Revue der Ministers t/000HlWill Gemeeniemad Oude Tonge Plaats en betekenis van de C.B.T.B. in de hedendaagse samenleving Kaai wordt, met bomen beplant BRUIDSWERK KLOKKEN-KOOPJES 32e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE „Ik heb gezondigd" Fa. C. Korteweg Zn. Brandkast met vijftig mille gekraakt bij oud-Platenaar BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Goudswaard uit de N.V. Brugverbinding „Flakkee" Bezwaren tegen de nieuwe regeling Vleeskeuringsdienst Voor uw VERZEKERINGEN: Vrijdag 20 november 1959 No. 2846 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Hedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 'a avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ofschoon de behandeling van de ver schillende begrotingshoofdstukken in de Tweede Kamer nog maar pas begonnen is, kan men toch al wel tot op zekere hoogte een balans opmaken van de po sitie, die de diverse ministers ten op zichte van het parlement innemen. Het Kabinet-De Quay telt een behoorlijk aantal nieuwelingen en men vraagt zich allicht af, hoe deze het eraf brengen. Vrijwel allen zijn reeds in de Tweede Kamer bij de debatten betrokken ge weest en daarom is een eerste indruk mogelijk. Prof. De Qua.y is een gemoedelijk mi nister-president, maar dit betekent niet, dat hij een slappe figuur is. Bij de in terpellatie-Burger over het recht der Tweede Kamer op antwoord van de regering inzake gestelde vragen, hield hij stevig voet bij stuk ondanks de nogal grove aanvallen van de heer Burger. Inhoeverre Prof. De Quay beschikt over het morele overzicht en het prestige om zijn team bijeen te houden en zich praktisch de leiding niet te laten ont- ghppen, zal de tijd moeten leren. In In Het Vrije Volk is reeds gesuggereerd dat eigenlijk Prof. Zijlstra wel eens de dominerende figuur in het kabinet zou kunnen worden. Prof. Zijlstra, die nu minister van fi nanciën is, moet ongetwijfeld tot de knapste economen van ons land gere kend worden. Bovendien is hij een zeer vlot en handig spreker en debater en de oppositie krijgt bij hem geen voet aan de grond. Hij zit op een sleutelpositie en heeft dus een grote invloed op het regeringsgebied. Merkwaardig is, dat deze minister bij de P.v.d.A. in een ta melijk goed blaadje schijnt te staan. Bij de behandeling van zijn begroting enke le weken terug was de P.v.d.A. in haar kritiek zeer gematigd en toen de be handeling afgelopen was, liep oud-mi- nister Hofstra zijn ambtsvoorganger, als eerste op hem toe om hem te feli citeren. Daarbij schreef Het Vrije Volk op 30 okt., dat het „deze minister één der weinige bekwame en redelijk pro gressieve leden van dit kabinet acht." Dit is echter dunkt ons, een zeer twij felachtig compliment. Maar het stemt wel overeen met onze indruk, dat Prof. Zijlstra's economische ideeën in zeer hoge mate overeenkomen met de nieu were inzichten omtrent conjunctuurpo- litiek etc. Men moet daarom van hem beslist geen ingrijpende wijziging ver wachten van de regeringspolltiek, het geen hij trouwens zelf al gezegd heeft: Dit zal echter voor velen een teleurstel ling zijn. Minister Drs. De Pous behoort onge twijfeld ook tot de bekwaamste man nen in dit kabinet. Als minister van Economische Zaken zal hij het beleid van zijn voorganger Prof. Zijlstra vol gens dezelfde beginselen voortzetten. Daarin zal niet veel verschil zijn. Ook dhr. Nederhorst (P.v.d.A.) sprak dit als zijn verwachting uit bij de behandeling van de begroting van E. Z. Hij zei let terlijk: „Vooralsnog zie ik niet veel ver schil tussen een beleid op E.Z., gevoerd door Min. Zijlstra als lid van het Kabi- net-Drees en een beleid van Min. De Pous als lid van het Kabinet-De Quay." Minister Van Rooy van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft het minder gemakkelijk. Nu moet erkend worden, dat deze een zeer moeilijke positie heeft, omdat de eerste en tot