Financieel-economische gegevens uit de Rijksbegroting 1960 Zaterdag wordt er te Stellendam gefilmd Jubileum bij Kunsimesthandel v/h Kooman Co. N.V. Dirksland Burgemeester Hordijk opende de nieuwe rijwielzaak van Koppenaal Circa 300 Delta- en dijkwerkers zullen figureren BRUIDSWERK Koninklijke onderscheiding voor dhr. C. Bette wegens 40-jarige trouwe dienst Pracht verkeersverbetering kruispunt Holland - Zeeland 12e jaargang Voor uw DEPOSITO'S: Fa. C. Korteweg Zn. MEDITATIE De genezing van de kreupelgeborene BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBEO Vrijdag 25 september 1959 No. 2830 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Voor degenen, die belangstellen in de Ifinanciëel-economische aspecten van Ihet regeringsbeleid en de situatie, Iwaarin thans ons land te dien opzichte (verkeert, willen we gaarne in dit arti- |kel wat meer gedetailleerd cijfermate- Iriaal verstrekken, zoals dit in de Nota [bij de Rijksbegroting is opgenomen. 1. 0e expansie in 1959. Vanaf midden 1958 begon onze na- Itionale economie na de maatregelen tot (bestedingsbeperking weer een gezonde Iopleving te vertonen, die blijkt uit de Ivolgende cijfers: I de werkloosheid liep van dec. '58 tot laug. '59 terug van 92.000 op 75.000 met 168.000 openstaande aanvragen. In het Inoorden en in Zeeland (ook Flakkee) lis nog strukturele werkloosheid, maar I conjunctuurwerkloosheid is er niet I meer. I in 1958 nam de export met SVo toe en jin 1959 zal deze toename vermoedelijk I circa 9»/o bedragen. de investeringen stijgen weer, over jl959 met circa 7V2''/o voor wat de be- I drijven betreft; die in de bouwnijver- [heid leefde na een inzinking in 1958 I sterk op en veroorzaakt nu al spannin- gen; in de overheidssector zullen ze 10«/o hoger zijn dan vorig jaar de consumptie van gezinnen, die in 1958 gelijk was gebleven, neemt in 1959 I weer sterk toe, n.l. in volume met 4V2*'/o I en in waarde bijna 1 miljard. I de nationale produktie zal naar schat- I ting een stijging vertonen van SVo te- I genover 2''/o in 1958. I daartegenover zal de invoer toene- [men als gevolg van voorraadvorming [en uitbreiding van produktie en con- I sumptie. Daardoor wordt het saldo van [de betalingsbalans beïnvloed, maar dit [zal vermoedelijk over 1959 nog weinig vermindering te zien geven (in 1958 was dit saldo 1600 miljoen gulden). De opgaande lijn in onze huidige I hoogconjunctuur zet zich dus voort, 2. Het perspectief voor 1960. Verschillende symptomen wijzen er op dat de stijging der bestedingen thans sneller verloopt dan in 1952 toen we in een soortgelijke situatie zaten als in 1957, zodat er spoediger spanningen zullen optreden: de consumptie in de particuliere sec tor zal in 1960 stijgen met 3"/o of circa 1,4 miljard. Hierbij is nog geen reke ning gehouden met de gevolgen van de vrijere loonvorming, dus wordt ze veel hoger. Elke loonsverhoging van Vlo doet de consumptie met 0,5*/o extra toe nemen de investeringen in de bedrijven wordt geraamd op een toename van 10»/o. de uitvoer zal zich gunstig ontwikke len, al is dit in hoge' mate afhankelijk van de buitenlandse conjunctuur en on ze concurrentiepositie doordat de invoer echter eveneens zal stijgen, is over 1960 een belangrijke da ling te verwachten van het saldo der belastingbalans. Er zal dus zeer voor zichtig moeten worden gehandeld, an ders komen we spoedig weer in een si tuatie als in 1956/'57. 