Meningsverschillen in Ouddorps raad Meningsverschillen in O -^ Verhoging subsidie voor reddings brigade verworpen Discussie over woonruimtetoewijzing Kwestie over een dagblad-artikel Russische oorlogsbodem kloofde Duiise kusivaarder Diekhuusoieuws UIT DE KERKEN Gevestigd vanaf heden Opticien A. A. Quist Oude Tonge, Tel. 01874-462 Erkend ziekenfondsleverancier Plaatselijk Nieuws GOEDEREEDE Bezoek Commissaris der Koningin te Stad aan 't Haringvliet Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 18 augustus 1959 Tijdens de donderdag te Ouddorp gehouden openbare vergadering van de ge meenteraad bleek men terzake diverse onderwerpen allesbehalve eenstemmig te kunnen besluiten, tervirijl in één geval de mening van b. en w., ofwel van de voorzitter, burgemeester Kleijnenberg,daor niemand gedeeld kon worden, zo dat het desbetreffende voorstel door een ander werd vervangen. Het eerste punt, waarbij meningsverschil naar voren kwam, betrof een verzoek van de Red dingsbrigade Ouddorp om verhoging van subsidie. Hiertegen werden princi piële bezwaren aangevoerd en wel in die mate, dat de meerderheid het ver zoek verwierp. Burgemeester Kleijnenberg slaagde er daarop in althans nog machtiging te krijgen tot het van gemeentewege bekostigen van reddinsmate- riaal voor de brigade. Ook een voorstel tot toewijzing van woonruimte aan een daar zeer om verlegen zittend gezin behaalde geen meerderheid en zo was er nog meer waarbij de inzichten tegenover elkaar kwamen te staan, waarna aan het eind van de bijeenkomst door hetAR-raadslid G. Tanis ernstige critiek we'rd uitgeoefend op verklaringen, die de burgemeester tegenover verslaggevers van een der dagbladen (Het Alg. Dagblad) zou hebben afgelegd t.a.v. de wei nige medewerking die hij, de burgemeester, zou ondervinden van de zijde van de raad bij het maken van plannen tot het scheppen van recreatieruimte in de gemeente. De discussie hierover tussen genoemd raadslid en de voorzitter werd min of meer scherp gevoerd; o.a. verbood de burgemeester aan de heer Tanis voorlezing van het gewraakte verslag. Pantry bediende Donald Lehman staat hier in het gat, dat de Russische 'Destroyer in het Duitse motorschip „Christel" heeft geslagen, na een aanva ring tijdens de dichte mist op de Oostzee. Na de aanvaring vervolgde de Rus zijn toch, terwijl de Duitser hulpeloos ronddreef. Later werd de 290 ton me tende kustvaarder naar de haven Burgstaaken op het eiland Fehmarn gesleept. Bij de ingekomen stukken bevond zich de begroting van de beschuttende werk plaats „Binnenhof' te Middelharnis, wel ke de heer Komtebedde (VVD) deed op merken, dat deze werkplaats enorm veel kost. De voorzitter en weth. Voogd (SGP) zette daarop uiteen, dat het „Binnenhof" gezien dient te worden als een sociale instelling en niet als een bedrijf. De wethouder verwachtte, dat het begrotingstekort nog zal stijgen en de voorzitter legde het accent op het levensgeluk, dat de gehandicapten met deze instelling wordt bereid. Spr. nam aan, dat er zuinig beheerd wordt en sprak daarmede weth. K. Grinwis (S GP) tegen, die meende, dat er wel wat al te grootscheeps is uitgebreid. De vissersvereniging Ouddorp her haalde een verzoek om uitbreiding van de plaatselijke vismijn. De gemeente-ar chitect had afwijzzend geadviseerd en daarbij verklaard, dat de vismijn slechts in bijzondere gevallen te weinig