Opening nieuw autobedrijf Blokland l Zn., M'harnis f a. Leendert Hoger werf, Herkiügea koninklijk onderscheiden Boombepl anting r' Expositie van DAF bedrijfs- en personenauto's Veertig jaar trouwe dienst op landbouw bedrijf M. J. den Boer, Dirksland MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET y REISVERZEKERING Een goede schoolvulpeii Centrale Telling MMdelliamis N.V. Slavenburg's Bank GOEDEREEDE INTERNATIONAAL VERZ.BEWIJS DE VOOGD'S Assurantiekantoor Telef. 2449 Middelharnis Uitvoer Controle Bureau belegt vergadering met alle belanghebbenden in de uienexport Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 7 augustus 1953 Donderdag 6 augustus is Ons Huis te Herkingen het feit herdacht dat de heer L. Hogerwerf 40 jaar in dienst was op het landbouwbedrijf van de lieer M. J. den Boer te Dirksland. Met de heer en mevrouw den Boer, de heer Kr. Roodzant en echtgenote was de familie Hogerwerf aanwezig het perso neel, de heren C. van Loon en L. Vogelaar, resp. voorzitter en secretaris van de afd. C.B.T.B. en last but not least burgemeester en mevr. Bos. Er werden vele goede woorden en wensen uitgesproken, meerdere cadeaus over handigd en de kroon op de 40-jarige dienst was wel de Koninklijke onder scheiding, die H.IVI. de koningin de jubilaris had toegedacht. De heer den Boer sprak na een woord van welkom de jubilaris in har telijke bewoordingen toe, waaruit wel bleek dat er tussen werkgever en werk nemer die beide van gelijke leeftijd zijn 'n goede verstandhouding bestaat. Spre ker schetste hoe de jubilaris als 13 a 14 jarige jongen op het bedrijf kwam en zij samen waren opgegroeid. Met on derbreking van een paar jaar had hij de familie den Boer 40 jaar gediend. In de tijd dat spr.'s vader het bedrijf voerde zat men volop in het vee, dat met ambitie werd verzorgd. Al woon de de jubilaris 4 km van de hofstede vroeger ging dit te voet was hij al tijd op tijd. Spr. had veel lof voor de plichtsgetrouwe arbeid al die jaren vervuld. In zijn speech releveerde dhr. den Boer de 2 wereldoorlogen die v>'a- ren meegemaakt; de evacuatie in 1944 naar Papendrecht en de ramp van 1953 toen de jubilaris en zijn vrouw op „Oudhof" hun intrek namen. Terug ziende op al die jaren is het God de Heere geweest die kracht en lust gaf tot het werk en spr. dankte hem, me de namens zijn echtgenote voor alles v/at hij in het belang van het bedrijf had gedaan en hoopte dat de eendrach tige samenwerking nog vele jaren zal voortduren. Als blijk van waardering overhandigde spr. de jubilaris een en velop met inhoud. Burgemeester Bos constateerde dat er een sterke binding was aan het be drijf reeds vanaf het 13e jaar, een sterk plichtsbesef en een goede ver standhouding. In onze dynamische tijd komt een zo lange dienstvervulling op één bedrijf weinig voor, wat een stimu lans kan zijn voor de jongeren. De bur gerlijke overheid aldus spreker wil aan een dergelijk feit gaarne aandacht schenken en het was ook H.M. de Ko ningin niet ontgaan. Het was spr. een (Vervolg uan voorpagina) het verdere onderhoud wordt vergoed door de opbrengst van het houtgewas; dat de aanplant daarom geen verho ging van de omslag zal teweeg bren gen; dat de bladafval gunstig zal zijn voor de ontwikkeling van de grasmat op de dijken en de door de bomen te werpen schaduw en te veroorzaken luwte voor de op de dijken grazende schapen al lerminst overdaad betekenen; overwegende, dat de secretaris van de polder Oud-Onwaard en Aarddijkswal ter openbare vergadering nog heeft aan gevoerd, dat