Wili u polHieman worden? DUJARDIN /T^ Zonder melk meer televisie Plaatseiyk Nieuws Bij de Rotterdamse politie zijn een groot aantal vakatures Portretwerk Vervolg gemeenteraad O.uddorp Enkhuizer Almanak Fusie levensmiddelen- bedrijven Tram-, bus- en veer- aiensten op Flakkee tijdens feestdagen Kerstfeest padvinders in fort te Ooltgensplaat Verkeerstellingen op Flakkee Grevelingendam Homoeopatische Geneesmiddelen Centrale reportages FOTO ROTSMA JCtorU Kleding Fa. Gebr. Buijsse *H^uy oo^artó betxocht bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht Warmwaterzakicen Te Ooltgensplaat ruim 17 miljoen kg suikerbieten aangevoerd Wordt weer fit van lijf en Isden, bevrijd van Uw rheumatieb. Door een bloedzuiverende buur met Kruschen Salts. RHEUMATIEK Jicht, Ischias, Lumbago, Podagra Arthritis, Spit in de rug. Legio namen voor één grondoorzaak „Uri nezuurvergiftiging' ffoensdag 23 december 1959 „BILANDBW-WIETTWS" Biz. 3 Er is op ons eiland een groot surplus aan arbeidskracht, waaronder jongelui ijn, die toch wel gaarne een vaste baan en een goed lonende betrekking zouden jillen hebben. Voor hen schrijven we dit artikel, omdat er mogelijkheid be- iaat ook al heeft men alleen lager onderwijs gehad bij de Rotterdamse lolitie te worden aangesteld. Daar zijn momenteel een groot aantal vakatures. fel is het zo, dat men evenals voor iedere andere betrekking aan bepaalde jsen moet voldoen. In de eerste plaats moet men niet jonger zijn dan 21 en jet ouder dan 28 jaar. Gehuwd is geen bezwaar. Gegadigden moeten minstens 13 m. lang zijn en van een onbesproken levensgedrag. Wat ontwikkeling be reft moet men wel over voldoende bekendheid met de Nederlandse taal be- chikken, normaal kunnen rekenen en op de hoogte zijn met aardrijkskunde. ;ulke hoge eisen zijn het dus niet. Wie er ambitie voor heeft, raden wij aan ilthans te >solliciteren. ledere jongeman die bij de Rotterdamse politie wordt aangesteld, komt eerst op de opleidings school. Dit is een kosteloze opleiding; het salaris begint direct na de aanstelling dus op de cursus al. Men wordt aangesteld met een proeftijd van 2 jaar, aan het eind daarvan moet men in het bezit zijn van het politie-vaardigheidsdiploma en volgt bij gebleken geschiktheid aan stelling in vaste dienst. Na één jaar volgt be noeming tot agent en indien er vakatures zijn, na 7 jaar tot hoofdagent. Zijn er geen vakatures volgt na 10 jaar toch de bevordering tot hoofd agent. Verder kan men in rang opklimmen tot brigadier en zelfs tot adjudant. Elke agent moet gedurende enkele jaren te voet of per rijwiel surveillerend zijn verdiensten bewijzen. Daarna kan hij bij het openvallen van plaatsen overgaan naar speciale takken van dienst waarvan we er hier enige noemen. Takken van dienst Het werk in de straatsurveillance is slechts een onderdeel van het wefk bij de Rotterdamse politie. Er is nog veel meer: er. zijn takken van dienst zoals de recherche, verkeerspolitie, bere den brigade, radio-surveillance brigade, rivier politie, dactyloscopie, fotografie, motorbrigade enz. Menige politieman' begeert een plaats bij zo'n speciale tak van dienst, doch het aantal plaatsen is er lang niet zo groot als in de straatsurveil lance. Indien U echter ambitie gevoelt voor motor rijden, paardrijden, autorijden, voor het politie werk op de rivier, voor het speurderswerk bij de recherche of wat dan ook, bestaat er een goede kans dat U voor zo'n funktie in aanmerking komt, indien U tenminste aantoont dat U er ge schikt voor bent. ledere tak van dienst