dusver voor naamste beleidskwestie, waarin dit ka binet van het vorige verschilt, n.l. de loonvorming, een zeer gevoelig punt is. De portemonnaie is erbij betrokken. Direct is de P.v.d.A. met het N.V.V. op de ketting gesprongen en oud-minis- ter Suurhof ging interpelleren. Wij heb ben deze interpellatie in de Tweede Kamer bijgewoond en daarbij heeft de minister een droevige figuur geslagen. Hij heeft n.l. niets gezegd, doch de ver dediging van zijn beleid geheel overge laten aan de Staatssecretaris Roolvink. Het is geen wonder, dat daarop veel kritiek is uitgebracht. Nu behoort deze materie wel tot het domein van de staatssecretaris, die als oud-vakbondsbestuurder daarin uiter mate deskundig is, maar uit alles blijkt dat de minister zich niet in. staat acht dit deel van zijn beleid behoorlijk te verdedigen. En aangezien zal blijken, dat juist de loonkwesties voortdurend dit departement zullen beheersen, is o.i. hu reeds vast te stellen, dat deze mi nister hier niet op zijn plaats is. Dhr. Roolvink moet de kastanjes uit het vuur talen en de minister zit er als luiste- "^aar bij. En minister Roolvink en een staatssecretaris Van Rooy (met andere taakverdeling natuurlijk) ware een be- "e verhouding. Hoe deze onbevredigende situatie ont- raan is? wel, de K.V.P. wilde bij de abinetsformatie beslist een vinger in pap hebben in de economisch-finan- leel-sociale sector. Daar was niets te- ^1 maar zij kon geen behoorlijke kan- idaat leveren. R.K. vakbondleiders ögerden minister te worden. En zo 6rd het de burgemeester van Eindho- en. Intussen is het loonbeleid aan dhr. "wink ten volle toevertrouwd. Wij ^bben nog zelden een bewindsman zó sskundig, zó logisch, zó rustig en on- ffstoorbaar zijn beleid horen verde den als deze. Het is een lust om hem 6genover de felle aanvallen van Bur- Suurhof e.a. aan te horen in zijn ""dediging, waarbij hij zeer ad rem 'Jzig kalm ingaat op elke interruptie. hebben grote bewondering voor ^ze man, die van tevoren kon weten, bij het mikpunt zou worden van de 1 Satn. 15 24 III. De derde maal, dat wij dit woord in de H. Schrift tegenkomen wordt het uitgesproken door Saul. En hier zoudt U het de zonde belijdenis van onop rechte kunnen noemen. Saul lijkt wel wat op Bileam, maar is toch weer anders. We leren heb ken nen als iemand, die gekneed wordt door de omstandigheden. Ook hier! Samuel heeft hem bestraft en dan zegt hij: „ik heb gezondigd." Maar of hij ook gemeend heeft wat hij hier heeft uitgesproken? Uit het vervolg blijkt het wel anders. Leest U de tekst daartoe maar eens in z'n ge heel. „Ik heb gezondigd en des Heeren be vel en uw woorden overtreden, want ik vreesde het volk en heb naar hun stem geluisterd. Hij wil hiermede voorgeven, dat de vrees voor het volk, de wil van het volk, hem tot zijn zondige daad heeft aangezet. Hij zegt a.h.w.: Niet ik, maar het volk is in diepste ooraaak de schul dige. Ik had wel anders gewild, maar ik kon niet anders. Zie, deze onoprechtheid ziet er heel dat leven van Saul door. De ene dag wil hij David van zijn bed laten lichten om hem te doden, de volgende dag verklaart hij: „Gij zijt rechtvaardiger dan ik. Nu eens is Saul onder de profeten, dan weer zien we hem zijn intrek ne men bij een toverheks. Lezers, deze dubelhartige figuren zijn ook nu nog niet uitgestorven. Mensen, die zo gemakkelijk kneedbaar zijn. Vandaag zijn ze 't met U eens, mor gen echter zijn 't uw tegenstanders. Ze tellen eerst eens de neuzen en zijn het dan met de meerderheid eens. Ze veranderen zo dikwijls van mening, als een kameleon van huidskleur. Ja, men zou zulke mensen kunnen vergelijken met een schuimrubber kus sen. Bij de minste aanraking verandert het van vorm, om, wanneer het Wordt losgelaten weer terug te springen in de oude stand. Onder een ernstige preek kunnen zij het hoofd buigen en het, onder een stroom van tranen, belijden: „ik heb