Tienjarig besiaan Rheiorclub ,,Flakkee" I blauw... groen? Stad aan't Haringvliet kreeg een mooie nieuwe openbare school Vlotte sprekers aan het woord Plaatselijk Nieuws Poort naar de wetenschap werd door Inspecteur S. P. Mathijsse geopend De lieer G. van. O. te D.i die gisteravond eclit genoot van. eeabonte-avond-auizje, merk te plotseling dat liet geen, Wauwe, maar een groene uit zending wasen groea ia zijn zuil nietWeg pret! Wij bevelen iedereen Vrije Ge luiden graag aan als liet duide lijkste en volledigste radio-tv- Wadmaar lieer G. van O, zou er tocli weinig aan liel)- l}en. Want Vrije Geluiden is bovendien onpartijdig - en wijst dus op oXle goede uitzendingen - van welke omroep ook. Vrije Geluiden zoekt naar wat ons Nederlanders bindt - en niet» naar wat ons „verzuilt" Vrije Geluiden probeert - dooiï kwaliteit tegenover kwanti teit te stellen - naast onze ma teriele, ook onze kulturels welstand te verlioge». V„ „Zekerheid een Nationale traditie" potplanten i Onzuiver bloed oorzaak van Rheumatische Pijnen. Kruschen Salts zuivert Uw bloed en zo voelt ge W al gauw weer een ander mens. Fa. Gebr. Buijsse Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 december 1959 In een vorig nummer liebben we liet tienjarig bestaan van de Rhetorclub „Flaljliee" aangekondigd, welk lieugelijk feit maandagavond in Hotel Spee te Sommelsdijk op enigszins feestelijke wijze is herdacht. Aan de oproep tot een reunie hebben vele oud-cursisten gehoor gegeven; de docent de heer D. Fou- sert van Delft kreeg van veel oude vrienden de hand te drukken. De heer Fousert hield een indrukmakende rede met als onderwerp „Denken en denk- sport", maar daarnaast toonden meerderen over een goede spraakwaterval te beschikken, want er kwamen vele vlotte sprekers aan het woord. Zó veel zelfs, dat de voorzitter, de heer M. Verolme wegens het late uur nog enige sprekers moest afvoeren. Uit de redevoeringen bleek ons dat de club nog lang niet op non-activiteit gaat, maar voornemens is naast de gewone cursussen een aparte debatingclub op te richten, waarvoor zich staande de vergadering meer deren opgaven. Het was een zeer gezellig samenzijn waaruit ondanlts alle ver schillen van levensbeschouwing een goede teamgeest naar voren kwam. Ernst en luim wisselden elkaar af; het eerste door de mooie zang en muziek van het echtpaar Keur te Melissant en wat de vrolijke noot betreft, door de gratis verloting van wild e.a. prijzen. De voorzitter dhr. M. Verolme sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit, dat zoveel oud-leden waren opgeko men en heette in het bijzonder de heer Fousert welkom, die als docent niet al leen velen van de Flakkeese bevolking van de spreek-angst had verlost, maar bovendien door zijn psychologische les sen tot algemene ontwikkeling had bij gedragen. „U zijt voor ons de stimulans geweest om door te zetten, om de mooie kunde van rhetorica machtig te wor den" aldus spr. tot dhr. Fousert, waar op een daverend applaus volgde. De voorz. wees er op, dat er ieder jaar afgestudeerden zijn en nieuwe moe ten bijkomen, waarom een voortduren de activiteit nodig is. Het bestuur was volgens spr. voornemens een debating club voor afgestudeerden in het leven te roepen, waardoor de onderlinge band kan worden bestendigd. Het bestuurslid de heer S. Albrechts van Dirksland hield een herdenkings- speech waarin hij schetste hoe hij met angst en vrees de eerste maal voor de katheder kwam. Sinds het tienjarig be staan zijn al velen over hun „zenu wen" heen geholpen, al speet het hem, dat niet meerderen de Siho en D.S.