heeft zijn bijzonderhe den, die het politieleven afwisselend en aantrek kelijk maken. Er zijn begrijpelijk ook moeilijke kanten aan het politiewerk. Maar een flinke ke rel gaat de moeilijkheden niet uit de weg en mede tot eigen vorming leert hij in de politie dienst mensenkennis en doorgronden. Voor hen, die wensen te solliciteren vertellen we nog een en ander over de voorwaarden: Bezoldiging. Het aanvangsalaris van ongehuw de adspiranten bedraagt 328,55 bruto per maand; van gehuwde adspiranten is het 349,67 bruto per maand. Het aanvangsalaris van agenten bedraagt 373,43 brutop er maand en het maximum voor die groep is vastgesteld op 466,36 per maand. Gehuwden en kostwinners ontvangen vanaf 1 augustus 1957 een compensatie voor de op die datum ingegane huurverhoging. Kindertoelage en -toeslag. Per kind beneden de 16 jaar wordt 18,40 kindertoelage per maand verstrekt. Bovendien wordt een tijdelijlïe kinder toeslag toegekend van 0,52 p. m. voor hét Ie kind; 1,04 p. m. voor het 2e en het 3e kind. Kledingtoelage. Zowel gehuwden als ongehuw den ontvangen een kledingtoelage van 254,40 per jaar, waaruit kosten van uniform en derge lijke moeten worden bestreden. Vakantieuitkering. ledere ambtenaar ontvangt, jaarlijks een vakantieuitkering, welke iVo van de jaarwedde bedraagt. Vakantie. De politieman heeft aan het begin van zijn loopbaan 15 verlofdagen; indien op be paalde feestdagen dienst wordt gedaan, komen er jaarlijks nog 7 dagen bij. Geneeskundige verzorging. De regeling van de genees- en tandheelkundige verzorging is gun stig, ledere politieman kan zich van de datum van aanstelling al beschouwen als particulier patient, hetgeen onder meer vrije keuze van dokter inhoudt. Pensionkosten- en dagelijkse reiskos tenvergoeding. Gehuwde, alsmede on gehuwde ambtenaren kostwinners kunnen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de pensionkosten of de dagelijkse reiskosten. Zo nodig wordt voor hen, die buiten Rotterdam wonen, voor een pension of kosthuis gezorgd. De kosten hiervan bedragen doorgaans circa 115,per maand. Reiskostenvergoeding voor Periodiek Gezinsbezoek. Aan gehuwden, die ge scheiden van hun gezin moeten leven, kan voor het 1 x per week bezoeken van hun gezin een reiskostenvergoeding worden toegekend. Ongehuwden tot en met de leeftijd van 25 jaar, die te Rot terdam in een pension wonen, kunnen éénmaal per maand in aanmerking ko men voor vergoeding van aan gezins bezoek verbonden reiskosten. Wij meenden goed te doen een en an der over de mogelijkheden om bij de politie te komen mede te delen. Mis schien zijn er onder onze lezers, die er interesse voor hebben. Wij verwijzen voorts naar de advertentie in ons blad. Komende op het verkeer constateer- ^6 spr. dat de wegen om en in de kom "et verkeer in de zomer niet best kun- len verwerken. Hij bepleitte overname ran de polders voor het onderhoud. Wat het postkantoor betreft hoopte hij Mt het college een plaats zou vinden "aar standing als badplaats. Voorts meende hij dat onvoldoende raadsvergaderingen waren belegd en tesloot met de wens, dat het uitge spelde beleid tot een goed einde zal worden gebracht. Dhr. Job Tanis deed het genoegen dat ^«begroting met een batig saldo sloot, n'j hoopte dat dit zo zou blijven. On- ^f zijn wensen was begrepen dat de fiolering spoedig zal kunnen uitge roerd. De heer C. v. d. Bok alsook de heer Ie Jong waren beide lid van de com- "iissie geweest en conformeerden zich *aii hetgeen in het verslag was vast- TOgd. Wel beklemtoonde de heer v. d. °ok