ruimte biedt. De voorzitter vond vast staan, dat het gebouw te klein is, maar durfde, gezien het ongewisse van de toe komst t.a.v. de visserij, niet tot uitbrei ding te adviseren. Na enige nadere in formaties door de raadsleden werd het verzoek afgewezen. Aan de schuttersvereniging „Raak de Roos" werd de voormalige cichoreifa- briek Eendracht" voor de zaterdagavon den van 68 uur in gebruik gegeven. Verhoogde subsidie Reddings brigade afgewezen De Ouddorpse Reddingsbrigade ver zocht om verhoging van de gemeentelij ke subsidie, die, volgens mededelin gen van de voorzitter, tot heden be stond in het van gemeentewege bekos tigen van bepaalde materialen. B. en w. stelden voor in totaal 300 gld. te sub sidiëren, waarmede de heer Komtebed de (VVD) direct instemde. De heer De Jong (SGP) daarentegen verklaarde er zijn stem niet aan te kunnen geven, daar de brigade ook op zondagen werk zaam is, borden met aanwijzingen voor baders geplaatst houdt enz. „Verkeers borden laat men toch ook 's zondags langs wegen en straten staan" merkte de voorzitter op en deze verklaarde zich buitengewoon voor het belangeloze werk, dat de brigadeleden in het belang der badgasten verrichten, waarbij spr. er o.a. op wees, dat nog vorige week reddend opgetreden moest worden. De brigade, aldus de voorzitter, beschikt over kostbaar materiaal o.a. de mo- torvletten en heeft minstens 100 gld. per seizoen nodig voor benzine. „Mo gen wij neen zeggen als iemand in nood verkeert?" vroeg spr. de raadsleden af. „Waarom zwemt men op zondag?" stelde de heer Koek een wedervraag, „men behoort zichzelf en een ander niet in verzoeking te brengen." In stemming gebracht bleken vijf le den van de SGP-fractie en de heer J. Tanis (AR) tegen subsidieverhoging en dus werd het verzoek afgewezen. „Hebben de heren er bezwaar tegen als wij materiaal blijven bekostigen?" vroeg de voorzitter, waarna besloten werd het begrotingsbedrag aan te hou den. De heer C. van der Bok (SGP) stel de voor om toch boven 150 gld. te gaan met dat bekostigen, maar dat verwees de voorzitter naar een volgende verga dering. Een adres van de kantoorhouder PTT, de heer K. Tanis, om hem een nieuwe woning, tevens geschikt voor kantoor, ter beschikking te stellen, werd ter be studering in handen van het college gelaten. Tegen een voorstel tot wijziging van de begroting verklaarden zich de heren Komtebedde en van der Bok, daar dit een h.i. onnodige aanleg van een twee de telefoonlijn voor het gemeentehuis betrof. De voorz. verklaarde deze lijn hard nodig te hebben in noodgevallen, zoals bij brand, ongelukken op zee enz. want herhaaldelijk wordt hem op de ene, thans ter beschikking zijnde lijn, de kans ontnomen om gesprekken te voeren met de vuurtoren, het zieken huis enz., zoals nog zondag j.l. bij een vanaf de vuurtoren gemelde brand is gebleken. „Maar de beslissing is aan U, heren!" verklaarde de voorzitter, die aanvulde, dat het slechts een eenmalige uitgave en voor de rest huur van de lijn betreft. De heer Komtebedde wij zigde daarop zijn standpunt, maar de heer van der Bok stemde, als enige, te gen. Toewijzing woonruimte Zeer uitvoerig werd vervolgens ge sproken over een voorstel terzake toe wijzing van woonruimte, B. en w. wen sten deze uit te geven aan A. Bakelaar, J. van Soest, Joh. Bezuyen, T. A. Grin wis, Joh. Breen en twee woningen als z.g. voorkeurswoningen voor