- cursussen volgden. Spr. haalde het ge vleugelde woord aan: „Ik vrees de Grie ken, ook al brengen ze geschenken." De rhetorclub is ook gevreesd, maar an derzijds bemind. Onder de leiding van de heer Fousert zijn velen van hun spreekangst verlost en gevormd om in het openbaar op welke wijze ook hun inzichten naar voren te brengen. Spr. beklemtoonde de noodzaak dat de af gestudeerden zich als vaste clubleden zouden opgeven, omdat voor een goed spreker training nodig blijft. „Laten we de Grielien niet vrezen" besloot spr. zijn toespraak. Denken en denksport De docent de heer Fousert sprak daar na over bovengenoemd onderwerp en schetste allereerst hoe niet in spreken alleen maar vooral in „luisteren" een grote kracht ligt. Met dat „luisteren" vooral heeft een spreker rekening te houden. De opmerkzaamheid moet wor den opgewekt wil het spreken een goed effect hebben. Als voorbeeld noemde dhr. Fousert dat congressen meest zo lang duren. Waarom? Er is toch een agenda, dat in volgorde kan worden af gewerkt? Spr. wees er op, dat de lange duur van besprekingen e.d. daaraan ligt, dat de een belangstelling heeft voor dit, de ander voor dat. Met de appercep tie, de bewuste waarneming, is het zo, dat er zoveel aanvulling is, waardoor geen juiste indruk van de feiten wordt verkregen. Voortbordurend op het systeem van bewuste en onbewuste waarneming, zette spr. uiteen, dat er veel in ons on derbewustzijn belandt, waar in feite wordt gedacht. Dit is echter geen denk sport, maar intuïtief denken. Met de bewuste gedachte is het anders, dan wordt verband gelegd tussen de zaken en komt men tot een doelgericht asso ciëren. Het wezenlijke denken bestaat in het ontleden van het wezen van de zaak en dit begrijpen. Deze denksport geeft be vrediging, daardoor ontstaat geestelijke groei. Het gaat niet ineens, er is inspan ning en herhaling voor nodig, anders zakken we af. Daarvoor is er de Rhetor club, waar beoefent wordt om spre kende te ontleden. Spreeksport Bij de spreeksport hebben we met 2 dingen te maken: met onszelf en met het publiek. Een spreker moet in de eerste plaats zeker van zichzelf zijn, niet in zelfoverschatting, maar in de wetenschap waartoe zijn geestelijke structuur in staat is. Bij het spreken moet de hoogst miogelijke objectiviteit betracht en de strijd aangebonden tegen subjectivisme. In iets half scherp door geven schuilt een groot gevaar. Er is elasticiteit van geheugen nodig en de kunst moet aangeleerd om iets met beelden te verduidelijken. Moet de spreker tegen vele euvels waken, bij de toehoorders is dit nog in veel ergere mate, omdat er zoveel kans is op afglijden. Een spreker moet er steeds rekening mee houden om zijn gehoor te boeien. Spr. haalde als voor beeld aan dat een predikant, onder wiens gehoor velen zaten te slapen, op zekere zondag een turf op de kansel zette. De slapers bleven daardoor wel wakker, maar toch had het een ver keerde uitwerking, omdat ze alleen be nieuwd waren, wat de dominé van die turf zou zeggen. Het ontbrak er aan dat het geloof- en gevoelsleven niet meer sprak en hij zijn auditorium niet wist te pakken. Zo deed de componist Haydn op zekere keer de vadzige luis teraars opschrikken met z'n beroemde paukenslag. De taal van de spreker moet niet een tonig en vlak zijn. Bij het spreken moe ten er pauzes zijn, hoogten en laagten, beklemtoningen, niet altijd echter in de overtreffende trap. Zo wordt de spreek-kunst beoefent op de rhetor club en spreker besloot met het gezeg de van een zeer wijs man dat nog altijd waar is: „Woorden op zijn pas gespro ken zijn als gouden appelen op