de noodzaak van een rondvraag en ^^n aula op het kerkhof. De heer M. ^loman stelde voor om de post voor •brandweer van 300,— op 400,— wengen. Repliek Öe heer T. Koek kwam terug op de ^^^«gdens van de heer Sandifort over ^christelijk handelen door subsidie j^te stemmen voor de reddingsbriga- Spr. stelde vast dat hij niet tegen reddingsbrigade was, maar wel te- 1^ de ontheiliging van Gods dag. Men jaagt over veel Gods zegen maar Zijn 7*ten en Inzettingen worden niet ge- biedigd. Spr. wierp het on-christelij- Ver van zich af. Van een juffrouw Middelharnis had hij een schrijven gehad over zijn ingenomen standpunt. Spr. wilde toch zijn principe vasthou den. Dat is geen Farizeïsme of vroom- doenerij maar een standpunt naar eis van Gods Woord. Daarom nam hij niet, hetgeen door dhr. Sandifort tegen hem was aangevoerd. (Wordt vervolgd) Prima en niet te evenaren Uit de Volkskrant knipten we het volgende berichtje: „Het is gebeurd in Apeldoorn. Daar konden de ouders van een meisje Lie- neke de paar dubbeltjes per week voor de schoolmelk niet meer betalen. Liene- ke moest dan maar zonder melk groot groeien. Dat vond de schooljuffrouw sneu en zij betaalde uit haar eigen por- temonnaie die dubbeltjes voor de melk van Lieneke. Nu kwam er een briefje van de ouders om de juffrouw te be danken en of zij nu eens een avondje op visite kwam om naar de televisie te kijken Alleenverkoop WENNEKER Schiedam BOEKBESPREKING Uitg.: N.V. Gebrs. v. Staden, Apeldoorn Wij ontvingen een exemplaar van de vermaarde Enkhuizer-Almanak voor 1960, die reeds de 365ste jaargang schrijft. Er staan behalve het nodige wat men in een almanak zoekt, tal van wetenswaardigheden in; interessant is b.v. de korte kroniek vanaf het jaar 1900.- De weersverwachtingen voor ie dere maand in het komende jaar staan er ook in, maar die zullen we maar niet al te serieus nemen. Voorts kan men er tabellen in vinden over de watergetij den, waardoor de almanak voor de schipperij ook zeer bruikbaar is. De Enkhuizer Almanak biedt veel gemak en is de prijs van 1,ten volle waard. Vraagt er uw boekhandelaar naar. De Enkhuizer almanak heeft een vermaarde naam, al wordt hij dan ook niet te Enkhuizen, maar te Apeldoorn De kring van de Coöperatieve Le- vensmiddelenbedrijven op Goeree en Oyerflakkee en Voorne en Putten heeft hét voornemen om te komen tot een algehele fusie van deze bedrijven, die daarna gezamenlijk onder de naam van „De Eilanden" zullen worden voortge zet. Door de Coöperatieve „Voorwaarts" te Nieuwe Tonge, is reeds besloten per 30 januari a.s. tot deze fusie toe te tre den. Voor Flakkee betreft het de win kels te Dirksland, Middelharnis, Oolt- gensplaat. Melissant, Oude Tonge, Nieu we Tonge en Den Bommel. Op Voorne en Putten de coöperatiezaken te Spijke- nisse, Rockanje, Brielle, Nieuw-Helvoet en Hellevoetsluis. De nieuwe grote coö- perati zou zetel nemen te Spijkenisse en het kantoor wordt gevestigd, te Dirksland. Voor de duur van een jaar wordt een voorlopig be stuur en een raad van commissarissen benoemd. töonadngev'end 9.n aite. i}oecU. HeAenMedinqaxiJlien Middelharnis Op de a.s. feestdagen zullen de vol gende tram, bus- en veerdiensten wor den onderhouden: Veerdienst Dintelsas-Ooltgensplaat op Ie en 2e Kerstdag en 1 januari: van Dintelsas om 8.30 en 17.30 uur en van Ooltgensplaat (Sluishaven) om 9.00 en 18.00 uur. Veerdienst Den Bonunel-Numansdorp op Ie en 2e Kerstdag en 1 januari geen .dienst. Bij de R.T.M. worden de bus, tram- en veerdiensten op Ie en 2e Kerstdag uitgevoerd als op