wast:straienci \^vM iiriTiAi ^.."WÏÏSTE en spaart uw ImnenlsaB Opening tuinbouw- wintercursussen Nieuws uit Zeeland Haarden en kacheh Voorzichtig voederen van bietenkoppen geboden Prins Bertil van Zweden opent tentoonstelling „Zweedse vormgeving" in Amsterdam Nieuws op het gebied van traciorbanden L. HANSON LEVERTRAAN onden HAMEA-GELElUübePicjj Als er iets verkeerd bii U valt - eii zuurbrand laait op uit uw maag... Eén of twee Eennies nemen en alle leed is geleden. '0MMy Alle merken camera's en toebehoren Fotohandei J. Zandstra BABYSET DE LUXE 4 ïtiüderiioekj e m Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 9 oktober 1959 MIDDELHARNIS Ds. G. Zwerus beroepen. Uit het ge stelde tweetal is op de maandag ge houden ledenvergadering van de Geref. Gemeente alhier beroepen ds. G. Zwe rus, Norwich, Canada. Repetitie zangvereniging. De man- nenzangvereniging onder leiding van de heer G. de Ruiter, houdt weer iede re dinsdagavond haar samenltomsten in de kerkekamer van de Geref. Gemeente Chr. de Vrieslaan te Middelharnis. Nieuwe leden, ook dames zijn harte lijk welkom. Aanvang 7 uur. OUDDORP Beroepen. Door de kerkeraad der Herv. kerk werd een beroep uitgebracht op ds. J. van Vliet te Zetten-Andelst. Opening schaakseizoen. IVIaandag 12 oktober a.s. te 19.30 uur hoopt de dam- en schaakvereniging „Ontspanning" al hier het nieuwe speelseizoen te openen met een algemene ledenvergadering in hotel „Duinzicht". Behalve de bekende agendapunten zal ook de ledenwerving onder de loupe worden genomen. Het ledental is name lijk duidelijk achteruit gegaan. Wat doen we daaraan? In de eerste plaats de taak van ieder lid te trachten een nieuw lid mee te brengen. In de tweede plaats de Ouddorpse jongelui te overtuigen van het nobele van de dam- en schaakstrijd. Ja strijd! Niet met vuisten en brute lichaams kracht, maar door denken en doen. Is die strijdlust nog aanwezig bij de hedendaagse jongelui? IVlen zou het be twijfelen. Aan U jongelui, de taak om te bewijzen dat wij ongelijk hebben. Is onbekendheid met het spel de voornaamste oorzaak. Mogelijk, maar ook dan behoeft U niet weg te blijven. Ervaren krachten staan klaar om U in de geheimen van het mooie spel in te wijden. Laat U dus niet langer noden, maar komt ziet en bewijst dat het gezegde „Die de jeugd heeft, heeft de toekomst" verder reikt dan „De oudjes doen het nog best." Het bestuur. Ouddorp OUDDORP Burgerlijke stand over sept. 1959. Geboren: Kommer z. v. P. Hollaar en KI. de Ronde; Cornelia d. v. K. Tanis en KI. den Eerzamen; Jacomijntje d. v. J. Vlietland en J. Grinwis; Cornelia Margaretha d. v. W. A. Grinwis en M. Mierop; Jan Cornells z. v. J. L. Padmos en Tr. Pernis; Aren z. v. C. D. Melis sant en A. Breen; Cornelia d. v. Chr. van Koppen en J. Grinwis; Jacob z. v. A. Tanis en J. van der Sluis; Johannes z. V. M. Hoek en A. Breen. Huwelijksaangiften: J. G. A. Sijmons 33 jaar en P. van Dam 33 jaar; J. J. A. Caspers oud 30 jaar en P. de Gans 21 jaar; C. Hoek 27 jaar en E. P. Tanis 22 jaar; G. van der Sluijs 19 jaar en W. Gr. Zeedijk 17 jaar; D. van der Wende 38 jaar en'J. Hoek 21 jaar; D. Sperling 26 jaar en J. A. Tanis 18 