de aangelegenheid van het planten der bomen niet op de agenda van de op 16 mei 1958 gehouden bijeen komst van de verenigde vergadering van het waterschap voorkwam als punt van bespreking en dat dit punt daarom krachtens het reglement voor het v/a- terschap niet in behandeling had mogen worden genomen, tenzij twee derden der ter vergadering aanwezige leden daartoe hun toestemming zouden hebben gegeven; overwegende: dat op de datum, op welke het be sluit tot het beplanten van delen der hoofdwaterkering met populieren geno men is, een bijeenkomst van de ver enigde vergadering van het waterschap heeft plaats gehad, tot welke bijeen komst de leden dier vergadering zijn opgeroepen bij een oproepingsbrief, waarop het op de beplanting beetrek- king hebbende agendapunt niet voor komt; dat volgens artikel 36, lid 2, van het reglement voor het waterschap onder werpen, die niet in de oproepingsbrie- ven zijn vermeld, niet worden behan deld, tenzij twee-derden der aanwezige leden daartoe hun toestemming hebben gegeven; dat in het onderhavige geval aan dit voorschrift niet de hand is gehouden en dat aldus gehandeld is in strijd met de inrichting van het waterschap; gelet op artikel 22 van de waterstaats wet 1900 Besluiten: I. Wegens strijd met de inrichting van liet waterschap De Dijkring Flakkee te vernietigen het door de verenigde ver gadering van dat waterschap op 16 mei 1958 genonien besluit tot het beplanten van de binnenonderberm van de in dat besluit genoemde delen der hoofdwater kering met populieren. II. Dit besluit te zenden: a. aan het bestuur van de polder Oud- Onwaard en Aarddijkswal, als beschik king op zijn verzoek; b. het college van dijkgraaf en dijk- raden van het waterschap De Dijkring Flakkee, ter mededeling van dit besluit aan de verenigde vergadering en onder herinnering aan zijn verplichting tot het Ingevolge artikel 23 der water staatswet 1900 ter openbare kennis brengen en ter inzage leggen van dit besluit; c. de Directeur-Hoofdingenieur van de provinciale waterstaat in Zuid-Hol land, ter kennisneming. III. Belanghebbenden voor zoveel nodig te herinneren aan het bepaalde in artikel 23 def waterstaatwet 1920 voor het geval dat naar hun mening van dit besluit mogelijk is. 's Gravenhage, 27 juli 1959. eer dat hij de jubilaris de Koninklijke onderscheiding van de medaille in brons in de Orde van Oranje kon over handigen, welk metaal hij de jubilaris op de borst spelde en hem daarmee hartelijk feliciteerde. De burgemeester complimenteerde ook de echtgenote van de jubilaris en diens familie, als ook de heer en mevr. den Boer, omdat het een prestatie was die niet alleen van de werknemer maar ock van de zijde van de werkgever af- hankelijl?; is. Oorkonde van de C.B.T.B. De heer C. v. Loon, Oude Tonge, voorzitter van de afd. C.B.T.B. compli menteerde namens deze organisatie en prees het wederzijds begrip dat tussen de jubilaris en zijn patroon was ge groeid. Hij gaf een beeld van de storm achtige ontwikkeling in de landbouw, in die 40 jaar, de mechanisatie, waar door de landarbeid minder zwaar en aantrekkelijker is geworden. Vergele ken met de industrie is het een geva rieerde arbeid, waarom hij zich eigen lijk verbaasde dat de jongeren meer voor fabrieksarbeid kozen. Het over grote deel van de jeugd gaat naar de Technische School; voor de landbouw noemde hij het een handicap dat men de Landbouwschool eerst mag bezoe ken na het 7e leerjaar. De C.B.T.B. was dit jubileum niet ontgaan en spr. reikte als blijvend aandenken een fraaie