3. Hoge besparingen nodig. De economie leert, dat besparingen nodig zijn voor investeringen en de laatste uiteindelijk weer bevorderlijk zijn aan het sparen. Nu is er in ons land zeer veel geld nodig om onze eco nomie op het peil te houden, dat in verband met een algemene welvaart gewenst is. Er is geld nodig voor: de uitbreiding van het produktie-apparaat de aanpassing aan de moderne tech niek, de kernenergie, onze groeiende bevolking, voldoende werkgelegenheid, meer woonruimte, onderwijs, yerkeer, waterstaatswerken etc. Wordt er te veel geconsumeerd, dan verminderen de be sparingen en is er tenslote geen geld genoeg voor investeringen. i. Loonsverhogingen Dat het voor een Minister van Finan cien niet gemakkelijk is om het eind cijfer der uitgaven naar beneden te drukken, blijkt wel uit het feit, dat in I960 aan lonen, salarissen en pensioen toeslagen méér moet worden uitgege ven ruim lOOmiljoen guldenEn dit betreft dan nog alleen de compensatie Als straks de ambtenaren en onderwij zers ook om hun aandeel komen in de vrijere loonvorming (welk percentage als gemiddelde nog niet bekend is) dan komt er nog veel meer bij. Als de Rijks ambtenaren l»/» verhoging krijgen, kost dit circa 25 miljoen per jaar 5. Het na.tionaal inkomen. Alle opbrengsten van arbeid, kapitaal grond etc. tezamen, dus lonen, renten, dividenden, winsten en pachten, vor men het nationaal inkomen. Dit bedroeg in 1951 191/.2 rnüjard en wordt voor 1960 geraamd op 37V2 miljard. Het is dus in 9 jaar ongeveer verdubbeld. De uitgaven van het rijk vormden in 1951 een bedrag, dat 28V(i uitmaakte van het nat. inkomen, terwijl dit in 1960 bijna 23»/o zal bedragen. Ondanks de sterke absolute stijging gaan we dus de goede kant uit. Vergeleken met 1959 IS het zelfs 3«/o lager. Men kan het nationaal inkomen ook vergelijken met de hoogte van de be lastingdruk, m.a.w. welk percentage van zijn inkomen ons volk betaalt aan °?Jfsting. Dit was in 1951 omstreeks Wo en voor 1960 bedraagt het 240/0. undanks de hoogte der belastingdruk gaan we dus in de goede richting. Prof. Zijlstra heeft ze 0,4''/o naar beneden weten te drukken. Maar we herhalen toch nog eens, dat de belastingdruk in ons land, objectief gezien en ook in vergelijking met andere landen te hoog is. 6. Onze nationale schuld. Evenals bedrijven en particulieren is de Staat genoodzaakt nu en dan voor speciale doeleinden of begrotingstekor ten leningen te sluiten. Geschiedt dit op korte termijn b.v. in de vorm van schatkistpapier, dan spreekt men van vlottende schuld, zijn het langlopende leningen, dan noemt men het gevestig de of geconsolideerde schuld. De Staat kan natuurlijk zowel in het binnenland als in het buitenland lenen. Omstreeks 1900 bedroeg de totale nationale schuld ong. 1 miljard gulden. In 1920 was ze 3 miljard en vlak voor de laatste oor log i miljard. Maar toen we in 1945 uit de oorlog kwamen, bleek ze vanwege de geldsmijterij alias diefstallen van de Duitsers gestegen tot het formidabele bedrag van 28 miljard. De opeenvol gende ministers van financiën zijn erin geslaagd in de loop der jaren veel schulden af te lossen, zodat op 30 juni j.l. de totale schuld van ons land be droeg 19 miljard. Het waren allen so cialisten (Lieftinck, Van der Kieft en Hofstra) en men vindt het misschien vreemd, dat zij zo voor schulddelging hebben gezorgd. Maar dhr. Hofstra licht ons daaromtrent in in zijn boek „Socialistische belastingspolitiek". Daarin zegt hij, dat het democratisch socialisme alle staatsschulden, speciaal de oorlogsschulden, ten spoedigste wil doen verdwijnen, omdat ze het socialis me tegenhouden. Of het socialisme, als het geheel alleen de macht in handen zou hebben, het zonder staatsschuld zou afkunnen, is niet waarschijnlijk. We vermoeden dat ze nog meer zou op lopen. Maar in elk geval lijkt ze ons nu nog veel te groot. Rente en aflos sing bedragen 1 miljard telken jare op onze begroting, wat een veel te zware druk is. Nederlandsche Handel-Maatschappij Correspondentschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870) Voor de B.I.P.M. (Bataafse Interna