EIUVriDEtl-niEUWS flOJARDmI I Bijzondere bijeenkomsi C, J.B J.B, ie Sommelsdijk .Sar? balm Buitenland Gedupeerd Plaatselijk Nieuws Tractor tegen luxe wagen Opening Eleos-school te Sommelsdijk Nogi witter..I Landskampioen ploeger in hun gelederen 3e blad Vrijdag 27 november 1959 No. 2848 Altijd gaaf huidje POEDER-ZALF-OLiE-ZEEP potplanten In één nacht Uw haiiden gaaf en zacht Fa. Gebr. Buijsse ^^^^^M.m.M.0^êi- h |a.ifeA^I Ettense veemarkt ^{u? oogartA bezoekt bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht Kinder hoekj e Trankrijk-Algerije Aan de lange keten van voorlopige onderhandelingen tussen Frankrijk en Algerije zijn weer een paar schakels toegevoegd. Vorige week maakte de Algerijnse re gering bekend dat ze bereid was tot on derhandelingen met de Fransen over een staakt-het-vuren. Als vertegen woordigers noemde zij echter Ben Bella en de andere leiders van de Algerijnse opstand, die zich momenteel in Franse gevangenschap bevinden. Nu moet men weten dat Ben Bella en de zijnen drie jaar geleden, toen ze per vliegtuig op weg waren van Tunis naar Rabat, door het Franse leger werden onderschept en gevangen genomen. Sinds die tijd zitten ze onder strenge bewaking op een Frans eiland in de Atlantische Oceaan. Het is dus vrij brutaal van de Algerij nen, juist deze rebellenleiders aan te wijzen als onderhandelaars over een wapenstilstand met Frankrijk. De Alge rijnen zien echter in de inwilliging van deze eis door Frankrijk een mogelijk heid dat de gevangen leiders hierdoor in vrijheid gesteld zullen worden. Bo vendien zit achter deze eis de druk van de meest radicale elementen in de Algerijnse beweging, die met gematig der figuren geen genoegen zouden ne- men. De verontwaardiging in Frankrijk over deze Algerijnse eis, was groot. De Franse dagbladen publiceerden sensa tionele artikelen met opschriften als: De rebellen willen de GauUe op de knieën hebben! Sommige kranten wis ten al dadelijk te berichten dat de Gaulle de voorstellen zonder meer had afgewezen. De GauUe zou slechts wil len onderhandelen met „hen die strij den", niet met gevangenen. De soep wordt echter nooit zo heet gegeten als opgediend. De Gaulle heeft een zeer gematigd antwoord gegeven. Hij sprak van „het Franse en het Alge rijnse verlangen naar het einde van dit drama, dat geen dag langer mag duren dan nodig is, ook al zijn zonderlinge voorwaarden gesteld aan de ontmoeting tussen Fransen en Algerijnen". De Gaulle zou er echter geen bezwaar te gen hebben dat ook de beruchte Ben Bella deelneemt aan de onderhandelin gen. Hij wenst echter geen delegatie te accepteren die uitsluitend uit gevangen leiders bestaat. Op dit antwoord van de GauUe zijn al enkele ongunstige reacties gevolgd. Het leger is het er niet mee eens, dat wil slechts de weg van militaire macht bewandelen. Ook de uiterst linkse Al gerijnen hebben hun afkeuring uitge sproken over het feit dat de Gaulle niet uitsluitend met de gevangen lei ders wil praten. De kans dat er toch een gesprek tussen Fransen en Alge rijnen wordt geopend lijkt nog niet groot, daarvoor zijn de belangen van beide groepen te ongelijk. Slechts als Frankrijk bereid zou zijn, iets van z'n eisen te laten varen, (de Algerijnse ver zetsbeweging zal dat nooit doen) dan is de mogelijkheid tot onderhandelen in beginsel aanwezig, wat nog niet zeg gen wil, dat dan ook overeenstemming zal worden bereikt! Duitslajid-Engeland De besprekingen tussen Adenauer en Mc Millan, die vorige week te Londen zijn gehouden, hebben nog geen klin kende resultaten opgeleverd. Men tast echter ook eningszins in het duister, omdat