zondagen. Op 1 januari wordt de dienst uitge voerd als op werkdagen, behoudens enkele veerdiensten. Blijkbaar heeft de aankondiging, dat de padvinders van Goeree-Overflakkee hun Kerstfeestviering zouden houden in het fort Prins Frederik te Ooltgens plaat grote interesse gewekt bij allen die iets met de padvinderij hebben uit te staan of er mede sympathiseren, want het aantal personen dat zich, af gezien van de direct medewerkenden en de padvindersgroepen zelf, voor be- i zoek meldden is dermate groot geweest dat men er van heeft moeten afzien om het fort voor deze gelegenheid te benutten. De voormalige bunker, waar in de bijeenkomst zou worden gehou den, was veel te klein om allen te be vatten en men kon de jeugd en de ouders ook niet over twee bunkers ver delen. Dit was eensdeels wel spijtig en heeft voor menigeen beslist een teleur stelling betekent. Aan de wijze, waarop men zich op Kerstmis heeft bezonnen, deed het overigens geen afbreuk, dat men nu in de grote zaal van Hotel Hobbel te Ooltgensplaat toevlucht moest zoeken en gelukkig ook vond. Het is toch een heel goede avond geworden. De Ooltgensplaatse padvinders orga niseerden en verzorgden de avond, on der leiding van de voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer M. Heijkoop. Na het hijsen van de Nederlandse vlag en gezamenlijk zingen van „Hoort, zegt het voort!' 'opende ds. J. van Drenth, Ned. Herv. predikant met ge bed, gevolgd door lezen van het Lucas evangelie door een der padvinders, waarna de avond verder gevuld werd met zingen, vertellen, een stemmenspel enz. De kerstvertelling bracht de heer J. C. Ridderhof, hoofd der openbare la gere school. Voor de begeleiding van de zang zorgde de heer G. Rietveld, on derwijzer van de Christelijke school, door bespelen van het harmonium. Het dankgebed aan het eind van de avond werd uitgesproken door ds. P. Huisman, Geref; predikant ter plaatse. De districtscommissaris van de pad vinderij, de heer van Kampenhout, werd helaas tijdens dit Kerstfeest der mate onwel, dat hij snel naar huis, in Sommelsdijli, moest worden gebracht en hetwelk tot gevolg had, dat de taak om alle medewerkenden te bedanken ten deel viel aan oubaas J. Wieringa, te Middelharnis. De dienst van de provinciale water staat te Sbmmelsdijk meldt ons, dat te beginnen op 1 januari 1960 regelmatig op ons eiland verkeerstellingen zullen plaats vinden, met behulp van een aan tal pneumatische tellers. Deze automatische tellers waarmee het verkeer op de weg wordt geteld, worden in de wegberm opgesteld, ter wijl de met het telapparaat verbonden rubberslag haaks t.o.v. de as van de weg op het wegdek wordt aangebracht. Naar aanleiSing hiervan verzoekt ge noemde dienst de weggebruikers met nadruk zulks in het belang van (Je waarnemingen bedoelde apparaten en rubberslangen niet te beschadigen of te vernielen. Dat een dergelijke waarschuwing niet overbodig is, moge o.m. blijken uit de recente ervaringen met betrekking tot het provinciale wegvak Dirksland- Sommelsdijk, waar de kortgeleden ge plaatste vrij kostbare bermplan ken, voorzien van scotchlite reflectoren, voortdurend aan de kant van het rij wielpad uit baldadigheid worden omver geduwd. Gaarne wordt dan ook een beroep op alle weggebruikers gedaan hun mede werking te verlenen om de ten behoeve van het verkeer dus voor hen ge plaatste wegbebakening enz. in alle op zichten te ontzien. THOLEN Hoogwater in de week van 27 t.m. 31 december 1959. 