Fa. H. Braber Predikanien van Melissani [£S Nieuws uit Zeeland Kringhoofd BB Fiakkee geschorst Recepten voor de feestdagen Koopjes Kaa rsen Vijftien voorgangers binnen een eeuw ZEELAND Engeland en Frankrijk door spoorwegtunnel onder het Kanaal verbonden „Eilanden-nieuws" is een goedkope krant eiken meublement smidsknecht Gelmok lederen jas of mantel bekwaam chauffeur In de Kerstweek maar één krant Betrouwbaarheidsrit LJ.C Fiakkee Renault Frégate cdQ-Ia reclame Kerkbijbels Zakbijbels Taf elbij bels CA M P F E N S Westdijk 22-24 O N F E C T I E Middelharnis Tel. 2190 b.g.g. 2174 GEVRAAGD: om spoedig in dienst te treden Fa. J. BOTH ZOON Nieuwdorp 2 Middelharnis AMPFENS ONFECTIE voor de beste wollen dekens Westdijk 22-24 Middelharnis Tel. 2190 b.g.g. 2174 C AMPFENS ONFECTIE VRAAGT ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN Dirksland biedt u nog ruime keus in damesmantels, driekwart mantels en mantelcostuums Ook in japonnen Mooie collectie Suède damesjasjes IN HERENJASSEN Kinder- en kleulerlcleding Mededelingen 19_ Biiijclag 18 december 1959. „EILANDEN-NIEUWS' Bladz. S -.Os 'M. |an- itig ZONDAG 20 DECEMBER 1959 lllDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur dlii'- A. Terlouw en 6 uur ds. T. Poot. (Extra collecte voor het Bouwfonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. guntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 jur ds. M. Tanis. Ger. Gem. 10 en 8 uur lezen. Ger. Kerk (vrij gem.) 10 en 4.30 uur ds. H. v. d. Veen van gaassluis. jOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. is. A. Gooyer. (Extra collecte voor Jet Bouwfonds). Rem. Kerk 10 uur js. Rosingh. jIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. JERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. iELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. G. Wursten en 6 uur dhr. A. Terlouw. Ger. Kerk 10.30 en 4.30 uur ds. van Driel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Gerei Gem. in Nederland 10 en 6 uur lezen. ITELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. J. Smit. (v.m. H. Doop.) Ger. Kerk Ds. G. Warnink van Zaandijk. (3e coll. Evangelisatie in België.) iOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. (Extra collecte voor de zondagsschool). lUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. Poot en 2.30 uur lezen. Ger. Kerk 2 X ds. van Driel. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur H. V. d. Dool van Rotterdam. flEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur S." de Jong van Molenaarsgraaf. - Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. )UDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 6 uur dhr. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. ;TAD aan 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren, (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A., extra collecte voor Chr. Belangen). Ger. Kerk 9.30 en 6 uur cand. Koljee. - Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. )EN BOMMEL, Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten en 6 uur ds. G. Wursten. - Ger. Kerk 10 en 6 uur cand. Maas- dijk van Groningen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. (Extra coll. voor Noord Oost Polder en Zuiderzee- fonds.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. J. Neijenhuis. 1959 17.50, -25 wor- dins- 30 raOLEN Herv. Kerk 10 uur cand. J. Broekhuis uit Barneveld en 3 uur ds. J. dei^Jioed..-^.XJeiE. Kerk ,10 .en 5,u. ds. Brederveld uit Souburg. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Ger Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Doorn. OUD VOSSEMEER Herv. K-erk 10 uur ds. A. Breure en 6.30 uur cand. J. Broekhuis uit Barneveld. