»e et stervend kolonialisme VOOP r Ui f KONINGIN BEZOEKT TWENTE De heer Willem van Baaien veeriig jaar bij de R.T.M. Zonnebrillen LOOFDOODASEPni DENOLINE SPECIAAL j ASEPTA ffie f: In augustus weer harde rijksdaalders Dinsdag 5 juli 1960 No. 2907 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavotul ;teeds Een f eciale i? altijd 56 per on 20 met Echtpaar J. L. van Rossum- Volaart in het goud Jubilaris koninklijk onderscheiden PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Telefoon K 1870—2629 - OlTO 167M0 Bedactie en Advertenties uitsluitend Na 6 uuv avonda Telefoo» K 1870—2017 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. B4 contract apeciaal tarlel e beha meti|; elastiek int banden, m figuren. oupe en sKiJ ;e voorsluitü 5 cupgroolj g corset «'1 A steun em 1. Het dvW veel kleine* TOcr die esj jzondere ;intjeszijna deert u de' beweginssl wordt dan«j jaren i'] steeds dragen, tieken inze'l corset niet' - de ruê" gewenste st«| •nde corset-1 ;r fraai taillm •■Rén van de merkwaardigste ver- ■hijnselen uit de tijd na de tweede •reldoorlog is ongetwijfeld de totale uidatie van het kolonialisme Dit iteem dat ruim vier eeuwen heeft itaan in zijn Westeuropese vorm spreken dus niet over de oude Grie- en Carthagers, die ook al koloni- '■rden is thans in afwikkeling. En ,ze gaat vrijwel overal gepaard met erlei moeilijkheden. Kans op herle- mtfing is er niet meer. Binnen korte Sd is het koloniale systeem dood en -teeraven, al moeten we er direct aan ïevoegen, dat de beide grote commu- ffistische machten Rusland en China een nieuw soort koloniën hebben inge- «oerd nl. die van de z.g. satellieten. Met een grenzeloze brutaliteit ageren ze ilBen het westers kolonialisme om '&ardoor de economische en militaire acht der vrije wereld te verzwakken bovendien de gekleurde rassen op m hand te krijgen. We zien dus thans ^t verschijnsel, dat het Westen in snel impo terrein verliest, ook vele strate- sch belangrijke punten, terwijl het ibmunisme door terreur zijn macht ,ndhaafd en uitbreidt. Men denke aan rd-Korea, Noord-Vietnam en Tibet. Er is dus voor de vrije wereld een ^er bedenkelijke ontwikkeling aan de Ing die men zou kunnen kenschetsen 5 de opstand der rassen. Daarbij ho- n we nog apart stil te-staan, maar Jans constateren we alleen de gevol- In ervan. En deze zijn zonder meer itastrofaal. Velen willen dit niet zien, lar het feit ligt er, dat er zich in de ireld een revolutie aan het voltrek- is in een adembenemend tempo, die ir het Westen een dodelijke dreiging |n betekenen. Het gaat hier immers t alleen om de liquidatie van het ko- ialisme, die op zichzelf reeds een 'zwakking van de positie der Wes- ■se mogendheden betekent, maar oral om de vraag, wat al die nieuwe ten in het geheel van de wereldpo- .ek zullen gaan betekenen, im te beginnen is daar al de kwestie hun intrede in de Verenigde Na- Toen deze in 1945 gingen starten, [onnen ze met 50 leden, ip het ogenblik zijn er 85. Deze iden zijn echter verdeeld in een aan- „blokken". Zo omvat het Westerse jk (Europa, V.S., Canada, Australië, E-Zeeland) samen met Nationalistisch Una en de Philippijnen 25 leden, het Communistische blok (Sovjet-Unie met aanhang) 10 leden, de Zuid-Amerikaan se staten in totaal 20 (deze stemmen tot dusver veelal met het Westen mee), het, Midden-Oosten (Egypte etc.) 6, de neu- tiale Aziatische landen 10 (India, In- nionesië) en