e Amerikaanse presidents verkiezingen Gewijzigde statuten N.V. Brugverbin- ding notarieel vastgesteld r---------------------N Incident met de R.U. 47 in de Veiligheidsraad CLr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Gemeenten Schouwen-Duiveland officieel tot de N.V. toegetreden Rondvaarten op het Haringvliet langs de DELTAWERKEN en STRAND van Rockanje FLAKKEESE RONDVAARTDIENST STELLENDAM Dinsdag 26 juli 1960 No. 2913 üINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 uuf «WBdi TelelooB K 1870—2017 Qixo 187*t8 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BH coMtract «peciaal tariel 1. et is wel bijzonder jammer, dat de erikaanse presidentsverkiezingen, tiet eerste halfjaar de gemoederen de politiek in de V.S. beheersen en rdoor een krachtig optreden van de ering remmen, op zo'n ongelukkig stip vallen. Meer dan ooit is thans doelbewust en energieke buiten- dse politiek nodig. De spanningen in wereld stijgen: de koude oorlog met Sovjet-Unie wordt met de dag war mer Cuba vormt een enorme bedrei- Lg' voor de V.S., niet door eigen kracht ar door de infiltratie van de Russen uit de Kongolese kwestie kunnen akkelijk ernstige internationale wikkelingen voortkomen. Maar het ligt er, dat Eisenhower demissio- f is en dat pas in januari 1961 de uwe president zal optreden. Een tpunt is, dat de Democraten ten op- hte van de Sovjet-Unie zelfs een chtiger politiek voorstaan dan Eisen- er, zodat hij op dit punt niet gauw moeilijkheden zal komen. "e belioeven hier niet aan te tonen, de persoon van de nieuwe presi- t en die van zijn ministers niet al- n van buitengewoon groot belang voor de V.S., maar voor de gehele reld. De U.S.A. zijn nog steeds het ditigste land. Hun ingrijpen bete de in 1945 de vernietiging van de _clit van Duitsland en Japan en hun "itaire positie heeft tot dusver ook overweldiging van de vrije wereld or het Sovjet-communisme verhin- d. Zonder de V.S. zou naar de ns gesproken West-Europa en dus Nederland al lang verzwolgen zijn -r de Sovjet-Unie en zouden wij ver- edelijk allen reeds naar Siberië zijn eporteerd, want dat is daarvan de sequentie. Gezien dus het grote be- g, dat wij hebben bij deze verkie- gen, lijkt het ons ten gerieve van e lezers gewenst eens een uiteenzet- g te geven van de Amerikaanse atsinrichting, de partijverhoudingen de wijze van verkiezing van de pre- ent, waarbij dan ook een stukje his- ie onvermijdelijk is. ot 1600 was het grondgebied, dat de Verenigde Staten heet, uitsluitend oond door Roodhuiden of Indianen. 1587 stichtte de Engelsman Walter leigh er de eerste kolonie op de ikust. Ter ere van Koningin Elisa- th 1, die toen over Engeland regeerde die ongetrouwd was, noemde hij die lonie Virginia (naar het Engelse ord virgin maagd). De nederzet- g breidde zich uit en werd al spoedig euw-Engeland genoemd. Maar er amen ook andere kolonisten, n.l. llanders, die in 1626 op het eiland nhattan de plaats Nieuw-Amster- m stichtten, de hoofdstad van de ko- ie der West-Indische Compagnie euw-Nederland. De Engelsen konden moeilijk verkroppen en in de Twee- Engelse Oorlog (1665—1667) verover- n ze Nieuw-Nederland, waarna de ofdstad Nieuw-Amsterdam de naam ;g van New-York, naar de hertog York, een broer van de Engelse ning. 