ie lichtingen in dej ;land Buitenland Predikantentekort in Noorwegen Gedecoreerde redder A. de Jager te Stellendam ZENUWRUST Burgemeester Hordijk van Middelharnis met auto in botsing Nederlandse zeeslepers aciief BRUIDSWERK Chroestsjow wordt in Washington ontvangen als „Staatshoofd" |e jaargang Vrijdag 11 september 1959 No. 2826 van Na Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ED^ANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE r «V. Cl. A. Een ernstige vermaning t 4 tor- iten 347 IWS BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED nodig voof rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten PfO^UH^ Babyhuidje •TÏABYDERME'^z^E'iV^ Voor uw VERZEKERINGEN: NederlandscHe Handel-Maatschappij Correspondentschap Middelharnis Zandpad 108, telef. 2709(0-1870) naar de Fa. C. Korleweg Zn. PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. )nd kwart Ger. Ge- P. Blok anten. Bij ier is oen ragen kle- anten in a.s. vrij- Inlevering 8.30 uur. ke gedra- V is geen enkele partij in ons land, «'volkomen homogeen is. Binnen de ing der afzonderlijke partijen zijn al- B-iei schakeringen en dat behoeft nie- Tffand te verwonderen. Wanneer men eens kon nagaan, welke beweegredenen de partijleden en kiezers ertoe bren gen lid te worden van een bepaalde irtii of om op haar te stemmen, zou- 'in de antwoorden nogal uiteenlopen. 't accent ligt veelal verschillend. En Imen eenmaal bij een partij aangeslo- n dan zijn er weinigen, die het steeds or lOO'/o eens zijn met- het beleid van Kamerfractie. Zo zijn er in de grote nifessionele partijen duidehjk conser- [tieve en progressieve vleugels te on- trscheiden en het is geen geheim, dat bijeenhouden van deze groepen aan leiding heel wat hoofdbrekens en ■eerkunst kost. De S.G.P. lijkt ons ter i-ohterzijde het meest homogeen, daar Tin elk geval geen progressie vleugel kent Aan de linkerzijde is dit het geval at de V.V.D., waarin echter ook wel tenceringen voorkomen, met betrek ing tot sociale kwesties, al zijn deze fadueel niet heel groot. Zelfs bij de nmunisten bleken richtingen te be- ,an, die tenslotte leidden tot de uit- ispatting in de groepen De Groot Wagenaar. ie P.v.d.A. heeft het altijd doen voor- inen, alsof zij volkomen eensgeestes IS. Ze geeft geweldig af op de confes- jnele partijen, die in feite geen een- ad zouden vormen. Maar ook bij de ïcialisten is men het lang niet op alle bten eens. Ook in die politieke groep bben altijd verschillen bestaan, spe- lal inzake het tempo van de verwe- ilijking van het socialisme, de midde- om dit te bereiken en zelfs ook om- ■nt het uiteindelijk doel, dat men zich ^er of minder radicaal kan voorstellen [t was reeds het geval met de oude ).A.P. van vóór de oorlog, maar bij P.v.d.A. is de heterogeniteit veel er- Dat hangt samen met haar geboor- ^eschiedenis. De P.v.d.A. is namelijk Itstaan uit de samenbundeling van'een ital groepen, waarvan de aanhangers in de oude S.D.A.P. uiteraard de lofdmacht uitmaken, maar ook uit jOgressieve rooms-katholieken, dito btestanten, die voorheen meest C.H. |mden (men denke aan Lieftinck, Van „'alsum, Idenburg en een aantal voor mannen van de Herv. Synode), een deel van de vroegere vrijzinnig-democraten en vrijwel de gehele vooroorlogse Chr. Democratische Unie. Daardoor onder ging de nieuwe socialistische partij een grote verandering vergeleken bij de S.D.A.P. Ze is wat de godsdienst betreft niet meer zo fanatiek contra, ook is haar anti-Oranje-houding verdwenen, ze doet mee aan de vorming van mi nisteries en neemt dus ook regerings verantwoordelijkheid op zich. Dat heeft met zich meegebracht, dat ze heel wat water in de rode socialistische wijn heeft moeten doen, want samenwerking met ..burgerlijke" partijen eist nu een maal het sluiten van allerlei compro missen. Bovendien bleek het al spoedig no dig