service Goed ploegen is geen vraagstuk meer! een Fergusontractor Rumptstad- ploegen cembin cif ie VAN RUMPT N.V. Goereeër moet visie geven hoe de luchtvaart er over 40 jaar uitziet bij WASSEN Dit resultaat zegt alles! Voorspellingen rond het K.L.M.-jubileum Enige winnaars van de ploeg wed strijd L.J.C. „Flakkee" Vijf prijzen: twee eerste en een medaille voor de jongste deelnemer Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZIHD-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Uitslag aanbesteding bouw van 6 woningen LEVERTRAAN "Op - zicht service" zonder prijsverlioging Oriënteringsrit te St. Philipslancl Bijna alle. goede Ploegers kiezen met De op vrijdag 25 september gehouden ploegwedstrijd op zware klei van de heer P. D. Sieling te Stellendam, werden met Fergusontractoren en Rumptstadploegen de volgende prijzen behaald Ie prijs Gedeeld P. Biemond, Stellendam met Ferguson en Rumptstadploeg 468 punten 2e prijs P. Noordermeer, Achthuizen met Ferguson en Rumptstadploeg 459 punten 3e ptijs E. R. van Putten, Dirksland met Ferguson en Rumptstadploeg 4S4 punten 5e prijs J. van Eek, Herkingen met Ferguson en Rumptstadploeg 438 punten óe prijs R. van Putten, Dirksland met Ferguson en Rumptstadploeg 437 punten 7e prijs J. v. d. Vlugt, Stellendam met Ferguson en Rumptstadploeg 413 punten Ook in 1958 te Dubbeldam behaalde dhr. P. Biemond de Ie prijs plus wisselbeker ,- dhr. E. R. van Putten de 2e prijs uit ló deelnemers, beiden met Fergusontrekker en Rumptstadploeg. LANDBOUWMECHANISATIE- EN GARAGEBEDRIJF STAD AAN 'T HARINGVLIET Dinsdag 29 september 1959 No. 2831 PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de K.L.M, op 7 oktober a.s. jullen er omstreelis deze datum een aantal gebeurtenissen rond dit jubi- Ijiun plaats hebben. Zo zal de heer I. A. Aler, President directeur van de JUM. op Schiphol vliegurenpenningen uitreiken aan leden van het vliegend [«soneel die resp. 10.000, 15.000 en 20.000 vlieguren op hun naam hebben jtaan. Ook wordt er op 4 oktober een oriënteringsrit voor auto's motoren en scooters gehouden, georganiseerd door de K.L.M, motor- en autoclub. De f.r.T. zal speciale K.L.M, postzegels uitgeven en er zal ter nagedachtenis ,an wijlen dr. Plesman een monument worden onthuld. Er is ook nog een an jer gebeuren, n.l. een voorspelling van hoge autoriteiten uit verschillende lan- jen, hoe de luchtvaart er over 40 jaar uit zal zien. Onder de tien mensen die liieraan meedoen, is één Nederlander, n.l. iemand uit Goedereede, waarom wij er hier melding van maken. Op 8 oktober zullen in de voet van Domtoren in Utrecht een aantal ioorspellingen, die betrekking hebben (p het onderwerp „Hoe ziet de lucht vaart er over 40 jaar uit", ingemetseld worden door de kleinzoon van de pre- ident-directeur der EL.M., de heer I. A. Aler: Alphonse Peter Bakkes. De voorspellingen zullen in het jaar 2000 worden bekend gemaakt. De tien per- ionen, die hun visie hebben gegeven ijn; Z.M. Koning Leopold van België; 2, U, Gen. E. R. Quesada, Directeur-Ge neraal voor de Burgerluchtvaart der Verenigde Staten; 3. Professor G. Ma- •inatos, Rector Magnificus van de uni versiteit van Athene; 4. Walton A. Cole, eneral Maneger van het persbureau Reuters, Groot-Britannië; 5. Dr. J. H. dii Plessis, Administrateur van de Kaapprovincie; 6. Rajkumari Amrit Kaur, Oud-Minister van Gezondheid, Voorzitster van het Roode Kruis van ndia en lid van het Parlement; 7. Her- bert Moses, President van de Brazili aanse Pers Associatie; 8. Mr. Matsus hita, Grootindustrieel in Japan, voorzit ter van de vereniging Nederland-Japan; 9. Een autoriteit in Rusland; 10. J. BrugTgeman^SS iaar), kraanmachinist bij de Deltawerken uit Goedereede. De burgemeester van Utrecht, Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz, en de President- Directeur van de K.L.M, zullen hijea'j het woord voeren. Vooraf maak! i.e K.L.M.