jaar; J. Meijer 31 jaar en E. J. van Splunter 18 jaar. Huwelijken: J. Heerschap 23 jaar en M. Meijer 18 jaar; J. J, A. Caspers 30 jaar en P. de Gans 21 jaar; J. G. A. Sijmons 33 jaar en P. van Dam 33 jaar; C. Hoek 27 jaar en E. P. Tanis 22 jaar. Overleden: M. Grinwis 85 jaar wed. van J. Westhoeve. Zuiver van smaak en rijk aan vitamine is de uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ NIEUWE TONGE Uitslagen damclub D.I.D. De uitslagen van 28 sept. zijn: I. afdeling: J. v. Putten—J. A. Dekker 0—2; M. Knops—G. Knops 2—0; A. Holster—J. Weerd 2—0; A. Doorn—H. Kattestaart 2—0; de Vos—P. Kom 2—0; Uitslagen van 5 okt.: J. Weerd—P. Kom 2—0; J. V. Putten—A. Holster 2—0; G. Knops—de Vos 2—0; J. A. Dekker—A. Doorn 0—2; H. Kattestaart—M. Knops 0—2. Afd. II. 28 sept. Klapmuts—Bijdevaate 2—0; P. de Jong—J. de Jong 0—2; P. Noteboom—H. Kieviet 2—0; H. Knops— J. de Jong 11. 5 okt.: B. Bijdevate^P. Noteboom 20; J. de JongJ. Klapmuts 20. OUDE TONGE Het Dagelijks Bestuur van de „Stichting Drinkwaterleiding" geves tigd te Middelharnis, brengt ter open bare kennis dat de begroting van het dienstjaar 1960, vanaf heden voor een ieder ter lezing is neergelegd. Oliebollen-actie. De Gymvereniging O.K.K. organiseert op vrijdag 30 okt. a.s. een oliebollenactie voor haar toe- stellenfonds. Als de dames op die dag bij U aan de deur komen, koop dan ook een zakje met goede oliebollen. Vele kleintjes maken een grote. Bazar. Op 15, 16 en 17 okt. a.s. hoopt de muziekvereen. „Vooruit" een bazar te houden ten bate voor het Uniform fonds, in de voormalige o.l. school aan de Willemstraat. De muziekvereen. Kon. Fanfare Sempre Crescendo van Middel harnis en muziekvereen. Apollo van Nieuwe Tonge en de muziekvereen. Tot Nut en Genoegen uit Melissant zullen, hun medewerking verlenen. Uitslag verkoping. Dinsdagavond j.l., I -'- notaris Ris een verkoping ilag in hotel De Weerd Nadat dit voorjaar twee tuinbouw- cursussen waren afgesloten en aan 58 cursisten het einddiploma kon worden uitgereikt zijn de organiserende vereni gingen direct weer besprekingen gaan voeren om ook in het najaar weer een cursus te kunnen beginnen. Veel moei lijkheden moesten hierbij worden over wonnen, het hoofd van de vorige cursus vertrok naar Brabant, dus waar moes ten de onderwijskrachten vandaan worden gehaald. Met medewerking van de Rijkstuinbouwconsulent ir. D. Kers is men er echter in geslaagd hiervoor een oplossing te vinden en werden de heren G. den Eerzamen, hoofd van de Lagere Landbouwschool, P. Spuybroek, hoofd van de Chr. school te Ouddorp en M. W. Roeper, onderwijzer aan de openbare school te Dirksland bereid gevonden elk de leiding van een cur sus op zich te nemen. Bovendien kon den als vakonderwijzers worden aan getrokken de heren W. Glas, assistent bij de R.T.V., A. J. van Heusden, hoofdassistent te Lisse en J. Preesman, assistent A bij de R.T.V. De heer van Heusden werd aangezocht om les te ge ven in de bloembollenteelt, de uitbrei ding van deze teelt op het eiland deed de noodzaak hiertoe sterk gevoelen. Hierna werd de aanmelding van leer lingen opengesteld met als resultaat een aangifte van 105 leerlingen terwijl