DUJARDIN EL-MIOR 39." ,,Mens, durf ie irekken!" MIST Gemeenteraad Ouddorp Weinig pootgoed door virus en droogte Bi DEM( met dies Plaatsl Werving personeel Rotterdamsche Droogdok Mij. SAVAL Brandblusapparaten DE VOOGD'S Assurantiekantoor Telef. 2449 Middelharnis TOPLIN OVERHEMDEN TH. CROON Voor het komend seizoen de leus voor aardappelselecteurs onder Cent Mi Bladz. 2 „BIIiANDSN-NIBUWS" Vrijdag 6 november 1959 rijdag 6 nol (Vervolg van voorpagina) Dhr. Komtebedde vond het beter dat de tegenstanders er heen gingen. De voorz. meende dat één raadslid voldoende was. Het was zelfs niet ver plicht, dat er een vertegenwoordiger uit de raad bij was. „Dit redden we toch niet" dacht dhr. C. V. d. Bolï. Weth. Voogd wilde er twee leden heensturen. Als de een struilcelt, kan de ander hem oprichten zei spreker. Er werd over gestemd, waarbij de heer G. Tanis uit de bus kwam met 3 stemmen; M. Aleman met 2 en C. v. d. Bok met 6 stemmen, die de benoe ming aannam. Voor de tweede afge vaardigde kreeg de heer G. Tanis 8 stemmen en 3 stemmen op M. Aleman. Ook de heer G. Tanis nam het aan. Verzoekschrift van J. Grinwis, Prov. weg 10 en 5 andere bewoners van die weg dd. 16 sept. 1959 om daaraan enke le straatlantaarns te doen plaatsen. Dhr. Koek vond het er zeer donker en achtte er wel enige lantaarns nodig. Dhr. G. Tanis zei dat het de 3e keer was dat het aangevraagd is. Hij was er niet voor. Dhr. M. Aleman vond dat er op ande re plaatsen veel donkerder was en kon er ook niet mee instemmen. De voorz. antwoordde dat de Provin cie slechts dan medewerking verleend, als het hoog nodig is. De kosten zijn hoog, het zal tussen de 10 en 20.000, bedragen. Dhr. Koek schrok van dit bedrag. Hij trok zijn woorden terug. Het werd af gewezen. Beroepschrift van E. Klepper, Burg. Hermansweg no. 20 alhier dd, 24 sept. 1959 tegen het besluit van b en w van 26 aug. 1959 no. 1656, waarbij hem op grond van de bouwverordening en de bebouwingsvoorschriften, behorende bij het partieel uitbreidingsplan Horrels- hoogten, een bouwvergunning werd ge weigerd tot het oprichten van een hou ten bergplaats groot 40 vierk. meter. De heer de Jong wilde het verdagen naar de volgende vergadering. De voorz. stelde of deze man buiten zijn boekje was gegaan of niet. Het gaat nu over het bezwaarschrift aan de raad en spr. wilde dit niet ontvankelijk ver klaren. De raad wees het eenparig af. Verzoekschriften van J. Dorsman Weststraat 17 alhier en A. Spuijbroek Stationsweg 25 alhier dd. 27 mei 1959 en 26 september 1959 om aankoop van respectievelijk de bouwterreinen gele gen ten noorden en westen van het per ceel Oosterweg 15. De voorz. vroeg een principiële uit spraak, omdat de juiste prijs van de grond niet bekend is. Hij wilde het zo stellen, dat al de kosten van bouwrijp maken er in verrekend werden. Dhr. de Jong meende dat er een blok je van twee gepland kon worden. Dhr. Komtebedde wilde particulieren wel zoveel mogelijk bevorderen, als al les in de grondprijs verrekend wordt. Dhr. G. Tanis stelde voor, niet te veel grond aan één man verkopen. Het gaat er om, dat de woningen er op kunnen. Daarmee was weth. Grinwis het eens. „De afstanden staan in de bouwver- oidening" zei de voorz., waaraan we ons hebben te houden. Dhr. G. Tanis vroeg nog hoe het stond met de baatbelasting, waarop de voorz. zei dat het thans niet aan de or de was zich daarin te verdiepen. Dhr. C. v. d. Bok wist wat van de