Sommelsdijkse begroting heeft tekort van f 43.000 Het socialisme op zijn retour BABYDERM de tkx/tgescMe^^en Ba by verzorg mg HOOG BEZOEK AAN NIJMEGEN De nood der zand- boeren BRUIDSWERK Bijzondere Lagere School wordt verbouwd 32e jaargang PBINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOTTANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemnal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE Bekering BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBEO Fa. C. Korteweg Zn. ^^r§err^"\rhaTfaL^^fw«C^ pelenbëschikbaar stelde Uitvoer van melk Voor UW KREDIETEN: Nederlandsche Handèl-Maatschappij Correspondentschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870) Vrijdag 23 oktober 1959 No. 2838 De uitslag van de verkiezingen in En geland is een bewijs van de reeds meer malen verkondigde stelling, dat het so cialisme in Europa over zijn hoogtepunt heen is en zich wat zijn invloed betreft in dalende lijn bevindt. Het is natuur lijk niet zo, dat de nederlaag van La bour de ondergang van het Engelse so cialisme betekent. Zover is het nog lang niet. Per slot van rekening hebben de socialisten slechts l,4Vo van het aantal stemmen verloren en omvatten ze nog jteeds 45,8''/o van het kiezersvolk, ter wijl de conservatieven 49,4«/o hebben. Het verschil is dus niet zo heel groot, maar doordat er in Engeland geen even redige vertegenwoordiging bestaat, doch liet vroeger ook in ons land geldende districtenstelsel, komt deze verhouding heel wonderlijk tot uiting in het aantal zetels, want de Cons, partij heeft er 100 meer dan Labour, terwijl dit bij evenredige vertegenwoordiging slechts ongeveer 22 zou bedragen. Toch is de uitslag inzoverre belangrijk, dat de so cialisten blijkbaar hun verlies te dan ken hebben aan desertie naar de libe ralen, een verschijnsel, dat zich dit voorjaar ook hier in Nederland heeft voorgedaan. Wij vinden het een gelukkige omstan digheid, dat behalve in de Scandina vische landen, waar het socialisme een uitzonderlijk sterke positie blijft inne men, deze partij overal in het defensief oftewel in de oppositie gedrongen is. In Engeland staat ze nu al voor de derde achtereenvolgende periode aan de kant; in Nederland werd de situatie zo, dat ze na een klein stembusverlies even eens uit de regering verdween; in Bel gië is ze ook al sedert enkele jaren in de opDositie gedrongen; in West-Duits land blijft ze in stemmental ver achter bij de Chr. Democratische Unie van Adenauer, die er al sedert 1949 aan het bewind is; in Frankrijk zijn de socialis ten zeer verdeeld en vormen ze slechts een kleine minderheid van IS'/o, ter- m]\ ze thans onder het regiem van ge neraal De Gaulle helemaal geen kans meer krijgen; en in Italië zijn ze ook betrekkelijk gering in aantal en boven dien in tweeën gesplitst. Alleen is het jammer, dat terwijl in Engeland, Ne derland, België en Duitsland de com munisten niets in de melk te brokke len hebben (in Engeland O, Nederland 3, België 1 en Duitsland O zetels) ze in Frankrijk nog altijd 25Vo en in Italië ongeveer hetzelfde percentage uitma ken. De socialistische partijen, dus ook de P.y.d.A ten onzent, hebben als ideaal alle arbeiders en ambtenaren onder hun banier te brengen, terwijl ze gaarne di verse soorten intellectuelen, die van wege hun maatschappelijke positie er helemaal niet bij horen, via het socia listisch ideaal welkom heten. Het doel is ook alle kerkelijke arbeiders, zowel roomse als protestantse, naar hun par tij over te zuigen. Dat is de beroemde doorbraak! Maar we mogen met vreug de constateren, dat dit steeds minder gelukt. In Engeland b.v. behaalt de Conservatieve partij ca. de helft van haar stemmen uit arbeiderskringen, ter wijl in Nederland, België en Duitsland het aantal kerkelijke arbeiders, dat op een socialistische partij stemt, slechts een kleine fractie is van het totaal, al zijn het er naar onze mening