Bezoek Commissaris der Koningin aan Nieuwe Jonge J r----------------- De verjaardag van Prinses Wilhelmina Deltabeurs Jaarmarkt Oude Tonge Jeugdige redsier gehuldigd Zweeds Ingenieur strandde bij Ooltgensplaat 32e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tiveemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE De wolk der getuigen Voor uw BANKZAKEN: SCHUiMRUBBERBEO en te Vrijdag 28 augustus 1959 No. 2822 l1IEtJW5 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEiyiENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Geacht en geëerd te zijn door een ieder, wie onzer zal er geen prijs op stellen Er mogen enkele onverschillige mensen zijn, wie het, naar zij zeggen, niet deert, hoe de mensen over hen oor delen, maar verreweg de meesten zijn op dit punt teergevoelig en hechten grote waarde aan de mening, die men zich omtrent hen vormt. En zij hebben volkomen gelijk. Het is een der rijkste zegeningen, indien men als een achtbaar persoon bekend staat, en door jong en oud, rijk en arm, met eerbied wordt bejegend. Er is ongetwijfeld een eerbetoon, dat minder ons karakter dan onze positie of geboorte bedoeld, en ook deze ach ting is niet zonder betekenis. Wij rijzen op voor een vorst of vorstin, die met majesteit bekleed is. "Wij eren de bur gemeester en de predikanten, omdat zij de voornaamste ambtsdragers zijn van de burgerlijke en kerkelijke gemeente. En dat is onze plicht. Het ondermijnen van het gezag is vooral in onze dagen een bedenkelijk verschijnsel. Maar veel hoger staat echter de ach ting, die men iemand toedraagt ter wil le van de innerlijke adel des harten. En dit is vooral het geval met Prinses Wil helmina, hetgeen zij te danken heeft aan haar voortreffelijke eigenschappen. Die in nood verkeerde vond in haar een helper. Zij was als het ware de blinde tot ogen en de kreupele tot voeten. De nooddruftige was zij tot een moeder. Dit was bij deze Koninklijke Vrouw geen uiting van aangeboren goedhartig heid, maar het was de rijpe vrucht des geloofs, hetwelk in de liefde werkzaam was. Wie zo in alles het goede voor haar volk zoekt, heeft geen uitwendige ambtsketenen of een koninklijke hoed nodig, maar de liefde en een wijd be grip des harten strekken haar tot een koninklijke mantel en een vorstelijke hoed. Op maandag 31 augustus a.s. hopen wij de 79ste verj aardig van Prinses Wilhelmina te vieren. En dat is een na tionale dag van grote betekenis. Want als Koningin der Nederlanden heeft Prinses Wilhelmina zich buitengewoon verdienstelijk gemaakt. Vijftig jaren is zij als constitutioneel vorstin een zegen voor ons land geweest, maar in 1948 was de tijd gekomen om zich uit het ambtelijk leven met zijn beslommerin gen terug te trekken en als ambteloze prinses te midden van haar volk te gaan wonen. Zij heeft haar emeritaat genomen en leeft sedert elf jaren stil in de kring der haren. Stil te gaan leven na jaren van af mattende arbeid, ziedaar het ideaal, dat menigeen voor de geest zweeft, en waaraan hij de bezieling ontleent om elke dag met ingespannen kracht de soms wel eentonige dagtaak aan te vat ten. Geen uur, geen ogenblik mag nut teloos verloren gaan. Men spant zich in het beste te geven wat men kan, dertig, veertig, vijftig jaren aan een stuk, met de hoopvolle verwachting dat er na een welbesteed leven een tijd van rust zal aanbreken, waarin men het werk aan jongere krachten kan overlaten, 't Is waar,, het valt soms zwaar om een in vloedrijke positie of een hoog ambt op te geven, en om, vooral als de krachten nog niet opgeteerd zijn, min of meer een vergeten burger te worden. Ons werk groeit met onze persoonlijkheid saam, en dan kost het zelfverloochening bedaard en welbewust voor de nieuw opgekomen talenten te wijken en voor taan een bescheiden plaats op de ach tergrond in te nemen. Maar toch blijft voor velen een kalme