Deltabeurs en Jaarmarkt te Oude Tonge Ui Commissaris der Koningin werd kalkoen aangeboden Zeer belangrijke exposities, die een bezoek over waard zijn De Jaarmarkt Wasmachines Verkorting |van de militaire dienstplicht Een mooie opdracht Overzicht van de diverse stands Ettense veemarkt L. HANSON Centrale Veiling Middelharnis Predikbeurten ZEELAND se Bladz. 2 „ElLANDEN-NIEXrWS" Vrijdag 28 augustus 1959 ^dag 28 Jammer dat dit inzicht zo laat komt. In België wordt de militaire dienst plicht verkort tot één jaar. In ons land duurt de militaire dienstplicht achttien maanden. Veel is er over de lengte van de militaire dienstplicht in de loop der jaren te doen geweest. Herhaaldelijli werd in de Tweede Kamer op verlior- ting van de militaire dienstplicht aan gedrongen. Altijd te vergeefs. De regering, met name het hoofd van liet departement van defensie, ir. C. Staf wees de ver korting van de militaire dienstplicht voor ons land als volstrekt onmogelijk af. Evenwel waar andere landen, die tot de NAVO behoorden voortgingen met de dienstplicht voor de militairen ver der te verkorten, België nu tot één jaar, was het geen wonder dat de aandrang tot verkorting van de dienstplicht in de Tweede Karher bleef bestaan en van jaar tot jaar zelfs meer algemeen en sterker werd. De voortdurende aandrang heeft ein delijk minister Staf aanleiding gegeven een studiecommissie voor deze zaak te benoemen. De samenstelling van deze commissie was zodanig dat naast hoog geplaatste militairen ook leden van werkgevers- en werknemers er toe be hoorden. De conclusie van deze commissie is dat mits aan zekere voorwaarden wordt voldaan verlcorting van de diensttijd met enige maanden mogelijk is. De verkorting van de diensttijd zou van 2 tot 4 maanden mogelijk zijn. De voorwaarden die gesteld worden door de commissie komen er op neer dat de slagvaardigheid en de mobiliteit van de strijdkracliten niet verminderd wordt. Ook moet ons land in staat blijven te voldoen aan de verplichtingen voort spruitende uit de bondgenootschappen, zoals het lidmaatschap van de NAVO. Verder mag door de verl^orting van de diensttijd de verdediging van het Koninkrijk en van Nieuw-Guinea niet in gevaar worden gebracht. Om deze verliorting mogelijli te ma ken zal de commissie vermoedelijk voor stellen verschillende categorieën dienst- pliclitigen te vervangen door beroeps militairen. Daaruit zouden wel hogere kosten voortvloeien maar aan de andere kant zou een grotere effectiviteit be reikt kunnen worden. Verkorting van de diensttijd tot één jaar wordt onmogelijk geacht omdat een groot aantal miliciens bij de Koninklij ke Marine moet worden ingedeeld. Zo is dus een verkorting van de mi litaire dienstplicht in het verschiet. Dat feit mag voor ons volk verblijdend worden genoemd. De vervulling van de militaire diensttijd eist zware offers. Elke verantwoorde verkorting is toe te juichen. Wel vra"|en we ons af waarom moest het zo lang duren eer het inzicht geko men is dat verkorting van de militaire dienstplicht mogelijk is. De conclusie waartoe men nu komt had in liet ver leden toch ook getrokl<:en Icunnen wor den. In het licht van de mogelijkheid van deze diensttijdverkorting had liet tocli in het verleden ook gekund. En dan hebben onze militairen in het verleden onnodig een langere diensttijd volbracht en daarmee onnodig offers gebracht, die in het licht van de nu voorgestelde verkorting te zwaar moe ten worden genoemd. Het noodzakelijke moet gebeuren. Daaraan is niet te ontl^omen. Maar in dien het met kortere diensttijd kan, dus een minder zwaar offer brengen dan moet daar na gestreefd worden. Jammer, dat pas nu het inzicht doordringt dat het ook met kortere diensttijd