helaas nog veel te veel. Het ligt voor de hand, dat men zich allerwege afvraagt, wat de oorzaak kan zijn van de achteruitgang van het soci alisme. Onzes inziens zijn daarvoor ver schillende factoren aan te wijzen. Als eerste en voornaamste kan wor- vSrgenT"vèreS""?i«/3e^emstandigheid, dat heeft overleefd. De geschiedenis bewij^i, dat de staatkundige processen zich be wegen in acties en reacties. De 19e eeuw kende het oud-liberalisme met zijn i"^" dicale onthoudingsleer. De overheid mocht zich niet bemoeien met econo mische en sociale vraagstukken en dien de de maatschappelijke processen zich in volle vrijheid te doen ontwikkelen. De historie heeft bewezen, dat dit standpunt in een tijd van modern ka pitalisme en enorme industriahsatie on houdbaar is. De sociale toestanden wer den zo slecht, dat ingrijpen plicht werd, terwijl de conjunctuur zodanige crisis ging vertonen, dat het onverantwoorde lijk was, deze van overheidswege on- beïnvloed te laten. Als reactie op dit liberale systeem kwam het socialisme op, eerst als marxisme of communisme, later als revionistisch socialisme en thans als beweging, die in het kader van de gematigde kapitalistische maat schappij streeft naar directe lotsverbe- tering van de arbeidersklasse. Het so cialisme in zijn diverse openbaringen ging in zijn reactie op het liberale stel sel uit van een meer of minder gesocia- hseerde maatschappij, waarin econo misch, financieel en sociaal alles van overheidswege wordt gedirigeerd. Met andere woorden: men sloeg van het ene uiterste (staatsonthouding) over op het andere (staatsbemoeiing in de vorm van een vrijwel allesomvattend diri gisme). Dit werd uiteraard zeer bevor derd door de na-oorlogse omstandighe den, die ingrijpen vanwege de schaarste en de chaotische toestand noodzakelijk maakten. Ook de niet-socialistische par tijen zagen in, dat het liberale stelsel onhoudbaar was en dat de staat geroe pen is, actief op te treden ten einde economische crises en sociale wantoe standen te voorkomen en op te heffen. Vandaar, dat vooral gedurende de laat ste 40 jaar de staatstaak algemeen veel De goddeloze verlate zijn weg en de ongerechtige man zijn gedach ten en hij bekere zich tot de Heere. (Jes. 55 7a.) Waarachtige bekering is een onver anderlijke eis Gods, betreffende het ge slacht der mensen. Met deze boodschap zijn Gods knechten gezonden, zowel on der het oude verbondsvolk, als ook ten tiide van het Nieuwe Testament tot de heidenwereld. De oud-testamentische profeten hebben met heilige ernst en aandrang in Gods Naam gesproken: „Bekeert u, u van uw boze wegen, want waarom zoudt gij sterven, o, huis Is raels. Paulus de apostel der heidenen heeft te Athene de der heidenen onbe kende God gepredikt en verkondigd. God dan, de tijden der onwetendheid overzien hebbende, verkondigt nu alle mensen alom 'dat zij zich bekeren. De noodzakelijkheid der waa'-achtige bekering als onveranderlijke _tds, vindt allereerst zijn oorzaak -a Gods wezen, deugden en werk. Hij heeft het geslacht der mensen goed en naar Zijn beeld geschapen in ware kennis, ge rechtigheid en heiligheid. De oorzaak van onze val ligt niet in onze Schep per, noch aan Zijn schepping, ook is Zijn eeuwig besluit geen drang of dwangoorzaak tot onze val, doch werd daarin volvoerd tot de luister Zijner ge rechtigheid en waarheid en tot onze rechtvaardige verdoemenis. Onbewust of onwetend zijn wij niet in zulke doem- staat gevallen, wijl in de oprichting van het werkverbond, zowel de belofte des levens alsmede de bedreiging des doods zijn voorgesteld en aanvaard. Nooit of te nimmer zal een heilig God gemeenschap kunnen hebben met goddelozen die in hun goddeloosheid moedwillig volharden en geen enkele belofte van verzoening en herstelling in Zijn gunst toeeigenen, degene, die in zijn ongerechtigheid vol hardt. Neen, de goddeloze verlate zijn weg en hij bekere zich tot de Heere. De noodzakelijkheid van waarachtige bekering vindt in de tweede plaats zijn oorzaak in onze goddeloosheid en onge rechtigheid, want wij hebben vrijwillig en moedwillig ons van God afgekeerd en wandelen op de weg des verderfs, en voeden in ons binnenste de ongerechtig heid.