in liegdemonstralies onder Stellendam luitengewoon geslaagd Dat is alles wat ik heb GRAT GRATIS GRATIS déGruYter ük 3e pakje K Elk 3e pak Trexop of Zelfwerkend wasmiddel Elk 3e pakje puddinii Zestien parachutisten maakten [mooie sprong en keurige daling Bestrijding van vliegen kleuren porireiien Meer dan 4000 toeschouwers „Jacht op sigaren" veroorzaakte veel pret [De brand bij van Dis BESPREKING DE KOFFIE EN THEEZAAK NIEUWS UIT ZEELAND Twee-jarige Tuinbouwwinter- cursus '^TUpJÖTUiML' Land- en Tuinbouw Thans ook Fotohandel J. Zandstra Reclasseriugsdag 26 september Plaatselijk Nieuws (a 25 cent) Geldig tot en met 1 sept. 1959 JS 1959 riJMEN ps^ag 25 augustus 1959 „EILANDEN-NIEUWS" Iten, fensen, It. Ven, laai. |o, gen, ist, aen, thap, |s. moogt, y lam. iTijmen. I zeepost arop de st moot laakjes, |ermeld. (26-8); |8), S.S. Ubireo" Ilanada: famper- Chili; ionesië: Ln tillen: fed. Nw. ISurina- van Z. inburgh Iverzen- Even de I hebben amtrent classifi- ^er ern- gehou- ■agingen Ide zeer Jjiensten iten be- lergege- pek van pige re- onder- geclas- klasse lek wa- klasse \5 in B; en wor- efinitief Iten sa- I klassen gerang- klasse en dat aet on- opig A- Ivonden (blijven, 40»/a moest Irde S80 leurens- N.A.K. |ze zeer indruk Igoedsi- Bstreefd |n meer zijn, doen. Adri- |de ge eronder Ine vliegdemonstraties, die zaterdagmiddag boven een terrein op het gors in de heer C. de Rooy onder Stellendam zijn gehouden, zijn buitengewoon ned geslaagd. Het was er ook uitnemend weer voor; zonnig, maar niet al 8 warm en bovendien stond er een matige Zuid-Westelijke wind, precies Ischikt voor de dropping van de parachutisten en voor de pakjes siga- L Het gors is daar bijzonder breed, zodat er weinig gevaar bestond dat jL para's in de rivier zouden terecht komen. Vanaf de dijk, waar zich plm. BOO toeschouwers bevonden, waren de demonstraties zeer goed zichtbaar. Het ferliep aUes naar wens; de Rijksinspectie van de Luchtvaartdienst verklaarde liis dat vliegtechnisch ook alles in orde was en geen enkele fout is gemaakt. J Het talrijke publiek, dat in spanning fat te wachten op. de dingen die zouden lebeuren, zagen te 2.45 uur 4' Thunder- Itreak-straaljagers vrij laag in formatie Iverkomen. Het bleek een oefening te lijn, die juist gelijk viel met de vlieg- lemonstratie. Na in for- liatie te zijn overgevlogen maakten zij len z.g. „break", d.w.z. ze maakten zich \>s uit de formatie en gingen steil om- loog. Daarna maakten zij enige z.g. ioUers en van zeer nabij waren ver- ichillende akties te zien, die met deze lagers kunnen worden uitgehaald. Keclatne-vliegen De stunts die met deze straaljagers verden uitgehaald duurden echter niet lang want op een gegeven moment wa pen ze verdwenen. Er cirkelde intussen een „sleepkist" bver het oefenterrein met reclame voor p^itmeester-sigaren en aan de horizon Vertoonden zich twee reclame-vliegtui gen, Tiger Moth's, die hun sleep van Je grond moesten oppikken. Dit zijn ftwee-dekkers, die op korte afstand kun- jien dalen en stijgen. Ze verkenden eerst het terrein, om daarna een voor een hun sleep, die met een touw op palen bevestigd gereed lag op te nemen. Dit ^ist veel deskundigheid van de vlieger; hij moet op het juiste moment het anker laten zakken om de sleep in te halen. Iet ging prachtig; de eerste pikte de l'eclame van de Verzekerings Mij. lieuw Rotterdam