DUJARDIN KaVeeWee C.N.V.-ers HOUT (linke mannelijke krachten GEBRUIK ECHTE KOFFIEMELK! Gemeenteraad Bruinisse In hoger beroep inzake de Muropadeau victory! jubileum-avond A. Boogerman Echte koffiemelk is Friesche Vlag Ooudband FRIESCHE VLAG Ingedikt: Handig: Voordelig: Houdbaar: de fles waar méér in zit! e Chique en modern Verfijnd vakmanschap •- Moderne-vormgeving een lichte sigaar yan 36 et. voor éLém^X.. bezoekt de J HOUTHANDEL Graveerinrichting N.V. ,oorhe.„ JOS. BLITZ Dzn. ter opleiding tot bankwerker of machine-graveur dus méér vaste melkbestand- delen. en daardoor een klein scheutje zó uit de fles klaarNiets te koken of op te warmen, dus geen last van overkoken of aanbranden. eenhoogpercentage vaste melk- bestanddelen (26 t/m 31%) en daardoor voordelig in het ge bruik. Bovendien: een besparing aan gas of eiectriciteit èn tijd! mits koel en donker bewaard, blijft een geopende fles enkele dagen goed. heeft 31 (het hoogste percen« tage) vaste melkbestanddelen. Daarom is Goudband de beste en voordeligste koffiemelk. Het beste recept voor de lekkerste filterkoffieheet water of hete melk opöchenken en dan een klein scheutje Goudband. Zo komen smaak en aroma vol maakt tot hun recht. Verkrijgbaar In: flessen van 1/4 liter 270 gr.) f 0.50 1/2 liter 540 gr.) f 0.87 1 liter (1080 gr.) f 1.57 Vrijdag 11 december 1959 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. S In de vrijdagavond 4 december ge houden spoed^sende vergadering van de Gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden aanwezig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde zegt dat is ingekomen een ver zoek om subsidie van de vereniging tot nazorg aan kinderen die de B.L.O. school hebben bezocht, ad 8 cent per in woner. B. en w. stellen voor gezien het tekort op de begroting afwijzend op dit verzoek te beschikken. De nazorg van B.L.O. school kinde ren heeft de persoonlijke aandacht van b. en w. en voor hen wordt van gemeen tewege gedaan wat redelijk en mogelijk is. De voorz. deelt de raad mede, dat te gelijk met deze vergadering een bin nenvaart cursus is gestart, met niet minder dan 51 deelnemers gedeeltelijk uit Bruinisse, gedeeltelijk uit Zierik- zee. Hij is persoonlijk zeer verheugd over deze primeur voor Bruinisse en geeft een kort overzicht van de besprekin gen die daarvoor door hem zijn gevoerd. De heer D. de Koning (vrijh.) betuigt als zelf mosselkweker zijnde en voor zitter van de Visserij vereniging zijn er kentelijkheid aan de burgemeester voor het bereikte resultaat. Hij weet uit on dervinding hoeveel moeilijkheden moes ten worden overwonnen eer de cursus doorgang kon vinden. Men start nu met een respectabel aantal deelnemers, hij hoopt dat deze deelnemers het gewenste diploma, dat misschien in de toekomst verplicht zal worden gesteld, alle zullen behalen. Ook de heer C. Kik, ofschoon niet in het vak, verheugt zich over het geven van deze cursus. De heer Jumelet on derstreept de woorden van de heer de Koning over het doorzettingsvermo gen van burgemeester van der Linde, toen het er om ging dit lang gekoester de ideaal te verwezenlijken. Sameringsplan In de Molenstraat staan een aantal woningen die niet meer voor bewoning geschikt zijn en die dan ook niet meer worden bewoond. B. en w. stellen voor, een lijst van onbewoonbaar verklaarde woningen aan te leggen en een sane ringsplan vast te stellen. Naar de mening van