gezondigd", om een uur later te scha teren van de lach om een opmerking, die als spotwoord bedoeld ten opzichte van de Heere en Zijn dienst. Lezers, onoprechtheid, is één van de grootste ondeugden want God zal de leugensprekers verdoen. Meestal zijn dit ook de geestelijk „kleine" mensen, die in 't aangezicht vriendelijk zijn en achter de rug kwaad spreken. En, is dit t.o.v. onze medemensen reeds erg, hoeveel erger is het, als we met een leugen in onze hand en on oprechtheid in ons hart tegenover de Heere staan bij de Doop, bij de Belij denis, bij 't H. Avondmaal, bij de kerk gang, in het gebed, in onze bekentenis: „Ik heb gezondigd." Deze bekentenis, in onoprechtheid af gelegd, heeft geen enkele waarde voor God, maar zal in tegendeel ons oordeel nog verzwaren, omdat degenen, die de weg geweten hebben en niet bewandeld, met dubbele slagen zullen worden ge slagen. Neen, we zullen de schuld onzer zon de niet, zoals Saul, op anderen moeten afwentelen, maar het in oprechtheid leren belijden: Ik, ik heb gezondigd en gedaan wat kwaad is in Uw ogen. Dies ben ik Heer' Uw gramschap dubbel waardig. 'k Bekend' o Heer' aan U oprecht mijn zonden. k' Verborg geen kwaad, dat in mij werd gevonden. Dirksland. C. J. Kestlng geconcentreerde aanvallen van de P.v. d.A. in.de Kamer en in Het Vrije Volk en die als vakbondleider zeer impopu lair zou worden, maar nochtans dit ambt accepteerde. Dit getuigt van een moed, die men in de politiek niet veel. aantreft. Wat de andere ministers betreft, daarover kunnen we kort zijn. Minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken slaat er :'ch gemakkelijk door heen. Hij is deskundig, kent als oud- Kamerlid de parlementaire sfeer en is als advocaat een handig spreker en de bater. Minister Van Aartsen van Volks huisvesting zal bij de afschaffing van de huurblokkering en bij de nieuwe re geling van de woningbouw nog wel op felle aanvallen van de oppositie kunnen rekenen, maar de beantwoording daar van is hem Wel toevertrouwd. Minister Korthals van Verkeer en Waterstaat heeft geen moeilijk departement. Wat Minister Beerman van Justitie betreft, deze lijkt ons niet zo vlot; hij is nog weinig met de Kamer in aanraking ge weest, zodat we ons oordeel over hem moeten opschorten. Minister Visser van Defensie moet de vuurdoop nog onder gaan en zal moeten rekenen op vele moeilijkheden. Of hij de juiste man op de juiste plaats is, zal nog moeten blij ken. Maar Min. president De Quay is er na het aftreden van Minister Van den Bergh niet in geslaagd een gelijk waardige vervanger te benoemen; daar over is men het wel eens. Minister Marijnen van Landbouw en Visserij bezit wel de nodige deskundig heid, althans wat de landbouw betreft. Een deskundige visserij-minister heb ben we nog nooit gehad! Hij is geen vlot spreker, maar toch staat hij zijn man netje wel. En de oudgedienden Luns, Cals en mej. Klompé zijn oude rotten in het vak, aan wie de betreffende de partementen wel zijn toevertrouwd. Al leen voorspellen we Minister Cals, dat hij nog een zware dobber zal krijgen met zijn Mammoet-wet, die voor Prot. Chr. Nederland onaanvaardbaar is. Ziehier ons voorlopig oordeel over het team-De Quay. Er zitten enkele zwakke plekken in, maar over 't alge meen geeft het wel de indruk van een deskundig gezelschap. Voor beter naar de Middelharnis, Tel. 2328 DEN HAAG. Een buit van maar liefst vijftigduizend gulden haalden in brekers zondagavond uit een brandkast van een handel in afvalstoffen en twee- dehandsmeubelen aan de Elandstraat. De inbraak moet gepleegd zijn tussen half vier 's middags en elf uur 's avonds, toen Van der M., waarvan vader en zoon de handel drijven, afwezig was. De inbrekers zijn met behulp van een valse sleutel via de voordeur in het woonhuis op de eerste etage boven het bedrijf binnengedrongen. Zij vonden de brandkast in het kantoortje op de eer ste etage. De