op; de tweede die van i?an Rumpt's tractoren. Zodra de vlieg- Jtuigen „beet" hadden, gingen ze steil ■de lucht en een ogenblik later zweefden ■ze statig door de lucht met hun lange ■staart achteraan. Intussen cirkelde nog een vliegtuigje lin de lucht, een „Auster", soms af en toe laag over het publiek, die telkens doosjes sigaren uitwierp, welke aan kleine parachutjës omlaag dwarrelden. De Zuid-Westelijke wind dreef vele van de uitgeworpen pakjes op het terrein, waartussen een tamelijk brede sloot lag toen waren de uitgelaten jongelui niet meer te houden. Ze sprongen over de sloot, drongen door de afzetting en renden achter de pakjes aan. Bij. het neerkomen buitelden de jongens over elkaar, tot groot vermaak van de toe schouwers. De politie liet dit oogluikend toe, want in feite mocht er niemand op het terrein- komen. Er had daarbij nog een klein ongeluk plaats; een jongen uit Dirksland kwam bij zijn sprong over de sloot in het wa ter terecht en viel op zijn arm; schreeu wend van pijn kroop hij aan de kant, zijn arm bleek uit de kom te zijn. De Roode Kruiscolonne moest er aan te pas komen en dokter Kreling uit Stellen dam moest de arm in de kom trekken, 't Liep voorts goed af spelevaren is een buil waard, zegt het spreekwoord. Droppen van parachutisten Het grootste evenement van de mid dag moest echter nog komen: het drop pen van parachutisten. Precies op aan gegeven tijd kwam de Dakota DC 4 aanvliegen; er was intussen al „smok" op het terrein ontstoken, waardoor de vlieger aan het rookgordijn kon zien, hoe de grondwind lag. De eerste parachutist die het vliegtuig verliet was de heer A. E. Struik te Melissant, die geheel in het wit was gekleed en als z.g. markeerder moest dienst doen. Hij maakte een prachtige sprong van naar schatting 2 a 300 m. hoogte. In de hogere luchtlagen stond meer wind, zodat hij tamelijk ver af dreef. De Dakota kon door deze mar keerder .bepalen, waar hij de volgende parachutisten zou afwerpen Telkens sprongen er drie uit; een van hen was freule E. Seraris, die ook vorig jaar aan de demonstratie heeft deelgenomen, evenals de kampioen springer de heer Companus. Telkens kwamen de sprin gers iets dichter bij het publiek neer; rvolgd) [(Buiten verantwoordelijkheid der red.) Naar aanleiding over hetgeen Schram ,'metje schrijft in uw blad van 18 aug. I betreffende de brand bij de landbouwer i van Dis, is hij, hoewel ik het op veel 'punten met hem eens ben, niet geheel juist. In de eerste plaats behoefde Middel- harnis niet naar water te zoeken, want I de bedoeling was water te gebruiken i uit de „Vliegers". Daar was water ge noeg en zeer gemakkelijk te bereiken. Ook schrijft hij over „,de na-ijver" m de brandweerlieden. De Middelhar- nisse brandweer is naar ik meen* te we ten gealarmeerd en direct uitgerukt uitsluitend met het doel om te blussen 01 indien mogelijk hulp te verlenen. Dit bleek nodig, toen de brandweer auto van Sommelsdijk defect was. De monteur van Middelharnis ging er di rect heen om zijn hulp aan te bieden. En wat kreeg hij te horen „Jij bent toch de monteur van Middelharnis, hè?" En de hulp werd niet aanvaard. Dat is inderdaad overdreven chauvi nisme Ik heb, bij het toezien op de gang van zaken bij deze brand, alleen bewondering voor de lankmoedige hou-. amg van de brandweer van Middelhar nis. Dankend voor de plaatsruimte: Een toeschouwer. Naschrift van de redaktie. Wij hebben O" ingezonden stuk opgenomen, omdat we hier een lezing hebben van eén toe schouwer. Onze redaktie is naar het geen Schrammetje schreef opgebeld OOK van andere zijde, waarbij werd gezegd dat zijn zienswijze niet juist was en medegedeeld dat er door beide corp sen Wél is samengewerkt. Onze reporter h i?