Herhaling op woensdag 9 september a.s. fabrieksarbeiders nette meisjes V. Zomer 1959, warm, droog en zonnig Plaatselijk Nieuws Nieuws uit Zeeland Dubbel jubileum De Voogd's Assurantekantoor Zeventig jarig jubileum „Sempre CrescLdo" ie Middelharnis :n een vriendelijk mens ;eeit ze beide! Zal september zich bij de grote vier aansluiten? kleuren porireiten Overweldigende belangstelling bij muzikaal festijn Shell Pernis Raffinaderij n.v. zitting I Ie zitting van het 1 verd be- Irwijs aanvang 8.30 uur op het plein van de Openbare Lagere Schooi te Middelharnis ReclaseeriDgsdag 26 september UIT DE KERKEN WEERPRAATJE Thans ook Fotohandel J. Zandstra Zaken die adverteren, hebben meer klandizie Yolkswagenbusje Lever's zeep-maaischappij n.v. Ooltgensplaat GEVEAAGD: voor spoedige indiensttreding voor tewerkstelling op de terreinen van N.V. v/h H. Troost Inlichtingen zijn te verkrijgen op de volgende zittingen: Dinsdag 8 septemberCafé v. d. Werf Plein 9 Melissant Woensdag 9 september: Gemeentehuis Herkingen Donderdag 10 september: Arbeidsbureau Middelharnis Alle zittingen van 7.30 tot 9 uur 's avonds. Dinsdag september 1959 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 f- b en ■omlaag pben 12 en 2e dacht: Jaar |n geta- stand- It netjes vraagt Jraag is: Imeente lor" en Er is fegeven. Ie heer pn paar brwach- lorzitter. |out; hij i?as ge- ïet col- lijkheid; pok Wel |uist is", naar de en zei: ■lichting, zaken [/erstand is ver- tten die niet de |e aan. repli- s^raag in de ge- I verant- I Spreker adsleden vas toe verder ^wikkeld Jaarboek feijn er in ^t 48569Ï l.o.-scho- blen zijn I waarvan Jerwijzo- kleuter- Jen 95149 Ivoor hel net 290 ten. Chr. Irot. Chr. Indbouw- fiinbouw- fe land- Jir. hogere leidsscho- 40 Chr, jongens lijk Vlerk hd telt 24 bhr. mid- |s, 7 chr. 1 chr. aptoe Sempre Crescendo Ivrijdag 4 loerd 7O00 er kg. lo rd) f 1,30 It; tamme met le- iets da- 4 sept. Idel 13,50; drielingen I; ld. min- B. drielin- |0. borden de tde dagen Jigen, dus |s om half naar de If, Arj aan, pure aard- jVen, maar I weer met naakte hij ■ote vaart reisje van Irlijk niet Bato blijft werkje,' f., aan toe. jntwoordde mgen van de wereld nd, dat ilj ;b gevoeld uwse stro- mijn eigen was? En en ik geej ;^itzema a' 1 een i)oei' zijn zoon lange vol- Bst hij ten- :h het zce- L bevredig' lan er bü' ripper B"' het er bo- vervolgd) Er wordt wel eens gemopperd over [e toenemende invloed van psychiaters lij de strafrechtspleging, die „iedere" Wetsovertreder min of meer ontoereke- lingsvatbaar verklaren met als gevolg veel te lichte straffen", welke boven- iien zouden worden ondergaan in in lichtingen, waar het heus niét zwaar lalt een poosje te vertoeven. Deson- lanks openbaart zich op verheugende l/ijze elk jaar op de Nationale Reclas- éringsdag de offerzin van het Neder- jndse volk, die tot ver over onze gren en bekend is. 1 Inderdaad wordt bij de berechting leeds meer aandacht geschonken aan Psychiatrische inzichten en streeft men fen opzichte van het gevangenisstelsel naar een persoonlijker behandeling. Be denk hierbij intussen wel, dat het ver lies van vrijheid een zeer gevoelige straf betekent, waarbij overigens het element opvoeding in sterke mate ver tegenwoordigd is. Dit laatste element domineert zelfs vaak teneinde straks de overgang naar de vrijheid natuurlijk een vrijheid in gebondenheid, hetgeen voor ons allen geldt zo vloeiend mo gelijk te maken. Wij leven wat betreft berechting en reclassering in een tijd van overgang en gedurende dergelijke perioden laten zich altijd pessimistische geluiden ho ren en blijken allerlei weerstanden, dikwijls voortspruitende uit onkunde, bekrompenheid of een zich niet los kun nen maken van het oude. Maar de groei naar een nieuwe tij.d, waarin andere normen gelden, is niet te stuiten en het verleden is daar cm met talrijke voorbeelden de noodzakelijkheid