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. V. Doorn en 6.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur cand. B. A. van Donkersgoed uit Oud Beijerland. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 2.30 u. cand. G. C. Post uit Delft (voorb. H.A.) - Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 u. ds. Brederveld uit Souburg. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. )T. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Haar. Oud Ger. Kerk 9.30, 2 en 6 uur ds. G. J. Zwo- fering. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. 5T. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland, (voorb. H.A.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. 3TAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed (voorb. H.A.) en 6 uur ds. A. Breure. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. 5T. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. V. Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. H. W. van den Brink. Geref. Kerk 10 uur lezen en 5 uur ds. W. Haverkamp uit A.J. Polder. Geref. Gem. 10 en 5 uur ds. F. Mallan. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 3 u. dr. J. H. Becker en 7.30 uur gemeen schappelijke kerstzangdienst in de Ned. Herv. Kerk. STAVENISSE - Kerstwij dingsavond. De kleine meis- lesvereniging „Wees een Zegen" zal op *nsdag 22 dec. des avonds 7 uur in het Dorpshuis een Kerstwij dingsavond hou- aen. ■-Kerstfeest. De Kerstfeestviering met te kinderen van de zondagsschool wordt JP de 2e Kerstdag, 's avonds 6 uur in te Hervormde Kerk gehouden. ST. ANNALAND Wen- en aardappelveïling uan dins- '915 december 1959. Uien middel maat '-70 20.70, uien middel grof 22.— ien drielingen 19.09; uien picklers iaat 28—35 19.51, uien picklers, maat '-28 12.50, uien stek 9.09. Alles 100 kg. Aanvoer 77 ton. furore 15.70 per 100 kg. Aanvoer ton. Bintjes 15.71 per 100 kg. Aan- 5 ton. Jaarvergadering Aan- en Verkoop- ["«"•een. „Eiland Tholen". Woensdag avond werd in het Dorpshuis te St. An- ™and de jaarvergadering gehouden aii de Aan- en Verkoopvereniging Alland Tholen". Na het openingswoord '31 de voorzitter, de heer J. F. Brooij- pans uit Oud Vossemeer, bleek uit het laaroverzicht, dat een geldomzet was l^aald van 2.242.000.—, hetgeen neer- '*am op een ve;:mindering van 0.4''/o vergelijking met vorig jaar. De oor- Wanneer alles naar wens verloopt, zal Melissant in januari 1960 een nieu we predikant bezitten. Ds. K. Exalto wordt de vijftiende in de rij van voor gangers, die de Ned. Herv. gemeente van Melissant gediend hebben. Men weet dat deze gemeente nog niet oud is. Zij dateert van 1862 en neemt tus sen haar „zusters" als jongste haar plaats in. Ook de buurgemeente Stel- lendam behoort tot de „jeugdige garde": zij dateert van 1820. Niettegenstaande haar jonge leeftijd begint Melissant al aan haar vijftiende predikant. Want geen enkele dominee heeft hier lang gestaan. De meesten kwamen er als. candidaat of als jong predikant uit een kleinere gemeente. Zij zijn allen na' enkele jaren weer ver trokken. Ds. N. D. Kröese en dr. A. van den End zijn hier nog het langst geweest, namelijk zes jaar. Soms duurde het herderloze tijdpprk enige jaren. Bij de intrede van eén nieuwe predikant in 1877 had drie jaar de pastorie leegge- staan. Toen hi^- in 1879 weer vertrok, duurde de vacature opnieuw drie jaar. Wederom was ér een driejarige periode van herderloosheid in 1951-1954. Nog langer duurde het in de vaca ture, welke in 1928 ontstond; deze hield vier jaar aan.,,Maar het ergste was de achttienjarige prediode (1886-1904) zon der predikant,.