2WITSAL BlIlliliB San balm MEEUW r' Wist U.... l3iiiiiilliliiÉi |iili|||pi|i:;lli|i|iip IJlllllllllllilH ii||ii||Si||||H^^ en s ^^^^ÊBiM&mÊSSÊ Camerakeuze Milj oeü en werk Plaatselijk Nieuws Nieuws uit Zeeland VOORv Ha" Voorlichtingsavond voor de Visserij MOEDER WORDEN... .y |§||||i||pi|||iiiii||H liiilllillllillll^ BESPREKING „Doe h( P> BABYSET DE LUXE Vervolg Gemeenteraad Dirksland Kinderhoek) e 1. xxxxxxxxxxx 11. X liiiliiliiÈiii iliiigiiï|i|ii;|ii|ii^^^^^^ rOTO - ROTiSMA In één nacht Uw hantlen gaaf en zacht voor Nederlandse aannemer te Duinkerken (Frankrijk) MEUBELST OCEAAN-S Pluimveemarkt Hulp i hulsho. STOPP Npegaaien^ Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 20 november 1959 op zaterdagavond om 7 uur in het Verenigingsgebouw te Goedereede Al enkele jaren achtereen organiseert de Directie der Visserijen voorlichtings avonden voor de vissers in alle plaatsen langs onze kust, waar een visserijbe drijf van betel^enis wordt uitgeoefend. Gewoonlijk werd het grootste deel van de avond gevuld met de bespre king van een onderwerp, dat door een deskundige werd ingeleid. Ter afwisseling werden op zo'n avond enkele films vertoond, die betrekking hadden op de Nederlandse of buiten landse visserij, of op de verwerking van visproducten. Ook de jeugd had voor deze films grote belangstelling, want de zee, de schepen en het leven aan boord boeit elke kustbewoner. Maar deze komende voorlichtings avond zal geheel anders van opzet zijn. Een nieuwe koers is uitgezet. Voor de visser en voor elke belang stellende buitenstaander kan deze avond interessant worden. Immers een forum zal zitting houden om vragen, welke uit het midden van de vergadering naar voren worden ge bracht, te beantwoorden. De namen van de forum leden staan er borg voor, dat er deskundige antwoorden in ons mid den zullen worden neergelegd, die tot nadere bestudering van onze onderne mingen zullen aansporen. Het is de bedoeling, dat vooral vra gen op economisch gebied zullen worden voorgelegd. Omdat de rentabiliteit van onze on dernemingen ook beïnvloed wordt, door de technische en biologische zijde van het visserijbedrijf, zullen ook deskundi gen op deze terreinen mede deel uit maken van het forum, dat onder lei ding staat van de heer Drost, Inspec teur der Visserijen in het 1ste district. Dit wordt nu eens niet een kijken en luisteren alleen, maar een ieder, die vragen heeft, kan er mede voor de dag komen. De stormachtige ontwikkeling van de visserij, die niet meer alleen berusten kan op de ervaringen, welke overgaan van vader op zoon, is toch aan alle kan ten omringd door vraagtekens. Laten we niet steun van het forum zoeken naar de meest juiste bedrijfs voering, want duizend en één vragen zijn er o.a. over de financiering van nieuwbouw en verbouw, over uitbrei ding van het motorvermogen, nieuwe soorten van visserij b.v. op industrievis, aanschaf en gebruik van electrische en electronische instrumenten b.v. zenders, richtingzoekers, echolood, visdetector, decca, asdic, radar. Laat uw plaats niet ledig! Vragen staat vrij! Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een voor het tekort; de bijdragen waren aanvankelijk te laag; langs objectieve maatstaven wordt gewerkt het tekort op te heffen. De stroeve afwerking lag in de administratie waarin nu verande ring is gekomen. Dat de ambtenaren er af willen, daarvan was geen kennis gegeven aan het gemeentebestuur. Spr. vond het goed dat het punt naar voren was gebracht, maar wilde toch enig geduld beoefenen. De heer Bestman zag in de toekomst nog grotere tekorten. Voorheen waren de mensen in de verplichte verzekering, dat werkte veel beter. Voor de hoge re ambtenaren gaat het wel, voor de lagere is het een strop zei spreker. De voorzitter vond het toch wel voor barig opeens van deze regeling af te stappen. Als blijkt dat na verloop van de jaren dat de regeling is aangegaan, er grote haperingen zijn, kan bezien worden of we het dan al of niet conti nueren. Hiermee ging de heer Bestman akkoord. De heer Eoon informeerde nog eens naar de stortplaats voor vuil, die op het Diederikse gors zal komen, volgens de voorzitter. Met de Dijkkring zijn de onderhandelingen gaande, die gunstig liggen. In R.A.W.-verband zal de Heide Mij. de oude stortplaats opruimen, het vuil zal voor demping van de Gooi Philipshoofjesweg worden gebruikt. Bij het hoofdstuk onderwijs deelde de voorzitter mee, dat de Inspecteur is aangezocht om de oude openbare school te keuren. Bouw van een nieuwe school bleek wel zeer nodig te zijn. De heer T. v. Prooyen kwam bij het betreffende hoofdstuk op de vermake- lijkheidsbelasting, waarop de voorz. antwoordde, dat dit in het college na der wordt bekeken. Binnenkort komt er een voorstel over. De begroting werd daarna z.h.s. vastgesteld. De overige punten betroffen een voorstel het presentiegeld der raadsle den te brengen op 9,per zitting, wat werd goedgevonden en een voor stel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling keuringsdienst voor Vee en Vlees. Na enige bespreking werd besloten zich daarbij aan te sluiten. Dirksland is de laatste gemeente, die dit besluit nam, zodat er wel grote eenstemmigheid over is. De rondvraag stond niet op de agen da, de heer Roon wilde deze maar af schaffen. Besloten werd een schriftelijke rondvraag in te voeren, waarbij de voorz. vroeg om de vragen tijdig in te zenden om b en w gelegenheid te ge ven zich op een antwoord te beraden. dat op de laatst gehouden bij eenkomst van het XJ.C.B. en de Nederlandse Uienfederatie met nadruk er op gewezen is, dat wij onze export van uien alleen dan kunnen behouden als wij een beter kwaliteitsprodukt kunnen leveren dat de uientelers in Flakkee en Zeeland steeds meer Rassen- lijst selekties gaan inzaaien dat er in Flakkee deze zomer percelen MAELSTEDE uien zijn verkocht voor een prijs van 7200,— per ha.? dat PRIMEUR één van de beste Rijnsburger types is van Flak- keese bodem. Een vertrouwd produkt van een serieuze kwe ker dat het uienras WESTERLOO in de Rassenlijst het hoogste cijfer heeft voor duurzaamheid van alle Rijnsburger types dat MAHEBO uien bijzonder mooi van vorm zijn en dat er dit jaar een nieuwe stam Ma- liebo op de markt komt, die zeer vroeg en produktief is dat al deze originele Rassen- lijst selekties geteeld zijn van het beste geselekteerde uit gangsmateriaal, gekontroleerd door de N.A.K.G. enge teeld in Nederland dat U al deze Rassenlijst se lekties thans voordelig koopt bij W. DE JONG te DIRKSLAND, telef. 01877—479. Hoofdverte genwoordiger van VAN DER HAVE, specialisten in uienzaad. Beste jongens en meisjes! Deze week hebben we weer een raad sel, dat door één van de kinderen is ingezonden. Het is goed opgesteld en het is mooi van vorm. Zie maar! NOVEMBER-RAADSEL 3 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 1. 