binnen het kader der partij tot de frmatie van levensbeschouwelijke oepen te komen. Zo werd er een Pret. Chr. en een R.K. werkgemeenschap ge- „Laat met God verzoenen." (2 Cor. 5 20) Wat ligt er veel in deze woorden ver klaard en wel dat er vijandschap en ongenoegen bestaat. Nimmer toch kan er verzoening komen of er moet vij andschap zijn en er is geen bevrediging of er gaat verwijdering aan vooraf. De ze uitspraak is door de Heere Zelf door middel van Paulus daargesteld. En dit geldt voor alle mensen dat we van na ture leven in een onverzoende betrek king met God pn zó ver van God ver wijderd en in zulk een vijandschap, dat we zelfs weigeren naar God terug te keren. En het ergste is, dat jire dat niet geloven. Vandaar ons gerffst en ver zekerd leven, hetzij in de godsdienst zonder God, hetzij midden in de wereld levende. Maar nu sprekt de apostel: Laat U met God verzoenen! En waarom dringt de apostel daar zo op aan? Omdat hij zijn medemens ziet reizen naar de eeuwigheid en medelij den heeft met- zijn medereizigers naar die eeuwigheid. Dat lag verklaard in zijn roeping en zending en opdracht van zijn grote Zender. Hij was een gezant van Christus, daar kon hij een goed verslag van geven; hij had ook geleerd, wat het zeggen wil in de onverzoende betrek king met God te leven en een bittere vijand van God en Zijn volk te zijn. Dus hij had zich leren kennen als het allerellendigste schepsel op de wereld. En nu waarschuwt de apostel dat het de mens kwalijk zal gaan, want, zegt hij, wij moeten allen geopenbaard worden voor de rechterstoel van Christus, en dat als een vijand. Denkt U eens in, wat dat wil zeggen, dat de grote Rech ter zonder pardon vonnis zal vellen. We leven daar zomaar overheen, alsof er geen eeuwigheid aanstaande is. Maar Paulus gaat nog verder. Wij dan, wetende de schrik des Heeren----- Het schrikkelijk oordeel des Heeren. Vreselijk zal het zijn, te vallen in de handen van de levende God. Paulus had dat ervaren in zijn leven. Het oor deel en de gramschap Gods dubbel waardig. En waarom? Omdat hij zijn leven voor God verdorven had. Niet al leen in de dadelijke zonden, maar bo venal in zijn zondige staat voor God. Toen was er voor Paulus geen redden meer aan. Hij kon niet meer voldoen aan de eis van God, hij had geen beta ling meer voor zijn zonden, geen hoop meer voor de eeuwigheid. Hij kende de schrik des Heeren. Daarom lag er zo'n gunning in voor zijn naaste. Hij, die de grootste zondaar voor God wordt en zijn eigen bittere vijandschap leert kennen, zal het Evangelie niet zo bekrompen uitdragen, die komt met de boodschap der verzoening. Het is alsof hij wil zeg gen: Mensen, de vijandschap, de ver vreemding kan nooit zo groot zijn of het kan nog. Hij zegt niet: Verzoen u met God. Van nature weigert een mens hard nekkig terug te keren. Neen, hij zegt: Laat u met God verzoenen. Dat wil zeggen: Door het geloof, in Christus en door Zijn bloed. Het geloof is het in strument, dat nodig is tot verzoening; Christus, Die Zelf zonder zonde was, is tot zonde gemaakt, opdat in Zijn bloed verzoening en vrede met God te vinden zou zijn. Paulus heeft zich vrij gemaakt van de Corinthiërs, daar hij wist, dat hun bloed van zijn handen geëist zou worden. Maar hij zal ook gebeden hebben: „Hee re, grijpt U Zelf nog eens in; Gij wordt toch niet armer van het geven en niet rijker van het inhouden. In de veelheid der onderdanen is toch Uw heerlijkheid" Wij bidden u. Dat heeft hij ook tegen koning Agrippa gezegd: Ik wenste wel, dat gij, en allen, die mij horen, werden zoals ik ben, uitgezonderd deze banden. De kerk des Heeren, die in Adam van één lap gescheurd is, en van nature weigert om voor God te bukken, mag zich toch bij ogenblikken verlustigen in dat eenzijdige volmaakte werk der verzoening, door de Vader uitgedacht, maar niet met uitsluiting van