oorkonde uit. De voorman P. v. Maurik schetste de goede verstandhouding onder het per soneel en hoopte dat men in Leen nog vele jaren een prettige collega zou hebben. Namens het personeel over handigde hij bij zijn felicitatie een fraai geschenk. Mevr. den Boer bracht de echtgenote van de jubilaris in het middelpunt om dat zij het hare tot dit jubileum had bijgedragen door al die jaren haar man in en voor zijn werk bij te staan. Zij onderstreepte haar felicitatie met een mooie plant. De medewerker van de heer den Boer, dhr. Kr. Roodzant, had ook veel lof voor de jubilaris van v/ie hij veel had geleerd. Vooral in de schuur en in de stal noemde hij Leen een grootmees ter om het vee op te passen. Hij hoop te nog op een lange samenwerking in dezelfde geest en op dezelfde manier. De heer den Boer dankte de sprekers en achtte het een hoge eer dat deze Koninldijke onderscheiding aan iemand van zijn bedrijf geschonken was. Het was reeds de derde keer; indertijd werd ook de oude voorman van Putten ge decoreerd en de hoofdknecht Hogchem. Een schoonzoon van de jubilaris, de heer Chr, Huizer dankte voor de ge lukwensen en geschenken zijn schoon vader aangeboden en verzocht aan bur gemeester Bos aan H.M. de Koningin de dank van de jubilaris over te bren gen voor de ontvangen Koninklijke onderscheiding. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. Heden vrijdagmiddag is het nieuwe automobielbedrijf van de ja. Blokland Zoon aan de Molenweg 14 te Middelharnis ojficieel in gebruik genomen. De eer van de opening van dit zeer mooie bedrijf viel burg. P. Hordijk ten deel, wat wel op een zeer spectaculaire wijze geschiedde. De burg. nam in een nieuwe DAF-personen auto plaats en reed daarmee een lint door wat in de opening van de garagedeuren gespannen was. Een gejuich van de vele ge nodigden ging op toen deze symbolische handeling verricht werd. Er was voor deze gebeurtenis grote belangstelling; o.m. was er ook een van de directeuren van de DAF-fabrieken te Eindhoven, dhr. W. v. Doorne, die nog nooit op ons eiland geweest was en de verre reis voor dit doel speciaal had gemaakt. Dit mag wel een unicum worden genoemd en een grote eer voor 'de fa. Blokland, daar de directeuren steeds zo bezet zijn, dat zij daarvoor geen tijd kunnen beschikbaar stellen. Er werden vele toespraken gehouden en geluk wensen aangeboden waarbij de DAF-automobielen, inzonderheid de nieuwe personenwagens in het middelpunt werden geplaatst. Een verslag daarvan ho pen we in ons e.k. nummer op te nemen. Aan deze opening is eeni zeer bijzondere expositie van DAF bedrijfs- en personenauto's verbonden, waarvan we hier een en ander zullen vertellen. Allereerst trekt op deze DAF-show de nieuwe DAF 600 personenauto de luxe de aandacht. Er staan een aantal van deze wagens in diverse kleuren. Om iets van deze mooie wagen van echt Hollands fabrikaat te zeggen, wij zen wij op de zeer fraaie lijn, de ruime en gemakkelijke zitting voor 4 per sonen en de gemakkelijke bestuurbaar heid door de automatische koppeling. De motor is een vlakke luchtgekoelde twee cylinder van 590 cc die met zijn nauwe aanzuigbuizen voorhet gas mengsel ruim 22 pk levert. De motor maakt bij het draaien een prettig ge luid; waneer men op kruissnelheid rijdt (80 a 90 km.) kan men nog zeer goed met elkaar converseren zonder dat men zijn stem behoeft te verheffen. Schokbreking en wegligging zijn wer kelijk uitmuntend. Het verbruik is plm. 17 km op 1-1. We wijzen ook nog op de formidabele kofferruimte van bijna een