal-economisch sterke mate sympathiseert met com- ij^^isohe experimenten. Haar con- a j ^""'^ing t.o.v. het communisme anders onverklaarbaar. Verder ligt naar stelsel een bepaalde opvatting van het Christendom ten grondslag, speciaal van de Bergrede, die tot paci fisme leidt, d.w.z. strijd tegen oorlog en bewapening. En tenslotte speelt ook de dialectiek een grote rol evenals in de leer van Barth en in het Marxisme. Men zou dit woord kunnen vertalen met deze formule: met elkaar sprekend denken. Dit houdt in, dat alle tegenstel lingen worden gerelativeerd en in een synthese kunnen worden opgelost. Vandaar het verzet tegen zwart-wit- schema's. Bovendien houdt deze groep er een bepaalde ethiek op na, waarvan de nor men zodanig zijn, dat bij het aanleggen ervan de zwaarste kritiek altijd gericht is op de Westerse wereld: wij zijn com- munistenhaters, imperialistien, milita risten, kolonialisten, kapitalisten en' nationalisten. Wij hebben geen begrip voor de goede kanten van het commu nisme, v/e zijn slaafse volgelingen van Amerika, we zijn atoombom-Christenen enz. Gezien deze mentaliteit van Ds. Buskes CS. is het geen wonder, dat zij in hun „neutralism.e bij de beantwoor ding van de schuldvraag altijd tegen het Westen kiezen. De politiek van de blanken is steeds fout: de Nederlanders handelen verkeerd met Indonesië, de Belgen met Kongo, de Fransen met Al gerije, de Amerikanen met Cuba; de Engelsen waren in 1956 fout in de Suez-kwestie; Amerika moest comm.u- nistisch China maar erkennen, Neder land moet Nieuw-Guinea loslaten en aan Soekarno uitleveren en natuurlijk kan de politiek van Verwoerd in Zuid- Afrika tielemaal geen genade vinden in hun ogen. En zo kunnen we doorgaan. Deze ethici zijn in doorlopende oppo sitie tegen de politici. De houding van deze laatsten t.o. de Sovjet-Unie b.v. kenschetst Ds. Nieuwpoort als „schijn heilig, zelfverzekerd, eenzijdig en ideo logisch verkrampt." Men kan uit dit alles de conclusie trokken, dat de Buskes-ideologie een gevaar is voor ons volksbestaan en voor de vrijheid van het V/esten in het algemeen. Deze lieden denken blijk baar, dat ze neutraal zijn, maar ze hebben een duidelijke voorkeur voor het Oosten en een afkeer van het Wes ten. Ze verloochenen steeds hun eigen stam.verwanten, verheerlijken de iDrimi- tieve volken en kiezen de zijde van elk gekleurd volk, dat door communistische ophitsing de vrijheid wil. Ds. Buskes houdt zoveel van andere rassen, dat hij zijn eigen ras voortdurend discrimi neert. Bij hen zit het Westen steeds in de beklaagdenbank. Door hun radicaal- socialistische instelling hebben ze een bewuste, of in het gunstigste geval een onbewuste sympathie voor menig as pect van het communisme en hun merkwaardige dialectiek verleidt hen tot het accepteren van het Sovjet-com- munisme als een stelsel, dat gelijk waardig is aan de Westerse democratie. Maar zo is het niet. Een studeerkamer geleerde kan zich de weelde veroorlo ven rustig nadenkend allerlei ideolo gieën naast elkaar te stellen en volgens vaste maatstaven te toetsen, maar in de praktische politiek geldt een andere methode. De politicus dient praktisch te handelen. Hij kan niet het ene as pect van een beweging accepteren en het andere verwerpen, maar hij moet principieel vaststellen, welke gevaren ze inhoudt en dan bij verwerping ervan ze ook radicaal bestrijden. Trouwens, in het communisme hebben wij nog nimmer iets goeds kunnen ontdekken. Het is