lieuwe Chr. Streekschool voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Sommelsdijk gereed KaVeèWeê Padvindersgroep Nieuwe Tonge ontving vlag en ioiem van genneenie Prachtschool voor de minst begaafde kinderen Midden standsbeu rs Nieuwe Tonge wordt woensdag geopend Auto sukkelde de kaai van Oude Tonge in victory! ffiVOO Mooie stands in „Ons Dorpshuis" jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID.HOLLAM)SE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ia* Plaatselijk Nieuws een lichte sigaar j voor'Ju iLct. LEVERTRAAN Ds. F. Mallan gaat naar Veenendaal ■jlf „Hoe was 't ie?" vroeg hopman Ariese. „Goed, prima, knalriepen de verkenners. Centrale TeUing Slidclelharms Dinsdag 10 november 1959 No. 2843 Het B.L.O.-onderwijs op ons eiland, dat van begin af aan zeer beholpen in Inood-inrichtingen onderwijs moest geven, ziet bij het gereedkomen van de Inieuwe Eleos-school aan de Prinsesselaan te Sommelsdijk, deze nood voor de [helft opgelost. In 1950 is men met ditbuitengewoon lager onderwijs begon- Inen voor kinderen die op de gewone lagere school moeilijk mee konden in leen gebouw aan de Voorstraat en later in de noodschool (bij dokter Wieringa) Ivan dit onderwijs was ds. H. Goedhart, de toenmalige Herv. predikant te Mid- helharnis de promoto'r, waarbij ook ten doel was gesteld een school voor imbe- Idelen te stichten, wat in 1954 kon worden verwezenlijkt. In het voormalige JHerv. oudeliedenhuis aan de O. I. Hoek te Sommelsdijk, werd met toestemming ivan de diaconie onderdak gevonden, waarin men vanaf die tijd tot heden I gehuisvest is geweest. Gelukkig voor deze kinderen die op anderen zover ten I achter komen, kon een nieuwe school worden gebouwd, die werkelijk aan lalle eisen voldoet en waarin het èn voor de kinderen èn voor het onderwijzend I personeel prettig werken zal zijn. Er is over de bouw van deze school eel te doen geweest, vooral omdat men de perikelen kwam door de beste- ingsbeperking. Het hoofd van beide iholen, de heer J. Groeneveld, die van !50 af dit onderwijs heeft geleid, had He lof voor de gemeentebesturen van [iddelharnis-Sommelsdijk en voor de echnische Dienst, dat de samenspre- ingen uiteindelijk toch tot deze mooie itkomst hadden geleid. Onder archi- ïtuur van de heer Stevens te Haar- (m is een school verrezen, die voor het bel van dit onderwijs werkelijk af is, school zoals er maar weinig in Ne- Pt Wand zijn. Voor dit onderwijs zijn ree grote lokalen van 70 vierk. meter jpervlakte, elk lokaal verdeeld in een en werkgedeelte met een funktio- afscheiding door een grote leermid- „(^■ïlenkast. Tussen de beide werklokalen lis een grote keuken, die door de kin- ieren kan worden gebruikt om huis- loudelijk werk te leren. Op het aanleren van huishoudelijk oor deze kinderen is de volle aandacht ericht; zo is de leraren-kamer com- leet ingericht als woonkamer (eigen- ik zit- slaapkamer) welke kamer door Ie kinderen bij toerbeurt moet worden thoongehouden, het bed (divan) op- Smaakt enz. De eetzaal is in de ruime die keurig is ingericht met stoelen tafels, waar de kinderen compleet stek tot hun beschikking hebben en Ddoende tafeldekken kunnen leren. Er »mt ook een orgel, zodat men daar on- ier begeleiding samen kan zingen. Voorts is er een pracht van een Jieelzaal (12 bij 9 m) met werktuigen oor gymnastiek-oefeningen. Er wordt «veel mogelijk rekening gehouden met ie gebreken van de kinderen. Liefde voor bloemen en dieren Binnen en buiten de lokalen zijn bloe- lenbakken, waarin liefde voor bloemen planten kan worden aangekweekt, een van de lokalen is een volière l3fBBngebracht, in de hal een aquarium let