tenslotte de Afrikaanse lan den. Deze hebben nu nog slechts een |-tal leden in de V.N., maar hun aantal neemt schrikbarend snel toe, omdat el- kolonie, die vrij wordt, direct lid Mn de V.N. wil worden. Dit jaar zullen èr vermoedelijk 8 van dit soort bijko men! En dit proces gaat nog enige tijd door: Kongo, Madagascar, Nigeria, Ma li, straks Algerië vragen alle toelating. ■Kder begrijpt, dat de positie van het Westen al lang hopeloos ondergraven Met behulp van de Zuidamerikaanse den had het tot dusver de meerder- lid, maar deze zijn niet alle betrouw- ar (men denke aan Cuba, dat een communistisch bolwerk wordt). De Arabische landen zijn sterk Anti-Wés- 'irs, de neutralisten zoals India kiezen de kant van het communisme, of blij- n buiten schot en nu krijgen we de ivasie van jonge Afrikaanse staten, die teraard niet erg Westers-gezind zijn [t rancune-overwegingen. Zo ontwik- Jen de V.N. zich dus meer en meer een anti-Westers instrument en het u naar onze mening een daad van ijs beleid zijn als de Westerse mo- mdheden zich eruit terugtrokken, |ant op deze wijze wordt hun positie eds meer verzwakt. Een ander facet van de kolonisatie Afrika ligt in de vraag, in hoeverre !t communisme vat zal krijgeri op ze landen. De Sovjet-Unie is overal raat. Waar gestookt kan worden te- :n het Westen, is zij er als de kippen Zo is in 1958 de kleine nieuwe staat juinea tot de V.N. toegelaten. Het heeft er nauwe relaties met Rusland, kreeg n lening van 150 miljoen gulden, wa nleveranties èneen Russische ibassade met een zogenaamd perso- il van enige honderden personen, dat tuurlijk grotendeels uit propagandis- en spionnen bestaat. De onontwik- '1de, emotionele Afrikanen zijn na- lurlijk vatbaar voor anti-westerse ■opaganda en weten niet wat het com- iunisme in zijn diepste wezen is. Zo 'eigen er enorme gevaren voor de ije wereld nu met name Afrika zich in het emanciperen is. Deze gevaren staan niet allereerst uit de politieke militaire kracht dezer volken, want ie is vanwege hun achterlijkheid, ar- |oede en verdeeldheid vrijwel nihil, een, ze liggen in hun positie in de iBrenigde Naties en in de mogelijkheid, 't Rusland zich er van strategische »ten meester maakt. Intussen is het wel duidelijk, dat dit 'oces van de vrijmaking der gekleurde ssen niet tegen te houden is. Velen in [et Westen, ook in Nederland, juichen it proces zelfs toe. Zij waren er des- jds vóór om Soekarno te erkennen als [resident van een vrij Indonesië en ze "n er nu voor om Nieuw-Guinea ten oedigste van de hand te doen. Ze zijn gekeerd tegen dr. Verwoerd in Zuid- 'rika, die poogt de blanken te redden voor de aanstormende zwarte vloedgolf. Ze vergeten enerzijds, dat deze volken niet rijp zijn voor zelfstandigheid zie Indonesië, Kongo etc. en ander zijds verliezen ze uit het oog, dat er toch ook nog zoiets is als westers zelf behoud. In hun humanistisch en bij zendingslieden zelfs christelijk idealis me zien ze over het hoofd, dat deze ontwikkeling, waarvan het communis me de meeste vruchten zal plukken, er wel eens toe leiden kon, dat de wester se beschaving en daarmee ook het Christendom overspoeld wordt door de horden van het gele en zwarte ras in verband met het atheïstisch communis me. Misschien is deze voorstelling wat gechargeerd, maar potentieel is dit ze ker niet onmogelijk. Hoe het mogelijk was, dat deze ont wikkeling der dingen met name