kan. Voor rekening van de Amerilcaanse regering zullen zes kleine Amerikaanse vliegkampschepen door Nederlandse ■zeeslepers van Amerika naar Japan worden gesleept. De afstand bedraagt ruim 10.000 mijl. Ook het transport van twee vlieg kampschepen naar België is aan Ne derlandse zeeslepers opgedragen. Een mooie opdracht voor onze zee- sleepdienst. De Nederlandse scheep vaart heeft een goede naam. De zee- sleepdienst heeft daartoe niet weinig bijgedragen. Veel belangrijk sleepwerk moet op de wereldzeeën verricht worden. Ge gadigden zijn er genoeg. De concurren tie op dit gebied is vaak scherp en fel. De Nederlandse zeesleepdienst telt daarbij geducht mee. Menig staaltje van bekwaam zeemansschap is in het verleden geleverd. L. Smit en Go's In ternationale Sleepdienst en Bureau Wijsmuller 'hebben een wereldreputa tie. Op het gebied van de zeesleepdienst spelen deze firma's een uiterst belang rijke rol. De Amerikaanse regering heeft aan deze firma's een hoogst be langrijk sleepwerk opgedragen. Afge dankte vlieglcampschepen zullen ge trokken door Nederlandse zeeslepers de Oceanen bevaren. Een moeilijk en riskant bedrijf. De gevaren van de zee zijn, vooral bij sleepwerk, zeer groot. Het is te hopen, dat evenals bij vorig sleepwerk deze eervolle opdracht, on der Gods zegen, met goed suces uitge voerd mag worden. De runderen werden bij ruimere aan- -voer vlug verhandeld, de prijzen hoger. In biggen gering aanbod met trage handel en de prijzen onveranderd. Het slachtvee werd redelijk vlug verhan deld. Prijzen: kalfkoeien 900-1200; kalf- vaarzen 800-1000; guste koeien 600-900; pinken 400-500; graskalveren 250-400; paarden 600-800; biggen 40-60; lopers 60-75; vette koeien 2,90-3,10 per kg. ge slacht. Dit nummer staat blijkens de vele advertenties wel in het teken van de Del tabeurs en de Jaarmarkt, die vanaf Dinsdag 1 tot en met zaterdag 5 september a.s. te Oude Tonge gehouden zal worden. De Jaarmarkt die, zoals in ons vo rig nummer bekend gemaalst weer eenherleving zal worden van de vroegere Oude Tongse Paardenmarkt, wordt gehouden op de kaai en zal twee dagen duren, n.l. a.s. donderdag 3 en vrijdag 4 september. De organisatoren hebben deze jaarmarkt met de Deltabeurs mooi weten te combineren en beide expo sities zullen ongetwijfeld veel bezoekers treklcen, te meer daar er niet alleen veel nieuwe dingen te zien zullen zijn, maar in diverse stands oolc aardige at tracties worden gebeden. De Delatbeurs, die dinsdagmiddag door burgemeester W. V. d. Harst wordt geopend, wordt zoals reeds is bekend gemaald, gehouden op het terrein aan de Kolfweg. We geven hieronder voor zover onze gegevens reiken een overzicht van de diverse stands zowel op do Del tabeurs als op de Jaarmarltt. Allereerst noemen we de Noorder- glashansJel (M. Everaers, Middelharms) die een fraaie stand heeft met wand- toiletten, spiegels, l^apstellen, enz. Als attractie is er de laciispiegcl weer Bo vendien is er een expositie met verfwa- ren merlc „Histor", onder liet motto „Histor maakt kleur Het betreft hier een actie „doe het zelf", dus vooral voor degenen die zelf scliilderen. Fa. Huibrechtse te Middciharnis komt er met radio en televisie en de monstreert de nieuwste Philips appa raten. Een keurcollectie toestellen met de nieuwste snufjes worden in zijn stand tentoongesteld. Zoals bekend heeft de heer Huibrechtse de officieel erken de Philips radio- en televisie-service. De modernste meetapparaten uit zijn bedrijf zullen op de beurs te bezichti gen zijn. Groothandel GEJBAR, Nieuwe Tonge heeft er een stand speciaal met was- macliines, centrifuges, koelkasten, vrieskisten van het merk AEG, een sortering van wel 30 apparaten. Het is een merl;; dat nog altijd