- Nergens wordt in Gods Woord een voorbeeld gevonden van iemand, welke vergeving der zonden geschonken werd, die tevens hardnekkig bleef wandelen op zijn goddeloze weg. Neen, de god deloze verlate zijn weg enz. Dit is en blijft Gods onveranderlijke eis. Daar om, waarachtige bekering en verlossing vallen samen, en al deze dingen zijn uit, door en tot God. Hij, die rechtvaardig alle mensen kon laten verloren gaan, heeft naar Zijn grondeloze barmhartig heid een deel verkoren in Christus voor de grondlegging der wereld, op dat zij zouden heilig en onberispelijk zijn voor Hem in de liefde. Ef. 1 4. Des Vaders eeuwige wil wordt volvoerd in het zaligen van goddelozen door Hem die zichzelven tot hun Borg stelde en beantwoordde aan Zijn heiligheid en voldeed aan Gods rechtvaardigheid. Daarom Zijn dierbare naam Jezus, want Hij zal Zijn volk zalig maken van hun zonde, want de zonde zelf is een groter kwaad dan haar straf. Daartoe dan ook het noodzakelijk werk des Heiligen Geestes, die de dode zondaar wederbaart en vernieuwt. En Ik zal u een nieuw hart geven, en zal een nieuwe geest geven in het binnenste van u; en Ik zal het stenen hart uit uw vlees wegne men, en zal u een vlezen hart geven. En Ik zal Mijn Geest geven in het binnen ste van u, en Ik zal maken dat gij in Mijn inzettingen zult wandelen en Mijn rechten zult bewaren en doen. Ezech. 36 26 en 27. Dan moet en wil Manasse zijn wapenen inleveren en zich afkeren van zijn goddeloze weg, afgedaan heb- Ook Judas heeft in het berouw der wanhoop uitgeroepen: „Ik heb gezon digd, verradende het onschuldig bloed," maar heengaande verworgde zichzel ven. Hoe geheel anders is de waarach tige bekering betreffende de aard, ziet het in Zacheus, onwederstandelijk ge trokken zijnde, heeft hij zijn weg ver laten en in hartgrondig berouw zijn zon de beleden: „Indien ik iemand iets door bedrog ontvreemd heb, dat geef ik vier dubbel weder. Hoe duidelijk omschrijft Christus de waarachtige bekering in de gelijkenis van de verloren zoon, die tot zichzelve gekomen zijnde beleed: „Ik verga van honger, ik zal opstaan, en tot mijn vader gaan, en ik zal zeggen. Vader, ik heb gezondigd tegen de hemel en voor u, en ik ben niet meer waardig uw zoon genaamd te worden, maak mij als van een uw huurlingen." Ware be kering als een vrucht van het werk des Geestes maakt waarlijk innerlijk los van de zonde en van alle eigengevorm- de gedachten betreffende God, Zijn hei lige wet. Zijn dierbaar evangelie en Zijn volk. Door het helderschijnend en ontdek kend licht des Geestes wordt ware ver- brokenheid en verslagenheid gewerkt, een ware droefheid, een hartelijk leed wezen vervult het hart, God door de zonden vertoornt te hebben: alle hoog moed en tegenstand wordt verbroken. Alzo wordt Gods volk onwederstande lijk getrokken uit de duisternis en ge- bende met de zonde, dan is het heden voerd met smeking en geween, dezul uit, wat heb ik meer met de afgoden te doen. Waarachtige bekering is niet alleen een erkenning van wat men verkeerd deed. Zulk een erkenning werd ook gehoord uit de mond van Kaïn, ja van Farao, welke in angst en vreze erkende: „Ik heb mij ditmaal verzondigd, de Heere is rechtvaardig, ik daarentegen en mijn volk zijn goddelozen. En toch heeft hij zijn goddeloze weg, de brede weg des verderfs niet verlaten noch zijn eigen denkbeelden prijsgegeven. Berouw en bekering door ernstige krankheid veroorzaakt of door oorlogsgevaar en el lende ontstaan of wat dies rneer zij, kunnen vergeleken worden bij stormen welke veel beroering en beweging ver oorzaken, doch als de wind gaat lig gen, wegsterven