moeilijkheden van particulieren om bouwgrond te kopen. Hij wilde zijn me dewerking geven, ook al was nu de prijs niet te bepalen, omdat er reke ning moet gehouden worden met riole ring etc. Het voorstel werd aangenomen. Nieuw postkantoor Adres van de heer K. Tanis, kantoor houder der P.T.T. Weststraat 25 alhier dd. 3 aug. 1959 houdende het verzoek hem een nieuwe woning te verhuren die tevens geschikt is voor een kantoor der posterijen, of voor hem een nieuwe wo ning met kantoor te bouwen (in de ver gadering van 13 aug. 1959 in handen gesteld van b en w voor onderzoek). Bezwaarschriften van het bestuur der vereniging voor Vreemdelingen Ver keer en de secretarie van de Midden standsvereniging alhier resp. 23 okt. 1959 en ongedateerd tegen een even tuele overbrenging van het postkan toor naar de Margrietweg. De voorz. deelde mede, dat de raad ia .-.principe zich bereid liad verklaard Voor dé' bouw; ,het is op veler verzoek dat het nieuwe karttoor jn de kom der gemeente komt. Alleen weth. Grinwis en de Jong waren er voor dat het kan toor meer in de nieuwe wijlt wordt ge bouwd. Met de' P!Ï.T. zal een verant- wydi-ddé plaats worden gezocht, waar toe b en w werden gemachtigd. Nieuw verenigingsgebouw Verzoek van het bestuur van de Stichting Verenigingsgebouw alhier dd. 28 okt. 1959 om aan die Stichting een vaste 30-jarige geldlening te verstrek ken, groot 100.000,zulks voor de financiering van het te stichten ver enigingsgebouw aan de Stationsweg. De heer Koek was van de noodzake lijkheid overtuigd, omdat er veel ver enigingen in de gemeente waren, die onderdak behoefden, al vond hij het 'benodigde kapitaal hoog. Dhr. G. Tanis was verheugd dat er voor de jeugd iets gedaan kon worden door dit gebouw. Als we het nu niet doen, komt het er nooit meer, was spr. mening. Wetli. Grinwis wees er op, dat er jaarlijks een groot tekort zou zijn. Dhr. Komtebedde kon er zich wel achter stellen als er maar voldoende garantie van de gemeente was. Hij zag het zwaar in wat de jaarlijkse tekorten betrof. De voorz. antwoordde dat de raad zich bewust moest zijn, dat rente en aflossing van het kapitaal van f 100.000 moeten betaald. Zijn er inkomsten, dan valt het mee. Dhr. Komtebedde (V.V.D.) stond op het standpunt, dat het minder had ge- kund. Hij zei als voorz. van de com- missie dat de raad destijds een rad voor i Alleenverkoop WENNEKER Schiedam ■■■■^H^BIHHBBiHHHBB de ogen was gedraaid. Hij wilde er voor passen dat ieder jaar circa 8000 moet worden bijgedragen. Dhr. G. Tanis merkte op dat het al len was tegengevallen. 'We hadden het misschien kleiner kunnen doen, maar 300 man in de grote zaal is wel nodig voor een gemeente als Ouddorp. De heer Santifort vond het een ge weldig hoog bedrag. Als er niets anders in mag dan zangkoren e.d. waar dient dan zo'n gebouw voor? Er mag niet eens televisie in! Bovendien achtte hij de plaats niet geschikt, want er is niet voldoende ruimte om auto's te parke ren. De heer Koek antwoordde op het ge zegde van de heer Komtebedde, dat er wel een filmpje in mocht gedraaid, als er maar geen dwaze dingen gebeuren. ,Kan het stichtingsbestuur onbeperkt zijn gang gaan?' vroeg dhr. Komtebed de. ,Als ze zich maar aan de spelregels ho'aden', antwoordde de voorzitter. Er zitten 4 raadsleden in. 