zilveren geheelde schalen." Op deze mooie rede volgde een dave rend applaus en de voorzitter noemde het een pocket-uitgave van de lessen die op de rhetorclub worden geleerd. Ons verslag zou te lang worden om alle onderwerpen van de sprekers van deze avond in extenso weer te geven. Daarom hieronder van ieder een korte uiteenzetting. Debating-club Het bestuurslid de heer Keur te Me lissant deelde mee wanneer de SIHO- cursus is afgelopen men overgaat naar de D.S. (Denkend Spreken) cursus en wanneer deze is beëindigd raakt men de leden meestal kwijt. Daarom is het bestuur voornemens een debatingclub op te richten om in de training te kun- Ziet u het ook zo? Vraag dan een proefnummer aan of abonneer u direkt, ad 3.25 per kwartaal. Het adres is: VPRO Postbus 11 Hilversum. R eeds nu tien volle jaren H ebben bestuur en leden doen vergaren E n aan vele spreeksters en sprekers bijgebracht Tot soms wel eens na middernacht O m zonder spreek-angst naar voren te treden R edeneren voor bestuur en leden C ritiek volgde daarna door onze docent Licht of zwaar, maar ondanks dat een fijne vent U it alle hoeken van Flakkee B rachten de leden belangstellenden mee. F ousèrt die nooit verzuimd heeft om te komen L essen in het openbaar waren voor hem de mooiste dromen A Is sluitstuk melden zich dan nieuwe leden aan K an de Rhetorclub zo blijven voortbestaan? Kunnen doet het, het gaat nu al tien jaar E n op deze Jubileumavond zo gezellig met elkaar, E en goed begin met vele nieuwe leden onder leiding van bestuur en de heer Fousert voor de volgende tien jaar. nen blijven. Spr. deed een dringend be roep op de aanwezigen daaraan deel te nemen om op peil te blijven, vooral nu er voor ons eiland, met het oog op de volvoering Deltawerken zulke grote ver anderingen op het spel staan. We moe ten niet afwachten, maar ons op de ko mende dingen bewust voorbereiden. Met het oog op het structuurplan wees spr. op de noodzaak dit niet aan ande ren over te laten maar er zelf in mee te spreken. De debatingclub kan voor een en ander goede voorbereiding zijn. Wereld van tegenstellingen De oud-voorzitter de heer Jaap Mas tenbroek wees op de wereld van tegen stellingen die er is en schilderde die met tal van voorbeelden. Eén van die voorbeelden was, dat men nauwelijks, in het atoomtijdperk getreden, nu al weer bezig is met de stralingsteohniek. Het ene doorkruist het andere, uit al les blijkt onvolmaaktheid. Bovendien is er in bijna alles een zekere angst-toe stand, angst for the struggle of life angst dat de een de ander overheerst enz. In dit alles culmineert echter, dat angst drijft tot activiteit, tot vooruit gang, tot vastheid en zekerheid. Gelukkig is angst niet permanent al dus spreker, wat wel hieruit blijkt, dat velen op de R.C. van hun spreek-angst zijn verlost. Hij illustreerde dit met voorbeelden en beval opgave voor de debating-club ten zeerste aan. In de pauze volgde verloting van de door leden beschikbare gestelde prij zen, o.m. prachtig wild als hazen en fa zanten maar ook sigaren, wijn enz. Er waren veel gelukkige winnaars, sommi gen van hen wilden het boutje niet mee naar huis nemen, maar schonken dit spontaan aan de heer Fousert. Mevrouw Keur van Melissant zong, begeleid door haar man op de piano enige mooie liederen, o.m. van Guide Gezelle; Mij spreekt de blomme een tale; Holland met z'n malse wei den; een duits liedje van Mozart en het mooie gedicht: Mijn moedertaal. Met grote aandacht werd dit beluisterd. Spraakwatervallen Vervolgens kwam de spraakwaterval los van de heer B. van Dongen te Dirks land; van de heer Mol Sr. te