liddelharnis kreeg 8 woningen toegewezen om te bouwen fabrieksarbeiders VAN DER HAVE nette meisjes [Er wordt een nieuwe DAF-diesel kipauto voor de reinigingsdienst aangeschaft Buitenland Plaatseiyk Nieuws Nieuws uit Zeeland Shell Pernis Raffinaderij n.v. Verkoping bij inschrijving winkel- en woonhuis Alleen met kwaliteitsuien Een goede schoolYulpen. Keijzer's schoenbedrijven Record aantal inschrijvin gen aan Amerikaanse scholen en universiteiten Ettense veeman kt Pluimveemarkt GEVRAAGD: voor spoedige indiensttreding voor tewerkstelling op de terreinen van N.V. v/h H. Troost Inlichtingen zijn te verkrijgen op de volgende zittingen: maandag 7 september: Pension Roos Goedereede Dinsdag 8 septemberCafé v. d. Werf Plein 9 Melissant Woensdag 9 september: (Gemeentehuis Herkingen Donderdag 10 september: Arbeidsbureau Middelharnis Alle zittingen van 7.30 tot 9 uur 's avonds. radio toestel Verkoping bij inschrijving een huis met verdere opstallen kunnen wij onze export behouden '>Ar Maeistede uienzaad T^ Maliebo uienzaad "A" Primeur uienzaad Westerloo uienzaad ook voor HYBRIDE uienzaad W. DE JONG - DIRKSLAND Lever's zeep-maatschappij n.v. Ooitgensplaat Alleenverkoop Middelharnis, Sommelsdijk y^ag 4 september 1959 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 3e gemeenteraad van Middelharnis kwam woensdagavond bijeen. De agen das kort en werd vrij vlug afgewerkt. Verblijdend was de mededeling Middelharnis toch nog acht te bouwen woningen toegewezen kreeg. Ver- Ir viel er een besluit voor de vervanging van een kip-auto voor de reini- DKsdienst. De oude zal worden omgeruild voor een DAF-diesel met front uur. aSfa openj'ng met gebed door burge- Jester P. W. Hordijk deed deze de feblijdende mededeling dat Middel- Irnis toch nog acht woningen toege- izen gekregen heeft. „We zijn dank- lar maar niet voldaan" zei de voorz. Tèrop, waarmee de raad instemde. 1 ingekomen stukken bevatten voorts ïen bijzonderheden. ■Goedgevonden werd intrekking van |t raadsbesluit van 18 juli 1,956 tot het Irstrekken aan de Woningbouwver- liging Middelharnis van voorschotten lor de bouw van 30 woningwetwonin- |n en in de plaats stellen daarvan van n nieuw besluit. Benoeming onderwijzer. In de vaca- aan de o.l. school alhier, ontstaan lor het vertrek van de onderwijzer Tc. Hein, kon nog niet worden voor- fen. De geplaatste oproepingen hebben It resultaat gehad, dat één geschikte Indidaat zich heeft aangemeld, n.l. de Ier D. Zevenhuizen te Apeldoorn. Be- lokkene is thans voor eerste oefening 1 militaire dienst, doch op verzoek van len w heeft de minister van defensie Eisenhower in Europa President Eisenhower van de Ver- Rigde Staten is in de loop van de vo- ge week naar Europa gekomen om et zijn bondgenoten te spreken over aanstaande ontmoeting met de Rus- feche premier Chroestsjow. Eerst facht hij een kort bezoek aan de West- iiitse hoofdstad Bonn, daarna was hij |ikele dagen in Londen en terwijl we schrijven verblijft de president in arijs. Ivan Eisenhower's bezoek aan Bonn weinig opzienbarends te vertellen. Idenauer heeft nogeens de verzekering Ekregen dat Amerika voor de West- fuitse belangen zal waken. Verder beft Adenauer erop aangedrongen dat Isenhower bij zijn ontmoeting met hroestsjow de ontwapening op de borgrond zal stellen. Dat is niet al- idealistisch bedoeld van de bonds kanselier, maar ook eeni beetje egoïs tisch, want Adenauer wil trachten door pn gesprek over ontwapening de aan- 'acht van de Berlijnse kwestie af te |iden, waarover Chroestsjow immers graag wil praten I Ook te Londen werden geen verras- fende besluiten genomen. Het enige Hat Eisenhower en Mac Millan volle dige overeenstemming hebben bereikt. Maar zelfs dat doet enigszins vreemd ||Man, indien! men bedenkt dat Eisenho- HK'er