Opening nieuw bedrijf „Flakkee Zaden N.V." ie Sommelsdijk Stellendamse raad besprak moeilijkheden in Zuiderdiep Nieuws uit Zeeland Burgemeester Hordijk plombeert eerste zak zaad voor export naar Züid-Afrika Generale Dijkagie wil stroombreker niet weg hebben (vanwege dijkgevaar) 3)e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Spelend jongetje aangereden VICTORY' een yan I 36 et, lichte sigaarvoor et. Vrijdag a.s. Chr. Schooldag Dodelijk ongeluk Centrale Teiling Middelharnis Dinsdag 17 november 1959 No. 2845 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nim. Bij contract speciaal tarief. „Flakkee wordt mede door deze export uit zijn slapende toestand opgeheven," concludeerde burgemeester Hordijk bij de officiële openstelling van het nieu we bedrijf „Flakkee' Zaden N.V." te Sommelsdijk. „De naam „Flakkee" en Sommelsdijk," die op de zaadzakken staan, komen straks door heel de wereld zei de burgemeester, toen hij de symbolische handeling verrichtte door een zak zaad, bestemd voor Z. Afrika te plomberen. Op de foto is te zien, hoe daarbij de directeur de heer J. Bakker en zijn echtgenote belangstellend toekijken. Er was veel belangstelling voor déze opening, ten eerste een uitgebreide familie kring, het gemeentebestuur in de personen van burgemeester Hordijk, de bei de wethouders Dijkers, Ie Comte en gemeentesecretaris Knape; architect Klop pers, aannemers en onderaannemers, meerdere dames, agenten en telers van bloemzaden. 1.- - De directeur dhr. Bakker zei in zijn welkomstwoord, dat hij zich gaarne aan de Flakkeese gewoonte wilde aanpas sen om een officieel tintje aan deze opening te geven. Hij releveerde al stonden de gebouwen er nog niet, dat er toch reeds 10 maanden tot tevreden heid was gewerkt. Burgemeester Hordijk waardeerde de ze officiële opening, omdat Flakkee een bij uitstek agrarisch gebied is, dat door zijn insulair karakter niet zo gezocht is voor een export-bedrijf. „In de toe komst zal dit door ontsluiting belangrij ker worden, de tuinbouw, bloemen- en bollenteelt zal toenemen en U is de eerste met dit bloemenzaad-bedrijf op het eiland" aldus de burgemeester. Spr. noemde Flakkee een welvarende streek, voor teelt- en bloemzaden klimatolo gisch verbazend gunstig. Als het hier om 't vriespunt is, is er in het Noorden van ons land soms al 7 graden vorst! „Door deze vestiging wordt beklem toond dat Flakkee in de agrarische sec tor kan blijven," zei de burgemeester die voorts op het arbeidsintensieve dat er ten grondslag ligt, omdat er in de teelt van bloemzaden veel werk zit. Spreker prees het doorzettingsvermo gen van de ondernemer; zelf stammend uit een tuindersfamilie wist hij, wan neer er een gulden wordt verdiend, dat M twee worden geïnvesteerd. Hij be sloot met de wens, dat er een goed contact zal worden gelegd met de telers en de toekomst zal mogen leren, dat het «en geslaagde onderneming is. Dan ging de burgenieester over tot de ongewone bezigheid om een zak te plomberen, waarmee hij het bedrijf officieel voor ffiopend verklaarde en waarop een da- ■verend applaus volgde. De heer Bakker dankte de burge meester voor de gelukwensen en de verrichtte handeling en hoopte dat Flakkee Zaden N.V. een goede naam zal wijgen op het eiland. Hij prees de me ewerking van het gemeentebestuur biji vestiging, ook wat de woongelegen heid betreft. Vele moeilijkheden moes ten overwonnen, waarbij de gemeente secretaris Knape hem' tot grote