-nadat ds. R. O. C. Aitton was vertrokken. De eerste Al was de gemeente Melissant in 1862 gesticht, het zou nog zes jaar du ren eer zij een eigen dominee had. Dit werd cand. J.'W. Margadant, hulppre diker te KlaasWaal. Bijna drie jaar heeft ds. Margadant te Melissant gearbeid. Zoals ook in zijn volgende gertieente ontplooide hij veel activiteit. De'kerk was gebouwd in de jaren 1862 en 1863. Op 2 oktober 1862 legde burgemeester L. van Es Jz. de eerste steen. Het eerste werk van ds. gen het kerkgebouw te verfraaien. Wel- Margadant was de gemeente te bewe- nu, dat lukte. De gemeenteleden brach ten geld bijeen voor een avondmaal- servies, dat op 28 maart 1869 voor het eerst werd gebruikt. Een week tevoren had men vain het zanggezelschap te Melissant een doopbekken ten geschen ke ontvangetil Ds. Margadant verliet de gemeente in december 1Ö'70. Hij ging toen naar Huis- duinen, een kleine gemeente bij Den Helder, die juist het tegengestelde beeld vertoonde alS Melissant. Hier groide de gemeente, niaar in Huisduinen slonk zij. Telkens moest dit dorp gedeelten prijs geven aan de zee. De Hervormde ge meente van Huisduinen bestaat nu niet zelfstandig meer, maar is een onderdeel van Den Helder geworden. zaak hiervan werd in de Herverkave- lingswerkzaamheden gezocht. De ver lies- en winstrekening gaf een totaal bedrag aan van 167.257.37, met een voordelig saldo van 150.39. De ba- lanscijfers luidden 580.368.38. Als bestuurslid stelde de voorzitter J. F. Brooijmans zich niet meer her kiesbaar. Iri zijn plaats werd gekozen de heer Abr. J. Groeneweg uit Sint- Maartensdijk. Voor de afdeling St. Maar tensdijk werd de heer W. A. de Wilde benoemd en voor de afdeling Tholen de heer M. C. J. Kosten, in de plaats van de heer J. E. van Gorsel. Tot de scheidende voorzitter J. F. Brooijmans werden vele waarderende woorden gesproken voor zijn langdurig en vruchtbaar werk voor de Coöperatie. De nieuwbouwplannen, zo werd meege deeld, zijn nóg niet geheel rond. In ja nuari a.s. kan men een definitief ont werp tegemoet zien. De bouwkosten hiervan zullen het gevraagde crediet van 6 ton wel te boven gaan. Financiële steun werd toegezegd door het Centraal Bureau te Rotterdam. Klopjacht. 'Woensdag werd in de An- navosdijk en in de Breedenvliepolder onder de gemeente St. Annaland de eerste klopjacht gehouden. Niet min der dan 138 hazen werden ,het haasje". Er werden een twintig hazen meer ge schoten dan bij de eerste klopjacht in 1958. De heer J. Weijler 70 jaar. Woensdag 16 december vierde de heer J. Weijler, wonende op de Hoenderweg te St. An naland zijn zeventigste verjaardag. De heer Weijer i|. een in St. Annaland be kende en sympathieke persoonlijkheid, die tot zijn 65ste jaar brievenbesteller geweest is bij de P.T.T. en toen met pensioen ging. Hoewel niet officieel meer in dienst) kan men de heer Weij ler nog vaak-dienst zien doen bij' de bestelling, speciaal in drukke dagen. En het is dan ook, de heer Weijer wel toe vertrouwd, want hij kent als het ware iedereen en is nog zeer vitaal. Ook be zorgt hij om de veertien dagen de Kerk bode van de Ned. Herv. Gemeente. Toen hij 65 jaar werd, kreeg hij een konink lijke onderscheiding voor zijn nauw gezette werkzaamheden. ST. MAARTENSDIJK Prachtig resultaat. De actie voor het Chr. Blindenin'stituut „Bartimeus" te Zeist heeft in de gemeente alhier 428,40 en een ledenwinst van 53 op geleverd. Allen hartelijk dank voor dit prachtige resultaat. Een kerstpakje. Ook dit jaar wordt gedacht door de Chr. Verenigingen der Herv. kerk weer een kerstpakje te be zorgen bij zieken en ouden van dagen. Giften in geld èf natura worden daar voor gaarne ingewacht, welke bezorgd