aan de pers niet veel bijzonder heden zijn verstrekt. Wèl schijnt Adenauer een beetje wa ter in de wijn te hebben gedaan, door er in toe te stemmen, dat op een even tuele topconferentie met de Russen ook gesproken zou worden over de kwestie van de Duitse hereniging. De Duitsers beschouwen dit als een concessie, hoe wel het ietwat komisch aandoet dat een land als de Bondsrepubliek, dat ook zijn partijtje mag blazen in het Weste lijk orkest zomaar „concessies" doet aan zijn machtige bondgenoten! In elk ge val geeft Adenauer nu meer blijk van zin voor de werkelijkheid dan voorheen. Waarschijnlijk ziet hij nu toch in, dat de Westelijken hun gang zullen gaan, ook zonder het fiat van de Bondsrege ring. Van zijn kant heeft Mc Millan een soepeler houding aangenomen door te verklaren dat ook voor Engeland en Amerika de kwesties-Duitsland en -Berlijn niet het een en het al beteke nen. Met deze geruststelling is de be jaarde bondskanselier naar Bonn te ruggekeerd. Ook voor de vriendschappelijke be trekkingen tussen Engeland en Duits land is de ontmoeting tussen de twee staatslieden van enige betekenis ge weest. Die betrekkingen waren de laat ste tijd bepaald slecht te noemen tenge volge van wederzijds wantrouwen. Het lijkt ons toe dat dit wantrouwen thans is weggenomen, hoewel de standpun ten nog niet veel nader tot elkaar ge komen zijn. China.~India Tegenover de voor India onaanvaard bare voorstellen om de troepen weder zijds 20 kilometer terug te trekken (waarvan we vorige week reeds mel ding hebben gemaakt) heeft premier Nehroe thans tegenvoorstellen gedaan om de grenskwesties tussen beide lan den te regelen. De Chinese troepen zou den zich volgens deze voorstellen moe ten terugtrekken uit het gebied dat In dia als het zijne beschouwt. India zal dan van zijn kant zich verplichten de ontruimende gebieden niet te bezetten. Nehroe heeft deze voorstellen gedaan om op deze wijze een laatste en rede lijke mogelijkheid te bieden tto oplos sing van -de geschillen, maar hij gelooft zelf niet dat de voorstellen bij Tsjoe-en- Lai veel kans van slagen zullen hebben. Inplaats van concessies te doen heeft China z'n eisen zelfs nog aanmerkelijk verzwaard. Nehroe durft enerzijds de Chinezen niet aan, omdat hij neutralist wil zijn en blijven, maar anderzijds kan hij toch uit oogpunt van het nationalis me, niet te veel toegeven. Wellicht zullen deze problemen ook ter sprake komen, als straks president Eisenhower op zijn grote reis ook een bezoek aan New Delhi zal brengen. Grote sortering in de kas voorradig. Bloemenmagazy n B. VISKIL Telef. 2438 Middelharnis De Chr. Jongeren Boeren en Tuin ders Bond, afdeling Flakkee, hield in de zaal van café de Kok te SommelsdijÈ een bfl zondere vergadering. Deze afde ling kan namelijk bogen op liet feit dat het de landskampioen ploegen in zijn gelederen telt. Het is een prestatie als men als de beste ploeger van een vereniging uit de bus komt. Een prestatie is het als men wordt.uitgeroepen tot de^beste van de streek, maar het allermooiste is het wanneer diezelfde bfl een landelijke ploegwedstryd als landskampioen wordt uitgeroepen. Zo verging het de C.J.B.T. op Flak kee met de heer L. van Putten^ Alte- klein. Melissant. De voorzitter van de afdeling, de heer J- L. Vogelaar, stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Hij zei met het bestuur en de andeer leden, trots te zijn op de heer van Putten, die meerdere malen kampioen werd in af delingen en nu voor de eerste maal landskampioen werd voor één-gcharige ploegen. Dit gebeurde op de landelijke ploegwedstrijd in Zuidland. Niet