'Wat het kapitaal betreft wordt 50.000,als bijdrage beschikbaar gesteld en 100.000,ge leend v/aar nu de raad fiat aan moet geven. Spr. zei dat de raad in al z'n schakeringen er in vertegenwoordigd was. Hier wordt de helpende hand ge boden aan de jonge mensen om hen een geschikt gebouw te geven waar hij bui tengewoon danicbaar voor was. Dhr. Komtebedde wilde toch wel een exploitatie-rekening, om te weten wat de consequenties zijn. De raad weet dat rente en aflossing zal moeten worden betaald, aldus de voorz. Als wij het geld lenen drukt de volle verantwoording op de raad, maar daarmee heeft de raad ook alles in z'n hand. De heer Koek vond dat men niet in de toekomst l<on kijken. 'We weten niet Of er wel 8000.per jaar tekort zal zijn, het Itan ook meevallen. De heer Komtebedde meende dat het eenvoudiger had moeten worden, met mogelijkheid tot uitbreiding. Bij stemming waren tegen de heren T. Grinwis (S.G.P.), Komtebedde (V.V. D.), Santifort (P.v.d.A.) en weth. Grin wis S.G.P.). Aldus met 74 stemmen aangenomen. Woonruimte-commissie. De woon ruimte-commissie moet opnieuw worden herbenoemd. De heer G. Tanis vroeg of het nog van belang was, dat de woningcommis sie bleef bestaan. De heer C. v. d. Bok bepleitte van wel. Weth. Grinwis deed de ondeugende opmerking, dat hij als wethouder veel mensen bij zich kreeg, die beter naar de woningcommissie konden gaan. „Dat komt omdat U zo week van hart bent" zei de heer v. d. Bok. U durft de mensen niet weg te sturen! Herkozen werden de heren C. v. d. Bok, D. de Koning, T. van Dam Johsz., A. de Jong en Joh. Koek Wzn. Besloten werd voor het jaar 1960, ter voorziening in de behoefte aan vlotten de middelen; kaggeldleningen aan te gaan in rekening-courant op tè'nènifin tot ten hoogste een bedrag van 500.000 Verhuur ivoningen Opnieuw werden verhuurd de wonin gen Oosterweg 93 t.m. 115 (oneven, com plex IV) voor het tijdvak van 1 januari 1960 t.m. 31 december 1964 tegen de thans geldende huurprijs van 10.15 per woning per week. Eveneens de ach ter de woningen Oosterweg 93, 95, 109, 111, EEr en 115 gelegen tuintjes aan de bewoners dier woningen voor het tijd vak 1 januari 1960 t.m. 31 december 1964 a 1.30 per are per jaar. Structuurplan Ook hier kwam het voorstel tot het verlenen van een krediet ad 30 et per inwoner (voor 2 jaar) als deel in het ontwerp van een structuurplan voor het eiland Goeree Overflakkee. De heer Koek informeerde wat het inhield. De voorz. antwoordde dat men van diverse instanties en bedrijven om de tafel zal gaan zitten en het hele stra mien voor het eiland bezien voor wat betreft agrarische deel, tuinbouw, in dustrie visserij enz. Wat het laatste be treft wees spr. op de moeilijke door vaart van de vissers door de bailey brug. Ooit het onderwijs gaat meespe len, men kan in alles meepraten. Naar de stem van Ouddorp zal ook worden geluisterd aldus de voorzitter. ,,Zou het Rijk gehoor geven aan der gelijke plannen?" vroeg de heer Santi fort. De voorz. antwoordde dat het grote Om uw eigendommen tegen brand te beveiligen gebruikt IJ alleen vertegenwoordiging: zeggingskracht had als men gezamenlijk optrok. Er moet naar een oplossing ge zocht ook b.v. voor de pendelarbeiders. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. In de commissie voor het Bouw- en Woningtoezicht en de gemeentewerken in de gemeente Goedereede, Ouddorp en Stellendam, werden benoemd de he ren J. Voogd Czn., G. Tanis en J. San tifort. Volgde een voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling betreffende de keuringsdienst voor slachtdieren en vlees in de kring Goe ree Overflakkee. De heer de Jong informeerde of de financiering per inwoner was geregeld wat bevestigend werd beantwoord. De heer Komtebedde vond het een zeer geschikte regeling. De raad nam het z.h.s. aan. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde dhr. de Jong of het laatste huizencomplex VI al was opgeleverd. De voorz. begreep dat deze vraag werd gesteld naar aanleiding van klach ten en deelde mee dat b. en w. er was wezen kijken. Klachten over gebreken had toen niemand; spr. vond het een taktiek die hij niet bewonderen kon. Later kwam men wel met klachten over een raam dat niet vast zat, één te gel verzakt en één dakpan van een schuurtje! De heer G. Tanis vond dat men niet met klachten bij de raadsleden moet ko men. De techn. dienst moet dit opknap pen. De heer de Jong merkte op, om niet te betalen, voor alle klachten zijn afge handeld en alles in orde is. Voorts wist hij dat het weer een grote herrie ge weest was in 't dorp, waar toch een eind aan diende te komen. „Er worden maatregelen getroffen" antwoordde de voorzitter. De heer C. v. d. Bok wilde dit in de volgende vergadering wel eens uitpra ten. Hij was het zat. Er werden nog enkele zaken naar vo ren gebraclit, o.m. bracht de heer T. Koek naar voren om in gemeentelijke en kerkelijke samenwerking te komen tot gezinsverzorging. De voorz. zegde toe dit alvast in studie te zullen ne men en sloot daarna de vergadering met dankgebed. Nu weer deze echf charmante japon in "Terlenka de Luxe". Na tuurlijk weet U het: blijvende plissé, makkelijk wasbaar en snel- drogend. Een prachtige, sterke en altijd vormhoudende japonstof. Maximum aan comfort voor de mo derne, verzorgd geklede vrouw. VAN ONZE ADVERTEERDERS De Rotterdamse Droogdok Mij heeft op ons eiland weer een aktie ingezet tot werving van personeel. Er worden voor dat doel speciale voorlichtings avonden belegd te Sommelsdijk, Dirks- land, Melissant en Stellendam en de week daarop in andere plaatsen. Van het bedrijf wordt een fraaie film vertoond, o.m. van de bouw van de „Rotterdammer,,' zodat het voor jonge lui die een geschikte werkkring zoeken wel de moeite waard is er een kijkje te gaan nemen. Men zie verder de ad vertentie elders in dit blad. Van zaterdag 7 november v.m. 12 uur t.m. maandag 9 november v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen v. d. Peppel, arts. Prins Bernhardlaan 37, Telef. 2117, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Huisman en Elvé. Voor spoedgevallen Boot, arts, telefoon 01877-227, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, de Man en Bouman. Voor spoedgevallen Buth, arts, tel. 01871-306, Den Bommel en Voogd, arts tel. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 8 nov. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. A. Kugel, tel. 10, Poortvliet en dr. J. Ver met, tel. 10, Nieuw Vossemeer. Het beste SHIRT in de beste zaak Alleenverkoop v/h fa. B. Rood Zandpad 58 Telef. 2081 iWiddelharnis Vindt U dit model niet heel erg leuk? De elegante, wijde rok, die door het modieuze plissé toch slank afkleedt. Zeer geschikt, ook voor de iets grotere maten. In lila, olijf, paars en andere nieuwe najaars- kleuren. Als speciale "Wassen"-attractie: ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, tel.139376 - Dotpsweg hli. Katendrechtse Lagedijk, tel. 74 25 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148. MIDDELHARNIS DIEKHUUSNIEUWS Club dhr. Stok. In verband met de herfstvakantie kan de heer Stolï ko mende dinsdag geen club houden, dins dag 10 november gaat de club weer verder. A.O.