r Picasso in e Eerste Kamer Wasserij „De Zoom" kreeg een keurig filiaal te Dirksland r' y P. DE VOGEL Flakkee opnieuw verontrust door inbraken Demonstratie io^West-BerliJD tegen Neo-Nazisme en Anti-Semitisme Agfa kleurenlezing Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond VAN ONZE ADVERTEERDERS Winkel van Buysse-Oversier op de Straatdijk, geheel gemoderniseerd Warmwaterzakken Kleurenfoto-avond te Sommelsdijk Denkt u om onze in Hotel Spee vanavond? Aanvang 8.15 uur Atelier en fotohsndel J. Zandstra Sommeisciijk BELASTINGCONSULENT Tel. 01877-550 - Melissant ALLE ADMINISTRATIES Vrijdag a.s. een Huis aan huis nummer Dinsaag 12 januari 1960 No. 2859 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tarief. Een deel van onze lezers zal wel we- n wie Picasso is en voor hen, die het 'et weten, zal hetin dit artiliel wel dui- elijk worden. Laten we direct zeggen, at Picasso niet in eigen persoon in de rste Kamer is geweest uiteraard "et maar dat één der Kamerleden i in zijn redevoering sprekende heeft gevoerd. We willen daarop eens na- er ingaan. De redenen daarvoor liggen pgesloten in wat nu volgt. Pablo Picasso is een wereldberoemd -hilder. In 1881 werd hij in IMalaga eboren en hij is dus een Spanjaard. ijn geboortejaar vertelt ons, dat hij nu 78 jaar is. Toen hij 23 jaar was, ves- igde hij zich in Parijs en sedert dien s hij Fransman gebleven. In de boe- en over kunstgeschiedenis wordt hij _.i veelzijdig genie genoemd. Hij is na- "elijk niet alleen schilder, maar ook eeldhouwer, etser, graficus en potten- aldcer. Zonder twijfel is hij één van vloedrijkste kunstenaars van deze euw en een specifieke vertegenwoor- iger van de moderne kunst. Deze unst omvat allerlei stromingen, die et vreemde namen worden betiteld: xpressionisme, fauvisme, kubisme, fu- risme, dadaïsme, surrealisme, essen- ialisme, purisme, tachisme etc. We uilen niet proberen al deze termen uit' e leggen, omdat we er, eerlijk gezegd, een kans voor zien. We kunnen ze aalkundig wel uit elkaar halen, maar atgene wat er zich als kunst achter erbergt, spreekt ons zo weinig aan, at we er niet aan zullen beginnen, erschillende ervan hebben hun tijd eeds gehad en andere zijn in opkomst. aten we er twee uitlciezen om onze le ers enig begrip te geven van de mo- erne schilderkunst, n.l. het kubisme n het tachisme. Het kubisme, dat lange tijd ook door icasso is beoefend, schildert niet in erspectief, maar het zet de verschil- ende kanten van een voorwerp naast ikaar op het doek, meest in rechte ijnen. De natuurvormen worden ont- onden in kubus, kogel of cylinder. Ge volg is, dat het niet gemakkelijk is uit te maken, wat het stuk nu eigenlijk voorstelt en een normaal mens vraagt zich af, wat dit met kunst te maken heeft. Het tachisme maakt het nog gek ker. Deze allernieuwste stroming, die -as omstreeks 1950 is ontstaan, bestaat t het lukraak werpen van vlekken (Fr. tache vlek) of verfspatten op het doek en het resultaat daaraan noemt men dan een schilderij! Een Fransman is ermee begonnen, in Ame rika wordt het ook beoefend en ten on zent experimenteert b.v. de bekende „schilder" Karel Appel ermee. Uit deze twee voorbeelden van moderne kunst kan blijken, dat deze zich in wezen van die der klassieke schilders onderscheidt als de nacht van de dag. Wanneer we in deze geest schrijven over de moderne kunstuitingen, zijn we ons ervan bewust, als ouderwets en con servatief te worden