alleen de heer van Putten be haalde een prijs. Nog andere leden van de C.J.B.T.B. van de afdeling Flakkee kwamen met prijzen thuis; de tweede, prijs was voor de heer P. Biemond, de 3e voor K. van Putten, de 4e voor J. van Vught, de 5e J. van Eek, de 6e Joh. Struijk, en de 11e K. Roodzand. „Flak kee heeft het prachtig gedaan", vond de heer Vogelaar en reikte de heren een plaquette over met dé inscriptie „7 no vember 1959 C.J.B.T.B.". Spreker hoop te dat de heren zo voort zouden gaan en zo mogelijk het record verbeteren. De eerste zes ploegen waren Fergu sons en Rumptstads en de heer Voge laar wenste ook de heer van Rümpt met deze prestaties geluk. De. heer A. Boers, secretaris van de C.J.B.T.B. van Zuid-Holland, wenste de heren eveneens geluk met de prestaties en noemde de dag in Zuidland een ï'lakkeese dag". De heer Boers, was niet alleen naar Plakkee gekomen om de heren en de af deling geluk te wensen, maar tevens om met de jongeren te praten over het ver leden, het heden en de toekomst van de C.J.B.T.B. De heer Boers meende dat men onmogelijk liefde kan opbrengen voor iets waar men weinig vanaf weet en dat het daarom noodzakelijk is dat de jongeren weten van het streven van de CJ.B.T.B. in het verleden, dat het nodig is te weten wat er in het heden gebeurt en dat men de ogen wijd ge opend moet houden voor de toekomst. „Er is veel tot stand gekomen, maar la ten we niet denken, dat we er zijn, want dan zullen we zijn ingeslapen voor we het weten. Laten we het werk van de pioniers niet uit het oog.verliezen. Wij len de heer Chr. van den Heuvel heeft veel voor ons. gedaan en wel degelijk de toekomst van ons jongeren op het oog gehad. Het doel van de organisatie is hetzelfde gebleven. We behoren wel bewust te kiezen.en te handelen. Het gaat om jullie toekomst, Flakkee is een waardevolle streek, zij het enigszins geïsoleerd. Kent het verleden en ge zult het heden lief hebben," zo besloot de heer Boers zijn toespraak. THOLEN Hoogwater in de week van- 2& nov. t.m. 5 december 1959. Z. v. m. 2.12- uur en nam. 14.30 uur; M. v.m. 3.05 uur en' nam. 15.22 uur; D. v.m. 3.52 uur en nam. 16.14 uur; W. v.m. 4.40 uur en nam. 17.00 uur; D. v.m. 5.25 uur en nam. 17.48 uur; V. v.m. 6.13 uur en nam. 18.38 uur; Z. v.m. 7.00 uur en nam. 19.26 uur; Maandag 30 nov. Nieuwe Maan te 9.46 uur. RIJMEN VAN TIJMEN AKetnveAoop WENNEKER Schiedam MIDDELHARNIS -Winkels open! Voor de St. Nicolaas en de a.s. feestdagen mogen de winkels 's avonds langer geopend zijn. De wet- ,tige regeling geldt van zaterdag 28 no- jvember a.s. tot en met 4 december tot I's avonds 9 uur. HERKINGEN Burgerlijke stand over november '59. Ingekomen personen: T. van Slooten luit Hendrik Ido Ambacht. Geboren: Maartje Jacoba d .v. J. G. ;Bijl en M. Polderman; Marinus z. v. T. (Bestman en J. de Geus. i Gehuwd: P. Hogerwerf 27 jaar en A. ;van der Velde 23 jaar; E. de Jong 29 Ijaar en L. Nieuwland 28 jaar; C. M. Witvliet 24 jaar en D. de Geus 23 jaar; Ondertrouwd: J. W. van der Veer 26 Ijaar en T. 'Doornhein 23 jaar. Bevolking: Van de 1052 ingezetenen op 31 december 1958 waren er onder- verdeed in categoriën: }0-4 jaar 111 pers. of 5.42«/o m. en 5,13»/o vr.; 5-14 jaar 222 pers. of 11.12''/o m. en 10.46»/o vr.; 15-29 jaar 202 pers. of 9.79% m. en 9.410/0 vr.; 30-49 jaar 260 pers. of 12.46«/o m en 11.79"/o vr.; 50-64 jaar 146 pers. of 6.75Vo m en 7.13«/o vr.; 65-94 jaar 111 pers. of 5.12"/o m en 5.42''/o vr. MELISSANT Dankdag Voor de Ger. Gem. in Ndl. zal het woensdag 2 dec. a.s. dankdag zijn waarbij ds. F. Mallan van Bruinisse drie maal hoopt voor te gaan, n.l. 10, 2.30 en 6.30 uur Aktiviteit ijsclub. Op dinsdag 1 dec. 