l^iKtEiKeZN JUBILEUM-GESCHENKEN! VAN ANDEL Lezing van Ir. H. G. Kuiperi PARTIJENVE^iCOOP O i IC i 1^ s Predikbeurten ZEELAND Discussie ZWAAR WOLLEN 90 90 WOL-MOQUETTE KARPETTEN 19.80 54.90 98.80 SCHUIMRUBBER MATRASSEN ENKELE VELOURS 95 Centrale Telling Middelharnis JUWELIER Geruchten van inbraak onwaar - 266 Bladz. 2 IILANDBN-NIEUWS" Vrijdag 8 januari 1960 (Vervolg van voorpagina). Tuinbouw biedt grote mogelijk heden. Een andere weg die open staat is, om te komen tot intensievere grondbewer- king, is de tuinbouw die ongekende mogelijkheden biedt. Nederland ligt daarvoor in West Europa wel in de lijn. Gelet ook op de wijziging die zich voordoet in ons voedselpakket zit er in de tuinbouw veel perspectief betoogde spreker. Gelukkig wordt er aandacht aan geschonken, om die delen van liet land, die geschikt zijn voor tuinbouw, daarvoor ook te benutten. Spr. meende dat er in Flakkee grote mogelijkheden voor liggen. Dit houdt tevens in, dat er voor velen werk in zal kunnen wor den gevonden. In de streek zelf zal men de bereidheid daarvoor moeten tonen. Wel liggen daarvoor enige spanningen, spr. stelde de vraag: moet het uit de gemeenschap zelf komen? Dan zal het nog even duren! Probeer het eens met een paar nieuwelingen in uw omgeving adviseerde spreker. Als er enige pio niers op Flakkee komen werken zal vanzelf de prikkel ontstaan om tot meer intensivering van de grond te ko men. Gelukkig is er een tuinbouwvak- school; maar vaklieden van buiten aan trekken zou z.i. grotere mogelijliheden openen om de tuinbouw hier op poten te krijgen. Thans is de zoetwatervoor ziening nog een handicap; dit wordt echter door de uitvoering van de Del tawerken opgeheven. Aantrekken van industrie Door de vele pendelarbeid die er is, komt de behoefte naar voren om in dustrie aan te trekken. Dit vond spr. zeer begrijpelijk. Een gematigde in dustrie ter opvanging van het surplus van arbeidskrachten aclitte hij nood zakelijk. Dit mag echter nooit uitgroei en tot zware industrie, omdat anders 't agrarisch aspect wordt verloren en de mogelijkheden voor tuinbouwontwik- keling niet kunnen verwezenlijken. Spr. waarschuwde ook met klem te gen de bestemming van landbouwgrond voor woongebied van industrie-wer kers. Persoonlijk bleek hij geen voor stander van de gelanceerde ontwikke ling van industrie ten iSToorden van het Haringvliet, omdat dit vele consequen ties oproept, van vervuiling in de wa tervoorziening enz. Spr. zou het betreu ren wanneer b.v. op Flakkee een „woonstad" zou verrijzen. Positie bepalen Te midden van al dit komende ge beuren, moet Flakkee zijn positie gaan bepalen. Het is nodig dat daarover niet alleen met landbouwdeskundigen, maar met alle instanties op maatschappelijk gebied wordt gesproken. Er ligt ook een taak van de gemeen ten, die aan een bestemmingsplan wer ken t.o.v. de toekomstige ontwikkeling van Flakkee. Waar moet het tuinbouw- gebied komen, waar de agrarische be drijven, de klein industrie, de woon- mogelijkheden en zoveel andere dingen meer? Dit alles moet in een struktuur- schets worden vastgelegd. Spr. waar schuwde tegen de fout op Voorne en Putten gemaakt waar er niet voldoen de breed is over gesproken, wat veel narigheid teweeg brengt De verschillende groeperingen dienen om de tafel te gaan zitten, om hun bij drage te leveren aan deze struktuur- schets. Ook geestelijk Ook