Stellendamse woningbouwvereniging kreeg weer acht nieuwe woningen in in beheer Brand in woonhuis Wijnhandel J. Oud TBABYDERMS^K'èV' Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De macht der vakbeweging Burgemeester Knobelsdorff overhandigde sleutel aan bewoners Centrale Telling Middelliarms UIT DE KERKEN kA^Ad^t ^oof het tere |||OcUEÏ- Baby-huidje Viering 12e lustrum Veren. Vrouwelijke Studenten met H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Beatrix Modderploegen naar Oostzaan Dinsdag 26 januari 1960 No. 2863 RINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 a uur '8 avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 187630 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. is een niet te weerspreken feit, dat rede kringen van onze bevolking steeds grotere weerzin openbaar dt tegen de veel te grote invloed, de vakbeweging en met name de stukken van de vakcentrales, tegen- rdig op onze economisclie, sociale, nciële en politieke situatie uitoefe- De politieke partijen moeten in te hoge mate de vakbonden naar ogen zien om hun arbeidersaanhang ehouden. Vakbondsvrijgestelden zijn belangrijk fractieleden en hebben rrang bij de samenstelling der can- tenlijsten. Dit is zo bij de A.R., de de K.V.P. en de P.v.d.A. De po le staat permanent onder zware k van deze heren. Via de P.B.O. ben de vakbondsbestuurders tegen- rdig in vrijwel alle sectoren der be ven een grote stem in liet kapittel, daarmee enigszins op de hoogte is, weet, dat ze door het pariteitsbegin-; een buitengewone invloed uitoefenen et hele bedrijfsleven en zich letter- met alles bemoeien. Schrijver dezes -t doorlopend in aanraking met deze tegenwoordigers. Zij zijn dat moet hun oer gezegd worden zeer ter e kundig, maar ze oefenen een in- ed uit, die omgekeerd evenredig is t het aantal leden, dat ze achter zich ben. Als we de cijfers bezien, dan kt, dat ze over de gehele linie geno- n, slechts 40''/o van alle werknemers tegenwoordigen, in sommige be- 'fstakken zelfs veel en veel minder. hebben ze b.v. in de sector van de tter- en garnalenvisserij vrijwel geen 'en, maar ze praten vrolijk over al- lei problemen mee. Op 1 januari 1959 d het N.V.V. 476.000 leden, de K.A.B, en het C.N.V. 219.000 leden. rkwaardig is, dat deze vakcentrales laatste jaren niet meer vooruitgaan; t N.V.V. gaat zelfs achteruit. Men -gt wel met alle middelen de zaak te breiden, maar het wil niet luk- Het schijnt, dat ze voor zich het nopolie opeisen van de werknemers- tegenwoordiging. Wat hebben de 53 gleraren niet moeten horen over hun es, waarin ze een aparte vertegen- ordiging vroegen, omdat ze niet bij centrale willen aansluiten. En wat en de leiders niet om de onderwij sorganisaties er bij te krijgen. Noch N.O.V. (Openbare ond.), noch de OV. (Kath.), noch de P.C.O.V. (prot. onderw.) zijn bij een vakcentrale "gesloten Met grote meerderheid is bij alle drie nog niet lang geleden worpen. En wat gaat nu het N.V.V. n? Via een achterdeur, geheel on- anisatorisch, probeert het indivi- ele onderwijzers erbij te krijgen. Het de politiek der monopolisten. De vak- weging is zulk een macht in de lande worden, dat de zaken geheel scheef- trokken worden, zodat repercussies et kunnen uitblijven. Nu begrijpe men goed. We willen ze- r niet het recht en de noodzaak ont- nnen voor de werknemers om zich te ganiseren ter behartiging van hun langen. Onze maatschappij staat in t teken van de organisatie en elke oep doet daaraan mee. Ooli de ar- iders staan voor die noodzaak. Wil- n arbeiders van christelijke levens- "ertuiging zich organiseren, dan be ren zij dit te doen in een vakbond, 'e bij het C.N.V. is aangesloten en niet ■j het N.V.V., dat uitgesproken socia- ^tisch is. Maar dan moet deze vakbe- eging ook de grenzen kennen, waar- 'nnen ze zich heeft te bewegen. En araan ontbreekt tegenwoordig heel at. Bovendien moet ze niet eenzijdig