RANG alleen RANG als er RANG op staat. mffrvnrrl San balm Geweldig Plaatselijk Nieuws üüüüuuuuüüüüia Irr eénrnacht Uw hartdéiv - Vervolg Gemeenteraad Nelissant Fa. Gebr. Buijsse Kinderhoekje 1. xxxxxxxx flaaf eriozacht *T/{uy ooefarió bezoekt bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht Zuiver Uw bloed met Kruschen. Om Uw rheumatiek te verdrijveii. UIT DE KERKEN LEVERTRAAN Alle merken camera's en toebehoren Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 16 oktober 1959 Hv^^ft^JvJO^^>J]%V>LJ^u^LJ^lJ^^u"J^^JUClrU^^f^^Ar^ *ii* Rang Fruit 19 et per rol Rang Menthol 19 et per rol Rang Crème de Cacao 22 et per rol ^ji^S»^'^' Rang Ice Mints 19 et per rol heid bestaat een onbevoegde leerkracht aan te stellen zullen we er opnieuw over moeten vergaderen om een beslissing te nemen. Aldus werd besloten. Aan een ingezetene werd een studie toelage verstrekt voor diens zoon, als leerling aan de U.T.S. te Rotterdam. Afgelegen boerderij krijgt elektriciteit Voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan J. van Rossum Zn., Klinkerland 36, in de kosten van aan sluiting van hun boerderij aan het elek triciteitsnet. De boerderij van de heren Van Ros sum, gelegen in de polder Klinkerland, is één der zeer weinige percelen in de gemeente die nog verstoken zijn van een aansluiting op het elektriciteitsnet. De oorzaak hiervan is dat de boerde rij gelegen is in een zogenaamd onren dabel gebied. De aansluitkosten zijn dan ook zeer hoog 6000,Het zal ech ter geen betoog behoeven dat in de tegenwoordige tijd een boerderij geen elektriciteit kan ontberen. De eigenaren zijn dan ook bereid zich voor de aanleg een vrij aanzienlijk offer te getroosten. Het elektriciteitsbedrijf is bereid 1/3 van de liosten met een maximum van 750,00 voor zijn rekening te nemen, op voorwaarde dat de gemeente een zelfde bijdrage verleent. B. en w. achten het van belang me de te werken aan de totstandkoming JCt0ri|Klcc(in9 tbon aan dfevend - 5n. aile. gxyede. UeA^nMediru^za&en Middelharnis van de aansluiting en stelden mitsdien voor een bijdrage toe te kennen van 750,00. De voorz. lichtte nog toe dat de af stand voor deze boerderij iets gunstiger is geworden, door aansluiting van een gemaal onder Battenoord. Het voorstel werd goedgevonden. 32.000.— tekort op de gemeentebegroting Volgde aanbieding van gemeentebe groting 1960. De begroting sluit op de gewone dienst met een tekort van 32.000. waarvoor geen dekking meer is uit de saldi-reserve. Deze is uitgeput aldus de voorzitter. Een lichtpuntje is, dat bij de nieuwe finantiële verhoudingsregeling het bedrag per inwoner dat nu 28. is waarschijnlijk zal worden ver hoogd. Schoonmaken rioleringen Voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 10.000.00 voor het schoonmaken van de rioleringen. Door de gemeente-architect is een be stek gemaakt voor het schoonmaken van diverse rioleringen in de kom der ge meente, het afvoeren van de uitkomen de modder en het opschonen en uitdie pen van gedeelten sloot. Uit de gehou den inschrijving blijkt dat een bedrag van 10.000.00 nodig zal zijn voor het uitvoeren van de werkzaamheden. Gezien de toestand waarin de riole ring verkeert, achten b. en w. nodig dit bedrag beschikbaar te stellen en dit af te schrijven in 10 jaar. De voorz. zei nog dat gebleken is dat de riolering voor 50 en soms wel voor gC/o vol zit, waarover ernstige klach ten komen. De heer v. d. Spaan merkte op dat de voorz. indertijd gezegd had dat de riolen niet vol staan en nu spreekt hij van 50—90»/o. De voorz. meende dit nooit gezegd te hebben, omdat hij niet van de situatie op de hoogte was. De raadsleden ont kenden