Jubilaris Van Gelder koninklijk onderscheiden De ontwerper van het Marshalplan overleden Hoofdcontroleur P. v. d. Burg 40 jaar bij de R.T.M. Drie koeien dood op VoorDe-Putten Veertig jaar monteur bij de R.T.M. Plaatselijk Nieuws A.N.W.B.-chaufFeurs- onderscheidingen uitgereikt Zuivelauto in brand Geslaagden aannemerscursus Uitreiking diploma's aardappelselecteurs 32e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond LEVERTRAAN Centrale Veiling lliddelliarnis Bevestiging en intrede Ds. Trapman te Velp ZEELAND Dinsdag 20 oktober 1959 No. 2837 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Generaal George Catlett Marshal is dezer dagen op 78-jarige leeftijd over leden. Hij was militair van beroep, maar op zijn naam staan geen grote militaire overwinningen geboekt. In tegendeel zijn wereldbekendheid heeft hij verworven door een groot vredes werk te organiseren. Hij is de ontwerper van het Mars halplan. Het grote hulpplan voor het herstel en de wederopbouw van Euro pa. Als zodanig heeft Europa en niet het minst ook ons- land uitzonderlijk veel aan deze Amerikaanse generaal te dan ken. Dank zijn doorzettingsvermogen is Europa uit grote economische nood ge red, Aan hem is het menselijkerwijze gesproken, te danken dat West-Europa niet een prooi van het communisme is geworden. De wederopbouw en de restauratie van de economie van West-Europa heeft aan generaal Marshal onnoemelijk veel te danken. Toch ligt op dat terrein niet zijn eni ge verdienste. Hij heeft als buitenge woon knap organisator in jarenlange voorbereiding de machtige Amerikaan se legers georganiseerd en opgebouwd, die zo'n, belangrijk aandeel hebben ge had in de eindoverwinning over nazi- Duitsland. In 1939 werd hij door president Roo sevelt benoemd tot chef van de gene rale staf met de opdracht een sterke strijdmacht op te bouwen. Telde het Amerikaanse leger in 1939 slechts 174000 man, door het organisa tievermogen van Marshal was het in 1945 uitgebouwd tot de geweldige sterkte van 8 miljoen man waarvan een paar miljoen in Europa in samen werking met de bondgenoten het Hit- ler-schrikbewind hebben neergeslagen. Uitrusting, verzorging en transport van dit miljoenenleger komen op naam van de grote organisator Marshal. Aan hem is het te danken dat Amerika het gro te invasieleger kon inzetten, waarvan niet Marshal, maar op aandrang van Roosevelt Eisenhower de opperbevel hebber is geworden. Na de dood van Roosevelt genoot hij ook het vertrou wen van president Truman, die hem naar China zond om daar tegenover het opdringende communisme nog te red den wat mogelijk was. Helaas slaagde hij in deze missie niet, maar al misluk te zijn zending naar China toch bleef hij het vertrouwen behouden van presi dent Truman, die hem in 1947 benoem de tot minister van Buitenlandse Za ken. Tal van conferenties zijn door hem in deze eerste naoorlogs jaren bijge woond en wanneer hem in 1949, op zijn verzoek, ontslag uit dit hoge ambt wordt verleend is dit een gevolg van het werk in deze moeilijke jaren dat te veel van zijn krachten heeft gevergd. Ondertus sen duurt de hem verleende rust niet lang. In 1950 begint de Koreaanse oor log. Het Amerikaanse leger mist de no dige paraatheid om deze communisti sche aanslag tegen de wereldvrede te weerstaan. President Truman doet niet te vergeefs een beroep op Marshal. Hij aanvaardt de portefeuille van Defensie en dank zij zijn groot organisatietalent gelukt het aan het Amerikaanse leger het opdringende communisme een halt toe te roepen. In 1953 treedt hij om persoonlijke redenen uit de staatsdienst. In datzelve jaar wordt aan hem de No belprijs voor de vrede uitgereikt. Mars hal de militair wordt daarmee gehuldigd als de man, die het meest voor de vrede heeft bijgedragen. Hij heeft wel geen grote overwinningen op zijn naam staan maar zijn geweldige prestaties bij de opbouw van