geestelijk dient men zijn positie te bepalen. Dit noemde spr. niet een voudig. Andere levensgewoonten en le vensstijlen zullen zich met de onze ver mengen. U kunt zich daarvan terug trekken de ontmoeting zal echter on herroepelijk plaats vinden. Afzijdigheid raadde spr. ten sterkste af. In een goe de harmonische samenleving is dit on verantwoord en leidt tot ongewenste samenstellingen ten nadele van de ge meenschap waarin men leeft. De ge meenschap is opgebouwd uit de klein ste elementen, n.l. de gezinnen die weer verantwoording dragen t.o. dé gemeen schap in zijn geheel. Goed gericlit jeugdwerk, en organi satorische arbeid, is uitermate belang rijk, uit gemeenschappelijke aktiviteit kan een gezonde gemeenschap worden geboren. Het versterken van de onder linge band is dus zeer noodzakelijk. De uitspraak van Kaïn „ben ik mijns broe ders hoeder" mag niet de onze zijn. Als goede rentmeesters hebben we onze ta lenten te ontwikkelen en daarmede te doen, wat God van ons vraagt, aldus beëindigde spreker zijn betoog. De heer J. W. Korteweg te Ooltgens- plaat merkte op, waar Ir. Kuiperi ge sproken had over een „matige" indus trie, deze kwestie op te lossen door een aantal fabrieken aan te lokken, om aan het getob van de pendelarbeid radikaal een einde te maken. Z.i. zou daar 100 ha grond voor nodig zijn. De heer J. Arensman te Stad hield een betoog, dat neerkwam op de be waking van de grenzen van Flakkee, niet alleen materieel, maar vooral gees telijk. Ging het niet goedschiks dan maar kwaaschiks, waartegen ir. Kuiperi stelling nam, omdat het Koninkrijk Gods niet verdedigd wordt met het zwaard. Onze medemensen, ook al heb ben ze een andere levensbeschouwing zijn schepselen Gods; men kan beter pogen uit liefde zijn naaste voor Chris tus te winnen. De heer Valstar van Stad die uit een tuindersfamilie bleek te komen, had over de zoetwatervoorziening voor de tuinbouw op het eiland gedacht en be rekend, dat daarin niet voldoende zal kunnen worden voorzien. Bovendien was een bezwaar, dat hier slechts een kleine veiling is, waar de grote han delaren niet komen en er daardoor een lagere notering zal zijn. De heer D. Sieling Melissant stelde een vraag welke lichamen het structuur plan voor Flalïkee zullen samenstellen. ONGELOOFLIJK VOORDELIGE Een fabriekspartij in moderne dessins en kleuren 1 persoons 200 X 150 2 persoons 220 X 170 Een fabriekspariij In verschillende moderne des sins en kleuren 160 X 10Ó 200 X 135 280 X 200 60 stuks van bekend merk, beslist eerste keus, 10 cm. hoog. Warmte isolerend, stofvrij en hygiënisch. Overtrokken met zeer exclusieve meerkleurlge damast.. 1 persoons 190 x 80, vèr beneden ^Ek«& CQ de waarde. Ook leverbaar in 2 persoons. Een partij voor overgordijnen (B-keus) met zeer kleine weeffoutjes, 120 br. Verschillende kleuren. Prachtige velours van 12.90 en 14.25 p. mtr. 9. BINNENWEG „City Centrum" BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN Overbrugging van moeilijkh'eden Burgemeester Hordijk kwam terug op hetgeen ir. Kuiperi gesproken had, in zake de omschakeling van land- op tuinbouw en de spanningen die daarbij liggen. Om die te overbruggen, moet men z.i. niet al te streng vast houden aan „boerenland in boerenhand" maar een deel van de grond afstaan, dat pi oniers op tuinbouwgebied hier een start kunnen maken. De heer Grootenboer Melissant merk te