ook dat het gezegd was." U moet wat voorzichtig zijn in uw beweringen" maande de voorz. de heer v. d. Spaan. „U ook!" repliceerde de heer v. d. Spaan, „'t Is een feit!" voegde hij er aan toe. „Maar U staat alleen in een bewering" gai^ de voorzitter terug. Hij wilde er ver der niet over spreken. „Er is wel over de riolering gespro ken" zei weth. Keijzer, maar wat de voorz. wordt aangewreven, heeft hij niet gezegd. Hij kon het ook niet weten, daarvoor is hij nog te kort hier aldus spreker. De heer v. d. Spaan hield voet bij stuk; al deed hij er het zwijgen over toe. Hij vroeg wel of het niet minder kon dan 10.000.—. In 1947 was het goed koper. „Het betreft nu alle rioleringen" ant woordde de voorz. Het ligt anders dan de vorige keer. De heer v. d. Spaan vroeg vooral toe zicht bij de uitvoering, omdat er de vo rige keer de hand aan was gelicht. De heer Leijdens Sr. vond dat de techn. dienst toch moest weten dat de riolen vol zaten. Nu gaat men af op klachten van de bewoners. De voorz. antwoordde dat dit de Techn. dienst niet mag worden verwe ten. Het uitstel zal wel aan andere re den liggen. De heer Leijdens Sr. gaf de voorz. gelijk, omdat hij zich herinnerde dat architect Vreugdenhil indertijd gespro ken had over een afzuig-installatie. „Is dat nu van de baan?" vroeg spreker. „Het is een vaste massa geworden" wist de voorzitter, dan kan men het niet v\/egzuigen. In de toekomst kan dat misscliien wel. Het voorstel werd daarna aangeno men. Deelname Structuurplan Voorstel tot het beschikbaarstellen van een bedrag voor het ontwerpen van een struktuurplan. In het prae-advies werd daarover liet volgende gezegd: Onlangs werd de wenselijkheid be zien om voor drie gemeenten op Oost- Flakkee een gem.eenschappelijli; struc tuurplan te ontwerpen. Bij een gehou den bespreking door de iDurgemeester van Ooltgensplaaat met het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland en het Economisch Technologisch Insti tuut kwam de wenselijkheid naar vo ren een plan te ontwerpen voor de ge hele streek. Gelet op de toekomstige ontwilikeling in verband met het del taplan is het college van oordeel dat een dergelijk plan wenselijk is. Het is gewenst dat op Flalïkee een actieve houding wordt ingenomen tegenover steeds concreter wordende denkbeel den over de stedebouwkundige ontwil?:- keling aan gene zijde van het Haring vliet en Volkerak. Een afwachtende houding levert het risico op dat Flakkee te laat de mogelijke kansen aangrijpt of althans te laat de strategische voor- vi'aarden schept voor een inspelen op de gang van zaken aan de andere oevers. Ijettende hierop werd voorgesteld voor de jaren 1960 en 1961 een bedrag van 0.15 per inwoner beschikbaar te stel len voor het ontwerpen van een der gelijk plan. De heer Prins merl5;te op, waar de ontwikkeling zo snel gaat of dit plan over 8 a 9 jaar nog zin heeft. Hij was er wel voor maar wenste dan wel een snelle aanpak. „Het is een plan voor de toekomst" en geen werkplan" aldus de voorz. De streek zelf moet er zijn ontwikkeling in zien voor de komende jaren. De heer Leijdens Sr. had nog een lijvig rapport van het E.T.I. liggen, waar nooit meer naar omgekeken is. Hij meende dat dit plan slechts een visie zal zijn, b.v. als van Ir. Lange. Er is geen vastigheid, het verandert weer iedere keer! Spr. was er niet tegen, maar zou het wel zin hebben zo vroeg hij, vooral omdat Melissant buiten de grote verkeerscentra blijft liggen. Me lissant blijft een rustig aanhangsel van het grote geheel, waar hij overigens blij mee was. Overigens wilde spr. geen spelbreker zijn. „Melissant blijft mogelijk buiten het strijdtoneel" merkte de