levensavond een gewenst vooruitzicht. Stil leven wil echter niet zeggen dat men dan zijn tijd in ledigheid gaat doorbrengen en geen hoger genot kent dan om nu te verteren wat men door noeste vlijt vergaderd heeft. Lege hoof den en lege harten mogen zodoen, maar dan is er in dit stil leven geen waardig heid, het is dan het slechtste en on vruchtbaarste deel van de tijd, die hun voor de aarde geschonken is. Nog on waardiger is 't stille leven zonder stilte gelijk men het soms in wereldse krin gen ziet. Men wil het er nu eens van nemen, omdat men volop tijd heeft zich schadeloos te stellen voor de verzuimde genoegens uit vroeger en drukker da gen. Zó wordt de oude dag een feest roes. Nooit eens een kalme overdenking van de afgelegde levensbaan. En nog minder een rustig opheffen van de blik naar wat voor ons uitligt achter het gordijn dat na dit leven ter zijde ge schoven zal worden. ■De kalme levensavond van Prinses Wilhelmina zij ons liever ten voorbeeld, waar verdere geschiedenis na 1948 te- i^ent haar ons met haar kleinkinderen, ach verlustigend in de blonde jonkheid, oie straks de leiding in handen zal ne men; zich te verblijden met haar klein dochters, zonder de wrange nevenge- oachte, dat men zelf bijna uitgebloeid s, doch met de bezielende verwachting °ai deze jeugd het werk zal voortzet ten, waarvan zij zelf nu al elf jaar werd En wat ons vooral treft, 't is dat rnnses Wilhelmina de dagen der rust w*^" om door woord en geschrift volk t^" .pêe^i voor het Nederlandse Bp, ^y^^- Zij spreekt over de grote owf^" van ongeneeslijke ziekten en er de geweldige verkeersproblemen zi] geeft aan het Nederlandse volk niS®^,? prachtig boek: „Eenzaam, maar niet alleen." „Daarom dan ook, alzo wij zo groot ene wolk der getuigen rondom ons hebben ligrgende Hebreen 12 1 Gods kind kan zich wel eens erg eenzaam gevoelen. En Gods Kerk als geheel kan zich wel eens vergelijken bij een hutje in de kcmkommerhof, en zich als een bele gerde veste wanen. De werkelijkheid is toch geheel anders. Wanneer zij maar let op het geopenbaarde Gods-getuige- nis, dat ons voor ogen stelt het werk van de Drieënige door de eeuwen heen, en waarvan de Hebreënbriefschrijver hier spreekt onder hetbeeld van een wolk, waarmee de kerk des Heeren op aarde, in haar strijd en aanvechting, van verre tijden, en van alle zijden zich omringd mag weten. In onze tekst beluisteren we dus een opwekking, en aansporing, om niet moedeloos bij de pakken neer te zitten, maar om de ogen op te slaan, en te letten op die grote wolk van getuigen rondom. Zols de lezers bekend zal zijn, is deze beeldspraak ontleend aan het Griekse stadion, wöar de wedlopers elkaar een verwelkelijke en vergankelijke eerkrans betwisten. Dergelijke beelden bedoelen gans niet, de christenen ertoe op te wekken, deze wereldse vermakelijkhe den te bezoeken of er zelfs aan mee te doen. Maar wèl ontlenen de Bijbel schrijvers .er gepaste en alleszins pas sende leringen aan, om hemelse wijs heid, en lessen des Geestes aan de Bij bellezers te schenken. De wolk der getuigen---- Zij was er al van de eerste oorspron gen van Gods Kerk af aan. De recht vaardige Abel gaat voorop, die door Gods voorzienige leiding het eerst de aardse loopbaan beëindigen mocht, en als eerste mocht ingaan uit de strijden de in de triumferende kerk hierboven. Zijn bloedstorting heeft uiteraard geen enkele verzoenende kracht, maar wijst heen naar het bloed, dat van betere dingen spreekt, n.l. van verzoening door voldoening: dat is het bloed des kruises, van het onbesmette en orinozele Offer- Lam, Jezus Christus. Het is om het nog in de toekomst wachtende verlossingswerk van de Messias, het Zaad der vrouw, dat een Abel en alle Gods kinderen zalig ervoe ren; wij steken het hoofd omhoog, en zullen d' eerkroon dragen, door U, door U alleen om het eeuwig welbehagen. De