-reeks. Het Diekhuus is in het bezit van een abonnement op de A.O.- reeks. Wekelijks geven deze brochures U een wat beter inzicht in één van de vele onderwerpen die U de week door in de krant bent tegengekomen. Boven dien wordt er in nog verwezen naar meer uitgebreide geschriften over dit onderwerp. De afgelopen weken ont vingen wij zo nummers over: Lucht- recht en Ruiijitereclit, Laos, A. Roland Holst, Rassen en Bloedgroepgeografie, een methode waarbij men de verwant schap tussen volgen aantoont door het vaststellen van de verschillende bloed groepen (o.a. gebruikt bij de N. Guinea expeditie. Deze en andere A.O.'s kunt U bij ons komen lenen. "SOMMELSDIJK Damnieuws „Denk en Zet". Afd. 1. Groenendijk kon het tegen Zoon niet verdere brengen als remise. Een goede prestatie van Zoon. VisKrijgs man en A. V. d. Sluijs—Verolme ein digden in remise. Goed werk van Krijgsman en Verolme. Van der Welle liet zich ook door Buijs niet van de top verdrijven en won met glans. Afd. II. Van Gulik speelde zwak in zijn eindspel en stelde G. v. d. Sluijs in staat om remise te maken. Verbiest won van H. Schellevis; Koe- se won van L. Schellevis die met v. Lente aan de top gaat. Van Lente won van Verhoeckx. H. NoordijkC. Polder 0—2; Polder blijft de top goed volgen. Jeugdafdeling. Weer melden zich twee nieuwe leden, n.l. Leen van Slie- dregt en Frits Kleingeld. Hartelijk wel kom. L. v. SliedregtW. van Dongen O2; eerste winst voor Wim; F. Kleingeld H. V. Es 20; Frits won dus reeds zijn eerste partij; L. KasteleijnL. v. d. Veer 11; Dit werd de eerste remise partij; L. MosselmanP. Noordijk O2; L. v. d. Veen—P. Zoon 0—2; H. v. Es—L. v. Sliedregt 20; In deze partij gebeurde er iets wat wij nog nooit hebben ge zien n.l. Hannie haalde dam en had zelf nog 20 stukken, zodat er een stuk bij moest komen om de dam te kro nen. L. KasteleijnW. van Dongen 20; L. MosselmanL. v. Sliedregt 20; F. Kleingeld bezorgde P. Noordijk zijn I De virus heeft in 1959 enorme schade aan pootaardappelen teweeg gebracht en het ziet er voor het jaar 1960 evenmin rooskleurig uit. Bij zwermen tege lijk hebben de perzikluizen, en ook wel andere luizen, de virus overgebractit de plant ten gronde gericht en bij het selecteren is veelal gebleken dat er geen selecteren meer mogelijk was, omdat de meeste stukken land volkomen besmet waren. Het gevolg is hiervan niet alleen dat de handelaren- en telers van pootgoed een slechte winst gemaakt hebben, maar dat er tevens weinig goed pootgoed overgebleven is. De droogte heeft er wellicht geen goed aan ge daan maar met zekerheid is dit niet te zeggen. In ieder geval weet men wel dat de virus afkomstig is uit Duitsland, waar men er al enige jaren mee te kampen heeft. Het is een strop geworden voor de boeren vooral omdat de plant die aan virus lijdt moeilijk te onderscheiden is van de gezonde. De Keuringsdienst Zuid Holland van de N.A.K. te Barendrecht heeft gemeend op een bijeenkomst de technische ont wikkeling bij het pootgoed eens te la ten toelichten door de directeur, ir. H. B. Goettsch. Deze bijeenkomst heeft donderdagmiddag in Hotel Spee te Som melsdijk plaats gehad en was in de eer ste plaats bedoeld voor diegenen die zich daadwerkelijk bezig houden met de selectie. Het