^^*' ^'-i geweest en we weten niet we Schram aan zijn gegevens komt, piaar onze indruk is toch wel dat er iets scheef zat, temeer omdat bij het aeiect worden van de Sommelsdijkse arandweerauto, men om een tweede eenheid ging, terwijl toch de Middel- ™'f e brandweer gereed stond om Ho IJ bieden. Men heeft ons meege deeld, dat van Middelharnis later wel Slangen zijn gebruikt. Het gaat er ons niet om nu eens pre- "^s uit te punten wat er bij deze brand Een van de meeste voorkomende in- sekten is wel de huisvlieg. De bestrijding hiervan wordt vooral op de boerderij nog veel te weinig toe gepast. ledere veehouder weet toch uit erva ring, hoe de dieren door dit insekt ge kweld worden, onrustig zijn waardoor hun prestatievermogen daalt tot schade van hun bedrijf. Maar ook uit een oogpunt van volks gezondheid is het van zeer groot be lang, dat bestrijding van vliegen plaats vindt. In allerlei vorm zijn de afweermidde len tegen dit ongedierte bekend, in vloeibare vorm, als DTT-poeder en zelfs als kleeflint. De wetenschap staat evenwel niet stil en steeds kondigen nieuwe vindingen zich aan, waarbij het opmerkelijk ge makkelijk wordt gemaakt, om deze schadelijke insekten te bestrijden. Thans is men zover gevorderd, dat door het beschilderen van de muren, men voor lange tijd bevrijd kan wor den van vliegen, muggen en andere in- sekten. Nadat de muren zijn schoongemaakt, wordt het „Vligendood" met de wit kwast aangebracht, waarna men een sneeuwwit plafond of muur verkrijgt. De behandeling is wel zeer eenvou dig en zowel voor vee- en paardestal- len betekent dit een uitkomst; maar ook op andere plaatsen waar hygiëne een eerste gebod is, zoals slachthuizen, kip- penfarms, bakkerijen e.a. is dit bestrij dingsmiddel van groot belang. Bovendien is het voor mensen en die ren onschadelijk, maar elk insekt dat er mee in aanraking komt is ten dode op geschreven. Het is nog niet tè laat om de bestrij ding van vliegen en andere insekten ter hand te nemen, het is en blijft een volksbelang. wel en v?at er niet had moeten gebeu ren. Er zal' altijd wat aan mankeren, maar wel willen we hier wijzen op de noodzakelijkheid van een goede ver standhouding van partijen die eenzelfde belang dienen. En nog wel een belang, waarbij grote waarden op het spel staan en soms mensenlevens mee kun nen zijn gemoeid. Dan dient men zich wel op elkaar in te stellen. een zelfs op zeer korte afstand, n.l. de heer W. P. J. van Notten uit Maarn bij Utrecht. Hij kreeg van het publiek een daverend applaus te incasseren. Sentationele sprong ging niet door. Voor het slot stond op het program ma de sensationele sprong van kapi tein Antoniëtte, commandant van het korps commandotroepen, die het vlieg tuig zou verlaten met een 4500 voet vrije val, waarna hij pas de parachute zou openen. Dit kon echter niet door gaan omdat intussen de lucht enigszins bewolkt was geworden, waardoor het publiek de vrije val toch niét had kun nen zien. De parainstructeur sergeant Oosterkamp maakte door de