op, dat er mogelij li meer werkgele- lieid in de tuinbouw komt, maar als men daar nog lang mee wacht, zullen de meeste jongeren van Flakkee draaiers en lassers zijn. Wat de positie van de landarbeider betreft met de voortschrijdende mecha nisatie vond hij, dat er aan het werk geen „rook of smaak" meer aan was en hij vroeg, is daar wat aan te doen. Hij wees verder op de taak en roeping van de Chr. arbeider, ,bij de veranderingen die voor de deur staan. Antwoord van ir. Kuiperi Ir Kuiperi antwoordde op de vraag over „matige industrialisatie" dat hij dit gesteld had, om dat deel van de bevolking op te vangen, die in de agra rische sector geen werk kunnen krijgen. Spr. meende ook, dat wel 100 ha nodig zal zijn voor plaatsen van deze klein- industrie. Hij adviseerde om diegenen die elders een goed dienstverband kun nen vinden en geen bijzondere binding met het eiland hebben met hun gezin buiten het eiland te gaan wonen. Het drukt op de ruimtelijke ordening, om al die mensen hier te laten wonen, al is het moeilijk om te bepalen om welke reden men Iiier wil blijven. De gebon denheid aan de eilandgemeenschap zal daarin wel een rol spelen, meende spre ker. Vooral de vrouwen weerhoud het, de Flakkeese gemeenschap los te laten. Spr. onderstreepte dat hij bang was om de volledige bevolking in de indus trie te werk te stellen, omdat hij het eiland bijzonder rijk vond wat zijn bo- demcultuur betreft. In dit verband bezag spr. de vragen over de tuinbouwontwikkeling. Dhr. Grootenboer is angstig, dat er geen ar beiders meer voor zullen zijn spr. riep in herinnering de genoemde'cijfers van de afvloeeiing in de landbouwsec tor van 100500 man sinds 1947. Deze mensen zijn wel opgevangen in de in dustrie, maar alles is op één kaart ge zet. Er bestaat kans, dat er b.v. een teruggang in de industrie z.g. „rand- arbeiders" weer worden afgestoten, waarom hij ze liever in de land- en tuinbouw hield, waar ook de landbou wers-werkgevers erg in dienden te heb ben. De mechanisatie blijft doorgaan en velen die uit de landbouw worden uit gestoten zullen in de tuinbouw kunnen worden opgevangen. Daarom onder streepte spr. nog eens „pioniers" de kans te geven; al zitten er wat een antwoord was op de vraag van de heer Valstar bij de aanloop nog moeilijk heden zijn. Er is hier een veiling, men is b.v. ook al begonnen met de bollen- cultuur, er is een tuinbouwvakschool een overbruggingssysteem zal nodig blijven bij alles wat men op dit gebied aanpakt. De start zoals burgemeester Hordijk het noemde kan alleen sla gen als er medewerking is uit het eiland zelf. Laat men b.v. in georganiseerd ver band er b.v. 2 ha voor geven! Spr. begreep, dat de landbouwers gehecht zijn aan hun grond; maar denk ook aan uw zoons riep spr. uit en wanneer men een beroep op U doet, geef dan die wil beginnen een kans! Het pessimisme over een tekort aan zoet water kon spreker niet delen. Per seconde vloeit 1 miljoen kub. m zoet water naar zee; de bedoeling is, dat van deze hoeveelheden grote voorra den in zoetwaterbekkens worden vast gelegd. Het, gezegde, dat er geen rook of smaak meer aan was voor de arbeiders kon spr. ook niet beamen, al is er een Van zaterdag 9 januari v.m. 12 uur t.m. maandag 11 januari v.m. 9 uur Middelharyiis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen v. d. Peppel, arts, tel. 2117, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Huisman en Elvé. Voor spoedgevallen Boot, arts, telefoon 01877—227, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Buth en de Man. Voor spoedgevallen Voogd, arts, tel. 01874-259, Oude Tonge en Bou- man, arts, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, tel. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 10 jan. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. A. Kugel, tel. 10, Poortvliet en dr. J. Ver met, tel. 10, Nieuw Vossemeer. Uienveiling van vrijdag S januari 1960 Handafgestaart: Groeve 22.61, middel 19.09, drielingen 18.70, picklers 12.81- 11.59, Mach. afgestaart: Middel 19.drie lingen 18.70, picklers 12.81-11.59, stek 5.25. Aanvoer 76000 kg. ST. ANNALAND Uien- en aardappelveiling van dins dag 5 jan. 1960. Uien middel maat 40-70 17.53—19,51, uien middel maat 40-70 grof 19.06, uien drielingen 17.48— 17.56, uien picklers 12.58, uien stek f 7.24. Alles per 100 kg. Aanvoer 75 ton. Furore 16.per 100 kg. Aanvoer 20 ton. vervaging merkbaar tussen, werkgever en werknemer. Beide zullen machine-des kundig moeten zijn; de arbeiders zullen in het vervolg een behoorlijke oplei ding nodig hebben en spr. meende niet dat deze arbeid geschuwd werd. Wat de beloning betreft, liggen de verhou dingen zo, dat de landarbeid SO'/o staat t.o. de beloning in de industrie; door de mechanisatie en hogere productivi teit is er mogelijkheid tot verhoging of gelijkstelling. Tenslotte beantwoordde ir. Kuiperi de vraag over de samenstel ling van de structuurschets, waarbij niet alleen de land- en tuinbouworgani saties maar alle maatschappelije instan ties om de tafel dienen te gaan zitten om de problemen onder het oog te zien. De voorz. de heer van Loon dankte de spreker voor zijn uiteenzetting en de vergadering voor de opkomst en deel name aan het gesprek. Spr. maande vooral het Chr. beginsel uit te dragen en maande vooral die bij het kerkewerk betrokken waren al het mogelijke te doen om zich rijp te ma ken op hetgeen komen gaat. De heer van Dam, hoofdbestuurslid van de N.C.L.B., eindigde met dankge bed. MIDDELHARNIS Loop der bevolking over 1959. Op 1 Januari 1959 telde deze gemeente 5091 inwoners, te weten 2529 mannen en 2562 vrouwen. De vermeerdering door geboorten bedroeg 43 jongens en 57 meisjes, terwijl er zich 74 mannen en 85 vrouwen in deze gemeente vestigden. Een vermeerdering derhalve van 117 m. en 142 vrouwen. De vermindering door overlijden be droeg 27 mannen en, 14 vrouwen, terwijl 111 mannen en 120 vrouwen uit deze ge meente vertrokken. Een vermindering derhalve van 138 mannen en 134 vrou wen. In 1*59 vond dus een vermeerdering plaats van 8 vrouwen en een vermin dering van 21 mannen, zodat deze ge meente op 1 januari 1960 5078 inwoners telde, te weten 2508 mannen en 2570 vrouwen. Burg. stand over de maand dec. '59. Ingekomen: P. Coppée van Rotterdam M. A. Stoutjesdijk en gezin van Urk; Th. A. A. M. Panhuijsen van 's Graven- hage; M. Mans-Hollaar van Sommels- dijk; A. van der Wende van Leeuwar den; A. Kaptein en gezin van Oude Tonge; J. D. van Leeuwen-Moelijker van Sommelsdijk; F. Schellevis van Am sterdam; M. Edewaard en gezin van Dirksland; C. van den Nieuwendijk en gezin van Nieuwe Tonge. Vertrokken: W. A. M. Hubrechtse n. Rotterdam; G. Schellevis en gezin naar Sommelsdijk; G. Jordaan naar Dirks; land; M. Meijer-Vennik en gezin