's Zondags wordt er één keer ge preekt of gelezen over de Heidelbergse 2. Kerkvader uit de 4e eeuw; ach ter in het psalmboekje wordt die naam ook genoemd; 3. Kende van jongsaf de Schriften; Paulus schreef hem twee brieven; 4. De goedertierenheid en waarheid zullen.... ontmoeten; 5. Naam van een woud (1 Sam. 22); 6. Plaats waar David zeven jaar koning is geweest; 7. Aartsvader; wordt ge schreven op tweeërlei manier; 8. Berg waar de Heere wilde wonen; 9. Aten de kinderen Israels in de woestijn; 10. Plaats waaruit Abraham werd geroe pen;; 11. Letter. Op de kruisjeslijn naar beneden komt hetzelfde woord als bij 1 wordt ge vraagd. Dit raadsel werd ingezonden door Han van Loon, Nieuwe Tonge. BRIEVEN Hetty K. Sommelsdijk. Hartelijk welkom, Hetty! De vorige week heb je al uitgezien naar je naam in de krant, denk ik. Je hebt aardige teke ningetjes bij je werk gemaakt. Doe je dat in school ook wel? Was het druk toen Rien en Leo jarig waren? Corrie V. Middelharnis. Het huis werk moet altijd eerst gebeuren, hoor! Maar goed dat je ingezonden hebt: kijk eens van onder in het „hoekje". Heb je van oom Cor ook al eens een prijs ge had? Alle S. Ouddorp. Die schoolbrief is leuk. Heb je er een cijfer voor gekre gen? Jij behoeft het brieven-schrijven niet meer te leren op school. Je hebt een grote voorsprong nu je geregeld aan mij een brief schrijft. Weet de meester dat? Ja, de tachtigjarige oor log is een grote pluk. Gelukkig dat je van elk jaar niet iets onthouden moet. Jaap K. Sommelsdijk. Het raadsel krijgt misschien nog wel een plaatsje. Voor oma was het een reis met hinder nissen, zeg! Het voornaamste zal zijn of ze baat heeft gevonden. En is dat zo? Of kan er nog niet veel over gezegd worden? Corrie W. Ouddorp. Het laatste stuk was niet zo mooi. Je zegt het zelf. Maar je had al zo'n grote lap geschre- van. Je kon er best een punt achter ge zet hebben, hoor! Het was eind-oktober dus dan weet je het nu wel. Hoeveel banen moet je sprei worden? Een heel werk, hè? Sjaan T. Ouddorp. Nu weet ik waar om je een hele tijd absent bent geweest. Er was niets aan te doen. Je hebt je best gedaan en meer kun je niet doen. Tegen ziekte staan we machteloos. Ik zal het overlijdensbericht wel gelezen hebben, maar ik weet niet dat het de vader was van je vriendin. Je raadsel zal ik wel kunnen gebruiken. Het is weer eens iets anders nietwaar? Emmie D. Herliingen. Dat is een hele krantenbezorgerij geworden. Wie heeft de meeste af te geven? Ik denk van Bep de minste. Heb ik het mis? Greetje M. Oud-Beijerland. Ja, het is een hele drukte geweest. Heb je hele maal geen prijs meer gehad? Dat had je wel gedacht, want je behoort niet ï:ilfci;;^ï^::':0;wë^'*^^ êut*;i)5iSiies „Wittebrood en Scliapen" door Mary Scott N.V. Uitgevers Mij. „De Bron", Amstelveen. Susan is de hoofdpersoon in dit zeer vlot geschreven boek. Een jong, knap en wel opgevoed stadsmeisje. Voor ze het zelf weet wordt ze verliefd, wat men noemt „op het eerste gezicht" en het komt tot een huwelijk met een ge demobiliseerd soldaat en schappenfok- ker in Nieuw Zeeland. Susan trekt de vreemde wereld in en is dolgelukkig in de rimboe met haar schapen en haar ouderwets stookfornuis. Het is een zeer amusante geschiede nis die dit echtpaar op de prairie door maakt. Er komen een paar prachtfigu- ren bij te pas: de heetgebakerde Larry, buurvrouw en vriendin en een oude ijzervreter, kolonel Julian. Het is een met vaart geschreven boek, tintelend van humor, waarin op geestige wijze de lotgevallen van deze flinke pioniers in worden beschreven. „Het zwarte kalf van Zoeloeland, door P. de Zeeuw J.Gzn. Uitgave in de mei-pockets (23) van W. D. Meinema N.V. te Delft. Dit is een van de mooie verhalen van de Zeeuw over de Boerenoorlog. De Zoeloe-aanval van