het Amerikaanse leger en de organisatie van het invasieleger zul len hem in de historie doen voortleven als een der zeer grote militairen, die een grote bijdrage hebben geleverd in de strijd voor de vrijheid tegen de dicta tor Hitler en het Russische communis me. Die roem wordt mogelijk nog over troffen door het grote vredeswerk, in ae vorm van het Marshalplan, waar door het mogelijk was Europa door her stel over zijn economie uit de macht van het communisme te houden. ^^terdagmiddag werden te Rotterdam 7 "et Rijnhotel in de afdelingsvergade ring van de A.N.W.B. onderscheidingen ""gereikt aan chauffeurs, die langdu rig m dienst waren bij één werkgever- Dondslid, en die daarvoor door hun werkgever waren aanbevolen. Bi] de 57 onderscheidingen, die wer den mtgereikt, bevonden zich zeven J'lakkeeërs, te weten: van de firma J. Both en Zn. te Mid- oeiharnis: 1. Joh. van Groningen; 2. S. ."oegmdeweij; 3. H. Grootenboer. Van de firma Gebrs. Buijsse (E.F.A.O.) E- van der Velde. van de firma G. van Dongen -te ^irks and: L J. C. Lugthart; 2. A. de ■^^H"*; 3. B. van Dijk "e aeien van Groningen en van der «de (meer dan 25 jaar bij dezelfde «roon) verkregen een insigne in goud «ovengen (meer dan 12V2 jaar) ver- legen een insigne in zilver. MIDDELHARNIS Kerknieuws. Zondag a.s. hoopt in de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de heer Bosschaert, Theol. Student te Rot terdam. DIEKHUUSNIEUWS Bibliotheek. Deze week beginnen we weer met het uitlenen van boeken aan clubleden van het Diekhuus. Het boe kengeld is 10 cent per boek. We hebben het uitleenuur vastgesteld op vrijdag van 3.454.45 uur. De leden van de moederclub kunnen ook voor hun clubuur terecht: woens dag voor half acht. Vrljdagclub dhr. Arnolds. Met ingang van deze week is de club van de heer Arnolds gesplitst in een dinsdag- en een vrijdagsgedeelte. De jongens die vrijdag komen hebben in het vervolg de heer Blok als clubleider. Donderda.gavondclub. De donderdag- avondclub van dhr. Schaap, en Phili- bert, is verzet naar maandagavond zelf de tijd. DIRKSLAND Drankwet. Ter secretarie ligt ter in zage een verzoek van de heer Jah. Kar- dux om een verlof A voor de verkoop van alcoholhoudende dranken in het nieuwe verenigingsgebouw aan de Bea- trixlaan. Hiertegen kunnen binnen 14 dagen bezwaren worden ingebracht. HERKINGEN Beenbreuk. De werkman A. Riedijk had het ongeluk tijdens het in de stal brengen van vee bij de landbouwer C. Warnaer, zodanig een klap van een koe tegen zijn been te krijgen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, alwaar een beenbreuk werd geconsta teerd. Momenteel liggen er drie mans personen in het ziekenhuis uit onze ge meente, die een been hebben gebroken. STELLENDAM Gevonden: 1 bruin lederen porte monnee; 1 bos sleutels; 1 bril; 1 capu chon van kinderjasje; 1 lipssleutel. Verloren: Kunstgebit (onder en bo ven); polshorloge; polshorloge met nik kelen band. Inlichtingen postcommandant Rijks politie alhier. OUDDORP Oude vakantiebonnen '58-'59 kunnen nog worden ingeleverd bij P. Bakelaar aan de Visserstraat. Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 uur hoopt in de Herv. kerk voor te gaan^ ds. J. V. Vliet van Zetten-Andelst. Brandweer hielp voorlichtingsdienst. De brandweer van Ouddorp heeft vrijdagavond tijdens haar praktische oefening op verzoek van de Landbouw voorlichting en met goedkeuring vari de burgemeester een perceel verdroogd grasland beregend. Op een oppervlakte van 5 are werd ongeveer 30.000 liter wa ter uit een nortonput gespoten. Dit Icomt overeen met een gemiddelde neer slag van 60 mm of m.a.w. 10 flinke buien van elk 6 mm. Bij controle bleek de volgende dag, dat de totaal uitge droogde zode op lagere plekken tot 20 cm diep nat was, maar op hogere ge deelten was dit 5 tot 15 cm. Afgewacht wordt nu in hoeverre dit grasland nog weer groen zal worden. Verwacht