als het beste bekend staat. Schoenhandel en reparatiebedrijf „De Uitkomst" te Nieuwe Tonge (H. Peter), bekend genoeg, ook van de beurs te Nieuwe Tonge waar hij nooit ontbreekt, exposeert de nieuwste collectie Voogd damessciioenen; Emvé meisjesschoenen; Robinson schoolschoenen; Pica l^inder- schoenen en Aero herenschoenen. Men kan er op gebied van sclioeisel te kust en te keur De Singer IMtaatschappij (C. J. Wil- denboer) geeft een aantrekkelijkheid Voor de dames door met de nieuwste naaimachines uit te komen, waar o.m. ook gedemonstreerd met borduren, zig- zag-werk, knoopsgaten maken en wat er al meer op deze machines lean wor den gedaan. Firma Seton Winkelbedrijf Oude Ton- ge-Middelharnis heeft weer een ruime stand met kachels, zowel voor olie als voor kolen. Er is een nieuw bijverwar- mingskachel op buta-gas te zien. Daar naast brengt men een doorlopende de monstratie met snelkookpannen, mixers en Iiuishoudmachines. De klaargemaak te ingrediënten kan men er proeven Het loodgietersbedrijf van Seton Co laat er zien, wat er zoal op dit gebied te doen is. Interessant is hier het draai bare huisje met aan vier zijden dakbe dekking (Op de Jaarmarkt komt fa. Seton met de gereedschapsafdeling). De „Koninlilijke Hollandia", fabrie ken van melkprodukten en Voedings middelen N.V. te Vlaardingen. (welbe kend uit de wekelijkse advertenties, houden er een grote show met vrijwel al hun produkten. Het hoofdprodukt is koffiemelk (in blik), dan room in blik; slagroom 40''/o en gesteriliseerde room 25<'/o. Gecondenseerde melk met suiker (in blik) chocoladepasta in bekers van 350 gram, tomatenpuree in blik enz. Aandacht wordt gevraagd voor een groot assortiment consumptiemelkpro- dukten, speciaal laag gepasteuriseerd, smaak als rauwe melk. Verder koffie- mells; in flessen en niet te vergeten de befaamde Yoghurt, dik vloeibaar en zo i&cht als room. En----- er is gelegen heid tot het keuren van de produkten. Fa. A. Goedegebuure, Stavenisse, komt ook op de lijst van standhouders voor, waarvan ons echter de gegevens ontbreken. Firma A. Th. H. Schipper te Nieuwe Tonge, het beleende elektriciteitsbureau komt er met radio- en televisietoestel len en ook met diverse andere elektri sche apparaten. Fa. J. Kosten Zonen, Oude Tonge, exposeert er moderne meubelen voor uw woohlïamer en salon en voor slaap kamers het nieuwste van het nieuwste. Tevens worden er getoond pracht col lecties gordijnstoffen van Ploeg en Aristo en kan er worden geïnformeerd hoe U uw woning zult inrichten of ver nieuwen. Fa. Kerdel, Middelharnis-Dirksland, heeft er een zeer uitgebreide stand op gebied van televisie, Philips radiotoe stellen, gramofoon-combinaties enz. Bovendien zal de grote nieuwe ser vice-wagen op het terrein ter bezich tiging aanwezig zijn; een modern in gerichte wagen met allerlei meetappa ratuur enz. waarmee bij U aan huis reparaties enz. kunnen worden uitge voerd. De Nationale Levensverzekeringshank Rotterdam is ook weer op de beurs; op gebied van alle verzekeringen kunt U hier worden voorgelicht. De Boerenleenbank Oude Tonge (C. A. Wisse) heeft een fraaie stand inge richt waar men kan worden ingelicht op gebied van alle Bankzaken (Voor schotten, credieten, aankoop effecten; reischeque's enz. Fa. P. de Korte Zonen N.V. te Ou de Tonge exposeert er diverse soorten draineerbuizen; vaste brandstoffen. smeerolie, jute zakken, touwsoorton; bietennetten; dekzeilen (die tegenwoor dig ook door de fa. worden gerepareerd) Fa. J. Mastenbroek te Sommelsdijli, ontbreekt nooit op een beurs en ooli: liier niet. Smeeroliën en vetten worden er getoond, teer- en bitumen-produk- ten; dakbedekkingen ook in kleuren; vei'fwaren (de beiiende prima soorten!) en last