luidspre ker bekend, dat kapitein Antoniëtte nu op 1000 voet hoogte zou afspringen. Hij deed het voortreffelijk; de zich reeds op de grond bevindende parachutisten hadden daarvoor alle bewondering. Nog een enkele maal vloog de Dakota over het terrein en wierp aan twee parachu tes, in grote zakken verpakt, de kleding van de parachutisten omlaag. De de monstraties werden hiermee beëindigd en de Rijkspolitie van de Luchtvaart dienst, die het toezicht had, verklaarde ons, dat alles binnen de perken van de Luchtvaartwet was verlopen en zich nies tegen de voorgeschreven bepalin gen had voorgedaan. Organisatie was af. De initiatiefnemer voor deze demon stratie de heer A. E. Struik te Melissant, kan met genoegen op deze dag terug zien. De organisatie was tot en met ver zorgd. De voorbereidende maatregelen vergen veel tijd; verleden jaar, toen er op het vliegveld van Beek is gespron gen moest men het in enkele weken' voor elkaar brengen; men is er nu reeds dit voorjaar mee begonnen, waardoor het wat grootser kon worden opgezet. Zo moest door de Rijkspolitie van de Luchtvaartdienst vooraf het terrein worden geïnspecteerd; gezorgd worden voor mobiele kolonnes van Roode Kruis brandweer e.d. en alle mogelijke vei ligheidsmaatregelen worden getroffen, zowel voor het publiek als voor de pa rachutisten. Er waren ook enige snel bootjes op het Haringvliet, voor het ge val dat een van de springers in het water zou terechtkomen. Gelukkig is dat niet voorgekomen. Ook het publiek dat door een luidspreker de gang van zaken kon beluisteren was zeer en thousiast en bracht de springers luide ovaties. We merken hier nog eens op, zoals we dat ook verleden jaar gedaan hebben, dat die springerij uit vliegtui gen niets met waaghalzerij heeft te ma ken. Het moet bezien worden als een oefening; deze parachutisten bekwa men zich om ook b.v. in tijd van oorlog voor bepaalde doeleinden te kunnen worden ingezet. Sommelsdijk Ik wist, dat hij zou komen. Na zijn ontslag uit de gevangenis had hij geen onderdak. Tegen de avond komt hij een beetje verlegen binnen. Wat versuft veront schuldigt hij zich, dat hij te laat is. Als ik hem vraag, of hij bij familie is ge weest, kijkt hij me aan, of hij zeggen wil: „Dat weet je toch wel, dat ik daar niet behoef aan te kloppen." Zijn mond zegt: „Nee, meneerik durfde niet." Viermaal is hij aan de deur geweest en telkens ging hij ook weer terug. Nu is het mijn beurt om verbaasd te zijn. Hij niet durven Hij zit nu voor me en als ik naar zijn bezittingen vraag, zegt hij smalend: „Dit is alles wat ik heb." Daarbij toont hij een pakje, waarin een kerkboekje dat iemand hem in de cel eens cadeau heeft gegeve». „Dit is alles wat ik heb." Och, je raakt aan heel wat dingen ge wend in het leven, toSjh zal ik hieraan nooit wennen. Honderden van dezulken heb ik reeds gevraagd: „Wat zijn je bezittingen?" Wat voor contacten bestaan er met de buitenwereld Schrijf je nog wel eens naar familie?"