in dodelijke rust. Hoe- velen zijn gedrongen geweest hun weg te verlaten, ja er toe besloten, doch bij het besluit bleef het en zijn omgeko men gelijk de vrouw van Lot, ook zij was gewaarschuwd door het woord der engelen, zelfs door hun hand getrok ken uit Sodom en een plaats des be- houds gewezen, doch achtergebleven zijnde heeft het oordeel Gods ook haar getroffen. ken krijgen een welgevallen aan de straffen hunner ongerechtigheid en le ren zichzelve hulpeloos, machteloos en verloren kennen voor God, wijl de hope om behouden te worden buiten de eni ge en verse weg hun benomen wordt. Alzo verlate, naar Gods Woord de god deloze zijn weg en de ongerechtige man zijn gedachten, gewillig en volkomen afstand doende van de weg der zonde, der eigengerechtigheid en van zichzelf. En wanhopende aan zichzelf, ontsluit de Heere voor dezulken een deur en een weg der hope en ontdekt en verklaart een Middelaar der hope om door hem met God verzoend en tot God bekeerd te worden. Want de droefheid naar God werkt een onberouwelijke bekering tot zaligheid, maar de droefheid der we reld werkt de dood. Zij komen aan, door Godd'lijk licht geleid, Om 't nakroost, dat de Heer' wordt toebereid. Te melden 't heil van Zijn gerechtigheid. En grote daden. Rijssen (Ps. 22 16) Ds. M. Blok HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Complete Babyderm-Set met Doktersboek en voor navulling der Set: Poeder-Zalf-Olie-Zeep ruimer werd gezien en dat daardoor en vooral natuurlijk door de enorme stijging der produktiviteit de wel vaart der gehele bevolking en met na me van de arbeidersklasse een stijging vertoont, die men vroeger voor onmo gelijk had gehouden. Deze welvaart, die zich openbaart in goede lonen, sociale voorzieningen van de wieg tof het graf, zeer verkorte ar beidstijden enz., is thans op zulk een niveau gekomen, althans bij een groot ijiakds»"v-werknemers, dat velen zich af- socialistische zin zich wei vei-tiicujr^-. jv, de economisch-financiëlé'basis Van on ze maatschappij. Men gaat meer en meer inzien, dat de sociale factor be paald wordt door die van de economie, of anders gezegd: dat de sociale ver langens begrensd worden door het eco nomisch mogelijke. Dat nu wil het so cialisme, althans in de praktijk, niet in zien De Labour-partij b.v. heeft biJ de ionsste verkiezingen belofte gedaan van zodanige omvang, dat de Engelse schatkist bij uitvoering ervan totaal failliet zou zijn. Dit is het demagogi sche element, dat steeds in het socialis me zulk een grote rol speelt, ook bio ons Steeds meerderen gaan mzien, dat dit geen reeële politiek is. Maar van nog meer belang is, dat thans een reac tie zich gaat openbaren tegen het soci alistische systeem van overheidsdiri- gisme. Zoals vroeger het socialisme en niet te vergeten ook de christelijk- sociale actie een reactie was op het laat-maar-waaien-systeem van het li beralisme, zo is er nu een nieuwe reac tie merkbaar tegen de alle vrijheid ver nietigende staatsbemoeiing van het so cialisme. De politieke slinger is van uiterst rechts (liberale staatsonthou ding) veel te ver doorgeslagen, n.l. naar uiterst links (socialistische albemoeie- nis). Daarvoor gaan steeds meer de ogen open. De slinger moet weer terug. Niet naar het liberale vrijheidsideaal, want dit betekent in de huidige situatie cliaos en onrecht, maar naar een evenwiclitig beleid, dat enerzijds zoveel mogelijk vrijheid waarborgt en anderzijds slechts een goede economische ontwikkeling en zoveel ingrijpt als beslist nodig is voor een verantwoord sociaal niveau. Deze reactie nu verklaart voor een groot deel de teruggang der socialistische partijen Bij de opening van de internationale landbouwbeurs, die aan de vooravond van de beroemde Zuidlaarder paarden- markt, nu reeds voor de elfde keer werd gehouden was ook de minister van Landbouw en visserij mr. V. G. M. Ma- rijnen aanwezig. In zijn