kunnen worden op maandag en dins dagavond tot 5 uur in de kerstweek. Het comité hoopt dat men alle zieken en ouden van dagen goed zal kunnen bedenken. ST. PHILIPSLAND Burgerlijk© stand over nov. 1959 Geboren: Leendert z. v. D. I. Vermeij en M. P. Vaders; 'Johannes z. v. A. Kosten en W. D.Geense; Francina d. v. H. Kaashoek en M. J. Quist. Ingekomen: W. A. de Regt van Rot terdam; J. Schoonaart van Velsen. Vertrokken: C. den Braber en gezin naar Rotterdam; P. C. Beker naar El- burg; J. de Jonge naar Kloetinge. Vervolgens diende ds. Margadant nog twee kleine gemeenten, Ravenswaay in de Betuwe en Altforst in het Land van Maas en Waal. Beide gemeenten zijn thans te klein geworden om een eigen dominee te bezitten. Ravenzwaay heeft een emeritus-predikant als bijstand in het pastoraat en Altforst maakt deel uit van een combinatie van vier ge meenten (Alphen aan de Maas, Maas bommel, Altforst en Appeltern). Maar daarna kreeg ds. Margadant toch weer een grotere werkkring. In 1879 beriep men hem te Oudewater. Daar bleef hij tot zijn dood in 1905. Bij zijn overlijden was hij 66 jaar oud. Ds. Margadant heeft zich zeer be ijverd voor de plaatselijke kerkgeschie denis. In Melissant was op dat gebied niet veel te doen, daar de gemeente praktisch nog aan haar historie moest beginnen. Maar in zijn volgende stand plaatsen vond hij meer. Overal ordende ds. Margadant de archieven. Door zijn werkzaamheden voor het kerkelijk ar chief te Oudewater, dat teruggaat tot 1566, kwam hij aan de stof voor een ge schiedenis van de Hervormde gemeente aldaar, dat nog altijd een interessant boek is. Hij voltooide dit werk een jaar voor zijn dood. Ook het archief van de classis Gouda, opgeslagen in de beroemde St. Jans kerk, berustte onder zijn beheer. Vele dagen bracht hij door in de St. Jan om de verzameling archiefstukken te orde nen. De anderen De opvolgers van ds. Margadant heb ben over het algemeen niet veel be kendheid verkregen. Een bekende naam had ds. Ph. J. Hoedemaker junior, die in 1904 te Melissant werd bevestigd door zijn vader, dr. Ph. J. Hoedemaker. Deze laatste heeft behoord tot de eerste hoog leraren aan de Vrije Universiteit. Na derhand keerde hij zich van dr. A. Kuyper af toen deze in doleantie ging en werd Hoedemaker weer pre dikant. Hij wordt vereerd als voorman van de Confessionele Vereniging. Zijn leuze „heel de kerk en heel het volk" wordt dikwijls gehanteerd door hen, die de Hervormde kerk als volkskerk willen zien. Ds. W. A. Dekker, die nu nog als emeritus-predikant te Budel (N.-Br.) bijstand in hetpastoraat verleent, was ook iemand van grote activiteit. Als predikant van Scharnegoutum heeft hij veel gedaan voor de handhaving van het contact metde calvinisten in Hon garije. Dit leverde hem een „ereprofes- soraat" op van de Hogeschool te De- breczen. Ds. J. J. Kloot, die ds. Dekker op volgde, heeft vele jaren te Maassluis gestaan. Evenals zijn opvolger ds. J. Baarslag, was hij de confessionele rich ting toegedaan. De opvolgers van ds. Baarslag, van wie ds. P. Bouw de eerste was, be hoorden allen tot de modaliteit van de Geref. Bond in de Ned. Herv. kerk Naar wij vernemen heeft de kring- raad B.B. Goeree-Overflakkee besloten tot schorsing van het kringhoofd, de heer J. Carels te Dirksland in diens funktie. Dit besluit zou voortvloeien uit meningsverschillen tussen de kringraad en het kringhoofd over zaken, die het beleid in de kring betreffen, welke kwesties reeds sinds geruime tijd zou den bestaan. Het schorsingsbesluit is ingegaan per woensdag j.l. Er zijn al heel wat plannen geweest om Engeland door middel van een tun nel met het vaste land van Europa te verbinden. Het