dames dragen danlons geschoold en ongeschoold personeel Voor uw handelsdrukwerk ii^fl^l^' ItS r bij elk pakje THEE voorlichtingsavonden met film nette meisjes worden geopend PREISOEP ^JMid^(i'^ Altijd een kassabon voor 10 ^/o korting. Plaatselqk Nieuws J Fa.Gebr.Buijsse Roomborstplaatjes voor 40 cent Hoorntjesmacaroni voor 20 cent voor 45 cent By NIEUW BLAUW KLOKWIT 1 v^ Lever's zeep-maatschappij n.v. Ooitgensplaat Zaterdag, 14 novemberi FLAKKEE ZADEN N.V. Middelharnis ook in de nieuwe bruine en mocca-tinten kinderwagen rotan wieg mandoline 3 jonge folchonden Geboortekaartjes een doosje een pak vlugkokende een zilverzakje De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. vraagt Gelegenheid wordt geboden om van on geschoolde tot vakman te worden opgeleid Om U in de gelegenheid te stellen mondeling onze arbeidsvoorwaarden te ver nemen worden over het bedrijf gehouden en wel 'k heden dinsdag 10 november middelharnis - sommelsdijk Hotel Spee k woensdag 11 november melissant, café v. d. Werff "5^" donderdag 12 november stellendam, café Kaashoek Voorlichtingsavonden vangen aan om 8 uur des avonds. %MttQr&ndQ cadeaus l BLAUW ^^UiKUAMBlEDIMG Homoeopatische Geneesmiddelen Centrale Kinderfoto's J. ZANDSTRA Di: nsdag 10 november 1959 „EILANDUW-WIÊÜWS" ^1" Bladz. 3 In ons verpakkingsatelier te Ooitgensplaat kun nen worden geplaatst voor het verrichten van pret tige en schone verpakkingswerkzaamheden, on der aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Zij die belangstelling hebben om bij ons bedrijf te komen werken, nodigen wij uit voor een be spreking op woensdag 11 november a.s. des avonds tussen 7 en 7.30 uur in het verenigingsge bouw Schoolstraat te Oude Tonge en van 8 tot 8.30 uur in ons verpakkingsatelier gebouw Hob bel, Ooitgensplaat, waar U alle inlichtingen zul len worden verstrekt. v.m. 10 uur, zal door de Edelachtbare Heer Burgemeester van de gemeenten Middelharnis-Sommelsdök, ona bedrijf oflBcieel Wij reciplëren hierna tot 12.30 uur in ons bedrijfspand. Sommelsdijk nylons vanaf f. 2.95 yerkiijgbaar bi] Te koop aangeboden een 2.g.a.n. met losse bak voor wandel- wagen en een Tevens aan hetzelfde adres een nieuwe Te bevragen bij: A. QUIST Molendijk 6, Nieuwe Tonge Waarom zoudt U meer betalen? Prima zwarte stopsajet 1,68 Breisajet 1,88 Zware sajet werksokken 2,79 DE OSIM Kamerik OKGEL AANGEB. Leon- hardt. 38/5 spel. 8 voetsharp eiken kast. A. W. Kooijman Nolensstr. 26b, Rotterdam, Telefoon 89851. TE KOOP: 3 weken oud. Ouders prima rattenvangers. Koopje. J. VAN BALEN Vroonweg 4 - Middelharnis worden bQ ona direct gedrukt vele variaties uw adres daarvoor iB GKBB. DE WAAL Tel. 2729 SonimeladQb ^^^Êww^KmweehrecIame van 60 cent van 28 cenl Om eens te proberen hoe gemak kelijk. Gaar in 5 a 7 minuten. van 55 cent Geef eens een lekkere kop preisoep bij de koffiemaaltijd. Weinig werk - veel succes. het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f. 4,- De Gruyter-artikelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 11 nov. t/m 17 nov; '59 591117 GRATIS Plastic wasbak 50 zegels Zie nu wat een stevig, wit en welig sop nieuw Blauw Klokwit geeft! Zie nu hoe veel witter uw goed kan zijn! En..'