'en eeuw lang heeft Engeland deze lonie, die zich uitbreidde tot 13 ge- den, in bezit gehad. Omstreeks 1750 ren er al 1.300.000 inwoners, waar- 300.000 slaven. Engeland regeerde ter zo dictatoraal over deze kolo- 'n, die niet uit gekleurde rassen, ar uit blanken bestonden, dat dit in 6 leidde tot de Amerikaanse Vrij- ■rcidsoorlog onder leiding van George Washington en Benjamin Franklin. Op uli 1776 verklaarden de koloniën zich afhankelijk en deze dag wordt elk r nog feestelijk gevierd als de „In dependence Day". De Engelsen verloren oorlog en in 1783, toen de vrede ge- ten werd, was de vrijheid definitief rkregen. Washington werd de eerste esident en naar hem is de hoofdstad noemd, die in 1801 de regeringszetel rd. Deze stad is geheel zelfstandig en hoort tot geen enkele staat. Zelfs bben de burgeers ervan geen stem- 'ht! Itt de loop der jaren breidde het "ndgebied der V.S. zich steeds verder ar het westen uit. De Indianen wer- n in vele gevechten uitgeroeid of «ven aan allerlei ziekten, alcoholis- en armoede. Van de 170 miljoen oners zijn er momenteel nog onge- «r 350.000 Indianen, waarvan 700/0 D gemengd ras (z.g. mestiezen). De orme groei van de bevolking is oMzakelijk veroorzaakt door immi- tie uit Europa. Volgens cijfers van 120 waren er van de immigranten 40 ™Joen van Engelse, 16 miljoen van *itse, 11 miljoen van Ierse, 4 miljoen «olse en 3 miljoen van Nederlandse »mst, benevens nog Fransen, Zwe- Russen, Tsjechen enz. De V.S. vor en dus een wonderlijk mengsel van ^terlei volken, maar het merkwaardige 3 dat vrijwel iedereen, die er binnen- yt, spoedig geassimileerd is en zich -M alles Amerikaan voelt. Vooral het derwijs is in zeer sterke mate ge- op de opvoeding tot honderd per- Amerikaans staatsburger. expansie van de 13 oorspronke --f uc uyvueuiiië lul üuiiuï; Amerikaans staatsburger. '.f"^ expansie van de 13 oors. staten aan de oostkust geschiedde ^en vlot tempo. Omstreeks 1850 om- «en de V.S. het tegenwoordige grond- °'ed, d.w.z. dat ze doorgedrongen Wen tot de westkust, dus tot de Paci- Het laatste gebied was Californië. ™slotte waren er 48 staten en daarom In de aula van de Technische School te Middelharnis zijn al vele minder en meer belangrijke vergaderingen gehouden; wij menen echter dat de belang rijkste wel die van j.l. maandagmiddag is geweest toen de vertegenwoordigers van de Aandeelhouders der N.V. Brug verbinding er bijeen waren, om de ge wijzigde statuten notarieel vast te stellen en te ondertekenen. Op grond van deze wijziging traden de gemeenten van Schouwen-Duiveland officieel tot de N.V. toe. Van beide eilanden waren vrijwel alle aandeelhouders en commis sarissen aanwezig, die in een grote kring tegenover de tafels van het dage lijks bestuur (de gedelegeerden) zaten geschaard, wat de eerste maal was, dat de N.V. van deze complete vorm bijeen was. Na het verlijden van de akte werd stemming gehouden voor commissarissen en gedelegeerd commissarissen uit Schouwen-Duiveland, wat alles zeer vlot verliep. De pres. commissaris de heer F. D. Sieling heette de aandeelhouders wel kom, inzonderheid de heren uit Schou wen-Duiveland, die vrijwel uit iedere gemeente van het genabuurde eiland tegenwoordig waren. Spreker zette het doel van de bijeenkomst uiteen waar van het hoofdpunt was het passeren van de akte voor de gewijzigde statuten wat nodig was, om de gemeenten van Schouwen-Duiveland in de N.V. op te nemen. Lag het eerst in de bedoeling deze historisclie bijeenkomst op Schou wen-Duiveland te organiseren, dit kon niet, omdat dit eiland buiten het terri toir van de notaris te Middelharnis ligt, die de wijziging van de statuten heeft gereed