's avonds om half acht, zal de ijsclub D.E.S. een algemene vergadering beleg gen in de bovenzaal van café „De Gou den Leeuw". De bedoeling is, dat de ijsclub nieuw leven ingeblazen zal worden. Doordat de ijsclub de laatste jaren niet over een baan kon beschik ken, is zij zo goed als op non-aktief gezet. Thans zijn de omstandigheden dermate gewijzigd dat men deze winter waarschijnlijk weer een baan ter be schikking zal krijgen. Hiertoe is het huidige bestuur in contact getreden met de heer P. D. Sieling en welke re sultaten deze besprekingen opgeleverd hebben zal op deze vergadering behan deld worden. Teneinde schoon schip te maken en de vereniging weer goed op poten te zetten zullen alle bestuursle den hun zetels ter beschikking stellen, hetgeen niet wil zeggen dat zij geen herbenoeming meer aan zullen nemen. Het bestuur verzoekt allen die be langstelling hebben voor de ijsclub deze vergadering te willen bezoeken. OUDE TONGE Opening winkels. Volgens de winkel sluitingswet mogen de winkels op 28 nov. t.m. 4 dec. a.s. geopend zijn tot nam. 9 uur. Kongnententoonstelling. De konij nenvereniging „Van Ongenoegen Vrij" alhier hoopt op vrijdag 4 en zaterdag 5 dec. a.s. in de voormalige school te Emmastraat alhier een konijnententoon-' stelling te houden. Verkiezing ambtsdragers. In de Ned. Herv. kerk zijn aftredend de heren P. de Vos en P. Soeteman, als ouderlingen de heren K. J. de Bruin en C. A. van Loon, als diakenen. Zij hebben ver klaard zich weer herkiesbaar te willen stellen. Groene Kruis. Op vrijdagavond om nam. 8 uur hoopt de afdeling „Het Groene Kruis alhier haar algemene le denvergadering te houden in de C.C.H.- barak aan de Julianastraat. Aftredend zijn mevr. van Schelven-Stehouwer en de héren C. Gebraad en D. v. d. Tol. Deze avond wordt van zuster Kievit afscheid genomen. OOLTGENSPLAAT Collecte zondagsschool. De lijstcol- lecte voor de Kerstfeestviering met de kinderen van de zondagsschool, heeft opgebracht het mooie bedrag van ruim 700,—. Verkiezing kerkvoogden. Bij de ver kiezing van kerkvoogden in de Herv. kerk, werd dhr. A. Neels herkozen en in de vacature van dhr. H. v. Nieuwen- huijzen, die wegens zijn hoge leeftijd heeft bedankt ,werd gekozen de heer J. L. Vetter. Beiden namen hun benoe ming aan. Wqkverpleging. In verband met de ziekte van zuster Bos, zal het wijkwerk tijdelijk worden- waargenomen door mevr. Kobus-Jordaan, Voorstraat 20, en mej. D. de Ruiter, Voorstraat 5. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het vakexamen kruidenierswaren, mevr. W. M. Hobbel-Oorbeek, Ben. Molendijk. Verkiezing ambtsdragers. Op de vo rige week gehouden verkiezing voor 4 leden van de kerkeraad der Herv. kerk werden herkozen als ouderling de heren G. H. L. de Bruin en A. Kreeft. In de vacature Cors. Korteweg werd gekozen tot ouderling de heer Joh. Bom Czn. en in de vacature K. v. Oostende werd gekozen als diaken, de heer H. Korte- weg Jacznv OOLTGENSPLAAT Botsing op dezelfde plaats als vorige vveek. Woensdagmorgen had op de afrit van de Kaai naar de Dorpsweg een aanrij ding plaats tussen een tractor met twee lage bietenwagens en een luxe wagen. Het ongeval gebeurde precies op de zelfde plaats van vorige week toen een wagen met paarden en een tractor met twee geladen bietenwagens tegen el kaar botsten. Thans betrof het een tractor (alweer een Major diesel) be stuurd door de landbouwer H. Korte weg Jaczn., die met twee lege bieten wagens de Dorpsweg wilde inrijden en halverwege de afrit de uit tegenover gestelde richting komende luxe wagen (Ford) bestuurd door commissionnair Jac. Troost niet meer kon ontwijken, waardoor een botsing volgde. De heer K. heeft nog krachtig geremd maar door het gladde wegdek hielp dit niet veel. Meer naar rechts uithalen kon hij ook niet, omreden daar een gereed schapswagentje stond van smid P. Kamp, die juist met zijn knecht bezig was om het hek van de sluis, dat vori ge week bij de botsing door de tractor was ontzet, te repareren. Om het wa gentje, waarop zuurstof f lessen lagen voor een lasapparaat) en de beide sme den te sparen bleef voor de chauffeur niets anders over dan rechtdoor te houden. Een botsing met de auto was toen onvermijdelijk. De schade liep nogal mee. Aleen de auto had stukken rUKIcding toonadnrfevend 9^ olie. qoexk. UeAenliiedingyzalien Middelharnis 't Zal je toch maar overkomen, Dat je zo wordt „beetgenomen," Net als die oud-Platenaar, 'k Hou m' er niet voor aanbevolen: Er is vijftig mille gestolen! Nou, dan ben je de sigaar. Je moet maar in 't Haagje wonen. En je ijverig betonen. Dus een goed gevulde kluis. Plots krijg j' als zo menig „stakker", Dan bezoek van Jan de Jatter. Maar.'je bent dan zelf niet thuis. Jij hoeft Jan niet in te laten. Nadien heb je in de gaten; Vele sleutels zijn er vals! Dubbelgangers zijn er velen. Dat lokt ook wel aan tot stelen. Gijs de Grijper is niet mals, Zoiets zal je overkomen! 't Overtreft je stoutste dromen. Ach, dan denk je aan Flakkee. Zelden durft men daar te kraken, Zo'n bedrag afhandig maken. Zoiets valt bij ons niet mee, Daarom zeggen Platenaren: Bij ons kun je veilig sparen. 't Is bij ons nog niet zo kwaad. Gijs de Grijper, Jan de Jatter, Loeren eerder op een „stakker". Die helaas kwam uit de Plaat. TIJMEN. Noot van de redaktie: Maar bij Van Rumpt te Stad Werd toch wèl gejat! aan de koplamp en de linker voorkant. Nadat de politie de zaak had opge nomen werd de weg (die was versperd) weer ontruimd: De beide aanrijdingen kwamen ons inziens ook door het slechte zicht, dat wordt veroorzaakt door de brandweer kazerne die op de hoek van de Spuidijk en de Dorpsweg staat en dan nog half- verwege de afrit. Komt men nu van de Kaai dan heeft men geen overzicht wat er uit de Dorpsweg komt en ziet men het verkeer pas als men de kazerne is genaderd of gepasseerd. Wij herinneren ons,nog goed, dat ja ren geleden wethouder P. van Es reeds op dit euvel heeft gewezen in een ge meenteraadsvergadering, waar toen de vernieuwing van de brandweerkazerne ter sprake kwapi. De heer van Es stel de toen voor om een geheel nieuwe ka zerne op een andere plaats te bouwen omreden het oude gebouw een sta in de weg zou worden voor het verkeer, mede door de aanleg van de nieuwe weg over de Spuidijk. Zijn zienswijze bleek juist te zijn ge weest, getuige de meerdere aanrijdin gen die er hebben plaats gehad en te vens de moeilijke bocht van de Spuidijk naar de Dorpsweg die ook door het ge bouw is blijven bestaan. De raad was toenmaals evenwel een andere mening als dhr. van Es toege daan en de zaak bleef zoals het was en nu nog is. Dinsdag 1 december a.s. zal in een van de zalen van het Rusthuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk de over dracht en ingebruikname der Eleos- school plaats hebben. Des avonds tussen half zeven en half negen zal de school voor ouders, be- gimstigers, enz. ter bezichtiging zijn opengesteld. Op de veemarkt van woensdag 25 no vember 1959 werden aangevoerd 113 stuks, waarvan 72 runderen, 1 paard en. 40 biggen. Het aanbod van runderen was min der dan vorige week de handel was onveranderd rustig met iets aantrek kende prijzen. In biggen normaal aan