het ook hartelijk eens was met Adenauer. Zijn de netelige kwesties niet besproken of zijn de scherpe kanten raf geschaafd Thans is de Amerikaanse president ie gast van de Gaulle. De beide staats- toofden zullen naar alle waarschijn- Ijkheid allereerst de Algerijnse kwes- le bespreken en daarna Frankrijks fandeel aan de NAVO. Misschien zal |ok de produktie van de Franse kern- jrapens ter sprake komen. Het bezoek aan Parijs zal voor pre- ident Eisenhower wellicht het minst iemakkelijke zijn. Als straks ook van de besprekingen met de GauUe wordt gezegd dat volkomen overeenstemming is bereikt, dan zijn we geneigd de con clusie te trekken dat alleen gesproken over die dingen, waarover men het lang eens was. Maar dergelijke be- rekingen kunnen nooit vruchtbaar India en China De verhouding tussen India en China ordt met de dag slechter. Sinds de op- tand in Tibet in april van dit jaar bert China een felle propaganda tegen dia. Dagelijks komen er nu klachten an Nehroe over grensschendingen door e Chinezen. Maandag zijn Chinese enheden Bhoetan binnengevalleni een rinsdom tussen Tibet en het Noord- osten van India. Dit gebied staat on- er protectie van India. Ook in India zelf hebben de Chine- en enkele grensposten overvallen en ezet. Premier Nehroe van India noem- e het optreden van de Chinezen een .openlijke daad van agressie" en hij eeft daartegen in Peking eeni scherp rotest ingediend. Hij heeft laten weten at hij nog geen tegenacties zal onder- emen, maar wel dat de toestand on- oudbaar is en dat hij een oplossing oekt door middel van onderhandelin- en. De moeilijkheden tussen India en hina komen wel op een zeer ongun- tig ogenblik, juist nu Amerika en usland met elkaar gaan praten. China s met dit gesprek echter nooit ingeno- en geweest, al heeft het wel z'n in- temming betuigd, maar dat zal wel "it een oogpunt van hoffelijkheid ge- eurd zijn. Misschien heeft China juist P dit moment de spanning willen ver roten door een conflict te scheppen et een land als India, dat noch pro- communistisch, noch pro-westers wil zijn. Voor Nehroe wordt het echter steeds moeilijker zijn rol van onpartij digheid en neutraliteit te blijven spelen, "ooral nu zijn land overlast wordt aan- edaan door de troepen uit Rood-China. In Moskou ziet men op dit ogenblik de acties van de Chinese bondgenoten zeker niet met voldoening aan. Niet alleen omdat Chroestsjow straks met Eisenhower gaat spreken, maar ook omdat het hier Nehroe geldt, die zo'n gezagspositie bekleedt in Azië. beslist, dat hem per 14 oktober a.s. ver vroegd verlof zal worden verleend. B en w als het hoofd der school zou den gaarne zien, dat de heer Zevenhui zen aan de school werd verbonden. Ook de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Brielle heeft zich met de benoeming akkoord verklaard. De heer Zevenihuizen werd benoemd. Vervolgens werden de vergoedingen voor het vakonderwijs 1958 voor de Geref. school toegekend en vastgesteld, als ook de exploitatievergoeding 1958 voor genoemde school. Het bedrag van de vergoeding voor het jaar 1958 werd vastgesteld op 55 x 40,— is 2200,en het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven bepaald op 2.228,83. Vervanging kipauto In 1949 is voor de reinigingsdienst een kipauto in gebruik genomen. Deze auto heeft tot juli 1955 dienst gedaan voor het vervoer van huisvuil, bedrijfs- en riool vuil in de gemeenten Middel harnis en Sommelsdijk. Sedert juli 1955 toen de roltrommel- auto in gebruik werd genomeni is met de kipper voornamelijk bedrijfsvuil en rjoolvuil vervoerd, terwijl hij voorts dienst deed als reservewagen voor de reinigingsdienst. De auto is thans to taal versleten, stuur-, rem- en kipper mechanisme en de cabine zouden moe ten worden vernieuwd. De laatste