er slechts 90 konden worden geplaatst. Hieruit blijkt wel bijzonder sterk de noodzaak van tuinbouwonderwijs, dit is ook begrijpelijk, daar steeds meer klei ne landbouwers zich gaan toeleggen op de intensievere tuinbouwteelten. Voor de organiserende verenigingen, de Centrale Proeftuin voor Goeree en. Overflalïkee, de Tuinbouwvereniging en de Afd. Goeree en Overflakkee van de Algemene Vereniging voor Bloem- boUencultuur stemt dit resultaat tot grote voldoening. Terecht gewaagde de voorzitter van de Tuinbouwvereniging, de heer F. L. E. Philibert, hiervan bij de opening van de cursus in de open bare lagere school te Sommelsdijk op maandag 5 oktober. Bovendien wees hij erop, dat het volgen van de tuin- bouwcursus de mogelijkheid opent om toegelaten te worden tot de tuinbouw- vakschool, waardoor het verkrijgen van een tuinbouwteeltvergunning min der moeilijk wordt omreden de eis van vijf jaar praktijk iets minder wordt. Tezelfder tijd werd ook de eerste les gegeven in de Lagere Landbouwschool, waar de cursisten werden toegesproken door de heer Joh. Mol, bestuurslid van de Centrale Proeftuin. De derde cursus wordt gegeven in de Chr. School te Ouddorp, hier sprak namens de organi saties burgemeester J. A. Kleynenberg. ruw of schraal r,ri dat is dan eigenlijk het hele verhaal - verhaal met 'n blij slot voor iedere lijder aan brandend maagzuur. Neem óók Rennies. Tienduizenden gingen U voor en zegenen de dag v/aarop ze Ren nies leerden kennen - en waarderen. Herhaaldelijk hoort men tegenwoor dig van ziekteverschijnselen bij het rundvee, die in verband gebracht wor den met liet voeren van bietenkoppen en blad, aldus de Rijkslandbouwconsu- lent voor de Veevoeding te Wageningen ir. F. de Boer. Aangenomen kan worden dat door de buitengewone droogte het gehalte aan de stoffen oxaalzuur, amiden, calcium en suilier, hoger is dan normaal. Om eventueel hier uit voortkomende bezwaren zoveel mogelijk te ondervan gen, wordt aangeraden, voorzichtig met de voedering van bietenkoppen en blad te beginnen en indien mogelijk hooi of stro bij te voeren. alhier, ten verzoeke van de erven mej. N. M. Gebraad. Koop 1. het woonhuis aan de Emmastraat 10, groot ong. 2.20 are. Koop 2. het woonhuis aan de Em mastraat 12, groot ong. 2.19 are; Koop 1 en koop 2 waren ingezet door de heer V. d. Bok op 4800,— en f 4900,—; bei de kopen werden afgemijnd door de heer H. Kantors (in opdracht) n.l. koop I. Emmastraat 10 voor de heer Jac. de Vos 5930,en koop II Emmastraat 12 voor de heer J. C. Veivloet 6000,—. Burgerlijke stand over sept. 1959. Geboren: Maria Adriana Gerarda d. v. A. M. A. Lambert en G. M. A. Mak ker; Anna Elizabeth d. v. P. Knöps en E. A. Bogers; Lena d. v. L. Wielaart en L. van der Vlugt. Huwelijksaangiften: H. C. Terhoeve 25 jaar en A. J. Pollemans; J. C. Ver vloed 26 jaar en A. P. Hameeteman 23 jaar. Huwelijk: L. van der Kooij 21 jaar en M. J. A. Smith 16 jaar STAD AAN 'T HARINGVLIET Ongeluk. De heer Joh. Wagner had tijdens zijn werkzaamheden het onge luk een zijner vingers zo te klemmen, dat hij zich ter behandeling naar het ziekenhuis te Dirksland moest begeven. DEN BOMMEL Zeldzaam. Bij de