rede bracht hij ook de nood der, boeren, veroorzaakt door de grote droogte ter sprake. Hij deelde mede dat de regering er van doordrongen is dat verdere maat regelen nodig zijn om de door de grote droogte ernstig getroffen boeren te steu nen. Momenteel wordt met het georga niseerde bedrijfsleven besproken welke gronden"'zV^e'-iJfec?Ji i»'^"^" droogte wel zeer ernstig getroffen. Vooral in Drente, Overijssel en Gel derland zijn de gevolgen voor vele boe ren fataal. Hulp is wel zeer dringend nodig. In vele gevallen kan van een nood toestand worden gesproken. De weilanden liggen al weken lang kaal en verdord. In al die tijd hebben de boeren het voer dat voor de winter was bestemd moeten aanspreken. Dat voer is in vele gevallen reeds ver bruikt. Grote geldelijke offers hebben de boe ren zich reeds moeten getroosten om door aankoop van krachtvoer hun vee in het leven te houden. Op vele plaatsen zijn de moeilijkhe den om het vee van drinkwater te voor zien haast onoverkomelijk. Ook die voorziening gaat met grote kosten ge paard. En dan de lange winter? Hoe I moet de boer dan zijn vee in het leven houden? Het wintervoer is in vele ge- I vallen reeds opgeteerd. Vooral veel kleinere boeren zijn financieel uitgeput door de grote uitgaven, die ze reeds hebben moeten doen. Verkwikkend is het meeleven en de hulp die door boeren uit het Westen van ons land reeds is betoond en ge- Dat zulk een gift met grote dank baarheid wordt aanvaard behoeft zeker niet gezegd te worden. Maar hoe te waarderen ook het is geen oplossing van de grote moeilijk heden waarin de boeren van de zand gronden verkeren. De door de droogte veroorzaakte scha de loopt in de miljoenen. Van deskundige zijde werd alleen voor de provincie Drenthe de schade ge raamd op 48 miljoen. Om in die grote nood enigermate te voorzien zullen de handen in een gesla gen moeten worden. Particulieren, de georganiseerde land bouw en de regering. Vooral ook de regering zal niet af zijdig kunnen blijven. Verblijdend is dat dit door de rege ling blijkens de verklaring van minis ter Marijnen wordt beseft. Naast de particuliere hulp en die van' de organisaties is steun van de rege ring dringend nodig. ^.Want voor vele boeren, inzonderheid En dan kan'-Jit'»v=i.„hoeren moet van blijven. In welke vorm die hulp dient geboden te worden daarover kunnen de organi saties met de regering zich beraden. Voor beter naar de Middelharnis, Tel, 2328 Een vrolijke foto, genomen tijdens het bezoek van H,M, de Koningin aan Nijmgigen, Hier verlaat de koningin de schepenhal en zwaait zij naar de enthousiast jubelende mensen, De Sommelsdijkse gemeenteraad kwam woensdagavond bijeen. De agenda be vatte 16 punten, die vrij vlug werden afgewerkt, al duurde de vergadering toch tamelijk lang, omdat een (meer onderlinge) bespreking werd gehouden om trent het rioleringsplan voor de gemeenten Middelharnis-Sommelsdijk en een bespreking over de Wilhelminabrug De directeur van de Techn, dienst, de heer Scherpenisse was in de raadszaal aanwezig, om een toelichting te geven, (In het verslag komt daarover niets voor, we hopen we er later op terug te komen). De gemeentebegroting 1960 werd aangeboden, die een tekort gaf te zien van 43,000.De behandeling van de begroting zal plaats hebben op 20 november a.s. des avonds 7 uur. Een voorstel tot verbouw van 2 lokalen van de School met de Bijbel werd goedgevonden. geven. Voor vele boeren is de hulp van de „bietenkopactie", een tijdelijke uitkomst geweest. Ook de particuliere hulp heeft in ve le gevallen enige uitkomst gebracht. Zo hoorden we van een Flakkeese land bouwer die voor de door de droogte ge troffen leden van zijn kerkgenootschap niet minder dan twee ton voeraardap- De eerste melk uit Nederland te Pa rijs aangekomen. Het eerste melktrans- port uit Nederland is te Parijs met gro te blijdschap ontvangen. Meerdere zen dingen zullen spoedig