steun Js geweest. Spr. bracht zijn zoon, die de aannemer was bij de bouw dank voor ue uitvoering en ook voor de attentie ™n een 5-tal internationale vlaggen, ™e bij buitenlands bezoek, naast onze flfiekleur, aan de vlaggemast zullen Wapperen. Architecten, onderaannemers Werden eveneens dank gebracht, even als de aanwezige telers en vertegen woordigers, die het bedrijf op gang moeten helpen. Wetend dat de burge meester een liefhebber van tuinieren Was, overhandigde hij hem een envelop. Waarin een opgave stond van diverse ™orten dahlia's, bloemen en planten, «e a.s. voorjaar zullen worden bezorgd ^hj uit te poten. Mevrouw Hordijk ont- "^"ig als attentie eveneens een geschenk. „Liever te Ouddorp!" De heer M. Aleman uit Ouddorp, ver tegenwoordiger van Flakkee zaden N.V. «Hgde er bij zijn felicitatie de aan- °p*t op, dat hij met de heer Bakker eeds 30 jaar lan| zaken deed, toen hij 'akkee nog bereisde voor zijn supe- neuren te Hem bij Enkhuizen. Hij hetste hem als een man met erva- "S en grote kennis, waar de telers veel van konden leren. Het mooie van dit bedrijf was, dat de telers van be gin af tot aan de verzending wisten wat er aan hun producten wordt ge daan en steeds overleg kon worden ge pleegd. Een ding vond hij jammer dat het bedrijf niet te Ouddorp stond, denkend aan het spreekwoord, die dicht bij het vuur zit, warmt het Ijest. Hij wenste de ondernemer veel suc ces, een goede verstandhouding met te lers en agenten en dat Gods zegen op de arbeid zal rusten. Veïe gelukwensen Architect Kloppers bracht eveneens zijn geluliwensen over en prees, dat het gemeentebestuur zo had meegewerkt en de Techn. dienst niet al te lastig was geweest. Dat de zoon van de onderne mer de aannemer was, kon niet beter vallen; hij dankte ook dhr. Koole die intussen zijn collega geworden is voor het opzicht, alsmede alle orideraanne- mers. De heer P. Bakker, de aannemer, dankte zijn vader voor de opdracht. Het was een ietwat vreemde situatie dat zijn vader in dit geval de principaal was. Ook zijn moeder, die lange tijd in een woonwagen had moeten huizen, bracht hij dank voor de zorg van het personeel en de vele kopjes koffie, die zij geschonken had. Ook deze spreker loofde de goede samenwerking met al le partijen en prees de Flakkeeërs om hun arbeidzaamheid. De vertegenwoordiger voor Melis sant, de heer P. Leijdens bracht bij zijn felicitatie naar voren, dat het bedrijf nu wel geopend is, maar dat er nog veel moet gebeuren. De export vraagt vooral een goede selectie; bloemen krui sen snel, waardoor verzwakking ont staat. Ook hij kende de heer Bakker als een serieus man en wist dat dit in goede handen was. Hij wenste de heer Bakker letterlijk en figuurlijk een bloeiend bedrijf toe en een telerskring, die vast aan hem zal verbonden blijken te zijn. De heer de Wachter uit Dirksland, aannemer van de verwarming, liet het bij zijn complimenten niet bij woorden alleen, maar overhandigde aan de heer en mevr. Bakker een geschenk, de laat ste dank brengend voor de verversin gen tijdens het werk ontvangen. Zo deed ook de heer C. Vis, te Som melsdijk aannemer van het smidswerk, die de heer Bakker een fraai bureau klokje overhandigde. Namens de familie sprak een schoon zoon, de heer Vlam, die gezien dit be drijf op Flakkee stond waar nu zijn ouders kwamen te wonen een vergelijk trok met emigratie naar een vreemd land. Hetzelfde enthousiasme als van een emigrant was bij zijn schoonvader