wolk der getuigen is dus heel oud, maar niet verouderd, nimmer verwelkt. Een eeuwige jeugd, in de zin van Jesa- ja 40 het slot, is hun deel. Zij mogen naar hunne zielen eeuwig bij God ver keren, en Hem lofzingen, verzadigd van Zijn vreugde. En eenmaal zal ook hun lichaam, dat in verderfelijkheid gezaaid was, in onverderfelijkheid worden op gewekt, omdat de totale, de nu voor altijd vernieuwde mensheid Hem die op de troon zit en het Lam eer en heer lijkheid toebrengen voor de vrije gunst, die eeuwig Hem bewoog. De wolk is ook zo groot. Hiervan spreekt de apostel als in verrukking. Neen, zo wil hij zeggen: waan U toch niet alleen; en wordt onder deze inbeel ding toch niet dodelijk mismoedig, maar weet, dat er een zo heel grote wolk van getuigen rondom U is, die nog spreken na hun dood; wier geloofsleven ons, al is het in nog zo weinige woorden, in de Openbaring Gods staat beschreven. En er zijn er nog oneindig veel meer, dan wier namen ons bekend zijn. De apostel zou al tijd tekort komen, wanneer hij van alle bijbelheiligen het geloofs- en genade-leven zou hebben moeten be schrijven. Hij noemt er daarom slechts enkele uit deze zo grote wolk: Abel, Henoch, Noach, Mozes enz. En let er dan wel op, dat van deze gezaligden niet gesproken wordt als van volmaakten, van volkomen heili gen, toen ze nog op aarde, in de strij dende kerk verkeerden. Ach, neen. Daarin zou weinig troost te vinden zijn voor het verslagen hart en voor het bekommerd gemoed. Zulk een spreken zou ook geheel en al in strijd geweest zijn met de werke lijkheid van het verkeren van de thans zalig ontslapenen, tijdens hun leven op deze aarde. Neen, de apostel spreekt van getui gen. Wat wil dat zeggen O.a. dit, dat het levende, levendge- maakte mensen waren. Indien zij ge zwegen hadden, de stenen zouden ge sproken hebben. Ja, ze getuigen, en spreken zelfs na hun dood, op welke wijze dan ook. Want bij alle overeen komst in en bij Gods kinderen, is er een rijke. God-verheerlijkende verschei denheid. Maar in dit ene kwamen ze allen overeen, dat zij, tegen alle be strijding en aanvechting in, hebben ge loofd aan de waarachtigheid van de HEERE, en daarom aan de waarheid van Zijn Woord en Belofte. Getuigen, dat wil dan ook zeggen: verkondigers van Gods vrije, en on verdiende zondaarsliefde; verbreiders van Zijn eer, waar Hij die aan geen ander geeft. Zodat deze mensen heb ben moeten getuigen tegen de geest der eeuw, waarin ze leefden. Ze moes ten de wereld en haar begeerlijkheid leren vaarwel zeggen, en dat onder de kruisiging van eigen zin en wil, en Christus' smaadheid grotere rijkdom achten, dan alle schatten van deze we reld. Ja zelfs, zij moesten soms hun ge tuigenis betalen met hun eigen leven. Getuigen van Gods genade, getuigen van Christus, dat werden de eeuwen door de „martelaren", hetzij dat ze ver volgd werden om des geloofs wil, hetzij deze vervolging uitliep op hun lichame lijke dood. Geen nood, want de vijan den konden slechts het lichaam, en nimmer de ziel, en nimmer het van Gods Geest gewrochte leven der ziel doden. En daarom, zij leven nu eeuwig- lijk voor God. Ze zijn er nog, al gingen ze ook, over tot een andere orde der werkelijkheid. De wolk is er van rondom, en o, zo dichtbij. Ook voor U St. M. ds. v. d. Hr. Nederlandsche Handel-Naatschappij Correspondentschap Middelharnis Zandpad 108, telèf. 