betiteld en ervan te worden beschuldigd geen begrip te hebben voor wat de moderne kunste naars beweegt. Nu, dit laatste is ook inderdaad zo. Wij hebben in de loop der jaren in allerlei musea gedwaald: in het Rijksmuseum in Amsterdam, het Gemeentemuseum in Den Haag, het Louvre in Parijs en voorts in de musea van Weenen, Florence en Rome. Daar hebben we zowel de klassieke als de moderne produkten der schilderlcunst gezien. We hebben Rembrandt vergele ken met Vincent van Gogh, Michel An- gelo en Titiaan met Cézanne, Matisse en de Franse Hollander Kees van Don gen, Murillo, Velasquez en Goya met Picasso en Jan Steen m.et Karel Appel. Nu kan men zeggen, dat deze kunste naars niet te vergelijken zijn, omdat ze vanuit geheel verschillende gezichts punten schilderen. Inderdaad is dit na tuurlijk zo. Maar als we dan de „in spiraties" vergelijken, komen we tot de conclusie, dat die van de moderne kunstenaars zo excentriek zijn als ze zelf zijn of willen zijn en daardoor voor normale mensen niet alleen onbe grijpelijk, maar ook intens lelijk. Men krijgt sterk de indruk, dat deze „kun stenaars" persé anders dan anderen willen doen en ze eisen dan nog van het publiek, dat dit hun in het schil derij geprojecteerde impressie of gevoel zal begrijpen en appreciëren. Verleden jaar was er op de Lange Vijverberg in Den Haag een soort ten toonstelling van een aantal van zulke jonge kunstemakers. We zijn eens door het hele geval heengelopen, maar aan gezien dit geklodder voor ons niets an ders dan volslagen kolder betekende, spoedig weer vertrokken. Later lazen we in een blad, dat de hele „business" niet meer waard was dan subiet in de Hofvijver getrapt te worden. We ston den dus gelukkig niet alleen in ons oor deel. Om nu op Picasso terug te komen, deze man moge dan als een groot kun stenaar beschouwd worden door velen, die met de kunstmode meegaan of bang zijn voor niet progressief genoeg te Worden aangezien, wij kunnen in zijn Werk niets anders zien dan een ontaar ding van de kunst. Hij heeft aan aller- 'ei stromingen meegedaan, de één al niet dwazer dan de ander. Geen enkele deformatie was sterk genoeg voor hem. Dat excentriek schilderen moet ver klaard worden uit het innerlijk van de '''lan. Picasso is in elk opzicht een re volutionair. Het feit, dat hij een fel communist is, is mede bepalend voor 2ijn wonderlijk en onconventionele ui tingen. Nu hebben wij in Den Haag een mi- Onder de vele depots en ïilialen, die „Wassery De Zoom" in de verschillen de Zuidelijke provincies en ook op ons eiland Goeree-Overflakkee heeft, is het filiaal te Dirksland wel een uitblinker geworden, daar zaterdag j.l. de geheel gemoderniseerde winkel van de heer Buysse-Oversier, Straatdijk 24, voor dit doel is in gebruik gesteld. De heer Buysse is zoals bekend reeds lange tijd als vertegenwoordiger werkzaam voor Wasserij „De Zoom"; hij haalt de vuile was op en brengt die keurig opgemaakt bij de klanten terug maar nu is ook zijn winkel er geheel voor ingericht, dat de costuums, de mantels en alles wat chemisch gereinigd is, als nieuw van de rekken kan worden gehaald. Met enige feestelijkheid is dit gemoderni seerde bedrijfspand zaterdag in gebruik genomen, waarbij de directeuren de heren H. E. Flesch, zijn zoon J. Flesch en de hoofdvertegenwoordiger de heer P. C. Boogerd uit Zierikzee en meer dere dames aanwezig waren. De heer H. E. Flesch, die in de der tiger jaren zijn bedrijf