ambte naren e.d. te houden. De voorzitter vulde dit voorstel aan met een ern stig pleidooi om een woning ter beschik king te stellen aan het gezin Waling, dat thans bij de familie Emous in woont, gezinsvermeerdering te wachten staat en volkomen ontoereikend gehuis vest is. Vanwege de medische dienst is geadviseerd dit gezin ten spoedigste te helpen. De voorzitter moest toegeven, dat Waling niet op de lijst van woning zoekenden voorkomt, en deelde voorts mede, dat b. en w. niet tot vordering van woonruimte wensen over te gaan. Maar het gezin moet geholpen worden. De heer G. Tanis (AR) stemde met het pleidooi van de voorzitter in, maar be greep niet waarom Waling zich nimmer voor de lijst heeft opgegeven. „Omdat hij verwachtte het gehele huis van Emous te krijgen!" antwoordde de voorz „daar is plaats genoeg in, maar de eige naar zegt „neen", tenzij Waling het huis wil kopen zonder de grond en dat kan niet." Weth. Grinwis (SGP) stelde voor een andere weg te bewandelen en Waling een huis toe te wijzen van de binnen kort aldaar komende achttien nieuwe woningen. De heer van der Bok (SGP) voorzitter van de woonruimtecom missie verklaarde zijn stem niet aan het voorstel van b. en w. te kunnen ge ven, omdat Waling niet op de lijst voor komt en anderen, die daar wel op staan gepasseerd zouden worden. De voorz. liet stemmen. Tégen ver strekken van woonruimte aan Waling stemden de heren Komtebedde, San- difort (Arb.), van der Bok, De Jong, Aleman (SGP), T. Grinwis (SGP) en weth. Grinwis. Het voorstel van de voorzitter was dus verworpen, maar unaniem kende men Waling een der a.s. nieuwe woningen toe. De overige toewijzing verliep conform het voorge stelde. Goedgekeurd werd de gemeentereke ning 1958, die een reëel batig slot te zien geeft van 21.597.03 gld. op de ge wone dienst. De commissie tot nazien adviseerde bij monde van de heer San- difort (Arb.), die de post telefoonkos ten wel erg hoog noemde en namens de commissie voorstelde om leges te la ten betalen voor het welstandstoezicht op nieuwbouw. De voorzitter verklaarde, dat telefo nisch contact menigmaal noodzakelijk is en dat schrijven van brieven ook geld kost en bovendien de secretarie belast. NED. HERV. KERK Beroepen te Rouveen R. Cyperus te Wouterswoude; te Schelluinen kand. J. Jansen te Loenen. Aangenomen naar Monster D. v. d. Ent Braat te Elspeet. Bedankt voor Hedel P. de Jong te Kootwijk; Ouddorp A. Timmer te Hui zen; Zoetermeer J. v. Dijk te Garde- ren. Goudriaan: Wegens vertrek naar Rijssen, nam ds. J. Vos afscheid met een prediking over 2 Petr. 3 18. Raamsdonk: Ds. L. Klootwijk, die onlangs het beroep naar Scherpenzeel aannam, hoopt op zondag 13 sept. af scheid te preken en 20 sept. in zijn nieuwe gemeente intrede te doen. Rijssen: Na bevestiging door ds. J. V. Sliedrecht van Baarn, met 2 Tim. 2 15, deed ds. J. Vos, gekomen van Goudriaan intrede met een prediking over Joh. 3 1415. Legerpred. Ds. de Heer te Babylo- niënbroek en ds. A. Kastelein te Hei en Boeicop gingen als legerpredikant voor een jaar en zes weken in militairen dienst. GEREF. KERKEN Beroepere te Papendrecht J. Rinzema, woonachtig te Baarn, Buitenpost J. Nammensma te Roodeschool; Zuilichem P. W. Martijn, woonachtig te Leiden. Aangenomen naar Haarlem G. Rang te Vijfhuizen; Schiermonnikoog J. de Boer, kand. te Waarden; Hoogvliet N. V. Wijk te Nederhorst den