een satanisch systeem, zowel principieel als praktisch en het moet daarom te vuur en te zwaard bestre den worden. Mensen als Buskes doen daarom niets anders dan verwarring stichten. Het zijn dwaalgeesten, die zich vermeien in allerlei dialectische heen- en-weer-redeneringen, maar die zich niet moeten bemoeien met de prak tische politiek. Ze lopen de politici maar voor de voeten en belemmeren eensgezind optreden tegen het commu nistische wereldgevaar. Van theologen zou men dit toch helemaal niet ver wachten! Maar de praktijk leert, dat theologen geen oog hebben voor de praktische politiek en dat geldt met na me van de barthianen onder hen. Voor de tweede maal heeft dhr. A. de Wit uit Sommelsdijk de wisselbeker ge wonnen op de gladiolententoonstelling te Middelharnis, die vrijdag 12 en zater dag 13 augustus in de hallen van de veiling aldaar werd gehouden. Door zijn zorgvuldige kweek van de soort „Lovely Melody", die een rose kleur heeft, is dhr. de Wit erin geslaagd als overwinnaar uit de strijd te komen. Dat het voor de jury geen gemakkelijke taak geweest is, is buiten twijfel, daar de bloemen van alle inzenders er bijzonder fraai uitzagen. Toch zag dhr. Chr. Huizer uit Herkingen kans, met het hoogst gemiddeld aantal punten een radiotoestel van Philips Roxane in de wacht te slepen. De tentoonstelling werd vrijdagmiddag geopend, welke opening door de beide wethouders van Middelharnis werd bijgewoond. De voorzitter van de afdeling Goeree- Overflakkee van de Ned. Gladiolusver- eniging, dhr. P. E. J. van Weenen, hield een welkomstrede, waarin hij o.m. zei, het verheugdend te vinden, dat thans ook de verschillende stands van land- bouwwerktuigen, sproeimiddelen e.d. op de „Gratia" konden worden ge plaatst. Spr. riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, en dankte bij voorbaat allen die hun medewerking aan deze show hadden gegeven. Daar burgemeester Hordijk van Mid delharnis afwezig was, hield de loco- burgemeester dhr. M. K. van Eek een rede, waarin hij o.m. zei, dat de Gladio- lenteelt op Goeree-Overflakkee een blijvende plaats heeft veroverd, wat ook de gemeentebesturen verheugt, daar het een uitbreiding van de werk gelegenheid betekent. Spr. memoreerde een en ander uit de jaren '30, toen ver schillende landbouwers, niet wetend wat zij op hun grond moesten telen, met de bollenteelt begonnen zijn. Het bleek al gauw, dat, ondanks de vele ellende die er toen was, dat de bollen- en bloe menteelt lonend was. Reeds op 380 ha land op Flakkee wordt de gladiool ge teeld, wat 15*/o van het gehele Neder landse areaal is. Spr. besloot zijn rede met de beste wensen voor „Gratia 60". Prijswinnaars De voorzitter van de vereniging maakte na deze rede de prijswinnaars bekend. De eerste prijzen werden als volgt door de jury bekend gemaakt: Lichtrode: P. E. J. van Weenen, Nieu we Tonge; donkerrode, J. van der Wal, Melissant; donkerblauwe, K. Masten broek, Middelharnis; lichtblauwe, M. v. Keest, Stellendam; smoky, F. v. Prooy- en, Dirksland; gevlekte, A. de Wit Som melsdijk; paarsen, D. C. Admiraal Nieu we Tonge; lila, T. Tanis, Ouddorp; pri- mulus, K. Mastenbroek, Middelharnis; rose, A. de Wit, Sommelsdijk; witte, F. van Prooyen, Dirksland; zalmkleurige, A. Tanis, Ouddorp; gele, J. Hanenberg, Nieuwe Tonge; oranje, Chr. Huizer Her kingen en diversen, P. E. J. v. Weenen, Nieuwe Tonge. Verschillende sprekers maakten na de bekendmaking van de prijswinnaars van Wij leven