uienplukmachine negen tnedeiverhers KRAMER All round administratieve kracht r MAJESTIC HANDSCHOENEN-ATEUER MAJESTIC HANDSCHOENEN-ATELIER Afscheid wachtmeester Ruissen te Melissant Wed. W. Kardux en Zn. (CV.) Middenstandscursus Herkingen P. Murre vraagt personeel voor verdere uitbreiding vraagt wegens verdere uitbreiding Magazijnadministralie ^0€K[ Plaatselqk Nieuws De mens is een slechte thermometer Chroestjow en de bijbel e voor in ends Naast politiewerk ontplooiing van vele aktiviteiten Veel vocht in de lucht geeft broeikas-efFect In de onmiddellijke omgeving van zee en bos PSYCHIATRISCHE INRICHTING „BLOEMENDAAL" VGRAVENHAGE - LOOSDUINEN JONGELUI H.H. LANDBOUWERS middenstands examen 1960 Inlichtingen en aanmeldingen liefst voor 1 september a s. bij Onderlangs 2 Telefoon 01876-29-'? HERKINGEN Voor verdere uitbreiding hebben wij behoefte aan nog Hiervoor zoeken wij mannen, bij voorkeur gehuwd die prettig met hun collega's om kunnen gaan en bereid zijn de handen flink uit de mouwen te steken. Wij bieden hen de mogelijkheid om zich na gebleken geschiktheid een vaste positie te verwerven, met een prima loon en goede sociale voorwaarden. Persoonlijk aanmelden: Dagelijks aan het bedrijf en op de zittingsavonden: te Middelharnis: Hotel Zaaijer, Kon. Julianaweg, op maandag 24 augustus van 7 tot 10 uur. te Oude Tonge: Hotel de Weerd, Kaai 11, op dinsdag 25 augustus van 7 tot 10 uur. te Dirksiand: Hotel van Haren, Voorstraat 39, op woensdag 26 augustus van 7 tot 10 uur. MAJESTIC HANDSCHOENEN.ATELIER, Gallasplein 1, Telefoon 234. Hellevoetsluis Jammer! herfst- en winterstoffen Mode- en stoffen huis wiens zelfstandige taak zal zijn: Productie COntrÓle-administratSe waaronder voor- en nacalculatie InkOOp^adlYliniStratlG waaronder inkoopplanning en inkoopcorrespondentie in Nederlands, Engels en Duits Wij bieden aan capabele kracht een vaste positie met goede salariëring en gunstige voorwaarden Uitvoerige sollicitaties, welke discreet zullen worden behandeld, schriftelijk of na afspraak mondeling MAJESTIC HANDSCHOENEN-ATELIER, Gallasplein 1, Telefoon 234, Hellevoetsluis peettiai KOOPT,,.,,.. lliiiïiTlfii-rïïiïïT mTLEVEN DE BÜËNKORF OUDDORP ^4,vo oogartó bezocht bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht WEERPRAATJE Alle merken camera's en toebehoren istus 1959 H Vrijdag 21 augustus 1S59 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 |rote Twee thans de or de ont- fee, Eisen- lis, bekena de beide fer en weer vereldpro. Iken. pgenaamde j Jesteld van ■onferentie. ■an die van Il men zich 1 |t de kans Westelijit ■ring Was. ■de Ameri- pen bezoek 1 een even- Jtsjow aan 1 ■ter sprake I voorberei- Izoek reeds pale diplo- net nadruk .er en weer Iconferentie biet zal op- |r van de I alleen van ten spijt i alle wen- laan. Of er It van de If de Grote fisch koud. een ont- de Rus- niets ver- pets veran- Amerika. Istige gered |n alsof dit topconfe- precies het- van Ame- lige invloed pnvankelijk laar eisen, Ihten te la- louding is jworden en Ihet Westen heeft be- een al te Bit voor de Ibaar zijn, Vwacht, dat een hand- Imen zullen |s geen af- 3oen, blijkt taanse pre gen aan de fop donder- ssen zullen ■dat West- Iniet in on- is meege- Bonn zal gedachten crisis. I ontmoeting 1 Londen en genoten te dat hij in I het Westen verwacht, in het al le koers zal |es zou, in- hele gang ld, aldus de [ter niet aan broep op de luitenlandse de Ameri- len, een lijn I nogal vaag tn Marokko 1-enigde Na- Ier