allerlei vissen en buiten op het be- kgelde plein een zeer grote volière voor bnaries e.a. vogels, o.m. ook kippen. te jongens en meisjes moeten leren leze dieren te verzorgen. Achter de 4ool wordt een grote tuin aangelegd oor het leren van tuinarbeid; boven- Sen is er een speelweide voor balspe- tti en in overleg met het bestuur van Ie betreffende vereniging, zal onder de ïhooluren ook gebruik kunnen wor- len gemaakt van de speejweide vlak ichter de school, die door een hek •anaf het plein bereikbaar zal wor- »Cti gemaakt. Telefoon en bandrecorder voor taalonderwijs. Iets nieuws bij dit onderwijs is, dat in ieder lokaal een telefoontoestel gt, waar de kinderen de meester of |te juffrouw kunnen opbellen dat ze b.v. m het tafeldekken of met het huis- pudelijk werk klaar zijn. Ze leren rdoor beter spreken en bovendien |*ordt het gesprek opgevangen door *n bandrecorder, die dan later in bij- 1% van de kinderen, nog eens wordt •fgedraaid om het verkeerde te corri- l*en. De bandrecorder kan tevens Nrden gebruikt voor passende muziek. keuB Wij merken hierbij op, dat deze te- Jbon-installatie. bandrecorder, orgel, etho^ld, buiten de subsidie valt en uit eigen Jiddelen moest worden gekocht. Er is f 1 inzamelingsaktie op touw gezet 'i ons blad ook door Schrammetje •ït een tamelijk bedrag heeft opgele- l'td, maar er is toch altijd nog wel poo,voor tekort. Wie doet er jiog h duit in 't zakje voor deze kinderen? Mooie apparatuur Het onderwijs aan deze 33 kinderen die de nieuwe school zullen bevolken, is van geheel andere aard, dan het ge wone onderwijs. Met allerlei hulpmid delen moeten hun de eenvoudigste din gen worden bijgebracht. Het handwerk voor de jongens en meisjes neemt een voorname plaats '■n, waarvoor een zeer mooie apparatuur aanwezig is. Zo za gen wij apparaten voor het maken van borstels, bezems, vegers en zwabbers; timmergereedschap, weefgetouwen voor de meisjes voor smyrnawerk, een Knit- tax-breimachine, een trap- en hand- naaimachine en dergelijke dingen meer. Begrijpelijk is daar veel ruimte voor nodig, waaraan de nieuwe werklokalen dan ook voldoen. Het is er heerlijk licht in en het ge hele gebouw is centraal verwarmd. De w.c.'s zijn alle voorzien van een wasge legenheid met geyser en er is ook een complete douche-cel. Begrijpelijk kost dit onderwijs meer dan het gewone lager onderwijs; het bedrag per leerling bedraagt momenteel 80,per leerling. Er is echter aan gevraagd om dit-te verhogen tot 100, per leerling, wat o.i. gezien het beno digd leermateriaal wel nodig is. Het onderwijs wordt gegeven door mej. S. van Waardhuizen en sinds 1 nov. j.l. door dhr. Joh. Bil (in de vaka- ture van mej. T. Boscha, die naar Vreeswijk vertrokken is. Het is voor het hoofd dhr. Groeneveld een grote vol doening dat deze school gereed is en voor het personeel zal het een dagelijk se vreugde zijn om in deze praktisch ingerichte school les te geven. Maandag j.l. zijn de kinderen voor het eerst in de school ontvangen en fees telijk onthaald. De eigenlijke opening zal binnenkort plaats hebben, we ko men er dan nog eens op te rug. De bouwers De architect van deze school is (zoals reeds genoemd) de heer Stevens van Haarlem; hoofdaannemers J. Mossel man te Nieuwe Tonge en v. d. Welle te Den Bommel. Schilderwerk dhr. Bakker, Den Bom mel, sanitair en loodgieter fa. de Jong te Middelharnis; fa. Kieviet (v. h. de Mooy) aanleg verwarming; stoffering fa. Kruider en vloerbedekking fa. Wijn- hoff Kroos. De verlichting e.a. elek- triciteitswerk werd geleverd door A. Th. H. Schipper te Niewtre Tonge. Het gebouw en de gehele inrichting heeft plm. f 225.000,— gekost. Zondagavond