en aanwezig en hij twijfelde niet dat het zaadbedrijf lopen zou, omdat het nu reeds een ziel had, door de vele afge sloten contracten en de relaties in het buitenland. Hij wenste namens de fa milie vader en en moeder Bakker veel succes toe en prettig wonen in Flak kee. Het werd daarna een zeer gezellig samenzijn in de grote werkhal, waar tal van verversingen werden opgediend. Een familielid van de heer Bakker ver- MIDDELHARNIS Contactavond. Zaterdagavond a.s. zal er in het verenigingsgebouw Ring 13 alhier, een avond voor de jeugd en belangstellenden worden gehouden. De heer P. D. Sieling uit Melissant, zal op deze avond vertellen over Noorwegen, hetgeen toegelicht zal worden met kleu rendia's. Het belooft een prachtige avond te worden. Ieder die hiervoor be langstelling heeft, wordt dan ook vrien delijk uitgenodigd deze avond bij te wonen. Er behoeft geen entreegeld be taald te worden, doch een bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Geslaagd. Een dezer dagen slaagde mevr. Visbeen uit Middelharnis voor het kruideniersdiploma. Het examen werd in Rotterdam afgenomen. DIRKSLAND Dammen „Dirksland". Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van dinsdag 10 nov. 1959. Afd. 1. Th. Grinwis—J. Stolk 1—1; KI. de Jong—KI. Wolfert 2—0; A. Polder— P. Bal 2—0. Afd. 2. J. V. Broekhoven—J. Non 2—0; H. Grootenboer—C. Zoon 0—2; L. Bak kerP. Tieleman 20; J. v. PuttenJ. Troost 20; van Putten heeft op een prachtige manier Troost de voet dwars gezet. Bravo v. Putten! Afd. 3. H. Brooshooft—J. Bunk 0—2; H. Bestman—C. Kardux 0—2; W. Kar- duxA. V. d. Maas O2. Als we de kopgroep van afdeling 1 bezien, dan bemerken we dat het daar reuze gaat spannen. In afdeling 2 is de spanning wel iets minder, hoewel ze elkaar geducht op de hielen zitten. Afd. 3 gaat vlot van stapel met het spelen van zijn partijen. Geslaagd. Op 13 november j.l. slaag de onze oude dorpsgenoot D. Bel te Utrecht voor het doctoraal examen Ne derlands recht. Studievereniging der S.G.P. A.s. woensdagavond 7.30 uur hoopt de Stu dievereniging der S.G.P. te vergaderen. De heer Jac. van Rossum zal dan een onderwerp houden over „Het grondge bruik in Nederland." Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Afscheid hoofdleidster der Chr. Kleuterschool. Op vrijdagmiddag 20 no vember a.s. zal D.V. het officiële af scheid plaats viflden van mej. C. van Okkenburg als hoofdleidster der Chr. Kleuterschool. Ruim 46 jaar is ze aan deze school werkzaam geweest. Het be stuur der kleuterschool heeft een sa menkomst belegd in het verenigingsge bouw „Onder de Wiek". Tot deze sa menkomst worden alle ouders, oud- leerlingen en vrienden uitgenodigd. Aanvang 2.30 uur. Uitslag van de schaakclub M.A.T. van 10 nov. Afd. I. J. van 't Geloof A. Lugtenburg 1—0; A. van 't Geloof H. de Zout V2—V2. Afd. II. D. v. d. Wekke—G. van 't Geloof 0—1; C. Lug tenburgM. Bestman 10; meer ani mo als het kan schakers. De club is nog zo klein, nieuwe leden zijn ook harte lijk welkom. HERKINGEN Vervoer suikerbieten. Uit de haven zijn vorige week vervoerd 5 schepen met suikerbieten, waarvan 4 naar Din- teloord en 1 naar Puttershoek. Burg. Stand. Ondertrouwd: Corn. M. Witvliet 24 jaar te Rotterdam en D. de Geus 23 jaar te Herkingen. Geboren: Maartje Jacoba, dochter van J. G. Bijl en M. Polderman. Vereniging voor Veilig Verkeer. Aan vankelijk met 15 cursisten is in het ver enigingsgebouw „Ons Huis" een aan vang gemaakt met een algemene