na 1945 zo snel verlopen kon? Daarvoor zijn verschillende oorzaken aan te geven. Ten eerste de oorlogsomstandigheden. India en Indonesië, althans hun leiders, hebben handig gebruik gemaakt van de moeilijke positie, waarin Engeland en Nederland toen verkeerden om de on afhankelijkheid af te dwingen. In de tweede plaats heeft het socialisme hierin een zeer miserabele rol gespeeld. In ons land was het de P.v.d.A., die met Soekarno pacteerde, terwijl de Austra lische en de Engelse socialisten ons om het hardst tegenwerkten. En ook nu zijn het weer de socialisten, die het hardst schreeuwen over Nieuw-Guinea en Zuid-Afrika. Hun onrealistische anti- koloniale propaganda houdt geen reke ning met de funeste gevolgen, die dit hele proces voor de vrije wereld zal hebben. Vervolgens heeft de rol van de Verenigde Staten op dit alles veel in vloed gehad. Amerika is sterk anti- koloniaalgezind, vermoedelijk omdat de V.S. zich in de 18e eeuw als kolonie van Engeland hebben moeten vrij vech ten. Ze vergeten daarbij, dat ze het in boorlingenprobleem gemakkelijker heb ben opgelost dan de Afrikaanders, want zij hebben de Indianen uitgeroeid.' Maar goed, de V.S. steunen elke onafhanke lijkheidsbeweging en ondergraven daar mee hun eigen strategische wereldpo sitie en die van het gehele vrije Westen. En tenslotte is daar het gewroet en de propaganda van hetwereldcommunisme dat in de oude koloniale landen een dankbare voedingsbodem vindt. Voeg daarbij dan nog de eerzucht van een dunne bovenlaag van intellectuelen in de koloniale gebieden, die op demago gische wijze aan de flTiacht proberen te komen, doch kennelijk niet in staat zijn hun land tot welvaart en orde te bren gen zie Soekarno dan hebben we wel zo ongeveer de verschillende fac toren aangegeven, die in dit proces een rol spelen. Nu zullen onze lezers waarschijnlijk zijn gaan denken, dat de schrijver van dit artikel een oer-conservatief man is, die de gekleurde rassen permanent on der de macht der blanken wil houden. Dit is echter niet zo. Elk volk heeft recht op vrijheid en onafhankelijkheid en het peil van beschaving en ontwik keling behoeven we niet af te meten aan het onze. Maar gezien het histo risch proces en de internationale ver houdingen is het eis van goed beleid, dat een volk pas volkomen zelfstandig wordt als het economisch op eigen be nen kan staan en staatkundig rijp is voor zelfbestuur. Worden deze voor waarden niet vervuld, zoals in de na oorlogse periode bij herhaling is ge schied, dan betekent de vrijwording een ramp voor de bevolking, een enor me verzwakking van de westerse posi tie en tenslotte alleen voordeel voor het communisme. De huidige situatie bevestigt dit in alle opzichten. Bij de rijksmunt in Utrecht zijn mo menteel reeds 14.400.000 nieuwe zilve ren rijksdaalders geslagen. Men ver wacht, dat de nieuwe munten in augus tus in omloop gebracht zullen worden. >^--i Vloeibaar D.N.C., vooral daar waar arsonieten bezwaren op leveren voor nateelt. Inlichtingen en brochures ver schaft gaarne onze vertegen woordiger W. Glas, Pr. Bernhard- lawn 31, Middelharnis, Telefoon (01870) 24 82. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Woensdagavond te 8 uur zal in de Chr. Geref. Kerk aan de Hof- laan een godsdienstoefening worden ge houden, waarin ds. D. Slagboom van 's-Gravezande hoopt voor te gaan. Burgerlijke stand over juni 1960. Ingfekomen personen: H. Bakelaar en gezin van Ridderkerk; H. E. Roozemond van Dirksland; A. Marskamp en gezin van Wisch; G. van Oostenbrugge van Nieuwe Tonge; W. van den Hoonaard van Zuidland; B. Boender van Rheder J. Huisman van Boskoop; A. B. N. Peeters van 's-Gravenhage; A. Tuns van Rotterdam; L. D. van Schelven van Schiedam; K. E. Schik van Beverwijk. Vertrokken personen: A. Broere en echtg. naar Ouddorp; C. van Zanten naar Rotterdam; R. H. Gouswaart naar Apeldoorn; M. den Engelsman en gezin naar Ridderkerk; N. M. Hempenius naar Oegstgeest; E. Polie-Klepper naar Ouddorp; M. C. Tanis en gezin naar Barendrecht; J. van Hulst naar Velp; A. van den Nieuwendij k naar Dirks land; A. Bakelaar naar Dirksland; H. A. Razenberg naar Alphen a. d. Rijn; S. Westdijk-Lier naar Vlaardingen; D. E. Vermaas naar Sommelsdijk; J. Trommel-van Rumpt naar Stad aan 't Haringvliet; A. E. A. M. de Wijs naar Markelo; C. G. van Assen naar Melis sant; M. L. Driendijk naar Woerden; C. Bolt-Klink naar Vlaardingen; C. van den Tol naar Rotterdam; A. Verolme naar Australië; L. C. Jongejan naar 's-Gravenhage; F. J. Buth-Vreeswijk naar Sommelsdijk. Geboorte-aangiften: Frederika d. v. J. J. Bakker en P. G. de Feijter; Pie- ter Jacobus z. v. H. L. Pot en N. Fon- kert; Jan z. v. F. Redert en G. Meijer; Marie Henriette Frangoise d. v. P. J. Sieben en C. E. van den Eikhof; Abra ham z. v. P. van der Valk en H. J. de Vos; Anna Jannetje d. v. I. D. Peeman en P. Visser; Marinus Krijn z. v. J. van Eek en N. M. Knape; Hendrik Leendert z. V. J. Vroegindeweij en J. C. Koole; Cornelia d. v. M. A. Both en A. Koppe naal. Huwelijksaangiften: C. J. Buth 31 j. en Fr. J. Vreeswijk 33 jaar; T. Verhage 27 jaar en C. Huigen 19 jaar; G. Brou wer 25 jaar en KI. A. Bakelaar 20 jaar; J. A. van Dis 20 jaar en M. Vroeginde weij 21 jaar; P. Driesse 23 jaar en N. G. Zoon 21 jaar; J. Koppenaal 25 jaar Eën beeld van het bezoek, dat H.M. Koningin Juliana maandag aan Twente heeft gebracht. Foto: In de tandheelkundige polikliniek van de stichting sociaal fonds voor de textiel-industrie te Enschede toont tandarts L. Honselaar aan de Koningin de gipsafdrukken van gebitten van kinderen die behandeld zijn. Links staat de directeur van de stichting, de heer R. N. van Neck. MIDDELHARNIS Op vrijdag 8 juli a.s. hoopt het echt paar J. L. van Rossum en A. Volaart hun 50-jarige echtvereniging te herden ken. De heer van Rossum is 18 dec. 1879 geboren te Stad aan 't Haringvliet en is dus 80 jaar oud. Zijn echtgenote is geboren 10 nov. 1888 te Battenoord;. beiden zijn nog zeer vitaal. Zij huwden te Nieuwe Tonge en vestigden zich met terwoon te Stad aan 't Haringvliet. Een jaar later, sept. 1911 werd de heer van Rossum vast aangesteld bij de firma Leeuwenstein, handel in naaimachines te Rotterdam, die te Middelharnis een filiaal opende. Zij vestigden zich toen aan het Zand pad, in het huis waar nu mevr. wed. van IJzerloo woont; in 1918 werd een winkel en woonhuis gekocht aan het Zandpad, waar thans garage F. van Eek een showroom heeft. De heer van Rossum is ca. 37 jaar in vaste dienst bij genoemde firma ge weest en heeft tal van naaimachines op het eiland verkocht en vele reparaties uitgevoerd. Tevens was hij agent voor de orgelhandel fa. Dekker te Goes en leverde menig instrument. Hoewel hij thans 80 jaar is, verkoopt hij nog wel eens een naaimachine of een orgel en voert nog kleine reparaties