2709(0-1870) In dit boek komt ook het bejaarden probleem aan de orde. In het laatste hoofdstuk zegt H.K.H., dat zij lange tijd nodig gehad heeft om na de abdicatie tot rust te komen. Het heeft de gehele winter van 1949 geduurd voor zij zeker heid verkreeg of er nog een roeping voor haar was weggelegd, en zo ja, welke. Maar de abdicatie, op voetspoor van Karel V, heeft haar vrijheid gegeven om zich dieper in het verborgen gees tesleven terug te trekken, hetgeen uit haar boek duidelijk blijkt. Want opeens werd zij aangeraakt door de liefde voor de ganse mensheid, om mede te helpen alle m.ensen tot Chris tus te brengen. Zij werd zich bewust dat Christus Haar te werk stelde. Zij richtte zich tot de mensen, zowel per radio als in korte geschriften, dit in verschillende talen. Nota's en bood schappen werden door haar opgesteld voor het gebruik door bepaalde groepen en personen. Steeds vooropstellend de allensaam- bindende eenheid in Christus, had zij ontmoetingen met velerlei personen, die voor haar arbeid belangrijk waren en ontmoetingen die rechtstreeks van be tekenis waren voor haar band inet Christus. Onder deze contacten waren, zo schrijft H.K.H, ook vele jongeren. Voorts had zij een zich steeds uitbrei dende briefwisseling met personen in tal van landen en de verschillende we relddelen. In het boek, „Eenzaam, maar niet al leen", spreekt Prinses Wilhelmina als het ware een ernstig woord tot alle be jaarden. Zij zegt, zij het dan met an dere woorden, dat wie stil leeft, besef fen moet dat zijn roeping nu minder in het heden dan irf de toekomst ligt. Stagaan make men de banden los, die ons aan de wereld met haar geneugten en zorgen hechten. En stagaan verster ke men de banden, die er liggen tussen ons en de hemelse wereld. Het boek „Eenzaam, maar niet alleen" is indrukwekkend door de overtuiging, die er uit spreekt. Het is een werk van grote hoogte en van onaantastbare voornaamheid. En zo tracht Prinses Wilhelmina ook na haar abdicatie ons volk nog tot grote zegen te zijn. Wij spreken bij de herdenking van de 79ste verjaardag van Prinses Wilhelmi na de wens uit dat God Haar nog ver der tot zegen zal stellen niet alleen voor de Koninklijke familie, maar voor ge heel ons Vaderland. Ooltgensplaat, 24 aug. 1959. P. BOM ambt. ter secr. BINNENVERINGBED u'HAÏEfeFABRIEKEN ;ZEV.EN8ER.&E.N Te Nieuwe Tonge arriveerde Commissaris van de Koningin omstreeks half drie en was de ontvangst al even hartelijk als te Stad aan 't Haringvliet (zie verslag 3e blad). Er was veel volk op de been en in het dorp waren de huizen rijkelijk met vlaggen versierd. De ontvangst vond plaats vóór het gemeente huis, waar de gymnastiekvereniging stond opgesteld toen het hoge gezel schap aan kwam. Mevr. Klaasesz kreeg hier bloemen aangeboden van het jeug dige tuinstertje Rita Dorst, die zieh met haar vijf jaren uitstekend van haar taak kweet. Mevr. Klaasesz bezocht de dertien Finse geschenkwoningen in ge zelschap van mevr. Opstelten, echtgenote van de wethouder, alsmede de na de ramp gebouwde bejaardenwoningen. Mede was hierbij tegenwoordig de maatschappelijke werkster mej. Bernard. Burgemeester van Hofwegen wer den eden afgenomen voor herbe noeming. In de raadszaal aangekomen verwel komde burgemeester Chr. van Hofwe- gen de Commissaris en zijn Kabinet- chef en gaf een korte uiteenzetting van de vernieuwingen, die zich in de ge meente na de ramp hebben voorgedaan. De Commissaris nam daarna direct het woord om de burgemeester mee te delen dat hij voor zes jaren was her benoemd en nam hem voor de nieuwe ambtsperiode de gebruikelijke eden af. Dit kan wel een unicum in het bestuur lijk gemeentelijk bestel worden ge noemd, daar het de gewoonte 'is, dat de burgemeester zelf naar de Commis saris gaat, terwijl dit nu andersom ge schiedde. Eerst van de Commissaris, daarna van de wethouders en raadsle den kreeg de burgemeester felicitaties in ontvangst te nemen, waarna men tot het zakelijk gedeelte over ging. Zo vroeg wethouder v. Zielst (S.G.P.) bijzondere aandacht voor de woning bouw en wees er op, dat er in twee jaar geen toewijzing was verstrekt. De Commissaris gaf dadelijk ant woord aan deze spreker en deelde het verheugende bericht mede, dat Ged. Staten gisteren besloten had den Nieuwe Tonge vijf nieuwe wo ningen toe te wijzen. Waar er vol gens de heer van Zielst