te Zierikzee had;- heeft in die tijd zelf op ons eiland ge werkt, om clientèle voor zijn v/asserij te winnen. Hij is daarin uitnemend ge slaagd en het nam na verloop van tijd dermate toe, dat het bedrijf moest wor den vergroot en moest overgeplaatst naar Bergen op Zoom om meer expan sie te hebben. Te Zierikzee is nu alleen een kantoor voor Schouwen-Duiveland, van waaruit de depots worden beheerd. Wassez'ij „De Zoom" kan een van de modernste bedrijven uit ons land wor den genoemd; de nieuwste Deense ma chines, de Norva Sr., om chemisch te reinigen staan in de fabriek opgesteld. De goederen krijgen een volledi ge behandeling met „Soepelfix" en men kan ook, tegen geringe verhoging van de prijs een „Trinofix" behandeling la ten toepassen, die mot- en kever-we- rend is, water afstotend en minder slij tage geeft. Daarmee oogst men veel succes. Bij de opening van het bedrijf van de heer en mevr. Buysse-Oversier te Dirksland werd het woord gevoerd door de hoofdvertegenwoordiger de lieer F. C. Boogerd, die een en ander vertelde over de grote vlucht die „Wasserij De Zoom" de laatste jaren genomen heeft en die de heer Buysse prees om zijn ijver en accuratesse, die hij voor de zaak aan de dag legt. Hij twijfelde er niet aan of dit zou ook mevr. Buysse-Oversier doen, nu zij in zulk een mooie zaak de klanten kan ontvangen, bedienen en te woord staan. In een adem noemde hij ook de verte genwoordiger dhr. M. Prinsen te Som- melsdijk (welke mogelijk binnenkort ook een winkel zal krijgen) en de depöthoudster mej. v. d. Velde, die bei- 'den aanwezig waren, voor wie hij, zo wel als voor de 19 depóthouders op het eiland, alle lof had. Hij complimen teerde de directie met deze uitbreiding en de heer en mevr. Buysse-Oversier met de mooie nieuwe winkel, die daar na door hun dochtertje geopend werd. Keurige inrichting De winkel is keurig ingericht en door de reclame-dienst van Wasserij De Zoom in lichte tinten geschilderd. Het timmerwerk is door dhr. Lugthart ver richt en voor de stoffering zorgde fa. H. Braber. Het is een filiaal dat er zijn mag. Men bleef na de bezichtiging nog ge ruime tijd gezellig bijeen. Wij compli menteren' zowel wasserij „De Zoom" als de filiaalhouders de heer en mevr. Buysse-Oversier met deze onderneming en wensen hen een toenemend debiet. BEDKRVIKEN HOSPITAALLINNEN WED. KURVINK's DROGISTERIJ OUDDORP Ook voor verband en verplegings artikelen. De aangekondigde foto-avond die ge houden wordt onder auspiciën van foto atelier Zandstra, zal in tegenstelling met de tijd die eerst is aangekondigd, aanvangen heden dinsdagavond te 8.15 uur in Hotel Spee te Sommelsdijk. Er wordt een lezing over kleurenfo tografie gehouden en zullen schitteren de kleurendia's worden vertoond. De toegang is vrij. nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De afdeling Kunsten geeft elk jaar een groot bedrag uit voor steun aan schilders door hun produkten op te kopen voor musea, waarmee ton nen zijn gemoeid. En dat zijn meest moderne schilders. In het parlement komt deze zaak wel eens ter sprake bij de begroting, ditmaal zelfs bij die van financiën in de Eerste Kamer, omdat het daar ging om de vraag of alle staatsuitgaven wel verantwoord zijn. Het was de a.r. Prof. Hellema, die daar bij de kunst ter sprake bracht en die zich afvroeg „hoe men moet staan te genover de aankoop van schilderijen voor musea, waarvoor tonnen worden betaald, doch die men zelf