uit. Hij ziet er niet tegenop om nog naar Oude Ton ge of Stellendam te fietsen. Het echtpaar heeft twee gehuwde kinderen; een zoon die schilder is te Middelharnis en een dochter die te Berg Ambacht woont. Er zijn acht kleinkinderen en reeds één achterklein kind. Vrijdag zal het vijftigjarig huwelijk in hun woning Kastanjelaan 20 worden herdacht, waar het zeker niet aan be langstelling zal ontbreken. Bij de ge lukwensen die zij op deze dag zullen ontvangen, voegen we gaarne de onze. en E. de Korte 21 jaar; W. Slui 21 jaar en Th. W. van Rossum 17 jaar. Gehuwd: H. A. Rosenthal 23 jaar en G. M. de Boed 24 jaar; H. E: Rooze mond 27 jaar en A. de Boed 25 jaar; C. J. Buth 31 jaar en Fr. J. Vreeswijk 33 jaar; J. A. van Dis 20' jaar en M. Vroegindev.'eij 21 jaar. Overleden: C. B. Krijger 16 jaar; Tr. Vroegindeweij wed. van. Vermaas 57 j.; M. M. Koppenhol wed. van Elvé 77 jaar. Geslaagd. Aan de Chr. Kweekschool te Ede slaagde onze dorpsgenoot dhr. Fl. de Jong voor onderwijzer. P.V. „0e Reisduif". Uitslag wed- vlucht op 2 juli 1960 vanuit Angoulène. B. Schellevis 1, 9; C. Vroegindeweij 2, 5; A. de Gans 3; A. Sarelse 4, 10; J. Vijf- huize 6, 8; H. Hogeweg 7. Uitslag wedvlucht op 2 juli 1960 van uit St. Quentin: A. Sarelse 1, 3, 7, 8, 9; C. Vroegindeweij 2, 4; A. Schuurman 5, 6, 10. Donderdagavond inkorven voor Or leans, Bondsconcours. DIRKSLAND Burgerl. stand'. Geboren: Jacomina d. V. A. Hameete en L. B. van Welie; Lena d. v. J. van Gulik en D. Melis sant; Maarten z. v. M. Blok en L. Jon gejan. Ondertrouwd: A. van Antwerpen 29 jaar en G. Lugtenburg 23 jaar. Geslaagd. Voor het eindexamen H.B.S. slaagden uit Dirksland J. G. van. Dalen en A. Ghijsels. Blindenhulp. Deze week zal een huis aan huiscollecte worden gehouden voor de stichtingen Chr. Blindenhulp. Ontsnapte aap. Als attractie voor de jeugd had de toezichthouder van de speeltuin de heer Kastelein een aapje meegebracht tot groot genoegen van de jeugd. Ook vele ouderen gingen wel eens kijken bij het aapje in de speeltuin totdat een van de jongens op de boze gedachten kwam om het deurtje van de kooi open te zetten. In een ogenblik tijds zat het aapje boven in een boom, en liet zich door niemand meer vangen. Het aapje dat in Australië thuishoort zal dit wellicht met zijn leven moeten betalen wegens de nachtelijke koude. En wie zal de schade vergoeden? HERKINGEN Opbrengst collecten. De Pinkstercol lecte voor de G.Z. bond heeft in de Herv. kerk opgebracht 231,28, kerk voogdij 61,50 en schoolbussen 31,56. De extra collecte voor het kinderte huis te Nunspeet heeft in de Geref. Ge meente opgebracht 62,63. Zondag a.s. zal in de Herv. kerk worden gecollec teerd voor het Bouwfonds. Diepvries. Woensdag 6 juli 's avonds half acht hoopt de Diepvriesvereniging Herkingen haar jaarvergadering te houden in „Ons Huis". Bouw pastorie. De werkzaamheden tot de bouw van de nieuwe pastorie der Herv. kerk hebben een aanvang geno men. MELISSANT Eerste pr^s. De muziekvereniging „Tot Nut en Genoegen" behaalde zater dag op het concours te Boskoop een 1ste prijs in de Superieure afdeling met 374 punten. Aan dit concours, dat drie da gen duurde, hebben 70 muziek- en zang verenigingen deelgenomen. Gevonden voorwerpen: Groen gelakt dames kinderrijwiel, merk S implex, koehoornstuur, terryzadel, banden 28 x 1 5/8 X 1 3/28, Heveaport, bagagedra ger, slot op voorwiel; een bruine heren portemonnee met