de Zoon en de Heilige Geest, en in de volmaakte voldoening door dat enig geldende of fer en in het storten van dat allesreini- gende bloed. De liefde van Christus dringt ons. Dat er meer dringen mocht zijn in onze dagen, een meer wijzen op de ontzaglijke eeuwigheid, op de ellen dige staat van de mens, op de noodza kelijkheid om als een vijand en een goddeloze met God verzoend te wor den. Gelukkig is het volk, dat ongeveinsd, in 't midden der ellenden. Zich naar Gods troon met z'n gebeên blijft wenden. En gelukkigen. Die, hoe het ook moog tegenlopen. Gestadig op Zijn goedheid hopen. De Heere zegene deze korte overden king van Zijn Woord, hetzij dat we leerden zien, dat we leven zonder God en dat we daardoor leerden roepen tot God, hetzij dat we in Christus mochten vinden verzoening met God door Zijn bloed. Norwich (Canada) Ds. G. Zwerus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Laos K eur in tij- che school Jakeer al- B. Baard- het ver- tplicht tij- idam is tot e gemeen- loemd met de de heer voor het S 10 sept aart in de jk voor te n srs Limburg vragen. iburg, ook ;ebrek aan die vier vallen kan oken wor- jis worden ;taan vaak ehoeft niet die ma- Deze toe- Kon. Wil- aanleiding de staats- n met het militairen zersakte te m Heer- verband ;ht te wol' ig van be- •e en Ulo- larin thans rden voor- n dan wi- ingezet o» ■zien. tsen ir sticht en als tegenhanger daarvan kwam het ook tot de oprichting van een So ciaal-Democratisch Centrum, dat de meer radicale opvattingen van de echte, niet verburgerlijke socialisten verte genwoordigd. Daartoe behoort b.v. de oude marxist Sam de Wolf en de be kende pacifist dr. Buskes. Het blijkt dus dat ook de P.v.d.A. niet ontkomt aan het door haar zo gehate zuilensysteem. Naar buiten verwerpt ze dit met kracht, doch ze was genoodzaakt het intern toe te staan Nu is het met name het Soc. Demo cratisch Centrum, dat momenteel aan de leiding van de P.v.d.A. de meeste zorgen baart. Deze heren menen, dat de P.v.d.A. haar beginselen verzaakte en dat het nodig is terug te keren tot een radicaal socialisme. In het socialistische weekblad „Vrij Nederland" van 5 sept. j.l. troffen we een artikel aan van een 5-tal leden van het S.D.C., waaronder dr. Buskes en dr. Meertens, die zich tot tolk maakten van vele bezwaarden en aandringen op koerswijziging. Het is wel interessant eens kennis te nemen van de ideeën in deze kringen. De grote vlucht, die de P.v.d.A. sedert de bevrijding genomen heeft, schrijven ze toe aan het minder-radicaal karakter dat ze kreeg, waardoor ze minder ge vaarlijk werd voor meer burgerlijk in gestelde kiezers. Hierin hebben ze on getwijfeld gelijk. Maar ze zijn het niet eens met de socialisten, die menen, dat onze maatschappij eigenlijk al'niet ka pitalistisch meer is, doch verkeert in de overgangsperiode naar het socialisme, waarin dank zij de moderne conjunc- tuurpolitiek de crises kunnen worden uitgebannen. De teruggang van de P-v.d.A. in i§58 schrijven ze toe aan de bestedingsbeperking, die ook door so cialistische ministers als Drees, Hofstra Suurhof werd doorgezet en die im- I*pulair was bij het volk. Deze visie flkt ons echter niet juist. De analyse yan de verkiezingsuitslagen leert, dat I in 1959 de P.v.d.A. haar meeste stem men niet verloor aan de P.S.P., maar aan de V.V.D. En nu is het toch duide lijk, dat een arbeider of ambtenaar, die ontevreden is over de medewerking van P.v.d.A.