voor z'n verdriet niet in huis zou willen heb ben." Hij werd in zijn twijfel daarom trent gesterkt toen hij in een Duits tijdschrift las, dat niemand minder dan Picasso op 2 mei 1952 in Madrid in een toespraak het volgende heeft gezegd: (Prof. H. las liet in het Duits voor, maar wij geven het in het Nederlands weer): „Sedert de kunst niet meer het voed sel voor de besten is, kan de kunstenaar zijn talent aanwenden voor alle wisse lingen en grillen van zijn fantasie. Alle wegen staan open voor een intellectuele kwakzalverij. Het volk vindt in de kunst geen troost noch verheffing. Maar de geraffineerden, de rijken, de nietsnutten en jagers op effect zoeken in haar nieuwigheden, iets zonderlings en origineels, overspanning en aansto telijkheid. Sedert het kubisme, ja al vroeger, heb ik zelf deze allen met tal loze grappen die mij invielen tevreden gesteld en die zij des te meer bewon derden naarmate zij ze minder begre pen. Door deze raadselachtige produk ten heb ik mij snel beroemd gemaakt. En de roem betekent voor de kunste naar verkoop en rijkdom. Ik ben thans niet alleen beroemd, maar ook rijk. Als ik echter met mezelf alleen ben, kan ik me niet in de ware zin des woords als een groot kunstenaar beschouwen. Gro te schilders waren Giotto, Titiaan, Rem brandt en Goya. Ik ben maar een grap penmaker, die zijn tijd verstaan heeft en alles wat hij kon gehaald heeft uit de domheid, wellustigheid en ijdelheid zijner tijdgenoten." Alzo sprak Picasso over zichzelf. Eerlijk is het ongetwijfeld. Mogen we deze bekentenis ter overdenking aan bevelen aan alle vereerders van dit soort kunst en aan onze O.K.W.-mi- nister, die ons arme belastinggeld ver doet aan dergelijke wanprodukten? Sinds vorige week zijn de bewoners van ons eiland weer opnieuw veront rust door inbraken. Vrijdagavond, toen het echtpaar W. Kardux-Ardon aan het Poldersweegje te Dirksland afwezig waren, zijn onge node gasten het huis binnengedrongen en hebben kasten enz. overhoop ge haald op zoek naar geld. De bewoners hadden dit echter bij zich gestoken; naar wij vernamen is er alleen een kistje met waardepapieren (een spaar bankboekje enz.) meegenomen. Het is de dief of dieven blijkbaar alleen om geld te doen, want bij alle inbraken die er tot heden zijn geweest en dat zijn er nog al wat! zijn geen luxe of ge bruiksvoorwerpen meegenomen. Verleden week is bij de oude heer Jordaan aan de Ring te Middelharnis in zijn liuis 60,ontvreemd." De man had de gewoonte de sleutel onder een emmer te leggen, wat de dief of dieveg ge blijkbaar heeft geweten. Ook enige papieren, zijn bewijs om A.O.W. op te halen en een brandpolis is meegenomen, maar dit is later weer onder de deur geschoven. Bij de autohandelaar F. C. van Eek werd verleden week ook enig geld ont vreemd en ook in het notariskantoor van mr. Hempenius is ingebroken. Het resultaat bedroeg slechts enkele gul dens wisselgeld. Wij vernamen ook dat te Nieuw-Hel- voet 2 inbraken zijn gepleegd, één bij een bakker en bij de tweede ging men voor gerucht op de vlucht. De bevolking is door de veelvuldige inbraken wel enigszins ontrust; men zorgt er echter voor, bij afwezigheid geen geld in huis achter te laten. Het politie-apparaat draait op volle toeren; tot heden heeft men echter de dader(s) nog niet kunnen vatten. Wel zijn er aanwijzingen verzameld, zodat men eerstdaags hoopt de dievenbende te kunnen oprollen. Wij vernamen zo juist, dat