tionale Petroleum Maatsschappij) wordt een film gemaakt, die tot strekking heeft een beeld te geven van de strijd die de Nederlanders in de loop der eeu wen tegen het water hebben gevoerd. Het herstel van de dijlten na fle ramp, de Deltawerken enz. worden er ook in opgenomen; een onderdeel er van zal ook zijn het begin van een calamiteit, waarbij het dijkleger, de brandweer, de B.B. enz. in het geweer worden geroe pen. Om dit goed te kunnen filmen heeft men Stellendam als plaats gekozen en wel a.s. zaterdagmiddag tussen twaalf en 1 uur, omdat men dan meteen een groot aantal figuranten dispónibel heeft (circa 180 man) die met een boot van hun werk aan de bouwput in het Ha ringvliet naar huis terugkeren. Er zijn echter circa 300 man nodig, zodat er van het dijkleger, van'de brandweer, van de B.B. enz. een aantal mensen zijn gevraagd, om zich een ogenblik voor dit doel in te zetten. Ze moeten alle in werkkleding zijn, sommige met laarzen en oliegoed aan. Bovendien moet het min of meer be dekt weer zijn (bewolkt); schijnt de zon kan het niet doorgaan en moet het tot een volgende zaterdag worden uitge steld. Wanneer men dus zaterdagmiddag a.s. een groot aantal mensen aan de dijk onder Stellendam bijeen ziet, heeft dit niets bijzonders te betekenen; in werkelijkheid is er niets aan de hand, het is slechts spel om deze film over de strijd tegen het water goed tot zijn recht te laten komen. Voor beter naar de Middelharnis, Tel. 2328 En Petrus zei: Zilver of goud heb ik niet, maar hetgeen ik heb dat geef ik U: in de Naam van Jezus Christus, de Nazarener, sta op en wandel. Hand. 3 6 Het boek van de Handelingen der Apostelen is eigenlijk één doorlopend getuigenis van de krachtdadige werking van God de Heilige Geest. Ook de ge schiedenis, waarvan wij een gedeelte overdenken, is daarvan een bewijs. Het is kort na de uitstorting van de Heilige Geest, dat Petrus en Johannes opgaan naar de tempel omtrent de ure des ge- beds. Wel is de Nieuw-Testamentische bedeling des heils aangebroken, maar de tempel staat er nog en de Christenen uit de Joden gaan ook nog op naar dit Oud-Testamentische Godshuis. Daar zit een man aan de poort, die van zijn ge boorte aan een stakker is, want hij is kreupel geboren. Hij zit daar om een aalmoes te begeren van degenen, die naar de tempel opgaan. Ook van Petrus en Johannes begeert hij een aalmoes te ontvangen, maar dezen kunnen die niet geven. Toch wordt tot hem het ver wachting-wekkende woord gesproken: Zie op ons. En dan spreekt Petrus het woord, waarover wij een ogenblik met elkander willen handelen. Deze dienstknechten Gods kunnen geen zilver of goud aanbieden. Zij kun nen en willen geen materiële voordelen verschaffen. Maar hetgeen, dat zij kun nen en mogen en willen doen, dat doen zij: Zij verkondigen de Naam en de kracht van de ten hemel opgevarene, van Jezus Christus. Als er een geschie denis is, waarin blijkt, waartoe de kracht van de Heilige Geest de Aposte len heeft aangegord, dan is het ook deze wel, want zo krachtig is het geloof in het hart van de Apostel, dat hij zo spreken en getuigen kan. Hier geschied de een wonder. Dit wonder is niet door de Apostel bewerkt, want dan zou het geen goddelijk wonder geweest zijn. Niemand minder dan Petrus is zich daarvan bewust, zoals hij ook aan stonds uitspreekt, wanneer hij van deze gebeurtenis een nadere verklaring geeft. Deze wonderen hadden in de eerste tijd van de nieuwe gemeente veelvoudig plaats. Zij stonden in ver band met de uitbreiding van de ge meente over de gehele aarde. Opdat van de prediking van het Evangelie meer dere ingang hebben en verkrijgen zou, heeft de Heere de Apostelen tot het in Zijn Naam verrichten van deze opmer kelijke handelingen bekrachtigd. Wij merken