koning Dingaan (16 december 1838) waar God op zo kenne lijke wijze uitkomst bracht, wordt er historisch in beschreven. Danie Botha, een 16-jarige jongen is een van de hoofdpersonen in dat verhaal. Een mooi boek. „Ik ben een moordenaar", door El- ja Vlas, eveneens een vocket-uitga- ve van W. D. Meinema N.V. Dit is de geschiedenis van een vrien delijke oude heer, die in een rusthuis vertoeft. En toch een moordenaar, zult U vragen? Een moordenaar in de zin van de daad zelf is hij niet, maar wel mag hij door genade leren ervaren, dat zijn hart geneigd is tot alle kwaad. Een mooie boek, dat evangeliserend werk kan doen onder bejaarden' in rusthuizen. Eén ding vinden we minder prettig, dat de eilanden (blz. 163) wor den beschreven alsof daar uitsluitend ziekelijk godsdienstige mensen wonen! Aan dergelijke schrijverij dient toch eens een eind te komen! De prijs is 1.25. „Maartje ziet spoken", door Jan de Vries en Margreet Reiss Uitgave La Riviere Voorhoeve te Zwolle. Tweede druk. Maartje de Wit is de wildebras uit de radio-serie „De jeugd vliegt uit". Dit boek is het derde deel, dat speciaal aan dit levenslustige meisje is gewijd, waarin het stormachtige, bruisende slot van haar bakvistijd in wordt meegemaakt. Maar tje ontdekt in dit slot dat ze geen kind meer is, maar volwassen is geworden. Dit boek geeft aansluiting op de voor gaande delen en Maartje de Wit is blijk baar zeer gezocht, want van de eerste uitgaven zijn zes tot acht drukken ver schenen. Hein Kraay heeft er pakkende illustraties in aangebracht. De prijs is 4.90. JEUGDBOEKEN van uitgeverij Meinema N.V. te Delft. Bij de uitgeverij Meinema N.V. te Delft verschenen voor dit seizoen weer veel nieuwe jeugdboeken en herdrukken ten behoeve van het chr. gezin, van de school, zondagsschool, evangelisatie- clubs e.d. De catalogus „Jeugdboeken '59", een lust om door te kijken, geeft daar een duidelijk overzicht van. Ver enigingen doen er goed aan, deze fraaie geïllustreerde catalogus aan te vragen, om er een keuze uit te doen. Van de nieuwe boeken die thans zijn verschenen noemen we: Frits Mobach, Tineke bedenkt een plannetje 0.50; L. Huizinga, Waar blijft Pol? Ö.60; Elja Vlas, Ook feest voor Peter 1.10; Jeanette van Bellen, Marijke 1.10; en Piet Terlouw, Het geheim van de schip per 1.30. De laatste 3 boeken zijn ge bonden. Ongelooflijk, dat zulke mooie boeken voor dat weinige geld kunnen geleverd worden. Op de „Bloesem-pocfcets" van dezelf de ultgeefster hebben we al meer gewe zen. Door het christelijk jeugdboek in pocket-vorm te laten verschijnen komt dit onder ieders bereik, te meer, daar ze maar 80 cent kosten. Er is nu reeds een keuze uit 16 titels. De twee laatste die verschenen zijn, „Het goud van de Toemak-Hoemak", door G. van Heerde (een verhaal over de Bosnegers in Suriname) en „Zilver vosje" door Rie Smaal-Meeldijk. De Bloesem-pockets zijn keurig uitgevoerd en de inhoud van een zeer goede mo raal in Chr. geest, die opvoedend werkt. uit meer dan 100 stuks. Vanaf 14.— tot f 1000.—. MIDDELHARNIS Aanvragen huisslacliting. De aan dacht wordt er op gevestigd dat aan vragen voor huisslachting niet meer ten gemeentesecretarie doch bij de gemeen te-ontvanger moeten worden ingediend. tot de gelukkige, zeg je. Daar kun je echter niet op aan. De prijzen van de raadsels worden niet door loting be paald. Fijn, dat je geen huiswerk hebt, zeg! Hans D. Herkingen. Hebben ze alle maal aan het laatste raadsel geholpen? Dan is het voor allen leerzaam geweest. Twee weten meer dan een, moet je maar denken. Ben je in die korte vakantie niet meei*' met Jan mee geweest? Liedy M. Oud-Beijerland. Het v\!