gemaakt. De voorzitter gaf dan het woord aan notaris mr. J, M. Hempenius, die de statuten voorlas, waarna deze door de gedelegeerden werden getekend. Als getuigen traden op de burgemeesters H. Bos te Dirksland en W. M. v. d. Harst te Ooltgensplaat, die de akte mede ondertekenden. Als eerste complimenteerde notaris Hempenius met deze belangrijke tot stand gekomen zaak. Hij bracht dank Vertrek haven Stellendam dage lijks, behalve zondags n.m. 2 en 4 uur. Tarief: Volwassenen f 1,90 Kinderen f 1, Voor gezelschappen kan (op aan vraag) des morgens woi-den ge varen. Inlichtingen: Telefoon (01879) 233 - 379 - 305 voor de hulp bij het opstellen van deze gewijzigde statuten; in het bijzonder aan de secretaris burgemeester van Hofwe- gen te Nieuwe Tonge, die hem had bij gestaan toen de directeur dhr. Jan Knape Mzn. uitstedig was. De voorz. bracht de notaris wederke rig dank en verheugde zich, dat Schou wen-Duiveland thans officieel deel uit maakte van de N.V. Brugverbinding. Stemmingen Dan volgde de stemming voor benoe ming van commissarissen in verband met de toetreding der gemeenten Schouwen-Duiveland. De uitslag was daarvan als volgt: (achter de naam is het aantal stemmen opgegeven, alléén van de gekozenen, de andere stemmen zijn verwaarloosd). Bruinisse: burg. C. H. v. d. Linde (462); Brouwershaven: burg. J. L. van Leeu wen (465); Burgh: burg. Jhr. A. C. van Citters (454); Duivendijke: dhr. Boot (462); Dreischor: burg. A. H. Vermeulen (431); Elkerzee: wnd. burg. C. Padmos (427); EUemeet: wnd. burg. J. M. Dale bout (475); Haamstede: burg. Jhr. R. J. H. Q. Roel (475); Kerkwerve: burg. S. Francke (428); Nieuwerkerk: burg. J. A. V. Dienst (412); Noordgouwe burg. N. A. V. Wijk (475); Noordwelle: weth. A. P. Akkerdaas (418); Oosterland: burg. S. W. A. Lauwerse (475); Ouwerkerk: burg. J. Romeyn (475); Renesse: burg. mr. G. P. Lunsingh Tonckens (462); Serooskerke wnd. burg. J. Klompe (473); Zierikzee burg. mr. F. Th. Dijck- meester (462); Zonnemaire wnd. burg. J. L. van Leeuwen (475). Dan moesten er 3 gedelegeerde com missarissen worden gekozen voor Schouwen-Duiveland, waartoe de Flak- keese commissarissen besloten blanco te stemmen, om dit geheel aan het gena buurde eiland over te laten. Uitgebracht werden 22 stemmen waarvan 9 blanco (Flakkee) zodat er 13 geldige stemmen over waren. De 3 commissarissen die uit de bus kwamen met volstrekte meer derheid waren burg. Dijckmeester van Zierikzee; burgemeester Lunsingh Tonc- kers van Renesse en burg. van der Lin de van Bruinisse. (De laatste was niet aanwezig). Historisch overzicht De pres. comm. sprak zijn dank uit, dat alles met één stemming verlopen was. Hij deelde mede, dat als voorlopig bestond tot voor kort de vlag van de V.S. uit 13 banen (de 13 oorspronke lijke staten) en 48 sterren (de 48 sta ten), zodat ze genoemd wordt de „Stars and Strips". Men heeft echter kortgele den de vlag moeten veranderen, omdat in 1958 Alaska en dit voorjaar Hawaii als resp. 49e en 50e staat werden toege laten. We kunnen hier natuurlijk de ge schiedenis van deze machtige republiek niet op de voet volgen. Alleen moeten we nog iets zeggen over het negerpro bleem. Er wonen 14 miljoen negers in de V.S., merendeels afstammelingen van de vroegere slaven, die op de ka toen- en suikerplantages in de Zuide lijke staten werkten. Doordat men in het noorden sterk tegen de slavernij was, brak in 1861 de z.g. Secessie- of Slavenoorlog uit, die vier jaar duurde en