gelukkig nog in een vrij land. Iedereen, ook ds. Buskes, mag zijn ideeën propageren. Maar er is een grens. Dit staatsgevaarlijk bedrijf, dat voor de geestelijke defensie ondermij nend werkt, moest kortweg onmogelijk gemaakt worden. Deze lieden vormen een gevaar voor onze samenleving. La ten zij in de Sovjet-Unie, in Indonesië of in Kongo hun ideeën gaan propage ren! Maar daar zouden ze geen kans krijgen. Chroestsjow, Soekarno en Loe- moemba hebben liever, dat ze het in het Westen doen. En van hun kant be schouwd, hebben ze nog gelijk ook. De zesenzestig-jarige heer F. van Marie, werkzaam bij de vrachtafdeling van de K.L.M. is maandagochtend gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubi leum. Ir. I. A. Aler speldde hem het gouden K.L.M.-insigne met drie diaman ten op. De heer Van Marie, die maandag met pensioen ging, zou de enige ter wereld zijn, die kan bogen veertig laar bij één luchtvaartmaaschappij in dienst te zijn geweest. de gelegenheid gebruik, om enkele woorden te zeggen. Ir. J. B. Mijs complimenteerde de prijs winnaars met het behaalde succes en het bestuur van „Gratia 60" met hun mooie show. Spreker zag in de toekomst wel enig perspectief betreffende de gla- diolenteelt op ons eiland en gewaagde zelfs van een eventuele mogelijkheid op Goeree-Overflakkee een bloemenveiling te creëren. Ook verschillende andere sprekers hadden waarderende woorden over deze gladiolenshow. Dhr. Van Weenen dankte na deze ge lukwensen in ontvangst te hebben ge nomen alle medewerkers aan deze gla diolenshow, inzonderheid hen die deze actie met financiële steun hadden mo gelijk gemaakt. Bijzonder waarderend sprak de voorz. over de Ned. Gladiolus- vereniging, die in deze aangelegenheid de ruggesteun is geweest. Spr. hoopte dat deze steun zal resulteren in een toe nemend aantal leden van de vereniging op Goeree-Overflakkee. Grote belangstelling. Al dadelijk na de opening van de ten toonstelling bestond er een grote be langstelling voor. De aanblik die de an ders zo kale veilinghallen boden, was vervangen door een schitterende bloe- menweelde. Overal in het rond stonden de grote vazen met de kleurrijkste bloe men, die door de zorg van de kwekers er bijzonder mooi uitzagen. De zacht- rode naast de gele en witte en de zalm- kleurige naast de blauwe, vormden te zamen een fascinerende kleurenschake- ring. De bloemen stonden trapsgewijze opgesteld, zodat alles voor de bezoekers goed zichtbaar was. Er waren ongeveer 120 inzendingen waarvan de voornaam ste soorten waren: Lustige Witwes, Ei senhowers, Nieuw Europa, Aristocrat en Scarlet Leader. Ook waren er op deze tentoonstelling verschillende stands met landbouw- werktuigen en de nieuwste technische snufjes op het gebied van de bollenteelt. Deze gladiolenshow kan zeer geslaagd worden genoemd en heeft de talrijke bezoekers bijzonder voldaan. Op woensdag 17 en donderdag 18 augustus houden de Christelijke Platte- landsmeisjesbond (C.F.B.) en de Chris telijke Jonge Boeren- en Tüindersbond (CJ.B.T.B.) in Borculo hun landdagen, onder het motto: „Jeugd en perspec tief." Op de eerste dag wordt een beoor delingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland gehouden en een ten toonstelling geopend. De burgemeester van Borculo opent de tweede dag de ochtendbijeenkomst met een toespraak, waarna de Groninger hoogleraar prof. dr. A. F. Lekkerkerker zal spreken over „Jeugd en perspectief". Op deze dag begint tevens een