landbouwer A. H. Wesdorp werd een aardappelen gerooid die het zeldzame gewicht had van 1200 gram. Overleden: Pieternella Keppel 81 j. wed. van J. A. Snijder. OOLTGENSPLAAT Nieuws van de verenigingsraad. Dezer dagen heeft het dagelijks be stuur van de verenigingsraad met het bestuur van de speeltuinvereniging de onbevredigende gang van zaken met betrekking tot de speeltuin besproken. Het bestuur van oorspronkelijk 5 leden telt er nu nog maar 3. De contributies zijn, omdat er niets gebeurde, sinds 1957 niet opgehaald. Het materiaal kan daardoor niet worden onderhouden, ter wijl het speeltuinwerk mede door gebrek aan een oppasser moest wor den gestaakt. Een en ander is niet be paald bevorderlijk voor het algemeen vertrouwen. In deze toestand mag ech ter niet worden berust. Besloten is nu dat met het speeltuin werk in 1960 in elk geval weer begon nen wordt en dat alsnog de achterstal lige contributies beperkt tot het laatste jaar zullen worden geïnd. Op vlotte medewerking van de ouders wordt wel gerekend, omdat die toch eigenlijk de basis van het welslagen van elk speeltuinwerk is. Vervolgens zal ge tracht worden het bestuur van de speel tuinvereniging te gecompleteren met actieve medewerkers. Met de bedoeling tot nadeel van weerskanten houdenvan meerdere ver gaderingen op eenzelfde avond te voor komen is het komende winterseizoen opnieuw het „agenda-bureau" (adm. de heer P. Bom, telef. 314) ingesteld. Ver zocht wordt voor zaal besprekingen en belegging vergaderdata vooraf overleg met dit bureau te plegen. Nieuws van de padvinderij. Op za terdagmiddag 17 oktober zal er een bijeenkomst worden gehouden op het Fort Prins Frederik van alle voort- trekkers (jongens boven de 16 jaar) van de padvinderij op Voorne en Putten en Flakkee. Hierbij zullen aanwezig zijn de oubaas dr. J. J. Wieringa te Mid delharnis en de districts commissaris deurwaarder H. L. van Kampenhout te Sommelsdijk. Gesproken zal worden over: „Wat de verkenning inhoud." Met ingang van 1 november a.s. wordt er te Ooitgensplaat een verken- nersgroep opgericht voor jongens van 12 tot 16 jaar. Gegadigden kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer M. Heij- koop, Weesmolenstraat 29. Als voorlo pige verkennersleider zal een voort- trekker uit Middelharnis optreden. Burgerlijke stand over sept. 1959. Geboren: Jacobus Adrianus Alfhon- sus z. V. J. C. J. Campfens en A. D. A. Jacobs; Johannes Gerardus Wilhelmus Maria z. v. W. A. Steenbakker en A. M. van Rossum; Cornells Abraham z. v. A. de Vos en C. Wielhouwer. Overleden: M. A. IJpelaar 78 jaar wed. van J. Pollemans; P. Snaauw 94 jaar, echtg. van A. L. Overbeeke; A. Braber 82 jaar wedn. van J. Pieterse. Gehuwd: W. Tiggelman 61 jaar en C. de Vos 62 jaar; J. van Gurp 19 jaar te Stad aan 't Haringvliet en P. A. Ras 1'8 jaar. Ingekomen: A. van Dam van Keste- ren; J. Wolfert (echtg. van A. Mans) van Dirksland; C. Koene en gezin van Den Bommel; M. C. v. Drunen van Oude Tonge; W. de Vos en gezin van Rotterdam; C. M. Dogge van Steenber gen; J. de Ruiter van Middelharnis; T- de Vries (echtg. van J. Vermaat) van Stedum (Gr.); H. J. Steijn van Hoede- kenskerke. Sommelsdijk