waarin de Noordelijken onder presi dent Lincoln de overwinning behaalden. Deze burgeroorlog, die in totaal aan 600.000 mensen het leven kostte, heeft tenslotte de eenheid van de republiek niet kunnen breken. Maar helaas is na een eeuw het negerprobleem nog steeds niet definitief opgelost en speelt het nog altijd e enrol ook bij de presidents verkiezingen. Wel is de slavernij in 1861 afgeschaft, maar van algehele gelijk stelling is in menige staat nog geen sprake. Men denkt slechts aan de actie van gouverneur Faubus enkele jaren geleden in de staat Alabama en speci aal in de hoofdstad daarvan Little Rock. Zo is in de loop der jaren deze repu bliek uitgegroeid tot de machtigste staat van de wereld: militair, economisch, fi nancieel. In twee wereldoorlogen gaf haar militair apparaat de beslissing. Haar industrie is de meest imposante ter wereld. Financieel houdt ze een groot deel van de wereld overeind en maakte ze ook de wederopbouw van West-Europa mogelijk, wel een bewijs, dat de z.g. kapitalistisch maatschap- pijvorm nog niet zo slecht werkt als van socialistische en communistische zijde steeds beweerd wordt. Staatsrechtelijk vormen de Verenigde Staten, zoals de naam al zegt, geen eenheidsstaat, maar een statenbond, een federatie van 50 semi-onafhankelijke deelstaten, die elk hun eigen regering hebben met een gouverneur en een congres. Zij vormen de grondslag voor de nationale regering, meestal de federale regering genoemd, want zij kiezen de Senaat, het Huis van Afgevaardigden en de president. Wij hebben dus in Europa praktisch steeds te maken met de Unie en niet met de afzonderlijke staten. Speciaal inzake de buitenlandse politiek en de defensie kent het buitenland alleen de regering van Washington. Aan het hoofd van de republiek staat de president, die volgens een getrapte methode door het hele volk gekozen wordt voor een periode van vier jaar. Sedert enkele jaren mag hij maar één maal herkozen worden. Voorheen was dat anders en zo kon Roosevelt, die in 1932 president werd, in 1936, in 1940 en in 1944 herkozen worden. Elsenhower is in 1952 president geworden, werd in 1956 herkozen, doch is nu niet herkies baar. Hetzelfde is het geval met de vice-president, die moet invallen als de president tussentijds overlijdt, zoals in april 1945 met Roosevelt plaats had, toen diens vice-president Truman hem plotseling moest opvolgen. Voorheen was de vice-president een weinig bete kenend man. Roosevelt b.v. had Tru man vrijwel overal buiten gehouden. Gedurende de regering van Eisenhower veranderde dit, in verband met diens karakter en zwakke gezondheid en daarom werd Nixon een bekende en in vloedrijke figuur. De Amerikaanse president is een zeer machtig man. Zijn positie is heel anders dan die van de Europese republieken, uitgezonderd momenteel die van De GauUe in Frankrijk. Zo is b.v. in West- Duitsland Adenauer de man, die de la kens uitdeelt, terwijl de Bondspresident slechts een ornament is. Alzo niet in Amerika. Hij is tegelijk staatshoofd, mi nister-president en partijleider. De mi nisters zijn aan hem verantwoording schuldig en niet aan het Congres. Hij benoemt alle hoge functionarissen en heeft de leiding van de buitenlandse politiek en van de defensie. Zijn macht is dus zeer groot, maar niet onbeperkt, want de V.S. zijn tenslotte een demo cratie. boekhouder voor de N.V. was benoemd de heer H. J. Kuil te Middelharnis (ad ministrateur Binnenhof) De heer Sieling gaf dan