actie voor een eigen bondsbureau. In de middaguren worden melkwed- strijden om het kampioenschap van Gel derland gehouden. Hierna worden tij dens een plattelands modeshow zelfge maakte kledingstukken getoond, waar bij een Gelderse kampioene zal worden gekozen. Na de opvoering van een zigeu- nerspel onder de titel „Stefan Borkos" wordt de dag besloten met vuurwerk. Stellendamse visser kreeg vliegtuig vleugel in het net Verleden week kreeg het vissersvaar tuig SL 31 een vlietuigvleugel in het net. Het vaartuig bevond zich toen tus sen Hoek van Holland en Scheveningen ongeveer 2'/2 mijl ten N.O. van deMaas- brulboei. De vissers vonden dit niet erg leuk, in de eerste plaats om de schade aan het vistuig, dat vrijwel volkomen werd vernield en vooral niet, omdat men meende dat er een rek met bommen aan bevestigd was. Fer radio Scheveningen werd het geval doorgegeven, waarna in allerijl de Mijnopruimingsdienst uit Den Helder vertrok terwijl intussen de S.L. 31 naar Hoek van Holland koers zette. Bij onderzoek van deskundigen bleek de vrees voor onontplofte munitie on gegrond. Het vliegtuigdeel van 3 x 2'/2 meter groot en bleek reeds lang in zee te hebben gelegen. Voor de vissers was het een onfortuinlijke vangst. De heer A. de Wit met de wisselbeker van de Gratia-gladiolententoonstelling die hij vorige week voor het tweede jaar wist te veroveren als teler van de mooiste bloem van de „Gratia 60". Bov endien ontving de heer De Wit de prijs van de gemeente Midd&ha7'nis, een fraaie zilveren sigarettendoos. RIJMEN VAN TIJMEN MIDDELHARNIS Tot directeur van de Rijks H.B.S. te Middelharnis is benoemd de heer T. F. Hut, thans Conrector aan het Winkler- Prins-Lyceum te Veendam. De heer Hut volgt de oud-directeur, de heer H. C. J. van Nierop op en zal per 1 september a.s. deze functie aan vaarden. De heer A. Fopma te Sommelsdijk, leraar aan de Chr. Ulo te Middelharnis, hoopt per 1 sept. a.s. deze school met pensioen te verlaten. In verband met het feit, dat de heer Fopma ruim 26 jaar aan genoemde school verbonden is geweest zal men deze gebeurtenis niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Blijkens een tweetal advertenties el ders in ons blad geplaatst, worden alle ouders van leerlingen en oud-leerlin- gen uitgenodigd op een afscheldsbij een komst bijeen te komen op woensdag 24 augustus a.s. in de hal van de Chr. Ulo, Julianaweg 57 te Middelharnis. Op donderdag 25 augustus heeft een gezel lig samenzijn plaats in dezelfde hal, waar de heer Fopma afscheid hoopt te nemen van zijn oud-leerlingen. Voor bijzonderheden leze men de be treffende advertenties. DIRSLAND Burgerlijke stand. Geboren: Neeltje d. V. K. J. Stander en M. T. van Vliet; Paul Hendrik z. v. F. G. Wiese en C. v. Driel; Maarten z. v. C. Jongejan en C. Grootenboer; Laurens Cornells z. v. P. van Dam en T. Keijzer; Adriana d. v. A. Faasse en J. Troost; Neeltje d. v. A. N. Bazen en M. Westdijk. Ondertrouwd: H. G .Strating, 30 j. en H. C. Polderman, 25 j.; A. M. v. d. Kroon 21 j. eri T. M. Smits, 17 j. Overleden: Johannes Troost, 62 j., echt genote van J. Franke; Gerardus M. van Oorschot, 62 jaar, echtgenoot van A. M. de Wit; Arend van den Berg, ongehuwd, 71 jaar. STELLENDAM Gevallen. Tijdens zijn werkzaamhe den in de gemeentelijke vismijn had vrijdag de heer L. van Wezel het onge luk, terwijl hij op een ladder stond, dat deze onderuit schoof, waarbij Van We zel kwam te vallen en zijn been zoda nig bezeerde dat