---- Even een pijnlijke stilte.Dan: „Niets. Niemand meneer." „Dit is alles wat ik heb." Het echoot na in m'n hart. Ik kijk uit het raam en zie m'n kinderen spelen. Boven het ge jengel van een draaiorgel in de straat hoor ik mijn vrouw haar vreugde uitju belen. Ik kijk nog eens naar m'n vriend met zijn pakje in de hand. Ik zeg zacht voor me uit: „Dit is afies wat ik heb." Gelukkig, denk ik, zijn er nog mensen, die dat weinige, dat hij heeft, willen aanvullen. Mensen, die de ledige hand willen drukken in warme genegenheid. Dit is de hand van de RECLASSE RING. Dit is de hand, die wil opbeuren, leiden en wijzen naar een andere, bete re toekomst: naar een nieuw begin. Terwijl ik dit zeg, fluistert het dui veltje in uw hart: „Och, wat, eigen schuld; moeten ze maar zorgen uit de bajes te blijven." Kijk eens even rond en zie, wat God U gaf. Kunnen we hierop aanspraak maken op grond van enig goeds in ons. Zijn wij zulke „brave Hendrikken?" No. 2822 Jan van Brakel: Een menselijke veroordeling.een Goddellijke vrijspraak. Uitgave W. M. den Hertog, Utrecht. Dit boek behelst een verhaal van een Duits predikant, die zijn leven eindigde voor het vuurpeleton. Er komt duidelijk in uit, dat niet iedere Duitser tot het Nazidom gerekend moet worden, maar dat er ook zijn waar de genade Gods in is verheerlijkt. En uit oorzaak van het nieuwe leven kan men dan niet anders dan tegenstander van zo'n re giem zijn. Zij het met andere namen wordt ons hier de geschiedenis van verteld van Karl Walther, in wie de Heere reeds op jeugdige leeftijd werkzaam was. Hij voelde roeping tot het predikambt, maar hoe zou dat ooit mogelijk wor den Zijn ouders waren arm en konden de studie niet bekostigen. Maar wonderlijk zijn Gods wegen. Kar! kwam in de eerste wereldoorlog, toen hij zwaar gewond werd, in het hospi taal terecht. Een 18-jarige Joodse zus ter, van rijke afkomst verpleegde hem. Hij vertelde haar hoe hij uit de duister nis was getrokken tot het wonderbare licht het meisje voelde zich direct aan hem verbonden. Na veel ups and downs kwam het tot verkering en het werd zelfs zo, dat de vader van het Joodse meisje hem op zijn kosten voor predikant liet studeren. Later huwden ze en leefden gelukkig, samen werk zaam in Gods Koninkrijk. Tot de twee de oorlog kwam. De Gestapo rekende hem in omdat hij in zijn preken durfde te zeggen dat Hitler van de God Israels niets wilde weten, maar zichzelf Godde lijke eer aanmatigde. Zij dreven hem in de dood, de Heere gaf hem een blijmoe dig sterven. Een zeer mooi boek; kundig en stijl vol geschreven. Zeer aanbevolen. Prijs fraai gebonden 3,50. MIDDELHARNIS Aardappelveiling van vrijdag 21 aug. Eigenheimers 13,3015,50; id. mindere kwaliteit 9,90—12,20; id. drielingen 4,90 —7,10; Bintje grof 23,-----23,20; id. mid del 14,80—15,90; id. mindere kwaliteit 9,90—10,90; id. drielingen 5,60—6,40; Furore 15,10; Voeraard appelen 3,80. Aanvoer 43.000 kg. DIRKSLAND Club voor werkende jeugd. In deze gemeente is een club voor werkende jeugd die elke vrijdagavond om acht uur, dus ook op 28 augustus wordt ge houden. De club telt thans 23 leden, nïaar het bestuur wil deze groep graag uitbreiden en doet daarom een beroep op de werkende jeugd van 14 tot en met 25 jaar om eens te komen kijken hoe, gezellig en leerzaam het is op deze club. Zij kortit bijeen in het koor der Herv. kerk alhier. OUDDORP Puzzlerit te Oudtïorp Op zaterdag 29 augustus 1959 zal een puzzelrit worden gehouden voor auto's, motoren, bromfietsen en rijwielen over een afstand van 25 km. Voor de best geleverde prestaties worden doof de af deling Ouddorp van het Verbond voor Veilig Verkeer enige prijzen beschik baar gesteld. Voor verdere bijzonderheden zie men de in de gemeente aangeplakte aankon digingen. VRAAG'TEENSIN )WED.KURVtNKiDROGISTER'J KERKSTR.160 - OUQQORt» OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. woensdagavond half zeven hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds Rijksen van Rotterdam- West, alsdan zal gecollecteerd worden voor de Theologische School. Benoeming. Met ingang van 1 sepl. a.s. Is tot commies 2e klasse ter ge meente-secretarie alhier benoemd de heer M. Paasman, klerk ter gemeente secretarie te Ridderkerk. Geslaagd. De heer A. A. Quist slaag de een dezer dagen voor het examen Opticien. Prijzen der veldvrucliten. Aardappe len eigenh. 15-18 et. per kg; bintjes 16- 18 et. per kg; grove bintjes 18-20 et. per kg; pootuien 20 et. per kg; gerst 25-28 et. per kg; haver 20-24 et. per kg; erw ten (schokkers) 35-45 et. per kg; erwten kl. gr. 30-45; maanzaad 120-145 et. per kg. Collecte opbrengst. In het busje bij de bandrecorder van de Ned. Herv. kerk „giften aan zieken" heeft opge bracht de som van 87,02. En de ge houden collecte in de Ned. Herv. kerk ten bate voor H.G.O. te Ede heeft op gebracht de som van 122,89. Haven. In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken drie schepen met graan; binnengekomen één schip met turfpakken en één schip met kolen. Neen, wat we aan goeds ontvingen, het is van God alleen. In deze ootmoedige, dankbare geest, jWillen we hem, onze vriend met dat ene Vpakje in de hand, tegenkomen. We kun- "nen, we mogen er ons niet van af ma ken. U vraagt: „Hoe kan ik hem hel pen?" De RECLASSERINGSDAG na dert. Door U als collectant te melden, of indien U dit niet mogelijk is, een bij drage te geven. Samen willen wij onze dankbaarheid uiten, dat wij zoveel meer hebben dan hij. Onze vriend met dat pakje had U en mij iets te zeggen: 't Was weinig: „Dit is alles wat ik heb." Maar hij zegt ons juist genoeg om wakker geschud te worden, dat het tijd is, dat wij eens iets gaan doen. ^90826 BRUINISSE Duivensport. De Schouwen-Duive- landse duiven hadden op 8 augustus in letterlijke zin de wind mee en zij slaag den dan in het concours vanuit Trois- dorf geen slecht figuur, al is het nabu rige St. Philipsland toch altijd nog juist iets beter De eerst aankomende duif van de Bruse Trekker had een snelheid van 1463.90 meter, terwijl de winnaar van het concours, een duif uit Tholen een snelheid van 1522.63 meter wist te be halen. De uitslag voor de Bruse Trekker was als volgt: Ph. Steketee Bru 1, 5, 11 en 13; A. S. de Koning Bru 2, 4, 12, 13, 14, 20 en 21; C. Bal Sjl. 3, 16 en 22; T. Dalebout N.-kerk 6, 7 en 17; C. Dale bout N.-kerk 9; C. S. Capelle Bru 10 en 19; A. J. IJzelenberg 18, 24 en 27; C. de Jonge Bru 23; C. J. Maas Zijpe 25 en 26. Intussen is het vliegseizoen zo ver ge vorderd dat men de Kampioenschappen bekend kan maken. Kampioen Fond bij de Bruse Trekker werd de heer T. Dalebout te Nieuwer- kerk, die zowel eerste duifkampioen als eerste hokkampioen werd. De heer C. de Jonge Bruinisse werd tweede duif kampioen en de heer J. Folmer Nieuwerkerk tweede hokkam pioen. Derde duifkampioen werd de heer T. Dalebout Nieuwerkerk, 3e hok^ kampioen de heer Ph. Steketee Brui nisse. Toegangswegen nieuwe haven. Op de toegangswegen tot de nieuwe haven alhier, werd verleden week donderdag de eerste teerlaag aangebracht. De dijk die Bruinisse beveiligt voor waterover last, kwam gereed (op het inzaaien na) en dit alles wettigt de