werk gaan, maar het geheel der aatschappelijke problemen in het oog ouden, want sociale vraagstukken heb- 'n nu eenmaal hun consequenties voor e economische, financiële en politieke ctoren van ons volksleven. Als we de geschiedenis van de vak eweging nagaan, dan blijkt, dat ze tstaan is in de 19e eeuwse industriële aatschappij. Door opheffing van de utle gilden was er een totaal vrije eco- omie ontstaan, waarmee de klassieke chool destijds dweepte. In die vrije conomie waren de werkgevers be- chermd door hun bezit, doch de ar- iders stonden toen geheel zonder be- cherming. Hun arbeidskracht werd als oopwaar beschouwd en men vergat, at deze ook hun enig middel van be taan was. Doordat de vraag naar ar- eiders door ondernemers vanwege de onjunctuurgolvingen aan nogal grote uctuaties onderhevig is, was er dik- ijls grote werkloosheid en heerste er en betreurenswaardige bestaansonze-, ei'heid voor de werknemers. De funda-' entele krachten, die toen voor orga- satie gingen werken, waren dus deze estaansonzekerheid in het individua- sme in de toenmalige maatschappij. In de eerste periode van haar be taan moest de vakbeweging strijden oor haar erkenning. Dat was de tijd, Oen de ondernemers nog niets van aar moesten hebben. Vrijgestelden wa- en er nog niet, want die waren niet e betalen. Menige voorvechter kreeg «ie tijd zijn ontslag, als hij opkwam oor de arbeiders. Maar 1910 kan en stellen, dat deze erkenning verkre- en is. In de tweede periode volgde een an- ersoortige strijd. Men wilde collectie- e arbeidscontracten in het leven roe- en. De werkgevers voelden er aanvan- eh]k weinig voor om te onderhandelen personen buiten hun bedrijf en wen dikwijls slechts onder dwang of reigmg met stakingen toe. Bij depres- es stonden de werkgevers natuurlijk erk. En de vakbeweging was zich toen Niet minder dan 160 nieuwe woningen, met inbegrip van door Finland en Oostenrijk geschonken huizen, zijn er na de ramp in Stellendam gebouwd. Het merendeel daarvan vormden de woningwetwoningen en deze zijn door de gemeente in beheer overgegeven aan de woningbouwvereniging „Beter Wo nen". De laatste acht Ijuizen, gebouwd door de aannemers de Blok en Tiele- man, naar architectuur van de heer L. F. Kloppers, Ouddorp, zijn van het verenigingsbezit de enige, die volgens opdracht van „Beter Wonen" zijn gezet. Ze zijn dezer dagen ter bewoning uitgegeven en vrijdagmorgen ging burge meester J. Baron van Knobelsdorff de sleutel van een der huizen overhandi gen aan de bewoners, de heer en mevrouw Hoekman-du Pree. Bij deze symbolische handeling waren aanwezig het bestuur van de woningbouwvere niging, de beide wethouders, de heren Moyses en Visser, gemeentesecretaris Woudstra, de architecten Labee en Kloppers en de gemeentelijke opzichter, de heer Kuiper, alsmede de beide aannemers, de heren de Blok en Tieleman. Voor de gloednieuwe deur van het door het echtpaar Hoekman bewoonde huis nodigde de burgemeester alle aan wezigen naderbij en ontsloot deze het huis, dat men daarop colt eens van bin nen ging bezichtigen. Het was een inte ressante, zij het niet veel tijd in beslag nemende plechtigheid. Direct er na gin gen alle genodigden naar de raadzaal van het gemeentehuis, die b en w voor deze gelegenheid ter beschikking stel den van de woningbouwvereniging. De voorz, van „Beter Wonen", de heer A, Brinkman, getuigde van de bijzon dere relatie, die bestaat tussen het ge meentebestuur en zijn vereniging en spr, verklaarde zich dankbaar voor de bereidheid van de burgemeester om de beëindiging van deze nieuwbouw een officieel karakter te geven. Hij memoreerde, dat vereniging op 22 okt, 1953 is opgericht en dat op 28 juli 1954 de statuten koninklijk zijn goed gekeurd. Het doel van de vereniging is de volkshuisvesting te dienen en tot heden slaagt men daarin naar behoren, „Beter wonen" heeft thans complexen van resp, 22, 23, 