-} niet mee om uit die gevonden woorden een rijmpje te maken. Toch zullen er wel geweest zijn, die het goed hadden. Het is nu weer rustig na al die drukte, denk ik. Je twee kantjes waren boor devol, zeg! Er was veel stof om te schrijven. Jaap S. Sommelsdijk. Waren er meer mensen dan koeien? Dan zou je haast van een mensmarkt moeten spreken. Maar dat is het toch ook niet. Vroeger zijn er wel mensenmarkten geweest; in de tijd van de slavernij. Toen werden mensen als beesten verhandeld. Is het duifje nog in leven? Het zijn hulpbe hoevende schepseltjes in het begin, hè? Marijke van D. Zoetermeer. Bedankt voor je briefje. Ik kan het goed lezen, hoor! Als je een beetje ouder mag worden, kun je al echt een brief aan mij schrijven. Nu is het maar een proef brief je. Wanneer ik jarig ben? Dan moet je bij jouw leeftijd een maand en achttien dagen optellen. Dat zal jij wel kunnen. Aria van K. Ouddorp. Nu je het zegt wie die tante was, weet ik het wel. Bij enig nadenken moest ik het wel gewe ten hebben, want haar naam was net als die van jou. Is de tekening voor het sanatorium al klaar? Als het straks gaat vriezen, zullen er nog wel meer vogeltjes komen naar het bosje. Het was een echt schilderijtje: de haven vol water, met de visserscheepjes, die binnen liepen, en dan nog een kudde schapen! Echt mooi. Annie van D. Zoetermeer. Het ge beurt vaak dat de kinderen weinig tijd hebben om te schrijven, maar bij jou was het anders. Je wist niet wat te doen en dus ging je maar schrijven. Daardoor ziet het er zo mooi uit, denk ik. Marijke heeft nog geen passer in haar etui nodig. Gebruik jij die wel eens? Betsie K. Melissant. Moest je ophou den met schrijven van moeder, omdat je naar bed moest? Een verstandige moeder, want voldoende slaap kunnen we net zo min missen als een boterham. Het gebeurt wel dat moeders bij lezen de kinderen het boek dichtslaan. Dat heeft jouw moeder met de brief niet gedaan, anders zou ik wel vlekken zien. Is de „rode hond" al vertrokken? Die „heerste" toch bij jullie? Ellie van D. Zoetermeer. Alvast ge feliciteerd met je verjaardag. Ik hoop dat je die dag rnag beleven en dat er nog vele jaren mogen volgen. Zingt René nog steeds? Ik begrijp niet dat hij niet in donker durft lopen. Hebben jullie hem bang gemaakt? Prijswinners: Mia Verzijl, Herkingen Ria Drooger, Nieuvsre Tojige EUy Beyer, Den Bommel Corrie Vis, Middelliarnis Ria Mol, St. Fhilipsland. Allemaal de hartelijke groeten van Oom Ko. Haven en industrieterrein van 46 miljoen gulden. De fa. Zanen Verstoep N.V. te 's-Gra- venhage is uit een groot aantal Franse, Belgische, Duitse en Nederlandse aan nemers gekozen om te samen met de fa. A. Dodin te Parijs de haven van Duinkerken in Frankrijk uit te breiden en nieuwe industrieterreinen aan te leggen. Voor de inschrijving had ge noemde firma een eigen project ont worpen, dat bij de Franse regering meer voorkeur verdiende boven het of ficiële Franse plan. De werken omvatten de bouw van een nieuwe havenbassin. De bestaande haven is door sluizen en een duinenrij van de zee afgesloten. Het nieuwe bas sin, dat met de haven in open verbin ding zal komen te staan, zal deze dui nenrij doorsnijden. Het karwei is verre van eenvoudig. Het zal gedeeltelijk in zee worden uitgebouwd onder bescherming van een dijk van ongeveer 5 km lengte. Op deze zeewering komt het vooral aan daar ze de enige afsluiting zal vormen tussen de haven en de zee. Da