de plan- Jjn grondge- ■tploffing te fct voort uit Ie atmosfeer pgenzin van I„vuile kar- |hun grond- is, die deze [er, daar dit tingen met Ideze wijze Afrikaanse Ier van zich Fonds voor Lans 10 jaar £rlijkse col- kember. léén van el- Irzaak vindt Ig van deze Iemand zien iet feit dat aangaat, geld. Voor -ak van kan- linstandhou- Tiria en zie- f verder nog [n kostbare deskundigen apparatuur vernieuwd jfiteren van t alles kost geld. luk en ge i gekoppel" 5eroep doen te zeggen- doe er dan extra's b«- aak van het ED t vindt u een prettige werkkring als leerling-verpleger of -verpleegster btj de Geplaatst kunnen wor den van pret. Christ, huize. Leeftijd 17-30 jaar. Salaris volgens Rflks- regeling. Vrije kost, inwoning, ge nees- en tandheelkundi ge verzorging, reiskos ten naar huis 2 x p.m. boven 2.50, dienstkle ding. Wanneer u vóór 1 september a.s. komt kunt u nog deelnemen aan de opleidingscursus Schriftelgke sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur Wg hebben aangekocht een Overal te ontbieden. Langeweg B 75, Telefoon 01874-355 Oude ToDge Bij voldoende deelname begint in September wederom een éénjarige cursus voor het Maar het wordt toch weer herfst Wrj hebben nu reeds een pracht collectie binnen. Wacht niet, maar koop nu reeds Zandpad Telef. 2670 Middelharnis VOOR. ■DEPOTHOÜDER'BENECBS- KERKSTRAAT 2 -^ Tii:2tS Over de politie in het algemeen en over haar dienaren persoonlijk wordt door het publiek meestal heel verschillend geoordeeld, maar van wachtmees ter der Rijkspolitie Ruissen te Melissant zegt men in het dorp eensluidend: „een fijne venten van dat getuigenis is vrijdagavond ondubbelzinnig blijk gegeven toen deze wachtmeester afscheid nam wegens benoeming te Zuidland. Tien jaar heeft de heer Ruissen gewaakt over de veiligheid der Melissantenaren en dat niet alleen, hij heeft zich ook op ander dan politioneel gebied zeer be ijverd en het algemeen belang gediend, met name met de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer en terzake het onderwijs. Het afscheid vond plaats in de raadszaal in een door burgemeester H. Bos geleidde bijeen komst, waarin naast de wethouders en de gemeentesecretaris ook adjudant De Heer van de Rijkspolitie, collega's, het bestuur van Veilig Verkeer en meerdere anderen tegenwoordig waren. Burgemeester Bos verklaarde, dat het gemeentebestuur deze postcommandant niet zonder meer wilde zien vertrek ken. De wijze waarop de heer Ruissen zijn werk in deze gemeente heeft ver richt wettigt een officieel afscheid, al dus de burgemeester, die memoreerde hoevele waardevolle adviezen door deze politieman zijn uitgebracht, hoe prettig er altijd is samengewerkt in het belang der bevolking en in welke mate de heer Ruissen daardoor respect en bewonde ring heeft verworven. De postcomman dant accepteerde een brede taak en ont plooide vele aktiviteiten. „Anderen distanciëren zich van zulk werk, maar hij begaf zich, ook buiten dienstverband dicht bij de bevolking." De burgemees ter kon begrijpen, dat de heer Ruissen in het belang van zijn gezin met zeven kinderen, waarvan er vier te Melissant zijn geboren vooruit wil komen op de politieladder en thans door de benoeming naar Zuidland een wens in vervulling ziet^ gaan. Spr. zeg de de wachtmeester-postcommandant hartelijk dank voor alles wat .deze voor Melissant heeft gedaan en betrok in die dank ook mevrouw Ruissen, die steeds naast haar man heeft gestaan in taak en gezin. De burgemeester beëindigde