wordt dat verschillende percelen grasland zo danig van de droogte hebben geleden, dat het niet denkbeeldig is, dat deze t.z.t. weer ingezaaid moeten worden. Zuiver .van smaak en rijk aan vitamine is de uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ NIEUWE TONGE Kerkdienst. Woensdagavond om 7.30 uur hoopt in het gebouw van de Geref. Gemeente op te treden ds. P. Blok van Dirksland. OOLTGENSPLAAT Avond over „Effatha". Woensdag avond 21 oktober zal in „Elthato" een vergadering worden gehouden in cen traal-verband uitgaande van de Herv. verenigingen. Deze avond zal in het te ken staan van het werk, dat op het Chr. instituut voor doofstommen „Effatha" plaats vindt. Gaarne worden vele inwoners ver wacht en vanzelf is een ieder welkom. De aanvang is bepaald op 7 uur. Uienveiling dinsdag 20 oktober' 1959 Middel 23.19, drielingen 20.27—20.17, picklers 25/35 12.02, picklers 20/25 11.— stek 6.69. Aanvoer 4100 kg. Voeraardappelen 5.60. Aanvoer 5000 kg De jubilea bij de R.T.M, volgen zich in snel tempo op; maken we elders op deze pagina melding van een employé met 40-jarige trouwe dienst, de hoofd controleur van der Burg heeft zaterdag a.s. ook veertig dienstjaren bij deze ver voersmaatschappij achter de rug. Zij het dan in heel andere positie als ju bilaris van Gelder. Pieter van der Burg is 8 augustus 1896 te Strijen geboren en grootgebracht in een gezin, dat ook met het vervoers wezen te maken had. Zijn vader had n.l. meer dan een halve eeuw geleden een omnibus voor personen-vervoer, waarom het geen wonder was dat de jonge V. d. Burg zich tot de R.T.M, aan getrokken gevoelde. In augustus 1919 kreeg hij de betrekking van conducteur op de tramlijn Rotterdam-Numansdorp v.v. en kwam als zodanig 24 oktober 1919 in vaste dienst. Vijftien jaar oefen de hij deze funktie uit, waarvan 10 jaar in de Hoekse Waard en 5 jaren te Rot terdam. Van 1934—1936 deed hij dienst op het plaatskaartenbureau station Rosestraat Rotterdam, om daarna assistent te wor den op het Handelsterrein. Snelle promotie Op 1 nov. 1941 werd hij bevorderd tot assistent met aflossing van leiders van de dienst (Spijkenisse en Kroos- wijk) en van de adjunct controleurs te Rotterdam. Op 3 dec. 1945 werd hij aan gewezen als controleur personenvervoer voor de Hoekse Waard en Voorne Putten, met standplaats Rotterdam. In dezelfde funktie kwam hij op 23 juli 1947 op Goeree-Overflakkee (Middel- harnis) als opvolger van de heer Kok en op 1 oktober 1948 werd hij bevorderd tot hoofdcontroleur algemene dienst in dit rayon. Deze snelle promotie heeft de heer v. d. Burg zeker te danken aan zijn groot organisatietalent, waarvan hij, vooral toen de tram nog reed, ook op ons eiland dikwijls bewijs heeft gele verd. Als de telefoon ging dat er iets in de war zat met het vervoer, vroeg men altijd naar de heer v. d. Burg, van wie men zeker was, dat die de ongere geldheden wist op te lossen. De heer v. d. Burg heeft steeds zijn best gedaan, ondanks de moeilijkheden die er destijds waren met het rollend materiaal de treinen op tijd te laten lopen en dat doet hij thans nog, nu men op de bussen is overgeschakeld.. Onder het personeel treedt hij opvoedend op en behandelt alle employe's zonder aan zien des persoons. Hij is onder hen zeer gezien omdat ze weten dat hij strikt rechtvaardig is en bovendien dat wordt aangevoeld met een geboren lei der te doen te hebben die opgegroeid is in de praktijk van het vervoerswezen en daarin een rijke ervaring heeft. Bij zijn superieuren staat hij in hoog aan zien en onder de zakenmensen op het eiland heeft hij zich vele vrienden ge maakt, omdat hij bij vervoerskwesties steeds tot een oplossing weet te komen, tenzij overmacht dit niet mogelijk maakt. Een 8-urige werkdag kent deze hoofdcontroleur niet; vóór dag en dauw is hij al in de weer en zo laat kan het niet zijn of men kan bij hem