een kort his torisch overzicht over de bemoeiingen uit het verleden tot het heden om een brugverbinding tot stand te brengen. Hij deed dit inzonderheid voor de af gevaardigden van Schouwen-Duiveland; we onthouden ons dit weer te geven, omdat de geschiedenis op ons eiland overbekend is. Spr. bracht veel lof aan ir. Maris, hoofddir. van de Rijkswater staat voor de vlotte medewerking voor vervroegde brugbouw. De 11e juli 1960 noemde hij een historische dag toen te Den Haag de finantiële overeenkomsten konden worden getekend en de dag van heden eveneens, nu Goeree-Overflak- kee en Schouwen-Duiveland in de N.V. Brugverbinding een onverbrekelijk ge heel vormen. Nauwe samenwerking Burgemeester P. W. Hordijk hield een korte speech, waarin hij er op wees dat er door de komende brugverbinding grote toekomstmogelijkheden liggen. Opgesloten lagen de eilanden bepaald niet, van ontsluiting is ook niet geheel sprake, omdat de technische ontwikke ling, vooral op agrarisch gebied is doorgegaan. Met de versnelde brug bouw worden echter weerstanden (veer boten) verbroken; het passeren van de akte geeft wenkende perspectieven t.o. van intensief bodemgebruik en verrui ming werkgelegenheid. De arbeidsre serve die er is bergt in zich versterking van de stedelijke agglomeraten, en ver zwakking van de eigen streek. Aan het laatste zal een halt moeten worden toe geroepen. De samenwerking met Schouwen- Duiveland had sprekers bewondering; mede door dit eiland is de doelstelling bevorderd tot versnelde bouw van de brug. De bestuurlijke samenwerking tussen de twee eilanden dient nog nau wer te worden betoogde spreker, t.o. van werkgelegenheid, bodemgebruik, toe- ristenverkeer, visserij, woonfunktie, in dustrialisatie enz. Spreker drukte daar toe zijn wensen uit en hoopte dat men ook oog zal hebben voor het streek eigene, opdat men t.z.t. zal zeggen: „ze zijn toch, bij alle veranderingen, zich zelf gebleven." Nagestreefd doel bereikt Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees ter van Zierikzee bracht hulde aan de gedelegeerden van de N.V. Brugverbin ding, inzonderheid aan de pres. com missaris, dat het nagestreefde doel thans verwezenlijkt kan worden. In voorgaande jaren is niet aan Schou wen-Duiveland gedacht; de ramp en de daarop volgende Deltawerken zijn aan leiding geworden om in dit spel mee te spelen. Op Goeree-Overflakkee is met groot doorzettingsvermogen gewerkt betoogde spreker en Schouwen-Duive land laat zich gaarne in dit elan mee slepen, aldus spreker. De prachtige samenwerking die is ontstaan, beperkt zich niet alleen tot de brug, maar in een groot aantal neven- aspecten, die nog meer van belang kun nen zijn. Als bestuurders van de N.V. èn als gemeentebestuurders ligt er een schone taak om alles wat met de brug samenhangt te bestuderen en er uit te halen wat er in zit, óók, om bepaalde ontwikkelingen die minder gewenst zijn tegen te gaan. Burgemeester Dijckmees ter hoopte eveneens op een verdere vruchtbare samenwerking tot groter nut en welvaren van beide eilanden. De pres. commissaris de heer Sie ling dankte voor het gesprokene en voor het prettige verloop van deze ge wichtige bijeenkomst. Hij deelde mede dat in september a.s. de gedelegeerde commissarissen de onderdelen voor het werk in de toekomst nader zullen door spreken waarna hij de vergadering sloot. V URAA 6 'T EENS IN (+}WED.KURViNKSDR0él5TER>J ^"-^ KERKSTRV160 - OU'bbOttP DIRKSLAND Burgerl. stand. Geboren: Maarten z. V. M. Blok en L. Jonge jan; Willem Leendert z. v. L. W. Hoogmoed en M. P. Jansen; Willem Jozua z. v. J. H. de Wit en J. EUenbaas; Johanna Fennlgje d. V. P. Hagendoorn en J. Hoogenkamp; Adriaantje Jannetje d. v. T. van 't Hof en G. Blok; Neeltje d. v. K. J. Stander en M. T. van Vliet. Getrouwd: A. van Antwerpen 29 jaar en G. Lugtenburg 23 jaar. Overleden: Cornelia Keijzer 42 jaar, echtg. van H. Brinkman; Johanna Maria Leijdens 74 jaar ongeh.; Adrianus de Ruiter 82 jaar man van T. den Hollan der. Uitslag aanbesteding ten gemeente- huize te Dirksland op maandag j.l. voor de aanleg nieuwe weg aan de Bosdreef met riolering: Fa. Bezuijen Ouddorp 35.700; Mans Melisant 37.400; Dijkers Middelharnis 37.900; Miilder Sommelsdijk 37.600; Mooljaart Oude Tonge 38.600; Pulle- man Oude Tonge 41.503; Smit Co. Papendrecht 39.260; Verduin Dor drecht 43.000. Begroting 37.900. Gunning aangehouden. HERKINGEN Uitslag aanbesteding. Bij de gehou den aanbesteding op j.l. maandagmid dag ten gemeentehuize waren de in schrijvers als volgt: voor het aanleggen van een nieuwe weg met riolering dus gedeelte weg uitbreidingsplan aan het Fort: Fa. Bezuijen Ouddorp 35.200; Verduin Dordrecht 44.000; Pulleman Oude Tonge 43.500; Mooljaart Oude Tonge 40.000; Mans Melissant 34.858; Mulder Sommelsdijk 34.050. Begroting 34.434. Gunning aangehouden. Voor de afrit Peuterdijk-Onderlangs was de uitslag als volgt: Verduin Dor drecht 5000,Pulleman Oude Tonge 4279,—; Mooljaart Oude Tonge 4500,—; Mans Mehssant 4242,—; Mulder Sommelsdijk 4200,Dijkers Middelharnis 4500,Begroting 4500,De laagste voor beide werken is fa. Mulder te Sommelsdijk. De gun ning is aangehouden. Slopen woningen. Met het slopen van de woningen van wijlen B. v. d. Linde en de woning v.h. bewoond door D. Mierop aan de Peuterdijk is van ge meentewege een aanvang genomen. Kerkdiensten. A.s. vrijdag 29 juli des avonds half acht hoopt in de Geref. Gemeente voor te gaan ds. Chr. van Dam van Rotterdam, alsdan zal er voorbereiding van het H. Avondmaal zijn, a.s. zondag hoopt voor te gaan ds. C. Molenaar van Moerkapelle, des v.m. 10 uur H.A., en 6 uur Doopsbed. tevens zal er een extra collecte gehouden wor den voor de chr. school in beide dien sten. In de Herv. kerk hoopt 9.30 en 2.30 uur voor te gaan ds. B. J. Zaal met in beide diensten extra collecte. MELISSANT Kerkdienst. A.s. donderdag 28 juli des avonds 7 uur hoopt in de Geref. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. STELLENDAM Uitstapje. Door de afd. Stellendam van het Ned. Roode Kruis onder leiding van dr. L. L. Kreling is zaterdagmiddag een rondrit georganiseerd voor de ouden van dagen van 68 jaar en ouder. Hiertoe was door het bestuur een be roep gedaan op alle Stellendamse auto bezitters om zich hiervoor enkele uren met hun auto beschikbaar te stellen. Door de spontane medewerking was het daardoor mogelijk, dat zaterdagmiddag om 2.30 uur een kolonne van 38 auto's vertrok met ruim 100 ouden van dagen met als doel de Deltawerken. Vla de baileybruggen was men spoedig op de bouwput gearriveerd waar de heer Vooys en Sul van de Rijkswaterstaat zo bereidwillig waren op het bouwterrein een uiteenzetting te geven. Nadat men ongeveer een uur op de bouwput ver- Tijdens de zitting van de Vei ligheidsraad waarin het incident met de op 1 juli j.l. neergescho ten Amerikaanse RU-47 werd behandeld, zaten de bontgenoten van de inzittenden van het toe stel op de publieke tribune. Somber