voorz. ironisch op. Maar er zijn andere facetten, b.v. tuinbouw, fruitcultuur enz. Voor een fruitteelt-uitbreiding zou van Melissant de victorie kunnen uitgaan. Tot nog toe is er geregeerd buiten de streek om en thans kan men er zelf in mee spreken, aldus de voorzitter. Het voorstel werd daarna aangeno men. Voorstel tot verlenging van de ter mijn van ontruiming van een aantal onbev/oonbaar verklaarde woningen. Dit betrof de woningen Kralingen nrs. 25 en 27 (bewoond door A. Troost) 29 (bewoond door H. J. van Aalst) 30 be woond door D. Rameijs) 34 (bewoond door N. Bazen) 38 (bewoond door J. Knöps) 46 (bewoond door C. J. Heek man) en 50 (bewoond door J. Riedijk). Het werd goedgevonden. Verdeling gemeentewerk aan ambachtslieden Dan volgde een voorstel tot wijziging der gemeente-begroting voor het dienst jaar 1959. In deze wijziging is opgenomen: a. een aanvullend crediet van f 646.00 voor het schilderwerk aan het gemeen- teliuis en de aangrenzende woningen; b een bedrag van 221.50 wegens ex tra werkzaamheden in verband met het onderhoud van sloten en watergangen. De heer Leijdens had de gedachte dat het schilderwerk onnodig duur wordt door het in drieën te splitsen voor 3 schilders, (Bakker, de Vogel en Baart.) Spr. meende ook dat een bedrag bo ven de 500.openbaar diende te wor den aanbesteed. Bovendien vond hij, dat schilder Bakl!;er maar een klein postje had van het gemeentewerl::. De voorz. stemde deze feiten toe, be halve dat het duurder zou zijn. Vorig jaar moest het gemeenteliuis worden geschilderd, wat niet is doorgegaan. Daarom is de schilder Baart er nog bij betrokken, omdat er voor hem veel werk aan geweest is. Om Iiem niet te passeren, is daarom geen openbare aan besteding gehouden. Bij de verdeling is rekening gehou den met het potentieel van de schilder- bedrijven. Bovendien is b. en w. tot de conclusie gekomen, dat een bedrag bo ven 500.voor openbare aanbeste ding niet houdbaar is. In een volgende vergadering diende dit besluit nader worden bekeken. De heer v. d. Spaan deelde mee dat indertijd is besproken dat aan de schil ders ieder een bepaald object werd toe- Beste jongens en meisjes Eerst weer maar het nieuwe raadsel, dan zijn we daar vanaf en dan hebben we weer plaats voor liet andere werk. Aan de beurt is OKTOBER-RAADSEL 3 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 1. De tijd waarin we nu leven; 2 der ijdelheden, het is al 3. Simson was een richter en een....; een teken Iiiervan was zijn ongeknipt haar; 4. Dis cipel van Jezus; was vroeger tollenaar; 5. De bekende keizer uit het Romeinse Rijk; 6. Vriend van Daniël; 7. Plaats waar Jezus werd opgevoed; 8. Leerling of volgeling; Petrus was een.... van de Heere Jezus. Op de kruisjeslijn, van boven naar beneden, komt het woord te staan, dat gevraagd wordt bij 1. BRIEVEN Tineke D. Stad a. h. H. Ja, tante Lena ken ik wel, of liever: heb ik ge kend; als ik ze nu tegenkwam, zou ik, misschien niet weten wie het was, want het is al lang geleden, dat ik ze ont moette. Je zult het boek al gelezen hebben, denk ik. Hoe vind je het? Fijn, dat de schoonmaak klaar is, hè? Jaap K. Sonunelsdijk. Wat heeft meester veel gekregen! Ik zou ook wel een jarige meester willen zijn. Gelukkig voor jullie, dat liet maar één keer in het jaar is, want anders zouden jullie dikwijls in de portemonnee moeten. Maakt Moortje het nog goed? De speels heid zal nog niet over zijn. Ria D. N.