brandkast werd met een snij-ijzer aan de achterkant openge scheurd. Het metalen kistje dat de in brekers in de kast vonden leverde hun ook al geen moeite op. De buit in het kistje was groot: vijftigduizend gulden. De bewoners kwamen laat thuis en vonden de opengescheurde brandkast. De inbrekers zijn stil te werk gegaan. De buren hebben niets van het werk bemerlct. Aan dit bericht uit het „Algemeen Dagblad" kunnen we nog toevoegen, dat deze inbraak is gepleegd bij dhr. L. V. d. Mast die geboren is te Ooltgens- plaat die aldaar ook nog een broer heeft wonen. De heer Van der Mast zelf ging reeds op jonge leeftijd naar Den Haag. Woensdag j.l. hebben de leden van de afd. C.B.T.B. kennis kunnen maken met de nieuwe secretaris Holland Brabant, de heer S. Baar te Haarlem, die in Hotel Spee te Sommelsdijk een lezing heeft gehouden over het onderwerp: „Plaats en betekenis in voor de C.B.T.B. in de hedendaagse samenleving." De heer Baar taleek die dag met het bestuur op pad te zijn geweest zoals de voorzitter in zijn inleidend woord liet doorschemeren, om besprekingen te voeren inzake de stichting van Chr. Landbouwhuishoudscholen te Ouddorp en Dirksland. In de laatste gemeente sleept dit al enige jaren; volgens de voor zitter was men echter over het zwaartepunt heen. Het was jammer dat de opkomst op deze vergadering niet bijster groot was daar deze avond de C.B.T.B. van de principiële kant werd belicht. De voorzitter van de afd. de heer C. V. Loon te Oude Tonge opende met Schriftlezing uit Phil. 3 en ging voor in gebed. Hij heette de aanwezigen welkom en gaf na een kort inleidend woord de spreker gelegenheid zijn re feraat te houden over bovengenoemd onderwerp. De heer Baar wees op de grote ver anderingen in het sociaal en economisch leven, die de laatste halve eeuw zijn ontstaan. In het gehele maatschappe lijk bestel en ook op agrarisch gebied is dat merkbaar en heeft grote invloed. De bedrijfsvoering is ingewikkelder ge worden: we krijgen te maken met so ciale wetgevingen, met loon-, prijs- en garantiebeleid en de boer en tuinder zou tekort schieten in zijn plicht als hij aan deze invloeden van buiten geen aandacht schonk. Om nu te trachten op die zaken invloed uit te oefenen is or ganisatie nodig; als eenling kan men niet veel bereiken. Daarom zijn Land en Tuinbouworganisaties opgericht; er bestaan 3 organisaties, de R.K., de Alg. Landb. org. en de C.B.T.B. Toch zijn niet alle grondgebruikers daarbij aan gesloten en staan 40°/o nog afzijdig; die wel mee profiteren van de baten. Daar om worden we met de neus gedrukt op de noodzaak, om propaganda niet na te laten aldus spreker. Waarom lid van de C.B.T.B.? Spreker ging na, dat de z.g. neutrale organisatie zich ook als „algemeen" aandient en daarbij de algemene begin selen van 't christendom nog wel aan vaard, maar onafhankelijk wil staan t.o. godsdienstige en staatkundige groepen. Spr. stelde daar tegenover de grond slag van de C.B.T.B., die zich duidelijk aandient als een Christelijke organisa tie gebonden aan Gods Woord. De C.B. T.B. bindt zich ook niet aan kerkelijke en politieke groepen, maar de „alge mene beginselen van het christendom" vindt zij niet hecht genoeg. Spr. haalde de uitspraak aan: „Er is geen terrein van het leven, of Christus zegt dat is Mijn" dit geldt voor gezin, school, politiek en voor alle levensverbanden. Een bewuste keuze is nodig aldus spre ker, die het inconsequent noemde, dat de z.g. neutrale organisaties, het „alge meen christendom" in hun banier voe ren, wat velen misleid. Zo zijn sommi gen lid van de H.M.v.L. uit traditie, om dat hun vader het ook was, óf gebon den aan een bestuursfunktie, óf dat men denkt door getuigen deze organisatie te behoeden voor overlevering aan het hunanisme. Spr. wilde niet bewe ren dat er geen goede christenen in die organisatie zijn, maar stelde dat in de C.B.T.B. de vraagstukken