but not least bestrijdingsmidde len ook tegen houtworm, Chemicalieën enz. Fa. A. A. V. d. Wekke te Dirksland, specialiseert zicli op de beurs met de sproeimacliine „Jacobi", een machine van onovertrefbare werking, die op tractor lean worden geplaatst met 3 punts ophanging. En vanzelfsprekend komt hij ook met bestrijdingsmiddelen. Op stand no. 19 vindt U de N.V. E.M.G.O. (Elektr. Maatschappij Goeree- Overflakkee) waar U wordt voorgeliclit op alle gebied van elektriciteit in de huishouding. De modernste apparatuur wordt in deze stand gedemonstreerd. Fa. L. Verkerke Zn., Sommelsdijk- Middelharnis-Nieuwe Tonge, vestigt de aandacht op elektrische boormachines en de daarbij behorende hulpstukken, waarmee wordt gedemonstreerd. Verder wordt er getoond een prachtige sorte ring gereedschappen, hang- en sluit werk enz. Iets zeer bijzonders is wel het kleine schaafje voor amateurs, waarmee wordt gedemonstreerd. Het kost niet veel en vindt grote aftrek. De Combinatie van kruideniers (J. v. d. Maden,) Oude Tonge demonstreert er met de bekende OXO-produkten, b.v. soepen, die er worden gereed gemaalet en geserveerd. U kunt er dus heerlijke soep proeven De Combinatie komt er ook met wijnen en likeuren ook daar van kunt U proeven Deze stand lieeft dus wel zijn aantrekkingskracht. De Fa. M. van Loon, Oude Tonge, die in zijn zaken een veelheid van artikelen verkoopt, kruidenierswaren, drogisterij, wijnen en likeuren, specialiseert zich in stand no. 22 uitsluitend op het laat ste, n.l. enkel gedistilleerd. Oude- en Citroen-jenever van Boll en Dunlop, Cognacs' Rijnbende's nieuw Rood enz. staan er uitgestald en dit geestrijke vocht kunt U deze stand eveneens proe ven. Drogisterij Boelihoudt te Middcihar nis komt op de Deltabeurs met een keurcollectie parfumerieën en Cosme tica. Er zullen ook andere produkten in dit keurige standje worden getoond en verkocht. Fa. Joost van Loon te Oude Tonge, is ook onder de deelnemers en wel met radio, t.v.-apparaten, bandrecorders en telefoons. Stijlvolle en moderne appa raten. De afdeling Roode Kruis heeft er ook een stand, als U nog geen lid bent, kunt U er zich opgeven. U moet deze stand beslist niet voorbijlopen. Tenslotte is er Van Haren's Horeca bedrijf uit Zwijndrecht, die voor de consumpties zorgt. De stand staat mid den op de tentoonstelling en is dus van alle zijden bereikbaar. U kunt er voor alle dranken terecht (behalve sterk) en ook voor kleine eetwaren en ijs. Voor de tent staat de bekende wagen met prima patat en croquetten. Nico Schoo- lentaerg komt nu voor de derde keer met zijn prachtig Hammond-orgel. Wij menen nu alle standhouders te liebben genoemd. Er blijkt uit deze kor te gegevens, dat het een belangrijke beurs wordt, waar veel variatie is op alle gebied. Op donderdag 8 sept. (na de beurs dus) wordt er een ontspan ningsavond gehouden; bij iedere aan koop worden zegels verstrekt, die ge zamenlijk geldig zijn voor een toegangs bewijs. Op de Jaarmarkt, die zoals hier bo ven gemeld op 3 en 4 sept. op de Kaai wordt gehouden komen de volgende deelnemers: Firma J. Seton, Oude Tonge, met de gereedschapsafdeling en ijzerwaren. Firma J. L. de Lignie te Sommelsdijk met landbouwmachines en Farmall- tractoren. Firma H. C. v. d. Poel, Bloesemstraat 53, Utrecht. Firma J. J. v. Lint, Twentsestraat 20a Rotterdam. Firma S. v. d. Velde Zn. te Nieuwe Tonge met landbouwmachines en trac toren. Firma J. J. C. de Lignie te Herkingen eveneens met landbouwmachines. Wij merken hierbij op, dat van de meeste firma's die op de Jaarmarkt ko men de gegevens niet in ons bezit zijn. Waar deze markt eerst donderdag en vrijdag gehouden wordt, hopen we op hetgeen de deelnemers brengen in ons dinsdagnummer