halve kubieke meter. Deze nieuwe DAF personenwagen zal op deze tentoonstel ling ongetwijfeld de aandacht trekken. Maar er is veel meer te zien. De mo tor van deze wagen wordt in doorsne de getoond, waardoor men de construk- tie goed kan bekijken. Bedrijfsauto's Verder zijn er drie typen trucks uit de vele die door de Daffabrieken wor den gemaakt, onder meer de truck met het nieuwe torpedofront (7 ton); de 2000 DO (10 tonner) en een truck met het normale fronttype (8 tonner) van de 2000 DO is een achteras in doorsnee opgesteld en truck motor, DAF diesel 120 pk. Vele tekeningen en foto's aan de wanden geven een overzicht van Van Doorne's Automobielfabrieken N.V. te Eindhoven. Zeer interessant is de kast met stereoplaatjes waarbij men zich bij bezichtiging in de fabriek waant. En er is ook een zeer fraaie opstelling van diverse modellen trucks, die de DAF fabrieken in de handel brengen. Het is zeker de moeite waard deze DAF-show te bezoeken want er valt zeer veel te zien en ook veel te leren. Wij wijzen er nog eens op, dat ieder er vrije toegang heeft en dat de ten toonstelling geopend is van zaterdag 10 tot dinsdag 11 augustus a.s., da gelijks van 10-22 uur. Ook de chauf feurs van vracht- en personenwa gens moeten er een kijkje gaan ne men De Nederlandse en Amerikaanse fa briek van autobanden is er ook verte genwoordigd met een sortiment diverse autobanden e.a. produkten. Een pracht bedrijf Het nieuwe automobielbedrijf van de fa. Blokland is zó modern van opzet, dat het wel het mooiste bedrijf op dit gebied op ons eiland kan genoemd. Het is gelegen aan de pas verbrede en fraai bestrate Molenweg met een groot voorterrein van plm. 1000 vierk. meter (waarop een Esso benzine station). De garage zelf, die van veel glas en daar mee ook van veel licht is voorzien, be slaat 1080 vlerk, meter. Er is een flink kantoor in gebouwd een groot magazijn voor DAF onderdelen en een kamer speciaal ingericht met testapparaturen, o.m. om brandstofpompen te testen en het reviseren van verstuivers voor die selmotoren. Een unicum is hierbij de snellader voor accu's, waarbij binnen 5 a 10 minuten een lege accu is gevuld. Dit duurde vroeger ca. 24 uur. Het is zover we weten het eerste apparaat van dit soort op Flakkee. We wijzen ook nog op het door- smeerstation in het bedrijf met een 6- tons hefbrug, waarbij een vaste smeer- apparatuur is aangebracht met auto matische slangoprollers. Boven het ma gazijn bevindt zich een kamer voor het bergen van grootmateriaal en daarnaast een cantine voor het personeel. Het is niet te veel gezegd dat de inrichting van dit bedrijf voor een van de groot-- ste stadsgarages niet behoeft onder te doen. Bij avond zal het nieuwe gebouw een fantastische aanblik geven, daar een floodlight verlichting is aange bracht, die van ver de aandacht zal trekken. Wij wensen de heer Blokland en zijn zoon met dit voor Flakkee zeer mooie automobielbedrijf een toenemend succes. De bouwers Architect van dit bedrijf en de naast- gebouwde moderne woning voor de zoon van de heer Blokland was de heer C. Both te Dirksland; metselwerk fa. A. J. Dijkers, Middelharnis; timmer werk C. Both, Dirksland; schilderwerk W. de Vogel, Melissant; smidswerk, Vijfhuize, Dirksland en elektrische ver lichting (T.L.) Fa. Huibrechtse, Middel harnis. Veiling van woensdag 5 aug. 1959 Eigenheimers 16,------17,20; id. mindere kwaliteit 11,50—15,50; id. gepokt 15,—; ld. drielingen 5,80—7,20; Bintje grof 22,70; id. middel 16,10—19,90; id. min dere kwaliteit 13,30—15,80; id. drielin gen 6,60; voeraardappelen 4,404,80. Aanvoer 95.000 kg. Kantoor Middelharnis Kade 5 Telef. 