volgen, zodat aan het eind van de week ongeveer 150000 liter aangevoerd zal zijn. De aanvoer van melk uit Nederland is rfoodzakelijk omdat, speciaal Noord- Frankrijk zeer erg van de droogte heeft te lijden. Bij verscheidene zuivelfabrie ken loont het niet de moeite om de melk langs de boeren op te halen. De geleverde melk heeft een gehalte van 3,4 procent. Er zijn uitvoervergunningen beschikbaar voor de export van 1300 ton consumptiemelk naar Frankrijk. Het eerste melktransport werd te Parijs aangevoerd met een achttien tons tank wagen van het melktransportbedrijf van Na opening en goedkeuring notulen kwamen de ingekomen stukken aan de orde, die er tamelijk veel waren, o.m, ook de vragen van de heer ir, J, B, Mijs met betrekking tot genomen ver keersmaatregelen, die we reeds in een vorig nummer hebben geplaatst. De voorz, zei dhr. Mijs wel persoonlijk te willen informeren, maar niet in de raad. Dan zou hij een precedent schep pen en b,v, in het vervolg ook over arrestaties e,d, mededelingen moeten doen, wel de wegen vanaf de Hófci^fA. wo""JF^ De. voorz.: Nu probeert U zijdelings toch nog een antwoord uit te lokken! Spreker sneed het af en zei als hoofd van de politie er niet op te kunnen in gaan. Er waren nog andere vragen van ir. Mijs inzake het parkeren van autobus sen bij de begraafplaats en op de speel weide. Deze luiden als volgt: 1, Is door uw College, eventueel door de burgemeester, toestemming verleend tot het parkeren van autobussen op de gedempte sloot voor de gemeentelijke begraafplaats en/of het parkeren van auto's op het sportterreintje aan de Mo lenweg? 2, Zo ja, mag ik dan de motivering heeft reeds eerder de aandacht getrok ken van burgemeester en wethouders, maatregelen zijn wel overwogen, majar nog niet genomen. Vraag 3. Toegezegd kan worden, dat op korte termijn stappen zullen worden ondernomen om aan de gewraakte toe stand een einde te maken. Welke die stappen zullen zijn, kan momenteel nog niet worden medegedeeld. Voorstel tot verkoop van grond aan de Handelsonderneming „de Brink horst" te Rotterdam. B. en w. deelden de raad mee, dat de Handelsonderne- T^„;„vv,„^t,ti' ^.p Rotterdam. vernemen? Ik ben namelijk van me ning, dat de aanwezigheid van de be doelde bussen vele inwoners van Som- melsdijk onprettig aandoet, zo niet krenkt; auto's parkeren op het speel- terrein voor de jeugd acht ik ontoelaat- 3, Zo neen, welke stappen denken b, en w, te ondernemen om aan de gesig naleerde wantoestand een einde te ma ken? Hierop werd geantwoord: Vraag 1. Noch door het college van b, en w,, noch door de burgemeester is tóestemming gegeven voor het parke ren, hetwelk de vraagsteller op het oog heeft. Het parkeren op de aangegeven plaats geschiedt geheel op eigen initia tief van de chauffeur(s) wagen van net meiKuaubpuiLMcux^j- ""V; V rrp^t narkeren ter plaatse de heer J, J, Prooi uit Mijnsheerenland, I Vroag 2, Het parkeren ter piddibc gelegen tussen de Ds, Montijnstraat en de Joos Jansestraat, en wel in totaal 2385 m2 van sectie B 3143, Het ligt in de bedoeling, dat door ge noemde Bouwmaatschappij op het ter rein een 8 tal middenstandswoningen in de vrije sector gebouwd zullen wor den. De grond is geheel bouwrijp en eigen dom van de gemeente, zodat de ver- koopsprijs, inclusief de kosten van bouw rijp maken, 10,90 per m2 bedraagt, m totaöl alzo een bedrag van 25996.50, Teneinde eventuele grondspeculaties te voorkomen, waren in het raadsbe sluit tot verkoop mede de volgende bepalingen op te nemen: de verkochte grond zal binnen 2 jaar moeten zijn bebouwd; b zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van b, en w, mag de grond niet aan derden overgedragen worden; c de betaling der kooppenningen zal moeten geschieden binnen 2 maanden naadt alle vereiste goedkeuringen op het raadsbesluit zijn verkregen, (Verrola pag. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1