a.s. nader terug te ko men. mmm wm Bij WASSEN hangt Uw bontmantel De mantel, waarnaar U hebt ver langd: een rijke mantel, een mooie, sterke soort edelbont, een leuk, royaal model. KEUS UIT EEN PRACHTCOLLECTIE: Nc; hoeft U niet langer te wachten, want U koopt met DUBBELE KORTING: 1^ de sterk verlaagde zomerprijzen; 2® nog eens EXTRA: 15% selzosn- korting "LEOPARD LAM", een fraaie ge distingeerde bontsoort met mooie tekening. Kraag van volle "MOU- TON DORE'" Maten 38 t/m 44. NOR/MLE PRiJS .3657-7 ZOMERPRIJS-295r-; thans met 15% SEIZOENKORTING 9^ t% Mocht de uitgave van het gehele- bedrag-Ineens U niet schikken, dan adviseren wij U gaarne onze mogeliikheid tot BETALING IN TERMIJNEN. ROTTERDAM: "City Cenuum" Binnenweg, tel.139376 - Dorpsweg hk. Katendrechtse Lagedijk, tel. 7425 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148. Ouddorp IVIIDDELHARNIS Ernstig ongeluk Dinsdagmiddag deed zich op de weg Brielle-Hellevoetsluis een ernstig ongelulc voor, waarvan de heerM. van der Waal uit IViiddelharnis het slachtoffer werd. De lieer van der Waal, die van be roep loodgieter is, was die dag werk zaam geweest in Den Briel. Terugke rend van zijn werk, had hij tussen twee bromfietsen gereden. Wellicht heeft hij omgekeken en is daardoor komen te vallen. De bromfietser die achter hem reed, dhr. J. v. d. Nieuwendijk kon niet vlug genoeg remmen, en reed over hem heen, van der Waal moest met enkele hoofdwonden en een schedelbasisfrac- tuur in het St. Franciscusziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Zijn toestand laat zich ernstig aanzien. DIRKSLAND Burgerl. stand. Ondertrouwd: A. iWans 38 jaar en J. Wolfert 37 jaar; P. G. Struik 27 jaar en A. Bakker 21 jaar. Collecte. Deze week zal de jaarlijkse huis aan huis-collecte voor de kanker bestrijding worden gehouden. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. dinsdag 1 sept. hoopt des avonds 7 uur voor de Gcref. Ge meente op te treden ds. P. Blok te Dirksland. Verenigingswerk. De M.V. „Martha" der Geref. Gemeente, hoopt D.V. op woensdag 2 september des avonds om half acht haar vergaderingen weer te hervatten. Ongelukje. Het zoontje van M. M. kwam spelenderwijs op liet schoolplein zijn arm te kneuzen, waarvoor genees kundige hulp moest worden ingeroepen. STELLENDAiVI Gevonden: Groen gebreid kinder vestje; huissleutel; 1 paar bruine san dalen. Verloren: blauw kinderzwempakje. Inlichtingen Rijkspolitie alhier. Zang begint weer. De Chr. Gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria", het Jeugdkoor „Klimop" en het kinderkoor „De Zangvogeltjes" hopen vandaag, vrijdag 29 aug. weer te beginnen met Zoals in liet verslag over het bezoek van de Commissaris der Koningin aan de gemeente Stad aan 't Haringvliet te lezen valt, heeft de heer A. L. v. d. Tol, wiens landbouwbedrijf werd bezocht, aan de hoge gast een kalkoen aan geboden. Het beest zal tot Kerstmis op het bedrijf blijven lopen om te wor den vetgemest. Om het dier uit de andere te iierkennen moest het worden geringd. Op de foto ziet men de Commissaris ernstig bezig de ring aan de poot van het dier te bevestigen, terwijl de lieer v. d. Tol lachend toekijkt. Mevr Klaasesz links toont ook alle ernst, in het midden mevr. van den Tol-Soldaat. 'Ie repetities op de gewone uren, in het ..liaegse Huus". Opening sportterrein. Zaterdag 12 sopt. zal het gemeentelijk sporttei'rein ielegen in de Molenpolder officieel in gebruik genomen worden. Gegadigden die de consumptie in de vleedlokaliteit op het sportterrein wil len pachten, kunnen vóór 29 aug. a.s. ip het gemeentesecretarie formulieren verkrijgen. Gymnastiek. Op woensdag 2 sept., en donderdag 3 sept. zal de gymnastiek vereniging „Sparta" weer beginnen met de gewone lessen. De lessen zijn als volgt: woensdag 4-5 u. kl. jongens; 5-6 u. kl. meisjes; 0-7 u. jongens van 10-15 jaar; 7-8.30 u. gehuwde dames; donderdag 4-5 u. Ie groep meisjes be neden 12 jaar; 5-6 uur 2e groep meisjes beneden 12 jaar; 6-7 uur meisjes van 12-15 jaar; 7.30-8.30 u. dames; 8.30-9.30 u. heren. Laten alle leden zorgen dat zij aan wezig zijn. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom \/RAAG-T EBNS IN (v)W£D.KURVINK{ DROGISTER'J OUDDORP Duivensport. Zaterdag 22 aug. 1959 hield de P.V. „De Trekvogels" alhier een wedvlucht vanuit Niederlandstein (Duitsland). Afstand 306 km. Aankomst eerste duif 15.44.58; aankomst laatste duif 16.08.16. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 2 Westhoeve-Grinwis; 3 R. Klein; 4, 8 en 9 J. Kaptijn; 5 Gebr. Verduyn; 6 W. Kievit; 7 Geloof v. Wijk; 10 L. Vroegindeweij. Varkensziekte. Onder de varkens alhier is de bobbelziekte en vlekziekte uitgebroken. Visserij. Vorige week maakten de garnalenvissers dagvangsten van 100 tot 147 kg pelgarnalen voor prijzen van 1,80 tot 2,02 per kg; tong noteerde f 3,45, dikke paling 3,90 en 165.000 kg sardijn 10 et. per kg. Haven. Vorige week arriveerden in de haven alhier vier plezierjachten, een schip met grint voor fa. Bezuijen en een schip met riet voor de Rijkswater staat. Beursbericht. Op de beurs van don derdag golden de volgende noteringen: gerst 23-26; brouwgerst tot 28; haver 24-25; tarwe 30; uien 14-18; eigenhei mers 10-14; blauw maanzaad tot 1,50; gr. erwten 38-43; schokkers 35-47 et. Alles per kg. NIEUWE TONGE Autobus reed in volkstuin. Een auto bus van de fa. B. uit Middelharnis die geladen was met werkmensen uit Rot terdam, kwam doordat vermoedelijk de remmen weigerden in de volkstuin van de heer N. K. in het Korteweegje te recht. De chauffeur reageerde snel en stuur de de bus, om ongelukl^en te voorkomen de tuin in. Met een andere bus zijn de mensen later vervoerd. Opbrengst collecte. De collecte ge houden voor de blinden heeft in deze gemeente opgebracht de som van 90,-. Concert. De muziekvereniging Apol lo van hier, hoopt a.s. zaterdag 29 aug. een concert te geven bij het hertenkamp op de muziektent. Hierbij, zullen mede werking verlenen, de muziekvereniging uit Goedereede, Middelharnis om 18.30 uur door alle verenigingen marsen door het dorp, 19.30 uur aanvang concert. Tevens wordt dan collecte gehouden voor de kankerbestrijding. OOLTGENSPLAAT Concierge gevraagd. Het bestuur van het Verenigingsgebouw „'t Cen trum" roept sollicitanten op voor de be trekking van concierge. Zie verder de advertentie in dit nummer. Gekozen. In de Geref. kerk zijn j.l. zondag gekozen: als ouderling de heer M. Kreeft Azn. en als diaken de heer D. den Braber Azn. Utenveüing vaii vrijdag 28 augustus Middel 17.62, drielingen 17.09, pick- lers 20.62, pootuien 4.78. Aanvoer 27.500 kg. ZONDAG 30 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet van Zetten-Andelst en 6 uur ds. J. H. Vlijm. (Derde col lecte voor Zonnegloren en Kinderzorg BoechOut. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Gerei. Kerk 10 en G uur ds. M. Tanis. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr. P. V. d. Wetering van den Haag en 6 uur dhr. C. J. Kesting. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr, C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten. (Bed. H. Doop). Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur le zen en 6 uur dhr. P, v. d. Wetering van den Haag. (Extra maandelijkse collecte voor de kerkvoogdij.) Ger, Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Biesbroek van IJsselmuiden. (Extra maandelijkse collecte). Ger, Kerk 10 en 4 uur ds. Barkiwoll Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen, Ger, Gem. in Nederland 10 en 6 uur lezen, STELLENDAM Herv. kerk 10 uur ds. J. den Besten en 6 uur ds. H. J. Smit Ger; Kerk 10 en 6 uur ds. P. van Vliet van Ermelo. (3e coU. Zending), GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. H. Vlijm en 6.30 uur ds. J. van Vliet van Zetten-Andelst. (vooi'in. H, Doop). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. J. Smit en 2.30 uur lezen, (voorm. H, Doop). Ger. Kerk 9.30 en 4 uur ds. G. van Driel. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9,30 uur ds. Bakker van Zwijndrecht. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. B. J. Zaal. (Extra maandelijk se collecte voor de kerk. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Boertje van Moercapelle, Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv, Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wakc- ren. (Collecte voor het Verenigings gebouw). DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Wursten. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. Bediening en dankzegging H.A. Extra collecte voor de B.L.O. school.) Ger. Kerk 9.30 en C uur ds. P. Huisman. Ger, Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 u, eerw. heer J. Neijenhuis. (Extra col lecte voor de verwarming). THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur d."-. C. v. Dop uit Amersfoort. Gerei'. Kerk 10 en 5 uur caiid. B. Minlies uit Utrecht. Ger. Gem. 10, 2.30 en CM uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 uur ds. A. Breure en 6.30 uur cand. B. A, Donkersgoed. Ger. Kerk 10 en G.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk geen opgaaf. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 6.30 uur ds. C. v. Dop uü Amersfoort. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur ds, A. Breure. Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur cand. B. Mintjcs uit Utrecht. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk" .9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Haar (voorb. H.A.) Oud Ger. Gem. 3 x lezen, - Oud Ger. Kerk 3 x lezen. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. J. de Waard uit Meerkerk. - Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Chr. Wie- lemaker. Ger. Gem. 10 en 5 uur ds. F. Mallan. Oud Ger. Kerk 10 o' 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 5 ds. Kapteyn Dzn. van Amsterdam. ST. ANN ALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland. Ger. Geffl- 9.30, 2 en 6 uur cand. C. Wisse te Tlio- len. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 e" 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. A. Breure. (CoU. EW' Predt., Weduwen en Wezen. Ouo Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. Slager. %i^'^0f^^ Met grote Commissar Klaasesz tractoren o chhiejabri schouw. Ir langstellin nieuwste, Runi-pt, cl zulk een c VEBZONDE In de ma aaar; West-Duitsl Engeland België Frankrijk Afrika West-Indië Noorwegen Luxemburg Diverse be Totaa De verze ongeveer ee rige jaar. Toch gev groot verse Geëxportee Geëxportee In 1958 FLAKKEE Van de h heid, zijn Waek 6 t. Week 13't. Week 20 t. Week 27 t. Tota- PRIJSVE" Omtrent juli valt lEen bep niet. Verse aanvanj kocht VOO' Er zijn z twaalf gul Waar d perceel ge er een gro band met Door de gel niet m 18 cent p meer als was. Van ee men al di ke. Op de Egyptisch den. Soms mnai- mei Ook Wc te verkrt Spaans aan de r hoge prij inoet vol betreft k zijn. So waar, er Op de reeds al se uien. van Itali 1 novem Daard den aug ■West-Du die nu De uit gen dit Wat zicht als POOTU Zeeland Zuid-Ho Noord- Noord- Gelderl Noord- Utrecht Limbur Friesla Gronin 1 O verijs Drente

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2