worden be naderd bij het licht van de H. Schrift en daaruit ook kracht wordt geput. Bestaansrecht De C.B.T.B. heeft op velerlei gebied in 40 jaar tij ds haar bestaansrecht aan getoond, ook ten opzichte van stichting van Chr. landbouw- en landbouwhuis houdscholen, wat van zeer grote invloed is geworden op ons volksleven. De C.B.T.B. heeft niet het monopolie voor oprichten van scholen; de H.M.v.L. doet dit ook, staat zelfs chr. onderwijzers op die scholen toe, als een zekere concur rentie tegen de C.B.T.B. Dan noemde spr. de verheffing van het platteland, verbetering van de soci ale positie van de landarbeiders, maat schappelijk en cultureel werk enz. Voor al de jeugd verkeert in deze tijd van grote geestelijke spanningen in een moeilijke situatie; de vorming dient wel HAZET.FABRIEKEN ZEVENBERGEN in positief chr. geest te zijn en het is nodig de Chr. Jongeren-organisaties te steunen. Bij het rationalisatie-proces is de taak om veranderingen te begeleiden, b.v. bij ruil- en herverkaveling, mecha nisatie, beroepskeuze, bedrijfsopvolging woongelegenheid enz. Een nieuwe tak van voorlichting dient ingesteld op sociaal-agrarisch, bedrij f s- en huishoudelijk gebied. Ook bij de ont sluiting van dit gebied door de Delta, wil de C.B.T.B. paraat zijn. Spreker noemde ook de verdediging van de stoffelijke belangen van de leden waar in vaak positieve bijdragen zijn gele verd, o.rn. bij vraagstukken van land en tuinbouwbeleid, Europeese econ. ge meenschap, Benelux enz. Het verheugde hem, dat de Tweede Kamer behande ling van het Benelux-Unieverdrag zal uitstellen. Spr. noemde verder de actie „Ruk aan de Bel" en ook de preven tieve werking van de C.B.T.B. t.o.v. de melkprijs. Nu zijn er die zeggen,o organisatie is niet nodig omdat we toch het Land bouwschap hebben, waarop spr. zei, dat de organisaties daarbij grote invloed kunnen uitoefenen op de besluiten die dit publiek-rechtelijk orgaan neemt. Met dankbaarheid constateerde spre ker dat in regeringskringen naar de stem van de C.B.T.B. wordt geluisterd en dat God de organisatie mannen heeft geschonken, die voor de belangen van de C.B.T.B. op de bres staan. Wij dra gen de naam van Christus in onze ba nier, aldus besloot spreker, laat het bij ons niet in de eerste plaats gaan om de prijs van de produkten, maar bovenal om Zijn eer in ons maatschappelijk be staan te bevorderen. In de discussie die volgde werd ge sproken over de agrarisch sociale voor lichting, kadervorming enz., Chr. scho len, ruilverkaveling e.d. zaken meer, welke vragen door de spreker op vlotte wijze werden beantwoord. Winterprogramma Aan het slot van de bijeenkomst werd medegedeeld, dat op 10 dec. a.s. dr. ir. de Hoog van het Landbouwschap komt spreken over Grond- en Pachtzaken en 6 jan. a.s. komt ir. Kuipéri spreken over aspecten van het Deltaplan. De gemeente Goudswaard heeft geen belang meer bij de N.V. Brugverbin ding Goeree-Overflakkee, aangezien als gevolg van de uitvoering van het Del taplan de plannen voor de brugverbin ding zodanig gewijzigd zijn, dat Tien- gemeenten bij dit plan niet meer be trokken is. De gemeente wil nu uit de N.V. treden. De Britse admiraliteit heeft 109 scheeps bellen, afkomstig van oorlogsschepen van motortorpedoboot tot kruiser vrijgegeven voor de verkoop. De vraag zal het aanbod wel ver overtreffen, daarom is bepaald, dat voorrang gegeven zal worden aan oud-schepelingen of mensen, die nauw verbonden zijn geweest met een van de schepen. De prijzen variëren van dertig tot honderd gulden. Maandag 16 november awaöxdë raad bijeen, in hoofdzaak om de gemeen schappelijke regeling voor de Vleeskeuringsdienst aan te nemen. Het haperde nog even, want de heer Groenendijk had nogalj bezwaren. Maar uiteindelijk kwam men met praten tot daden. Een aantal' nieuwe straten moesten een naam hebben en er werd meegedeeld, dat t.z.t. de kaai met bomen zal