Berg; Vree land, kand. W. Zuidema te Amsterdam. Bedankt voor Alphen en Oegstgeest G. Rang te Vijfhuizen; Domburg, Knij- pe en Stad aan 't Haringvliet cand. J. den Boer; Huizen J. Strijker te Emme- loord; Bovensmilde C. v. d. Giesen te Tzum; Maasdijk B. Berends te Beetesr- zwaag; Aalten A. Jansen de Jonge te Oostvoorne; W. Bildzijl F. v. da Wal te Erica. De kerkeraad van Rotterdam-Char- lois besloot om, bij gebrek aan belang stelling van de zijde der gemeente, voortaan geen kerkdiensten meer te houden op 2e paasdag en 2e pinkster dag. Rotterdam. Aan de Karel Doorman- straat verrijst een nieuw kerkelijk en bejaarden centrum. Het krijgt een zaal voor 700 personen en 70 kamers voor bejaarden. Over de leges werd uitvoerig gediscus sieerd. De rekening werd echter onver anderd vastgesteld. Tot afgevaardigde van de raad in de vergadering van aandeelhouders van de NV Emgo benoemde men de heer J. C. Komtebedde. Een voorstel tot invoering van een verordening werkclassificatie en pres tatiebeloning voor het gemeenteperso neel kon geen der raadsleden appreci ëren en werd door allen afgestemd. Door de voorzitter werd machtiging voor het college verzocht tot verkoop van de oude school in de Oostdijk aan de hoogste inschrijver (voor 5025 gld.) Het werd aangenomen met 6 stemmen voor en 5 tegen; tegen v/aren de heren Sandifort, G. en J. Tanis, C. van der Bok en J. Voogd. Badgasten dienen zich behoorlijk te kleden. Van de rondvraag maakte de heer Keek (SGP) gebruik om er de gehele raad op te attenderen, dat men thans tij dens het badseizoen velen vrijwel naakt op het dorp ziet lopen, „'t Is God ter gend, zoals men er bij loopt!" aldus spr. „ik weet zeker, dat men dat in eigen stad, dorp of woning zo niet doet en men denkt zeker, dat hier alles geoor loofd is. Men dient toch behoorlijk ge ldleed te gaan!" Spreker verzocht de voorzitter om de politie er op te laten toezien, er tegen op te treden en alge meen bekend te maken, dat men fat soenlijk gekleed dient te gaan. „Dat is al gebeurd!" verzekerde de voorzitter. „Wij hebben overleg ge pleegd met de adjudant van de rijkspo litie en bij de kampeerterreinen zijn be kendmakingen afgegeven. „Ik ben veel in Scheveningen ge weest", deelde de heer Koek nog me de," maar daar zie je niet wat je hier ziet!" De voorz. beloofde de uitgegeven pu blicaties aan de heren toe te zenden. De heer C. van der Bok besprak be bouwingsvoorschriften voor de bebouw de kom en het creëren van parkeer ruimte in het dorp, waarvan de voorz. nota nam. Kwestie over dagblad-artikel De heer G. Tanis maakte van de rondvraag gebruik om de raad het dag blad-artikel (Alg. Dagblad) onder ogen te brengen en wilde dat voorlezen. De voorz. wenste daarvoor echter geen gelegenheid te geven, wel voor opmerkingen. „Welnu, U en de secretaris van de VV hebben contact gehad met een ver slaggever en U hebt verzucht, dat de raad geen open oog heeft voor de mo gelijkheden van Ouddorp op recreatie gebied. Maar hoe kunt U zoiets ver klaren?" aldus spr., die wees op het be staan van de commissie uitbreidings plan, waarin elke fractie vertegenwoor digd is en die juist uitbreiding van re creatieterreinen voor staat, maar daar in geen steun vindt bij Ged. Staten. Spr. becritiseerde ooi?:, dat de voorzit ter deze commissie indertijd niet in con tact bracht met een commissie van het provinciaal bestuur. De raad