grootste bezwaar in het verleden was altijd van militaire aard. Aanleg van een tunnel zou de positie van het Verenigde Koninkrijk, wat de veiligheid aangaat ten zeerste schaden. Het laatste plan waarover de Engelse regering haar oordeel heeft moeten uitspreken dateert van ongeveer dertig jaar geleden. Dat plan voorzag in een gereedkoming van de tunnel in 1939 of 1940. Om militaire redenen heeft de Engelse regering zich toen tegen het plan uitgesproken. Van achteren be schouwd is die afwijzing een gelukkige geweest, want ware de tunnel in 1939 of 1940 gereed gekomen dan zou hij vrijwel onmiddellijk na zijn gereedko ming in de lucht moeten zijn geblazen vanwege de Duitse legers, die toen West-Europa hadden veroverd. Nu is er weer een nieuw plan om En geland en Frankrijk door middel van een tunnel te verbinden. Zo dit plan uitgevoerd zou kunnen worden, dan verwacht men dat men in 1966 per trein naar Londen kan rijden. Militaire bezwaren koestert men nu niet meer. De tunnel zal geen militaire betekenis ten kwade hebben maar heel wat voordelen ten goede. Zo is de op vatting van generaal Gruenther, de voormalige opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten. Ook Churchil ziet geen gevaren in de bouw van een tunnel, evenmin de tegenwoordige En gelse premier Macmillan. Alleen de En gelse generaal Montgomery is van de vooraanstaande Engelsen nog een tegen stander. Het nieuwe rapport dat door een in ternationale commissie van ingenieurs ambtenaren en economen is opgesteld gaat er van uit dat er geen enkel tech nisch bezwaar tegen de tunnelbouw in gebracht kan worden. Hij is makkelij ker te bouwen dan een wolkenkrabber en veiliger dan de Bank van Engeland is hun mening. De commissie heeft zich uitgesproken voor een spoorwegtunnel. Een spoor wegtunnel zal ongeveer 130 miljoen pond kosten, een autotunnel ongeveer het dubbele. Bij het bouwen van een spoorwegtunnel neemt men aan dat men om de twintig minuten een trein kan inleggen in beide richtingen. De duur van de reis Parij s-Londen wordt geschat op 4 uur. Voor de financiering maakt men geen zorgen. De Suez Canal Company zoekt na de nationalisering van het Suez-kanaal door Egypte nieu we beleggingsobjecten en is geïnteres seerd voor het tunnelplan onder het Kanaal. Ook Amerikaanse en Zwitserse banken zijn bereid het kapitaal er voor te verschaffen. De prijs voor een treinreis wordt ge schat op ongeveer 1 pond. Dat is de helft van de goedkoopste overvaart per boot, Dover-Calais. De opbrengsten van het goederenvervoer en van het per sonenverkeer, men rekent op een ver voer van 6 miljoen personen per jaar door de tunnel, wordt geschat op 10 miljoen pond per jaar. Bij afschrijving van de aanlegkosten over een tijdvak van twintig jaar rekent men aan de geldschieters en aandeelhouders een rente van V/i procent te kunnen beta len. Na twintig jaar, de aflossingster mijn zou die rente aanzienlijk hoger worden. Men gaat er van uit, dat de bouw van de tunnel ongeveer 5 jaar zal duren. Financieel acht men het plan geheel uitvoerbaar. Met spanning kijkt men uit hoe de Engelse regering op het plan zal reageren. Indien de Engelse regering zich voor het plan zou uit spreken, dan rekent men er op, dat men in het jaar 1966 per trein door de Ka naaltunnel naar Londen kan rijden. VOORLICHTINGSBUREAU yu^fSjdJt,. VOOR DE VOEDING^^ Wanneer u met de feestdagen een dineetje geeft, moet u er even om den ken, dat een koud voorgerecht (slaatje, halve grape-fruit, toost met paling of sardines) steeds vóór de soep wordt op gediend. Wilt u een warm gerechtje vooraf geven, b.v. een pasteitj e of cro quet, dan komt dit na de soep. De