b. en w. komen 51 woningen op het dorp hiervoor in aanmerking. Op het wederopbouvirplan is een straat geprojecteerd, dwars door de sloppen in de Molenstraat, lopende van het nieuwe gedeelte in plan West naar de Molenstraat. De heer Kik zegt dat een dergelijke doorbraak weinig zin heeft, er zou dan een doorbraak moeten komen tot aan de Kerkstraat toe en dat is onuitvoer baar, bovendien zijn Verlengde Post- straat en Noordstraat voldoende voor de bewoners van de nieuwe wijk daar, om vlug in het Centrum van de gemeente te komen. Nogmaals: de Muropadeau Aan de orde komt thans het punt waarvoor de vergadering bijeen geroe pen is, n.l. het vonnis van De Recht bank te Middelburg d.d. 30 september inzake de Muropadeau, waarbij de ge meente werd veroordeeld tot het be talen van 20.797.95, zijnde een scha deloosstelling aan de eigenaars van het schip van 14.376.59 en 6421.36 bijko mende kosten en renten. De Rechtbank heeft hierbij aangeno men dat er een grote rug van hoogoven slakken in de gemeentehaven bevond, iets wat door de gemeente steeds is betwist, als gevolg van deze rug slak ken is het schip Muropadeau op 23 ok tober 1953 gebroken. De gemeente was voor 5000.te gen wettelijke aansprakelijkheid verze kerd, deze 5000.worden door de verzekeringsmaatschappij betaald. Maar de Verzekeringsmaatschappij is boven dien bereid 5/14 in de bijkomende kos ten te betalen. Nu echter de Rechtbank heeft beslist dat er wel slakken in de haven hebberr gelegen kan de gemeente op grond van die uitspraak, de Ballast Maatschappij aansprakelijk stellen, omdat door slordig lossen van die hoogoven slakken, die rug moet zijn ontstaan. Er behoeven geen nieuwe getuigen meer te worden gehoord, de uitspraak is immers mede gebaseerd op het ge tuigenverhoor. B. en w. stellen nu voor het regel recht tegenover de Ballast Mij uit te oefenen. De kosten van het aansprake lijk stellen van de Ballast Mij zullen ongeveer 1500.bedragen, waarvan de Verzekerings Mij 5/14 voor zijn re kening neemt. De gehele situatie op 23 oktober 1953 wordt in de besprekingen nog eens ge releveerd. De heer van Popering (arb.) was als transportarbeider bezig het Alleenverkoop WENNEKER Schiedam schip de Jonge Jan te lossen, een schip dat naast de Muropadeau lag. Zijn oog getuige verslag luidt geheel anders dan sommige onder ede afgelegde verklarin gen van getuigen. Ook het rapport van experts die op 24 oktober 1953 de situatie in ogen schouw hebben genomen en de breuken in het schip hebben gezien en onder zocht "komen tot een geheel tegenstrij dige conclusie dan het rapport opge maakt in 1959, op verlangen van de te genpartij. Maar toen waren 6 jaar ver lopen. Weth. van den Berg zou niet verder willen gaan, we hebben verloren en moeten de zaak nu sportief opvatten, de voorzitter daarentegen zou onbe vredigd blijven indien voor weinig kos ten niet was geprobeerd een gedeelte van de schade te verhalen op de Ballast Mij. De heer de Koning heeft bezwaar te gen het woordje ongeveer als gesproken wordt van de kosten om het regresrecht tegen de Ballast Mij. Weth. van den Berg heeft met dit woordje ongeveer eveneens onaangename ervaringen in zijn ambtelijke loopbaan opgedaan. Besloten wordt aan de Verzekerings maatschappij te berichten dat accoord wordt gegaan met het uitoefenen van het regresrecht, maar dat het woordje ongeveer dan zal worden vervangen door de woorden ten hoogste. De