op, dat Petrus zich als Apostel en dienstknecht des Heeren zijn auto riteit goed bewust is. Hij mag spreken in de Naam des Heeren en een bood schap brengen, die van uitnemende waarde voor de kreupele man is. Nu, in wezen hebben al de dienaren des Heeren dezelfde taak. Al gaat het dan niet om uitwendige genezing, om mira culeuze gebeurtenissen, het gaat wel om de boodschap, die in de Naam des Heeren moet en zal gebracht worden en die voor de kreupelen van zo grote betekenis en waarde is. Al ontmoeten wij dan niet aan de deuren van onze kerken degenen die lichamelijk kreupel zijn, hoevelen, daar entegen, die het in een geestelijk opzicht zijn. Dan zitten er velen. Eigenlijk zijn wij allen lam; geestelijk lam. Tot alle goed onbekwaam. Dat is onze toestand en staat uit vrucht van de val in het Paradijs, waar onze natuur alzo is ver dorven geworden, dat wij met onze kin deren in een geestelijke doodsstaat lig gen. Die schrikkelijke staat kan niet genoeg aangewezen worden. Maar te genover de dood, de totale dood in de mens ligt nu het totale leven in God door Christus. Tegenover het totale on vermogen van de geestelijke dode zon daar, staat de almacht van Gods Geest en genade. Nu, is de kreupele aan de poort nooit bekend gemaakt. De Fa rizeeër en de schriftgeleerde hebben wel aalmoezen uitgereikt, maar ze hebben de kreupele aan de poort laten liggen. Ze hebben zich verder met de man niet beziggehouden. Alhoewel het nadrukkelijk gezegd was in de Wet des Heeren, dat men de bedelaars onder Israël niet zou doen gevonden worden, hebben zij hem als een bedelaar daar geduld. Hoevelen gaan vandaag aan de dag nog de kreupele voorbij. Zij geven een aalmoes, maar laten de man in de ellende waarin hij terneder ligt. Hoe vele Schriftgeleerden en Farizeeërs gaan niet onbekommerd langs de vele kreupelen heen. Men geeft een aalmoes. Men spreekt wat woorden, die als zoda nig bedoeld zijn. Men uit wat vroom heid. Men ijvert verder voor zijn wet tische oogmerken, maar men laat de kreupele in zijn deerniswaardige toe stand. Daar kunnen wij toch die man niet uithalen? Neen, dat is het werk van God alleen. Daar valt alle werk des mensen buiten. Daartoe moest nu de Geest des Heeren in de wereld ter neder dalen om geestelijk onmachtigen uit de staat der ellende uit te rukken. Maar door die Geest aangegord mag Petrus tot de kreupele aan de poort spreken. En dan geeft hij maar niet een aalmoes, maar mag tot de kreupele spreken in de Naam van Jezus Christus. Hij predikt de heerlijkheid van Zijn macht en genade. En als Petrus predikt door de Geest heiligt de Geest dat woord; werkt die Geest ook in die man, die kreupele man. Hij staat op uit zijn kreupelheid, nadat hij aangegrepen is door Petrus. Dit is een wonder des geloofs geweest. Want Petrus mag het verklaren: Door het geloof in Zijn Naam heeft Zijn Naam dezen gesterkt. Door het geloof in de Heere Jezus Christus, dus is deze kreu pele uit de staat zijner ellende verlost. Nu, dit is de leer van de Schrift al- lerwege. Wij kunnen buiten Jezus niet zalig worden. En hoevelen zoeken hun heil en zaligheid buiten Hem. Hoevelen gaan op in de gerechtigheden van de mens; in een vroomheid, die geen waarachtige wortel heeft; in het doen en laten van het schepsel. O, lezers en lezeressen, we kunnen elkaar er maar niet genoeg op wijzen, dat we allen van node hebben, dat Christus in ons leven verheerlijkt wordt en dat Hij alleen de grond van ons leven worde, want er is geen an dere naam onder de hemel onder de mensen gegeven door welken wij moe ten zalig worden, dan de Naam van Jezus. Hoe nodig dat dan ook Zijn Naam ons gepredikt worde. De Heere drijve ons maar af van al hetgeen, dat buiten Hem is en make bij de aanvang en voortgang plaats