naar Zeist; C. Tamboer naar Middelburg; A. D. Thierry-Verbrugge naar Zeist; A. Steil en echtgenote naar Rheden; E, Bijdevaate-Veriiage naar Nieuwe 'Ton ge; Th. M. Jochems en gezin naar Ber- licum; P. Albregts-van der Wal naar Sommelsdijk. Huwelijksaangiften: H. Bijdevaate 22 jaar en E. Verhage 22 jaar. Gehuwd: H. Bijdevaate oud 22 jaar en E. Verhage, oud 22 jaar. Overlijden: Arentje Cornelia van Es, geb. 28 april, Jul. v. Stolberglaan 22; Christiaan van Erkel, geb. 29 sept. 1894 Jul. van Stolberglaan 42; Teunis van der Valk, geb. 15 jan. 1901, Hoflaan 17; Gerrit Verhage, geb. 6 nov. 1887, Ma- rietjespad 15. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Herman Cor nells, zoon van H. M. Kwak en H. Zwijgers. Overleden: Kornelis de Goede 78 jaar. Neerslag. De regenmeter wees in de maand december 1959 61,8 mm. In de zelfde maand van vorig jaar 73,8 mm. Neerslag over het jaar 1959 540,9 mm. Over het jaar 1958 661,7 mm. Da'mmen. Uitslagen van d.d. 29 dec. 1959. Afd. 1 Joh. Polder—KI. de Jong 2-0. Afd. 2: J. V. Putten—L. Bakker 2—0; J. Non—S. Bal 2—0; C. Zoon—H. Groo tenboer 11. Afd. 3: B. Bakker—H. Broohoft 0—2 R. de Geus—W. Kardux 2—0; W. Kar- dux—B. Bakker 2—0; C. Kardux—J. Bunk 2—0; C. Kardux—H. Bestmaxi O— 2; R. de Geus—A. Mans 2—0. De rangenlijst van afdeling 3 is als volgt: 1. J. Bunk 8 gesp. 14 pnt.; 2. R. de Geus 9 gesp. 14 pnt.; 3. H. Bestman 9 gesp. 12 pnt.; 4. H. Brooshooft 9 gesp. 10 pnt.; 5. A. Maas 8 gesp. 6 pnt; 6. W. Kardux 8 gesp. 4 pnt.; 7. C. Kardux 10 gesp. 5 pnt.; 8. B. Bakker 5 gesp. 1 pnt. HERKINGEN Catechisaties. Maandag 11 januari zullen alle catechisaties bij de Herv.. Kerk worden hervat. De opbrengst der collecten in de Herv. Kerk waren over de maand de cember j.l. als volgt: schoolbussen f 45. 41; noodl. l^erken en personen 18.97; wed. en wezenbeurs 30.95 en extra coll. kerkvoogdij 59.01. MELISSANT Dammen E.N.E.O. Uitslagen 28 dec. j.l. Ie afd. J. Doorn—A. v. d. Vliet 0—2 C. Heerschap—T. Keizer O2; C. Vis been—J. V. d. Vliet 2—0; C. v. Waas- bergenT. v. Brussel O2. 2e afd.' Aren Visbeen—M. v. d. Vliet O2; G. V. d. NieuwendijkC. v. Brui- nisse 11; Jn. v. OudenarenJ. Doorn- heim 20; J. W. GrootenboerC. Nag- tegaal 20; Ardie VisbeenM. Vis been O2; W. DoornheimM. v. d. Mast 11, een mooie prestatie van M. C. HameteM. Visbeen 0—2; Adrie Vis beenJ. Doornheim O2; C. Hamete J. W. Grootenboer O2; C. v. Bruinisse Aren Visbeen O2. De stand in de 2e afd. is: 1. M. Vis been 12 wed. 21 pnt.; 2. J. Doornhein 11 wed. 18 pnt.; 3. J. W. Grootenboer 12 wed. 18 pnt.; 4. W. Doornheim 13 wed. 15 pnt; 5. A. Nagtegaal 11 wed. 14 pnt; 6. Aren Visbeen 12 wed. 14 pnt; 7 Jn. V. Oudenaren 11 wed. 12 pnt; 8. M. V. d. Mast 11 wed. 10 pnt; 9. C. v. Heukelen 7 wed. 9 pnt; 10 H. v. Heu- kelen 8 wed. 8 pnt. Burg. stand over de maan ddec. '59: Gevestigd: D. Kriek en gezin uit Stel- lendam; J. Tierolf uit Zeist. Vertrokken: D. Bosland, echtgenote van H. F. van Hemert, naar Rotterdam; J. van der Boom naar Christchurch, Nieuw Zeeland; L. C. Polder, echtgenote van A. Breedrevld naar Stellendam; A. van Broekhoven, weduwe van J. Visser naar Sommelsdijk; G. L. C. Nagtegaal naar Stellendam. Geboren: Herman, zoon van J. H. van Strien en van A. Verweij; Adrianus Cornells, zoon van W. de Vogel en, van L. van Lente; Dimmen Cornells, zoon van D. C. Kleijn en van E. Robijn; Aart, zoon van A. Goedhart