kosten zullen dan ten hoogste 1500.zijn, waarvan 9/14 deel komt ten laste van de gemeente. Dit voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. Tegen het vonnis van de Rechtbank zal hoger beroep worden aangetekend. Een bedrag van 13564.62 wordt gevoteerd om de schade te betalen. Deze uitbetaling kan niet worden uitgesteld. Rondvraag Bij de rondvraag wijst de heer van Popering op een trap in de boomdijk, (eigenaar A. C. Verspoor) die nodig her stelling behoeft). Besloten met de heer Verspoor con tact op te nemen en de trap voor re kening van de gemeente te herstellen, indien de eigenaar daarvoor toestem ming verleend (eind Prinses Wilhelmi nalaan). De heer van Popering heeft in de afgelopen week drainage werkzaamhe den uitgevoerd in de Padj es, voor re kening althans ten behoeve van de ge meente. Het bevreemdt hem dat daarbij geen gemeentelijk opzichter aanwezig is geweest. Hij heeft met zijn collega het werk goed uitgevoerd, daarvoor staat hij borg, maar er behoort nu een maal toezicht van gemeentewege te zijn. Hij uit voorts zijn misnoegen over het feit dat hij nu al enkele jaren aaneen aangedrongen heeft op herstel van de hekken van de Algemene Begraafplaats tot heden zonder resultaat. Ook dat wijt hij aan onvoldoende aktiviteit van de zijde van de Centrale Dienst van Bouw en Woningtoezicht. Wethouder van den Berg en de heer Jumelet spreken daarna over de trap pen in de nieuwe havendijk aan het eind van de Deestraat. De heer ^Tumelet is met de gedachte naar de raad geko men om een telegram hierover naar de Centrale Dienst te zenden. Hij heeft iedere raadsvergadering daarop geattendeerd. Opnieuw zijn ter plaatse enkele gebrekkigen of bejaar den gevallen en hij vraagt de raad of er nu eerst dodelijke ongelukken moe ten gebeuren, eer er een leuning langs de trap wordt aangebracht. De heer de Koning vraagt of gevolg is gegeven aan zijn verzoek om de rio lering bij A. Geluk door te trekken, tot aan diens woning. Al deze onderwerpen geven aanlei ding tot de vraag of de rondvraag nog zin heeft als er toch niets wordt uitge voerd en indien b en w zeggen dat alle opmerkingen worden doorgegeven aan de Centrale Dienst, waarom deze Cen trale Dienst de opgegeven werken dan niet uitvoert. De heer Jumelet, zegt een spoedig prae advies te verwachten op zijn in een vorige vergadering aan de orde ge stelde vraag, of het gewenst is, het voorbeeld van enkele gemeenten in Zeeuwsch Vlaanderen te volgen en uit de Centrale Dienst te treden. Hij heeft niets tegen bepaalde personen, maar ge durende al de tijd dat hij, uit anderen hoofde de raadsvergaderingen bijwoon de heeft hij steeds kritiek gehoord op de Centrale Dienst. De heer Jumelet krijgt de pertinente toezegging dat de leuning aan de be doelde trap binnen veertien dagen zal worden aangebracht, het prae advies zal later worden uitgebracht. De heer de Koning vraggt de aan dacht voor de zaten in de nieuwe ge meentehaven, er is enkele maanden ge leden gesproken over verandering in de provisorisch toegewezen ligplaatsen, waarbij de grote schepen langs de stei gers aan de Noorddij k zouden moeten liggen terwijl eerst gedacht was deze aan het lange loopsteiger te laten me ren. Ook van deze zaak is sedertdien niets vernomen. Het betreft hier geen klacht tegen de Centrale Dienst, maar wel te gen de persoon of de instantie die hier over moet beslissen. Bovendien zal het noodzakelijk