inhoud; een huissleu tel; een portemonnee met enig klein- Zaterdag 2 juli was het veertig jaar geleden dat de heer W. van Baaien, als^ monteur bij de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij in dienst trad. Dit heuge lijke feit is te zijnen huize feestelyk herdacht, waarvoor grote belangstelling was, niet alleen door de uitgebreide fa miliekring, maar ook van de zijde van de R.T.M, en van het gemeentebestuur. Met de familie was tegenwoordig de hoofd^ontroleur dhr. v. d. Burg en de chef van de reparatie-afdeling dhr. Volwerk; burgemeester F. W. Hord\jk, de wethouder M. K. van Eek en L. v. d. Waal en gemeentesecretaris van Bo degraven. De kroon op het werk van de heer van Baaien was de Koninklijke onderscheiding, die burgemeester Hor dijk in opdracht van H.M. de Koningin de jubilaris opspelde. Het ging er ten huize van de jubilaris zeer gezellig naar toe, er bleek een zeer hechte familieband te bestaan. De heer van Baaien heeft één broeder en niet minder dan acht zusters, die de nodige vrolijkheid wisten aan te brengen. De jubilaris de heer W. van Baaien had van zijn familieleden een groter of kleiner kistje sigaren ontvan gen, die op de schoorsteen werden op gestapeld; het komt ons voor dat hij in 1960 met roken vooruit kan en de si garenwinkeliers v^einig aan hem zullen verdienen. Btu'gemeester Hordijk die kennelijk schik had in deze familaire hartelijk heid sprak de jubilaris met de nodige humor toe en releveerde een en ander uit de loopbaan van de jubilaris die als bankwerker in de afgelopen 40 jaar er het zijne toe had bijgedragen, dat het Jubilaris W. van Baaien wordt door burgemeester F. W. Hordijk de Koninklijke onderscheiding opge speld. rollend materiaal van de R.T.M. wer kelijk op rolletjes liep. Dat de oude lo comotieven zo slecht waren kon hij niet helpen; er is toen van gemaakt wat er van te maken is. Er zal zich in de werk plaats wel eens wat hebben afgespeeld zei spreker, die zich voorts verwonder de, dat er bij de R.T.M, zoveel jubilea voorkomen, waaruit wel blijkt, dat er een hechte band tussen werknemer en bedrijf bestaat. Spr. had vernomen, dat de jubilaris zijn taak steeds met veel ambitie en plichtsgetrouw had vervuld. Nu de omschakeling van tram op bus is gekomen met nieuw materiaal en straks nieuwe werkplaatsen zal het er zeker pleizieriger werken w^otden. De burgemeester deelde mee dat er voor het werk van de heer van Baaien ook Koninklijke waardering was en hem de eremedaille in brons in de orde van Oranje Nassau was toegekend. Spr. spelde hem met een hartelijke felicita tie het eremetaal op de borst. De jubi laris dankte voor deze gelukwens en verzocht de burgemeester zijn dank aan H.M. de Koningin over te brengen. Hij kreeg daarna vele handen te drukken en het werd die ochtend onder het ge bruik van verversingen echt gezellig. Later kwamen ook de collega's compli menteren, zodat het niet aan belang stelling ontbrak. De directeur van de R.T.M. dr. van Zuylen had een waarderend schrijven met gelukwens gezonden. geld; een sleuteltje van volkswagen; een wollen sjaal. Verloren voorwerpen: Een bril; een zonnebril, opvouwbaar in etui met schots motief. Inlichtingen bij de post- commandant der rijkspolitie alhier. STELLENDAM 1ste prijs. Op het gehouden concours j.l. zaterdag te Boskoop, behaalde de Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Gloria een 1ste prijs