van deze groei te bevestigen. Wij vertrouwen dan ook op het ge zonde verstand van ons volk, dat onge twijfeld de nieuwe geest, die rechters en reclasseerders bezielt, zal aanvoelen en begrijpen en ook zal weten te aan vaarden, ondanks de „mislukkingen" die overigens gering in aantal zijn. Wat de verandering van het strafstelsel be treft: vergeet niet, dat het overgrote deel van de delinquenten hiervan de zegenrijke gevolgen zal ondervinden. Staar U vooral niet blind op het geringe aantal, dat de „modernisering" van on ze gevangenissen niet ziet als een goed Joel, maar slechts als middel de straf Sntijdig te doen beëindigen. Het behoeft ^een nader betoog, dat de Rechterlijke Macht ook de belangen van de gemeen schap geen ogenblik uit het oog zal ver liezen. Intussen zullen de nieuwe ideeën be treffende berechting en reclassering, gegrondvest op eerbied voor de mens en dus zedelijk volkomen verantwoord, het arbeidsterrein van de reclassering niet onaanzienlijk uitbreiden en dat be- NED. HERV. KERK Beroepen te Nijverdal J. J. v. d. Krift te Ermelo; Bodegraven J. v. d. Velden te Dordrecht. Aang. naar Rouveen R. C. Cuperus te Wouterswoude. Bedankt voor Nederhemert A. J. Wijnmalen te Maatensdijk; Poortvliet C. V. d. Bosch te Bodegraven. Delft. Het pastoriefonds voor de wo ning van ds. L. Vroegindeweij gewerd een belangrijke gift uit een nalaten schap n.l. 5000,—. Momenteel zijn er 1895 predikants- plaatsen, waarvan 1274 bestemd zijn voor de midden-orthodoxie (w.o. een aantal confessionele predikanten) 312 vrijzinnige- en 309 Geref. Bondspredi- kantsplaatsen. Er zijn 197 vacatures, waarvan 76 onvervulbaar. Van de 121 overgebleven vacatures, zijn er 57 mid den-orthodox; 22 vrijzinnig en 42 Geref. Bonds. Monster. Zondag 30 aug. nam ds. Abma afscheid van de gemeente, we gens vertrek naar Putten. Tekst was Joh. 10 41. Ds. L. J. Bloemsma te Huizen, die on geveer 3 maanden rust moest houden, mocht thans zijn arbeid weer hervatten. GEREF. KERKEN Beroepen te Andijk K. Schuring te Kalium; Stad aan 't Haringvliet, kand. J. H. v. Boggelen te De Bilt. Aang. naar Harmeien G. v. d. Veere, kand. te 's-Gravenhage; Wilsum, H. Makkinga, kand. te Almelo. Predikantstractementen. De classis Gouda sprak uit, dat het minimum trak tement voor de predikanten op 6500 gesteld dient te worden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te St. Jansklooster D. Slag boom te 's-Gravenzande. Aang. naar Amsterdam-Noord, kand. H. Rebel te Hilversum. Bedankt voor De Krim, Lutjegast, tekent ook, dat de zakelijke kant meer dan voorheen grote aandacht vraagt. In dit verband halen wij een gezegd» aan van Charles Haddon Spurgeon: een handvol hulp is beter dan een karre- vracht zuchten en prekenEn die „handvol hulp" willen wij dan in dit geval zuiver zakelijk bekijken, ofschoon wij de nadruk blijven leggen op de mo rele en zedelijke verheffing van de ge vallen mens. Het is wel bekend, dat de regering subsidies verstrekt aan de verschillen de reclasseringsinstellingen, maar toe reikend zijn die niet. Vandaar één dag per jaar een dringend beroep op uw offerzin ten behoeve van de reclasse- ringsarbeid. Die dag is de Nationale Reclasseringsdag, waarbij wij allen mogen denken aan de woorden van Jezus Sirach: een woord is dikwijls aangenamer dan een grote gave----- en een vriendelijk mens geeft ze beide W. Beijboer IVan onze weerkundige medewerker) wij niet willenl zeggen dat wij van meet af aan zijn overgeleverd aan de pres sies met regenachtig herfstweer. Inte gendeelde kans is groot, dat sep tember zich, evenals in 1947, bij de zo merse grote vier (mei, juni, juli en au gustus) zal aansluiten. Het begin, dat, zoals men zegt, een daalder waard is (mits het „goed" is), was goed. Septem ber is met droog en zonnig weer ge start. Toch is de klimatologische zomer, Waaronder de maanden juni, juli en