is in de eerste plaats zaak de vi rus tegen te gaan en de heer Goettsch prees zich, ondanks alle narigheid, ge lukkig dat men tegenwoordig de be schikking heeft over de juiste bestrij dingsmiddelen. Het selecteren moet plaats vinden voor de luis in het gewas, komt, dus in de luisvrije periode. De datum daar van is niet precies vast te stellen, maar, en daar komen tegen die tijd nog nadere gegevens over, men neemt aan van plus minus 15 juli. De tijdsduur zal wellicht een paar weken zijn. i „Bovendien is het nodig bijzonder vroeg met de poot te beginnen want het is beter," aldus de heer Goettsch, „dat de plant oud is voordat: de luis zijn vernietiging kan beginnen; omdat de vi rus funest is voor een jonge plant en de oudere er beter tegen kunnen, zoals dit jaar gebleken is. Vanzelfsprekend zal de opbrengst iets minder zijn, maar daar tegenover loopt men de kans met een beter product voor zichzelf of de markt uit de strijd te komen. Het selec teren moet dan zo vlug en volledig mo gelijk geschieden. Wanneer de plant een handbreedte groot is moet.met de se lectie worden begonnen. Het is ook be langrijk dat de selecteur niet te veel hooi op zijn vork neemt, want voor hij rond geweest is kunnen er heel wat zieke planten bijgekomen zijn. Bij het selecteren dient gelet te wor den, dat men zo voorzichtig mogelijk met de uitgetrokken planten omspringt, zodat men de luis niet op andere planten werpt. Die luis heeft slechts een paar uur nodig om een plant té besmetten en gaat dan graag naar een andere. Dus: voortdurende selectie en voorzichtig heid is geboden", raadde ir. Goettsch de selecteerders aan. En voor de boer geldt:. Gebruik het beste land dat hebt, liefst niet tussen andere aardappelen in, want dan loopt men veel te vlug kans op besmetting. Het beste kan men uitpoten tussen graangewas en dergelijke. En dan be slist niet te vergeten: vroeg poten en vooral vroeg rooien. Selecteren is overigens een noodza kelijk kwaad, want wanneer men er veel planten uitgetrokken moeten wor den, komen er te veel gaten en dat is weer niet verdienstelijk voor de plant. De symptomen zijn: wat blauwe kleur en gebobbeld blad. Niet gemakkelijk waar te nemen. „De leus voor het aan staande jaar zal zijn „Mens durf te trekken." Twijfel niet, maar zorg dat alle narigheid uit het gewas verdwenen is. De luis brengt de virus dus over nadat hij het sap uit de zieke plant ge zogen heeft. Het blad vertoont dan de eerder genoemde verschijnselen en in minder dan geen tijd is de ziekte tot in de knol doorgedrongen," zo waarschuw de ir. Goettsch de selecteurs. „Wanneer het gewas dus een handbreed hoog is moet al met spuiten begonnen worden. Nu is het niet zo dat men maar moet zeggen: ,,We hebben de middelen, dus maar spuiten". Het materiaal is duur en wanneer het niet nodig is niet te veel spuiten, echter niet aarzelen als het nodig is. We zullen aan de hand van perziktakjes enz. met nog een gokje op De Bilt nagaan wat er gedaan kan worden. Nu kunnen we alleen nog maar zeggen dat het noodzakelijk is dat de teler heel vroeg in het jaar een bak met aarde, zo mogelijk verwarmd klaarge- maalrt waar dan een aantal poters in ge zet worden om na te gaan wat het poot goed waard is en wat er vermoedelijls: van zal komen. Dus een monster uitplanten in de pootbak. Met een beetje vinding rijkheid speelt men dat wel klaar. „La ten we wat meer poters in de grond zetten, want neem