worden beplant. De voorzitter burgemeester v. d. Harst opende met gebed. Hij deelde mee dat bericht van verhindering was inge komen van de heer de Vin. De notulen werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken merkte de heer Groenendijk op, dat de cijfers op de begroting van de B.B. zoveel verschil maakten-met vori ge jaren. Voor weinig personeel is vo rig jaar 17000,geraamd en nu maar 10000,Was dat vorig jaar teveel en nu te weinig vroeg spreker? De voorz. dacht dat er een verschui ving heeft plaats gehad betreffende de opleidingen. Spr. kon het niet precies zeggen en zou later antwoord geven. Medegedeeld werd dat het in de be doeling was enige bomen op de Kaai te plaatsen ter verfraaiing. De heer Slis (V.V.D.) meende, dat die bomen er niet in leven zullen blijven, omdat de grond daar door en door zout is. Met het idee was spr. het wel eens. Dhr. Groenendijk zou het wel mooi vinden, als het doel van parkeren e.d. er niet onder leed. „Hoe wil U ze planten?" vroeg de heer van Loon, waarop de voorz. antwoorddfe van in een soort cirkel. Kosten doet het niet veel. Men keurde het in principe goed. Dan was er een voorstel om het raads besluit van 26 okt. j.l. betreffende ver huur grond aan de Molendijk voor de heer J. Seton (voor een viswinkel) in te trekken. Maar de heer Seton had later gevraagd dit nog niet te doen, om een vinger in de pap te houden. Het voor stel werd van de agenda afgevoerd. Aangegaan werd een rekeningcourant overeenkomst met de Bank van Nederl. Gemeenten groot 200.000,—. In de al gemene politieverordening werden eni ge administratieve wijzigingen aange bracht. Vastgesteld werd de gemeente lijke vergoeding ingevolge de kleuter- onderwijswet 1958 voor de R.K.-kleu- terschool. Voor 1959 werd het voorschot bepaald op 1902,30. Voorlopige vaststelling gemeente- rekening 1957. De cijfers waren als volgt: Gewone dienst: Inkomsten 1.229.029,42 Uitgaven 1.217.185,49 Batig slot Kapitaaldienst: Inkomsten Uitgaven Nadelig slot 11.843,93 6.947.322'10 8.188.891,94 f 1.241.669,84 Nederlandsche Handel-Maatschappij Correspondentschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870) Rekening Maatsch. Zorg 1957: Gewone dienst in inkomsten en uitgaven 23.508,34 Kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven 12.640,- Rekening „Boedel Dabbe" 1957 Gewone dienst in inkomsten en uitgaven 6.423,42 Kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven 122.070,26 Aangegaan werd een erfpachtsover eenkomst met de Ambachtsheerlijkheid Grijsoord voor ongeveer 8.85 are bouw grond aan de haven en ongeveer 8 aren dijktalud en watering aan de Oudeland- sedijk bestemd voor vuilnisbelt. Deze erfpacht wordt aangegaan voor de tijd van 50 jaar, tegen een canon van f 0,04 per ca. per jaar. Door de Koelhuisvereniging is schrif telijk medegedeeld, dat zij bereid is aan de gemeente Oude Tonge te verkopen een strookje grond, liggende voor- en achter het gebouwde koelhuis, kadas traal bekend gemeente Oude Tonge, Sectie C no. 3376 en 3378 voor de som van 1,Dit vond geen bezwaar. Naamgeving nieuwe straten In het stratenplan in het plan „Oost" heeft slechts een straat een naam n.l. de Beatrixlaan, waaraan de 19 wonin gen aan weerszijden zijn gebouwd. B en w stelden voor aan de nog niet ver noemde straten de navolgende namen te geven: 1. de straat liggende in het verlengde van de Bernhardstraat, wordt eveneens „Bernhardstraat"; 2. de straat liggende in het verlengde van de Wil lemstraat, wordt de naam gegeven „Spuiweg"; deze weg loopt tot aan de Oostdijk; 3. de straat, liggende parallel met de Boezem, wordt de naam gege ven van „Boezemstraat"; 4. de straat, lopende vanaf de nieuwe Bernhard straat naar de „Boezemstraat", wordt de naam gegeven van „Grijsoordstraat" zulks ter herinnering aan Grijsoord; 5. (Vervolg pag. 2, 1ste kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1