jaren is steeds getracht de auto zo goed mogelijk in bedrijf te houden, doch dit gaat met steeds meer kosten en moeite gespaard. De auto zou voorts als trekker voor de kolkenzuiger moeten dienst doen, moeteni inspringen bij gladheidsbestrij- ding, bij onderhoudswerken, enz. doch dit gaat niet meer. In verband met het bovenstaande is vervanging van de auto door een nieu we noodzakelijk geworden. Gezien de ervaringen die bij de rol- trommelauto met een dieselmotor zijn opgedaan (de besparing op brandstof kosten is zeer groot) hebben wij voor keur voor aanschaffing van een kipauto met dieselmotor. I.v.m. het werk waarvoor de auto zal wordden gebruikt,-moet de auto een ro buust chassis en een korte wielbasis hebben. Berekeningen, op grond van het te verwachten gebruik van de auto en,' van de door enkele plaatselijke dealers ver strekte technische gegevens van door hen gevoerde merken, hebben uitgewe zen dat aanschaffing van een D.A.F.- diesel met frontstuur en een D.A.F.- Leijlandmotor de meest voordelige ex ploitatie waarborgt. Hierbij is er rekening mee gehouden, dat de aanschaffingsprijs hoger ligt dan van andere in de berekening betrokken merken. De aanschaffing van de genoemde auto zal, met inruil van de oude auto, een bedrag vergen van rond 21.000, Daar de auto gezamenlijk met de ge meende Sommelsdijk zal worden aan geschaft zal, op basis van de bekende verhoudlngscijfers, door Sommelsdijk een bedrag van 3400/8300 x 21.000,— is rond 8600,in de aanschaffing worden bijgedragen. Ten laste van Middelharnis blijft dan dus een bedrag van f 12.400,Voorge steld werd een krediet tot dit bedrag te verlenen, en dit in 5 jaar ten laste van de gewone dienst af te schrijven. Gezien het tijdstip waarop de aan schaffing eerst zal kunnen plaats heb ben ware de afschrijving voor de eerste maal over het jaar 1960 toe te passen. De heer P. Tieleman (A.R.) infor meerde of er ook voor deze wagen ge noeg werk zal zijn, daar er kort gele den ook een! vrachtwagen is aange kocht. De heer H. Beversluis (S.G.P.) wilde weten of er geen voordeliger wagen te krijgen was en de heer Koppelaar (S.G.P.) vroeg of de meerwaarde ver disconteerd kon worden. Al deze vlagen kon de voorzitter dui delijk beani;woorden. De nieuwe wagen zal veel en zwaar werk moeten verrich ten met het oog op de op handen zijn de samenwerking met andere gemeen ten inzake de kolkenzuiger. Men be sloot het krediet te verlenjen en dit in 5 jaar af te schrijven ten laste van dé gewone dienst. De heer van de Marie, leeraar aan de openbare ULO-school te Middelhar nis, vroeg ontslag wegens zijn benoe ming te Opheusden, hetwelk hem meest eervol werd verleend. Aan L. Vroegindeweij werd een per ceel grond verpacht bij de noodslacht-' plaats voor de duur van twee jaren voor 25,per jaar, onder voorwaarde d'at de grond beschikbaar blijft voor het begraven van afgekeurd vlees en mits liet perceel goed onderhouden wordt. Aan J. Pêeman werd voor de duur van een jaar een perceel grond ver pacht voor 180,84. De grond is gele gen binnen het goedgekeurde uitbrei dingsplan en men kan nog niet voor zien] dat dit in 1960 in gebruik zal moe ten worden genomen. SOMMELSDIJK Burg. Stand. Geboren: Catharina, Maria, dochter van H. P. Jacobi en M. C. Verhage; Mijndert, zoon van P. van Nimwegen en J. A. van 't Geloof; Leen- dert Jan, zoon van J. Mastenbroek en A. Boogerman; Willem, zoon van A. Abrahamjan en L. M. Stoutjesdijk.; Adriaan Teun, zoon van P. Mulder en J. M. Hotting. Overlijden: Huibert van Rossum, 87 jaar, wedn. van M. Los; Hendrik Kat- testaart, 73 jaar, echtgen. van J. P. Blok; Maria Visser, 3 maanden. MELISSANT Burgerlijke stand over augustus 1959 Loop der bevolking en burgerlijke stand der gemeente. Ingekomen: A. van den Bosch, echt. van