. zie nu voor welke prachtige geschenken u Klokzegels kunt sparen! Op elk Klok pro- dukt zit zo'n zegel. Maar op de Klokwit pakken vindt u er tijdelijk liefst twéé! Profiteer daarvan! tn3io Een ZENUW-KBACHTVOEDSEL, is in deze tijd méér dan nodig!!! Voor oud en jong is „NERVICOL IT' „het goud voor de zenuwcellen". „Nervicol II" is volkomen onschadelijls en zonder verdo vende bestanddelen samengesteld en kan in het volste vertrouwen worden gebruikt. Ieder, die met zenuw- Idachten te kampen heeft, kunnen wij niet genoeg aan bevelen om eens een Isuur met „Nervicol II" te gaan proberen! Nog nimmer hadden wij een cliënt, die niet over „Nervicol II" tevreden was; in het ongunstigste geval vond men nog merkbare verbetering. Prijs „Nervicol II" y^ liter Kuurfjacon 12.75; 1/2 liter 22.75; Proef fles je 5.25 (75 gram). Franco huis toezending van alle middelen volgt direct na ontvangst van postwdssel of girocheque, te zenden aan: POSTBUS 9, UTRECHT, Giro no. 428.302 S.v.p. naani van dit blad vermelden Alle bestellingen, geldzendingen, brieven enz. uitsluitend en alleen te richten aan: TELEFOON K 3402-3648 POSTBUS 9 UTRECHT GIRO No. 428302 van de oude woningen aan de nieuwe werd aangepast. Spreker gaf een beschouwing over de liberalisatie van de loonpolitiek en vond het hoog tijd, dat een kapitaalbelasting werd ingevoerd. Bejaardenzorg noemde hij een groeiend probleem, vooral voor hen die niet kunnen worden gehuisvest en verzorgd en bepleitte een bejaarden centrum op het eiland. De heer v. d. Doel (S.G.P.) maakte enige opmerkingen enzei t.o.v. de Techn. dienst, dat de gemeente er beter hij kon liggen. De straten zijn wel in een behoorlijke conditie behalve de Gen. Snij derstraat, waar de wateraf voer niet deugt. In besloten vergadering wilde hij daaraan nog wel een en ander toevoegen. De voorz. de sprekers antwoorddende was het eens met dhr. Reus, dat de be groting een statisch werkstuk was met Weinig visie voor de toekomst al kon de consolidatie positie, waarop tevoren is gewerkt, worden benut. De beweringen over niet-redelijke bewoonbaarheid van het platteland was spr. het niet eens; er wordt blijk gege ven dat de problemen worden onder kend en bestudeerd, gezien ook het s'ruktuurplan bij de ontsluiting van het "iland. Wel bekritiseerde spr. sommige so ciografische rapporten, die niet ge ïnspireerd zijn op de kennis van deze samenleving. Als ze zeggen dat de Mechanisatie in de landbouw niet is ingepast aan de voortschrydende techniek, blijkt daaruit dat het aan fc kennis van de werkelijke feiten ontbreekt. Spreker betreurde verder, fet Goere^-Overflakkee door het mi- ■•isterie van economische zaken niet 'ot ontwikkelingsgebied was ver- Waard, hoewel daarvoor de motieveia gerekend naar andere streken die wel op de lyst zijn geplaatst ruim schoots aanwezig waren. Daarmee zou de werkloosheid en de pendelar- beid gedeeltelijk kunnen worden op gelost. Spr. vond het teleurstellend, dat de Prov. Overheid niet is geko men met een rapport over de sociale gevolgen van de pendelaars; om ach teraf genezend op te treden zaJ moei lijk zijn. Wat het bouwvolume betreft vond spr. het niet eenvoudig particuliere bouw te stimuleren. Op de verdere ge zegden van de heer Reus zei spreker, dat de woningnood alleen kan opgelost door verhoging van het aanbod. De be weringen over de liberalisatie in de loonpolitiek vond spr. meer thuishoreni in 's Lands vergaderzaal dan in de ge-| meenteraad. Over de bejaardenzorg zei spreker, dat nog vele personen boven de 65 jaar zijn ingeschakeld in het arbeidsproces. Door bouwen van