cursus voor Veilig Verkeer. Deze wordt gege ven door de wachtmeester Ie kl. G. van Heest, secretaris der vereniging. De lessen worden gehouden op dinsdag avond. Deelneming is nog mogelijk. Ondertrouwd. P. Hoogerwerf 27 jaar en A. van der Velde 23 jaar; E. de Jong 29 jaar en L. Nieuwland 28 jaar; C. M. Witvliet 24 jaar en D. de Geus 23 jaar. Dienstplicht. De dienstplichtige P. C. Kalle van de lichting 1960 zal op 4 febr. 1960 worden ingelijfd bij het regiment infanterie te Venlo. Groene Kruis. Het bestuur van de af deling van de Z.H. Vereen. Het Groe ne Kruis te Herkingen, hoopt a.s. don derdag 19 nov. des sav. acht uur ten gemeentehuize te vergaderen. MELISSANT Ongeluk. De heer J. C. Goedegebuur werd door een koe zodanig aan zijn arm verwond, dat hij, na eerst ver bonden te zijn door dokter Huisman, in het ziekenhuis verder behandeld moest worden. Woonhuis verkocht. Mej. N. Groo tenboer heeft haar woonhuis, staande aan de Binnenweg, verkocht aan de heer G. van Nieuwaal, die zijn huis ver kocht heeft aan de heer J. Bestman Tz. STELLENDAM ZWEVENDE WIEG. Bij het echtpaar A. Blokland-de Jong aan de Voorstraat alhier, kwam men tot de- ontdekking, dat na hun eerste huwelijksnacht in hun woning te heb- toonde een fraaie film van de bloe- mententoonstelling te Bovenkarspel, waarbij ook H.M. de Koningin tegen woordig is geweest. De N.V. Flakkee Zaden te Sommels dijk mag op een goede start terugzien. ben geslapen, 's morgens een wieg aan de dakgoot hing. De ooievaar, welke de vracht schijn baar niet meer kon houden, liet hem daarom maar los bij de goot inplaats van wat hoger. Bij een sriel ingesteld onderzoek bleek dat de inhoud nog ontbrak, de vracht was voor de ooievaar schijnbaar te zwaar om hem gevuld en wel te be zorgen. Ze hebben hem nog enkele da gen laten hangen of de ooievaar er soms nog iets in bezorgde. Vanwege de mist verwachtte men hem niet meer en heeft men nu de wieg inmiddels ingehaald. Vergadering. Ledenvergadering tot het bijwonen van de jaarlijkse verga dering van de Zwemclub alhier op dinsdag 17 nov. 1959 te houden in 't Haegse Huus. Aanvang 20.15 uur. De agenda luidt als volgt: 1. opening door de voorz.; 2. jaarverslag secr. penningm.; 3. verkiezing van bestuurs leden, c.q. uitbreiding van het bestuur tot 7 leden. Stemgerechtigde leeftijd le den vanaf 16 jaar; 4. rondvraag. Even tuele ideeën en voorstellen voor het seizoen 1960 worden gaarne ingewacht; 5. vertoning van films betreffende het zwemmend redden. Opleiding tot lid van de reddingsbrigade door instruk- teurs van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Uiteenzetting over de kansen v. h. behalen van de di verse diploma's voor brigadeleden; 6. sluiting. In verband met de te houden Iterk- dienst in de Geref. Kerk is de aanvangs tijd op 20.15 uur gesteld. Trouwe opkomst gewenst, breng niet- leden en belangstellenden mee. Collecte. De collecte welke gehouden is in de Ned. Herv. kerk alhier, heeft tijdens de dankstond opgebracht ruim 1834,Geefsters en gevers, hartelijk dank voor uw gaven. GOEDEREEDE Gevonden voorwerpen: Twee dames fietsen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. OUDDORP De kruideniersbediende P. G. uit Ouddorp moest vrijdagmiddag op de Oosterweg zijn rijdende winkel, een electro-wagen keren, maar werd daar bij gehinderd door een groepje spelen- ide kinderen. Hij waarschuwde de jon gens efl meisjes om zich rond de wagen te verwijderen en begon, toen hij alles veilig achtte, zijn keermanoeuvre, waar bij hij eerst achteruit moest rijden. Het achtjarig zoontje van de familie Grin wis-Vlietland bleek zich echter nog ach ter de wagen te bevinden en raakte er onder. In zorgwekkende toestand werd de kleine naar het ziekenhuis te Dirks land overgebracht. Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 u. hoopt op verzoek van de J.V. voor te gaan ds. J. Spelt. Er zal een collecte worden gehouden ten bate van de J.V. Brand. Maandagmiddag omstreeks 4.15 uur loeide de sirene. Er was brand uitgebroken in de gladiolen opslag plaats van J. Vlietland, staande aan de Kelderweg. De brandweer die onmid dellijk ter plaatse was kon niet voor komen dat er voor een groot bedrag verloren ging. NIEUWE TONGE Ernstige botsing. Zaterdagavond had onder Herkingen een ernstig ongeluk plaats. De motorrijder A. v. W. te Nieu we Tonge kwam in botsing met een bromfietser. De gevolgen waren van dien aard dat van W. tegen de grond werd geslingerd en een zware hersen schudding opliep. Achter op de duo was een zoon van H. v. d. O. gezeten, welke eveneens een lichte hersenschud ding opliep. Beiden werden naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Familie-bezoek. Het echtpaar Röber- Hartog alhier hopen a.s. donderdag per vliegtuig een bezoek te brengen naar hun zoon in Curacou. Wij wensen de fam. Röber een goede reis toe een be houden aankomst. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. donderdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. Haven. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken twee schepen met suikerbieten bestemd voor de sui kerfabriek Dinteloord en drie schepen bestemd voor de suikerfabriek Putters- hoek. Opbrengst oogstcollecte. De oogst- coUecte die in de Ned. Herv. kerk ge houden is, heeft opgebracht de som van 1608,59. Prijzen van landbouvrprodukten op de beur van vrijdag j.l. Gerst 24-27; haver 23-25; erwten (schokkers) 35-42; erwten kl. groene 36-42; maanzaad 135-142; karweizaad 75-78; aardappelen eigenh. 16-17 et. per kg.; bintjes 15 et. per kg; koepeen 19-20 et. per kg.; uien 19-20 et. per kg. OOLTGENSPLAAT Haven. In de week van 9 tot en met 14 nov. zijn in de haven geladen 4 sche pen met suikerbieten voor Puttershoek met een gezamenlijken inhoud van 885 ton. In de Galathesehaven werden geladen 6 schepen met suikerbieten voor Din teloord, samen 1370 ton. Dit nummer bestaat uit twee bladen (6 pagina's) De aanleg van de bouwputten in het Haringvliet en vooral de bouw van de baileybrug, van de Deltawerken naar de Flakkeese oever, blijken onaange name gevolgen te hebben voor de Stel lendamse vissers. Reeds een paar we ken geleden kwamen er klachten van de vissers, inhoudende, dat zij moei lijkheden ondervonden bij het passeren van de klapbrug en daarbij zelfs schade opliepen. Bij de brug staat een aanzien lijke stroomversnelling, die door de aanwezigheid van een strekdammetje de schepen in de flank grijpt en tegen de brugdelen duwt. Bovendien is er een grote verdieping in de vaargeul ech ter maar heel plaatselijk ontstaan. Het kon welhaast niet anders of deze veranderingen in het Zuiderdiep dat voor het uitoefenen van de Stelleiicam- se visserij .van levensbelang is moesten in de gemeenteraad ter sprake komen en dat is dan ook in de rond vraag gebeurd. De heer Keijzer de oudste der raads leden, zelf jarenlang visser geweest en bekend met alle moeilijkheden van