-Harmonie een muzikale rond tocht door de stad. Het is de bedoeling dat ook bij deze plechtigheid de histo rische Fokker F-7A zal overvliegen. Het is wel een grote eer voor de heer Bruggeman, dat hij als enigste Neder lander tussen al die hoge buitenlandse personages is uitverkoren om aan deze voorspellingen mee te doen. Het duurt 40 jaar eer de ingemetselde koker met de profetiën wordt te voorschijn ge haald, waarbij de (vlieg) wereld er dan wel een beetje anders zal uitzien De heer Bruggeman, geboren 4 april 1921, zal bij leven dan. tot de hoogbejaarden behoren en 78 jaar oud zijn. DIRKSLAND Uitslag -van de op vrijdag 25 sept. j.l. gehouden aanbesteding voor de bouw van 6 woningwetwoningen aan de Bos- dreef voor rekening van de woning bouwvereniging „Dirksland". C, van Groningen, Middelharnis 90965 Aansluitkosten 130,—; P. J. Wielhou- wer, Middelharnis f 91599, f 130,—; Fa. C. Boeter, Sommelsdijk 94000, 900,—; A. Troost, Melissant 94200; H. Tiele- man en A. Mans, Melissant (laagste) 86982, 100,—; Fa. v. d. Welle Roos Den Bommel f 89450, f 300,—; Fa. A. Mans Zn., Middelharnis 104776, 225,-; P. Bakker, Venhuizen 112850, 1050; W. Mooyaart, Oude Tonge 87000, 150,—; M. Osseweijer, Oude Tonge f 87400, 200,—; P. A. Duhen Dirksland 96527, 60,—. Gunning aan gehouden. Burgerl. stand. Geboren: Jan Mari- nus z. v. J. W. de Geus en B. D. van Seters; Marinus Paulus z. v. J. P. Doorn en N. M. de Jong. Kerknieuws der Geref. Gemeente. De collecte voor de Theologische school heeft opgebracht de som van 858,10. A.s. donderdag 1 oktober hoopt de J-V. „De Zaaier" weer met de weke lijkse vergaderingen te beginnen. Met de catechisaties zal D.V. worden be gonnen a.s. maandagavond 5 oktober, jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar van 7 tot 8 uur van 16 jaar en ouder yan 8 tot 9 uur. Voor jongens en meis jes die deze avond verhinderd zijn zal gelegenheid worden gegeven zondag avond na de dienst. HERKINGEN Breiwerk inleverenHet bestuur yan de Herv. Vrouwenvereniging „Niet 'n eigen kracht" verzoekt alle leden en i>iet leden, het breiwerk e.d. die men onder handen heeft af te maken voor 1 oktober a.s., en in te leveren bij een "Ier bestuursleden, zulks in verband "let de grote verkoopavond die op 8 oktober a.s. gehouden zal worden. "- Alweer aardbeienDe vrouw van S. mocht voo:r de tweede maal uit eigen tuin het genoegen smaken een 'linke schaal aardbeien te plukken, welke eigenlijk nog beter van kwali teit waren als de eerste pluk. Voor deze "Jd van het jaar een zeldzaamheid. Tareerder. Evenals vorig jaar is als lateerder voor de suikerfabriek te Din- Jeloord aangesteld de heer Adr. Mar kus. Collecte. A.s. zondagavond zal in de ^etef. Gemeente een extra collecte worden gehouden voor de Chr. School. GOEDEREEDE Gemeenteraadsvergadering, Vrijdag- wond 8 uur wordt een openbare ge meenteraadsvergadering gehouden. T" wkoping. Op het woonhuis staande aan de Pieterstraat no. 12 is vrijdag j.l. "IJ inzet geboden 1500,—. Op 20 okt. voigt veiling bij afslag. In de Gouden ^eeuw, des avonds 8 uur. r- Aanrijding. De bromfietsrijder W. K. ztifi door een verkeerde manoeuvre oQanig met een bestelwagen in aan- ■"^mg dat hij een schouderfractuur en inwendige kneuzingen bekwam. Ds. Bulthuis die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Na aldaar verbonden te zijn kon hij huiswaarts keren. OUDDORP Vissersvloot kreeg nieuwe aanwinst. De Gebrs. Moerkerk hebben zaterdag een nieuw stalen„ vissersvaartuig in de haven gebracht, wat een grote aan winst is voor de vissersvloot. We hebben de proefvaart meegemaakt en hopen er in ons volgend nummer verslag en foto van te brengen. Zuiver van smaak en rijk aan vitamine is de uit WED. KURVINK's DROGISTERIJ NIEUWE TONGE Aardappelen gestolen. Toen de land bouwer H. K. 's morgens een partijtje aardappelen in het land wilde halen die hij de vorige avond gereed had ge zet, kwam hij tot de onaangename ont dekking, dat de aardappelen waren ge stolen. Ook hadden de dieven nog een rijwiel mee genomen. Nu nog aardbeien geplukt. De heer P. D. plukte dezer dagen van de koude grond nog aardbeien. De smaak was nog zeer goed. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bedankt Cand. J. van Boggelen heeft voor het beroep naar de Geref. kerk alhier bedankt. Huwelijksbevestiging Woensdagmid dag 3 uur zal in de Geref. kerk het hu welijk bevestigd worden van J. Jon- gejan en J. van Sprang, door de Wel eerwaarde heer ds. A. Trapman. OOLTGENSPLAAT Oud-opzichter St. Adolpsland O'Ver- leden. Zaterdagmiddag is ten zijne hui ze Wilhelminastraat 8 alhier, na een langdurige ziekte op de leeftijd van 82 jaar overleden, de heer Andries den Braber. De heer Braber was vroeger chauf feur-tuinman bij wijlen notaris Akker- mans en werd tevens belast met het opzicht van de eigendommen van de ambachtsheerlijkheid St. Adolpsland onder Ooltgensplaat en Den Bommel. Hij heeft deze functie tot zijn 75ste jaar waargenomen. De overledene stond bij de bevolkig in hoge achtong. Eerste jaarvergadering. De jonge- lingsvereen. „Johannes"^ van de Geref. Gemeente zal a.s. donderdagavond om 7 uur in het kerkgebouw haar eerste jaarvergadering houden. De opening zal geschieden door ds. P. Blok van Dirks land, terwijl de voorzitter, dhr. Lang straat, een welkomstwoord zal spreken. Verder staat op het programma een Bij belinleiding, zang, declamatie, verslagen enz. Een ieder is welkom. Winterdienstregeling Van der Schuyt Op maandag 28 september j.l. is op de veerdienst Dintelsas-Ooltgensplaat (Sluishaven) de winterdienstregeling ingegaan. De afvaarten zijn: Van Dintelsas: 6.15, 7.45, 9.15, 10.45, 12.30 14.00, 15.30, 17.30 en 19.00 uur. Van Ooltgensplaat: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 13.15, 14.45, 16.30, 18.15 en 19.45 uur. Zondags geen dienst. Op de veerdienst Den Bommel-Nu- mansdorp blijft tot en met 31 oktober de zomerdienst nog van kracht, met uitzondering van de afvaart: vertrek Den Bommel 20.20 uur en vertrek Nu- mansdorp 21.15 uur. Op 2 november gaat hier de winter- Dat er in blouses enorme kwali teitsverschillen zijn, weet iede reen, 't Is niet alleen de stof maar vooral ook de coupe en afwerking die het 'm doen. Hier ziet U de favoriet uit onze rijke collectie, de prachtige damesblouse "DALMON". Moderne wijkende ha Is. Over en in de rok te dragen. Originele Zwit serse fisba-crèpe "Minimum-Iron". In de zes nieuwe modekleuren: lila, cognac, bleu. wit, olijf en beige. Maten 36 t/m 46. Voor de ze kwaliteit verrassend voordelig. En wilt U hier een rok bij, aarzel dan niet langer maar neemt U deze fantastisch leuke, langharige wol len ruitrok. Rondom diepe stolp- plooien. Uitmuntende coupe en voorbeeldige afwerking. EEN WARME AANWINST VOOR UW NAJAARSGARDEROBE. Kleuren: olijf, geel, bleu, koffie en cognac. Maten 36 t/m 44, En weer een echt 0% TC WASSEN-koopje <^4* Zend briefkaart met vermel ding van E.N., gewenste ar tikelen), maat en kleur. Uw naam en volledig adres in duidelijke blokletters s.v.p. ROTTERDAM: "City CentrHtn" Binnenweg, tel. 13 93 75 - Dorpsweg hk. Katendtechtse Lagedijk, tel. 74 25 9 DEN HA AGs Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148. dienst in met de volgende afvaarten: Van Den Bommel: 6.00, 8.10, 10.20, 12.30, 14.30, 16.30 en 18.30 uur. Van Numansdorp: 7.05, 9.15, 11.25, 13.35, 15.30, 17.30 en 19.30 uur. Zondags geen dienst. Op zaterdag 3 oktober a.s. organiseert de Motor en Automobielclub St. Phi- lipsland, haar laatste oriënteringsrit in dit seizoen. De rit is 40 km lang uitge zet over prima wegen en staat open voor Automobielen, Motoren en scooters. De start zal plaats hebben op de Voor straat bij Hotel „De Druiventros" te St. Philipsland om 15.30 uur. Inschrijven vanaf 14.00 uur; voorin- schrijven vanaf heden bij het secre tariaat. Des avonds zal na de rit de uit slag bekend worden gemaakt in Hotel Concordia te Steenbergen, waarvoor mooie en waardevolle prijzen beschik baar zijn. Nadien zal de trekking plaats hebben van de grote loterij ten bate van de vereniging. Alles bij elkaar zal het weer een mooie middag worden, waar nu reeds flinke belangstelling voor bestaat. Op de vrijdagmiddag gehouden ploeg- wedstrijd van de Landbouw Jongeren Club Flakkee werden 2 eerste prijzen toegekend aan de heren H. Ardon te Dirksland (midden: Farmall tractor en Hertploeg) en aan P. Biemond, Stellen- dam (rechts: Ferguson tractor met Rumptstad ploeg). Deze twee hadden een gelijk aantal punten (468). Er wa ren vijf prijzen; de jongste deelnemer R. van Putten te Dirksland met een Ferguson tractor en Rumptstadploeg, oogstte grote waardering voor zijn werk. Deze jongeman (foto links) gaat nog op de Ulo en ploegt alleen op vrije zaterdagmiddagen. Om zijn bijzondere prestatie werd hem ter aanmoediging door het bestuur een medaille toegekend. Het verslag over de wedstrijd komt voor aan de binnen zijde van dit blad.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1