maar gerust aan dat ze vanzelf wel dunner komen te staan wanneer de selecteur er een paar keer door geweest is. Onze hoop kan, nadat we al deze maatregelen getroffen heb ben, alleen nog maar gevestigd worden op een evenwicht in het voorjaar, een koud voorjaar en een koele zomer,' al dus de heer Goettsch. De heer M. van der Baan wilde het paard voor de wagen spannen en alle perzikbomen maar uitroeien maar de heer Goettsch wees er op dat de ge meenteraad dat niet goed zal vinden en bovendien zitten die luizen evengoed op andere plaatsen. Tevens wilde de heer Van der Baan weten of het niet beter is een rooidatum vast te stellen. De heer Goettsch meende echter dat dat moeilijk gaat „want' zo meende de ze, we hebben deze zomer al brokken genoeg gemaakt en een rooilij d is voor iedere teler anders. Over de kiembakken waren de meeste telers en selecteurs het wel eens en men doelt hier op Flakkee op middelen om deze bakken zo warm en goed mogelijk te bewaren. Stappen in die richting zul len ondernomen worden. Hoe het ook zij, deze zomer zal de leus zijn: „Mens durf te trekken"! ,Ö*eral,h. itóhslotte VERLO WINKEL *-■• -tel. 1 Zoals uit dl blad blijkt, z; ((jus morgen) hebben met gn de beken.. (Je Barnat te ^onstratie Vc Voor landb liet de moeiti Jtijken, voora feilloze diept 1 id| Uienveilin Grove 26,- Drielingen 20,22; Klein f 5,—. Totalej eerste nederlaag. Dat de derde partij won Frits tegen L. v. d. Veer. Frits staat nu reeds op de 4e plaats; een zeer niooie prestatie DIRKSLAND Burgerlijke stand. Getrouwd: M. Lodder 27 jaar en B. Stölk 21 jaar; J. H. Habing 21 jaar en K. M. van Prooijen 19 jaar. Neerslag. In de maand oktober werd 63.8 mm neerslag gemeten. In dezelfde maand van vorig jaar 54.4 mm. Grootste etmaal hoeveelheid afgetapt op 31 okt. 180 mm. HERKINGEN Gemeenteraad. A.s. dinsdag 10 nov. des avonds 8 uur hoopt de raad der gemeente te vergaderen. Pachtontvangst. Op woensdag 11 november des avonds van 7-8 uur zal de penningmeester der Landarbeiders vereniging Herkingen ten zijnen huize Nieuwstraat 15B zitting houden tot de 1 ontvangst der paclitgelden. I MELISSANT Burgerlijke stand over oktober 1959. Vertrokken: M. van dèr Mast en ge- zin naar Sommelsdijk. .Ingekomen: H. Endeveld uit Fijnaart Geijóreh; Cornells z .v. A. Keizer en i M. S. van der Veer; Maarten Dinge- i man z. v. J. A. Struijk en D. van Nieu- I wenhuijzen; Pieternella Magdalena Teuntje d. v. G. S. Wolfert en E. Neels. 1 Kerkdienst. A.s. dinsdagavond 7 uur j hoopt voor de Geref. Gemeente (Bea- trixlaan) voor te gaan ds. Blok van Dirksland. i STELLENDAM „Ons Koor" komt. Na een unieke mooie zomer heeft de herfst zijn intrede gedaan en daarmee is weer de periode met lange avonden aangebroken. Ook het verenigingsleven begint langzamer hand weer op volle toeren te draaien. Natuurlijk blijft „De Hoop" alhier hier bij niet achter. Reeds zette zij haar winterprogramma in met een mooie filmavond, waarin de ondergang van de fameuze Titanic op het witte doek ver toond werd. Maar „De Hoop" heeft nog meer pijlen op haar boog. Op zaterdag 14 nov. a.s. (noteert U die datum vast) brengt zij een groot concert, waar zowel de liefhebbers van muzielï, als die van zang hun hart kunnen ophalen. Voor deze avond is de zeer gewaar deerde medewerking van het bekende mannenkoor „Ons Koor" te Sommels- dijlï verkregen, die onder leiding van haar dirigent Gerrit Zoon, een zeer ge varieerd programma