-Tonge. Al ben je niet uit geweest, daarom kon je wel een opstel maken, want het behoeft niet te zijn over reizen en treklien. Jammer dat je vriendinnetje ziek was en dan een ziekte, die verbiedt om er bij te komen. Zijn er meer kinderen die het gekregen hebben? De aardrijkskunde over B en L is niet zo moeilijk hè? Nellie P. OuddOrp. Had jij het zo druk met lezen? Moest dat van school, of had je een boek dat zo boeide? Als dat laatste het geval is, dan zal je vol gende keer wel veel over het gelezene kunnen vertellen. Ik wacht maar af. Leny den B. St. Phllipsland. Wat heb jij een grote reis gemaakt, zeg! Nu heb je heel wat van ons land gezien en ook van België. Misschien was ik die zon dag ook wel in die stad, want daar kom ik wel en ben daar goed bekend. Waar woont je nicht en die zuster? Ik bedoel in welke straat? Wat was je brief vol, hè? Hes je F. Ouddorp. Nog hartelijk ge feliciteerd, hoor! Die pen schrijft goed. Het is jammer, dat ie niet altijd weet wat je moet schrijven. De pen zal het wel doen, als je die maar stuurt. Kwam meester aan huis voor je verjaardag? Dat is leuk. Annie van D. Zoetermeer. Wat kreeg Lenie veel, zeg! Wat zal dat volgend jaar zijn, als ze het mag beleven, want dan is het een mijlpaal in het leven. Doe je graag vaderlandse geschiede nis? Dat vak hebben jullie nog niet ge had. Moet je er veel voor leren, of al leen maar luisteren? Kees S. Berkel. Weer een heel blad vol met nieuws. Dat ben ik van de S-jes gewend. En zeker gaat het nieuws over de bezigheden en de drukte met dit en met dat. Hoe kan het ook anders! Als een mens gezond is, moet er gewerkt worden. Er komt zo vaak onverwachts een tijd, dat het werken stil moet lig gen en dan valt het niet mee, want dan is het een teken, dat we ziek zijn. Ge lukkig, dat je de zesde klas niet moei lijk vindt. Ellie van D. Zoetermeer. Je was dus blij met de kinderpost? Dat mag ik wel horen! Nu moet je al die post niet ge bruiken om aan mij te schrijven, hoor! Neem ook maar eens een blaadje uit de bloknoot; dan kun je het mooie pa pier eens nemen voor het schrijven aan familie of vriendinnetjes. In de vakan tie heb je veel familiebezoeken afge legd, hè? Dat is wel leuk; als het school is komt dat er niet van. Aja den B. Herkingen. Dat begrijp ik dat je alles niet alleen kan oplossen. Maar met behulp van de zussen gaat het wel. Weet je wat ik leuk vind? Dat je het toch fijn vindt om mee te doen. Gelukkig dat er nu weer een meester bij komt. Dan kan alles weer geregeld zijn gang gaan. Gaat het goed op school? Kees V. Middelharnis. Ik zou mede lijden met je hebben als ik er tijd voor had. Wat moet jij toch veel leren. Het valt je mee, schreef je, dat je even tijd hebt om aan mij te schrijven. Al maar repetities en ja, die moeten in orde zijn. Je houdt de cijfers goed bij; dat zie ik wel. Als je zo met het leren in je maag zit, is dat een teken, dat het leren ernst bij je is en je er maar niet met de pet naar gooit. Lenie den B. Herkingen. Ja, dat zal je niet dikwijls meemaken: zonder een druppel regen elke dag maar naar school op de fiets. Toch zal dat veran deren. Als je dit leest, is het wellicht stormachtig herfstweer. Dat krijgen we toch op zijn tijd. Is de verkoudheid vlug over gegaan? En hoe gaat het met de grieppatiënten? Minekee S. Ouddorp. Je bent wel uit geweest. Is naar het land gaan, geen uitgaan? Je hebt nuttiger werk ver richt dan die vele mensen, die maar lui aan het strand lagen. Is er in O geen naaischool, dat je er helemaal naar D., voor moet? Ga je elke avond met dat busje rond? Ben je dan maar alleen, voor dat werk? Dat is wel een beetje te druk voor je, hoor! Annie den B. Herkingen, Dat is aar dig: een kleine breischooltje thuis. Moeder met de dochters en nog een' vriendinnetje er bij en dan allen maar van rikketiktik! Dan geeft het niet al worden de avonden langer; dat is dan juist goed. En