zijn toe spraak met aanbieding namens het ge meentebestuur van een geschenk in enveloppe. Verbond Veilig Verkeer Voor het Verbond voor Veilig Ver keer sprak de heer van der Baan, die de heer Ruissen de pionier voor ver keersveiligheid in Melissant en op Flakkee noemde. Dit werk was de Wachtmeester nooit te veel, hij was er steeds enthousiast in en stimuleerde het afdelingsbestuur. Spr. vreesde voor achteruitgang van de afdeling en ge waagde ook met lof van hetgeen de heer Ruissen voor het onderwijs deed. Met de beste wensen voor de toekomst over handigde de heer van der Baan aan het echtpaar Ruissen een fraaie boe kenplank, namens alle leden van de afdeling. Promotie kansen Adjudant De Heer waardeerde deze gelegenheid tot afscheid nemen en complimenteerde de heer Ruissen met het dezer dagen behalen van het po- litiediploma B. De overplaatsing naar Zuidland dient gezien te worden als waardering van de zijde der superieu ren en de bevorderingskansen zullen nu wel groter worden. In het bijzonder sprak de adjudant vol lof over de pres taties van de wachtmeester tijdens de rampdagen van 1953. Spr. zegde har telijk dank voor de samenwerking, mede namens de collega van de heer Ruissen, wachtmeester Brinkman. „Ik wens U een gelukkige tijd en hoop, dat U er spoedig een streepje bij krijgt besloot de heer De Heer. Wachtmeester Ruissen zelf verklaarde gedurende deze tien Melissantse jaren geen ander doel voor ogen te hebben gehad dan het vervullen van zijn po- litieplicht en het dienen van de be volking, zelfs bij het uitdelen van be keuringen. Met dankbaarheid gewaagde spr. van de zeven jaren allerprettigste samenwerking met collega Brinkman, samen heeft men veel opgelost en sa men ook wel klippen moeten omzeilen. Spr. hoopte dat de afd. Veilig Verkeer zal blijven bloeien. Zelf heeft hij steeds getracht de mensen bij te brengen hoe zij zich, tot eigen en andermans veilig heid, in het verkeer moeten gedragen. Spreker eindigde met de beste wen sen voor de bevolking, het gemeentebe- OUDE TONGE Nieuwe verkeerscursus. Het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Oude Tonge, brengt het volgende onder de aandacht. Evenals vorig jaar ligt het in de be doeling om een verkeerscursus te hou den, deze zal beginnen ongeveer eind september a.s. met twee lesavonden per week. De lessen worden gegeven in een der lokalen van de voormalige O.L. School aangrenzend aan het lokaal waar verkeerstafel staat opgesteld en waarop men dan na afloop van het theoretisch gedeelte nog wat praktische verkeers- knopen krijgt voorgeschoteld. De lesavonden staan onder leiding van de Opperwachtmeester v. d. Wal en wachtmeester 1ste kl. de Haan. Vorig jaar namen aan deze cursus 63 mensen deel waarvan 61 slaagden, op de avond waar de diploma's werden uitge reikt, verklaarden deze deelnemers vol mondig dat de lessen in vele opzichten, wat betreft verkeerswetten en derge lijke hun het nodige had bijgebracht. Wij nodigen dan ook allen uit, hetzij beginneling of gevorderden om deze cursussen te bezoeken, niet alleen in belang van Uzelf maar ook in het be lang van onze medemensen. Geslaagd Onze vroegere dorpsgenoot dhr. P. Ouwens Bz., is dezer dagen ge slaagd voor tweede stuurman op de grote Handelsvaart. OOLTGENSPLAAT Dubbeltallen Gerefkerk. In de Ger. kerk zijn aan de beurt van aftreden: ouderling C. L. Korteweg Pzn. en dia ken H. J. van Beusekom. Door de ker- keraad zijn de volgende dubbeltallen opgesteld, voor