Stad; de heer T. van Prooijen te Dirksland welke laatste de Grieken de Grieken; wilde laten, en aandrong zich meer op de problemen van de huidige tijd te werpen, waarvan hij er één aansneed,, n.l. het probleem van de structuële werkloosheid. De debatingclub, waar voor hij zich al had opgegeven als lid, beval hij zeer sterk voor deelneming aan. Dit deed ook mevr. Noteboom van Nieuwe Tonge, die het niet alleen aan de mannen wilde overlaten, maar haar sexe opwekte niet afzijdig te blijven. De journalist G. van Eek te Middel- harnis, die in de tien jaar vrijwel alle openbare vergaderingen van de R. C, had meegemaakt, bekende openlijk dat hij in het begin weinig verwachting had, dat de club zou staande blijven. Hij prees het doorzettingsvermogen van. de club, ook van de heer Fousert, die Flakkee dat na de oorlog-geschiedenis heeft gemaakt, met zijn lessen een gro te dienst heeft bewezen. De heer v. d. Velde te Nieuwe Ton ge schonk namens de SIHO-cursisteni uit dankbaarheid aan de heer Fousert de haas die hij geloot had welk voor beeld werd gevolgd door de heer Lok ker uit Oude Tonge, die hem een fa- santhaan overhandigde. Namens het be stuur bracht de heer L. van Dijk de do cent hartelijk dank voor alles wat hij in die tien jaar voor de club had ge daan. Hij bood hem een gramofoonplaat met muziek van Haydn aan en voor mevr. Fousert een fraai boekwerk. De slotredenaar was het bestuurs lid de heer L. Peeman te Middelhar- nis die een beroep deed op de aanwe zigen om bij de jongeren de noodzaak van toetreding tot de rhetorclub te pro pageren. Hij dankte voorts de sprekers voor hun gelukwensen en allen die tot een goed slagen van deze jubileumavond hadden meegewerkt. Voor „NATIONALE" zekerheid naar DE VOOGD'S Assurantiekantoor Makelaar in assurantiën Telef. 2449 IVIiddelharnis MIDDELHARNIS Opbrengst üerlcoopoctie. De in de gemeente Middelharnis gehouden ver- kopactie van foto's van H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Beatrix ten behoeve van het Prinses Beatrix polio fonds heeft opgebracht de som van 472.40. Aan medewerkers(sters) en ge vers hartelijk dank. Woonruimte-commissie. De woon ruimte-commissie komt maandag 14 dec van 78 uur bijeen op het gemeente huis. Grote sortering in de kas voorradig. Bloemenmagazijn B. VISKIL Telef. 2438 Middelharnis SOMMELSDIJK De trekking van de gehouden verlo ting van het Mannenkoor „Ons Koor" is als volgt: de nummers 665, 273, 338, 498, 648, 783, 975, 1586, 1798, 2048, 230, 1368, 963, 1787, 2089. Prijzen afhalen op vertonen van het lot bij W. Vroegindeweij, Juliana van Stolberglaan 11, Middelharnis. OUDDORP Dammen en schaken. Was de vorige week de opkomst der dammers bepaald slecht te noemen, deze week was het al niet veel beter. Het zijn maar een paar getrouwen die de speelavonden regel- Zoals Vv'ij in ons vorig nummer hebben aangekondigd is de nieuwe Openb. L. School maandag j.l. officieel opengesteld door de heer Mathijsse Inspect. L.O. in bijzijn van het gemeentebestuur, oudercommissie, schoolarts, architect en aannemers, techn. dienst en meerdere genodigden. De gasten verzamelden zich eerst in het „Trefpunt", waar zij door burgemeester Chr. v. Hofwegen, die met zijn echtgenote aanwezig was, een welkom werden toegeroepen. De bur gemeester gaf een resumé van de moeilijkheden die moesten worden overwon nen; de Ie brief die is uitgegaan over de noodzaak van herbouw, dateerde reeds van 1954. Spr. schetste ook de aktiviteit van de oudercommissie, die op de bres stond voor de belangen van de school. Burgemeester prees de fraaie afwerking van de school, die