augustus worden verstaan, voor 1959 weer verleden tijd. Wanneer wij nu aan de hand van enkele cijfers de balans opmaken dan .mogen wij vaststellen, een warme, dro ge en zeer zonnige zomer te hebben ge had. Eeni zomer, waarmee vele weide- })edrijven als gevolg van schadelijke, ■droogteperioden minder content zullen zijn, maar ook een zomer, die eindelijk een einde heeft gebracht aan de "reeks ■van koude en zeer natte zomers met heel weinig zon. Alle maanden, ook de meimaand al behoort deze officieel nog tot de lente. Waren warm en zomers. De gemiddel- "fle etmaaltemperatuur, berekend uit Üurlijkse aflezingen van de thermome ter, kwam in De Bilt op 17.4 C. tegen normaal 16.4 C. Slaan wij de statistiek 6r op na dan zien wij dat in deze eeuw j alleen de zomers van 1911 en 1947 nog even warmer waren. Ook het aantal ■zomerse dageni (warmer dan 25 C) was toen groter in De Bilt. In 1911 namelijk '33, in 1947 45 en dit jaar 27 tegen nor maal 19. Over een periode van 60 jaren neemt ue zomer van 1959" dus, wat de tempe ratuur betreft, de derde plaats in van warme zomers. Een mooie vooruitgang na zoveel zomers die meer herfst- dan zomerweer brachten. In 1954 en 1956 werden er slechts 2 van deze officiële zomerse dagen waargenomen. Ook is het een droge zomer gewor den. Op de meeste plaatsen waren al leen de zomers van 1911 en 1921 droger. Het begon al in de meimaand. In de drie zomermaanden kreeg De Bilt 104 mm regeni tegen normaal 200 mm, Den Helder 98 mm, Groningen 137, Vlissin- gen 106 mm, Maastricht 144 mm. Berekend over de laatste 100 jaren zal deze zomer de vierde plaats bezet ten op de ranglijst van droogste zomers. In het westen van het land viel oyer het algemeen meer regen dan in het zuiden, oosten en noorden. Een zonrecord Heel bijzonder was het grote aantal uren zonneschijn. De Bilt kreeg deze zomer 797 uren zon tegen normaal 615 uren. In de koude zomer van 1954 wer den er 452 uren en( in 1956 428 uren zon geregistreerd. Over de periode mei, juni, juli en augustus werden In het ge hele land meer dan 1000 uren zon waar genomen, in De Bilt zelfs 1080 uren. Dit is in deze eeuw nimmer voorgeko men. September heeft zich er nog niet veel van aangetrokken dat er een „R" in haar naam voorkomt. Een hogedruk- gebied, dat in het midden van de week met het centrum boven de Noordzee lag bracht fraai zonnig najaarsweer. Hoewel men er geen voorspelling op mag en kan baseren komt het wel dik wijls voor dat er op eeni zomerse augus tus ook een mooie septembermaand volgt. Ook in 1947 en 1949 was dit het geval. (Nadruk verboden) Midwolda en Steenwijk, kand. M. Rebel te Hilversum. Rotterdam. Door een belangrijke erf- lating daartoe in staat gesteld, heeft de kerkeraad van Rotterdam-West, het hotel „Schnack" aan de Mathenesser- laan aangekocht, omdat als rusthuis in te richten. De totale kosten zullen 166.000,bedragen, waarvan thans f 80.000,— bijeen is. Ds. J. Brons te Mijdrecht, denkt 13 sept. afscheid te nemen en op 24 sept. intrede te doen te Bunschoten Ds. M. Vlietstra, die na tal van be roepen, dat naar IJmuiden aannam, hoopt hier 7 okt. intrede te preken. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haledon M. Heerschap te Borssele. NIEUWE TONGE Burgerlijke stand over aug. 1959. Geboren: Willem z. v. A. van den Doel en G. de Geus; Johannis z. v. J. Groningen en J. Wesdijk. Gehuwd: Aren Klepper 25 jaar en Adriaantje Visser oud 21 jaar; Marinus Driesse 26 jaar en Adriana Cornelia Klapmuts 22 jaar. Overleden: Anna Esser echtg. van L. Breur 76 jaar. OUDE TONGE Beursberichten van vrijdag j.l. Prijzen van veldvrucliten. Gerst 24-27 haver 22-23; erwten (schokkers) 40-48 erwten kl. gr. 30-42; maanzaad 70-88 aardappelen en eigenh. 