uit zal voeren, waarbij ook enkele solisten zullen op treden. Ten overvloedde willen- we ook nog even herinneren aan het solistencon- cours op 12 dec. a.s. De sluitingsdatum is 16 nov. Inschrijfformulieren en verdere in lichtingen omtrent dit concours zijn te bekomen aan het concourssecretariaat: A. Dekker, Nieuweweg 45, Stellendam. En als U denkt, dat „De Hoop" hiermee aan het eind van haar activiteiten ge komen is, hebt U het mis. Maar daar over zult U in dit blad meer kunnen lezen binnenkort. Kussens brengen. A.s. zaterdagmor gen is er in de Ned. Herv. kerk gele genheid om de kerkbijbels en kussens te brengen, welke in verband met het herstel er waren uitgehaald. Zondagsschool. A.s. zondag 8 nov. hoopt de Ned. Herv. zondagsschool 'weer op de normale uren te beginnen, n.l 12-13 uur de middengroep en van 14-15 uur de kleintjes en de groten. Ouders, mogen wij op uw hulp re kenen dat U uw kinderen er naar toe stuurt. Burgerlijke stand over oktober 1959. Geboren: Jacoba Jenneke d. v. 'W. Netjes en G. C. van Wijk; Arentje Leent je d. v. G. van Lenten en K. van Lenten. Overleden: C. Grootenboer 75 jaar; L. Braber e. v. A. Brinkman 64 jaar. Ingekomen: M. van 't Leven van 's-Gravenhage; L. van de Kreeke e. v, de Jager v. Krimpen aan de IJssel; J- Hartman van Woudrichem. Vertrokken: J. de Blok e. v. Versijp en kind naar Echt; M. M. P. van Seters naar Nieuwe Tonge. De mist is weer in het land' Wt brengt direct stagnatie in het verkeer te land en te water. Gelukkig hebbej I we radar op de veerboot „Haringvliet" zodat de boot heden vrijdagmorgen bij na zonder vertraging kon varen. Ds i post was gewoon op tijd, wat voor zakenmensen een verblijdend verschijn sel is. i Anders is dit op het veer Sluishaven- Dintelsas, waar de veerboot tot op het ogenblik dat wij dit schrijven nog ni^' i heeft gevaren. 'Voor de reizenden 6ii het vervoerswezen naar Brabant een grote handicap. Het is op het Volkerak j altijd gevaarlijker bij mist te vare». omdat er meer scheepvaartverkeer eJ overal schepen voor anker kunnen li§' gen, if ook wel die door de mist heen- boren. De veerdienst Den Bommel-Numans- dorp gaat normaal. In eigen zal de Herv. diensten kuni kerkgebouw. band met de plaats gevonc restauratie w vi^atersnood een groot zou zodat de kerk opdracht geg ter hand te i Genoemde nu bewerkt verkrijgbaar over een wit resultaat kaï zijn, daar de indruk make zijn werk ve ■weer keurig In verband hoopt de kerl te welke zon gehouden za collecte zal van de restai dak betaald 1 zondagavond viforden voor Burgerlijk Geboren: dert en F. Dl Ingekomen land; A. van Vertrokken Dordrecht; derkerk. Visserij. D nalenvissers week van 19 120 tot 160 prijzen resp. f 2,30 tot 3,20; bot spiering 35 Haven. met suikerbi haven, resp. drie voor Di schip met bh Beurs. Op golden de v 25-26V2; have 20; eigenhei. maanzaad to zeer rustig. NI CoUecte vl mende week lecte worden de vluchtelir bevolen. Burgerlijk Geboren: J en J. E. Loo A- van der Jacobus Joha en J. Willem, Gehuwd: E van Schouwe Overleden: Wedn. van W STAD A^ ~- Onderham Roos heeft 1 tie Voorstraa onderhands f Aktie oud( yan de ouder 'en van oud ■wordt weer i gevraagd woi ^e willen ve maand dit m: 00 Burgerlijk Geboren: f boer en T. K Gehuwd: L harnis en G. ïnsekomen boer van Poo Katwijk; D. aam. .Vertrokken «nd naar .^eertsema n: ^«kers nac naar Den H Oude Tonge;

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2