SCHERPENISSE Burgerlijke stand over sept. 1959. Geboren: Geertruida Cornelia d. v. A. Jasperse en C. W. van der Jagt. Huwelijksaangiften: J. Hage 23 jaar en P. Dijke 21 jaar; B. de Jong 32 jaar en J. J. van der Jagt 28 jaar. Huwelijken: J. Hage 23 jaar en P. Dijke 21 jaar. Ingekomen: J. Hage van St. Maar tensdijk I Vertrokken: A. G. Pleune naar Zuid- Af rika; M. de Laater en echtg. naar Zeist; J. J. J. Mulder-de Laater en zoon naar Zeist; M. J. Hoek naar St. Anna- land; L. Rijstenbil naar Alphen aan den Rijn; J. L. van Doorn naar Utrecht; H. van Putte naar Rotterdam; W. v. d. Jagt naar Goes; M. A. Kievit naar Oostkapelle; J. van Tiggelen en echtg. naar Halsteren. THOLEN Hoogwater in de week van 11 t.m. 17 oktober 1959. Z. v.m. 10.54 uur en nam. 23.40 uur; M. v.m. uur en nam. 12.22 uur; D. v.m. 0.58 uur en nam. 13.28 uur; W. v.m. 1.56 uur en nam. 14.17 uur; D. v.m. 2.43 uur en nam. 15.00 uur; V. v.m. 3.24 uur en nam. 15.37 uur; Z. v.m. 4.00 uur en nam. 16.14 uur; vrijdag 9 okt. Eerste Kwartier te 5.22 uur; vrijdag 16 okt. Volle Maan te 16.58 uur. BRUINISSE Hoger opDe heer Jac. van den Ouden alhier, werkzaam op de Inspectie der Directe Belastingen te Zierilïzee, slaagde dezer dagen voor het examen Adjunct kommies Titulair. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschafFing van een In tegenwoordigheid van H.M. Koningin Juliana heeft Z.K.H. Prins Bertil van Zweden maandagmiddag in de nieuwe vleugel van het Stedelijk Museum in Amsterdam de expositie „Zweedse vormgeving" geopend. De foto geeft een beeld van de rondgang over de tentoonstelling. V.l.n.r.: H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bertil, de heer Sven Eric Skawoniiis, Directeur van de Vereniging Industriële vormgeving in Zweden en Jhr. W. J. H. B. Sandberg, Directeur van het Stedelijk Museum. Beste jongens en meisjes Hebben jullie geen moeilijkheden ge had |;niet de gedichten uit het „lioekje" vanf'vorige week? Is dat zo, dan schrij ven jullie er gerust over, hoor! Nu moet ik mijn plaats met iets anders vullen, want nu gaat het weer als vóór de va kantie: een nieuw raadsel en dan niet te vergeten de beliandeling van de brieven. Hier is dan het nieuwe raadsel: OKTOBER-RAADSEL 2 A dat is Awerd Jozef tot vrouw B sprak enltel 't geen God zeggen zou C liet weder de Joden vrij gaan D dorst de priesters ter neder te slaan E heeft Job bezocht als zijn vrind F was Isrel niet gunstig gezind G is nog van 't reuzengeslacht H had Mordechai kwaad toebedacht I wordt ook wel Jesse genoemd J werd niet door zijn broeders geroemd K ezelinnen, ze werden gezocht L woont in Sodom, 't geen langer niet mocht M het viel op de sabbath niet neer H hij bouwt en predikt weleer O was de eerste richter voorheen P daar leefde Johannes alleen R viel niet in wel meer dan drie jaar S stond slechts met één ossenstok klaar T ontving ook van Paulus een brief U verliet Abram, want God had hem lief Dit raadsel werd me toegezonden door Kees Janse, Meeuwen. Jullie moeten alleen maar de gevraag de woorden opschrijven. BRIEVEN Diny H. N-Tonge. Ja, doe maar goed je best. Daar zal je later geen spijt van hebben. Het wordt wel eens