14-15 et. per kg. bintjes 14-16 p. kg.; grove bintjes 18-20 et. p. kg.; uien 14-15 et. per kg.; pikkels 20 et. per kg. Er was veel vraag. Doopaangifte. Op zaterdag 12 sept. a.s. des nam. 7.30 uur zal er een doop- zitting in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk gehouden worden. De doopdienst zal gehouden worden op zondag 20 sept. a.s. OOLTGENSPLAAT Op Flakkee genoten 34 Amsterdam se kinderen een prettige vakantie. „Nu de kinderuitzending praktisch weer voorbij is, en alle kinderen veilig en wel in hun ouderlijk huis zijn terug gekeerd, wil ik niet nalaten U heel har telijk te bedanken voor alle zorg, en moeite die U dit jaar weer voor de kinderuitzending heeft gehad", aldus schreef de Commissie Kinderuitzending van de Herv. Stichting voor Maatsch. Werk der Diaconieën in Amsterdam en Randgemeenten aan de plaatselijke co- mité's in Ooltgensplaat, Sommelsdijk en Middelharnis, waar in elke gemeen te een groep kinderen konden worden ondergebracht. Ooltgensplaat heeft dit jaar een schit terend resultaat behaald met 18 kin deren en staat hiermee bijna aan de top van de lijst. In Sommelsdijk kon den 11 kinderen en te Middelharnis 5 kinderen worden geplaatst. De kinderen genoten gedurende 14 dagen een prettige Vakantie. Velen van hun wonen in Amsterdam in drukke straten en dikvwjls erg hoog. Van vrij spelen komt niets en daarom is zo'n vakantie op het platteland zeer verruk kelijk. Gebruind door de zon ging men met de meest prettige herinneringen naar huis toe. „De kinderen hebben het fantastisch gehad", schreef een der commissieleden uit Amsterdam aan de heer Y. v. d. Vliet, de contactman van Ooltgensplaat. Verder werd ons verzocht namens het Maatschappelijk Werk voornoemd, de pleegouders nogmaals hartelijk dank te zeggen voor de gastvrijheid en de zor gen waarmede de kinderen overal zijn ontvangen. Men is in Amsterdam zeer dankbaar en men koestert een stille hoop, dat D.V. een volgend jaar de groep voor Flakkee nog groter zal mo gen zijn. Helpt de hoofdstad, d.w.z. steunt het maatschappelijk werk in zijn mooie en noodzakelijke arbeid, dat de zorg van veel gezinnen op zich heeft genomen en ook de kinderen een prettige vakantie wil doen genieten in de vrije natuur. Sommelsdijk THOLEN Burgerlijke stand. Geboren: Wille- mina Pieternella Annie, d. v. A. P. Bo- gert en J. P. Vink. Ondertrouwd Leendert Willem Hoog moed 25 jaar wonende te Sommelsdijk en Maria Pieternella Jansen 20 jaar, wonende alhier. Overleden: Maria Pieternella Oppe 57 jaar, wed. van J. v. d. Velde. Harmonie „Concordia". De harmonie Concordia, heeft zater dag j.l. voor de laatste maal in „burger" geblazen. De muzikanten hebben ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan een uniform gekregen. Des avonds kwam dan Concordia voor het eerst in uniform uit. Bij monde van burgemees ter mr. A. J. V. d. Hoeven, werden op Op 5 sept. j.l. was het 25 jaar gele den, dat de heer B. de Voogd te Mid delharnis als makelaar in assurantiën, op ons eiland zijn werkzaamheden begon. Dit feit zal op 10 september in Hotel Meyer worden herdacht, en tevens het 50-jarig bestaan van De Voogd's Assurantie kantoor, op welke dag dus een dubbel jubileum wordt gevierd. „Assurantiekantoor De Voogd" is met het 50-jarig bestaan een van de oudste kantoren op dit gebied; de heer H. Voogd, de vader van de tegenwoor dige eigenaar begon op 2 mei 1909 een agentschap met vier kleine brandver zekeringen. De heer H. Voogd was on derwijzer aan de Openb. School; hij deed dit werk in zijn vrije tijd. Het was een pover begin, maar het groeide lang zaam uit, vooral toen in 191921 de so ciale wetgevingen ontstonden. In sept. 1929 kwam „meester de Voogd" op 50-jarige leeftijd te overlij den en werd zijn zoon, de heer B. de Voogd op 17-jarige leeftijd zijn opvol ger. Hij had daarbij veel steun van zijn moeder, die met haar man samen een flinke portefeuille had opgebouwd. De heer B. de Voogd heeft er een flink bedrijf van weten te maken, dat thans gevestigd is aan