men ook de vuilnisemmers niet kan laten staan! Bij de heer A. v. Zetten te Middelhar nis, is een emmer ontvreemd, gemerkt 0558. Er is aangifte bij de politie ge daan. MIDDELHARNIS Kerknieuws van de Geref. Gemeente De kerkeraad der Geref. Gemeente alhier heeft het volgende tweetal voor een te beroepen predikant gesteld: ds. Chr. van Dam en ds. A. Vergunst beide van Rotterdam. Aan de beurt van aftreding zijn de ouderlingen N. H. Beversluis en J. Ver- hage en als diaken J. P. C. van Zielst. Als tegenkandidaat zijn gesteld resp. J. van Zanten en- B. van Eek voor ouder ling en M. Vroegindeweij voor diaken. Stemming, zowel voor een te beroepen predikant als voor de kerkeraadsleden zal heden dinsdagavond plaats hebben. Na afloop van de ledenvergadering is er gelegenheid voor doopaangifte. D.V. donderdagavond 7 uur zal de consulent ds. P. Blok van Dirksland voor de Geref. Gemeente voorgaan en een voorbereidingspredikatie houden voor het H. Avondmaal, wat hij zon dagmorgen a.s. in de gemeente hoopt te bedienen. Zondagavond zal er doops- bediening zijn. Verder is van de kansel bekend ge maakt, dat er zondag een extra collecte zal zijn voor de kerk en dat de ouders die leerlingen willen zenden naar de Chr. Kweekschool „De Driestar" te Gouda en gebruik willen maken van een Rijksstudiebeurs, zich daarvoor kunnen vervoegen bij ouderling Be versluis, Geleyn Cornelissestraat, alhier SOMMELSDIJK Geslipt door de gladheid. De 18-ja rige zoon van de commissionnair M. v. d. Doel kwam door de gladheid op de Dirkslandse dijk met de auto van zijn vader te slippen, met het gevolg dat hij tegen een boom reed. De auto werd zwaar gehavend. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; een mede-inzittende bekwam enkele lichte verwondingen aan het hoofd. Zangavond. De zangvereniging van Middelharnis hoopt op vrijdag 15 jan. een zangavond te geven, met mede werking van de zangverenigingen van Nieuwe Tonge en Sommelsdijk, onder leiding van de heer G. de Ruiter, in de zondagsschool te Sommelsdijk, Entree vrij. DIRKSLAND Schaken. Uitslag van 22 dec. 1959. Afd. I. A. Lugtenburg—H. de Zout 0—1 W. MarkwatJ. D. Keuvelaar VaV2. Afd. II. A. de Blok-W. Kardux 1—0; G. V. 't Geloof—C. Lugtenburg 0—1; Uitslag van 29 dec. 1959 afd. I. J. van 't Geloof—P. V. Oostenbrugge 1—0; A. V. 't GeloofA. Lugtenburg 10; W. Kardux—W. Markwat 1—0. Uitslag van 5 januari. Deze avond was zeer inte ressant, de jonge heer A. Bestman, die normaal onderwijs ontvangt aan het Blinden-Instituut Barthimeus, speelde een simultaan-wedstrijd tegen 14 bor den. Allereerst Bestman gefeliciteerd met de overwinning en hopen dat U nog eens zo een avond voor ons wilt organiseren. De uitslagen waren A. de Blok, D. v. d. Wekke, C. Lugtenburg, S. V. d Waal, G. v. 't Geloof en M. Bestman waren de verliezers. Remise werd gespeeld door J. v. 't Geloof, W. Kardux, A. v. 't Geloof, W. Markwat Sr. En vier spelers waren winnaars W. Markwat Jr., H. de Zout, A. Lugten burg en J. D. Keuvelaar. De heer Best man stelde nog een prijs beschikbaar een miniatuur zakschaakspel voor de gene die hem het eerst versloeg, wat door de heer W. Markwat Jr. werd ge wonnen. De vorige simultaan wedstrijd van Bestman werd gespeeld 23 dec. '58 er waren toen 8 vei'liezers 3 remise en 2 winnaars. HERKINGEN Kerkdienst. De aangekondigde pre dikbeurt in de Geref. Gemeente op woensdag 13 januari a.s. door ds. P. Blok, zal niet aanvangen 7 uur