tegen elf uur bevond zich op de Kaai te Oude Tonge een viertal jongelui met een auto, een Opel- Caravan. De wagen stond blijkbaar dicht nabij de waterkant, want op ge geven moment sukkelde het voertuig van de wal af en de Kaai in, die vol water stond. De bestuurder, C. C. uit Middelhar nis, en de andere inzittenden verdwe nen met de wagen geheel onder water, maar zij hebben het grote geluk gehad van zich snel te kunnen bevrijden, de auto te verlaten en ongedeerd de wal te bereiken, uiteraard met de bekende schrik en het bij zo'n tewaterlating be horende natte pak. De auto is gistermorgen in de vroegte op het droge gehaald met behulp van een kraanwagen van de heer Pulleman. MELISSANT Kerkdienst. Heden (dinsdagavond) 7 uur hoopt voor de Geref. Gem. (Beatrix- laan) voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. Wijziging bushaltes. Daar de werk zaamheden aan de Julianaweg gereed gekomen zijn, zijn de bushaltes aan de Julianaweg en aan de Nieuweweg t.o. het postkantoor, weer in gebruik ge nomen. De voorlopige halte bij het oude tramstation is hiermede weer verval len. Sch-adepqst. De heer M. Goedege- buur kwam maandagmorgen tot de on aangename ontdekking, dat zijn var ken dood in het hok lag, wat voor hem een grote schadepost betekent. HEBKINGEN Aanrijding met bromfietsen. Drie jongens van Herkingen kwamen zater dagavond per bromfiets terug uit Mid delharnis. Op het fietspad onder Dirks land zat iemand zijn bromfiets te repa reren, waar de jongens in de duisternis boven op reden. Een van de jongens werd aan zijn knie gewond, die zich on der doktersbehandeling moest stellen. De bromfietsen werden beschadigd. Extra collecte. A.s. zondag zal er in de Herv. Kerk een extra collecte wor den gehouden voor de Inwendige Zen ding. STELLENDAM Woonhuis gekocht. Het woonhuis van de heer P. Jansen, hetwelk toebe hoorde aan de Herv. Diakonie is aan gekocht door de heer A. de E. uit G. voor rekening van A. van Heest alhier voor 5520.—. Vaartuig gekocht. Door de Visser H. Brinkman Pz. is een ijzeren motorbot ter 76 pk aangekocht van de heer C. van Noord van Ouddorp. Ongeluk. Onze dorpsgenoot P. Struijk had zaterdagavond het ongeluk met zijn bromfiets op een groepje mensen in te rijden in de Korteweg, waardoor dhr. J. V. Soest Gz. werd verwond, ook de bromfietsberijder kwam er met enkele kneuzingen nog behoorlijk goed af. Dr. Kreling verleende de eerste hulp. GOEDEREEDE Krachtige motor in vissersvaartuig. In het stalen motorschip Goeree 11 van schipper K. Tanis werd door de firma P. Maaskant en Zonen een nieuwe 220 pk Industrie Diesel motor gebouwd. Door deze zware motor is de Goeree 11 thans de krachtigste in motorvermo gen van de gehele vissersvloot te Goe- dereede. Maar dit is niet de enige motor die aan boord is, want men beschikt nog over een 15 pk hulpmotor (eveneens ge plaatst) voor winchlenspomp, winch, enz De fundatie voor de motor werd in gebouwd op de scheepswerf D. van Dui- vendijk en Zonen te Bruinisse en door de samenwerking tussen beide firma's werd de vloot van Goedereede een schip rijker voor zijn taak berekend dan voorheen. Het schip is uitgevaren voor de ha ringvangst nadat de proefvaart tot vol le tevredenheid had plaats gehad. Zuiver van smaak en rijk aan vitamine is de uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ OUDDORP Grote biet. Bij de landbouwer Joh. Hameeteman werd een voederbiet ge dolven van 8^/4 kilo. Kerkdienst. Woensdagavond 7 uur hoopt in de Herv. Kerk op verzoek van het bestuur van de Chr. School voor te gaan dhr. Kruithof. (Collecte Christe lijke School). OUDE TONGE CoUecte. Deze week zal er in de ge meente alhier een huis aan huis-collec- te gehouden worden ten bate van de actie voor het Wereldvluchtelingenjaar. Kerknieuws. A.s. zaterdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan student Huisman van Zwijndrecht. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bezoek. Heden dinsdagavond zal de beroep.en kand. v. d. Bom een bezoek brengen aan de gemeente van de Geref. Kerk. Plaats van ontmoeting in 't Anker om 7.30 uur. OOLTGENSPLAAT Brandweer gealarmeerd voor bran dende tractor Zaterdagmiddag even half drie werd de brandweer opgeroepen door de land bouwer T. Pipping aan de Oudelandse- dijk. In zijn schuur was bij het starten een tractor (merk Ferguson) in brand geraakt. De heer Pipping met zijn echt genote slaagden er evenwel in de in vlammen staande tractor naar buiten Nieuwe Tonge opent woensdag a.s. zijn derde Middenstandsbeurs. Aange moedigd' door het succes van vorige jaren hebben de middenstandszaken in „Ons Dorpshuis" zowel boven als beneden keurige stands ingericht met veel variatie, in de artikelen, zodat het weer een lust zal zijn deze beurs te bezoeken. De Nieuwe Tongse middenstand legt een grote saomhorigheid aan de dag en is ook zeer aktief en we staan er altijd weer verbaasd over, hoe men er met zijn tijd mee gaat. De winkels te Nieuwe Tonge zijn zeer modem ingericht en vele doen voor grote stadszaken niet onder. We laten hieronder van iedere stand een korte beschrijving volgen. De schoenhandel „De Uitkomst" van de heer H. Peter is er met een heel mooie stand met exclusieve modellen dames-, heren-, jongens- en meisjes schoenen voor najaar en winter. Het modernste schoeisel wordt hier ge bracht, men kan er te kust en te keur. De heer J. Goemaat heeft een grote stand met de nieuwste bromfietsen in moderne uitvoering, zoals Typhoon, Futura, Tourist, Junior e.a. merken. Er te rijden en het vuur met zakken etc. te doven. Toen de brandweer, (die binnen enke le minuten ter plaatse was) arriveerde, was de brand reeds geblust. Men be hoefde geen dienst meer te doen; het was alleen voor de brandweermannen weer een pracht oefening om in een recordtijd uit te rukken. Naar wij vernemen, heeft de tractor behoorlijke schade opgelopen. Jaarvergadering kolenbond. Heden dinsdagavond om 7 uur zal in Hotel Hobbel de jaarvergadering worden ge houden van de Kolenbond „Algemeen Belang." Dankdag Geref. Gemeente. A.s. don derdag zal in de Ger. Gemeente dank dag voor het gewas worden gehouden, des nam. 2.30 uur en 's avonds 7 uur. Voorganger ds. P. Blok te Dirksland. BRUINISSE Ds. F. Mallan heeft het beroep naar de Ger. Gemeente in Nederland te Vee nendaal aangenomen. Bruinisse was zijn eerste gemeente; op 3 okt. 1948 werd hij tot zijn dienstwerk ingeleid door ds. J. Fraanje van Barneveld. Hij heeft er dus 11 jaar gestaan. Zijn intreepredikatie was uit Jes. 35 1 en 2. Het thema was: „Het wonderwerk Gods verheerlijkt." De punten waarbij hij toen stilstond wa ren: 1. herleving in de woestijn; 2. was dom in de woestijn en 3. sieraad gegeven aan de woestijn. In 1953 is ds. Mallan uit het verband der Geref. Gemeenten getreden. In de raadsvergadering van 17 juli j.l. te Nieuwe Tonge werd een subsidie beschikbaar gesteld voor aankoop van een padvindersvlag en een welpen- totem voor de groep die de mooie naam „Gideon Scheepers" draagt naar een verkenner onder Christiaan de Wet uit de Boerenoorlog. Deze attri buten zijn inmiddels aangeschaft 'en in gebruik gegeven maar de leiding van de welpen en de padvinders stel den prijs op een officiële overdracht in de raadszaal. Deze overdracht heeft vrijdagavond plaats gevonden in te