terecht. Als het mpet haalt hij zelf het stuk goed aan de veerboten af en blijft er soms ergens een autobus steken rijdt hij er met een reservebus heen. Op de hoek van het perron kan men hem vaak zien staan (zoals hierboven op de foto) vroeger op de uitkijk naar de tram en thans of alles met de bussen goed marcheert. Het is iemand die zeer prettig is in de omgang, welwillend voor de clientèle, met grote liefde voor zijn vak. Hij is nu 63 jaar en nog zeer vitaal en wil zelfs als hij gezond is na zijn pensioen nog wel een poosje aan blijven. Het zal de jubilaris zaterdag a.s. uit de kring van de R.T.M, en van de za kenmensen op het eiland zeker niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen hem en zijn echtgenote een prettige dag toe. MIDDELHARNIS Een gesloten auto van de V.Z. (Ver enigde Zuivelfabrieken) parkeerde maan dagavond in de rij, aan het Havenhoofd te Middelharnis om met de veerboot te worden overgezet. De chauffeur had nog maar net de wagen stil gezet, toen hij bemerkte dat achter in de auto brand was ontstaan. De vlammen sloegen al om zich heen; toen de luiken op zij werden openge trokken werd dit door inval van de wind nog erger. Naast de auto van de V.Z. stond een grote wagen van Vroom Dreesman, waarin zich een schuimblusser bevond. Met dit apparaat was de brand in een minimum van tijd geblust. De zich in de auto bevindende zuivelproducten waren deels verbrand en liepen voorts (van het schuim) schade op. De oorzaak valt moeilijk te verkla ren; men denkt aan een brandend peuk je sigaret, dat tussen de goederen is ge raakt. Dit brandje bewijst weer het nuttig effect van een schuimblusser, die eigen lijk in iedere auto aanwezig moest zijn. ------O------ Op de dezer dagen gehouden examens voor de Aannemerscursus Burgerlijke en Utiliteitsbouw, slaagden de volgende personen: G. de Bakker en A. Breur Sommels- dijk; J. de Blok Stellendam; A. Jonge- jan, Middelharnis; A. Korteweg en K. V. d. Velde, Ooltgensplaat; J. v. Koppen, Ouddorp; J. Osseweijer en A. J. Smeets Oude Tonge; J. Tieleman, Melissant; C. V. d. Veer en P. v. d. Veer te Herkin ken. Afgewezen 4 personen. De docenten voor deze aannemers cursus zijn de volgende heren: Archi tect H. Labee Ouddorp (directeur); J. V. d. Stad, Middelharnis; P. v. Driel Sommelsdijk; W. Taaie, Hoofd der O.L. School; J. 't Mannetje, Middelharnis; Aleman (Emgo); M. A. Dekker Middel harnis (E.H.B.O.) De cursus duurt 3 jaar en na behaald diploma heeft men het recht voor ves tiging als aannemer. De cursus is nu reeds feegonnen, echter met niet zoveel leerlingen dan voorheen. Gegadigden kunnen zich alsnog aanmelden bij een van bovengenoemde docenten. Op vrijdag 16 oktober j.l. vond te Ba- rendrecht de uitreiking van de diplo ma's Aardappselecteur plaats. Namens het bestuur opende de vice-voorzitter de heer J. Janse de bijeenkomst en reikte, na een kort overzicht te hebben gegeven van de bereikte resultaten, aan ieder een diploma uit. Aan de heer H. J. Tijl te Nieuwe Tonge, die het hoogste gemiddelde verwierf werd het boek werk „tussen Ras en Gewas" uitgereikt. De heer den Eerzamen, Hoofd der Lagere Landbouwschool te Sommels dijk voerde het woord en sprak zijn vreugde uit over de behaalde resulta ten. Spreker wenste de gediplomeerden een vruchtbaar gebruik van hun kennis toe. Tenslotte sprak de directeur van de Keuringsdienst Zuid-Holland, ir. H. B. Goettsch een kort woord, waarin ge wezen werd over de eisen die een ge specialiseerde landbouw stelt. Aan de volgende deelnemers aan de cursus afkomstig van Flakkee werd het diploma Aardappelselecteur uitgereikt: H. Bestman, Dirksland; A. Braber, Stad aan 't Haringvliet; Joh. Brooshooft, Dirksland; C. Gebuys, Middelharnis; M. Kapteyn, Nieuwe Tonge; A. L. Kar- dux, Dirksland; M. v. Nieuwenhuyzen, Sommelsdijk; L. I. ,H. Ras, Sommels dijk; W. Slob, Stad aan 't Haringvliet; L. Soldaat, Stad