gezegd, dat de geleerdheid in de tas zit, en dat is ook zo, maar die geleerdheid moet in liet hoofd terecht Icomen. Daar moet je maar goed aan proberen. Het was een mooie vakantie, hoor Diny. Plony P. Rotterdam. Het mag best, zoals je vader doet. Hij geeft vinger wijzingen, zoals men dat wel eens zegt. Hij wijst je de richting en dan vind je toch zelf de oplossing. Op den duur zal je al veel zelf kunnen vinden. En va der kan er nu niet steeds bij zijn; die heeft het druk genoeg. Hij heeft flink aan je vriendelijk verzoek voldaan; zie maar naar het tweede blad! Stientje G. Den Helder. Was je toch nog aan een opstel begonnen? Dat is flink, maar je bent geen heldin in het opstellen maken, schrijf je. Dus was er zeker veel moed voor nodig. Niet ieder een is voor dat werk in de wieg gelegd: de een kan dit beter en de ander weer iets anders. Zo gaat het nu eenmaal. Met rekenen gaat het veel beter en dan komt ook veel voor in het leven. En handwerken, daar ben je ook niet bang voor. Dat merk ik wel als je het over het poppejurkje hebt. Dat zal heel aar dig worden. Jannie H. N-Tonge. Jij had ditmaal dus de oplossingen-maand. Leuk, dat jullie dat op deze manier doen. Je had er heel veel werk aan en je hebt het duidelijk gedaan. Ik merk, dat jullie ook de oplossingen in de krant goed na gaan. Dat zou ik maar volhouden, want daardoor kun je veel leren. Bep G. Den Helder. Dat vond ik leuk, dat je ook iets van je liet horen. Weet je wat ik heel mooi vind? Dat het bij je oom in de zaak heel goed naar je zin gaat. Dat zal ook wel veel aan je zelf liggen; als je het werk doet, zoals het behoort, dan moet het wel goed gaan en dan is ieder tevreden over je. De har telijke groeten terug. Adri H. N.-Tonge. Jij was de laatste van het drietal dat schreef, maar je brief is niet de minste: duidelijk ge schreven. Een meisje, dat graag op school gaat, moet wel alle werkjes goed doen. Vind je handwerken zo fijn? Dat mag ik wel horen, want handwerken is voor een meisje van veel belang. Heb je de uitdrukliing wel eens gehoord, dat een paard z'n tanden en een vrouw haar handen niet stil moeten staan? Het is al een oud gezegde. Alie S. Ouddorp. Wist je niet hoe je beginnen moest? Maar toen het begin er was, kwam het vanzelf: de brief is boordevol geworden. Het ging wel over de school, maar dat is toch niet erg? Je moet toch iets schrijven? Ja, zo'n school heeft wel veel voordelen, maar er zijn ook nadelen. Dit mag niet en daar moet je voor oppassen, en dat is maar goed ook. Het gaat net als bij een nieuwe fiets: daar mag ook geen schrammetje aan komen en dan is het geweldig oppassen. Was het raadsel be doeld om te plaatsen? Daar moet ik nog eens over denken. De liinderen hebben graag leuke raadsels; ik bedoel een raadsel, waar iets uit moet komen, dat al zoekende gevonden wordt. Dat is bij jou niet; het zijn al losse woorden. Corrie W. Ouddorp. Ik moet je wel hartelijk bedanken voor die kaart, maar je bent net een maand te vroeg. Dat ispf niet erg, want ik vergis me ook welt'f eens. Nu behoef je niet nog eens eeii' kaart te sturen hoor! Ik zal maar den-!;-! ken, dat je het al gedaan hebt en heti-l