genwoordigheid van de raadsleden, vóór de begrotingsbehandeling begon. Daartoe was de hopman H. C. R. Ariese met zijn verkenners aanwezig met vaandrig Brooshoofd en de ake- la mevr. G. Breur-Kamerling met de groep welpen. Burgemeester Chr. van Hofwegen hield vooraf een toespraak en herinner de aan het genomen raadsbesluit om voor de vlag en totem een bedrag uit te trekken, wat inmiddels door Ged. Staten is goedgekeurd. Met het be schikbaarstellen van deze attributen toont het gemeentebestuur dat prijs wordt gesteld in het bezighouden van de jeugd, waartoe enige dames en he ren zich belangeloos beschikbaar stel len. Er wordt aldus spreker veel over de jeugd geschreven en over het alge meen komen ze er niet goed af. Te Nieuwe Tonge wordt er echter veel werk van gemaakt om de jeugd een nut tige bezigheid en opleiding te geven; niet alleen in de padvinderij maar ook in de jeugdbrandweer, de jeugd E.H.B. O. en het jeugdwerk van de Herv. kerk. Het gemeentebestuur stelt daar hoge prijs op en wil daarom deze aktiviteiten waarbij de jeugd wordt voorbereid op de taak die haar wacht, gaarne steunen. De burgemeester overhandigde daarna de vlag aan een van de verkenners met de wens dat de groep zal tonen deze waardig te zijn. De angstaanjagende totem, die ech ter zo'n belangrijke rol speelt in het werk van de welpen, werd daarna over handigd aan de akela, mevr. Breur- De akela mevr. Breur-Kamerling neemt de welpentotem van de bur gemeester in ontvangst. Kamerling, voor wie spreker zijn waar dering uitsprak dat zij als gehuwde vrouw aan deze groep leiding wilde ge ven. Z'owel akela Breur als hopman Ariese spraken hun dank uit voor de geste van het gemeentebestuur en hoopten het in hun gestelde vertrouwen waardig te maken. Hopman Ariese richtte zich tot de in het gelid staande welpen en vroeg: „Hoe is 't ie", waarop het in koor klonk: „Goed, prima, knal!!" Daarmee was de plechtigheid beëindigd. De verkenners werden getracteerd en woonden verder de raadszitting bij. Burgemeester Chr. van Hofwegen overhandigd de Padvindersvlag aan een van de verkenners. Op deze vlag komt de naam van de groep „Gideon Scheepers" voor, het wapen van de gemeente Nieuwe Tonge en het Padvindersembleem,. De raadsleden kijken belangstellend toe. Veiling van dinsdag 10 nov-. 1959. Grove 26,12; Middel 21,38; Drielingen 20,80; Picklers 22,22 (maat 25/35) en 20/25 19,—; Stek 5,11. Aanvoer 4700 kg. Voeraardappelen 6.70. Aanvoer 3V2 ton. OOLTGENSPLAAT Gouden huwelijksfeest. Vrijdag j.l. herdacht het echtpaar J. van Nieuwaal- V. d Welle, wonende Boomgaardpad 23, zijn 50-jarige echtvereniging. zijn forse modellen bij, die op het eer ste gezicht veel van een zware motor- fiet weg hebben. Een attractie is hier wel, die grote beer op een brommer! Behalve bromfietsen voert de heer Goemaat tal van andere artikelen, zoals wasmachines, kachels, kinderwagens, elektrische apparaten en huishoudelijke artikelen. Kapper J. van Putten heeft een show met een serie toilet- en scheer-artike- len en toont een grote sortering scheer- apparaten zoals Philshave, Remington, Gilette enz. Ook voor haar- en huid verzorging de nodige preparaten. Een interessante stand. De dames kunnen er inlichtingen krijgen over een gratis^ make up behandeling door een schoon-' heidsspecialiste. Horlogerie Jan Huysen (in de bene denzaal) brengt in zijn branche weer het allernieuwste op het gebied van auto matische en datumhorloges in merken met een wereldnaam als Pontiac, Sto- wa, Junghans etc. Maar ook klokken en wekkers in moderne stijl. Goud en zilver niet te vergeten; de nieuwste mo dellen gouden ringen met mooie stenen