9 en 32 huizen in be heer. Hiermede is men er echter nog nog niet bewust van haar economische verantwoordelijkheid. Ze stelde slechts eisen. En daarvoor ontstond veel sociale onrust. Langzamerhand is dit veran derd. Wel blijven de belangentegenstel lingen tussen werkgevers en werkne mers, doch men ging meer verantwoor delijkheid gevoelen voor het geheel. Ook werd In die tijden de vakbeweging erg beïnvloed door politieke factoren, hetgeen uiteraard funest moest werken. Deze periode duurde tot de tweede we reldoorlog, In de derde kwam de klassenstrijd steeds meer op de achtergrond. Het ca.o, werd niet langer als een soort wapenstilstand beschouwd door de werkgevers, maar als een normaal in strument. De positie der arbeiders werd gaandeweg beter. En nu kunnen we constateren, dat zij mede door de nieu we kapitalistische ontwikkeling en de vorderingen der techniek, een zeer gro te vooruitgang in materieel opzicht heb ben verkregen, We leven thans in een z,g, welvaartsstaat. Een Engelse socia list heeft al voorspeld, dat over 10 jaar alle arbeiders een auto zullen hebben! Maar deze welvaart stelt ook de vak bondsleiders voor nieuwe problemen. Zij vervreemden steeds meer van hun leden. Zij rijden nu al in auto's. Velen hunner zijn universitair opgeleid en we ten veel van economie. Zij zien zelf wel in, dat ook met economische wetten gerekend moet worden bij de sociale acties. Maar de arbeiders zien slechts op de loonsverhogingen en andere ver beteringen in de arbeidsvoorwaarden. Zo komt er een steeds grotere afstand tussen leiders en geleiden. Vandaar de achteruitgang of geringe groei. De lei ders moeten om hun leden tevreden te stellen, dikwijls voorstellen verdedigen, waarvan ze zelf weten, dat ze irreëel zijn. En zo komen ze voor allerlei di lemma's te staan. Ze voeren een taktiek, die geen rekening houdt met de moge lijkheden. Daarbij komt het ook nog voor, dat het N.V.V. meer biedt of vraagt dan de K,A,B, en het C,N,V,, alles uit propagandistische overwegin gen. Wel zijn er sedert 1945 goede re sultaten geboekt door de onderhande lingen tussen werkgevers en werkne mers en hebben we gelukkig weinig stakingen gehad, maar niettemin wordt de situatie thans weer in ander opzicht onbevredigend. Niet alleen, dat de po litiek van de oppositionele P,v,d,A, via het N,V,V. tegen de vrijere loonvorming niet zakelijk is, maar het grote gevaar is nu, dat onze gehele economie door de loon- en andere eisen wordt meege sleept in een vloedgolf van inflatie, die onze export, betalingsbalans en valuta bedreigt. Inplaats van de werkloosheid wordt nu de inflatie het grote schrik beeld. De vakbeweging maakt de grote fout, dat ze de loonvorming onttrekt aan de economische wetmatigheid van het prijsvormingsproces met het gevolg, dat de inflatoire loon- en prijsspiraal al sedert jaren permanent omhoogwerkt. Ze vergeet, dat lage prijzen beter zijn dan hoge lonen. En het is geen wonder, dat er thans gezegd wordt, dat de vak beweging leeft van de inflatie. Dit is een enorm gevaar, niet alleen voor de z.g. vergeten groepen, maar evengoed voor de arbeiders. Het is te hopen, dat men dit nog bijtijds zal inzien. lang niet, want de lijst van woningzoe kenden vermeld steeds nog vele namen en spreker verklaarde zich zeer blij over het gereedkomen van deze acht huizen en ook over de zeven, die men nu gaat overeind zetten. De heer Brinkman bracht dan aan de architect, de aannemers, de heren Labee en Kui per van de, techn. dienst en de heer en mevrouw Hoekman wenste hij toe, dat deze in de bewoning van het huis veel genoegen zullen vinden. Toenemend woningbezit Burgemeester van Knobelsdorff me moreerde hoezeer Stellendam na de ramp in woningbezit is toegenomen. Men heeft nu een score van meer dan honderd woningen bereikt, waarbij nog komen een zestigtal particuliere huizen, totaal dus ruim 160 of dertig procent van de