onderwijl ga je eens voor het orgel zitten en dan loopt de zaak wel. Bedankt voor de groeten van al len; ook voor die van oma uit D. Han van L. Nieuwe Tonge. In jouw brief staat ook al iets over de gezellig heid in de kamer. Lees maar eens wat hierboven staat. Lees je zo graag? Dat is best, want door lezen verkrijg je veel kennis, maareerst het werk voor school, hoor! Maar zo wijs ben je wel, want je wil daar niet achter komen. Mia V. Herkingen. Kind, wat heb jij veel gereisd in de vakantie. Je' leek mi nister L. wel, je weet wel, die man van buitenlandse zaken. Maar het is goed, hoor, want nu kan het niet meer. Ik moet je ijver prijzen om op bed de raad sels te maken. Je brief is boordevol ge worden; er kon geen letter meer bij, zeg! Als ik me niet vergis, is je verjaar dag dicht in de buurt. Hartelijk gefeli citeerd met die dag en ik hoop, dat je nog vele gezonde jaren gegeven mogen worden. Prijswimiers: Anneke de Jongh, Lisse Jan Schipper, Middelharnis Hesje en Nellie Pikaart, Ouddorp Teuntje en Johan van Gilst, Bruinisse Kees Vis, Middelharnis Allemaal de hartelijke groeten van Oom Ko. Want naarmate Kruschen's aansporen de werking onzuiverheden uit Uw bloed verdrijft, verdwijnen Uw pijnen vanzelf. Kruschens vijf minerale zouten bren gen Uw bloedzuiverende organen weer op gang. Uw bloed gaat sneller stromen en de pijnverwekkende onzuiverheden verdwijnen langs natuurlijke weg. gewezen om te onderhouden. Dit leek hem veel eenvoudiger. De voorz. was dit niet bekend, hij zegde toe het nader onder het oog te zien in b. en w. De heer Leijdens Jr. vond het wel een goed idee, omdat het anders een tref- kans wordt wanneer er een jaar veel werk is. Dan heeft de een alles en de ander niets. Het voorstel werd aange nomen. Rondvraag De heer Leijdens Jr. vertelde dat onlangs zondagsavonds de kerkdiensten ernstig werden gestoord door tierende jongelui op straat. Spr. wenste daar maatregelen tegen genomen. Het was zeer hinderlijk. De voorz. bleek hiertegen reeds te zijn opgetreden. Er is thans een vaka- ture bij de politie, die binnenkort wordt vervuld zei spreker, waardoor er weer meer toezicht komt. De heer v. d. Spaan wees op de abri, die z.i. niet goed was geplaatst omdat de regen er vrij spel had." Het regent nu niet, maar dat kan toch komen" ver onderstelde hij. De voorz. meende dat het mee zal vallen. Het moet eerst aan de praktijk worden getoetst aldus spreker. De heer v. d. Spaan vroeg verder hoe het stond met het nieuwe verenigings gebouw. „Die zaak is nog niet rond om met een gefundeerd voorstel te komen" ant woordde de voorz. Hij hoopte dit vol gende zitting te kunnen doen. De heer Leijdens Sr. besprak nog eens de rioleringsplannen. Hij wist dat er 2 gemeenten waren op het eiland, die van de G.S.W. regeling profiteren, o.m. Stad. „Maar wij profiteren er ook van" zei de voorzitter. Tegenwoordig is het R. A.W.-verband. Spr. had aan deze in stantie gevraagd, hoe staan de kansen. Hier is het een duur object; de goed kope objecten, waar weinig materiaal en veel mankracht voor nodjg is gaan voor. Daar zit het op vast aldus de voorzit ter die daarna de vergadering sloot. NED. HERV. KERK Beroepen te Goudriaan, Ottoland en Nederhemert C. den Boer te Veen; Ouddorp J. v. Vliet te Zetten-Andelst; Bedankt voor Bodegraven J. v. d. Velden te Dordrecht; 's-Gravenhage N. den Oudsten te Amersfoort; Ede P. de Jong te Kootwijk. Aang. naar Ameide S. Meijers te Hoog Blokland. Axel: Tegen ds. F. J. Pennings te Axel is door 27 gemeenteleden w.o. 7 leden der kerkvoogdij een aanklacht in gediend bij het Prov. kerkbestuur van Zeeland, wegens zijn voortdurende pro paganda voor het