weinig weg heeft van „restauratie", maar in feite geheel nieuw is, en verzocht daarna de inspecteur de opening te verrich ten. Moderne inrichting Het gezelschap wandelde dan naar de school, waar de kinderen in twee rijen stonden opgesteld. Inspecteur Matthijsse en mevr. v. Hofwegen werden bloemen overhandigd waarna de heer Inspec teur met de aangeboden sleutel „de poort die leidde naar de wetenschap" opende. De kinderen namen toen plaats in de splinternieuwe banken in de zeer fraaie, lichte en luchte lokalen. Het gezelschap maakte een wandeling door het mooie schoolgebouw; eerst nam men een kijkje in de prachtige gymna- stiekzaal, voorzien van nieuwe gym.- werktuigen van de Schelde te Goes. Het hoofd van de Chr. School, de heer Co- pier, gaf met zijn leerlingen hier enige oefeningen ten beste, waarvan bijgaan de foto een beeld geeft. Dit gymnastiek lokaal wordt n.l. in gebruik gegeven voor beide scholen en voor de gymana- stiekvereniging. De school bevat voorts 4 leslokalen, waarvan een voor naai- en handarbeid, kleedkamers en wasgelegenheden voor de meisjes en jongens en een fraaie bre de gang, waarin een aquarium en een vitrine met opgezette dieren is aange bracht die ook in de lokalen zichtbaar zijn. Aan het eind van de gang is een mooi ingerichte onderwijzerskamer aan gebracht. Vermelden we er meteen bij, dat de aangebouwde woning van het schoolhoofd dhr. Fr. Tanis geheel wordt gerestaureerd en in dezelfde stijl als de school wordt herbouwd. Veïe gelukwensen Na de bezichtiging ging men weer naar „het Trefpunt" terug, waar door verschillende sprekers het woord werd gevoerd. Inspecteur Mathijsse sprak zijn gelukwensen uit aan het gem. bestuur en was dankbaar dat de „moeilijke ver vanging" zo mooi voor elkaar was ge komen. Inzonderheid wenste hij het hoofd de heer Tanis (en ook het perso neel) geluk, en spr. roemde de kwaliteit van het onderwijs, dat met veel liefde en hart voor de zaak werd gegeven. Ook de heer Koert, voorz. van de oudercommissie bood zijn gelukwensen en erkentelijkheid aan het gemeentebe stuur aan. Het speet hem, dat weth. Sol daat en de heer Visser niet aanwezig konden zijn; hij wenste hen beterschap toe. Inzonderheid gingen zijn felicita ties ook uit naar het hoofd en het per soneel, die nu in zo'n mooie school on derwijs konden geven. Hij dankte ook de Inspecteur voor de verleende steun en bood hem een boekwerk aan. Mevr. Visser bood symbolisch het ge meentebestuur het reeds in de gang ge plaatste aquarium aan, als een blijven de herinnering aan het feest van de opening van de hernieuwde school. Vervolgens sprak architect Kloppers en bracht zijn dank uit voor de opdracht van de herbouw. Ook hij haalde een en ander van de moeilijkheden aan die aan de totstandkoming vooraf waren gegaan en zei dat de boktorren door een ambtenaar van de hoofdinspec tie van het ministerie van O.K.W. aan getroffen in het dak de eigenlijke door slag hadden gegeven voor de radica le verbouw van de school. Spr. dankte voor de goede samenwerking met de Technische dienst en met de aanne mers. Het bleek uit zijn toespraak, dat de vitrine met opgezette dieren een ge schenk was van de architect. Een van de aannemers de heer Roos Jr. dankte dat zij de school hadden mogen herbouwen ofschoon ze niet de laagste inschrijvers waren. Daarna volg de een felicitatie van drs. van Nierop, directeur van de R.H.B.S. te Middel harnis, wiens vader indertijd hoofd was van de O.L.S. te Stad, waar zijn vrouw en vele familieleden onderwijs hadden ontvangen. Hij complimenteer de ook de heer en mevr. Tanis die bei de