slechts 8 ur gente gevallen waren, meende hij dat het Prov. Bestuur goed voor de dag kwam. De heer Tijl (Arb.) wees op het feit, dat de werkloosheid toeneemt. In ja nuari waren er 1131, waarvan 84 in Nieuwe Tonge. Enige maanden later waren er te Nieuwe Tonge nog 64'. Nu heeft Nieuwe Tonge niet het hoogste cijfer, omdat er veel kleine landbouwers zijn en er ook veel gladiolen en bloe men worden geteeld. Ontsluiting van het gebied noemde spr. wel noodzake lijk, daar zacht fruit hier niet kan ge kweekt omdat het niet spoedig vervoerd Hier het moment dat burgemeester Chr. v. Hofwegen door de Com,missaris van de Koningin de eden werden afgenomen, inzake zijn herbenoeming (voor zes ja ren) tot burgemeester van Nieuwe Tonge. Cock Smits te Stad aan 't Haringvliet, (11 jaar) die kort geleden een kind uit de haven redde, ontvangt hier voor haar m,oedige daad van mevr. Klaases— de Bruyne een drietal fraaie boeken. (Voor verslag zie men het derde blad). kan worden. Het pendelwerk zou met een spoedige ontsluiting ook zeer ge diend zijn. Lagere classificatie De heer L. v. d. Doel (S.G.P.) bracht de moeilijkheden naar voren om aan onderwijzend personeel te komen, wat hij in hoofdzaak weet aan de classifi catie. Spr. verzocht daarvoor gelijkstel ling, opdat er meer animo voor komt. Men zegt wel dat het leven op Flakkee goedkoper is dan in de stad, maar spr. bewees het tegendeel. De toren. De heer W. Kievit (A.R.) vestigde aandacht op de toren van de gemeente, daterend uit de 15e eeuw, die in verval raakt. Hij verzocht medewer king voor herstel en een zo hoog mo gelijke subsidie voor Monumentenzorg. Samenvoeging. Het raadslid van Ees teren beklemtoonde dat de gemeente bijzonder op zelfstandigheid gesteld was en vroeg medewerking dat het niet tot samenvoeging zou komen. Intergemeentelijke samenwerking. De heer de Reus (Arb.) bezag de interge meentelijke samenwerking waarvoor dikwijls chauvinisme in de weg staat. Ook sneed hij de verantwoordingsplicht van b en w tegenover de raad aan. Verbindingen. Weth. van Opstelten uitte zijn dankbaarheid dat de Provin cie een nieuwe grote boot had ingelegd maar verzocht voor de passagiers een 1 uur-verbinding te helpen bewerkstel ligen. Dit zou de animo ook voor het onderwijzend personeel bevorderen. Samenvoeging voorlopig van de baan? De Commissaris kon niet alle vras^- stellers bevredigen. Het streven aldus spr. is er op gericht het eiland uit zijn isolement teverlossen. De nieuwe boot voldoet naar spr. meende al wordt er bij de regering opaan gedrongen de brug spoedig te leggen, toch zal dit nog enige tijd duren. Spr. had wel bewon dering voor de voortgang van het Del tawerk. Het vraagstuk van de classi ficatie is in het Provinciehuis bekeken; hij stemde toe dat om hier te wonen ën te werken veel onkosten moeten ge maakt. Regeringen komen en gaan aldus spr., wat van grote invloed is op maatrege len die wèl of niet rnoeten genomen. Een nieuwe minister móet zich weer in werken. T.a.v. de samenvoeging gemeenten meende spr. dat de wind thans uit een andere hoek waait en er meer waarde wordt gehecht aan gemeente lijke autonomie. Wel zal er dan meer met buurgemeenten moeten saamge- werkt inzake gemeenschappelijke re gelingen. De dreigende werkloosheid hangt sa men met de ontwikkeling in de Provin cie. Het pendelen bevredigt niet ves tiging kleinindustrie zal mogelijk op lossing kunnen brengen meende de Commissaris. Het wets- technisch punt van verantwoordingsplicht van b en w aan de raad, daarop zei spr., dat het streven is gericht dat colleges van b en w en Ged. Staten zoveel mogelijk ver antwoording afleggen tegenover de verantwoordelijke lichamen. Persoonlijk meende hij, dat de leden van de ge meenteraad zo goed mogelijk dienden georiënteerd te zijn. Een staatscommis sie is bezig met de herziening van de gemeentewet. Burgemeester