G. Langbroek en gezin uit Som melsdijk. Vertrokken: M. A. Ruissen en gezin naar Zuidland. Geboren: Elia d. v. D. J. Mijnders en J. J. Struijk; Jan z. v. D. de Bonte en C. E. van Putten. Overleden: Laurens Kievit,- echtg. van T. van der Heijde 65 jaar; Wil- lempje Touw, wed. van J. van Es 77 j. OOLTGENSPLAAT Benoemd. De heren G. Klomberg en M. C. Ceulemans, resp. hoofd en onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Achthuizen, zijn met ingang van 1 sept. j.l. in gelijke betrekking benoemd aan de R.K. Jongensschool te Moergestel. Geslaagd. Uitgaande van de Stich ting voor Vakopleiding in het bakkers- bedrijf slaagde te Bergen op Zoom voor het examen Vakbekwaamheid voor Broodbakker de heer J. A. M. Hage. Burg. Stand over de maand aug. '59. Geboren; Adrianus Geerus, zoon van KL Neels en E. Kamp; Dirk Laurens, zoon van L. Overbeeke en A. van Oos tende; Adrianus Jacobus, zoon van G. van Kempen en L. de Vos; Antonius Andreas zoon van P. M. van Reijen en M. C. van Vugt; Anthonius Marinus, zoon van R. Moerenhout, en E. Vervloet. Overleden: Willem van Kempen 79 jaar, echtgenoot van A. v. Immerzeel. Gehuwd: Willem Geerst 29 jaar van Klundert en Johanna Tannetje Kas- lander 23 jaar; Jan Dirk Johannes Stols 21 jaar van Rotterdam en Aaltje Lena de Ruiter 21 jaar; Jacob Vermaat 35 jaar en Tjitske de Vries 30 jaar van Stedum. Ingekomen: Cath. van Drongelen van Sommelsdijk; W. J. Oosters van Rot terdam; H. de Gans, echtgenote van P. de Vos, van Middelharnis. Vertrokken: A. de Ruiter, (echtgeno te van P. C. Hartog) en dochtertje naar Werkendam; J. Hartog naar Werken dam; T. H. V. d. Veer en echtgenote naar Oude Tonge; A. J. van Dam naar I Rozenburg; A. L. de Ruiter (echtgeno- i te van J. D. J. Stols naar Rotterdam; L. de Vos Johzn. naar Rotterdam. THOLEN Kerkdienst. In de Ger. Gem. alhier zal woensdagavond 5 sept. 7.30 uur voor gaan ds. Elshout uit Utrecht. Hoogwater in de week van 6 t.m. 12 sept. 1959. Z. v.m. 5.40 uur en nam. 18.00 uur; M. v.m. 6.18 uur en nam. 18.36 uur; D. vm.. 7.00 uur en nam. 19.15 uur; W. v.m. 7.43 uur en nam. 20.00 uur; D. v.m. 8.33 uur en nam. 21.00 uur; V. v.m. 9.40 uur en nam. 22.20 uur; Z. v.m. 11.05 uur en nam. 23.45 uur. Woensdag 9 september Eerste Kwartier te 23.07 uur. SCHERPENISSE Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. alhier zal D.V. zaterdagavond 5 sept. 7 uur optreden Student Huisman van Zwijn- drecht. Burgerlijke stand over augustus 1959 Geboren: Johanna Christina d. v. W. Keur en T. van den Bout; Maria d. v. J. Suurland en P. van der Wekke. Huwelijksaangiften: Abraham Priem 27 jaar en Anthonia A. Oudesluijs 24 jaar. Huwelijken: Abraham Priem 27 jaar en Anthonia A. Oudesluijs 24 jaar. Ingekomen: A. M. M. de Laater van Curagao; A. G. Pleune van Zuid-Afrika; L. J. Burgers van Oss. Vertrokken: A. M. M. de Laater naar Amsterdam; A. A. Priem-Oudesluijs naar Rotterdam. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. In de Oud Ger. Gemeen te hoopt woensdagavond 9 sept. 7 uur voor te gaan ds. Wiltink van Doetin- chem, BRUINISSE Regenval. De bouwvakarbeiders ten zuiden van de grote rivieren zuUeni ongetwijfeld enigszins spijtig terug den ken aan hun vacantieweek, want juist in de week van 9 tot 15 augustus viel er in oostelijk Duiveland 41 mm regen (nl. 26 en 15 mm) terwijl het in de rest van de maand augustus droog bleef. De normale neerslag in deze maand is 67 mm. Trouwens de bestudering van het weeroverzicht geeft meer verrassingen want hoewel het mooi weer was, kwa men in deze maand geen tropische da gen voor, dat zijn dagen met een tem peratuur boven 30 graden Celcius en slechts 7 zomerse dagen. In de metere- ologie is een zomerse dag een dag met een temperatuur van 2530 graden. De temperatuur blijkt in deze mooie