het Louis Bouw meesterplein no. 7. Donderdag 10 sept. a.s. hoopt De Voogd's Assurantiekantoor zowel het 50-jarig bestaan als het zil veren jubileum van de tegenwoordige eigenaar te herdenken, waartoe in Ho tel Meyer een receptie zal worden ge houden van 46 uur. Op die dag zal vanzelfsprekend het kantoor gesloten zijn. het bordes van het gemeentehuis de uniformen van de initiatiefnemers, het werkcomité en de burgerij overgedra gen aan het bestuur van Concordia, waarna de voorzitter van de Harmonie de heer A. F. Goedemondt woorden van dank sprak voor deze geste en uitte zijn vreugde over de goede samenwerking van burgerij en Concordia. Donderdag 3 sept. j.l. heeft Concor dia medewerking verleend aan het „Mosselfeest" te Yerseke. Ongeval. De heer P. Kot, die op zijn scooter naar zijn werk te Bergen op Zoom, had op de rijksweg het ongeluk te komen te vallen, omdat zijn voor band was gesprongen. Met een gebro ken sleutelbeen werd hij naar het zie kenhuis gebracht. Na behandeling kon hij echter weer huiswaarts keren. Herstelling muziektent. De muziek- ten op de Markt zal dezer dagen gron dig worden hersteld, zodat Concordia zaterdag a.s. bij haar 75-jarig jubileum haar gasten behoorlijk zal kunnen ont vangen. Geslaagd. De heer J. van Oost slaag de in de gemeente Ossendrecht, Breda en Bergen op Zoom voor het examen van brood- en banketbakker. Hij be haalde hiermede het diploma patroon. Ambtsjubileum. Zaterdag 5 sept. j.l. herdacht mr. A. J. v. d. Hoeven het feit, dat hij 35 jaar geleden werd ge ïnstalleerd als burgemeester van Tho- len. BRUINISSE Gemeentebesturen bespraken zout- schade-regeling. De vereniging van bugemeesters en secretarissen op Schouwen-Duiveland, welker bijeenkomsten in de regel niet in de openbaarheid komen, vergaderde donderdag 3 september in het Ned. Her vormd verenigingsgebouw. Thans wa ren niet alleen de burgemeesters en se cretarissen van elke gemeente op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland aanwezig, maar ook de wethouders. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter burgemeester F. Th. Dijk- meester van Zierikzee waarna enkele huishoudelijke zaken werden afgehan deld. De hoofdingenieur directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum hield daarna een causerie over de Zoutscha- deregeling. Dit belangrijke onderwerp waarmee in de toekomst iedere gemeen te te maken krijgt, werd in al zijn fa cetten belicht. Verschillende vragen werden beant woord en een en ander werkte zeer ver helderend, voor de aanwezige functio narissen. De aanwezigen lieten zich daarna een echte Bruinisser mosselmaaltijd uitste kend smaken, slechts 2 der aanwezigen konden dit zeebanket niet aprecieëren. Na de maaltijd heeft het Hoofd van de Deltadienst Zuid, ir. P. H. van der Weele, een uiteenzetting gegeven van de Deltawerken, die te Bruinisse reeds zijn uitgevoerd (werkhaven, gemeente- haven, bouwput voor schutsluis), als mede de nog in de toekomst uit te voe ren objecten (Schutsluis, Grevelingen- dam, met aansluiting en bezinkings- werken enz.) Na deze uiteenzetting, die met teke ningen werd verduidelijkt, begaven al len zich naar de Deltawerken, zoals die thans bijna gereed zijn en konden allen nog eens persoonlijk bekijken, wat hen even te voren op papier was duidelijk gemaakt. Ook op de werken zelf werd de nodige toelichting gegeven en vra gen beantwoord. Voor de muzikale evenementen, die de Koninklijke Muziekvereniging „Sempre Crescendo" ter gelegenheid van haar zeventig jarig bestaan zaterdag te Mid delharnis heeft gehouden, was een overweldigende belangstelling. De zuster verenigingen van het eiland kwamen zaterdagmiddag het jubileum opluisteren met marsen en concerten; de omgeving van het Burg. Boumanplein was met vele vlaggen en vlaggetjes versierd en 's-avonds verlicht met lange slierten van veelkleurige bolletjes, die