Fa. Dodin zal zich belasten met de aanleg van kunstwerken, terwijl de fa. Zanen Verstoep is opgedragen het havenbassin uit te baggeren en de naar de oppervlakte gebrachte specie op ter reinen te deponeren die bestemd zijn voor het industrieterrein. Deze grond of zand moet tot op een afstand van niet minder dan 5 km worden wegge- perst. Een grote cutterzuiger zal hiertoe worden ingezet. De aannemingssom bedraagt globaal 5.6 miljard francs, dat overeenkomt met 46 miljoen gulden. Het werk zal drie jaar in beslag ne men. De fa. Zanen Verstoep heeft naast vele andere grote werken ook bekend heid gekregen als aannemer van di verse Deltawerken, o.a. het aanleggen van de Volkerakdam tussen de Helle- gatdam en de oostpunt van Overflak- kee onder de gemeente Ooltgensplaat, het maken van een bouwput in het Ha ringvliet ten behoeve van een schut sluis en nog andeer werken meer. Naar wij vernemen is de uitvoerder van de Volkerakdam, de heer Van Leeu wen, in dienst bij de fa. Zanen Verstoep ook bij dit werk ingezet en reeds naar Frankrijk vertrokken. Chr. Streekschool „Eleos" voor B.L.o. wordt 1 december officieel in gebruik gesteld. De nieuwe Christelijke Streekschool „Eleos" voor Buitengewoon Lager On derwijs aan de Prinsesselaan te Som melsdijk wordt dinsdag 1 december of ficieel in gebruik gegeven. In de bo venzaal van het Rusthuis „De Goede Ree" wordt voor deze gelegenheid oen bijeenkomst gehouden. Vooraf, van 2 uur tot kwart voor drie krijgen de ge nodigden gelegenheid de school te be zichtigen. DIRKSLAND Nummering telefoon gemeente en gemeenteinstellingen. Mede in verband met een wijziging van de telefooninstallatie van het ge meentehuis gelden met ingang van deze week de volgende nummers: 233 Gemeentehuis Dirksland; 635 Woon huis burgemeester, Staakweg 13; 627 Woonhuis secretaris. Boezemweg 24; 638 Woonhuis Hoofd Technische Dienst Emmalaan 31; 509 Technische Dienst Dirksland, Herkingen en Melissant; 277 Hoofd O.L. School, Ring 75; 777 Vcre- nigings- en beursgebouw „De Schakel"; 254 Gasbedrijf. MELISSANT Nieuwe predikant Ds. Exalto doet 24 jan. a.s. intrede De nieuwe Hervormde predikant Ds, Exalto uit Brakel hoopt D.V. zondag 24 januari a.s. zijn intrede te doen. Hij zal bevestigd worden door ds. T. Poot van Middelharnis. HERKINGEN Dankdag. De jaarlijkse dankdag zal in beide kerken worden gehouden op dinsdag 24 november a.s. In de Herv. Kerk hoopt des v.m, 9.30 uur voor te gaan ds. Gooyer te Sommelsdijk en des avonds 6 uur ds. Zaal te Nieuwe Tonge. In de Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur ds. Rijk- sen te Vlaardingen. Gem. secretarie en kapperszaken zijn deze dag gesloten, alsmede de scholen. OOLTGENSPLAAT Bandrecorder. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk is een band recorder aangeschaft, waarop elke zon dag één of twee preken worden opge nomen. Zieken en ouden van dagen, die geen kerktelefoon hebben, kunnen thans op een middag of avond door de week de preek thuis horen, mits er in de wo ning elektriciteit is. Belanghebbenden kunnen zich hiervoor opgeven bij de diakenen, de heren M. Pipping en A, Mans. De heer S. de Vries benoemd bij Wate7'schap. Het hoofd van de Tech nische dienst te Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet, de heer S. de Vries, is met ingang van 15 januari a.s. benoemd tot hoofd technisch ambtenaar van de Waterschap van Wes- tergo's en IJsselmeerdijken, met stand plaats Workum (Fr.) Genoemd water schap omvat 45.000 ha. De heer de Vries kwam met zijn ge zin juist voor de ramp