ragout-sterren, waarvan we u het recept geven, kunt u aan de warme maaltijd geven of als extra hapje bij de koffietafel. Ragout sterren (4 stuks) 150 gram kalfspoelet of 350 gram kip- pepoelet met been, zout (een stukje uit), foelie, tijm, 30 gram (3 eetlepels) boter of margarine, 30 gram - (5 eetlepels) bloem, een halve appel, plm. 1 theelepel kerrie (peper of nootmuskaat, peter selie), 3 sneetjes brood. Het vlees opzetten met zoveel kokend water, dat het net onderstaat. Zout, ui en kruiden toevoegen en het vlees zacht jes gaarkoken, kalfsvlees in ongeveer a uur, kippepoelet in ongeveer 1 a 2 uur. De bouillon zeven, het vlees klein snijden. De boter of margarine smelten, de kerrie toevoegen en er even in bakken. De bloem erdoor roeren en bij scheutjes tegelijk, onder steeds roe ren, de bouillon toevoegen. Pas opnieuw bouillon toevoegen, wanneer de vorige hoeveelheid aan de kook is gekomen. Het vlees door de saus mengen en deze desgewenst op smaak afmaken met pe per of nootmuskaat. De ragout nog een kwartiertje zachtjes verwarmen. De appel schoonmaken en in kleine stukjes snijden. De appelstukjes door het vlees- mengsel roeren. De sneetjes brood ster- vormig uitsteken met een koeksteker of borstplaatvorm of om een ster van kar ton uitsnijden. Het brood in de koeke- pan bruin bakken of vlak voor het ge bruik aan weerszijden roosteren. (Zeer fijn gesneden peterselie door de ragout mengen en) de ragout over de brood sterren verdelen. Ananas-roompudding (8 personen) Een blikje ananas van ongeveer 225 gram, 12 gram (6 blaadjes) gelatine, liter slagroom, 3 eiwitten, ongeveer 50 gram (5 eetlepels) suiker, citroensap, 50 gram rode geconfijte kersjes. De pud- dingvorm zeer dun invetten met olie en omgekeerd wegzetten. De gelatine een kwartiertje wefeen in ruim koud water. De ananas laten uit lekken. Het ananassap aan de kook brengen. De gelatine uitknijpen en van het vuur af in het sap oplossen. De sui ker eveneens erdoor roeren tot hij ge heel opgelost is. De vloeistof laten af koelen. De room en de eiwitten stijf klop pen. De ananas en de geconfijte vrucht- jes op enkele na klein snijden. Wanneer het vruchtesap drillig begint te wor den, dit sap, het grootste deel van de room, de eiwitten, ananas en gesneden geconfijte vruchtjes door elkaar schep pen, zodat de stukjes fruit er gelijk matig in verdeeld zijn. De puddingmas sa op smaak afmaken met citroensap. De puddingmassa in de vorm overdoen. De pudding keren wanneer hij geheel stijf is en garneren met de achterge houden stijfgeslagen room en geconfij te vruchtjes. Desgewenst waaier-wafel- tjes erbij geven. Familie-berichten M. G. VAN NIEUWENHUIJZEN en L. SOLDAAT zijn voornemens in het hu welijk te treden op 30 dec. a.s. te 3 uur ten gemeente- huize te Stad aan 't Ha ringvliet. Nieuwe Tonge, Armenweg 2 Post Middelharnis ----------------------18 dec. '59 Stad aan 't Haringvliet, Zeedijk 35 Gelegenheid tot feliciteren: 30 dec. a.s. van 4.306 uur in het Verenigingsgebouw „Het Trefpunt" te Stad aan 't Haringvliet Toekomstig adres: Armenweg 2, Nieuwe Tonge Van particulier te koop: bouwjaar 1955. In prima staat. Te bevragen: Telef. 01871-336 en 317 Mooi THEEMEUBEL f 30,- Prima DRESSOIR 45,- UITTREKTAFEL 25,- Voorstr. 16 - Middelliarnis TE KOOP: Prachtig compl. balpoot, ovale uitschuifta- fel, thee-meubel, beige wol bekleding, ledikant 2 pers., spiraal, tafel, stoelen, nachtkastje, spiegelkast Va hang Va leg, in prima staat. Brieven onder no. 4269 bur. van dit blad. OUDJAARSAVOND VUURWERK Rotjes 3,75 - 5,75 - 5,90 - 9,50 13,—. Voetzoekers 5,50 - 7,25 - 8,25 - 11,— - 15,— aUe per 50 St. Luchthuilers 5,75. Vuurpij len 5,75 - 7,75 - 12,— - 14,—. Lichtkogels 6,25 - 10,- alle per 25 St. Bestel NU direct bij POLUX Schrans 101 a, Leeuwarden zowel in gotische, als blok- kaarsen, grote sortering Ook voor die mooie char- me-kaarsen en kerstboom kaarsjes nu naar De DELTA DROGISTERIJ Stellendam 5 lekkere CAKE GEBAKJES voor 0,83 200 gr. heerlijk taaie BITTERKOEKJES voor 0,69 Bestel nu reeds uw KERSTKRANS Luxe bakkerij Zwanenburg Ring 8 Telef. 