ouderling: P. Korteweg Dz. en M. Kreeft Azn., voor diaken: D. den Braber Azn. en P. Crezee. Verkie zing zondag 23 aug. a.s. na de morgen- dienst. Hand bekneld. Een employé van Hoogenboom's meelhandel geraakte met zijn rechterhand bekneld tussen een portier van de vrachtwagen en de post van een deur aan de Molendijk. De hand werd aan beide zijden zwaar ge wond en geneeskundige behandeling stuur en alle vrienden en wenste allen daartoe Gods zegen toe. Het gezelschap bleef na deze af- scheidsplechtigheid nog enige tijd ge zellig en onder het genot van verver singen enz. bijeen. was noodzakelijk. De heer Hoogenboom die zelf juist op het eiland was, nam met zijn auto de ongelukkige mee naar zijn woonplaats in Noord-Brabant. BRUINISSE Zeeuwse poldervergadering. Op za terdag 5 september zal de jaarlijkse Algemene Vergadering van de Zeeuwse Polder en Waterschapsbond worden ge houden te Hulst. In de bestuursvacatu- res ontstaan door het bedanken van de heren E.C.W.A. Geuze te Poortvliet, J. Klompe te Serooskerke en H. C. van der Zande Nieuwerkerk worden aan bevolen. In de vacature Geuze: J. H. van Gor- sel te Oud Vossemeer en C. J. van Westen te Poortvliet in de vacature Klompe: A. M. Geluk Noordgouwe en J. der Weduwen Kerkwerve, in de va cature van de Zande J. der Weduwen Kerkwerve en J. van der Stolpe Ouwer- kerk. Dr. ir. F. P. Mesu zal een lezing hou den over Problemen rond de Wester Schelde. Ir. L. Uildriks, ing. van het Vrije van Sluis zal spreken over Wat moet worden beschouwd als achter stand in openbare werken in de polders of waterschappen die per 1 januari 1959 geconcentreerd zijn. De gebruikelijke rondrit gaat door Oost Zeeuwsch Vlaan deren met een bezoek aan de schorren van Saeftinge. Boerenleenbank. In Goes zal vrijdag 11 september een „Boerenleenbank" worden gehouden, georganiseerd door het Landbouw Coöperatie Centrum voor Zuid Westelijk Nederland. Op deze Boerenleenbank dag zal de heer ir. J. van Bueren uit Bilthoven, consulent bij het Borgstellingsfonds voor de Landbouw spreken over Het Borgstellingsfonds als hulpmiddel bij de financiering van het Landbouwbe drijf, terwijl de heer H. J. Hendriksen directeur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht het onder werp: Geld en Kapitaal in de landbouw zal behandelen. Val met bromfiets. De landbouwers- knecht L. M. van der Bijl maakte een val met zijn bromfiets, toen hij naar zijn werk rijdende werd aangeblaft door de hond van de heer W. Aalbregt- se alhier. De hond kwam voor het wiel terecht, met het bovenvermelde gevolg. De bromfiets werd beschadigd. Aanstellmg-. De heer D. D. Jumelet Wzn., alhier, die onlangs zijn diploma H.B.S. 5 jarige cursus behaalde is met ingang van 1 september 1959 aangesteld tot ambtenaar ter secretarie van de ge meente Duivendijke. Om Rotterdam te bellen voortaan alléén netnummer 010 Met ingang van 1 september 1959 kan de stad Rotterdam automatisch bereikt worden door uitsluitend het netnum mer 10 te kiezen. De zomer is deze week in volle glorie teruggekeerd. In de Golf van Biscaye ontstond een hogeluóhtdrukgebied, dat in een langzaam tempo via de Wadden eilanden naar de Oostzee trok en overal in West-Europa droog, overwegend zon nig en warm weer brengt. De aanwezige lucht bevat in eerste instantie niet veel waterdamp en, van onweer hebben wij in de eerste helft van deze week dan ook geen last gehad. Een depressie bij Ierland trok inmiddels, vergezeld van een koud front, naar het Zuid-Oosten