augustusmaand veelvuldig rond de 20 graden te hebben geschommeld. Nieuwe leerlingen. Bij het begin van het nieuwe schooljaar per 1 september kreeg de openbare lagere school 18 nieuwe leerlingen, de chr. lagere school 21 en de kleuterschool 36. In de kleu terschool is het maximum aantal van 80 Washington, 2 september. De Ame rikaanse hoofdinspecteur voor het On derwijs, Lawrence G. Derthick heeft het aantal inschrijvingen bekend ge maakt, dat is 'binnen gekomen voor het nieuwe schooljaar. Voor de vijftiende achtereenvolgende maal is dit aantal opnieuw gestegen tot 46.480.000 leer lingen, 1.940.000 meer dan vorig jaar. De heer Derthick zei, dat één op de vier Amerikanen een school bezoekt, van de bewaarschool tot en met de Univer siteit. Verwacht wordt dat dit schooljaar het bezoek aan openbare en particuliere scholen het volgende beeld te zien zal geven: Bewaarschool en lagere school 33.460.000 leerlingen; Voortgezet lager- en mid delbaar onderwijs 9.240.000 leerlingen; Universiteit onderwijs 3.780.000 studen ten. Op de veemarkt van woensdag 2 sep tember 1959 werd aangevoerd 146 stuks, waarvan 109 runderen, 1 paard en 36 biggen. De runderen werden bij ruime aan voer vlug verhandeld, de prijzen aan de hoge kant. In biggen gering aanbod met trage bandel en de prijzen onveranderd. Plet slachtvee werd redelijk vlug ver handeld. Prijzen: kalfkoeien 900—1125; kalf- vaarzen 8001025; guste koeien 600 900; pinken 400—500; graskalveren 250 —40; paarden 600—800; biggen 40—60; lopers 60—75; vette koeien 2.90—3.10 p. kilo geslacht. Op de pluimveemarkt van vrijdag 28 augustus 1959 werden aangevoerd 6000 kippen. Kippen (witte) 1,45—1,55 per kg. le vend gewicht; kippen (gekleurd) 1,45 1,50 per kg. levend' gewicht; tamme konijnen 4,8,per stuk. Iets ruimer aanbod van kippen met levendige handel en de prijzen iets ho ger. weer bereikt, er moest opnieuw een wachtlijst worden aangelegd. De Huishoudschool spant echter de kroon, daar werden 45 nieuwe leerlin gen geteld, die zich in alle huishou delijke en maatschappelijke deugden willen gaan bekwamen. Burg. Stand over de maand aug. '59. Geboren: Adriana C. dochter van D. Kik en J. de Jonge (geb. te Zierikzee); Adriana A. dochter van M. Houkamp en P. J. Hoek; Ida dochter van L. de Jonge en R. Mood. Gehuwd: M. Hoek 29 jaar j.m. en M. E. de Ronde 21 jaar j.d. f^Oi-'erleden: Janna Lena Muller 65 j. echtgenote van Adriaan van den Berge Anthonie Hendrik Stols 77 jaar, echtg. van Maria de Waal (overleden te Leer dam). Ingekomen: G. B. Hermans (echtg. van Bijleveld) uit den Helder; M. de- Zeeuw uit Rotterdam; J. van Gijsel en gezin uit de N.O.P. Vertrokken: W. Hempenius en gezin naar Harlingen. Duiuensport. Het vluchtseizoen van de duiven loopt ten einde, maar toch waren voor de vlucht vanuit Nieder- lahnstein in het rayon Zuid nog 1027 jonge duiven ingeschreven, voor zover het de zaterdagvliegers foetreft. Een duif van de heer W. van Stel uit Wemeldinge werd met een tijd van 1081.92 m per minuut winnaar in zijn klasse. De tijd van de eerst aankomende duif van de dliivensportvereniging De Bru, Trekker te Bruinisse bleef daar ver be neden. De winnende duif was van de heer G. S. Capelle, zijn snelheid was 900.40 m. per minuut. Deze winnende duif werd op de voet gevolgd door een duif van de heer Ph. Steketee (964.44 m, een duif van de heer A. J. IJzelenberg vloog 959.81 m. per minuut). De volledige uitslag is als volgt: C. S. Capelle 1, Ph. Steketee 2 en 6, A. J. IJzelenberg 3 en 8; J. Wolner Nieuwerkerk 4 en 11, A. S. de Koning 5, 12 en 15. C. Bal 9, 14 en 17. T. Dale bout Nieuwerkerk 10, 13 en 16. Val met bromfiets. De mosselkweker G. A. Padmos, die met zijn bromfiets uit Bergen op Zoom kwam, slipte even buiten deze stad, toen hij tegen een trottoirrand