aan 't Haringvliet; J. A. Struyk, Sommelsdijk; S. J. Tuinstra Herkingen; H. J. Tijl, Nieuwe Tonge; P. V. d. Veer, Herkingen. Eerste slachtoffers van zout water. De eerste slachtoffers onder het vee tengevolge van het zoute water zijn ge vallen. Van de weduwe A. Zeelenberg zijn twee en van de heer L. Zeelenberg te Oudenhoorn zijn één koe gestorven door het drinken van zout water. De dieren werden geweid op het gors langs het Haringvliet. De beesten kunnen ge woonlijk het ietwat brakke water wel verdragen (2 tot 3000 mg per liter), maar nu er geen voldoende zoet water van de bovenrivieren komt, is het zo zout dat de dieren er zich aan dood drinken. PLUIMVEEMARKT Op de pluimveemarkt van vrijdag 16 oktober 1959 werden aangevoerd 8000 kippen. Kippen (witte) 1,30—1,40 per kg le vend gewicht; kippen (gekleurd), 1.25 1,35 per kg levend gewicht; tamme konijnen 4,8,per stuk. Ruim aanbod van kippen met leven dige handel en de prijzen onveranderd. Voor de heer Johs. v. Gelder, wonende aan de Donkereweg te Middelharnis was het zaterdag j.l. groot feest. Hij was die dag 40 jaar als monteur in dienst bij de E.T.M., welke gebeurtenis niet onopgemerkt is voorbijgegaan. De hoofdcontroleur van de R.T.M., de heer P. v. d. Burg kwam hem namens zijn superieuren feliciteren en ook het gemeentebestuur toonde belangstelling in de personen van burgemeester Hordijk, weth. van Eek, secr. van Bodegraven en de hoofdambt. ter secrtarie mr. Lodder. Er waren ook vele familieleden en vrienden en later kwamen al zijn collega's gelukwensen. De burgemeester vervulde de opdracht van H.M. de Koningin door hem, wegens zijn 40-jarige trouwe dienst, de medaille in brons in de Orde van Oranje Nassau uit te rei ken. De heer Johs. van Gelders is 18 ok tober 1897 geboren en sinds 1919 bij de R.T.M, werkzaam als monteur. Toen hij er kwam werkte hij in de reparatie werkplaatsen te Middelharnis aan de locomotieven en onderhield nadien de autobussen die dienst deden op Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet. Toen de tram van het eiland verdween, werd hij belast met het toezicht op het technisch deel van het autobussenpark der R.T.M., dat sinds 1957 steeds om vangrijker is geworden. Er komt naar wij vernemen binnen zeer korte tijd zelfs een z.g. gelede autobus naar ons eiland, waarmee men 117 passagiers zal kunnen vervoeren. Vakmanschap Burgemeester Hordijk was zo ondeu gend te zeggen, dat hij zich toen de tram nog reed er vaak over verwonderd heeft, dat het materiaal zo goed rolde. Dit moet zeker ook aan het vakman schap van de jubilaris te wijten zijn, aldus spreker, die in die 40 jaar een langdurige ervaring moet hebben opge daan. Nu heeft de jubilaris het onder houd van de bussen en het was volgens spr. overduidelijk dat hij al die jaren zijn werk trouw en met ambitie heeft gedaan. Spr. meende dat het niet zo- Burgemeester Hordijk spelt de jubilaris het ere-metaal op de borst. Zijn dochter, mevr. M. W. Mijnders-van Gelder kijkt be langstellend toe. zeer de werkkring was, maar het werk zelf dat men het steeds met meer liefde gaat doen. De burgemeester deelde mee dat er ook Koninklijke belangstelling was voor deze 4G-jarige trouwe dienst; bij K.B. van 26 sept. had het H.M. de Koningin behaagd hem de onderscheiding in brons in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Spr. spelde hem dit ereteken op de borst, met de wens dat hij het eremetaal nog lang en in gezondheid zal mogen dragen. De jubilaris bleek zeer verrast met de Koninklijke onderscheiding en ver zocht de burgemeester daarvoor zijn dank aan H.M. de Koningin over te brengen. Hij dankte ook de burgemees ter, die hem voor de onderscheiding had voorgedragen. De heer van Gelder kreeg daarna vele handen te drukken en men bleef onder het genot van verversingen nog lange tijd bijeen. STAD AAN THARINGVLIET