gehele woningvoorraad der ge meente. Spr. hoopte, dat de bouw van de nu aangevatte zeven huizen snel zal verlopen, opdat weer woningzoekenden kunnen worden geholpen en ook, dat men voor dit jaar flinke toewijzing zal krijgen. Temeer wenste spr. dit, omdat het aantal woningzoekenden toeneemt in verband met de geweldige „indusv trie", die dicht bij Stellendam aan de gang is, het Deltawerk in de bouwput, waar thans al honderd arbeiders van Flakkee dagelijks werken en wier aan tal in de naaste toekomst zeker nog sterker zal toenemen. Namens het ge meentebestuur wenste de burgemees ter de heer en mevrouw Hoekman en hun buren hartelijk geluk met de nieu we bewoning: „een goed huis is een kostbaar bezit, U kunt er uw leven in maken!" zo besloot de burgemeester. In het verdere van de gezellige bij eenkomst bedankte architect Kloppers het bestuur van de woningbouwvereni ging voor de opdracht en loofde hij de aannemers voor de prettige samenwer king. De heer Tieleman verklaarde zich eveneens dankbaar voor het vertrou wen, dat hij en zijn compagnon in Stel lendam genieten en dat gebleken is bij de onderhandse gunning en nu weer bij de opdracht tot bouw van zeven wo ningen. Er is rechtstreeks onderhandeld en dat noemde spr. op zichzelf al een zeldzaamheid. De heer Tieleman be tuigde dank aan de heren Kloppers, Labee en Kruik, voor de goede ver standhouding. Zich tot de voorzitter van de woningbouwvereniging wendend, zei de heer Tieleman wel eens te willen weten of bij „Beter Wonen" de bedoe ling voorziet om zoveel mogelijk huizen te bouwen, dan wel de woningzoeken den aan woningen te helpen en hierbij attendeerde spr. er op, dat langs andere weg ook woningen te bouwen zijn. Particuliere bouw De heer Brinkman wij kennen hem al heel lang als raadslid en weten, dat hij nog nimmer een hem toegeworpen handschoen heeft laten liggen zei te begrijpen, dat de heer Tieleman op een stuk erfpachtsgrond in de gemeente doelde, waarop particuliere bouw ge pleegd kan worden. „Als er particulier gebouwd wordt, dan zullen wij dat niet anders dan toejuichen", verzekerde spr. en hij herinnerde er aan, dat het raads besluit tot bestemming van de grond enz. eenstemmig is genomen. Het doel van de woningbouwvereniging is: voor zien in de woningnood. Als het verza digingspunt bereikt is maar zover is het nog lang niet dan zou men van hogerhand zich er mee moeten be moeien. Spr. verzekerde nogmaals, dat de woningnood in de eerste plaats be streden moet worden. Burgemeester van Knobelsdorff merk te hierna op, dat de woningbouwvere niging de handen ook wel vol zal krij gen met de zorg, het onderhoud dus, voor de woningen, die zij bezit en die er nu nog bij zullen komen. Men bleef daarna nog enige tijd, ge zellig rond de raadstafel geschaard, bijeen, onder het genot van verversin gen. Uienveüing van dinsdag 26 januari '60 Machinaal afgestaart: Grove 17,01; middel 15,70—15,11; drielingen 11,— Handafgestaart: Grove 17,01; mid del 16,—; drielingen 12,12—11,—; Picklers en stek niet verkocht. Aanvoer 96000 kg. NED. HERV. KERK Berogpen te Stavenisse A. Breure te Oud Vossemeer; Hoevelaken P. Lamens te Kamerik; Nederhemert T. Langerak te Vinkeveen. Bedonfct voor Houten P. Dorsman te Staphorst. Zwijndrecht: De kerkeraad besloot om in het jaar 19G0 een dertigtal beur ten te geven aan Herv. Geref. predi kanten. Als eerste is op zondag 24 ja nuari uitgenodigd geworden ds. W. van Herpen van Kinderdijk. Reeuwijk: Men is nu enkele maan den bezig i.v.m. de uitbreiding der ge meente om aan de Reeuwijkse brug kerkdiensten te houden. Hiertoe is de Geref. Kerk welwillend afgestaan. Het bezoek is echter zo groot, dat dit kerk gebouw weldra te klein zal zijn. In middels hebben de plannen om een nieuw kerkgebouw te stichten, vastere vormen aangenomen en de gemeente zelf heeft reeds 11.000.bijeen weten te brengen. Giften voor dit doel zijn