anti-militairisme en dienstweigering. Tietjerk: Na een grondige restaura tie is de kerk van de gemeente Tietjerk weer ingebruik genomen, waarbij de plaatselijke predikant ds. Jonkers, het Woord bediende uit openbaringen 21 vers 22. Achterberg. Na 35 jaar trouwe dienst nam de Eerw. heer C. van Viegen, af scheid van de gemeente Achterberg, die hij als godsdienstonderwijzer en hulp prediker, met de bevoegdheid de sacra menten te bedienen mocht dienen. In de loop der jaren groeide deze kring aan tot een zelfstandige gemeente. De laatste prediking was uit Hebr. 4 versi 14-16. Onder de aanwezigen bevond zich o.a. ds. K. v. d. Pol te Veenendaal; ds. N. Koreman te Rhenen; ds. A. Ste kelenburg te Eist, alsmede afgevaar digden uit Lienden-Ochent en andere plaatsen uit de omgeving. De Eerw. heer v. Viegen is geruime tijd praeses van de classis Doorn geweest. Ds. A. F. P. Pop te Randwijk, mocht tegelijk met zijn tweelingbroer ds. J. J. H. Pop, welke de confessionele rich ting is toegedaan, zijn 75ste verjaardag vieren. Ds. Pop stond vanaf 1912- te Sprang, Elden, Middelharnis, Ameide, Nijkerk, Vaassen, Monster, Kockengen, Schoon- rewoerd en Randwijk. „Ik had", aldus ds. Pop „in een intervieuw met een re dacteur van „Trouw", nog veel vaker kunnen verhuizen, want ik heb 46 be roepen gehad w.o. van de vier grootste Bonds-gemeenten n.l. Kampen, Olde- broek. Huizen en Rijssen. Over zijn Middelharnisse tijd vertelt ds. Pop; „Ik heb daar een reuze strijd gehad. Ik herinner mij nog als de dag van gister (het was 1915) dat de Vrijzinnigen een boerderij in brand staken van een gezin, dat de Gereformeerde leer aanhing. De gemeente is daar helemaal om ge gaan. Ouderling J. Vroegindeweij, de vader van de 4 predikanten en ik vorm den zo'n mooi koppel in de strijd." Kerkbouwactie. In de kerkbouwactie is thans ruim 3 miljoen gulden binnen gekomen. GEREF. KERKEN Beroepen te Buitenpost H. J. Heinen te Oude Beldtzijl; Oegstgeest L. Pley- sant te Leeuwarden. Aang. naar Eindhoven G. Harms te Blokzijl. Bedankt voor Leeuwarden S. v. Bekkum te Monster. Den Bommel: Wegens vertrek naar Bant (N.O.P.) nam ds. H. Schout af scheid met een prediking over 2 Cor. 13 13. Bodegraven: Na bevestiging door ds. S. Melse van Oenkerk met Openb. 27 vers 22 deed ds. L. Loosman (vroeger te Stad aan 't Haringvliet) gekomen van Berlikum intrede met Jozua 1 5b „Ik zal U niet begeven en Ik zal U niet verlaten," Dr. W. G. Harrenstein t- Op 73 jarige leeftijd is plotseling overleden dr. W. G. Harrenstein. De overledene diende de kerk van Noord-Scharwoude, Me- dam, Amsterdam, Soutpoort en Weesp, waar hij in 1949 wegens totale blind heid vervroegd emeritaat moest aan vragen. Een tijdlang is hij ook leger predikant in alg. dienst geweest. In de kring der Geref. kerken is met hem opnieuw een man van groot gezag en grote betekenis heengegaan. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Ermelo J. v. Ravenzwaay te Scheveningen en J. Kampman te Rijnsburg. Beroepen te Doesburg D. v. Wilsum te Dedemsvaart. Bedankt voor Wildervank J. Visser te. Dokkum; Zwaagwesteinde L. Floor te Almelo. Eemdijk: Wegens vertrek naar IJmui- den, nam ds. M. Vlietstra afscheid met Gal. 6 16. 's-Gravendeel. Na bevestiging door ds. G. J. Buys te Papendrecht, deed ds. G. de Vries, gekomen van Zeist, intre de met Col. 1 28. De predikanten ds. A. C. Noort te Vennep, zijn beiden opgenomen in een Groningen en L. Flon Sr te Nieuw ziekenhuis voor 't ondergaan van een galblaas operatie. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Dordrecht K. de Gier te 's-Gravenhage en P. Honkoop te Yer- seke; Middelharnis W. C. Lamain te Grand Rapids en G. Zwerus te Norwich (voorheen te Middelharnis). RIJMEN VAN TIJMEN Ja de oefening „Bietekop", Ze is wel op gang volop. Het gaat naar de droogste streken. Daar waar 't nodig is gebleken, d' Auto's nemen van Flakkee, De wel begeerde spullen mee. Strakjes volgt nog een cadeau; Piepers, hooi en erwtenstro. Verder kwam men op 't idee: Breng wat beesten naar Flakkee. Het zal hen op onze stallen. Wel reusachtig goed bevallen. Zo wordt in de wintertijd. Menig boer van zorg bevrijd. Immers op de vette klei. Kan er wel een eter bij. Want Flakkee is niet vergeten. Dat men elders heeft gezeten, Als men voor de hoge vloed. Vlug evacueren moet. d' Ene dienst is d' ander waard, 't Gaat met moeilijkheden gepaard. Maar toch blijft na overleg: Waar een wil is is een weg. En de oefening „Bietekop", Helpt er velen bovenop. Tij men. MIDDELHARNIS Christelijke openbare leesbibliotheeli Zaterdag 10 oktober j.l. hebben de Chr. Openbare Leesbibliotheken op Goeree en Overflakkee besloten tot op richting van een contact-commissie. De steeds toenemende aanrakings- vlakken met andere organisatie en over heidsorganen deed het ontbreken van een contact-orgaan als een gemis ge voelen. Men hoopt tevens door deze nauwere samenwerking eèn betere voorlichting te verkrijgen, onderlinge hulp bij ca talogisering en aankoop van boeken te kunnen verlenen en gezamenlijk pro paganda te kunnen voeren, zulks met steun van de Protestants Christelijke Lectuurraad. Ds. A. J. Kret, bestuurslid van de Chr. Plattelandsbibliotheek, woonde als adviseur de oprichtingsvergadering bij. Het secretariaat van de Contact-com missie is gevestigd op Voorstraat 6, te Middelharnis. MELISSANT Kerkdienst. Voor de Geref. Gem. in Ndl. zal woensdag 21 okt. om 6.30 uur optreden ds. F. Mallan van Bruinisse. OUDDORP Leesbibliotheek „Daniël". A.s. maan dagavond 19 okt. om 7.45 uur hoopt de J.V. Daniël haar bibliotheek weer open te stellen voor het publiek. De prijs be draagt 2,75 per winterseizoen, waar voor wekelijks twee boeken gelezen kunnen worden. Losse lezers 10 cent per boek per week. Zuiver van smaak en rijk aan vitamine is de uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ OUDE TONGE Oliebollen actie. De gymnastiekver eniging O.K.K. organiseert op vrijdag 30 okt. a.s. een grote oliebollen actie voor het toestellenfonds. Een dames comité zal deze smakelijke produkten waaraan grote zorg zal worden besteed huis aan huis zien te verkopen. Haven. In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken 5 schepen met suikerbieten bestemd voor de suikerfa briek Puttershoek en 1 schip met sui kerbieten voor de suikerfabriek Dinte- loord. Binnengekomen 1 schip met pulp. Pryzen der veldvruchten. Gerst 24-26; erwten (schokkers) 35-41; haver 23-25; erwten kl. gr. 35-42; maanzaad 120-135; karweizaad 75-86; uien 17-18 cent per kg; aardappelen eigenh. 18-19 cent per kg. DEN BOMMEL Winkelsluiting. Met ingang van za terdag 17 oktober zullen alle winkels 's avonds 6 uur gesloten zijn. Zie de advertentie elders in dit blad. Fotohandel J. Zandsira Sommelsdijk Beroepen te Paterson M. Heerschap te Borssele. H. I. Ambacht, Na bevestiging door ds. L. Rijksen te Rotterdam, met een predikatie over Exodus 3 14, deed ds. C. Wisse intrede in deze gemeente, liet Woord bedienende uit Handel. 8 29. „Ga toe en voeg U bij deze wagen." Rome blijft dezelfde. In Spanje is opnieuw een predikant voor de recht bank gedaagd om het simpele feit, dat hij in zijn eigen kerk gepreekt had. Ds. José Nunex-Moreno hoorde een boete van 150,alsmede een gevangenis straf van 3 maanden tegen zich eisen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6