heeft b. en w. zelfs bevoegdheid gegeven om verder te gaan met toestemmingen voor recreatieruimte dan de verordeningen toelaten en daaruit is nu bv. het terrein Toppershoedje voortgekomen. Spr. vond het dus maar wonderlijke verklaringen en wees er voorts op, dat de belangen van de eigen inwoners voor behoren te gaan. Het vertrouwen is geschaad" al dus spr., die van de voorzitter verwacht Giften. Naaldwijk, Amsterdam, Gen deren en Rotterdam-Z. ontvingen een gift van 1000. Giften van 1500' kwam binnen te De Lier en Rotterdam-Z., van 4000 te Ermelo en 's Gravenhage-O. CHR. GEREF. KERKEN Beroepere te Schiedam J. P. Geels te Haarlem; Midwolde kand. M. Rebel te Hilversum. Aangenomen naar Vianen P. Zwier te Zaamslag; Kornhorn kand. T. Harder te Leeuwarden; Deventer, kand. W. J. v. d. Linden te Santpoort; Rozenburg kand H. P. Brandsma te Nieuw Amsterdam; Gouda kand. J. de Jong te Rotterdam; Bennekom, kand. P. v. Zonneveld te Bussum. Bedankt voor Ermelo m. S. Roos te Alphen aan de Rijn; Rotterdam J. P. Geels te Haarlem; Aalsmeer, Gorin- chem en Midwolde kand. W. J. v. d. Linden; Helder, Krim, Oud Beijerland en Wildervank kand. T. Harder; Steen wijk kand. J. de Jong; Doesburg, 's Gravenmoer, Haamstede en Lutjegast kand. H. Brandsma; Doornspijk, Elburg Eemdijk, Klundert, Leerdam, Maassluis Mijdrecht, Nieuwpoort, Ouderkerk aan de Amstel, St. Jansidooster, Woerden en Zwaagwesteinde, kand. P. v. Zon neveld. Driebergen. Na bevestiging door ds. H. v. Leeuwen te Arnhem, met een pre diking over Zach. 1 17, deed ds. F. Bakker, gekomen van Huizen, alhier intrede op 22 juli j.l. sprekende over 1 cor. 2:2. Zwijndrecht. In verband met de bij zondere moeilijkheden, ontstaan door het verduisteren van kerkelijke gelden ontving de gemeente 2 x 1000 en 1 x 500. Een en ander tot grote blijdschap. Leger pred. Ds. S. Wijnsma te Broek op Langendijk is voor een jaar in mili tairen dienst gegaan als leger predi kant. Ds. P. de Groot f. In de ouderdom van 83 jaar overleed te Meerkerk, ds. P. de Groot. De overledene werd in 1907 kandidaat en vond In Noordeloos zijn eerste gemeente. Van 1913—1928 werd de grote, toen nog ongedeelde kerk te Rotterdam gediend. Van '28'33 voer de de weg naar Amersfoort. Van '33 '37 naar Gorinchem en als laatste ge meente werd Meerkerk, een dochter ge meente van Noordeloos, zijn eerste standplaats gediend, waar hij in 1946 emeritaat ontving. Ook daarna werd nog vele malen het Woord bediend, tot dit plm. 2 jaar geleden niet meer mo gelijk was. had, dat deze zelf contact met het blad zou hebben opgenomen om een en an der recht te zetten. Zelf heeft spr. een ingezonden stuk geschreven, maar dat zou niet zijn ontvangen, waarna hij het afschrift aan de redactie toezond, maar dat ook nog niet geplaatst heeft gezien. De heer Tanis stelde de raad voor om de aan b. en w. verleende machtiging tot aanwijzing van terreinen weer tot zich te trekken. De voorz. antwoordde, dat hij niet van zins is om in een krant te gaan schrij ven. Voor het overige verwees hij naar zijn motivering terzake het bezoelt, dat indertijd de provinciale commissie heeft gebracht en waarop hij niet terug wil de komen. „Maar de toekomst van Oud dorp beangstigt mij" aldus de voorzit ter, ,,en wij hebben hulp nodig om ruimte te bieden aan de tallozzen, die van buiten het eiland naar deze ge meente komen, telkenjare in groter ge tale. Ik