Ds. K. Reenders 50 jaar predikant Concert gemengd koor„Excelsoir en het Opera- en Operettekoor „Scheveningen" te Dirksland Het Zeeuws platenboek zal de grootst mogelijke bewondering oogsten C.P.B. Goeree bezoekt museum Ooltgensplaat: ■■-55 Vergadering Stichting Sportraad M'harnis Concertavond van „Advendo" Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 11 NOVEMBER 1983 Een der vroegere predikanten der Geref. Kerk alhier hoopt op 19 november a.s. te gedenken dat hij 50 jaar geleden predikant werd in Ooltgensplaat. Het is ds. Klaas Reenders die de opvolger werd van ds. H. de Lange, die in november 1932 was overleden. Uit de overvloed van kandidaten in 193 3 werd de 24-jarige kandidaat Reenders beroepen. Hij was afkomstig uit Leens (Gr.), en had gestudeerd aan de Theolo gische School in Kampen. Op 19 novem ber 1933 werd hij bevestigd door ds. G. Lugtigheid uit Leens. Zijn intreetekst was 1 Petrus 1 24, 25. Velen zullen zich nog wel herinneren zijn kleok voorkomen en machtig stemgeluid. Bijna 5 Vi jaar heeft hij zegenrijk in zijn 1 e gemeente gewerkt. Zijn vrouw was Anje Hamster, afkomstig uit Scheemda. 3 van hun 6 kinderen werden in Ooltgensplaat geboren. In februari 1939 nam hij afscheid om te vertrekken naar De Krim (O.), in juni 1944 volgde Naarden, in september 1948 Bedum en in juH 1968 Liddeburen. Hij ging met emeritaat 1 december 1973. Nu woont hij in Haren (Gr.). Zijn vrouw is reeds enkele jaren geleden overleden. Na eerst gewoond te hebben in Huize ,,Maar- wold", is zijn gezondheid dermate ver minderd dat opname in een verzorgings huis in Haren (Gr.) noodzakelijk werd. Voor ieder die de 74-jarige oud-predikant zijn meeleven wil betonen, volgt hier zijn adres: Ds. K. Reenders, Verzorgingshuis „Dilgtoord", afd. AB, Kamer 6, Dilgt- weg, Haren (Gr.). We geloven stellig met de juichende kop boven dit artikel niets teveel te hebben gezegd. Het Zeeuws platenboek waaruit we enkele voorbeelden heb ben mogen zien zal een geweldig goede ontvangst krijgen maar de liefhebbers zullen nog een aantal nachtjes moeten slapen vooraleer ze het in han den kunnen houden. Het Zeeuws Platenboek verschijnt pas op 24 november; een dag tevoren, woensdag 23 november vindt de officiële presen tatie plaats d.m.v. het aanbieden van het eerste exemplaar aan de Commissaris der Koningin, Mr. Boertien. Men kan zich het Zeeuws Platenboek voorstellen als de boeken van Kien Poortvliet, met prachtige getekende illustraties en met een goed gedoseerde informatie; het boek, samengesteld door Rino Visser (28) uit Goes en Frans van der Driest (34) uit Serooskerke wordt minstens zo knap als dat van de eerder genoemde tekenaar. Het zien van slechts een vijftal pagina's heeft ons die overtuiging gegeven; het wordt meer dan groots.... Fijn is het ook te mogen constateren dat de beide samenstellers zich niet op hun kunstenaarsschap laten voorstaan en dat ze beide hun baan hebben. De Beeldende Kunstenaars Regeling telt heel wat figu ranten die in de tekenkunst heel wat minder bedreven zijn dan Goessenaar Rino Visser die zijn fraaie water verf tekeningen heel gevoelig en met het oog voor details heeft neergepenseeld. Ze zullen de lezers van het boek zeker weten te boeien! Ook de tekst is bijzonder waardevol, informatief, kort en krachtig en in een heel fraaie letter neergeschreven; ook dat is een stukje tekenkunst. De omslag van het boek In het Platenboek worden vrijwel alle facetten van het Zeeuwse leven belicht, de visserij met de oestercultuur, de klederdrachten met detailtekeningen van de ffaaie Zeeuwse sieraden en de prachtige gebouwen die Zee land heeft. We kunnen niet te ver op het nog te verschijnen boek vooruitlopen maar van ons enthou siasme wilden we U alvast op de hoogte stellen. Wanneer U het boek kopen wilt, a 49,50 is het raadzaam het gelijk maar bij de boekhandel te bestellen omdat de uitgevers Pitman te Goes en Fanoy Boeken Middelburg de eerste oplage al helemaal hebben uit verkocht. Op vrijdag 25 november a.s. geeft het Gemengd koor „Excelsior" weer haar jaarlijkse winteruitvoering in het verenigingsgebouw „de Schakel" te Dirksland. Aan dit concert zal dit keer het bekende Opera- en Operettekoor „Scheveningen", opgericht in 1968, haar muzikale mede werking geven. Begonnen werd toen met 28 leden. Na eenjaar was dit al uitgegroeid tot 50. Dirigent in de beginfase was Ben Fey. Op20januaril971 nam Theo te Laak de dirigeerstok over. Het koor groeide onder zijn leiding naar 70. In september 1976 nam de huidige dirigent Ben Swaab de leiding over. Eerst toen kwam het koor tot grotere bloei en groei. Komende uit een zeer muzikale familie en zelf beroepszanger zijnde, stuwde hij het koor naar betere muzikale prestaties. In 1982 werd het 100-ste lid ingeschreven. Thans heeft het koor 110 leden