voor Zijn bediening in ons leven, opdat alzo de Naam des Heeren verheerlijkt worde tot de roem van Gods genade en tot het heil van zielen. Rotterdam (C.) Ds. A. Vergunst Woensdag 23 september was het feest bij de Kunstmesthandel v.h. Kooman Co te Dirksland. Loodsbaas de heer C. J3etla was veertig jaar bij dit bedrijf werkzaam, wat men niet ongemerkt heeft laten voorbijgaan. De jubilaris met zijn echtgenote, familie en het gehele personeel waren op het kantoor op „Het Hof" te Dirksland genodigd waar hem een grootse hulde is gebracht. Niet wei nig verbaasd was de heer Bette, dat ook burgemeester Bos, de beide wethou ders en secretaris Goemaat binnenkwamen om hem te complimenteren; een verbazing die nog groter werd toen de magistraat hem namens H.M. de Ko ningin de eremedaille in zilver op de borst spelde. Het werd voor de jubilaris een dag om nooit te vergeten; uit de vele toespraken die hij moest aan horen en geschenken die hem werden aangeboden, bleek wel hoe zeer zijn plichts getrouwe arbeid van al die jaren wordt gewaardeerd. De heer Bette heeft in de loop van de 40 jaar de gehele ontwikkelingsgang in het bedrijf van de firma Kooman meegemaakt. In sept. 1919 kwam hij bij de heer H. Kooman, vader van de directeur L. J. Kooman in dienst in het pakhuis op de Molendijk te Dirksland. In ongelijke zakken kwam toen de chi li salpeter per schip aan, wat toen met een handmolen moest worden gemalen. De kunstmeststoffen bestonden toen uit peru guano; kalizout 2Wo, super fos faat, zwavelzure ammoniak enz. Per jaar werd toen wel 3000 ton ammoniak- super voor de landbouwers gemengd. Het bedrijf is nadien geweldig uitge groeid; in 1922 werd de eerste loods gebouwd te Middelharnis die later tot 200 meter lengte is uitgebouwd. De fa. Kooman is thans bijna de grootste de tailhandel in kunstmeststoffen in Ne derland, met opslagplaatsen op alle Zuid Hollandse en Zeeuwse eilanden en te Dordrecht. Naast de gewone kunstmeststoffen voert men de specialiteiten Sulkaphos en Fertiphos en Kaliphos en er is in die veertig jaar voor miljoenen guldens uit de loodsen naar de landbouwers gegaan, waarvan de jubilaris een flink portie heeft helpen verwerken. De huldiging Kees zo noemt men hem kortweg in de omgang wilde in al zijn een voud niets van een jubileumviering we ten. „Laat het maar" had hij tegen de heer Kooman gezegd: „als er soms een schip met kunstmest komt, moet ik er toch bij zijn!" Maar hij is met zijn fa milie woensdag voor het forum getrok ken en letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. Burgemeester Bos gewaagde in een hartelijke toespraak van de belangrijke plaats die de jubilaris in de behoefte voorziening van agrarisch Nederland inneemt en op welk een voortreffelijke wijze hij al die jaren de belangen van de firma Kooman heeft behartigd. Naar spr. wist bestaat er een prettige ver standhouding tussen werkgever en werk nem»er boven elke lof verheven is ook de verhouding met de mensen, met wie hij dagelijks omgaat. De burgemees ter loofde'hem bijzonder voor zijn ho ge plichtsopvatting, wat geen gemeen goed is in deze decadente tijd, waarom er terecht waardering is zowel van pa- troonszijde, van het personeel, van de plaatselijke Overheid en zelfs van H.M. de Koningin die hem voor zijn 40-jari- ge trouwe dienstvervulling de ereme daille in zilver in de Orde van Oranje Nassau had toegekend. De burgemees ter spelde de jubilaris dit ereteken op de borst hem toewensend dat hij de hoge onderscheiding nog lang in ge zondheid en met ere zou mogen dra gen. Burgemeester Bos richtte zich daarna tot de heer Kooman, die'als werkgever onder het personeel de juiste sfeer weet te scheppen waardoor deze onderschei ding is mogelijk geworden. Hij compli menteerde ook