2268 Zitdagen te Sommelsdijk op de beurs Oude Tonge op de beurs Dirksland op de beurs en don derdags 's avonds van 6-7 uur in Hotel Polderman. De Bank voor Goeree en Overflakkee. Alle bankzaken en financieringen Aan- en Verkoop Effecten. Beleggingsadviezen Handelsbemiddeling Valutazaken Een girorekening bij ons biedt VELE VOORDELEN Komt U eens praten. Uw belan gen hebben onze persoonlijke aandacht. MIDDELHARNIS Uienveiling. De veiling te St. Anna- land veilde donderdag ongeveer 10.000 kg pootuien. Er werd geveild in drie sorteringen, namelijk grof, middel en picklers, welke werden afgemijnd voor resp. 22,—, 22,01 en 20,17 per 100 kg. De bestemming van deze uien is ver moedelijk België, de vracht hiervoor ligt natuurlijk eningszins gunstiger dan bij verlading vanuit Flakkee. De Flak- keese teler dient dus te gaan van een veilingprijs, welke ligt tussen 21,30 en 21,50, hoewel men vanwege onze betere verladingsmogelijkheid naar Engeland wellicht éénzelfde prijs had gemaakt. DIEKHUUSNIEUWS De jongens en meisjes die de wan delmars hebben meegelopen kunnen zaterdag 15 augustus hun lintje komen halen tussen 9 en ,11 uur. Lopers van de 16 km We hebben jullie wandeling nog eens nagereden, het was 20 km Daarvan krijg je nu ook je lintje. Programma volgende week. Maandag 10 augustus Speeltuindag Middelharnis; voor niet-leden 25 cent per persoon een kaartje voor de hele dag. Dinsdag 11 augustus Speeltuindag Sommelsdijk; voor niet-leden 25 et. per persoon voor de hele dag. Woensdag 12 augustus. Speurtocht 8-12 jaar. 's Ochtends laten we in het Diek- huus een filmpje zien; we vertellen jullie daarbij een paar mooie vex'halen over onze doi-pen vroeger; 's middags moet je die in je speurtocht gebruiken. 's Middags krijgen jullie de opdrachten; breng dan een potlood mee. De drie beste en vlugste krijgen vrijdagavond een prijs. Je kunt alleen 's morgens en 's middags meedoen; voor de heel dag betalen jullie 25 et. Kijk 's middags goed, dan zie je én van je voorouders uit de tijd van Jacoba van Beieren levend rondlopen: Heer Adriaan van Borssele. 's ochtends 9.30-11.30, 's middags 2.30. Donderdag 13 augustus. Handenar beid in het Diekhuus. 9.30-11.30 kin deren van 6, 7, 8 en 9 jaar (niet jonger of ouder); 2.30-4.30 kinderen van lO, 11 en 12 jaar, deze dag 10 et. entree. Vrijdag 14 aug. 9.30-11.30 uur poppe- kast 6-10 jaar, 10 et. entree. Verder kunnen jullie die dag werken aan je muziekkorpsen; er zijn al jon gens en meisjes die wat klaar hebben. Het hoeft niet zo mooi te worden. Het vaandel voor de beste groep (je moet goed samen kunnen trommelen of toe teren) hangt voor het raam van het Diekhuus. Dat wordt 's avonds 7 uur uitgereikt door de heer Adriaan van Borssele, tegelijk met de prijzen van de speurtocht. Vanaf 6.30 uur kunnen jullie op het Diekhuus tereeht ono je zo nodig te verkleden. Als we met een flinke groep zijn maken we nog een mars door het dorp. Kerkdienst. A.s. donderdag 13 aug. zal voor de Geref. Gemeente alhier voorgaan ds. K. de Gier van 's-Gra- venhage en zondag 16 augustus zal kand. P. Blok drie maal voorgaan. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Joop Verhage, slaagde dezer dagen voor het machinistenexamen te Brielle. Hij zal binnenkort naar de grote vaart gaan. Duivensport. Zaterdagvliegers F.C.C. Rroermond 25 juli 1959 in concours 638 duiven, los 12.20 uur met kalme oosten wind, eerste duif 14.22.55. Gebr. v. d. Valk 1; A. Koppenaal 2, 6, 12; T. Vijfhuizen 3; Joh. Beyer 4, 11, 20; J. Mijs 5; C. Vroegindeweij 7, 10; A. Sa- relse 13; J. Vijfhuizen 14; B. Doorn 15; A. Schuurman 16; C. Horseling 18; M. J. Kalkman 19. P.V. de Reisduif. Sitterda 1 aug. 1959 in concours 181 duiven, los 12 uur met M. J. Kalkman 1, 13; A. de Gans 2, 3; sterke N.W. wind. C. Vroegindeweij 4, 16, 17; F. Mans 5, 14; A. Schuurman 6, 7, 10, 12; A. Sa- relse 18; B. Schellevis 19; C. Horseling 20; A. Hollaar 23. DIRKSLAND Bevestiging en intrede kand. P. Blok Donderdag 20 augustus a.s. zal de be vestiging en intrede plaats hebben van kand. P. Blok. Des middags om half drie uur zal de bevestiging plaats heb ben door zijn broer ds. M. Blok van Rijssen. Het aanvangsuur van de dienst voor de intrede is bepaald op zeven uur. Woonruimte-commissie op maandag 10 augustus des nam. 8 uur ten ge- meentehuize. MELISSANT Kerkdienst. Vrijdag 14 aug. ïs avgnds 6.30 uur hoopt voor de Geref. Gem. in Ndl. alhier op te treden ds. H. Ligten- berg van Rotterdam. MELISSANT Burgerlijke stand over juli 1959. Ingekomen: H. Sieling uit Valburg. Geboren: Leendert Jacob z. v. H. Maan en H. van Prooijen; Jacoba d. v. J. van der Mast en M. Westdijk. Gehuwd: J. Mans 24 jaar en B. N. Gcedegebuur 21 jaar. Kerkdienst. Maandag 17 aug. a.s. hoopt des avonds 7 uur voor de Geref. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan student Kok van Rotterdam-Z. STELLENDAM Gevonden. Grijsbruin ribfluwelen werkjasje; zwart jongensbroekje; groen gebreid kindervest; blauw jersey kin- dervest. Verloren, blauw ribfluwelen werk jasje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Doorlichting. De Tuberova hoopt hier te komen doorlichten op zaterdag 22 aug. van 9 tot 10.30; maandag 24 aug. van 2 tot 4 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur; dinsdag 25 aug. van 2.00 tot 4.00 uur en 's avonds 19.00 tot 21.00 uur. Een ieder die doorgelicht moet v/ordèn, krijgt een dezer dagen zijn op roep thuis. Komt allen trouw op. Burgerlijke stand over juli 1959. Geboren: Pieternella d. v. I. van Es en N. A. Tanis; Stoffel Cornells z. v. M. van de Ree en E. Jansen. Overleden: L. Zeedijk wed. van M. Troost oud 79 jaar. Ingekomen: J. V/. de Jager van Rot terdam. Vertrokken: M. Visser n. Schiedam; A. J. de Later en gezin naar Zuid- Afrika. Burgerlijke stand over juli 1959. Overleden: G. van der Wal 87 jaar.. Geboren: Cornelia d. v. Abr. de Ron de en L. .longste; Krijn z. v. J. Flik- weert en G. Tanis. Gehuwd: Jac. Looij 31 jaar en M. v. Tigchelen 20 jaar. Ingekomen: Jakob Quist uit Ellemeet; David C. Goekoop uit Zeist. Vertrokken: H. v. Ommeren en gezin naar Lochem. Visserij. In de voorbijgegane week hadden vele visserschepen van hier, zich opgemaakt ter uitoefening van het zgn. spanvissen op de zandspiering. Door het meestal gure weer gaf dit weinig of geheel geen vangst. De sche pen welke de vangst op platvis ble ven uitoefenen, maakten daardoor hoe wel ook de vangsten gering waren, ten gevolge van geringe aanvoer en stevige marktprijzen hoge besommingen. VRAAG'T EENS IN )WED.KURVINK(DROGISTER<J KËIM|STitr1«iC!