bejaardenwoningen is begrip gegeven aan de situatie. Wat het bouwen van een bejaardencentrum betreft, zei spreker dat er een op het eiland is, waarmee echter acute geval len niet worden opgelost en zegde toe te bezien, om in gemeenschappelijk overleg iets te bereiken. Tot de heer v. d. Doel zei spreker, dat het werk van de Techn. Dienst niet on bevredigend was aan de Gen. Snij derstraat en aan andere straten was dat de waterafvoer betreft wel aandacht besteedt. Een nadere oplossing wordt onder het oog gezien. De heer v. d. Doel vestigde er nog de aandacht op, dat de plantsoenen so ber worden gemaaid, waar de voorzit ter nota van nam. De begroting werd daarna met een compliment voor de deskundige samen stelling aan het adres van het secreta rie-personeel vastgesteld. Het bedrag per leerling o.l. onderwijs werd voor 1960 bepaald op 48,75. Het krediet rek. crt. Ned. Gemeenten werd vastgesteld op maximaal f 65.000,De verordening straatbelasting werd op dezelfde tarieven opnieuw vastgesteld. Vleeskeuringsdienst! Bij de vaststel ling gemeenschappelijke regeling Vlees keuringsdienst vroeg de heer Tijl of het nu wel nodig was het bestaande perso neel te ontslaan. De voorz. antwoordde dat er staat zo (indien) wordt ontsla gen. Het'is geen axioma aldus spreker. De heer Reus informeerde of de half- ambtelijke dienst een noodoplossing was, waarop de voorz. zei dat er voor deze streek mee kan worden volstaan. Met een volambtelijke dienst zou sa menwerking kunnen volgen met een an dere streek. Schadeloosstelling huurders tuingrond. Bij de onderhandelingen met de Dia conie der Herv. gemeente over de aan koop van gronden voor de uitbreiding van de begraafplaats is overeengeko men, dat voor de toekenning van scha deloosstellingen aan de huurders van de onderhavige percelen tuinland het ad vies zou worden ingewonnen van de Centrale Commissie voor de Onteige ningsvergoedingen te Rotterdam. Deze Commissie heeft inmiddels haar advies uitgebracht waaruit blijkt, dat de toe te kennen schadeloosstellingen een bedrag belopen van f 1643, De heer Tijl juichte de vergoeding toe, maar vond het eindbedrag niet veel. Indertijd is een hoge beneficie gegeven voor die tuingrond; hij vroeg of dat ook was berekend. De voorz. antwoordde dat daarvan ook profijt is getrokken. Met de eige naars en pachters is volledige overeen stemming bereikt. „Mij heeft het bevredigd" zei de heer L. V. d. Doel. Het werd goedgevonden. Bij de wijziging begroting 1959 kwam de heer Tijl op de post zeildoek voor de muziektent, die hij wel goed vond, maai' meende, dat er meer concerten in moesten gegeven worden. De voorz. raadde aan hier t.z.t. bij de post sub sidies op terug te komen. De garantiestelling rek. crt. overeen komst kringraad B.B. met de Bank van Ned. Gemeenten werd gesteld op 30.000,(ten laste van alle gemeen ten op het eiland). In de rondvraag prees de heer Tijl dat de beerputten nu aangesloten wer den op de riolering, maar vroeg of dit ten laste van de gemeente kwam. „In principe is dat de bedoeling" antwoordde de voorzitter, omdat het in feite een nalatigheid is geweest bij de aanleg, waar niemand meer verant woordelijk voor kan worden gesteld. Dan werd de vergadering gesloten met dankgebed. MIDDELHARNIS Bejaardenmiddag N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Middelharnis- Sommelsdijk, hoopt weer een bejaar denmiddag te houden op dinsdag 17 no vember 1959, des middags te half 3 uur, in „Jeugdhavén", Kerkepad te Middel harnis. Alle inwoners boven de 65 jaar van Middelharnis en Sommelsdijk har telijk welkom. Voor e.v. vervoer kunt U zich vervoe gen bij de bekende adressen: Voor Sommelsdijk: Mvr. Kommers, Jac. Banestraat 6, Telef. 