luisterden zij naar de Russische onder-minister van Buitenlandse zaken Koetsnetsof (links) die de fiolen van zijn toorn over Amerika uitstortte. Het waren v.l.n.r., mevrouw Philips, Mckone, Palm, Goforth, Olmstead en Posa. toefd had, begon een rondrit via het Havenhoofd van Goedereede, door de Oostdijk naar Ouddorp. Hier maakte men een rit over de grote Zeedijk die na de ramp van 1953 is aangelegd, waarna de terugtocht begon. Om on geveer 5 uur arriveerde men weer te Stellendam in het verenigingsgebouw 't Haegse Huus, waar de leden van de Herv. Vrouwenvereniging de koffie klaar hadden. Onder het genot van een verversing en een rokertje verbleef men enige tijd in genoemd gebouw, waar de voorzitter dr. Kreling de aanwezigen toesprak. Spreker zei o.m. dat het wel moeilijk geweest was om dit alles te re gelen, maar dat het de leden van de kolonne een vreugde geweest was om dit alles te kunnen bereiden. Op een vraag aan de oudste deelnemer de heer M. Kievit (die op 21 augustus a.s. 89 jaar hoopt te worden) of hij niet moe was geworden, deelde deze mede dat dit niet het geval was, waaruit spr. con cludeerde dat de jongeren dan vanzelf niet moe waren. Hierna dankte spreker de autobezitters voor hun spontane me dewerking, alsmede het personeel van het gemeente-secretarie voor de mede werking die men had mogen ondervin den. Vervolgens reikte dr. Kreling aan 9 personen de Landsteinerpenning uit, t.w. aan C. den Eerzamen, J. v. d. Wal, D. Kurvink, G. Roon, Mevr. J. Oskam- Troost, Mevr. A. Jansen-v. d. Nieuwen- dijk, A. de Goede, M. Troost en A. Kruik. Verder sprak de heer D. Verbiest na mens allen die van deze middag hadden genoten dr. Kreling toe, en zegde hem voor alles dahk. Woningbouw. Voor rekening van de heren J. v. Heest; de heer Snip; A. v. d. Hoek, D. Verbiest en A. Spuij Pzn. zul len nieuwe woningen gebouwd worden aan de Deltastraat. Het werk zal uit gevoerd worden door de fa. de Blok en Tieleman. Deze week hoopt men met de werkzaamheden een aanvang te ma ken. 4e prijs. Zaterdag j.l. behaalde de Jeugd-E.H.B.O, op een landelijke wed strijd een 4e prijs met 338 punten. De wedstrijd werd gehouden in het Henry Dunant-huis in Zeist. Kamperen. De hoogste klassen van de Ned. Herv. School, onder leiding van het hoofd der school dhr. Minderhoud, dhr. Hartman en de leidsters der kleu terschool hopen a.s. donderdagmorgen voor drie dagen te vertrekken naar Lunteren. Ze worden met de Rond vaartboot „Lodewijk" naar Hellevoet- sluis gebracht en vandaar gaat het per bus naar het kampeercentrum. Wij wensen de leerlingen en leiders prettige dagen en een behouden thuis komst. Concierge. Met ingang van 1 aug. a.s. is tot concierge van 't Haegse Huus aan gesteld dhr. P. Erkelens in de plaats van dhr. J. v. d. Mast. OUDDORP Geslaagd. Onze dorpsgenoot W. Tanis Jz., momenteel in Zwitserland vertoe vende, is geslaagd voor het vestigings- vakdiploma Horlogemaker. Wedvlucht. Zaterdagmiddag j.l. hield de postduivenvereniging „De Trekvo gels" een wedvlucht vanuit Sittard 162 km. Uitslag: P. Mierop 1, 2, 5, 8, 10, 20, 22; Gebr. Verduin 3, 13, 17; J. Kapteijn 4, 6, 12, 16; W. Kievit 7, 9, 23; C. Tanis 11, 21; Geloof v. Wijk 14, 15; B. Dors man 18; Westhoeve Grinwis 19. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. Woensdagavond hoopt voor te gaan in de bediening des Woords ds. P. Blok van Dirksland in de Geref. Gemeente. Aanvang 7 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 1