bod, handel even rustiger doch prljs- houdend. Het aanbod van slachtvee was gering de handel en prijzen onge veer stabiel. Prijzen: kaflkoeien 900—1075; kalfvaar- zen 800—975; guste koeien 600—825; pinken 400500; graskalveren 250425; paarden 600—800; biggen 40—60; lopers 60—75; vette koeien 2.90—3.10 per kg. geslacht. Beste jongens en meisjes Déze week krijgen jullie weer een leuk raadsel, dat door een raadselnich tje werd. ingezonden. In dat raadsel worden geen woorden gevraagd, maar cijfers. Zie maar: NOVEMBER-RAADSEL i 1. Jaïrus hadkind; 2. Lamech had vrouwen; 3. Jezus vond zijn disci pelen maal slapende; 4. Israël vier de na de ballingschap feesten; 5. Job had zonen; 6. In Mattheüs 5 vinden wezaligsprekingen; 7. Mo- zes heeft Boeken geschreven; 8. Egypte werd gestraft met---- plagen; 9. Er zijnscheppingsdagen; 10. En als dagen vervuld waren, werd Jezus besneden. Er worden dus-10- cijfers gevraagd. Dit raadseL werd ingezonden door Sjaan Tanis, Ouddorp. BRIEVEN Adrie v. d. S. Sommelsdijk. Nu je op de ambachtsschool gaat is het vrijere gewone-school-leventje uit, want nu komt er nogal huiswerk. Ik snap het, dat er voor het raadselen dan niet meer zo veel tijd overblijft. Toch heb je nog geen afscheid genomen. Denk er aan: eerst "het huiswerk, hoor! Dan pas het raadselwerk. Is alles niet klaar, dan is het ook niet erg. Johan van G. Bruinisse. Het is wel een poosje geleden, maar toch nog har telijk gefeliciteerd met opa's verjaar dag. Wat een hoge leeftijd, hè? Veel ja ren kunnen er niet meer volgen, als we de gewone gang van het leven bekij ken. Aan raadsels voor mensen tussen de vijftig en zestig zal ik maar niet be ginnen voorlopig. Bij kinderen moet ik veel geduld gebruiken, maar ik denk, dat ik het voor die groep nog meer moest doen. Mia V. Herkingen: Gaat het typen vlugger dan het schrijven,? Er kan veel meer op een blad; dat is wel zeker. Als ]e alles had moeten schrijven wat nu op hetpapier staat, dan zou het blad wel te klein zijn geweest. Ik kan be grijpen dat je graag naar bed wou, want het werd hard tijd. Voldoende nachtrust hebben we ook nodig. Ik hoop dat je slaagt. Een dochter van me heeft dezer dagen haar diploma ook gehaald. Plony F. Rotterdam. Het is niet erg al moet je vader wat helpen. Soms zijn de raadsels wel wat moeilijk. Ik kan de moeilijkheid niet afwegen. Wat de een moeilijk vindt, vindt de ander juist ge makkelijk. Dat is op- school ook zo. Ik doe steeds mijn uiterste best om geen fouten in de opgaven te schrijven. Toch kan; het gebeuren. Je hebt wel eens gehoord van het drukfoutenduiveltje misschien? Je brief is lang genoeg, hoor! Teuntje van G. Bruinisse. Nog harte lijk gefeliciteerd met je verjaardag, Teuntje! Hoe is de ouderavond verlo pen? En ging het zingen goed? Konden jullie allemaal die Engelse woorden uit spreken? Het is moeilijk, hè? Hoeveel meisjes zijn er geweest op je verjaar dag? Kees V. Middelharnis. Dat was fijn, dat die prijs zo goed van pas kwam! Jammer van dat ene vijfje, maar de andere cijfers zijn best. Daarom heb ik wel moed, dat dat ene lage cijfertje ook wel terecht zal komen. Leuk, om elkaar te overhoren bij het werk. Daardoor le ren jullie de zaken heel goed; dan leren jullie van elkaar. Jij schrijft, dat de raadsels erg ge makkelijk waren; een ander schrijft weer het omgekeerde! Hoe heb ik het nul Zie je wel dat het een moeilijk werk is om ieder het naar de zin te maken? Han van Ij> Nieuwe Tonge. Ik heb die raadsels in „Daniël" ook gezien. Ze wa ren niet moeilijk. Ik denk, dat jij ze zonder hulp wel hebt kunnen oplossen. Over de uitslag heb je wellicht