en dit front zal op een later tijdstip de atmosfeer onbestendiger maken. De vochtigheid van de lucht neemt dan toe en het weer krijgt een drukkend karak ter. Een erg beste thermometer is de mens niet. Deze zomer hebben wij tempera turen van 30 gr. C en hoger meege maakt, waarbij wij ons kiplekker voel den; het komt ook voor, dat het bij lagere temperaturen (20 gr. tot 29 gr. C) beslist warmer en vooral broeieriger aanvoelt. Niet de temperatuur alleen heeft dus invloed op het menselijke warmtegevoel: het is de waterdamp in de lucht, die ook een belangrijk woordje meespreekt. De mens kan warmte het beste verdragen in droge lucht. Droge lucht bevat weinig waterdamp en zij is in staat veel vocht op te nemen. Het zweet dat onze huid uitscheidt ver dampt vlot enaangezien verdam ping warmte kost, heeft er op onze huid een temperatuurdaling plaats, die als aangenaam wordt ervaren. In lucht, verzadigd met vocht blijft de zo zeer welkome afkoeling door de verdamping uit envoor ons gevoel is het nu onaangenaam broeierig. Wind of tocht bevordert de verdamping en brengt dus verkoeling. Wie het bij bladstil weer niet meer kan uithouden van de hitte, kan eigenlijk het beste kunstmatige wind gaan fabriceren door b.v. op een fiets te gaan rijden, te brommen of het hoofd uit een raam van een rijdende auto te steken. Onze grootmoeders, die nog niet de beschikking hadden over de modernfe technische middelen, moesten Fotohandel J. Zandstra Sommelsdijk zich behelpen met waaiers. Een alge meen verschijnsel is het afvegen van het zweet met een zakdoek. Van me disch standpunt bezien is dit verkeerd: het afwissen van afdruppelend zweet, dat ons door zijn verdamping immers in staat stelt de warmte beter te ver dragen, is een verliespost voor de men selijke warmteregeling. Maar ja----- het oog wil nu eenmaal ook wat en wij zullen de laatste zijn te beweren, dat een transpirerend mens er aantrekke lijk uitziet, om van andere bijkomstig heden maar te zwijgen. (Nadruk verboden) Hoewel in de Poolse hoofdstad War schau voor de aankomst van de minis ter-president van de Sovj et-Unie gezegd was, dat Chroetsjow zich in zijn toe spraken tijdens zijn bezoek aan Polen met alle mogelijke vragen zou bezig houden, alleen niet met kerkelijke aan gelegenheden, heeft de Russische gast zich in de laatste dagen van zijn ver blijf in Polen opvallend veel over gods dienstige zaken uitgelaten. Zo zeide hij in Stettin: „Ik heb een bijzondere school bezocht en ik kreeg daar van een geestelijke een prijs, om dat ik de evangeliën uit het hoofd ken de." Maar, voegde hij eraan toe: „De beste school is toch de partij. Wat ik thans ben, heb ik te danken aan de par tij en aan het volk." Tijdens zijn reis door Oppersilezië le verde Chroestjow kritiek op de kapita listen toen hij op een congres van mijn werkers in Kattowitz sprak: „Ge zegt, dat ge in God gelooft. Als er een God bestond en als hij kon, zou hij een be zem nemen en u allen wegvegen. Als de mensen ons veroordelen om onze re- volutionnaire activiteit, zou ik de bij bel willen aanhalen en tot de kapitalis ten willen zeggen: Toen de geldwisse laars hun handel in de tempel dreven, joeg Christus hen naar buiten." Bij een andere gelegenheid zei hij tot mijnwer kers in Oppersilezië „Uw priesters be loven u een paradijs in de hemel. Wij bieden u het geluk reeds op aarde. Ge luk verkrijgt men niet door bidden, maar door werken."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 7