-ministers aan de bestedings beperking, deze ontevredenheid zeker niet lucht door te gaan stemmen op de V.V.D. Dan ligt de P.S.P. of de Comm. Partij meer in de lijn. Overigens vindt dr. Buskens c.s. blijkbaar, dat socalis- ten geen bestedingsbeperking moeten opleggen. De regering moet dus een overspannen hoogconjunctuur maar la ten doorwerken naar een crisis met steeds groter werkloosheid etc. Of wil men, dat de P.v.d.A. de winstgevende karweitjes moet opknappen en de „re actionaire" partijen de impopulaire? Dat zou wel fraai zijn. De terugslag bij de verkiezingen van 1958 heeft, zo constateren de heren, veel kritiek op de partij gebracht. Men meende, dat er een politiek was ge voerd, die strijdig was met de socialis tische principes. Het meedoen destijds aan de politiële acties in Indonesië en het behoud van de koloniale verhou ding met Nieuw-Guinea vonden velen fout. Ook accepteerde de partij een so ciale politiek, die teveel door rechts werd beïnvloed. Vandaar dat het Soc. Dem. Centrum opkwam, dat aandringt op een principiële politiek. Maar het krijgt niet genoeg gehoor bij de partij leiding. Deze „links-georiënteerde" par tijgenoten (de term is van dr. Buskes c.s.) worden als lastposten beschouwd. Maar zij menen, dat 1. het socialistisch karakter der par tij scherp moe worden geaccentu eerd. 2. het uit moet zijn met de compro mis-politiek. 3. er scherp tegen rechts geoppo neerd moet worden. 4. de N.A.V.O. met haar atoombom men meer gekritiseerd moet wor den. 5. geen uitzending van dienstplichti gen naar Nw. Guinea mag plaats hebben. 6. de „ruimte" in de economie niet eenzijdig aan huiseigenaren ten goede mag komen. 7. de prijzen van melk en boter niet mogen worden verhoogd. Daarom moet er een massale bi'nnen- en buitenparlementaire actie worden gevoerd tegen het huidige beleid en vooral strijd tegen de atoombom, tegen de armoede en vóór de belangen van de gewone man. Al ziet het er niet naar uit, dat de partijleiding op alle punten zal toege ven, het staat wel vast, dat de politiek van de P.v.d.A. beslist radicaler wordt. De spanningen in de staat Laos zijn dermate verhevigd, dat de regering van het land zich met een verzoek tot de Verenigde Naties heeft gericht om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad, welke inmiddels maandagavond heeft plaats gehad. Laos wordt geterroriseerd door een communistische groep, de Pa- tet Lao, die zich tot taak heeft gesteld, de regering van Laos onder druk te zetten, omdat deze naar haar mening te pro-westers is. Hoewel zulke dingen nooit gemakkelijk te bewijzen zijn, moet toch worden aangenomen dat deze groep direct of indirect door de com munistische regering van China wordt gesteund. Bovendien heeft ook Noord- Vietnam zich tegen Laos gekeerd en dit land staat bekend als een satelliet staat van Rood-China. Laos heeft de hulp van de volkeren organisatie ingeroepen op grond van het feit, dat een nederlaag van het land prestige-verlies voor het Westen zal be tekenen. Dit kan inderdaad niet worden ontkend, alhoewel het Westen wat hui verig staat tegenover rechtstreekse hulp aan dit bedreigde land, omdat daardoor verwikkelingen in het verre Oosten kunnen ontstaan, die de toestand eer der erger dan beter maken., Amerika heeft reeds enige weken ge leden besloten, Laos te helpen met de levering van geld en wapens. Dat heeft een zo grote omvang aangenomen, dat de Verenigde Staten thans de defensie van Laos geheel alleen voor hun reke ning hebben. Voor de Russen is er natuurlijk m Laos geen sprake van agressie, alleen maar van een binnenlandse opstand, waarvoor de Verenigde Naties geen be voegdheid tot ingrijpen hebben. Dat was dan ook de reden, waarom de Rus sische afgevaardigde op de zitting van de veiligheidsraad, zoals te verwachten was, zijn veto uitsprak. Aangezien ech ter de voorzitter (een Italiaan) de aan vraag van Laos niet als een agendapunt maar als een procedure-kwestie be schouwde, verklaarde hij het Russische veto voor ongeldig en met tien stemmen tegen één werd besloten, een commissie van onderzoek in te stellen om de gang van zaken in Laos gade te slaan en de nodige maatregelen te nemen. In de commissie hebben vier landen zitting, te weten: Japan, Italië, Tunesië en Ar gentinië. Deze