2151 Middelharnis Terstond gevraagd een: A. VIJFHUIZEN Smederij Voorstraat Telef. 579 Dirksland Grote keus in Boekhandel DE WAAL Zandpad 118 - Middelharnis Bij aankoop van een gegarandeerde van 129,50 tot 205,50 een paar motorwanten, handschoenen, regenbroek, rencap of wollen sjaal CADEAU. Verder bij alle lederen kleding een nuttig en bypassend geschenk. Schrijf of bel ons even, onze vertegenwoordiger komt regelmatig over het gehele eiland. hoog in kwaliteit en laag in prijs. Ziet onze etalage 2-pers. dekens vanaf 21, tot de fijnste 2-persoons 119,50. (Verschillende dekens voor speciale prijs). GEWATTEERDE DEKENS 1- en 2-persoons Prachtige PLAIDS voor uw auto, ook voor de kinderwagen. FLANELLEN LAKENS, RheumaneUa en Treffer tot de grootste maten voorradig 175-200, effen, gestreept, geruit, gebleekt en ongebleekt. SPECIALE AANBIEDING: Zware 2-persoons ONGEBLEEKTE FLANELLEN TREFFER LAKENS 170 x 230, slechts f 5,95. rokken, blouses, truitjes, nog een zeer mooie sortering. coats en parka's nog ruime keus. Leuke collectie zie onze etalages Hartige soesjes (ongeveer 30 stuks). Deze kunnen in frituurvet of in de oven worden gebakken; de in vet ge bakken soesjes zijn het smakelijkst en het meest croquant. 25 gram (2% eetlepel) boter of marga rine, 1 dl water, 50 gram (5 eetlepels) bloem, 2 eieren, 50 gram oude geraspte kaas, 50 gram magere ham, zout, peper. Het water met zout en de boter of margarine aan de kook brengen. Alle bloem ineens toevoegen en roeren tot een gladde massa is verkregen. Meteen van het vuur af één voor één de eieren door de deegbal roeren. Het tweede ei pas toevoegen wanneer het eerste ge heel in het deeg is opgenomen. De ham fijn snijden en met de kaas door het deeg roeren. Voor het bakken in frituurvet of olie: Kort voor het gebruik het vet of de olie warm maar niet heet laten wor den. Het deeg bij lepeltjes tegelijk In het vet laten glijden en de soesjes licht bruin bakken. De soesjes uit het vet nemen en laten uitdruipen. De soesjes bij voorkeur warm opdienen. Voor het bakken in de oven: Het deeg met behulp van twee thee lepels op een ingevet bakblik leggen met een paar cm tussenruimte. De soes jes in een matig warme over (150 gr C) lichtbruin en gaar bakken. De eerste vijf minuten de ovendeur niet openen. De soesjes even laten afkoelen alvorens ze uit de oven te nemen. Wij delen onze lezers nogmaals mede dat in verband met de Kerstdagen ons blad „Eilanden-Nieuws" a.s. week maar éénmaal zal verschijnen en wel inplaats van dinsdag op woensdag 23 december a.s. Wij verzoeken onze adverteerders om voor dit nummer hun advertentie tijdig op te geven. Ook onze correspon denten gelieven hun plaatselijk nieuws, predikbeurten voor de feestdagen enz. dinsdag a.s. in ons bezit te doen zijn. Onze bezorgers gelieven er rekening mee te houden dat de krant dus in- plaats van dinsdag op woensdag a.s. ge wone tijd van de drukkerij wordt ver zonden. Wij attenderen nogmaals op de be trouwbaarheidsrit die door de L.J.C, is uitgeschreven voor zaterdag a.s. Ver trek 18.30 uur van Hotel Meyer te Mid delharnis. Men kan zich voor deelname alsnog opgeven bij L. Soldaat, Zeedijk Stad aan 't Haringvliet, Tel. 0187-209.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3