be drijf en vaart, attendeerde b en w op de thans ontstane situatie, op de slechte vaargeul, de stroomversnelling en de moeilijkheden om door de klapbrug te varen. Versnelde afsluiting Burgemeester J. Baron van Knobels- dorff stemde er volkomen mede in, dat de sterke stroming een probleem heeft opgeworpen, dat vooral zwaar weegt voor de garnalenvissers, wier schepen over het algemeen niet zulke sterke motoren hebben als die van de diep zeevissers. Er is al overleg gaande met de Dienst Deltawerken van Rijkswa terstaat. Overigens was het de burge meester wel opgevallen, dat de klach ten van individuele vissers kwamen, maar (nog) niet van de vissersvereni ging „Samenwerking". Spr. achtte het niet onwaarschijnlijk, dat de klachten en verschijnselen terzak-.' Het Zuider diep, de Deltadienst zullen nopen tot versnelde afsluiting van dit rivierge deelte, mede omdat er al diepten wor den geregistreerd van dertien ro.eter, bij de baileybrug. De heer S. van Ours zette uiteen, dat de stroom tegen de strekdam, die dwars in de rivier, naast de brug ligt, staat en dan wordt afgebogen, dwars naar de doorvaart van de brug, waarbij pas serende schepen worden meegevoerd. Als die dam er niet was, zou deze stroomverandering zich niet voordoen, meende spr. De burgemeester antwoordde hierop, dat de Generale Dijkagie, het water schap dat de beveiliging tegen de zee verzorgt, geen genoegen neemt met weghalen van de dam, welke medede ling door wethouder Visser, mede in zijn kwaliteit van polderbestuurder, werd onderschreven en deze deelde mede, dat vanwege Waterstaat voort durend peilingen worden verricht en dat men de gevaren en moeilijkheden zeer wel onder ogen ziet. Mogelijk zou men een strekdam kunnen leggen, even wijdig aan de stroomrichting. „Er gaat beslist wel iets gebeuren!" verwachtte de wethouder. De heren bespraken het'geval nog in finesses en in deze discussie was men het er over eens, dat doorgraven van de Plaat Scheelhoek voor de Stellen damse visser de oplossing zou zijn. De voorzitter echter meende, dat men bij Rijkswaterstaat de problemen nog wel beter zal kennen en verwachtte, dat er maatregelen getroffen zullen worden. Waarna men tot de slotsom kwam, dat het aanbevelenswaardig was om de aangelegenheid onverwijld door de burgemeester in Den Haag aan de orde te doen stellen en daar een bespreking met alle belanghebbenden, gemeente bestuur, vissersvereniging, Deltadienst enz. te arrangeren. De burgemeester verklaarde zich hiertoe onmiddellijk bereid en zegde toe reeds maandag dus gisteren naar Den Haag te zullen gaan om een en ander voor te berei den. Hiermede konden alle raadsleden genoegen nemen. Tuintjes bedreigd Uit een vraag van de heer Keijmel (P.v.d.A.) bleek nadien, dat de Stellen damse bevolking door de Deltawerken voor meer problemen wordt gesteld. Spr. had vernomen en begrepen, dat de op de bouwput aansluitende weg juist door land zal lopen, dat bij volkstuin ders of andere kleine tuinders in ge bruik is. Deze zullen dus die grond ge heel of gedeeltelijk zich ontnomen zien worden. Burgemeester van Knobelsdorff zei de indruk te hebben, dat men vanwege de Deltadienst naar de kortste verbin ding streeft. Daar men er het gemeen telijk grondgebied mede raakt, wilde spr. het aanhouden totdat de raad het uitbreidingsplan gaat behandelen. De heer Keijmel stipuleerde, dat hij beslist tegen het ontnemen van grond van de landarbeiders was. Putten ■Van de