maar kwart over zeven. Tewerkstelling. Uit onze gemeente zijn een aantal wei'kzoekenden tewerk gesteld bij de grondwerkzaamheden in de Oostdijk te Goedereede. Bevolking: Loop der bevolking over 1959. Geboren 13 m en 11 vr.; overleden 3 m en 2 vr.; overschot 10 m en 9 vr. Vertrokken 10 m en 10 vr.; opgeno men 5 m. en 11 vr.; overschot -5 m en 1 vr. De bevolking is derhalve toe genomen met 5 m. en 10 vr. en be draagt nu in totaal 1067 personen. Ontspanningsavond. In het vereni gingsgebouw „Ons Huis" zullen op 16 januari a.s. „De Tokkelaars" uit Stel- lendam een ontspanningsavond verzor gen. Aanvang half acht uur. Tuberculosebestrijding. Loten ten ba te van de tuberculosebestrijding kun nen worden verkregen bij de wijkver- pleegster zr. C. H. Visscher. Tienduizenden mensen hebben in Berlijn een grote demonstratie gehouden tegen het neo-nazisme en het anti-semitisme, de stoet trok naar het monu- mens voor slachtoffers van het Facisme. STELLEND AM Kortsluiting. Maandagavond 8 uur ontstond er in de auto van dr. Kreling kortsluiting, toen hij zich in de Haagse straat bevond en zich naar het Haegse Huus begaf om de Roode Kruiscursus te leiden. Plotseling zagen enkele voor bijgangers grote steekvlammen onder de motorkap van de auto uitkomen. Door het kordate optreden van enke le leden van het Roode Kruis werd het brandblusapparaat vlug uit het Haegse Huus gehaald en kon men met blussen beginnen, waardoor uitbranden van de auto voorkomen werd. Schaalcnieuws. De 2e ronde voor de schaakkampioenschappen van Goeree- Overflakkee hoopt men te houden a.s. donderdagavond om 8 uur in 't Haegse Huus. Belangstellenden hartelijk wel kom. De toegang is vrij. Opbrengst collecte. De collecte voor verlichting en verwarming, welke op Oudejaarsavond in de Ned. Herv. kerk gehouden is, heeft 352,86 opgebracht. Vismijn. De aanvoer in de gemeen telijke vismijn bedroeg vorige week 958 kg pelgarnalen a 2,47—2,79; 150 kg exportgarnalen a 2,54—3,28; 172 kg bot a 0,35—0,61; 60 kg schar a 0,44—0,67; 103 kg wijting a 0,16— 0,46; 4 kg kabeljauw a 0,30—0,80 per kg. Burgerlijke stand over dec. 1959. Geboren: Rose Elise d. v. D. J. Min- derhoud en A. W. van Oorschot. Overleden: P. Troost e. v. P Spulj oud 69 jaar; K. de Goede oud 77 jaar. Ingekomen: T. van Nieuwenhuijzen wed. van Christiaanse van Rotterdam; M. Bruinzeel en gezin van Rotterdam; H. Grootenboer en gezin van Rotter dam; T. Wiegersma e. v. J. van der Vlugt van Utrecht; L. C. Polder e. v. A. Breederveld van Melissant; L. Born e. V. E. Melisant van Sommelsdijk; G. L. C. Nagtegaal van Melissant; J. Loef en gezin van Boskoop; M. G. Oorbeek van Melissant; M. Troost van Melis sant. Vertrokken: D. Kriek en gezin naar Melissant. Bevolking per 1 jan. 1959 1785 pers. Bij; geboren 36; ingekomen 59 is 95 to taal 1880; af.: overleden 15; vertrokken 49 is 64. Per 1 jan. 1960 1816 inwoners n.l. 935 m. en 881 vr. OUDDORP Loop der bevolking over 1959. Op 1 januari 1959 bedroeg het aantal inwo ners dezer gemeente 4129. Gedurende het afgelopen jaar werden 75 kinderen geboren, terwijl 37 inwoners overleden. 79 personen vestigden zich alhier en 71 personen vertrokken. Het aantal inwo ners bedroeg op 31 dec. 1959: 4175, het geen een toename van 46 personen in houdt. Van de trap gevallen. Wed. M. van 't Geloof had het ongeluk van de zol dertrap te vallen en zich zodanig te be zeren, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. NIEUWE TONGE Brand. Zaterdagmorgen werden de inwoners opgeschrikt door het loeien van de sirene. Er bleek namelijk brand uitgebroken te zijn in de van Baarle- straat bij de heer H. K. De brandweer die paraat bleek te zijn bluste al spoe dig het brandje dat was ontstaan in de schoorsteen. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. zondag 17 jan. hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan Theologisch Student A. Kok van Rot- terdam-Z., 's morgens 10 en 's avonds 6 uur. Catechisatie. De catechisaties nemen D.V. weer een aanvang op dinsdag 12 en woensdag 13 jan. a.s. op de bekende tijden. DEN BOMMEL Beroepen. In een gisteravond (maan dag) gehouden ledenvergadering der Geref. Kerk is bij acclamatie beroepen kandidaat W. F. Koele te Den Haag. In verband met bovenstaande beroep Wij attenderen er nogmaals op dat a.s. vrijdag 15 januari ons blad „Eilanden-Nieuws" over ge heel Goeree-Overflakkee huis aan huis zal verschijnen in een oplage van meer dan 10.000 exemplaren. Dit is een unieke gelegenheid om te adverteren, vooral met het oog op de uitverlfoop, die op 15 januari a.s. begint. H.H. Adverteerders verzoeken wij er voor te willen zorg dragen dat hun opgaven woensdag 13 januari a.s. bij ons binnen zijn, om van een goede zetwijze en plaatsing zeker te zijn. Wij zijn gaarne bereid de hel pende hand te bieden bij het op stellen van uw advertentie; voor de verschillende branches stellen wij gratis cliché's beschikbaar voor zover die voorradig zijn. Wij delen verder mede, dat de Flakkeese Nieuwsbode a.s. week met een huis-aan-huis-nummer over geheel Flakkee zal ver schijnen en wel op vrijdag 22 januari a.s. N.V. EILANDEN-NIEUWS Telef. 01870—2629 Middelharnis zal op donderdag 14 januari a.s. des 's avonds te 7.30 uur in de Geref. Kerk een ontmoetingssamenkomst met kan didaat Koele worden gehouden. OOLTGENSPLAAT Ouderling Cors. Korteweg nam af scheid. Zondagavond lieeft ouderling Cors. Korteweg afscheid genomen van de Herv. Gemeente van Ooltgensplaat, daar hij wegens zijn leeftijd (70 jaar) zich heeft teruggetrokken uit de kerke- raad om zijn taak aan jongere krachten over te geven. Meer dan 35 jaar heeft de heer Kor teweg het ambt van ouderling bekleed. Ds. J. van Drenth dankte hem zeer hartelijk voor het vele werk dat hij in de gemeente heeft verricht en ook voor de persoonlijke vriendschap on dervonden. De heer Korteweg nam hierna in een persoonlijk woord afscheid van de ge meente waarin hij zoveel zieken- en huisbezoek heeft gedaan en vele be grafenissen heeft geleid. Hij wenste in alles de gemeente Gods zegen toe. Op verzoek van ds. van Drenth werd ou derling Korteweg staande toegezongen Psalm 121 4 „De Heer zal U steeds gadeslaan". Voor dit afscheidswoord vond de be vestiging plaats van drie ouderlingen en 1 diaken, n.l. de heren G. H. L. de Bruin en A. Kreeft, dei reeds zitting hadden, dhr. Joh. Bom die in de vaca ture van de heer Korteweg is gelïozen en diaken Jac. de Bonte Wzn., die de plaats inneemt van dhr. K. van Oosten de die vorig jaar het ouderlingschap aanvaardde. Deze broeders werden staande toege zongen Ps. 132 6 „Bekleed, o hoogste Majesteit", en door ds. van Drenth har telijk welkom geheten (zover het de nieuwe ambtsdragers betrof,) in de lering van de kerkeraad. Kerkdienst. Heden dinsdagavond om 7 uur zal in de Geref. Gemeente voor gaan ds. P. Blok te Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 1