landen hebben de func tionarissen aangewezen, die zich naar Laos hebben begeven om zich ter plaat se op de hoogte te stellen van de toe stand in het gebied. Intussen heeft de premier van Noord- Vietnam zich tot de Engelse regering gewend met het verzoek, pogingen te willen doen om de Amerikaanse in menging in Laos te beperken. Aan de Russische regering heeft Noord-Viet- nam een soortgelijk verzoek gedaan. De toestand in Laos was de laatste dagen iets rustiger geworden. De he vigheid van de grensgevechten was sterk verminderd, maar plaatselijke in cidenten bleven vóórkomen. India dan de paus" in dit geval „roder dan Nehroe". Het leger beweerde dat hij baantjes zou hebben uitgedeeld onder zijn communistische vrienden en eiste zijn vertrek, maar tenslotte is Menon toch aan het bewind gebleven. Ook van buitenaf wordt er tegen :-;lehroe geageerd. De premier zelf noemt üt-zc acties van China tegen Indische gebieden zoals Kasjmir openlijk „agres sie". In de mond van iemand, die met het communisme gesympathiseerd heeft doet zo'n woord op z'n zachtst uitge drukt, vreemd aan. Toch durft Nehroe de radicale breuk met zijn vroegere vrienden blijkbaar niet aan, want hij hield zijn rode minister Menon toch de hand boven het hoofd. Maar dat zich in India een stille omwenteling bezig is te voltrekken, is voor ieder duidelijk. Het is maar de vraag, hoe het Westen zich hiertegenover zal gedragen, want ondanks het feit, dat Nehroe bezig is, het communisme de rug toe te keren, is hij in het Westen nog geen „persona grata". Daarvoor acht men hem voorlo pig nog te onstandvastig en te onbe trouwbaar. Engeland In Engeland zullen op donderdag 8 oktober algemene verkiezingen worden gehouden. Dit besluit kwam nog zo on verwacht, dat de Labourleiders, Gait- shell en Bevan hun bezoek dat ze mo menteel aan Rusland brengen, plotse ling moesten afbreken om deel te kun- Burgemeester P. W. Hordijk van Middelharnis-Sommelsdijk en de heer C. A. Penning uit Dirksland, die hei de met hun auto's deelnamen aan het vervoer van oorlogsinvaliden, voor wie een reisje was georganiseerd waar voor zich ook andere automobilisten ter beschikking hadden gesteld, zijn op de rijksweg Breda naar Rotter dam met een naar links loijkende auto in botsing gekomen. Dinsdagavond reden burgemeester Hordijk en de heer Penning op genoem de Rijksweg achter elkaar op weg naar. Rotterdam. Op een gegeven ogenblik week een voor hen uit rijdende autobe stuurder snel en plotseling naar links uit, waardoor burgemeester Hordijk een botsing niet meer kon vermijden. De heer Penning reed op de sterk gerem de wagen van de burgemeester in. Bei de auto's werden deerlijk gehavend en moesten van de weg worden gesleept. Gelukkig liep deze botsing zonder on gelukken af en bleven alle inzittenden ongedeerd. In de loop van de komende periode van 25 jaar zullen in Noorwegen meer dan 1000 Noorse predikanten en theolo gen de leeftijdsgrens hebben bereikt. Wanneer men hier hen bij telt, die door de dood of om andere redenen wegvallen en daarnaast de behoefte verdisconteert aan nieuwe predikants- plaatsen in kerk en organisaties, rekent men ieder jaar een 60-tal nieuwe pre dikanten nodig te hebben, wil men het geheel in stand houden. De aanmeldingen voor de studie in de theologie in Noorwegen hebben jaren lang beneden dit getal -gelegen, ook al is het aantal studenten het laatste jaar iets toegenomen. Reeds nu is er gebrek aan jonge predikanten. (Centr. Weekblad) nen nemen aan de korte verkiezings campagne. In het huidige Britse Lagerhuis be zetten de conservatieven 336 zetels. La bour 278 en de liberalen 6. De conser vatieve meerderheid is dus niet groot: 58 zetels ten opzichte van Labour en 52 ten opzichte van alle andere partijen. De twee grote partijen zullen ieder 630 kandidaten stellen, een aantal, gelijk aan