en van A. van Dam; Neeltje, dochter van J. Ghijsels en van G. Schellevis. Overleden: Dina Doornheijn, 58 jaar; Mattheus Leijdens, weduwnaar van M. Neels, 85 jaar; Leentje van den Houten echtgenote van J. Tieleman, 64 jaar; Elsje van der Spaan, 73 jaar. STELLENDAM Opbrengst. De opbrengst van de kerk telefoon heeft in de Herv. Kerk over de maanden november en decmeber '59 opgebracht 164.88. STELLENDAM Schroef kapot. Het vissersvaartuig de S.L. 42 van schipper H. Brinkman had deze week bij het uitvaren het ongeluk buiten de haven van Stellendam met zijn vaartuig op een obstakel te varen, waardoor het zijn schroef verloor, het welk een hele schadepost voor hem be tekende. Woonhuis verkocht. Het woonhuis van de heer K. de Goede" is onderhands aangekocht door de heer J. Klink, Voor straat 69 voor 7000.—. Forum-avond. Op 18 jan. a.s. ho pen de Vrijwillige Branweren van Goe- dereede en Stellendam. een gezamenlij ke Forum avond te houden in het 't Haegse Huus". Als spreekrs zullen die avond optre den de heren Kuiper en Bienefelt van Middelharnis en Sommelsdijk. OUDDORP Varkensziekte. De laatste weken gaan in Ouddorp veel biggen dood, ter wijl veel grotere varkens voortijdig worden opgeruimd; de hokken worden op last van de veterinaire dienst gron dig ontsmet, varkenspest kon nog niet met zekerheid worden geconstateerd. Visserij. De dagvangsten van pergar nalen bedroegen in de afgelopen week van 50 tot 155 kg, van export garnalen van 120 tot 153 kg, de prijzen liepen resp. van 2.43 tot 2.63 en van 2.88 tot f 3.23 per kg, schar noteerde 60 et, kabeljauw 70, bot 53, wijting 38 en sardijn 20 et per kg. Beurs. Noteringen van donderdag 7 jan. 1960: gerst 24-26; brouwgerst 28, haver 23-25%, tarwe 31-32, peulvruch ten 40-45, uien 15-16, furoren 15, maan zaad 130-132 et alles per kg. Afscheid besteller P.T.T. dhr. D. de Koning. Met ingang van 1 jan. j.l. is eervol ontslag verleend aan de heer D. de Koning, besteller Ie klas der P.T.T. De heer de Koning heeft haast 43 jaar bij de P.T.T. gewerkt waarvan 37 jaar in Ouddorp. De directeur is hem per soonlijk de erepenning wezen overlian- digen met een schriftelijke dankbetui ging van de directeur generaal. 's Avonds is het personeel afscheid wezen nemen waarbij hem een zeer mooie plant als herinnering werd ge schonken. NIEUWE TONGE Bejaarden sociëteit. De aandacht van alle belanghebbenden wordt er op ge vestigd dat de bejaarden-sociëteit in „Ons Dorpshuis" vanaf heden vrijdag zal worden gehouden elke Vi'oensdag- middag van twee uur tot half vijf. Tedereen is van harte welkom. o.a. Gouden sieraden, horloges, klokken enz. Speciale occasions in brillani Hoogstraat 164-152 Beijerlandselaan 1 76 Rotterdam ZONDAG 10 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. de Waard van Meerkerk. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Derksen van Maassluis. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. C. Tanis. Ger. Gem 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 4.30 uur ds. M. van Beveren van Vrouwenpolder SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. cand. T. J. Kamerbeek van Bodegra ven. Rem. Kerk 10 uur ds. Rosingh DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. den Besten en 6 uur ds. Vlijm. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. F. Blok. (v.m. H.A.) HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. van Drenth en 6 uur dhr. T'erlouw. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur cand. J. P. Verkade van Stolwijk. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. H. de Valk te Alphen a.d. Rijn. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Ne derland 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Smit GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. Vlijm en 6.30 uur ds. den Besten. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. Jonkers en 2.30 uur lezen. Geref. Kerk 2 x ds. van Driel. Ger. Gem. 2 X lezen. Doppsgez. Gem. 9.30 uur ds. Maliepaard van Haamstede. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Zaal. Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur dhr. Neijenhuis en 6 uur ds. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerlt 9.30 en 6 uur ds. van Wakeren. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. van Vliet. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. cand. A. S. Klüsener van Delft. Ger Kerk 10 en 6 uur cand. Coelé van den Haag. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. dhr. Terlouw en 6 uur ds. van Drenth. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur le zen en 6 uur dhr. Neijenhuis. THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. J. den Hoed. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Regt van Nieuwedij k. Ger. Gem 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr, Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Doorn. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. (v.m. H.A. en sav. dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur ds, van Dieren en 2.30 uur ds. Westland. Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 u, ds. Regt van Nieuwedijk. Ger. Gem 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2 uur ds. J. v. d. Haar. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Westland. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. J. V. d. Haar en 6 uur ds. F. van Die ren. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. H. W. van den Brink. (10 uur bev ambtsdragers en 5 uur voorber. H.A.) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. C. A. Wielemaker. Ger. Gem. 10 en 5 u. lezen. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. OUDE TONGE Donderdag ging het hardnekkige ge rucht, dat er te Oude Tonge zwaar was ingebroken. Bij navraag bleek ons, dat dit op onwaarheid berust. Er is wel bij de heer A. v. Kampen, Julianastraat 75 achter het huis van de waslijn een truit je weggenomen, wat de politie in on derzoek heeft. Daaruit heeft het publiek die bewegingen van de politie consta teerde, geconcludeerd, dat er een in braak zou hebben plaats gehad. Dit moet beslist worden tegengesproken. ACHTHUIZEN Telefoon (01873) 302—442—258 en onderstaande adressen: Ouddorp: J. HOEK telef.219 JOH. HOEK telef. 241 Goedereede: M. TROOST telef. 307 Stellendam: J. KLINK telef. 239 Dirksland: B. A. DE GAST telef. 628 Herkingen: C. HOGERWERF telef. 270 M'harnis-S'dijk: I. GROOTENBOER telef. 2101-2 Stad aan 't Haringvliet: Fa. TROMMEL telef. 270 - Oude Tonge: J. SETON telef. 277 Oohgensplaat: P. VAN DER WENDE telef. 331 Nieuwe Tonge: L. BREUR telef. 426 J. J. VAN NIEUWENHUYZEN, algem. vert. voor Flakkee telef. 279

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1960 | | pagina 6