en de groei is er nog niet uit. Integendeel, de groei wordt door het bestuur geremd om geen problemen te krijgen met de stemverhoudingen. Omdat het muzikale peil van het koor steeds beter werd konden ook grotere concerten gegeven worden. Eerst in het Nederlands Congresgebouw, maar na de bouw van het nieuwe Koninklijke Conservatorium, waarin een prachtige concertzaal is, worden daar jaarlijks de concerten i gegeven. Medewerking aan deze concerten, die gemiddeld door 1000 mensen bezocht worden verleenden bekende solisten zoals Marga- rethe Albers, Jan Derksen, Janos Korda en Marco Bakker. Ook buiten onze landsgrenzen treedt het koor op. Zo zong het koor in 197 9 en in 1982 in Flacht in West Duitsland. In 1980 zong het in Göteborg, Zweden en in 1982 was het koor één van de 200 koren in Innsbruck tijdens een Internationaal Koorfestival. Ook op de radio is het koor diverse malen te beluisteren geweest, laatst in augustus op Hilversum 4. Dit jaar werd ook de eerste grammofoonplaat gemaakt, welke enthousiast werd ontvangen. Ook dit seizoen heeft het koor een drukke agenda. Zo staan optredens te wachten in Heemstede, Delft en Dirksland. Voorbereidingen worden getroffen voor een concertreis in 1984 naar Wales of Zweden. Tussen de bedrijven door doet het koor nog mee met twee zang concoursen voor operettekoren, één in de Doelen te Rotterdam, de andere in Den Haag. Het Gemengd Koor „Excelsior" o.l.v. dirigent L. M. Gebben prijst zich dan ook gelukkig met de komst van dit koor. „Excelsior", welke volgend jaar haar 75-jarig jubileum hoopt te vieren treft momenteel ook al de nodige voorbereidingen voor haar eigen jubileumconcert met het Volendams Opera Koor en het Internationale Zangconcours welke georganiseerd zullen gaan worden. Voor de pauze zingt het Opera- en Operettekoor „Scheveningen" enkele operawerken uit o.a. „Aida", Cavalleria Rusticana, „Die Zauberflöte", en uit „Don Pasquale". Na de pauze enkele bekende operettewerken zoals „Polenblut", „lm Prater blüh'n wieder die Baüme", „Zwei Herzen im Dreivierteltakt", Wein, Weib und Gesang en „Balkanliebe". Het Gemengd Koor „Excelsior" zingt o.a. Frühlingsnacht, Bene- dictus, Ambrosianischer Lobgesang en Go teil it on the mountain. Tot slot zingen de beide koren gezamenlijk uit „Die Zauberflöte" het lied „Heil sei euch Geweihten" van W. A. Mozart. U ziet weleen ware avond voor echte zangliefhebbers. De avond begint om 19.45 uur en de zaal is open om 19.00 uur. Kaarten a 7,50 per persoon zijn verkrijgbaar bij M. Knöps, B. C. Zaaijerlaan 39 te Dirksland. Telefoonnummer 01877 - 1658 of aan de zaal. Ook kunnen kaarten afgehaald worden bij mevr. Verbrugge, Zandpad 8 te Middelharnis (Jaminwinkel). Het bestuur Volgende week donderdagavond hoopt de Chr. Plattelandsvrouwenbond afdeling Goeree een bezoek te brengen aan het Ouddorpse museum in het voormalige raadhuis. Door de heer C. v. d. Bok zal aldaar een lezing worden gehouden aan de hand van dia's die hij maakte van foto's uit Oud- dorps verleden. Ongetwijfeld zal dhr. v. d. B ok heel boeiend kunnen vertellen over de oude huizen, gebruiken, en de kleder dracht. Het museum toont een Ouddorpse ka mer en tal van opgravingen die door de archeologenvereniging „de Motte" zijn gedaan. Het gebouw gaat om half 8 open. De Stichting Sportraad Middelharnis (omvattende de vier kernen) is voor nemens om op maandag 21 november 1983 in de kantine van msv en av Flakkee, in de Van Pallandpolder te Middelharnis te vergaderen. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. vermeld: Ontwikkelings mogelijkheden voor jeugd (sport en ge zondheid) en penningmeesters. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Vrijdag 18 november a.s. geeft de Ge mengde Zangvereniging „Advendo" te Ooltgensplaat een concertavond in het vereenigingsgebouw „'t Centrum", aan vang 8 uur. Als gastkoor zal voor ons optreden Gem. Zangvereniging „Tavenu" uitDinteloord. Tevens zal er nog solo gezongen worden, Ons programma vertelt u er meer over. Deze zijn af te halen bij de volgende adressen vanaf 14 november: mevr. I. Birkhoff-van Nimwegen, Weesmolen straat 8; mevr. J. Tiggelman-Goud, Es- doomstraat 1. Tegen betaling van 5,— Na afloop is er nog gezellig samenzijn. De muziek hiervoor wordt verzorgd door het Duo Knöps. Uitslagen van 7 november 1983: Dammen; C. Akershoek - J. Bakelaar2 KI. Tanis - G. Tanis1 J. Visbeen - J. ten Hove2 J. Moerker - A. Meijer1 H. Tanis - P. van DamO C. Tanis - K. Westhoeve1 - i Schaken: M. Breen - J. GrinwisV2-V1 P. J. Glerum - C. Wassenaar0-1 J. Soeteman-K. van der Wendeafg. E. Sandifort - L. Jongkoenafg. C. Orgers - Jac. Tanis0-1 N. A. L. V. Doom- A. v. Huizen1-0 G. M. J, van Alebeek- JMeijer1-0 P. Breve - F. den Boer0-1 Bladz. 2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6