met 316 punten. Zij kwamen uit in de afd. Uitmuntend heid; onder leiding van dir. C. C. van den Heuvel. Naar concours. Het jeugdkoor Klimop hoopt a.s. zaterdag 9 juli deel te nemen aan een concours te Rozen burg. Woonhuis verkocht. Het woonhuis van de heer C. Roon aan de Voorstraat is onderhands verkocht aan dhr. A. Jansen alhier, en deze heeft de woning weer verhuurd aan A. Sperling van Ouddorp. Voor uw ogen is het beste maar net goed genoeg. Neem een ZONNEBRIL uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ OUDDORP Burgerigke stand over juni 1960. Geboren: Anna Maria d. v. L. W. Eijkelenboom en C. S. van Thiel; Jo hannes z. V. D. Hoek en W. Tanis; Adriana Willemina d. v. H. W. Llgter- moet en M. van der Wal; Jan z. v. T. Aleman en J. Meijer; Willem Pieter z. V. G. Roos en A. J. Westhoeve; Jacob Gerrit z. v. K. Klepper en B. A. Aleman Huwelijksaangiften: B. Grootenboer 24 jaar en C. L. Tanis 24 jaar; P. Grinwis 31 jaar en J. Tanis 24 jaar. Huwelijken: J. Westhoeve 25 jaar en C. A. van der Bok 22 jaar; B. Grooten boer 24 jaar en C. L. Tanis 24 jaar. Overlijden: J. van Hoven 81 jaar wedn. van S. Sandifort. NIEUWE TONGE Gevonden voorwerpen. Eén paar beenpijpen en een huissleutel. Te be vragen bij de rijkspolitie te Nieuwe Tonge. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.D. vereniging de Rode Duif vanaf Angouline. Afstand 740 km. Aankomst eerste duif 6.27 uur. Trommel v. d. Boogert 1, 3, 8; Gebr. v. d. Valk 2, 6; A. C. Koppenaal 4, 5, 7, 9. Wedvlucht vanaf St. Quentin, Af stand 220 km. Aankomst eerste duif 12.52.32 uur. Gebr. v. d. Valk 1, 9, 12; Comb, de Gans 2, 6, 8, 10; Trommel v. d. Boogert 3, 4, 5, 7, 13; A. C. Koppenaal 11. OOLTGENSPLAAT Hoogste klassen O.L.-school no. 1 op reis. Vrijdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de O.L.-school no. 1 met het personeel een reisje naar Schiphol (het vliegveld) en Amsterdam, waar een rondvaairt door de grachten en havens werd gemaakt. De reis die werd verzorgd door de fa. Buijsse te Middelharnis had een prima verloop en 's avonds om 9 uur arriveerde men weer in de gemeente, afgehaald door de muziekvereniging U.D.I. Bejaardtenmiddag. De maandelijkse bejaardenmiddag zal worden gehouden woensdag 6 juli a.s. des nam. om 2.30 uur in „Elthato". Een mooi programma is weer samengesteld. Bazar en verkoopdag voor „Elthato". In het a.s. najaar zal een bazar en verkoopmiddag worden georganiseerd ten bate van noodzakelijke en gewenste verbeteringen aan het verenigingsge bouw „Elthato". Het gaat vooral om de aankleding van de twee zalen, die, voor wat betreft het werk door ambachtslie den een goede beurt hebben gehad. Uit de bestaande Herv. verenigingen is een comité gevormd, dat als volgt is sa mengesteld: Mevr. Birkhoff-Henny en mevr. Smits- Mooijaart, namens de vrouwenvereni ging; mevr. van Drenth-Tichelaar en mej. A. C. Bom namens de meisjesver eniging; mevr. Hokke-Troost en mevr. van Putten-Hokke namens het bejaar- dencomité; mevr. Duim-Hobbel en de heer J. den Bonte, namens de zang vereniging; de heren J. Buscop en Joh. Bom Czn. namens de mannenvereni- ging, terwijl ds. J. van Drenth en de heer A. Mans namens de kerkeraad zit ting zullen nemen. Jong en oud worden/ opgewekt om hun medewerking te ver lenen en om mogelijk nu reeds iets te vervaardigen voor deze bazar en ver koopdag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 1