hoop, dat de raad zal instemmen met het uitbreidingsplan en dat dit voor een aantal jaren voldoende zal blijken. Van alle kanten bestormd men mij voor kopen, pachten o.d. van zandgronden. Ik wens U als commissie succes toe met uw werk aan het uitbreidingsplan be sloot de voorzitter, die dit onderwerp dan met de hamer afvoerde. In het verdere van de rondvraag be sprak de heer Sandifort de wenselijk heid van snelle uitvoering van het rio- leringsplan, vond de heer K. Grinwis dat men voorzichtig moet zijn met het uitgeven van terreinen voor kampe ren, bugalows enz. en betreurde de heer G. Tanis het besluit terzake de sub sidie aan de reddingsbrigade, alsmede het feit, dat de voorzitter zich niet te gen het Icrantenartikel heeft verzet. Naschrift. Wegens vakantie van onze redaktie konden we dit verslag niet eer der opnemen. Vanwege de plaatsruim te is het niet zo uitgebreid opgenomen als we gewoon zijn. Redaktie. MIDDELHARNIS Prinses Marijke Kleuterschool Hob- bemastraat 4. De school begin weer D.V. dinsdag 25 aug. 9 uur. Men schrijft ons: Nu de vacantiespelen achter de rug zijn wil ik graag even iedereen bedan ken die eraan heeft meegewerkt. Met elkaar hebben we ervoor kunnen zorgen dat gemiddeld honderd kinde ren een plezierige dag hadden. bat is wel in de eerste plaats te dan- ken aan de vaste spelleiding, die hier voor een stuk van hun vacantie gege ven heeft: mej. Keune van de oplei ding Middeloo, mej. Oosterom, een oude bekende in het vacantiewerk, de heer G. Nieuwland en de heer Zeillemaker. Niet minder echter aan de „losse" leiding uit het dorp die telkens eens een dag of een middag bijsprong; allen van harte bedankt. Dan iedereen die door het geven van naateriaal of het verlenen van diensten ons geholpen heeft; om er een paar te noemen: het maken van een filmpje, het geven van logies (14 dagen!), het beschikbaar stellen van de speeltuin, een geschiedenisboek, zakken of het erf van de stee, de begeleiding door de twee korpsen van Sempre. En tenslotte alle mensen met bruine schoenen die voor de speurtocht hun handtekening gaven! U ziet, je kunt op veel manieren hel pen. De jongens en meisjes die zaterdag hun lintje niet hebben afgehaald moe ten nu wachten tot na 24 augustus. Er is op het Diekhuus een boodschap- penmand blijven staan met erin een verjaarsbusje. Dat kan ieder dag wor den opgehaald. Het gewone clubwerk start weer be gin september; jullie horen daar nog wel over. DIRKSLAND Werkende Jeugd. Het bestuur van de Werkende Jeugdclub nodigt alle jon gens en meisjes van 14 tot 25 jaar uit hun vergadering, die a.s. vrijdagavond 28 aug. gehouden wordt in het koor der Herv. Kerk te bezoeken. U zult zien hoe leerzaam en gezellig deze avond is. Aanvang 8 uur. Neerslag. De door De Bilt geplaat ste regenmeter wees in de maand juli 48,2 mm neerslag. In dezelfde maand van vorig jaar 65,2 mm. Waarnemer K.N.M.I. Roode Kruis. Vanwege de Vereen. Het Roode Kruis afd. Dirksland, Her kingen en Melissant zal op 27 aug. a.s. weer een middagrondrit met auto's over het eiland gehouden worden. Zij die geen persoonlijke oproep hiervoor ont vingen en toch gaarne meegaan, moe ten zich zo spoedig mogelijk opgeven bij mej. M. Roodzand, Stationsweg 6 en als zij niet met een ander reisje meegeweest zijn. Burg. Stand. Gehuwd: S. van Lenten 28 jaar en J. J. van 't Hof 20 jaar. Overleden: Jacob Wilkes 