zijn, eer definitieve toewijzing van ligplaat sen een feit wordt proeven te nemen met de betrokken vaartuigen. De raad vindt de vooravond van Sin terklaas geen tijd om een oudejaars- rede van de voorzitter aan'te horen, be sloten wordt dus in de laatste week van december nog een keer te vergaderen, waarbij van de zijde van b en w de toezegging wordt gedaan, dat in de rondvraag naar voren gebrachte wen sen t.o.v. van openbare werken en her stellingen in de gemeente met spoed zullen worden uitgevoerd. ST. MAARTENSDIJK De herkozen notabelen in de Herv. Kerk n.l. de heren J. C. Knuist, C. G. Queguirre en J. M. Kauffmann heb ben hun benoeming aangenomen. Jaarvergadering Schietvereniging. Deze werd gehouden in „'t Hof van Holland" onder leiding van de voor zitter de Graaf. Na het openingswoord werd de cere monie verricht van de overhandiging der wisselbeker aan de beste schutter. ,Het was de heer W. van Oosten, die 715 punten behaalde in 15 series of een gemiddelde van 67.66 punten. Als bestuursleden werden herkozen dhnr. J. den Engelsman, J. van Houdt en H. Molenkamp. Daarna werd een filmpje gegeven van Koninginnedag. Na de rondvraag volgde sluiting. De gouden fantasieverlovingsring, die het merk CONSTANT mag voeren, is een sieraad, dai door zijn moderne vormgeving en zijn kunst zinnige sclioonheid, steeds met plezier en vol doening door U kan worden gedragen. THOLEN Hoogwater in de week van 13 t.m. 19 december 1939. Z. v.m. 2.28 uur en nam. 14.41 uur; M. v.m. 3.10 uur en nam. 15.20 uur; D. v.m. 3.47 uur en nam. 15.56 uur; W. v.m. 4.20 uur en nam. 16.32 uur; D. v.m. 4.53 uur en nam. 17.06 uur; V. v.m. 5.25 uur en nam. 17.40 uur; Z. v.m. 5.55 uur en nam. 18.24 uur; Dinsdag 15 dec. Volle Maan te 5.49 uur. ST. ANNALAND Bietencampagne ten einde. Ook al hier behoort de bietencampagne voor dit jaar weer ten einde. Was de kilo opbrengst vorig jaar ruim 11 miljoen kg, thans was deze in dit seizoen onge veer 4 miljoen kg lager. Het gehalte, dat aanvankelijk goed te noemen was. Voor de Vereniging Coöp. suikerfabriek te Dinteloord 3.235.966 kg; voor de C.S.M. (Centrale Suikermaatschappij) 1.943.402 kg; voor de fabriek in Put- tershoek 2.287.849 kg. In deze gemeente werd dus in totaal gewogen 7.467.217 kg te houden in „Onder de Wiek" te Dirksland op zaterdag 12 dec. a.s.; aanvang 7 uur. Vertrektijden autobussen: Ouddorp, Ring 18.15; Goedereede, Tramstation 18.25; Stellendam, Kaashoek 18.35; Melissant, Station 18.45, Dorp 18.50; Oude Tonge, Kaai 18.20; Nieuwe Tonge, Molen 18.30; Herkingen, Kaai 1845; Ooltgensplaat O.L.S. 18.10; Den Bommel, Kaai 18.25; Stad aan 't Haringvliet, Vereen, geb. 18.35; Middelharnis, Muziektent 18.45, Sommels- dijk. Bushalte Krak 18.50. HOUT HOUT HOUT Een geweldige voorraad; van alles zit daar in. Meer dan 1000 vierkante meter licht geploegd hout en 2000 meter BALK en RIBHOUT. Voor ruw werk wat heel goedkope oprulminkjes w.o. zware stijlen, kort plankhout e.d. Een stel SCHUIFDEUREN 3 m hoog, 3.15 breed. Een korte sterke TRAP; kleine partijtjes ge bruikte ASBEST GOLFPLATEN. SCHOTTEN, DRAADGLASRUITEN en nog veel meer mate rialen. TELEF. 2178 MIDDELHARNIS INDUSTRIEWEG 12 MAASSLUIS vraagt Reiskosten worden vergoed. Sollicitaties eventueel mondeling 's avonds na 19.00 uur bij de heer A. Reffeltrath, Voorstraat 144, Brielle. VASTE MELKBESTANDDELEN GOUDBAND

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 7