2. v.m. 0.50 uur en nam. 13.14 uur; M. v.m. 1.50 uur en nam. 14.10 uur; D. v.m. 2.45 uur en nam. 15.05 uur; W. v.m. 3.37 uur en nam. 16.00 uur; D. v.m. 4.27 uur en nam. 16.49 uUr; Dinsdag 29 dec. Nieuwe Maan te 20.09 uur. HERKINGEN Geboren: Pieter Adrianus z. v. L. Maliepaard en M. van Mourik. Ingekomen: J. W. de Geus en gezin uit Dirksland. Vertrokken: A. Munters naar Rijswijk in Noord-Brabant. Bietencampagne. Vanuit de haven werden in totaal afgevoerd 6.675.000 kg suikerbieten. Ons Huis. Op 6 januari 1960 zal in het verenigingsgebouw „Ons Huis" een vergadering worden gehouden tenein de evenals vorig jaar te komen tot op richting van kleine clubjes.'ledere in woner, die belang heeft bij deze ver gadering wordt verzocht deze avond vrij te houden en de bijeenkomst te be zoeken. BEDKRUIKEN HOSPITAALLINNEN WED. KURVINK's DROGISTERIJ Ook voor verband en verplegings artikelen. OUDDORP Ophalen huisvuil. In verband met de a.s. feestdagen zal het huisvuil worden opgehaald op donderdag 24 en 31 dec. OOLTGENSPLAAT In het afgelopen seizoen zijn aan de laadplaatsen te Ooltgensplaat de vol gende hoeveelheden suikerbieten aan gevoerd: Kaai: Puttershoek Dinteloord (V.C.S.) Bond (C.S.M.) Samen Galathese haven: Putershoek Dinteloord (V.C.S.) Samen Totaal 17.162.624 kg. 4.540.809 kg 3.630.549 kg 457.538 kg 8.628.896 kg 2.025.368 kg 6.508.360 kg 8.533.728 kg Hieronder geven vrij ook nog de cij fers over de laatste twee jaren: 1957 1958 Kaai 8.597.753 kg 10.208.902 kg Galath. haven 8.032.978 kg 11.107.792 kg Totaal 16.630.731 kg 21.316.694 kg Vergelijken we de cijfers over 1958 en 1959 dan blijkt, dat in 1959 ruim 4 mil joen kg minder is aangevoerd dan in 1958. Nu was in 1958 de tarra belang rijk hoger dan in het laatste seizoen. Voor elke laadplaats kan men zeker het verschil op ruim 1 miljoen kg stel len. Was de tarra in 1959 dus gelijk ge weest als in 1958 dan had het totale gewicht zeker ruim 19 miljoen kg be dragen. Het verschil met 1958 beliep dan maar 2 miljoen kg. Het verschil met 1957 zou dan ook ruim 3 miljoen kg zijn, daar de tarra in 1957 en 1958 zowat hetzelfde percentage is geweest. De uitkomst van de bieten is ook de laatste campagne best geweest, al kan deze over het algemeen die van 1958 niet ten volle halen. Verschillende land bouwers hadden toch nog een opbrengst van 60.000 kg per ha, sommigen zelfs nog meer. Schepen De bieten aan de kaai zijn verladen in 43 schepen, die door 21 verschillende schippers werden bevaren. Gemiddeld Kruschen's aansporende werking op uw bloedzuiverende organen geeft deze weer jeugdige kracht. Uw bloed gaat weer sneller stromen; pijnverwekkende onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten en zo verdwijnt de oorzaak van die slopende pijn. U moet niet wachten - U moet vandaag met Kru- schen beginnen en zo Uw Rheumatische. pijnen uitbannen - radicaal! RIJMEN VAN TIJMEN o Grevelingendam: Men gaat met U beginnen. Wij Nederlanders .die Het waterwerk beminnen. Een prachtig mooi object. Voor onze dammenbouwers. Straks rukken ze al aan, De bazen en de sjouwers! Dan wordt iets groots verricht. Dan komt contact tot stand. Flalïkee verbindt men dan, Aan Schouwen-Duiveland. We hopen dat het gaat. En zonder heel veel pech. We snakken naar een dam. Plus een gloednieuwe weg. Zo vormt de nieuwe dam, Een deel van 't Deltaplan De wereld mag heus zien. Wat 't kleine Holland kan. O Grevelingendam: Dwars door het woelig water, Zijt ge een monument, Voor nu en ook voor later. En als ons nageslacht. Die dijk eens mag berijden, Dan ziet men dat ze wel. Een windstoot ook kan lijden! Tijmen. werd