rondvraag werd verder ge bruik gemaakt door de heer Keijmel om te wijzen op verzakkingen in de Voorstraat, waarop de heer Visser ver klaarde deze straat niet zo best te vin den. De voorzitter deelde mede, dat het onderhoud nog gedurende drie maanden bij de aannemer ligt; spr. zal het op nemen. De heer Brinkman had ook putten geconstateerd in de Nieuweweg. Hij in formeerde of deze in eigen beheer op gehaald kunnen worden en dit werd door de voorzitter toegezegd. Dan volgde sluiting. Begin van dit verslag staat op pag. 2 van dit blad. De Chr. Scholenbond en Chr. Onder wijzersvereniging afd. Goeree-Over- flakkee hoopt vrijdag 20 november a.s. haar jaarlijkse Schooldag te houden in de „Jeugdhaven", Kerkepad, Middel harnis. Aanvang ochtendvergadering om 10.30 uur precies. Als spreker zal dan optre den de weled. heer F. M. Gilhuis, leraar Chr. lyceum, Dordrecht, met het onder werp: „De Chr. School en de door braakgedachte". De middagvergadering vangt aan te 2 uur; waarin de weled. heer W. Ver- molen werkzaam aan het Zendingscen trum, zal refereren over „Het zendings werk in zijn algemeenheid", toegelicht met filmstrips. Alle belangstellenden voor het Chr. Onderwijs zijn welkom. ST. ANNALAND Maandagmiddag ongeveer 1 uur is een vrachtauto van de firma van den Hout te te Waarde (Z.B.) bestuurd door de 29-jarige M. v. Driel alhier, op de be waakte overweg bij Rilland Bath bij wachtpost 21, door de trein gegrepen. Vermoedelijk heeft hij de knipperlich ten niet gezien. Dit kostte de jongeman, gehuwd en vader van een kind, het le ven. Een paar jaar geleden, toen de heer van Driel nog schipper was, klemde hij zijn been af. Hij was in staat met een kunstbeen normaal werk te verrichten en kon prima chaufferen. Het is zeer tragisch, dat hij op deze wijze zijn le ven moest beëindigen. De verslagenheid en het medeleven in de gemeente is groot. Geslaagd. Voor het tweede gedeelte uitvoerder wegenbouw slaagde de heer W. Moerland uit St. Annaland. Regeling Postdienst. Op woensdag 18 november (Dankdag voor het Gewas) zal te St. Annaland de tweede postbe- stelling vervallen. Wel bestaat er ge legenheid tot het afhalen van de cor respondentie van 17.30 uur tot 18 uur namiddag. Het postkantoor is om 13 u. (1 uur 's middags) voor de postdienst gesloten. Telegraaf en telefoon zijn nor maal. Geslaagd. De heer Lt. I. Goedege- buure uit St. Annaland slaagde te Goes voor het kruideniersdiploma. ST. MAARTENSDIJK Predikbeurt. Op woensdag 18 nov. a.s. hoopt D.V. ds. G. J. Zwoferink drie maal in de Ger. Gem. te St. Maartens dijk voor te gaan op de gewone uren van zondag. Dankdag. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en nam. 2 uur ds. J. v. d. Haar. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. G. J. Zwofering. Oud Ger. Kerk 9.30,' 2 en 6 uur lezen. BRUINISSE Oprit Deltadam gereed. Het zandli- chaam voor de oprit Deltadam aan sluiting Rijksweg 18, zoals dit thans tot aan de Molenweg voor 1959 wordt opgeslagen kwam gereed, zodat het op spuiten kon worden gestaakt en de zandzuiger vertrok. Ook de buizen en ander materiaal werden reeds ingela den, zodat thans alleen nog wat drag lines de laatste werkzaamheden aan de genoemde oprit voltooien. Uienveilimg van dinsdag 17 nov. 1959 Grove 27.------26.31, middel 22.17, drie- lingen 20.48—19.—; picklers 25/35 24.27, picklers 20/25 20.—; stekuien 6.48. Tota le aanvoer 74000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1