reed. Hij kwam te vallen en moest met een hersenschudding in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. Zijn vrouw die op de duo zat bekwam wonden aan gezicht en handen. Bietencampagne. De bietencampagne voor zover het de leveringen aan de Coöp. Suikerfabriek Puttershoek be vang nemen. Dit is vroeger dan werd treft, zal op 16 september a.s. een aan- verwacht en ook aanvankelijk in de be doeling lag, want de campagne was met het oog Op de droge zomermaanden in de maand juli achteruitgesteld. Vele percelen bieten vertonen als ge volg van die droogte een minder goede stand en het laat zich aanzien, dat hoe wel het uitgezaaide areaal aan bieten dit jaar in Nederland weer zeer be langrijk is uitgebreid, er toch een ge ringere kilo opbrengst zal zijn dan vo rig jaar. Voor de landbouwers uiteraard een tegenvaller, omdat de bieten de laatste jaren bevredigende financiële resulta ten opleverden. Voor de kleinere landbouwers is dit jaar niet de enige tegenvaller. Deze kleinere landbouwers die van een gering aantal hectaren hun jaar inkomen moeten zien te krijgen, zoch ten al vele jaren een uitwijkmogelijk- heid in de teelt van uien, contractbonén en gladiolen. Nu is bekend dat de kilo opbrengst per ha van de uien dit jaar zeer gering is, de oogst van de witte bonen geeft bijzonder slechte resultaten te zien, ter wijl ook de prijs van de gladiolen ver beneden die van andere jaren ligt. Al met al dus een somber perspectief. AANGEBODEN: Philips Bi Ampli Nieuwe prijs 438,over jarig nu 258,Met ga rantie. ADRI NIEUWLAND Radio en Televisie Westdijk 8 - Middelharnis van aan de Oostdijk 87 te Mid delharnis, kadaster sectie B nummer 2990, groot 1 are 25 centiaren. 1 Mits met toestemming van B. en W. van Middelharnis direkt te aanvaarden. Nadere inlichtingen te ver krijgen en irischrijvingsbil- jetten in te leveren vóór of op 9 september 1959 ten kantore van notaris mr. J. M. HEMPENIUS, West- Achterweg 32, Middelharnis met erf en slop aan het Vingerling 11 en 13 te Mid delharnis, kadaster sectie B nummers 2009 en 67, sa men groot 2 aren 6 centia ren. No. 13 is verhuurd voor f 3,75 per week. No. 11 is direkt te aan vaarden. In de panden mag geen bakkerij worden gevestigd. Nadere inlichtingen te ver krijgen en inschrijvings biljetten in te leveren vóór of op 12 september 1959 ten kantore van notaris mr. J. M. HEMPENIUS, West^ Achterweg 32, Middelharnis Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde WASMACHINES gloed nieuw m. garantie i 125. en 145.—. CENTRIFUGES v.a. 145.Vraagt demon stratie: Postbus 24, Zwijn- drecht. Zaai daarom één der rassenlijst selekties. Het ras met de beste praktijkresultaten. Wordt door teler en exporteur zeer ge waardeerd. Een ui met goede produktie. Mooi van vorm en vroeg oogstbaar. Een kwaliteitsui. Veel gevraagd. De beste selektie voor plantuitjes. Goede opbrengst. Vroeg rijp. Deze selektie is in houdbaarheid niet te evenaren. het gespecialiseerde Uienzaadbedrijf Hoofdvertegenwoordiger VOORSTRAAT 40 Telefoon 01877—479 In ons verpakkingsatelier te Ooitgensplaat kun nen worden geplaatst voor het verrichten van pret tige en schone verpakkingswerkzaamheden on der aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Zij, die belangstelling hebben om bij ons bedrijf te komen werken, nodigen wij uit voor een be spreking op woeiilsdag 9 september a.s. 's avonds tussen 7.00 en 7.30 uur Gebouw Jeugdhaven, Middelharnis, van 8.00 tot 8.30 uur in ons verpakkings atelier Gebouw „Hobbel", Ooitgensplaat, waar U alle inlichtingen zullen worden verstrekt. hebben we al vanaf 3.95 De betere voor 4.95-5.90 enz. met gouden pen. i Voor elke hand vindt U een prima vulpen in BOEKHANDEL DE WAAL. Zandpad 118 Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 7