hem en bracht dank voor de wijze waarop hij zijn perso neelsbeleid weet te voeren. Het moment waarop burgemeester Bos jubilaris Bette de Koninklijke onderscheiding op de rever spelt. Op een sierlijk kussen bood de 11-jarige Jan Koppenaal woensdagmorgen burgemeester P. W. Hordijk een sleutel aan om hiermede de nieuwe fietsen- zaak van zijn vader, de heer J. Koppenaal Sr. te openen. Het ventje vond het een gewichtig ogenblik, maar begrijpt wellicht nog niet van hoeveel belang het is dat de nieuwe zaak van zijn vader daar thans gevestigd is, want de opening van het bedrijf betekent meer dan alleen maar een verbe tering van een particulier bedrijf, want wat hier meer van belang is zette bur gemeester Hordijk uiteen. „De opening van dit bedrijf heeft twee aspecten, een gemeentelijk belang in verband met verkeerstechnische ver betering en een bedrijfsbelang van de eigenaar. De besprekingen hebben bijna drie jaren geduurd, waaruit tenslotte dit resultaat uit de bus is gekomen. Historisch juist is de naam Holland- Zeeland,'voor beide gemeenten oorzaak van een karakter verschil, maar de middenstand heeft door haar activiteit, dit markante punt uitgebouwd tot een verantwoord centrum, waarbij deze De jubilaris dankte op zijn beurt de burgemeester voor zijn bemoeiingen en verzocht die dank ook aan H.M. de Ko ningin over te brengen. Gescfien/ceTi, De heer Kooman schetste de jubilaris als een man van weinig woorden maar van veel goede daden. Hij bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij in die 40 jaar tot nu toe voor de zaak gedaan had. Spr. was 18 jaar oud toen dhr. Bette in dienst kwamen bij zijn vader en er is sindsdien niet alleen een goede zakelijke verhouding maar ook vriend schap ontstaan, wat spreker vertolkte door een gedicht van Guido Gezelle te citeren, wat deze Vlaamse dichter bij een feestelijke gelegenheid van een vriend had gemaakt. „Zachtmoedigffieid met liefde en vrede, en trouw aan waarheid, eer en plicht, bestuurde uw voet, bij elke schrede Het blijve ons altijd voor 't gezicht." Namens de firma bood hij hem een envelop met inhoud aan en als herin nering namens hem zelf en zijn echt genote een fraaie vulpen in etui. Aan het gemeentebestuur bracht hij dank dat zij zich bij deze jubileumvie ring wilden vertegenwoordigen, inzon derheid aan burgemeester Bos, die al het mogelijke had gedaan dat de Ko ninklijke onderscheiding is verkregen. (Vervolg pag. 2 Ie kolom) verbetering een onmisbaar element vormt," aldus burgemeester Hordijk. Verkeersverbetering kruispunt HoUand-Zeeland Holland-Zeeland is de benaming voor de grens tussen Middelharnis en Som- melsdijk. Het is een druk kruispunt en tevens de toegangsweg van de veerboot naar Ouddorp, de badplaats van het eiland. De verkeersdrukte neemt, vooral in de zomermaanden, hand over hand toe en de oude zaak van fa. Koppenaal stond de gemeente in de weg bij het verbreden van dit kruispunt. Nu de oude zaak is afgebroken en een tiental meters is achteruit ver plaatst heeft men een ruim kruispunt verkregen met een vluchthoevel en be hoorlijk uitzicht voor het verkeer. De heer Koppenaal heeft thans ook een nieuwe zaak die aan alle eisen des tijds is aangepast. Een flinke werk plaats met daarnaast een kantoor en een prachtige showroom. Onder de zaak bevindt zich een grote opslagruimte. Woensdag heeft de heer Koppenaal veel bezoek gehad. Het gemeentebestuur gaf van zijn belangstelling blijk, even als zakenrelaties en vele collegae. Bloe men en andere cadeau's sieren thans de nieuwe zaak. Holland-Zeeland heeft een belangrijke verbetering ondergaan. We wensen de ondernemer in zijn prachtige zaak een toenemend succes. hAzet-fabrieken zevenbergen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1