het geheel een zeer feestelijk aanzien gaven. Op het plein van de openbare lagere school waren in gouden cijfers en letters de jaar tallen 1889 en 1959 aangebracht. De politie had dit centrum van verkeer vrij gehouden; zodat vele duizenden de bewegingen konden gade slaan en de mu ziek konden beluisteren. Toen het duister gevallen was, werd het schoolplein in een zee van licht en schijnwerpers gezet. Sempre Crescen do trad toen zelf op met de drumband, met het jeugdcorps en met de grote taptoe, waarmede de avond werd be ëindigd. Het was een muzikale show die een geweldig succes oogstte en voor al de taptoe was indrukwekkend. De jubilerende vereniging heeft veel BRUINISSE Schuilgelegenheid aan de haven. De oude z.g. Beurs, waar enkele eeuwen lang de mosselkwekers van Bruinisse samen kwamen, maar die de laatste ja ren achter de kistdam was verdwenen, I wordt gesloopt, teneinde een goede toe- I gang tot de nieuwe haven te verkrijgen. I Het liet zich aanzien dat nu deze I schuilgelegenheid, niet meer aan het water lag, als zodanig niet meer ge bruikt zou worden. En het (klandestien) z.g. schuufdui- ten, vroeger een geliefd spel, wordt de laatste tientallen jaren niet meer be oefend, evenmin als het knikkeren door ouderen. De jongere generatie kent deze spellen ook niet meer. Toch werd d» Beurs niet gesticht als schuilgelegenheid of als plaats voor de afslag van vis, maar werd zij indertijd gebouwd als een soort verdedigingswerk (in het Frans redoute genoemd). Begin van de Grevelingendam. Het opspuiten van het zandlichaam, dat straks de wegaansluiting zal vormen van de Grevelingendam, naar Rijksweg 18, ondervindt een kleine stagnatie, omdat het spuitwater, dat met het ge perste zand wordt meegevoerd, niet meer goed kan worden afgevoerd, door het verstopt raken van de afvoersloten. Er worden thans maatregelen genomen om het perswater op andere manier af te voeren. medewerking ontvangen van het elec- triciteitsbedrijf EMGO, die de zeer om vangrijke verlichting heeft tot stand gebracht, met schijnwerpers, gekleurde schijven, onderlinge telefoonverbindin gen, luidsprekers enz. Dirigent was Willem Vernooys en de leider van de drum- en jeugdband Leen Horseling, die vele weken van inspan ning achter zich hebben om het geheel met de bands en de muzikanten in te studeren. In een van de pauze's bracht burge meester P. W. Hordijk voor de micro foon zijn felicitaties van gemeentebe stuur en bevolking aan de Koninkl. Muziekvereniging over, waarbij hij er zijn bewondering over uitsprak voor de prettige en correcte wijze, waarop de vereniging altijd het publiek in haar hoogtijdagen weet te betrekken. Een drievoudig „Leve Sempre" door de bur gemeester uitgebracht, werd door de duizenden luisteraars spontaan overge nomen. De heer S. v. Eek, voorzitter van de jubilerende vereniging dankte de bur gemeester voor zijn gelukwensen en voorts allen die aan de organisatie had den medegewerkt. Ook bracht hij dank aan de gehele bevolking van Middel harnis en Sommelsdijk, die gedurende de afgelopen 70 jaar het muziekcorps steun hebben verleend. Naar uit een advertentie elders in ons blad blijkt, zal de taptoe woensdag avond nog eens worden herhaald. TE HUUR een met en zonder chauffeur. Telef. 01876—270 HERKINGEN In ons verpakkingsatelier te Ooltgensplaat kun nen worden geplaatst voor het verrichten van pret tige en schone verpakkingswerkzaamheden on der aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Zij, die belangstelling hebben om bij ons bedrijf te komen werken, nodigen wij uit voor een be spreking op woensdag 9 september a.s. 's avonds tussen 7.00 en 7.30 uur Gebouw Jeugdhaven, Middelharnis, van 8.00 tot 8.30 uur in ons verpakkings atelier Gebouw „Hobbel", Ooltgensplaat, waar U alle inlichtingen zullen worden verstrekt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3