nog niets gehoord, denk ik. Bedankt voor de in gezonden raadsels, hoor! Er is er al één van geplaatst, zoals je gezien hebt. Ik heb foto's van dat boUenpellen gezien. Stond jij daar ook bij? Jaap V. d. B. Den Bommel. Je schrij ven gaat al goed vooruit. Jaap! Op school ook? Bèn jij ook nog ziek ge worden? Toen je schreef, waren jij en Gerrit alleen nog als gezonde over. Zijn de zieken lang op bed moeten blijven? Leneke v. d. S. Oude Tonge. Heb jij je vader al kunnen helpen op het land? Dat vind ik flink, hoor! Maar nu zou het wel te koud worden, enje hebt geen vakantie ook. Maar moeder kan je ook wel gebruiken. Wat heb jij al veel voor het kindertehuis bijeengebracht! Her is mooi, hoor! En hoe is het verder afgelopen met dat Jeugdspel? Minekee S. Ouddorp. Heel best, dat je inzendt wat je gevonden hebt. Om die leeftijd te vinden, moet je bij de datum zevenentwintig optellen. Nu is het niet moeilijk meer. Bij jullie in huis zijn dus ook al zieken geweest. In an dere brieven lees ik er ook van. De groeten aan vader en moeder terug. Adri V. d. B. Den Bommel. Een beetje heb ik het nu wel gesnapt, maar om het goed te weten, moet men het toch echt zien, nietwaar? Zo gaat het met de meeste dingen. Doe je het liever dan naar school gaan? Dat is niet erg, maar de school moet je toch eerst doorlopen. Dat is dan voor jou de zure appel. Be grijp je dat? Hes je P. Ouddorp. Dat heb ik niet ge dacht, hoor, dat je niet blij zou zijn met de prijs. Dat weet ik wel beter. Het behoeft niet dat je een aparte be- dankbrief schrijft. Voor welk doel is dat busje? Haal je er veel mee op? Hannie v. d. G. Ridderkerk. Je schrij ven is heel wat beter, maar nu moet je nog afleren om achterover te schrijven. Dan kan hetnog beter worden. Waren de vragen van aardrijkskunde goed opge lost? Jullie zullen wel goed op dat mooie schrift passen. Is het truitje al af en hoe staat het met het jurkje? Wat zal de pop netjes zijn! Nellie P. Ouddorp. Ja, ik heb veel kaarten ontvangen; die van jou ook. Maar dat heb ik al geschreven, niet? Wat moet jij al veel leren voor school. Kun je alles goed de baas? Vind je dat het geen lange brief was? Er komen een heleboel brieven waarin veel minder staat, hoor! Adri H. N. Tonge. Deze keer was jij dus de oplossingenschrijver? Je hebt het best gedaan, hoor! Nu maak ik nog een fout ook: ik moest schrijfster hebben gezet. Wat doe je liever, de oplossingen of een briefje? Jan S. Middelharnis. Het boek was dus mooi? Heb je het al helemaal uit? Heeft oma het ook gelezen? En de an dere huisgenoten? Ria D. N. Tonge. Over die vergissing heb ik al geschreven, hè? Als Brammie huilt, is zijn gezicht dan ook leuk? Brammie moet een beetje minder hard schreeuwen, hoor! Wat wordt Leen al een aardig ventje, hè? Het sap, de wor teltjes en de peertjes zullen hem blijk baar goed doen! Diny H. N. Tonge. Krijg je bijlessen voor de h.b.s.? Dan zal je goed moeten opletten en alles doen wat opgegeven wordt. Maar ik denk, dat jij dat wel zal' doen. Ik hoop, dat je verder mee zal kunnen. En gaat het niet, dan is er de u.l.o. nog, nietwaar? Jannie H. N. Tonge. Jij hebt de rij gesloten van de schrijfsters, en nu sluit je ook het „hoekje" van deze week af. Fijn voor papa, dat die vakantie net kwam, want de bollen moeten ook een beurt hebben. Vroeger noemde men die vakantie: aardappelvakantie. Nu zou-» den we kunnen zeggen: bollenvakantie! Allemaal de hartelijke groeten. Voor^ al die kinderen, die nog geen antwoord hebben kunnen krijgen Oom Ka; Inzenden! Dat is ook op het nippertje!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 9