in 1953 naar Ooltgensplaat en is dus 7 jaar hier werkzaam geweest. BRUINISSE Geslaagd. De heer Math, de Koning Az. alhier, slaagde dezer dagen op liet te Rotterdam gehouden examen Vak bekwaamheid Kruideniers. Opbrengsten collecten. De in de Ned, Herv. kerk alhier gehouden oogstcol- lecte bracht op voor de kerk 1306,65, voor de diaconie 783,25. De in de Geref. kerk alhier gehouden oogstcollecte bracht op 1100,en die in de kerk van de Geref. Gemeente 5305,34. Cursus voor Binnenvaart. De jongere mosselkwekers alhier hebben nog steeds goede herinneringen aan een tweetal cursussen voor het behalen van het binnenvaartdiploma, die vlak voor en in de oorlog werden gehouden en waar van toen een aantal hunner kon profi teren, door hun kennis te verrijken. Na de oorlog gingen opnieuw stem men op, een dergelijke cursus alhier te organiseren, maar feiten als het optre den van de mosselparasiet in 1951 en de ramp van 1953 waren even zovele tegenslagen waardoor het organiseren van een dergelijke cursus moest worden f uitgesteld. Het aantrekken van de bt- voegde leerkrachten bleek later even^ eens een handicap, maar thans lieeft burgemeester van der Linde opnieuw deze zaak ter hand genomen, met hi gevolg dat er grote kans van slagen is, dat een cursus in het leven zal kunnen worden geroepen, liefst ook in samen werking met gegadigden uit nabrrigi gemeenten en met name uit Zierikzee, Eind november zullen besprekingen worden gehouden, waarbij het van het aantal deelnemers zal afhangen of het in het leven roepen van een Binnen vaartcursus zal doorgaan. De kosten zijn tot een redelijk minimum terugge bracht. Oude schuur onder de hamer. Op nieuw valt alhier een oude landbouw- schuur onder de slopershamer. Het be treft hier de schuur thans nog in ge bruik bij dhr. O. van Zuidland, voor heen eigendom van de Gebr. F. en J- Bal, aan de Dreef. Vooral door de herverkaveling werd de idee gepropageerd, de landbouwbe drijven zoveel mogelijk naar buiten gemeente te verplaatsen en ongeiw feld zal voor de omwonenden, het ver dwijnen van de schuur, de vervuUinS zijn van een reeds lange gekoesterd! wens. De chef'Sto geeft raad bij: De vleug der t ken stoffen r" van boven naa en bij de zitt achter naar vo Een bloemmo tegengesteld, van het overt eerst de zit armleuningen kant rug, daa zij- en achter" Fantastische overgebleven fl voor minder helft der wa- Velours d' Ut) geschoren Krimmer, mo* epinglé's. All wol, 130 breed ren: blauw, b blauwgroen, rose, geel, z thraciet enz. Normale prijs 55,nu 24,50 per m Ook katoene' meubolstoffen mtr. Ook als U van stad moet k dient U in enorm bedraj tenminste me ters nodig he zelf niet 0^. dan doen wij f! currerend vod Grootste v< meubelstofi' Den H 'ftBRIEkSiC WILLEM DE ZWIJi TELEFOON: 542- DEN H Waar U al bijzonders '&EVRAAGD: voor dag en na- m. 2 schoolg. kir voor ruw werl MEVR. SC Charl. de Boufc Telef. 122997 TEGEN EN BRO Westïeedjjk 33, Het beste adre-i STOPPEN VA Telefoon K 1 "fne,., prima ^ropische vog nachtegalen. B Personata. Fise_ f «ten. Xnzet, kl S°0'en, volière ^^390, Rotterda K;'::^'eerd. v Op de pluimveemarkt van vrijdag 1^ november 1959 werden aangevoertl 4500 kippen. Kippen (witte) 1,35—1,45 per kg Ie; vend gewicht; kippen (gekleurd) f ifi 1,40 per kg levend gewicht; tamni«_,iöai0 konijnen 4,— 8,— per stuk. V.' De aanvoer van kippen gering, *|.g W. -WEG Noof(j ierevise leverin .ïffi^lmg v.a. handel had een slepend verloop "en *§5*!^8:\yeg 76^,^ prijzen gedrukt. Tel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6