is lieel goed bedoeld ook. Jammer datl er zo weinig eten is voor de geitjes i;f Heb je nog wat kleine poters bij elkaar kunnen zoeken? Nu komt het suiker bietenblad. Dat kan weer een beetje de nood verlichten. Het mooie weer wordi niemand moe, maar daar tegenover staat dat het zo geweldig dx-oog is. Hannie v. d. G. Ridderkerk. Het eer ste wat ik dadelijk zag in je brief was----- ja, wat denk je? Dat je mei schrijven zo vooruit bent gegaan. Dal komt toch niet door de nieuwe mees-' ter? Het is nu heel wat duidelijker ge- worden en dus veel beter leesbaar. Oi heb je misscliien veel tijd gehad? Kun je die mooie boeken even laten rusten i om een brief aan mij te schrijven? Het^. gaat wel eens moeilijk, denk ik. De| .groeten aan de huisgenoten terug. Katy V. d. J. St. Philipsland. Hebben! jullie allemaal strafwerk gehad op schoot? Maar Katy! Dat zal toch niet; meer moeten gebeuren, denk ik. Heeft' meester dat niet gezegd? Het viel niet mee om aardappels te zoeken, nu de grond zo hard is. Je hebt tocli je best gedaan, anders zou vader niet tevreden geweest zijn. Is er al een andere leid- ster op de vereniging? Jan S. Middelharnis. Ik zie nog steeds, dat je een getrouwe helpster hebt. Daar mag je wel dankbaar voori zijn. Ik denk, als dat niet zo was, dat er wel eens geen werk van Jan was, S Heb ik het ver mis? Volgende keer schrijf je wel een klein briefje, hè? i Sjaan van L. Dirksland. Dat is fijn: I op een nieuwe fiets naar een nieuwe school! Jammer dat het leren niet vol-j ledig kan zijn vanwege gebrek aan leerkrachten en ruimte. Maar nu krij gen jullie toch wel veel werk op? Eén ding uit je brief begrijp ik niet. Je schrijft: „Als je naar school gaat, weet je meestal geen nieuws." Ik dacht: juist wel! Je moet die jonge dametjes r^iaai eens bezig zien en horen. Wat kwebbe len ze vóór, na en onder schooltijd af' Is dat dan geen nieuws dat verhandeld wordt of is dat iets anders? Anneke de J. Lisse. Je brief was rood, wit en blauw, dat is Hollands! Vind je het fijn op de u.l.o.? Dat mag ik wel horen. Wat moeten jullie focli veel vakken leren! Ik zal nu maar aan je opdracht voldoen. Oma in Sommelsdijk, tante Wil Ome Leen de hartelijlïe groeten van familie de J. uit Lisse. Wim, Leny en Hansje in Middelharnis: ook de beste i groeten van dezelfde familie, hoor! Allemaal de hartelijke groeten van Oom KO' I Bij alles wat men al kon huren, zij» nu ook tractorbanden met zeer hoge nokken gekomen. In de landbouw zÖ'J banden met een zeer gevarieerd profie' vooral in de natte perioden noodzake lijk. De bandenfabriek „HOFKA" in Klaas waal, die in ons land bekendheid vet- wierf door een geheel nieuw systeen' van koud vulcaniseren te introduceren: lanceert nu dit nieuwtje. Naar keus (en prijs) kunnen zo*^ nieuwe als gebruikte banden worde' gehuurd, voor een week tot een P^^' maanden. De firma wil hiermede haar nieuwst^^ creatie de „Nylabourband" op een gr",' tere markt brengen. Deze band bezi behalve een formidabel soepel en kracB- tig vermogen door een nylon binnen werk, nokl^en van 7 cm hoogte waar achter aarde niet kan blijven hangen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6