uitstekende leerkrachten waren en ook de H.B.S. van leerlingen voorza gen. De verbouw van het woonhuis was bij hem een beetje reden tot afgunst, daar het zijne te Middelharnis veel te wensen overliet. Hij hoopte dat beiden In het nieuwe gymnastieklokaal zijn de leerlingen van de Chr. School bezig met een oefening, die door het gezelschap met belangstelling wordt gadegesla gen. De decoratie op de muren van dit fraaie lokaal is duidelijk te zien. Inspecteur Mathijsse neemt de sleu tel in ontvangst, ovi de poort naar de loetenschap te openen. Het hoofd van de school, dhr. Fr. Tanis fcijict lachend toe. nog lang zouden mogen werkzaam zijn ten bate van het openbaar onderwijs t' Stad. Vroeger en Het raadslid dhr. Kreeft hield vlotte speech waarin hij vooral liet uit komen het verschil in onderwijs geven tussen vroeger en thans. Dit was de 3e school op dezelfde plaats: 50 jaar leden had hij op de eerste gegaan, dit oud en somber was; later volgde een nieuwe, die reeds lang ook niet aan eisen voldeed en tenslotte deze prach tige nieuwe school, waaraan hij in zijj funktie als raadslid het zijne had gedragen. Spr. vertelde een en ander van de oude schoolmeesters bij wie tocl ook veel liefde aanwezig was om de kin- derenondanks dat ze v/egens armoe de veel werkverlof moesten nemen het nodige bij te brengen. Dit was ook zo met de beide Flakkeese leer krachten die voor Stad onmisbaar ziji Spr, prees het dat er thans meer mo gelijkheden waren voor de jeugd en hij hoopte dat velen na het verlaten van de lagere school aan hoger onderwijs zouden kunnen deelnemen. Namens de firma „Marko" te Veen dam leveranciers van schoolmeubeleii, sprak de vertegenwoordiger dhr. Fagginger Auer een felicitatie uit ei schonk namens de directie een fraaif klok. De heer Dekker, directeur vai „De Schelde N.V." te Goes, fabrikantei van gymnastiekwerktuigen sloot zid daarbij aan en zei er bij dat volle zorj aan het materiaal was besteed en garantie van 10 jaren zal worden nage komen. Nadat ook de heer Van Ooyen, direc teur van de Openb. Ulo te Middelharnii zijn gelukwensen had uitgesproljer. kv/am het hoofd van de school de heer Tanis aan het woord, die het een das van dankbaarheid noemde, dat het ein delijk zo ver was gekomen. Al was de sfeer goed, de oude school, was slecht; van de nieuwe school gaat op zichzelial opvoeding van uit. Hij dankte de spre kers voor hun wensen tot hem gericht en ook voor de geschenken. Het aqua rium was een koud aquarium om gele genheid te geven dat uit sloot en plai visjes zouden kunnen worden aange bracht. Ook met het geschenk van di vitrine voor opgezette dieren was hij| zeer verheugd. Alsmede met het bloem stuk van de heer Trommel en de bloe metjes van de ouders, die de venster banken sieren. De burgemeester richtte zich tot al len die gelukwensen hadden uitgespro ken, dankte de Inspecteur dat hij di school had willen openen en deed eei: beroep op hem om op ons eiland voegde gymnastiekonderwijzers te krij gen. Spr. besloot met te zeggen, dat* school tot in lengte van jaren zal ken te voldoen voor onderwijs en op voeding van de Stadse jeugd. matig bezoeken. Kom wegblijvers, ver betert uw leven en toon meer belang stelling. Het is het mooie spel ten vol le waard. Wat de schakers aangaat kunnen we optimistischer geluiden laten horen, al vergeet een enkeling weleens de wed strijdleider tijdig te waarschuwen van een wettige verhindering wat de ver geetachtige reglementair op een ver- liespunt komt te staan. Het is zo'n ge val voor verliezer en winnaar niet pret tig. Tenslotte de uitslagen van de op 7 december gespeelde wedstrijden van de dam- en schaakvereniging „Ontspan ning" te Ouddorp: Dammen: Ie afd. L. MoerkerkKo. Tanis 1—1, Kr. Verhage—T. Tanis 1—1. 