en pracht van St. Nicolaas-cadeaus in Gero tafelbestek enz. Een fijne stand, met mooie sieraden. De manufacturer C. Melissant heeft deze keer een stand met uitsluitend de kens. Maar dat is de moeite waard om te gaan zien! Hij heeft een voorraad dekens wel voor het gehele eiland en tegen prijzen dat ieder die de beurs be zoekt er een of meer zal meenemen! De heer J. S. van Oorschot heeft een stand ingericht op gebied van verzeke ringen als vertegenwoordiger van de Assurantie Mij. Nieuw Rotterdam N.V. en de Nationale Levensverzekerings- bank. Verder handelt hij in draineer- buizen, turfstrooisel, rondhout en fou- rage-artikelen. Café-Slijterij Osseweijer (de heer A. van der Sluys) heeft er de consumptie stand, waar men allerlei dranken kan consumeren en ook heerlijke erwten soep kan nuttigen. Café Osseweijer heeft ook een prima slijterij, wat in deze stand wel tot uiting komt. Tijdens de beursweek heeft men een speciale reclame-aanbieding in wijnen, zodat men hier voor de a.s. feestdagen zeer goedkoop kan inslaan. „Gebar", die duizend en een artike len voert, komt op deze beurs alleen met wasmachines, centrifuges enz. Maar dat is dan ook de moeite waard om te gaan zien! Woninginrichting Pijl (de heer Ka- rels) ontbreekt er ook weer niet met een keurcollectie meubelen, eetkamers, bankstellen, bedden enz. Alles even modern en tegen prijzen, die iedere concurrentie kunnen weerstaan. De heer A. Th. H. Schipper heeft weer een grote stand, niet alleen in radio en televisie, maar demonstreert ook met de nieuwste bandrecorders en toont verder scheerapparaten, wasma chines, centrifuges, strijkijzers, stofzui gers en tal van andere elektrische ap paraten op huishoudelijk gebied. De heer Jan Kievit, de zuivelspecia- list heeft in de bovenzaal een grote stand niet alleen met alle soorten kaas, maar ook met de bekende HoUandia produkten, onze lezers wel bekend uit de wekelijkse advertenties. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op consumptiemelk, dagelijks vers en van hoogfijne kwaliteit. Ook yoghurt en verschillende papsoorten (gort, bloem, havermout, rijst); vla's in vanille chocola enz. Wat de vitamine- melk betreft refereren we hier aan de advertenties die kortgeleden over dit HoUandia-produkt geplaatst zijn. De Gebrs. de Jong zijn er ook weer als vertegenwoordigers van Gebrs. de Jongh te Goes. Zoals bekend handelen zij in tuin- en landbouwzaden en in hun stand zijn tal van land- en tuinbouw- gereedschappen aanwezig. Voor allerlei soorten bloembollen is het nu de tijd, die men hier kan inslaan. Voorts een grote collectie landbouw-regenkleding, bestrijdingsmiddelen en niet te verge ten de ASI-rugvernevelaars. De heer Jac. Auperlé uit Oude Tonge fleurt de bovenzaal op met een pracht van een bloemenstand. Er is een keur collectie kamerplanten in veile soorten bijeengebracht, mooie bloemstukken, sierpotten en cactusschalen, boomschors met hertshoorn, varens, kortom een stand om van te watertanden. Jeugdprogramma Vermelden we nog dat op de beurs bonnen worden uitgegeven, waarvan er 20 recht geven op een toegangsbewijs voor een jeugdvoorstelling „Rommel- potterij", waarin de Klema's optreden. Opening. De beurs wordt woensdag 11 november te 3 uur geopend door burgemeester Chr. van Hofwegen. De openstellingsuren zijn als volgt: don derdag 12 nov. open om 18.30 uur; vrij dag 13 november eveneens om 18.30 uur en zaterdag daaropvolgend van 2 uur nam. tot 's avonds 11 uur. Toegangs bewijzen 25 cent, alleen zaterdag 50 cent. We wensen het comité met deze der de Middenstandsbeurs veel succes.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1