verwachting, dat bij het begin van de bietencampagne alles gereed zal zijn om bieten en bie- tenschepen waardig te kunnen ontvan gen. Recreatie. Enkele honderden vier kante meters zand in de hoek van de nieuwe werkhaven alhier, voorheen dienstig gemaakt aan het maken van zinkstukken bleken alhier zoveel aan trekkingskracht uit te oefenen op de bevolking, dat gedurende de laatste weken een badstrand ontstond met aan weerszijden van de strekdam honder den zwemmers en baders en op het zand honderden zonnebadende, ploete rende en in het water spelende ouderen en jongeren, compleet met geïmprovi- serende tenten en op het parkeerterrein de nodige auto's en bromfietsen. Zelfs een Duitse toerist bleek deze nieuwste aanwinst van de eilandelijke recreatie gebieden donderdag al te hebben ontdekt. THOLEN Burgerlqke stand. Geboren: Clara Elizabeth d. v. F. Braal en C. E. v. d. Gouwe; Paulus Hubrecht z. v. C. A. Heijboer en M. Vos; Tannetje Maria d. V. C. J. Overbeeke en J. M. Schot. Getrouwd: A. Potappel 22 jaar en L. J. Baay 21 jaar; J. J. H. Zoetemeijer 30 jaar en W. K. Schot 29 jaar. Ondertrouwd: Adriaan M. v. Splunter en Adriana W. Vis. Geslaagd. De heer W. A. Nobels, leraar aan de Gem. U.L.O.-school, slaagde donderdag voor de akte Wis kunde. De heer M. C. Jansen, werkzaam op de gemeente-secretarie, slaagde voor het eerste gedeelte gem. eerste financiën. Woningbouw. De firma Gelijnse uit Zevenbergen is dezer dagen begonnen met de bouw van 42 woningen aan de Dalemseweg. Ten Ankerweg en de Jan van Bloisstraat. Nadat dit voorjaar aan de leerlingen van de Tweejarige Tuinbouw winter j cursussen te Achthuizen en te Sommels dijk de diploma's waren uitgereikt heb ben de besturen van de Centrale Proef tuin en de Tuinbouwvereniging Goeree en Overflakkee reeds weer direct po gingen in het werk gesteld opnieuw de ze cursussen te organiseren. Dit streven werd krachtig ondersteund door de Rijkstuinbouwconsulent, de weled. gestr heer ir. D. Kers te Barendrecht, die er mede van overtuigd was, dat tuinbouw- onderwijs op ons eiland zeer gewenst was. Tijdens de vorige maand door de Bedrijfsvoorlichtingsdienst gehouden voorlichtingsmiddag over de komende ontwikkeling van onze land- en tuin bouw in verband met het in uitvoering zijnde Deltaplan is. dit ook overduidelijk gebleken. Immers werd die middag aan Flakkee een Tuinbouwvakschool toegezegd, hier toe worden echter alleen leerlingen toegelaten, die in het bezit zijn van het diploma van een Tuinbouwwintercursus Alleen hieruit blijkt reeds hoe belangd rijk deze cursussen voor onze toekom stige tuinders zijn, al moei de practijk en dan liefst onder leiding van een ér- varen tuinder zeker zo hoog worden aangeslagen. In verband met de uit breiding van de bollenkultuur op het eiland is ook kontakt opgenomen met de afdeling Goeree en Overflakkee van de Kon. Algemene Ver. voor Bloem- bollencultuur, wat uiteindelijk resul teerde in een cursus voor groenten- en fruitteelt en één voor groenten- en bollenteelt. Bereids hebben de heren P. Spuybroek en M. W. Roeper zich be reid verklaard als hoofd van de cursus te willen optreden, terwijl ook voor het vakonderwijs bekwame krachten kon den worden aangetrokken. Voor verde re bijzonderheden verwijzen wij belang hebbenden naar de advertentie in dit nummer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3