-• 611 l^p Óit Pi: OUDDORP Tuinbouwcursus. Naar uit een ad vertentie elders in ons blad blijkt, zal er bij voldoende deelname deze winter een tuinbouwcursus worden gehouden. Dit wordt een zeer belangrijke cursus, omdat met het volgen daarvan een teelt vergunning kan worden verkregen. Men zie de adressen waar, men zich kan opgeven. Sparen Jeugd Rode Kruis. Men ver zoekt ons te herinneren dat zaterdag middag a.s. om 3 uur in het lokaal der Ned. Herv. kerk gelegenheid bestaat voor inlevering van gespaard zilverpa pier, capsules enz. ten behoeve van het Jeugd Rode Kruis. Er zou nodig ge spaard en verzameld moeten worden voor een geleidehond, voor een blinde man. Wij vestigen de aandacht op het sparen van opplakvloetjes van 't merk „Mascotte" ('t klepje met de naam van 't merk). Er zijn er 30.000 nodig Wie helpt Laat de jeugd er ook in de va kantie aan denken Evangelisaliesamenkomst. In de Ger. kerk zal a.s. zondag 9 aug. des avonds om 7 uur door de plaatselijke predikant ds. G. van Driel gesproken worden over het onderwerp: „Een vrouw met een verleden." De plaatsen in het kerk gebouw mogen allen vrij worden bezet. Op 16 augustus a.s. ook drie kerk diensten, 's Avonds 7 uur het onder werp „Het woningbouwprobleem." Visserij. De garnalenvissers brach ten dagvangsten aan van 66 tot 97 kg. voor prijzen van 2,87 tot 3,08 per kg., terwijl tong 2,90 noteerde. Door het ruwe weer maakten de spanvissers kleine besommingen. Haven. In de Ouddorpse haven lie pen binnen: 1 schip met grint voor de polders en 1 schip met cokes voor fa. KI. van Dam. Beurs. Op de beurs van donderdag golden de volgende noteringen: gerst 25; brouwgerst 27-28; tarwe 29; poot- uien tot 20; sjalotten 15 en aardappelen 16-18 et. Alles per kg. Examen. Voor het E.H.B.O.-diploma slaagden: Corrie Tanis; Riet Hoek; Janny van Dam; Ma van Wijk; Leen Hoek; Job Akershoek; Jom Mierop; Bram Hoek. Terwijl Chris Demoet met goed gevolg herexamen deed. Het examen werd afgenomen door de doktoren Boot en Ruizeveld. Burg. Stand over de maand juli '59. Geboren: Cornells Abraham, zoon van J. Kaptijn en A. Flikweert; Johannes Adrianus, zoon van KI. Voogd en P. S. Spek; Peter Adriaan, zoon van Joh. v. Assen en A. Th. E. Adr. Bakelaar V/il- lempje Jannetje, dochter van G. de Ron de K. Verduin; Willempje Jannetje, dochter van M. Voogd en Kr. Grinwis; Neeltje Wilhelmina, dochter van D. Breen en B. Pikaart. Huwelijksaangiften: G. van Iperen, oud 40 jaar en M. Hoek, oud 36 jaar; B. Abr. Vlielander, oud 24 jaar en P. van Dam, oud 21 jaar; K. Verduijn, oud 21 jaar en S. E. van Hoven, oud 21 j. Huwelijken: P. Westdijk, oud 32 jaar en M. Bakelaar, oud 18 jaar; P. Kaste lein, oud 31 jaar en L. Komtebedde, oud 30 jaar; T. H. Tanis, oud 25 jaar en Joh. Jac. Bezuijen, oud 21 jaar; B. Abr. Vlielander, oud 24 jaar en P. van Dam, oud 21 jaar; K. Joh. Verduijn, oud 21 jaar en S. E. van Hoven, oud 21 jaar G. van Iperen, oud 40 jaar en M. Hoek, oud 36 jaar. Overlijden: Maarten den Bout, oud 79 jaar; Klaasje Grinwis, oud 70 jaar, echtgenote van Kommer Akershoek; Neeltje Jacomijntje Witte, oud 77 jaar, echtgenote van Johannis Hameeteman; Pietertje van Wijk, oud 93 jaar, wedu we van Jan van Splunder; Jan Leendert Visser, oud 75 jaar, echtgenoot van Cornelia Zorge. UW POLIS dekking: ongevallenverzekering ziektekosten reisbagage premie voor W. Europa 0,50 per persoon per dag. en uw z.g.n. Groene kaart klaar terwijl U wacht bij: OUDDORP Duivensport. Zaterdag 1 aug. igj nam de P.V. „De Trekvogels" deel aaj een v/edvlucht van uit Sittard (Limburg Afstand 160 km. De duiven werden 01; 12 uur in vrijheid gesteld. Aankonij eerste duif 15.26.50. Aankomst laatst; duif 16.06.12. De prijzen werden als volgt behaald: I en 8 J. Kaptijn, 2 en 14 Westhoeve. Grinv/is; 3, 4 en 9 W. Kievit, 5 en 101 Vroegindeweij6 en 7 v. 't Geloof v. Wij II C. Tanis, 12 R. Klein; 13 Gebr. Ver^ duijn. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Op zaterdag 15 augus- tus a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente 's avonds om kwart over zeven voor t( gaan student L. Huisman van Zwijn- drecht. OUDE TONGE Mooie uienprijs. Dat de uien ove: het algemeen een mooie prijs belope: blijkt uit het feit, dat ter plaatse uie- worden verkocht voor 10,per rot Er is veel vraag. Geslaagd. De heer J. Terhoeven Ai slaagde te Rotterdam voor zijn exameri voor werktuigbouwkundigen H.T.S. Kerkdienst. Dinsdagavond 18 auj om 7 uur hoopt voor de Geref. Ge meente op te treden student A. Koi: van Rotterdam-Z, STAD AAN 'T HARINGVLIET Mooie konijnen. De heer J. C. Vissei behaalde op de jongedierendag te Som melsdijk van „Nut en Sport" op 1 auf met 6 witte Vlaamse reuzen een 3 s ZZG en 3 x ZG. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de liee W. Grinwis slaagde op het gehoudeE examen te Rotterdam voor zijn diploin: Bakkersgezel. DEN BOMMEL Benoemd Onze vroegere dorpsgenoo: de heer E. C. Teuil, leraar M.O.P. Ambt Lich. Opv. Sport, Heilgym. en massagi is in gelijke funktie benoemd aan dr Mulo-scholen te Deventer. OOLTGENSPLAAT Vijf en vijftig jaar getrouwd. He: echtpaar A. J. v. d. Doel-van Putter, Molendijk 55, herdacht donderdag j.l zijn 55-jarige echtvereniging. Meeuw met ring. De chauffeur l)ij de technische dienst van de gemeente, de heer A. Duim, zag een meeuw dood neervallen op de Kaai. Toen hij he' dier oppakte bleek deze een ring aaii zijn poot te hebben met het nummer 37417 van Museum Nat. Historisch ti Leiden. De ring is naar dit adres op gezonden. Verdronken. Een 15-jarige zoon var. de heer Wouter Remus Az., vroeger woonachtig alhier, is woensdagavond bij het zwemmen verdronken. Het liji was donderdagmorgen nog niet gevon den. hebben we al vanaf 3.95 De betere voor 4.95-5.90 enz. met gouden pen. Voor elke hand vindt U een prima vulpen in BOEKHANDEL DE WAAL Zandpad 118 Middelharnis Ondanks de pogingen, die reeds ver scheidene malen zijn ondernomen om verbetering tot stand te brengen in he! exportprodukt uien, zijn de resultatet nog niet bevredigend. Het Uitvoer CoiJ- trole Bureau is van mening, dat niefc moet worden nagelaten om de naat» van dit belangrijke Nederlandse export produkt te verhogen, hetgeen echter al leen kan geschieden indien alle b^' langhebbenden hun medewerking vet' lenen. Het U.C.B, besloot daarom ine*" onder auspiciën van de Algemene NC' derlandse Bond van Exporteurs vat Groenten en Fruit en de Stichting K^' derlandse Uienfederatie tot het houdes van een vergadering, waarbij de I'S' missionnairs als exporteurs, van haf'' langhebbenden, dus zowel telers, com- welkom zijn. Deze vergadering zal plaats vin*" op maandag 17 augustus 1959 's niiddaSj half drie in de Blauwe Zaal van W' Beursgebouw te Rotterdam. In dez' vergadering zullen twee inleiding^'' worden gehouden. De eerste spreker, oj heer P. W. Klamer, Directeur van W' wijden aan onze uien-exportpositie fj U.C.B, zal een kritische beschouwirt de maatregelen aangeven, die tot vö] betering moeten leiden, waarna de h^^; J. L. Koert, Hoofdassistent van SNUIF, zal spreken over „de niogeliH heden tot kwaliteitsverbetering *u uien". Na iedere inleiding zal er ruime discussie-mogelijkheid bestaan De organisatoren van deze bijeenkoj* vertrouwen, dat velen deze vergadeïU'= zullen bezoeken, opdat een vruchtba', discussie kan ontstaan, die van in^''"!;!, zal kunnen zijn op de maatregelen; dis het U.C.B, bij de' uitoefening van z'J" export-controle taak zal nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2