het aantal zetels in het Lagerhuis. De liberalen zullen met 220 kandidaten aan de verkiezingsstrijd deelnemen. Voor beter Middelharnis, Tel. 2328 Niet alleen in Laos, maar ook in In dia proberen de Chinese communisten onrust te stoken. Premier Nehroe vaart naar het oordeel van Peking de laatste tijd teveel in Westelijke koers. Nehroes politiek ten aanzien van Tibet en zijn houding tegenover de Dalai Lama heb ben dat op ondubbelzinnige wijze aan het licht gebracht. De druk van buitenaf wordt echter in het binnenland uitgeoefend. Het sterkst blijkt dit uit het conflict tussen de hoge legerofficieren en de minister van de fensie, Krisjna Menon. Deze laatste heeft zelf zijn ontslag aangeboden om dit een dag later weer in te trekken. De minister van defensie is „roomser In ons vorig nummer hebben wij ver slag gegeven van de huldiging van de heer A. de Jager te Stellendam, ma troos-opstapper op de reddingsboot „Koningin Wilhelmina". Door de Kon. Zuid-HoU. Mij. tot redding van schip breukelingen is hem de medaille voor 25-jarige trouwe dienst uitgereikt. We waren in ons vorig nummer niet in de gelegenheid een foto van de redder te brengen, waarom wij deze hier alsnog afdrukken. Men ziet hem hier met de verkregen onderscheiding en de overige decoraties, die hij in de loop van de afgelopen 25 jaar heeft ontvangen. Washiigton, 8 september. Volgens mededeliHg van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken zullen bij aankomst in Washington op 15 september „de ge bruikelijke ceremoniële eerbewijzen" worden - betoond aan Sowjet premier Chroestsjow- als hoofd van de Sowjet De Sowjet- vlag zal met de Ameri kaanse vlag--«vorden ontplooid op het vliegveld Andrews waar de premier zal aankomen en eveneens in het hem door de President aangeboden tijdelijk ver blijf tegenover het Witte Huis. Persattaché Lincoln White gaf als toelichting, dat aangezien de Sowjet Regering de Ver. Staten officieel er van in kennis heeft gesteld dat de heer Chroesjtsjow zal reizen in zijn hoeda nigheid van staatshoofd, hij bij zijn aankomst als zodanig zal worden ont vangen. Aan de heer Chroesjtsjow, aldus Whi te, zullen bij aankomst op het vlieg veld de gebruikelijke ceremoniële eer bewijzen worden betoond en hij zal in gezelschap van de President naar zijn tijdelijk verblijf rijden. White voegde er aan toe dat zowel op het vliegveld als aan zijn tijdelijke woning, zoals gebruikelijk de Ameri kaanse vlag en de vlag van de vreemde bezoeker zullen wapperen. Gesleept door (v.l.n.r.) de „Blankenburg" de „Zwarte Zee" en de „Witte Zee", glijdt een 26.000 tons droogdok door het Engelse Kanaal. De drie sleepboten van Smit en Co vertrokken uit Bremerhaven met het 217 m. lange en 45 m. brede dok, bestemd voor de werf van de Griekse reder Niarchos te Scaramanga bij Piraeus. Het dok zal aan schepen tot 50.000 ton deadweight een plaats kunnen bieden. Het is in secties in Dusseldorf gebouwd en in Bremerhaven gemonteerd. De slepers verwachten, dat de sleepreis ongeveer een maand zal duren. Van zaterdag 12 september v.m. 12 uur t.m. maandag 14 september v.m. 9 uur Middelharnis-Som,melsdijk: Afwezig de artsen Bakker, v. d. Pep pel en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogterom, arts, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Huisman en Boot. Voor spoedgevallen Elvé, arts, telefoon 01877-262, Dirksland. Oost-FIafc/cee; Afwezig de artsen Bouman, Buth en de Man. Voor spoedgevallen, arts, tel. 01874-259, Oude Tonge en Kramers, arts tel. 01873-201, Ooltgensplaat. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wag ner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 13 sept hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. P. J. Duinker, tel. 40, Tholen en dr. H. Menger, tel. 20, St. Philipsland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1