2110; of mevr. v. d. Doel, Dorpsweg 43, Telef. 2786. Voor Middelharnis: Mevr. Lodder, Voorstraat 6, Telef. 2661 of mevr. Moerland, Burg. Boumanpl. 13, Telef. 2565. Voor beroep bedankt. Ds. G. Zwerus te Norwich, Canada heeft voor het be roep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. SOMMELSDIJK Opening nieuw bedrijf Flakkee Za den N.V. De opening van het nieuwe bedrijf Flakkee Zaden N.V. zal a.s. za terdag 14 november plaats hebben. De symbolische opening wordt verricht door burgemeester P. W. Hordijk. Spoedeisende raadsvergadering. De gemeenteraad komt heden dinsdag avond in spoedeisende vergadering bij een ter afhandeling van één agendapunt n.l. toetreding tot de gemeenschappelij ke regeling Vleeskeuringsdienst Goeree Overflakkee. HERKINGEN Huwelijksbevestiging. Door C. M. Witvliet en D. de Geus is tegen 26 nov. a.s. kerkelijke bevestiging aangevraagd van hun huwelijk in de Ned. Herv. kerk. Haven. De vorige week zijn vanuit de haven verzonden 3 scheepsladingen suikerbieten voor Dinteloord, 1 voor Puttershoek en 1 schip met pootaard- appelen bestemd voor de export. Opbrengst collecte. De collecte voor de theologische school heeft in de Ger. Gemeente opgebracht 100, MELISSANT Damvereniging E.N.E.O. 52. Ie afd. J. Doorn—W. Visbeen 1—1; T. v. BrusselC. Visbeen 20; T. Keizer C. Heerschap 20; C. HeerschapA. v. d. Vliet 1—1; C. v. Waasbergen—C. Visbeen 0—2. 2e afd. A. NagtegaalG. v. d. Nieuwen- dijk 2—0; J. W. Grootenboer—Adr. Vis been 20; W. DoornheinC. Nagtegaal 0—2; C. v. Bruinisse—M. Visbeen 0—2. Junioren hebben maandag 2 november Simultaan gespeeld tegen C. v. Waas- bergen', welke zeer leuk waren. Gevonden voorwerpen. Een bril; een werkjas; een wit kinderschoentje; een kinderportemonnee; 2 muntbiljetten Kent U onze Zes verschillende opnamen. Com pleet in fraai mapje. ATELIER EN FOTOHANDEL SOMMELSDIJK van 2,50; 1 dolkmes. Inlichtingen bij de postcommandant der rijkspolitie. OUDE TONGE Opbrengst collecten. De gehouden collecten in de Ned. Herv. kerk alhier, ten bate van het N.B.G. heeft opge bracht de som van 111,29; en voor de Chr. School te Bergeijk heeft opge bracht de som van 189,70; en het bus je van de bandrecorder heeft opge bracht de som van 83,90. Vrouwenvereniging. De Vrouwen vereniging „Wees een Zegen" vergadert op woensdag 11 nov. a.s. des nam. 7.45 uur in het verenigingsgebouw aan de Kolfweg. Bijbelinleiding door mevr. D. Abresch-Breur, en vrije bijdrage door mevr. A. Kanters-v. d. Vliet. Haven. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken 7 schepen met suikerbieten met 1190 ton, bestemd voor de suikerfabriek Dinteloord; en 3 sche pen met Suikerbieten met 700 ton be stemd voor de suikerfabriek Putters- hoek. Beursberichten van vrydag j.l. Gerst 24-27; haver 23-25; erwten (schokkers) 35-42; erwten kl. groene 36-42; maan zaad 135-142; karweizaad 75-78; aardap pelen eigenh. 15-17 et per kg.; voer- aardappelen 5 et per kg.; uien 20 et. per kg; pickels 17 et per kg; drielingen 18 et. per kg.; grove 25 et per kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3