68 jaar man van K. Verduin; Pietertje Gerritje Zoon 53 jaar, vrouw van A. T. H. Schipper, Jan Buscop 57 jaar man van T. van Dam. STELLENDAM Door weegbrug gezakt. Maandag avond ongeveer half zeven had de vrachtwagenchauffeur J. de Geus met een vrachtwagen van de firma C. B. Mijnders uit Melissant, het ongeluk met een grote vracht sardines, welke moest worden gewogen op de weegbrug het ongeluk met de achterwielen aan een zijde door de weegbrug te zakken, zo dat de auto geheel over één kant kwam te hangen. Nadat er twee kraanwagens aan te pas waren gekomen gelukte het met heel veel moeite de auto weer op de weg te krijgen. Met flinke schade aan de weegbrug en geringe schade aan de auto liep het zonder persoonlijke ongelukken af. In teen gebeten. De jonge juffr. E. V. d. Broek, die had staan kijken bij de verongelukte auto met vis en blijk baar met open schoenen in de vis had ge staan, keerde huiswaarts, waar de poes aan haar voeten rook en zo verlekkerd v/erd op de reuk, dat hij het meisje een flinke beet in haar teen gaf en dit li chaamsdeel bloedend werd verwond. Tentoonstelling. De rijdende tentoon stelling van het Bouwfonds Nederland se gemeenten genaamd ,,De moderne weg naar het eigen huis" zal heden dinsdag 18 aug. te bezichtigen zijn op het Raadhuisplein alhier. Opbrengst Verjaringsfonds Ned. Herv Kerk. Het verjaringsfonds bracht over de maand juli 182.74 op, en de in houd van de kerktelefoon over de maan den juni en juli 124.27. Avondconcert. Op 22 aug. a.s. zal de muziekvereniging „Apollo" te Goe- dereede een concert geven op de markt met medewerking van de muziekver enigingen „ApoUo" van Nieuwe Tonge „Concordia" van Ouddorp en „Sempre Crescendo" uit Middelharnis. Aanvang 6.30 uur. Tegen 8 uur zal een muzikale mars door de gemeente worden ge maakt. OUDDORP Bedankt. Ds. Timmer van Huizen heeft voor het beroep bedanlit. Duivensport. Zaterdag 15 aug. nam de Trekvogels te Oudodrp, deel aan een wedvlucht van uit Koblenze Duitsland afstand plm. 300 km. De duiven wer den om 10.20 in vrijheid gesteld. Aankomst Ie duif 15.54.52 uur, aan komst laatste duif 16.48.9 uur. De prij zen werden als volgt behaald: 1, 2, 5, 10, W. Kievit; 3 Gebr. Veriuijn; 4. L. Vroegindeweij6 en 9 R. Klein; 7 West- hoeve-Grinwis; 8, 11 en 12 J. Kaptijn. NIEUWE TONGE Geslaagd. Voor het vakdiploma tim meren slaagde dezer dagen te Middel burg onze plaatsgenoot G. Kievit Jacz. OOLTGENSPLAAT Burg. Stand over de maand juli '59. Geboren: Jacobus Hubrecht, zoon van W, van Dam en J. L. Overbeeke; Max Rudolf, zoon van P. J. H. Kramers en M. C. H. E. van Dorpe; Jozina Anna Maria dochter van J. C. Ypelaar en J. M. Nugter. Overleden: Leendert Aren van Es 79 jaar, echtg. van E. v. Nieuwaal; Jozina A. M. Ypelaar, 4 dagen, dochter van J. C. Ypelaar en J. M. Nugter (overleden te Dirksland) Adam v. d. Veer 69 jaar ongehuwd (overleden te Rotterdam). Gehuwd: L. N. Moerenhout 31 jaar en N. de Looze 24 jaar (Oude Tonge); W. D. den Braber 26 jaar en F. C. Birkhoff 24 jaar. Ingekomen: C. J. van Gent van We- meldinge; W. K. Roon-Verolme van Middelharnis; M. L. P. Koppenaal van Monster; A. L. de Ruiter van Rotter dam. Vertrokken: P. de Waal naar Haar lemmermeer; J. W. C. van Dam naar Den Helder; A. S. Wouters naar Nun- speet. Tentoonstelling de moderne weg naar het eigen huis. Op vrijdag 21 aug. a.s. zal het