Ds. Trapman, v.h. predikant in de Ger. Kerk alhier is zondagmorgen in zijn nieuwe standplaats te Velp beves tigd door prof. K. Dijk, met de woor den uit 2 Cor. 3 1, 2 en 3. Het thema was: „De gemeente de leesbare brief van de predikant." Prof. Dijk vond het een genoegen een van zijn oud-leerlin- gen te mogen bevestigen. Des middags deed ds. Trapman in de stampvolle kerk zijn intrede met als tekst 2 Cor. 5 20. „Wij zijn gezanten van Christus wege" enz. Van Stad aan 't Haringvliet waren vertegenwoordigd de kerkeraad en meer dere leden, ook de vroegere predikant ds. Loosman was aanwezig. DEN BOMMEL Comité Bijzondere Noden. Het plaat selijk comité voor bijzondere noden in deze gemeente heeft zich belast met de organisatie van een lijstcollecte voor het wereldvluchtelingenjaar 1959/1960 Deze collecte wordt gehouden in de periode van 26 oktober tot 9 novem ber 1959. Het comité bestaat uit: W. M. v. d. Harst, burgemeester, G. Wursten, Ned. Herv. predikant; A. K. Meulendijk, hoofd openbare lagere school; A. v. d. Jagt, hoofd Christelijke school; Mej. W. Ras, zonder beroep; A. C. Vrij, wijkver- pleegster Groene Kruis; S. L. de Jonge, landbouwer; J. Ras, landbouwer; Mevr. Goudkamp, zonder beroep. De stichting Vluchtelingenhulp Goe- ree en Overflakkee verzorgt de Coördi natie van de plaatselijke aktiviteiten en is daarin reeds voorgegaan met een be langrijke gift. Op aller medewerking wordt een dringend beroep gedaan. ^O------ STAVENISSE Kerkdienst. Vrijdag 23 okt. sav. 7 uur hoopt voor de Oud Ger. Gem. alhier voor de te gaan in de Dienst des Woords ds. L. Gebraad van St. Philipsland. (Als dan zal de bediening van de H. Doop plaats vinden. THOLEN Benoeming. De B.H. industrie Tim pen uit Amsterdam zal voorlopig te Tholen de nieuwe afdeling vestigen in het verenigingsgebouw in de Brugstraat Tot hoofd van deze afdeling is benoemd mevr. Goedegebuure-Schot, die voorlo pig zal starten met een 15-tal meisjes. Bij definiteve vestiging wil men het aantal opvoeren tot dertig. ST. ANNALAND Ger. Gemeente. De aangekondigde preekbeurt van ds. A. Hofman van Zeist tegen woensdagavond aanstaande, gaat wegens ziekte NIET DOOR. Verkoping. De Hervormde Dames- zendingskrans „Indonesië" hoopt D.V. woensdag 21 oktober a.s. haar jaarlijk se verkoopdag te houden in het Her vormd Verenigingsgebouw te St. Anna- land. Behalve de door de leden gemaak te goederen, die te koop zullen worden aangeboden, staat er ook een verloting op het programma. De netto opbrengst is bestemd voor de Ger. Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk. Gouden bruiloft. Het echtpaar H. v. Dijke en K. van Dijke-Scherpenisse hoopt D.V. woensdag 21 okt. a.s. de dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in de echt verbonden werd. Beide oudjes genieten nog een uitstekende gezond heid. De heer Van Dijke heeft een tim- merbedrijf, dat momenteel door zijn bei de zoons wordt voortgezet. Verder heeft hij bekendheid verworven door het feit, dat de heer Van Dijke jarenlang dia ken is in de Ned. Herv. Kerk, waar van ook enkele als administrerend. Het zal het jubilerend echtpaar op die dag zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. Aanbesteding en gunning. Namens de. heer A. Rijnberg werd door architect J. D. Dormaar te St.' Annaland aanbe steed het bouwen van een machineloods Er waren niet minder dan zeven in schrijvers. 1. Fa. Meijtil uit Tilburg voor 21.000.—; 2. J. Vos te Tholen voor 17.119.3. Firma Fr. Burgers en Zn. te St. Annaland voor 16.990.— 4. Abr. J. Soeters Jacszn. te St. Anna land voor f 15.990.—; 5. Fa. Bijl en Zoon te Tholen voor 16.625.—; 6. Aannemersbedrijf A. MuUer-Franke uit St. Maartensdijk voor 15.873.—; 7. Fa, Johs. Burgers-den Engelsman te St. An naland voor 15.864.Aan deze laag ste inschrijver werd de bouw van deze machineloods gegund.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1