hij per auto thuis ge bracht moest worden om zich onder ge neeskundige behandeling te stellen. Maandag is hij voor verdere behande ling naar het ziekenhuis geweest. Benoemd. Met ingang van 1 sept. is postcommandant der rijkspolitie J. Spaargaren benoemd te Rijpwetering. De heer Spaargaren is 2 jaar en 4 maan den te Stellendam woonachtig geweest. Waar Amerika. Na een vakantie van 4 maanden bij haar familie te Stellen- dam te hebben doorgebracht, hoopt mevr. de wed. A. Brinkman-Menheer a.s. woensdagavond 17 aug. des avonds om 11 uur met een vliegtuig van Schip hol te vertrekken naar haar woonplaats Winnipeg. Terug uit Afrika. De heer A. Meijer is met vrouw en zoontje zaterdagavond j.l. bij zijn dochter alhier uit Johannis- burg aangekomen voor een vakantie en tevens familiebezoek van enkele maanden. De familie Meijer is in 1951 geëmigreerd naar Zuid-Afrika. Wij wen sen hen een prettige vakantie toe in Holland. De ZETTER had een punt gezet. Een week geen loden alfabet. Hij bleef goed op z'n puntje staan: Nu eerst eens met vakantie gaan. De rust moest letlerlijk genomen. Het was er eindelijk van gekomen. De DRUKKER drukte elk de hand, En toog op reis door Nederland. Geen drukte en een week geen druk, Geen drukwerk, geen machines stuk. Maar in het drukkend drukkersleven. Zich aan de rust eens overgeven. De DRUKPERS stond een weekje stil. Voor zo'n geval geen peuleschil Want altoos lopen ze gesmeerd, En worden haast door haast verteerd. Geen piepend knarsen van de stangen Wat kan een drukpers meer verlangen? De REDACTEUR sloot goed z'n deur. Een week aan 't hoofd eens geen gezeur. Geen gloeiend hete telefoon. Dat is een beetje ongewoon. Geen akelig gepas, gemeet. En geen gedraaf, gezwoeg, gezweet. Er is iets wonders aan de hand. 't Is de vakantie van de krant. Maar WIJ, we zaten met de last. We misten een geziene gast. We wisten ongeveer een week. Heel weinig af van onze streek. Vanavond roepen Pa, Moe, Zus: Hoera, de krant ligt in de bus TIJMEN. Alg. Ned. Bouw-Bedrijfsbond. Te Goedereede werd op 1 aug. een afdeling opgericht van de algemene Nederlandse Bouw Bedrijfsbond. Het bestuur: J. Men heer. Brandweeroefening. Maandag 8 aug j.l. hield de Goereese Vrijwillige Brand weer haar jaarlijkse oefening. In Goeree komen weinig branden voor maar 'het is toch noodzakelijk, dat de brandweer mannen hun best doen en het materiaal wordt geprobeerd. De jeugd heeft er weer eens heerlijk van genoten. Veel natte jongens en meisjes, doch de moe ders zullen er wel niet zo blij mee ge weest zijn. OUDDORP Op zaterdag 20 augustus 1960 zal de muziekver. „Concordia" een concert op het dorp geven, waaraan zal worden medegewerkt door de muziekver. „Apol lo" uit Nieuwe Tonge en Goedereeede. Om 19.00 uur zal door de drie ver. een muzikale rondgang door de gemeen te worden gemaakt. Tijdens het con cert zullen er speldjes worden verkocht waarvan de opbrengst zal komen aan de muziekvereniging „Concordia". OUDE TONGE Opbrengst collecte. De getioudeni collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor de Oecumenische Raad heeft op gebracht de som van 95.62; en de maandelijkse collecte in augustus heeft opgebracht de som van 140.57; In het busje bij de bandrecorder over juli de som van 59.31. VIENVEILING VAN DINSDAG 16 AUGUSTUS Middel 11.52; Drielingen 16.57; Aanvoer lO.OOOkg; Rijnsburger plantui (boven maat) 12.49; Aanvoer 1500 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 1