N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een tentoonstelling organi seren onder het motto: „De moderne weg naar eigen huis." De tentoonstel ling zal worden gehouden op het ter rein gelegen aan de Langeweg hoek Es- doornstraat van 2.30 tot 9 uur nam. en is vrij toegankelijk. Kerkdiensten Geref. Gemeente. In het kerkgebouw van de Ger. Gem. zal heden dinsdagavond om 7 uur voorgaan ds. Hage van Middelburg en a.s. woens dagavond om 7.15 uur student Schip- aanboord van Leiden. Voorlopig programma, waarbij gere kend is op een vertreli uit Wassenaar om plm. 8,15 a 8.30 uur. 9.45 uur vertrek vanaf Hellevoetsluis per veerboot „Haringvliet"; 10.20 uur aankomst te Middelharnis; 10.30 uur aankomst te Stad aan 't Haringvliet, ontvangst voor het gemeentehuis; 10.35 uur vergadering met de leden van de gemeenteraad in de raadzaal. Tijdens deze vergadering brengt mevr. L. H. A. Klaasesz-de Bruyne, vergezeld van Mevr. J. van Hofwegen-van Dijk, echt genote van de burgemeester en Mevr. M. van den Boogert-Nipius, echtgenote van de gemeente-secretaris, de volgen de bezoeken: Ie. Aan het na de wa tersnood door middel van de Zwitserse aktie „Chaïne du Bonheur" gebouwde Groene Kruis Gebouwtje. Aanwezig: het bestuur van het Groene Kruis en de wijkzuster mej. M. H. Sikkerman. 2e. Aan één der klassen van de o.I. school, tijdelijk gehuisvest in de zitka mer van het hoofd der school, de heer F. Tanis. Mede aanwezig mevr. P. Tanis-de Vos, de echtgenote van het Hoofd der School en zelf onderwijzeres in dienst der school. Mevr. Klaasesz zal worden verzocht aan Cock Smits, oud 13 jaar, een door het gemeentebestuur beschikbaar ge steld boek uit te reiken. Cock heeft op 18 juli 1959 een 9-jarig meisje gered van verdrinking in de haven te Stad aan 't Haringvliet. (Afschrift van het rapport van de Postcommandant der rijkspolitie zal nog worden overge legd.) 11.00 uur Vertrek voor een rit door de gemeente langs voornoemde school, waar Mevr. Klaasesz wordt verzocht zich weer aan te sluiten aan het gezel schap; 11.05 uur Bezichtiging van een op 26 augustus gereedgekomen woning in een complex van 6 woningen, waar de Commissaris der Koningin zal wor den verzocht de woningwetwoning in gebruik te geven door overreiking van de sleutel aan de toekomstige huurder J. de Pree. (Nadere gegevens over ge zin du Pree zullen nog worden ver strekt). 11.15 uur Vervolg van de rond rit langs de nieuw gebouwde en reeds in gebruik genomen kleuterschool. 11.25 uur Bezoek aan een landbouwbedrijf. (Nadere gegevens over dit bedrijf zullen nog worden verstrekt). Op dit bedrijf zal een inzicht worden gegeven in de oogstwerkzaamheden vroeger en nu. De in bedrijf zijnde landbouwwerktui- gen zijn vervaardigd door het Landbouw mechanisatie en Garagebedrijf van Rumpt n.v. te Stad aan 't Haringvliet. (Nadere gegevens over dit bedrijf zui len nog worden verstrekt.) 11.55 uur Aan komst aan het „Trefpunt", verenigings gebouw, op 17 mei 1958 door de Com missaris der Koningin geopend. Vóór het Trefpunt zal de Blokploeg van de B.B. een demonstratie geven. H.Z.B.: de heer F. Tanis, Hoofd o.I. school; Blok hoofd: de heer J. Copier, Hoofd Chr. L. School. 12.00 uur Aankomst in het Tref punt voor een bijeenkomst met het or- ganisatieleven der gemeente. 13.15 uur Koffiemaaltijd in het Trefpunt. 14.10 u. Vertrek naar Nieuwe Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2