welkom op giro 1438 t.n.v. ds. J. Koo ien, Ned. Herv. predikant te Reeuwijk. Ds. R. Steenbeek mocht de dag ge denken, dat hij voor 50 jaar in het ambt werd bevestigd. Hij diende de ge meenten Scherpenisse, Driesum, Hooge- veen, Wapenveld, Ridderkerk en Zetten, waar hem op 1 mei 1947 emeriaat werd verleend, GEREF, KERKEN Beroepen te Scheemda F, v, d. Bos te Goes, Aangenomen naar Siegerswoude kand P, V, d. Wel te Kampen; Tweede Ex- loërmond kand. W. Koele te 's Graven- hage. Bedankt voor Den Bommel kand. W. Koele te 's Gravenhage; Zuidland A. Baayen te Zuid Beyerland. Klunciert: In de plaatselijke rubriek van het Kerkblad voor Noord Brabant en Limburg, deelt de scriba mede, dat er in de gemeente pogingen worden gedaan om een dansclub op te richten. Hij maakt daar met droefheid gewag van en verstaat niet hoe men zulks kan doen, na pas Kerstfeest te hebben ge vierd. En nu de blik van de gemeente gericht wordt naar de wederkomst van Chris tus, Men kan beter pogingen doen om een Bijbelkring op te richten. De scriba besluit zijn artikel: „Hou er mee op en begin er niet mee, want de weg door het leven is al glibberig genoeg. Wij hebben in onze kerk dit bij uitstek ver leidelijke spel niet nodig om onze schuld nog groter te maken, CHR, GEREF, KERKEN Bedankt voor Rotterdam en St, Jans- klooster M. Roos te Alphen, Ds, C, V. d. Zaal predikant te Har- lingen, oud lid der Tweede Kamer en lid van de gemeenteraad van Harlin- gen, is thans tot wethouder dier ge meente benoemd, Ds. J. Deenik van de Ref, Church of New Zeeland, is gedurende zijn verblijf in Nederland door de betreffende depu- taten preekconsent verleend in de Chr, Geref, kerken in Nederland, Prof. J. Hovius hoopt dit jaar een fa miliebezoek te brengen in Canada, Op de heenreis zal hij de geestelijke ver zorging hebben van de emigrantenboot, waarop hij de overtocht maakt, GEREF, GEMEENTEN Beroepen te Aagtekerke A, Elshout te Utrecht; St, Annaland C, van Dam te Rotterdam. Bedankt voor Meliskerke C. v. Dam te Rotterdam. Bij de dijkdoorbraak te Oostzaan zijn ook een 150 personen betrokken van de Geref. Gemeenten. Hiervoor is thans een kerkelijk steunfonds gesticht. Giften kunnen worden overgemaakt aan de kas Bijz. Noden van de Geref. Gem. p.a. Coöp. Boerenleenbank „Gouda en Om streken" te Gouda. Nr. 34435. MIDDELHARNIS Zondagmiddag is brand uitgebroken in het woonhuis van de heer J. Oud aan de Voorstraat alhier. Het echtpaar was afwezig; een van de kinderen waarschuwde dokter v. d. Peppel, die direct de brandweer opbelde, welke binnen enkele minuten aanwezig was. Door het niet goed functioneren van een oliestook kachel was brand in de achterkamer ontstaan; de brandweer wist het vuur, dat snel om zich heen greep aan het meubilair, gordijnen, pla fond enz. met koolstof en een weinig water te blussen. De slangen lagen uit gerold, om desnoods met enige stralen water te geven, maar dit was niet no dig. Een gelukkige omstandigheid was, dat de ruiten van de ramen wèl sprongen maar er niet uitgingen. Daardoor kon er geen trek bij het vuur. Had de wind er vat op gekregen, zou de schade, die naar wij vernemen door verzekering wordt gedekt, nog groter geweest zijn. Een beeld van de intocht van de reunisten in Leiden voor de viering van het twaalfde lustrum van de vereniging van vrouwelijke studenten. Foto boven: H,K,H, Prinses Beatrix, lid van de V,V.S,L, te paard tijdens de in tocht, welke bij het station begon. Foto onder: H,M, de Koningin te midden van haar studiegenoten uit 1920, MIDDELHARNIS DIEKHUUSNIEUWS E,H,B,0, lessen. Afgelopen woensdag hadden we met de moederclub onze eer ste E,H,B.O,-les, Hij viel in de smaak, dat bleek wel uit de vele Vragen en uit het plezier dat we hadden met de oefe ningen, We hebben nu besloten de avonden toch maar achter elkaar te houden, in plaats van om de veertien dagen. De clubavond is dus morgen ook