2e afd. Kr. Westhoeve—G. v. d. Bok 2—0. Schaken: E. SantifortH. A. Vermey 0—1, S. J. Hoefman—A. Nelisse 0—1, H. Verhage—A. Baas 1—0, J. Hof—W. V. Geelen 0—1, H. Verhage—R. Wolters 1O (reglementair). OUDE TONGE Jaarvergadering ijsclub. De „IJsclub de Schaats" hield in het café Kreeft alhier haar jaarvergadering. De voorzitter dhr. J. Dale, heette al len hartelijk welkom en betreurde het dat er zo weinig aanwezig waren, daar de ijsclub toch altijd nog 364 leden telt. In zijn openingswoord werd een van onze beste trouwe medewerkers her dacht, n.l. wijlen A. v. d. Voorde, voor hem werd door de aanwezigen een mi nuut stilte in acht genomen. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Jaarverslag van de penningmeester. Er bleek nog 334,07 in kas te zijn. Het jaarverslag van de secretaris werd zon der verandering goedgekeurd. De twee aftredende bestuursleden mej. T. Verweij en dhr. M. de Vos wer den herkozen. Hierna kwam aan de or de de ijsbaan, die weer gehuurd was van dhr. van Gurp. Bij cie rondvraag kwam dhr. 1. v. d. Doel aan het woord met een voorstel om de funktie van penningmeester en secretaris van el kaar te scheiden. Dhr. P. Winkels meende dat de be stuursleden, als er wat te doen viel, dit zoveel mogelijk moesten verdelen waar de voorzitter mee instemde. Dhr. Volwerk vroeg of er geen mo gelijkheid was, om aan te sluiten bij de Ned. IJsbond. Dit zal aangevraagd worden. In de controle comniissie wer den benoemd dhr. A. Quist, T. Les en Anth. Pollemans. Daar er niets meer op tafel kwam sloot de voorzitter deze vergadering met dank voor de opkomst. DEN BOMMEL Geslaagd. Te Rotterdam slaagde mej. L. V. St. Annaland voor akte A Kleu terleidster. OOLTGENSPLAAT Verzilvering vakantiebonnen. Zater dag 12 dec. a.s. des nam. van 2 tot 4 uur bestaat er gelegenheid bij de penning meester van de N.C.L.B., de heer A. Kromdijk, Kastanjestraat 16, vakantie bonnen in te leveren met opdruk: „gel dig 30 april 1960", tot een bedrag van ten hoogste 60. Kerstavond padvinderij. Op donder dag 17 dec. a.s. sav. om 7.15 uur zal de padvinderij van geheel Flakkee een kerstavond houden in het troephuis op het Fort „Prins Hendrik". Coöp. PootaardappelbeuJaorplaats heeft nonnaal jaar. De Coöp. Pootaard- appelbewaarplaats „Ooltgensplaat" heeft het jaarverslag 1958^'59 aan de leden toegezzonden. Uit de rekening blijkt dat in dit boekjaar aan huren is ontvangen 2.419.94. Naast de gewone uitgaven kon 1000.worden afgeschreven op de gebouwen, etc. Deze staan op de ba lans thans voor een boekwaarde van 10,855.78. Daarom - wacht er niet mee. Begin weldadige Kruschenkuur liever vandaasi dan morgen. Kruschen spoort uw bloedj zuiverende organen aan tot krachtig£'| werking. Die worden als 't ware ver' jongd en herkrijgen zo de kracht, o«l onzuiverheden uit het bloed te jagen ei daarmee de oorzaak van uw pijnen verdrijven. Van de opgenomen hypotheek in US groot 19,500.— is t,m, 1959 afgetó 8,900,—, Op de balans staat nu nof een bedrag van 10,600,—. Aan ondef houd voor de gebouwen werd uitgegf ven 412.93. Dit bedrag is hoger voorheen. Getracht zal worden over jaar de huur te kunnen gaan verl* gen. Het ledental bleef met 38 ongevi'ijzi Op woensdag 16 dec. a.s. 's avonds 7 uur zal in „Hotel Hobbel" een Ml mene ledenvergadering worden geho* den, waar rekening en balans zulle' worden besproken. - -Sft a££e qoede üeAenMedinqgx^ Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6