van Hofwegen dankte de Commissaris voor zijn adviezen. Ook bracht hij dank voor de toezegging om 5 woningen te bouwen. De vele reizen naar Den Haag zijn daardoor ge honoreerd. De burgemeester nodigde daarna de Commissaris uit voor een bezoek aan de Openbare School om een expositie te bezichtigen en zei er bij, dat het streven niet gericht was, dat Nieuwe Tonge een grote gemeente zal worden. Expositie In de hall van de openbare school was een keurige expositie ingericht met vele kaarten en het foto-archief van de gemeente en van verschillende nog uit te voeren plannen. De heer F. de Graaf, adj. directeur van Stad en Land gaf hier een over zicht van de mogelijkheden voor de toekomstige ontwikkeling fler gemeente. Er werd veel belangstelling voor ge toond. Rondrit. Dan werd een tocht door de gemeente gemaakt, o.m. langs de diep vriescellen, badhuis, repetitielokalen, gymnastiekzaal en het troephuis van de padvinders en de welpen van „De Ne derlandse Padvinders". Gedemonstreerd werd onder leiding van hopman H. C. R. Andriesse en Akela mevr. G. Breur- Kamerling. De rit werd voortgezet over de na de watersnood aangelegde dijk ter bescherming van de bebouwde kom der gemeente via het dorpsdeel Bat- tenoord over de eerste waterkereride dijk, naar het punt waar de aanslui tende dam zal worden gelegd naar Schouwen-Duiveland. Een ingenieur van de Rijkswaterstaat was aanwezig voor het verstrekken van inlichtingen. Dan werd het werk van de aanleg provinciale weg Nieuwe Tonge bezich tigd, waar ir. van Lookhorst, hoofding, bij de Prov. Waterstaat een toelichting gaf. Mislukking Dan stond op het programma een de monstratie van de Jeugd-Brandweer aan de Ring, die water uit de Kerk- gracht zou geven. De jongens stonden keurig opgesteld; de commando's klon ken, slangen werden uitgerold maar helaas de motor vertikte het en men kon geen water krijgen. Het was hier net als met zovele spuiten bij de brand weren op het kritieke moment is er een hapering. De Commissaris vatte het nogal ge moedelijk op en sprak de jongens moed in, dat het een volgende keer wel beter zou gaan. Maar het waterballet viel hier figuurlijk in het water. De muziekvereniging „ApoUo" kwam intussen aangemarcheerd en stelde zich op voor „Ons Dorpshuis". Onder leiding van dirigent Vernooys wer^fn enige nummers gespeeld, waarvoor dankbaar werd geapplaudiseerd. Voor het Dorps huis stonden verder delegaties van ver enigingen met vlaggen en vaandels. Contact met verenigingen In „Ons Dorpshuis" had daarna even als te Stad een contact plaats met het organisatieleven te Nieuwe Tonge. Op velerlei terrein werd de Commissaris en zijn echtgenote voorgelicht wat er op het terrein van het organisatieleven gaande is, welke bezwaren er zijn enz. In een zakelijke min of meer met hu mor gekruide speech gaf de Commissa ris van zijn bevindingen een globaal overzicht. Na afloop werd in de burgemeesters woning een warme maaltijd gebruikt te 19.30 uur vertrok het hoge gezelschap uit Nieuwe Tonge. Daarmee behoorde het werkbezoek van de commissaris weer tot het verleden. Over de Deltabeurs en de Jaar markt die a.s. week te Oude Ton ge wordt gehouden, vindt de lezer in dit nummer alvast een uitge breide reportage. Aan de binnenzijde van het tweede blad bomen twee pagina's advertenties voor van de deel nemende winkeliers. Op pagina twee van dit blad is een korte beschrijving gegeven van hetgeen er in iedere stand op de Deltabeurs en de Jaarmarkt zal te zien zgn. Interessant verhaal op pagina 4 van dit blad Op de achterzijde van dit blad vindt de lezer een zeer interessante repor tage (met foto) van een Zweeds In genieur, die met een sloep met aan- hangmotor op weg van Stockholm naar Marseille bij Ooltgensplaat strandde. Hulp aan een paard was er de oorzaak van.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1