E,H,B,0, avond. De clubzaal is weer om 7 uur open, de E,H,B,0, les begint om 7,30 u. De moeders die de vorige keer niet konden komen zijn deze keer ook wel kom, Jongensclub-zaterdagmiddag. De jon- gensclub van zaterdagavond is deze keer verzet naar vrijdagmiddag 4 uur. Geen twee of drie vergaderingen op één avond? De uitnodiging om uitvoeringen, ver gaderingen en dergelijke aan een cen traal adres op te geven, heeft blijkens de reacties wel weerklank gevonden. Om echter goede resultaten te kun nen afwerpen is de medewerking van allen noodzakelijk. Daarom nog eenmaal een oproep. Geeft uw vergadering, uitvoering, le zing, avond (of hoe u het noemen wilt) te houden in Middelharnis of Sommels- dijk op aan: mr, J, Lodder Voorstraat 6 Middelharnis (tel, 2661) Het kan u een geringe opkomst en/of geldelijk nadeel besparen! Het stelt publiek, leden ot donateurs in de gelegenheid op meer bijeenkom sten aanwezig te zijn!! DIRKSLAND E.H.B.O. jaarvergadering. A,s, dins dagavond 2 febr, hoopt de vereniging E,H,B,0, afd, Dirksland jaarvergadering te houden in het verenigingsgebouw „De Schakel" aan de Beatrixlaan, Aan vang 7 uur nam. Na de huishoudelijke zaken en bestuursverkiezing zal een verloting worden gehouden en tot slot zullen de heren J, en M, Boomsma een lezing houden met kleurenfoto's van de Pyreneën, Baskische kust en het zo merkwaardige Lourdes en een docu mentaire film over de ramp februari 1953, Woonruimtewet. Tot lid van de woonruimtecommissie te Dirksland is in de vacature van wijlen de heer D, Poortvliet gekozen de heer T, van Prooijen, Flakkeese Roode Kruis colonnes gaan „modderen" in Tuindorp Oostzaan, Het hoofdbestuur van het Nederland se Roode Kruis heeft tot de colonnes in de provincie Zuid Holland, Noord Holland en Utrecht een verzoek doen uitgaan om zich a.s, vrijdag voor één dag als modderploeg in te zetten in het door de watersnood getroffen Tuindorp Oostzaan. Ook de colonnes van Flakkee werden via dr, Kreling te Stellendam verzocht hun medewerking te verlenen, In een juist gisteravori^ gehouden ledenverga dering van de afdeling Ooltgensplaat van het Nederlandse Roode Kruis deel de de voorzitter burgemeester W, M, v, d. Harst de plannen mede. Spontaan gaf bijna de gehele colon ne zich op om de getroffen bewoners in Tuindorp te gaan helpen. Men zal a,s. vrijdag 's morgens met de eerste boot reeds van Middelharnis vertrekken en 's avonds komt men met de laatste boot terug. Vanaf Hellevoetsluis zal de reis met bussen plaats vinden. Burg. Stand. Overleden: Maria Ge braad 52 jaar, vrouw van J, Hoedemans, Veilig Verkeer. Door de plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer alhier worden met ingang van woensdag 27 januari a,s, drie verkeersavonden ge organiseerd, waarop in drie avonden de voornaamste verkeersregels worden uiteengezet. Deze avonden worden ge houden in de Chr, Kleuterschool aan de Tuinstraat en beginnen om half acht. Iedereen wordt opgewekt deze belang rijke avonden te bezoeken. Inleggeld bedraagt 1, MELISSANT Bevestiging en intrede ds. Exalto I-Iet verslag van de bevestiging en in trede van ds. Exalto konden wij we gens plaatsgebrek niet in dit num mer opnemen. Het volgt in de e.k. uit gave. STELLENDAM Uitvoering. Op zaterdag 30 jan. a.s. hoopt de muziekver. „De Hoop" voor haar donateurs een uitvoering te geven in „'t Haegse Huus". Aanvang 7.30 uur. Zij die nog geen donateur zijn en deze avond wensen bij te wonen kunnen zich als donateur opgeven bij een der be stuursleden. Jaarvergadering. Op donderdag 28 jan. a.s. hopen de Herv. Mannenvereen. „Calvijn" en de Herv. Vrouwenvereen. „Wees een zegen" een gecombineerde jaarvergadering te houden in de Chr. Kleuterschool. Naast de gebruikelijke verslagen zal een tweetal inleidingen geleverd worden en wel voor de Man nenvereen. door dhr. P. Verbiest over

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 1