per schip dus 200 ton geladen. Aangevoerd werden 3 schepen met pulp samen 500 ton. Aan de Galatheesehaven werden 38 schepen met bieten geladen, dat is dus gemiddeld 225 ton per schip. De overslag van bieten en pulp ge schiedde aan beide laadplaatsen mecha nisch met elektrische kranen. Nieuw bestuur polder St. Adolfsland. In verband met de samenvoeging' van alle polders onder Ooltgensplaat tot één polder genaamd St. Adolfsland, zijn stemgerechtigde Ingelanden van ge noemde polder opgeroepen voor een vergadering die zal worden gehouden op dinsdag 29 dec. a.s. des nam. 2 uur in Hotel Hobbel. Op de agenda staat alleen vermeld het verkiezen van een bestuur voor de nieuwe polder St. Adolfsland, bestaande uit een voorzit ter en vier gezworenen. Zang kerktelefoon. De Herv. kleine meisjesvereniging zal op donderdag 24 dec. des 's avonds om 6.30 uur voor de kerktelefoon een kerstcantate doen ho ren speciaal voor de zieken en bejaar den. Kerstfeest zondagsschool. Het kerst feest met de kinderen van de zondags school zal worden gevierd op 2e Kerst dag 's avonds om 6 uur in de Herv. kerk. Ouders en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Ophalen huisvuU OoItgeusi>Iaat, Langstraat, Achthuizen. In verband met de a.s. feestdagen zal het huisvuil op de volgende dagen wor den opgehaald: donderdag 24 dec, maandag 28 dec. (inplaats van dinsdag 29 dec.) en op donderdag 31 dec. Men gelieve de vuilemmers 's mor gens vroegtijdig buiten te zetten. Voor hen, die hieraan Iflden, is het nodig, dat langs de ons door de Natuurzelve gegeven wegen, URINEREN, TRANSPIREREN, STOELGANG, de gevaarlijke en hinderlijke Urinezuurvergiften, rijkelijk en zo snel mo gelijk uit het zieke organisme worden afgescheiden. LUKt dit niet, dan... wordt de urinezuurvergiftiging steeds erger en tast uiteindelijk heel het organisme aan, met alle gevolgen van bij de lijders (sters) maar al te zeer bekende pijnlijke en hinderlijke RHEUMAKLACH- TEN, DIB BU VEROUDERDE (chronische) gevallen zeKs een volledige invaliditeit kunnen veroorzaken en hierdoor het leven vergallen! ONZE UIT INDISCHE KRUIDEN SAMENGESTELDE, VOLKOMEN ONSCHADELIJKE EN AFDOENDE BHEUMAKUUB (bestaande uit 2 middelen, één inwendig en één uitwendig middel) BRACHT REEDS DUIZENDEN IN BINNEN- EN BUITENLAND HERSTEL, GENEZING EN VERLICHTING, DAAR WAAR REEDS VELE MIDDELEN EN ME THODEN GEFAALD HADDEN, EN DE UJDBRS REEDS ALLE HOOP OP GENEZING HADDEN OPGEGEVEN, Deze speciaalkuur bestaat uit het inwendige middel Anti-Rheuma Gebruiksaanwijzing: drie maal daags een theelepeltje hiervan in te nemen na het eten met water of melk. Het uitwendig middel Boa-Liniment Gebruiksaanwijzing: drie maal daags de p^jnigke plaatsen (steeds op waarts) insmeren (niet masseren). VERDER IS NIETS NODIG! AUen, die l^den aan Zeniuw-, Spier-, Gewrichtsrheumatlek, Jicht, Spit, Ischias, Lumbago, Podrago e.a. UrincEuuraiekten, kunnen wij niet genoeg aanbevelen, om nog eens een laatste proefkuur met deze doeltreffende Natuurgeneessniddelen toe te passen. GEZIEN DB VELE GOEDE RESULTATEN BU ANDEREN IS OOK VOOR U WELLICHT MET DEZE MIDDELEN NOG GENEZING TE BEREIKEN. PRIJS KUURFLACON VAN 3 MIDDELEN 25.50. PRIJS PROEFFLACONS (beide middelen) 10.50. Franco huis toezending n4 ontvangst van bestelpost- wisseltje of girobiljet. S.v.p. steeds duldemk op de strook van aw bestel-post- wlssel schrijven: BHEUMA-2-KUÜB en uw juiste adres POSTBUS 9 - UTRECHT - GIRO No, 438303 Telefoon (ook na 18 uur) K 84033648

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 7